Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) ΞΔGLΞ válasza aujjobba (#396) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A 400 ezres sima és a 680 ezres porsche mate 30 pro ár az viszont rendben van, ráadásul úgy, hogy teljesen bizonytalan a készülék, mármint gugli szempontból. Áhh mindegy is, nem érdekel. Nálunk az elsődleges mindig az ios marad, vagyis az iPhone.

(#402) aujjobba válasza Neck (#400) üzenetére


aujjobba
addikt

A wi-fi/bt eszközváltás már működik ios13 alatt, hosszan nyomod és előjön a lista, nem kell bemenni a beállításokba már.
A nedves ujj dolgot osztom, bár i7-nél sokkal ritkábban jön elő mint mondjuk az SE-nél.
A Skype for Business amúgy mindenhol szar, desktop Windows-on is. Teams már egyel jobb, arra fókuszálnak.
A többi problémát nem tapasztalom, i7 szintén.

(#403) #40359168 válasza Neck (#400) üzenetére


#40359168
törölt tag

A Control centerből simán megoldható a BT eszközkezelés. SE, iOS 13.1.

[ Szerkesztve ]

(#404) llama.adam


llama.adam
csendes tag

De arról az iPhone tehet, hogy külsős alkalmazások szarul vannak elkészítve? Tényleg?
Google Mapsben utálom, hogy áttervezi az előre megtervezett útvonalat, és még csak nem is szól róla, az esetek 30-50%-ában!!! (Cserébe legalább aránylag jól tudja, hol van dugó vagy baleset, vagy útlezárás..)
Sokáig ment itt is a ,,nincs benne fm-rádió,, mostanra szerencsére kikopott. Még vajon mennyi idő mire a ,,jack csatlakozó hiánya,, is elmúlik örökké? :U

(#405) Rinocerosz válasza aujjobba (#399) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Tényleg van es egyébként még a windows-nak is van app arra, hogy a telefont és a gepet össze kösd. Csak az a baj, hogy kb. a semmire jó, és még a telefon akkumulátorát is szittyózza ha véletlenül nem kapcsolod ki. Mert kb 10-ből 6x beragad az app. Cserébe viszont láthatom a telefonon lévő fényképeket és sms-t. Meg a linket át tudom küldeni, de sajnos csak az edg böngészővel...
[Ez például jó példa mi mindent tud az IOS]

(#406) aujjobba válasza Rinocerosz (#405) üzenetére


aujjobba
addikt

Értem hogy van, de egy korábbi szép hosszú TL;DR kommentben én is leírtam mire gondolok ökoszisztéma alatt, és az nem kizárólag a gép és a telefon összekötése.

Létezik olyan TV box amin tudod a lejátszást vezérelni droidos órával?

(#407) Ricardo válasza syIex (#389) üzenetére


Ricardo
félisten

Mindenben azért nem (például a kábeles adatátviteli sebesség). Azt értem, higy a nagytesókhoz képest kell valami amiben gyengéb, de itt ott túlhúzták a karcsúsítást. A belsö tárhely mérete, 2.0-ás kábeles sebesség. Kijelző felbontás. Ha mindegyik csak egy fokkal lenne jobb. (3.1, alapból128 giga , full hd felbontás) akkor ez lenne az idei év nagy durranása.

(#408) #30662400 válasza Neck (#390) üzenetére


#30662400
törölt tag

Nem volt iPhone-om sose (öcsémnek van), de én sem értem, miért kell ezen fennakadni? 326 ppi tényleg bőven elég szinte mindenre. Egyetlen kivétel talán VR, ott objektíven ki lehet jelenteni, hogy kevés, de ennyi.

Ezen kívül tény, hogy az olcsóbb androidokon is nagyobb a felbontás... aztán akad is az egész.

(#409) #30662400 válasza erahurka (#19) üzenetére


#30662400
törölt tag

A videóknál nem csak a felbontás számít, hanem pl. a bitráta. Ez a youtube-nál különösen igaz. Nekem a PC-m van egy FullHD TV-re csatlakoztatva és érzékelhetően jobb a minőség amikor 4K-ra állítom, pedig a TV nem tudja.
(Azt mondjuk nem tudom, hogy az iPhone-os appon választható-e ilyenkor a jobb minőség.)

(#410) lmno válasza Neck (#390) üzenetére


lmno
őstag

Ezen mi verte ki a biztosítékot?
Olvasgass egy kicsit: [link]

(#411) aujjobba válasza #30662400 (#409) üzenetére


aujjobba
addikt

Ki tudom választani a 1080p felbontást, pedig az i7 nem tudja a 1080p-t.
Én nem látok különbséget, de simán elhiszem hogy van.
4K úgy tűnik nem választható, de úgy tudom a 4K olyan kódolással megy (vp9 talán?), amit az Apple cuccok nem tudnak, ezért sem lehet például az Appletv-n 4K-ban nézni a YouTube-ot.

[ Szerkesztve ]

(#412) Drp81 válasza Neck (#390) üzenetére


Drp81
aktív tag

A "Retina kijelző" kifejezést az Apple találta ki (még az i4 (326ppi) megjelenésekor), így akkor és arra mondja ezt, amikor és amire akarja :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#413) #95561216 válasza aujjobba (#370) üzenetére


#95561216
törölt tag

"sms fogadás/küldés alap dolgok, működnek telefon és iPad/macbook/imac között, ez alap."

Most, hogy bevezették a psd2-t, és folyton sms-ekkel bombáznak a bankok, ha csinálni akarok valamit, ezzel a funkcióval nagyjából be is betonoztak magukhoz. Nem kell expedíciót indítani otthon, hogy hol raktam le a telefont, sőt sokszor magától is kitölti a kódmezőt safarin. :R

(#414) #95561216 válasza ΞΔGLΞ (#378) üzenetére


#95561216
törölt tag

(#415) ΞΔGLΞ válasza Drp81 (#412) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Láttad már egymás mellett az LCD és OLED kijelzős telefonjukat?
Azt az elavult LCD-t, szokás szerint nagyon odarakták, mintha rá lenne rajzolva a kijelzőre minden, forgathatod azt olyan szögbe és helyzetbe, amilyenbe akarod, ott nem fog semmit változni a kijelző. De ezt már ájfon 4-nél is megcsinálták. Szóval, nincs azzal a felbontással semmi gond.

----------

#414) flimo

Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#416) Drp81 válasza ΞΔGLΞ (#415) üzenetére


Drp81
aktív tag

Igen, láttam, és tudom. Nekem is megvan még az i6-om, de az i5-öm is (ez az iPodom :) ) , plusz iXS-t használok. Szerintem sincs gond még az i6 és az i5 kijelzőkkel sem, csak arra reagáltam ezzel, hogy a kolléga megbotránkozott, hogy miért retina, ha csak 828x1792.

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#417) Sgr_A válasza Sinesol (#365) üzenetére


Sgr_A
addikt

ez baromira szemellenzős hozzáállás
tegyél mellé egy s8-at vagy egy mate 10prót
ha azt írod hogy neked jobban bejön azt elhiszem de hogy minőségibb azt nem

(#418) FіkuszKukіsz válasza aujjobba (#406) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Tele van Play store Apple Tv alkalmazásokkal. Bár a mai világban az okosTv-k mellett, ha nincs szükséged valamelyik Apple szolgáltatásra teljesen felesleges az ATV és úgy általánosságban bármilyen tv-box. Tényleg nagyon egyedi szükséglet (pl. egy NAS elérése vagy kódek probléma) igényelheti egy tv box használatát, de általánosságban elmondható, hogy ezeket is lehet telefonról vezérelni.
Gyártó specifikus pl. Samsung Flow, amit kb. 2015 óta reszelgetnek. Ez is hasonló szolgáltatásokat nyújt mint amit az Apple Continuity.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#419) Pompi válasza Sgr_A (#417) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Engedd el. Amikor a top telefonok kivétel nélkül évek óta elöl-hátul üveg középen meg fém, akkor valaki szerint ebből valamelyik gagyi (akarom mondani játéktelefon) a másik javára, akkor ott nincs értelme beleszólni.

Feel Good Inc.

(#420) Integrale válasza Pompi (#419) üzenetére


Integrale
veterán

Annyiban cafolnam, hogy sok mulik az uveg vastagsagan, illetve azon, hogy mi van mogotte, akkor nem annyira egyertelmu az, hogy anyag anyag, miben lehet rosszabb.
Samsungok kozott is van olyan, amit kezbeveve megerintve, vagy (nekem maniam) megkocogtatva azt erzed, hogy ureges mogotte.
Nekem ilyen szempontbol premium telefon a Motorola X Style illetve az i7 volt, massziv, tomor eszkozok. Most van egy HTC U11 Plusom, es mellette egy Mate 10 pro, duplakoppintasos ebresztesnel mar erezni a kulonbseget, pedig szerkezeti osszetetelt nezve uveg, fem, uveg a retegrend, megis hatalmas a kulonbseg.
Ez sokaknak szorszalhasogato nezopont, de nem annyira egyertelmu, mint ahogy irod.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#421) Ádám16 válasza ΞΔGLΞ (#394) üzenetére


Ádám16
addikt

Ja, továbbá mindig az van, hogy a potenciális vevőknek nem tetszik mások véleménye/érvei a készülék ellen, és azok páran lehurrogják a "panaszkodókat".
Ti is részesei vagytok a bulinak minden évben.

(#422) #95561216 válasza FіkuszKukіsz (#418) üzenetére


#95561216
törölt tag

Vagy olyan egyedi szükséglet, hogy a 3 éves android tv csigalassú lett, korábbiaknál meg már látni, hogy el-eltűnnek appok róla, mert már nem támogatottak...

(#423) HarleyCustom válasza B-L-A-C-K (#392) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#424) aujjobba válasza FіkuszKukіsz (#418) üzenetére


aujjobba
addikt

Az okos tv-vel az a bajom, hogy egyrészt nem egységes a platform (max gyártón belül), a HW nem feltétlenül erős, és hosszú szoftveres támogatásra sem lehet számítani.
Én épp a NAS végett vettem az ATV-t, kényelmesen tudok lejátszani róla bármit, plusz jóság hogy játékokat is futtat (RR3, beach buggy racing, rayman, ezeket tolják a gyerkőcök rajta).
YouTube-ra rendben van egy chromecast is.

A Samsung Flow-t megnézem, köszi az infót.
Tudom hogy volt/van nekik kvázi-asztali megoldásuk is (megvan, DeX), nem tudom ez mennyire jött be, mostanában nem hallok róla. Utolsó értesülésem róla, hogy betették egy tabletbe a lehetőséget, de ott kiherélték használhatatlanra mert az adott tabletben kevés a RAM hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#425) llama.adam


llama.adam
csendes tag

Semmi baj senkinek a véleményével, csak furcsa, hogy akinek nincs iPhoneja, mégis nagyon tudja mennyire mekkora szar, mert... sőt ezt itt ki is nyilvánítja. De miért? És miért így?
Én nem szólok hozzá a top androidos telefonok topikjában, mert nincsen nekem, ezért hogyan is tudnék róla véleményt alkotni? Számok alapján? Vagy..?
Másfelől ha tetszik is, ha nem, nem biztos, hogy ott kíváncsiak arra, hogy nekem nem tetszik. Csak mert az internet lehetővé teszi, hogy mindenkinek elmondhatjuk a véleményünket, még nem biztos, hogy muszáj is.
Biztosan jót akar aki folyamatosan kritizálja az Applet, meg az iPhoneokat, bizonyára csak azt akarják, hogy ne adjunk ki érte pénzt, és a zsebünkben maradjon, én elhiszem...

[ Szerkesztve ]

(#426) ΞΔGLΞ válasza Ádám16 (#421) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én nem vagyok potenciális 11 vevő.

(#427) atike válasza llama.adam (#425) üzenetére


atike
nagyúr

Ezt úgy hívják, hogy fórum... :) Lehet te nem szólsz csúcs androidos telefonoknál hozzá, de más igen. És itt ugyanígy... Ez így volt, így van és így is lesz évek múlva is. Az alma meg külön céltábla az árképzése miatt.

(#428) HarleyCustom válasza llama.adam (#425) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Neked is be kell verjek egy +1-gyet....
+1 :D

Amikor oldalakon keresztül tolják a sok baromságot egy iPhone topikban a hater-ek..szándékosan...feszültséget gerjesztve, hsz.gyűjtés miatt vagy nem tom...
De ezek kikopnak...idővel...nem kell rájuk reagálni és eltűnnek...feledésbe merülnek...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#429) Nekton válasza syIex (#389) üzenetére


Nekton
aktív tag

"És a “legalapabb” iPhone simán felveszi a versenyt szinte minden téren bármelyik “csúcs” droiddal. ;)"

Kapsz egy szerződést, prezentációt pendrive-on, SD-kártyán és nem tudod megnézni. :N Van ilyen...

(#430) Integrale válasza HarleyCustom (#428) üzenetére


Integrale
veterán

Akinek nem pozitiv a velemenye az "hater", akinek meg nem negativ az fanboy?

"Bad reklám is reklám too"

(#431) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Hogy tudtok itt is Apple vs Android cicaharcot produkálni? Van egy felhasználói réteg, aki Apple terméket használ szívesebben, valaki pedig Androidot. Ez az elvakultság nem célravezető.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#432) llama.adam válasza atike (#427) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Igen ezt fórumnak hívják! Mégis sokszor inkább hasonlít egy kommentfalhoz, és engem ez bánt. Kultúrált társalgás helyett, itt ölik egymást, egy telefon miatt !!!!!!!! A rengeteg utálkozó hsz között teljesen elvész az a kevés értékes írás, ami érdekelne sokunkat.
Én továbbra sem érzem azt, hogy át kellene mennem fikázni azokba a topikokba ahol mások szeretnének nyilván kultúráltan beszélgetni valamiről. És viszont. Én ezt elvárom magammal szemben, és másoktól is. Persze mindenkinek joga van. Joga van itt elmondania a véleményét. A joggal felelősség is jár. Annak a felelőssége, hogy hogyan viselkedünk. Ami nagyon zavar, hogy nem tudom megérteni azt, aki csak azért jön ide, hogy jól beszólhasson. Nem is fogom tudni megérteni.

(#433) Wesder válasza HarleyCustom (#428) üzenetére


Wesder
félisten

Màr rohadt unalmas.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#434) aujjobba válasza Nekton (#429) üzenetére


aujjobba
addikt

Email-en ezeket nem lehet átküldeni, vagy egy akármilyen tárhelyszolgáltatón keresztül?
Viber, messenger, telegram, bármi.

[ Szerkesztve ]

(#435) Nekton válasza Neck (#400) üzenetére


Nekton
aktív tag

Igen. Vannak problémák IOS-en is, de hogy jönnek ide két éves modellek problémái az idei Iphone 11 topikba?

(#436) Tibee86 válasza aujjobba (#434) üzenetére


Tibee86
veterán

Ugyan hova gondolsz, komoly helyeken pendrive-ot vagy sd kártyát nyomnak a kezedbe, vagy bluetooth-on küldik át. :))

[ Szerkesztve ]

(#437) eszgabor


eszgabor
aktív tag

"Én úgy vagyok egyébként: ha csak két kamera van, a második legyen ultraszéles, mert utazás és mászkálás mellett, állóképek és mozgóképek esetében is annyira hasznos, hogy többé nem vennék telefont nélküle."

Én meg a gyerekeimet portréznám, amihez pont az optikai zoom kellene. Nagylátónak ott van a panoráma.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#438) aujjobba válasza Tibee86 (#436) üzenetére


aujjobba
addikt

Főleg egy szerződésnél, ami oda-vissza pattog a felek között, hogy át tudja olvasni mindenki, hozzászóljon bizonyos pontokhoz, stb.
Az a minimum, hogy normálisan verziókövetett, kommentelhető módon kezelem, és nem egy pendrive-on adom oda.

Nade majd mindjárt visszajön a kolléga az "épp a sivatag közepén nulla térerővel vagyunk a szerződőpartnerrel, és nem tudom megnyitni a pendrive-ot" szöveggel.

[ Szerkesztve ]

(#439) Zjunior válasza aujjobba (#424) üzenetére


Zjunior
veterán

Mi számit neked erosnek?
mit tudjod egy Tv? Repulni?
3 eve van Lg Oled tv-m elotte sima hd vagyis meg az is megvan ugyanugy kapja a tamogatast nas-on keresztul toltom le a filmeket, es kodek tamogatas is van.
:N

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#440) Fred23 válasza eszgabor (#437) üzenetére


Fred23
nagyúr

XS. Minimálisan drágább csak.

(#441) Nekton válasza Sinesol (#292) üzenetére


Nekton
aktív tag

"Nem látom mi a gond a lightning csatival,..."

Itten kérem össze vannak keverve a dolgok. A Lightning egy fizikai csatlakozó tipus, az USB 2 pedig egy adatátviteli szabvány max. 480Mbit/s elméleti átviteli sebességgel. (Az USB 3.1 pedig max 10 Gbit/s!!). Na most azért egy 4k/60fps film, vagy akár egy teljes biztonsági mentés másolása egy ilyen csatin keresztül 2019-ben azé' a nemá' kategória. :U

(#442) Carlytoo válasza eszgabor (#437) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Elég korrekt portrét csinál az optikai zoom nélkül is. Szerintem ha ennél ténylegesen komolyabbra vágysz, akkor kénytelen leszel DSLR kategóriában keresgélni.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#443) Nekton válasza #95561216 (#295) üzenetére


Nekton
aktív tag

"Telefonmárkától függetlenül, a töltőt eleve feleslegesen adják, csak több lesz a szemét. Még évekkel ezelőtt vettem egy hama két usb-s töltőt, azóta minden telefon, tablet töltője bontatlanul ment a fiókba. Mindenki jobban járna, ha egyszer venne egy normálisat, és nem fizetne feleslegesen a 90%-ban sz*rokért minden telefon árában 1-2 évente. A sok ipari hulladékot meg nem kéne legyártani, szállítani."

Teljesen egyetértek! Na de ha már egyszer bevezették a gyorstöltést (inkrídibül), akkor legalább ahhoz az első szériához adjanak egy megfelelő töltőt abban az évben. Utána már nem kell. A mostani 5w-os meg pláne nem kell senkinek. Én is körbe körbe ugyanazt a töltőt használom, de nem ezt a fost. Ezzel még fiaim DJI Tello-jának akkuját sem lehet feltölteni, mert nem ad elég delejt. Ez tényleg hulladék kategória. Ilyen szempontból sokkal előremutatóbb a Fairphone. Az töltőt és fülest sem ad. Itt is ki lehetne hagyni mindent - még a vezetéket is - és a doboz is kisebb lenne.

(#445) llama.adam válasza Nekton (#443) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Látod, ebben egyetértek Veled. Szerintem is felesleges minden telefonhoz töltőt meg fülhallgatót adni, csak a műanyag hulladékkupacok növekednek általa..!

(#446) Nekton válasza janeszgol (#319) üzenetére


Nekton
aktív tag

Olyan nőt vegyél el, aki szintén kap legalább ennyit és akkor már jöhet a család. A drága telefon meg felesleges is lesz. :K

(#447) aujjobba válasza Nekton (#441) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tudom a háttértár amire ezeket másolod milyen írási sebességgel bír.

Mindenesetre a 480 mbps = 60 MB/s, ergo kb. 3.5 GB tud átmenni rajta egy perc alatt.

A sima HDD-k kb. 50-120 MB/s írási sebességet tudnak, ha a 120-at veszed alapul akkor
elmondhatod hogy feleznéd az időt ha usb3.1-et használnál, legoptimálisabb esetben.

Az SSD más tészta, ott azt mondja általában 200 MB/s feletti a sebesség, egész 550 MB/s-ig
a legjobb SSD-k esetén.

(innen az átlagos HDD, SSD sebességinfók)

Mindegy, csak arra akarok kilyukadni, hogy nem kizárólag a telefon átviteli szabványa a lényeges tényező ebben az egyenletben. Nem biztos, hogy a júzerek többségének cutting-edge HDD-je, vagy SSD-je van, amivel egyáltalán érzékelhető lenne az átviteli sebesség korlátja.

(#448) syIex válasza Nekton (#441) üzenetére


syIex
veterán

Gyárilag a dobozban az van, de attól ugyan úgy támogatja a gyors dolgokat csak egy kábel kell hozza. :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#449) Amiens válasza Neck (#400) üzenetére


Amiens
tag

Ne haragudj, de nagyon nagy butaságokat írtál... És mivel évekig használtam LG G6-ot, alá is tudom támasztani a leírtak ellenkezőjét.
Remélem észbe kapsz, és túl fogsz lépni a gyerekes viselkedéseden... :F

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#450) doooo válasza Amiens (#449) üzenetére


doooo
veterán

Az oké, hogy mást gondoltok a G6-ról, mások a tapasztalatok, stb. De, hogy ettől miért lesz gyerekes a viselkedése valakinek, az abszolút rejtély... Szóval hogyan sikerült ezt összeraknod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.