Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem tudom sokan mit vannak oda az iphonetol

Felbontás
IPS kijelző
2.0 átvitel
Akksi
5wattos töltés

Elég szégyenteljes, ja és persze csúcs ár

Gratulálok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#902) HarleyCustom válasza enginev3.0 (#901) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Igazad van egyébként, hogy a hardver csomag gyenge, de sajnos a legolcsóbb iOS-el szerelt legújabb iPhone ezt tudja. Ezzel nincs mit kezdeni...akinek ez kell, ki kell adjon rá annyi pénzt, azt a sokat, amikor már 50 ezerért kapna, Sziaomi redmi mi 5 pro "mittomén" kínai csodát...de hát azon nem iOS fut sajna, hanem egy döcögős, laggolós android:( :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#903) zsoltiz válasza Carlytoo (#880) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Az érdekes, hogy ezt pl. egy Xiaomi Mi 9T Pro már tudja ( DC Dimming On/Off)"

Sőt, már több régebbi modell is tudja (pl Mi8, Mix3), egy frissítéssel megkapták ezt a funkciót hónapokkal ezelőtt.

(#904) ruarua válasza enginev3.0 (#901) üzenetére


ruarua
tag

Használj iPhone-t és meglátod.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#905) janeszgol válasza ruarua (#904) üzenetére


janeszgol
félisten

Minek? Oda van írva a specifikációs listára feketén.
Szar a zájfón...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#906) ruarua válasza janeszgol (#905) üzenetére


ruarua
tag

Halványan írta, nem láttam :)
Csak soha nem értem hogy kerülnek ide emberek ilyen kommentekkel.
Nekem is van android telefonom. Mindig nálam van, de valahogy mindig az iPhone van a kezemben. Bankkártyám, regisztrációim, biztonsági dolgok, mind apple.
Vagy csak nekem tűnik az android sebezhetőnek?
Valaki itt hivatkozott arra, hogy már a legalapabb app is fizetős. Androidnál meg már a legalapabb app is reklámmal van telenyomva. Már ujjzsonglőrködés kell, hogy kilőjem a reklámokat, mert az az X egyre kisebb.
Nem fikázni akarom az androidot, mert vannak dolgok amiben kényelmesebb. Viszont ha van rá lehetőség és keret, akkor inkább apple.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#907) enginev3.0 válasza ruarua (#904) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem akarok kiadni több száz ezret

Inkább írd le nekem és vilagosits fel hogy miért

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#909) ruarua válasza enginev3.0 (#907) üzenetére


ruarua
tag

Már a korábbi hozzászólásomban párat említettem. Biztonságosabb app bázis. Nem reklámhalmaz az egész. A rendszer stabil, nem akad. Nem dobálnak ki az appok. Logikusabb átláthatóbb rendszer. Mivel egy cég csinálja a hardvert és szoftvert így mondjuk érthető is. CarPlay szintén stabilabb. Android auto...pff.
A szoftverfrissítésről nem is beszélve. Android 2 év után szoftverfrissítést felejtsd el. IPhone esetén ez kb. 5 év. azaz használt telefonok értéke se csökken. Androidnál imádkoznom kell, hogy az egy éves telcsi még kapjon frissítést. A hivatalos főverzió után fél évvel, mire átírják a gyártók sajátra. Régi telefonoknál sincs lassítás, lassulás.

Tudnék még írni dögivel, de munkába vagyok. Lehet majd a sajomi fórumba írok, hogy minek vesztek ilyet, amikor van jobb...

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#910) w333 válasza ruarua (#909) üzenetére


w333
félisten

Ezzel bizony egyetertek illetve szerintem az alkalmazások is jobbak mint mondjuk ugyan az az alkalmazás Androidon :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#911) sajtom válasza enginev3.0 (#907) üzenetére


sajtom
újonc

Félelmetes, hogy egyeseknek hajnali öt órakor milyen problémái vannak... :)
A telefon színe, vagy a használt betűtípusok görbületei, a hangszóró furatainak átmérői, a némítógomb kattanásának decibel értékei nem zavaróak? Az akksi megjegyzés csúsztatás, a kijelző mizéria a felhasználók 95%-át nem érdekli, ha nincsen baj a megjelenítéssel, mikor a színek helyesek és a kép tűéles, és 2019-ben már a legtöbben nem pendrivenak használják a készüléküket.
Ha nem szeretnél x összeget kiadni egy készülékér, akkor ne tedd, csak lapozz tovább plíz :F

(#912) aujjobba válasza enginev3.0 (#907) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem kell kiadni annyit, ha veszel egy használt i7-et az is tökéletes felhasználói élményt ad.

(#913) ben5001


ben5001
tag

1. A fizetős appok miatti nyafogás kapcsán: tegye fel a kezét, aki szeretne ingyen, felebaráti szeretetből dolgozni? Na ugye! Azzal az appal valaki dolgozott. (A péknél sem háborog senki, hogy fizetős a zsemle meg a kakaóscsiga!)

2. Tényleg olyan nagy teher kiadni 5-10 USD-t (1-2ezer forintot) egy appért, ha arra szükség van? Mennyibe kerül egy doboz cigaretta? Mennyibe kerül egy karton sör? Arra nem sajnáljátok a párezer forintot? :)

3. Miért akarja sok Android hívő mindenáron megtéríteni az iPhone-kedvelőket? És miért kell rögtön lebirkázni, akinek megfelelőbb az Apple ökoszisztéma, mint bármi más, és ezért hajlandó áldozni a saját pénzéből? Miért akarnak rábeszélni a fasírtra, mikor én a virslit szeretem?

4. Mi van akkor, ha valaki esetleg úgy vesz mobilt, hogy nem számít az árcédula?

[ Szerkesztve ]

(#914) ben5001 válasza aujjobba (#912) üzenetére


ben5001
tag

Sőt, már újonnan is lehet "versenyképes" áron venni, garanciával, originál. És valóban, az i7 egy nagyon jól sikerült széria.

(#915) enginev3.0 válasza ruarua (#909) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mikor használtál utoljára androidot és melyik gyártótól? Ugye azért nagyon nem mindegy... :R

Nem az Android 2.3-nál kéne tartani fejben, és akkor nem írnál ilyeneket

A belassítást pedig pont az applenél jobb nem felhozni ... [link]

Egyébként jogos volt a kommented
Kb 10 éve

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#916) Fryskitt válasza enginev3.0 (#901) üzenetére


Fryskitt
addikt

De hát senki sem mondta, hogy vegyél azt. Amúgy egy i7 most a nagykerben 100+áfa kb. Plusz, sose bíznám a bankkártyám egy android+kínai telefon kombóra. Ennyi. És magánvélemény. Nem kell és vsz fura is lenne, ha mindenki egyetértene.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#917) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Amúgy meg akik nyavajognak hogy van akinek nem tetszik az apple politikája és ezt le is írják, azoknak nagyjából mi bajuk van? Ez egy fórum, arra való hogy megbeszéljük és néha megvitassuk a dolgokat, de általában erről szól a világ, pozitív és negatív vélemények

Ráadásul személy szerint úgy érzem hogy kulturált voltam, még is jött vagy 5 komment amiben elküldenek, hát az úgy marha egyoldalú beszélgetés lenne...

...majd lesz az is, kb 2 hét múlva, ha lecsengett a topik és csak a tulajok maradnak itt, majd leírhatják minden nap hogy milyen jó telefonjuk van, de addig szerintem bárki hozzászólhat, jót is rosszat is

És ez a telefon minden, csak nem jó, ennyi pénzért

Bár a kamera ütős

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#918) Fryskitt válasza enginev3.0 (#917) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szerintem senki sem küldött el. :))
Amúgy ez kb az a kérdés, hogy mi a f.. van 10-20 meg több millió egy Mercedesben, mikor sok fele annyiba kerülő autó gyorsabb/modernebb/szebb, stb. Akinek fontos a csillag, azt vesz. Akinek nem az meg nem. Bár a Népítéletket olvasva az iPhone megbízhatóbb, mint egy MErcedes.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#919) enginev3.0 válasza Fryskitt (#918) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi van benne? Semmi, márka
Mint a telefonnál az apple

Ahogy a bmw-ben is, ami az egyik legmegbízhatatlanabb márka, mégis rohadt drága

Ez rossz példa

Fejben elég sokan elküldtek, és a "lapozz tovább" sem túl marasztaló

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#920) Fryskitt válasza enginev3.0 (#919) üzenetére


Fryskitt
addikt

Így van. Mégse vesz mindenki Dacia Dustert. Vsz csak az van, hogy egy ilyen nyitás korán reggel már van, ahol ingerküszöb felett van.
Én pl egyértelműen a szoftverkörnyezet miatt használok iPhonet. A dizájn most nem tetszik (4-5-ös széria jött be igazán), és k drága is. De pl az előzőt még mindig 180e körül tudom eladni, így pl az új már nem annyira sok. És eléggé megbízható is. És könnyű kezelni. Mondjuk most nekem mindegy lenne, nyilván megy az Android is, de pl a szüleimnek nem. Az iPhone 75 évesen is kezelhető és érthető, ugyanez nem ment egy Xiaomival. A gyorstöltés megoldható... az, hogy a 11-ben nincs benne, inkább csak elvi kérdés, az Aliról egy jobb minőségű PD töltő kb 5-6e forint. Igazából senkinek se tétel.
Az akksi épp pont jó, sőt javult. Az IPS meg van akinél előny. Egyszer elcsábultam egy Xiaomira, nem volt rossz, de nem ugyanaz, kedves kis telefon volt, elcseréltem egy antik tükörre. :DD

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#921) Noukoum válasza Fryskitt (#920) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért a Dacia Duster a 30ezres androidos mobil. Aki azt mondja hogy az "jobb" mint egy csúcs iPhone annak kíváncsi lennék a gondolat menetére:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#922) haxiboy válasza HarleyCustom (#902) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem szeretnék kötekedni, de az Android az általad említett kínai csodán se nem döcög, se nem laggol, az már maximum a rosszul optimalizált alsó kategóriára lehet igaz. De az mitől jobb hogy animáció mögé rejtenek mindent az almáék?
Tény, nagyon egyben van az iOS, jó rá fejleszteni is, de az Android már rég utolérte, sőt le is körözte az Apple rendszerét mind funkciókban, illetve fejlesztési szempontból is.
Sajnos túlságosan követik Steve Jobs álmát a teljesen zárt rendszer tekintetében, gyakorlatilag semmilyen iparági szabványt nem tudtak követni, kezve a Bluetooth-tól, amikor lett volna lehetőségük type C-re állni szintén nem tették meg, fejleszteni normálisan csak Mac alól lehet stb. stb...
Na meg a notch ebben a generációban már nem hiányzott, a kiálló kamerákról pedig fentebb már leírtam a véleményem.

Viszont az is tény, hogy akinek több Apple eszköze van egy nagyon jó ökoszisztémát kap cserébe, a continuity például nagyon hiányzik, vannak megvalósítások, de közel sem olyan jók. Illetve az Apple Watch szerintem zseniális, bár a toll itt is vastagon fogott, szerintem nagyon jól sikerült, itt nagyon sajnálom a kompatibilitás hiányát az Androidos eszközökkel, pedig lehet ha megadnák az esélyt, később más terméküket is kipróbálnám.

(#910) w333 : :N

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#923) ruarua válasza enginev3.0 (#915) üzenetére


ruarua
tag

HTC hero óta használok androidot. És általában fél évente cserélem az androidos telefonjaimat. IPhone-t évente. Jelenleg egy Huawei Mate 20-at használok, amit mint tudjuk elintézett Trumpi. Előtte Samsung fan voltam. Minden évben megvolt az aktuális galaxy s-em s1-től egészen s8ig. Szóval kijelenthetem, hogy nem sajomi tapasztalatokról beszélek. A mai napig is második telcsinek egy android van nálam.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#924) ΞΔGLΞ válasza Noukoum (#921) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

annak kíváncsi lennék a gondolat menetére..

A tiedét viszont már lassan mindenki kiismerte az elmúlt 2 hét alatti jó pár iPhone cikknél is megjelent, valószínűleg így már több, mint száz ájfon gyűlölő hozzászólásoddal.
Amelyek így nyilván már egy morbid ejakulációt okoz nálad, mikor újból leírhatod, hogy miért is sz@r az Iphone! De még mindig nem jutott el a fejedben lévő kocsonyás masszáig, hogy azok csak gyűlölködések, egyetértések más frankó kritizálására és NEM SZAKMAI hozzászólások. Vagyis, legalább TENNÉD OFF-BA!

[ Szerkesztve ]

(#925) Fryskitt válasza Noukoum (#921) üzenetére


Fryskitt
addikt

Abban is ugyanaz az 1,33 literes motor van, amit a Mercedes is használ a A és CLA osztályban. Azért írtam.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#926) Parallaxis válasza haxiboy (#922) üzenetére


Parallaxis
addikt

de az Android az általad említett kínai csodán se nem döcög, se nem laggol, az már maximum a rosszul optimalizált alsó kategóriára lehet igaz.

Amíg egy Note 10-nél előfordul lag (és ezt még a tesztelők is látják és elintézik annyival, hogy kapcsold ki az animációt és akkor nem annyira látszik), addig ez sajna nem igaz.

(#927) enginev3.0 válasza ruarua (#923) üzenetére


enginev3.0
félisten

Látod, itt kezdődik a baj
Vegyél pixel-t, vagy oneplust, vagy sajomit

Nincs bajom a samsunggal, de van náluk jobb rendszer is androidon

Nem is értem miért nem pixel-t veszel, az jobban illik az iPhone mellé
Árban, kamarában, rendszerben, frissítésben

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#928) ruarua válasza enginev3.0 (#927) üzenetére


ruarua
tag

Ebben igazad van. Gondoltam a pixelre, soha nem használtam. Viszont Mo-on szolgáltatónál nem kapható. De lehet beALZA-zom.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#929) leslien


leslien
nagyúr

most P3 és i11 páros van nálam... mind2 remek telefon kár ezen vitázni..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#930) Juhaszatti válasza ruarua (#909) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"A szoftverfrissítésről nem is beszélve. Android 2 év után szoftverfrissítést felejtsd el. IPhone esetén ez kb. 5 év. azaz használt telefonok értéke se csökken. Androidnál imádkoznom kell, hogy az egy éves telcsi még kapjon frissítést."

Ebből is látszik amit egy másik kommentedben írtál, hogy a másodlagos androidos telefonjaidat félévente cseréled. Ha tovább használnád őket, tudnád hogy ez nem így van, legalábbis a felső kategóriában semmiképp. A 2 év csak a főverziókra vonatkozik, frissítések azon túl is jönnek. Az előző telefonomra 3,5 év után is jöttek, azt nem tudom hogy utána is-e, mert már nincs nálam.

Persze, ettől függetlenül nagyon jó dolog az iOS hosszantartó támogatása. Én is elismerem, még ha az itthoni tapasztalatok nem is túl jók ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#931) nozs23 válasza enginev3.0 (#917) üzenetére


nozs23
addikt

Mit vártál? Beírtál 5 tulajdonságot, hogy szerinted miért szar ez a készülék, majd gratuláltál. Jah, marha kulturált és konstruktív volt. Ráadásul előtted már megtették ezt 50-en, gyakorlatilag ugyanebben a hangnemben.
Most leírhatnám, hogy kiváló kijelzője és üzemideje van és gyorstöltőt is tud venni bárki, akinek szüksége van rá. USB-n fájlokat másolgatni telefonról pedig nem láttam senkit 5 éve, iPhone-on meg pláne. Dehát mi értelme van? Nálad elbukott specben, mert nyilván az érdekel, akkor meg miért lézengsz egy olyan telefon topicjában, ami nem tettszik és nyilván nem is veszel meg? Tehát ja, én is várom, hogy kikopjanak a hasonló kommentek (mondjuk a százezredik "szarakijelző") és jöjjenek a tényleges felhasználói tapasztalatok, üzemidők, fotók...stb.

(#932) enginev3.0 válasza nozs23 (#931) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én meg telefonálni sem telefonálok, akkor vegyék ki a GSM modult is

Vegyél gyorstöltőt a 300ezres telefon mellé, és egy kábelt is ami nem megy szét 3 hónap alatt

Na ehhez gratulálok a gyártónak ha tetszik neked, ha nem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#933) ΞΔGLΞ válasza leslien (#819) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor most tapasztalod. Bár én nem nevezném őket csórónak, mert lehet kidolgozzák a belüket, mégsem telik rá, de ez az ország (legfőképp a nép) hibája. Mást nem tud tenni, mint magát és másokat meggyőzve kritizálni kezdi legfőképpen az ára miatt.
Ez a telefon nem drága, csak az országban az átlagfizetéshez képest az. Elsősorban az IOS fejlesztésért kérik el a pénzt és főleg azért, mert ez csak ezeken a telefonokon érhető el.
Lényegében a droid-ot már filléres ganékra is felvarázsolják, aztán utána elég hamar (új telefon megjelenésekor) konkrétan már le is tojják.

[ Szerkesztve ]

(#934) ΞΔGLΞ válasza enginev3.0 (#927) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt kellene végre megérteni, hogy van IOS, meg van android.
Én mind a kettőt használom, dehogy az ios-t soha nem lesz másodrendű nálam egy droid-dal szemben az is biztos. Egyszerűen nem lehet összehasonlítani sem, hogy mennyire együtt TUD dolgozni minden Apple kütyü, pc, laptop, tv etc...egymással. Lényegében úgy, hogy csak akkor indulnak újra, ha frissítés jön, mert olyan kőstabilak.
Utóbbit, pl soha nem használnám semmilyen bankolás funkcióra, ami nálam napi szinten nem kis összegeket tesz ki, pl pont az előző hozzászólásomban írtak miatt.

[ Szerkesztve ]

(#935) nozs23 válasza enginev3.0 (#932) üzenetére


nozs23
addikt

Neked fontos, másnak nem. Minden készülékhez lehet negatívumokat felhozni. Huawei nem tud normális videót csinálni, Oneplus nem vízálló, nincs vezeték nélküli töltés, támogatásban az összes elhasal az Apple-el összehasonlítva. Ami legfontosabb: egyiken sem fut iOS.
Nincs tökéletes telefon, csak egyéni preferenciák.

[ Szerkesztve ]

(#936) Navaren válasza enginev3.0 (#917) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nincs azzal semmi gond, hogy valaki leírja a véleményét, elvégre a fórum tényleg erről kell, hogy szóljon, de Te vagy kb. a 4797293483., nyilván a droidos telefonokat preferáló fórumozó, aki első kommentjével a témában ugyanazokkal a problémákkal száll bele a cikkben bemutatott készülékbe.

Ha szerintem Téged tényleg érdekelne a fórum, mint véleménycsere, akkor én gondolom, elolvastad, de legalább átfutottad volna az eddigi hsz-eket, és láttad volna, hogy ugyanaz a kb. tucat/féltucat felhasználó válaszolgat rendíthetetlenül minden ilyen 'ezért sz*r az iPhone' jellegű kérdésre, ráadásul sokszor ugyanarra, újra és újra.

Éppen ezért nézd el a topiknak, a frusztráció itt nem Feléd irányul, hanem az unalomig ismételt pontok felvietése(i) miatt.
Neked (és a többieknek) ezek lehetnek dealbreaker szempontok, sokak pedig még a vállukat sem vonják meg miattuk, mert az ő felhasználási szokásaikban nincs jelentőségük.

12 év és itt is lassan 1000 Hsz után el lehetne fogadni.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#937) nuke7 válasza enginev3.0 (#907) üzenetére


nuke7
veterán

Én se, ezert használok Apple telefont ;)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#938) haxiboy válasza Parallaxis (#926) üzenetére


haxiboy
veterán

Note 8-am van, elég sok alkalmazásnak kell egyszerre futnia Suspend nélkül hogy megdöccenjen a rendszer. Samsungnál az említett animáció "kikapcsolása" valójában annyi hogy egy másik effekt látható, itt legalább kapsz lehetőséget. Apple is addig garantálja a fluid rendszert amíg a gyári alkalmazásokat használod, 3rd party appok esetében ha rosszul van optimalizálva, vagy egyszerűen egy hiba van benne ami miatt több erőforrást használ mint kéne, ez ugyanúgy Apple oldalon is előfordulhat.

A cégesem pedig egy Redmi Note 5 Pro a céges telefonom, néhány Microsoft termék van telepítve, napi használatra szintén nem érzem lassúnak, de felesleges összehasonlítani a két telefont.

Én nem mondom hogy rossz lenne az Apple, de azt látom, nem merik elhagyni a biztonságos talajt, nem hallgatnak a felhasználói visszajelzésre, és szeretnének rákényszeríteni egy olyan ökoszisztémára, aminek több a hátránya mint előnye. Kezdve azzal hogy maga az átállás horror összegekbe kerülne, mert cserélhetném le a másodlagos töltőimet/kábeleimet/fülhallgatót/autós töltőt csak azért mert nem képesek egy szabvány csatlakozót használni. Ha ezen a hozzáálláson változtatnának, valamint kicsit szabadabb kezet kapnának a fejlesztők, eltűnne a notch, valamint a kategóriájuknak megfelelő árazást választanának, bár utóbbi számomra nem igazán lényeg, valamint a kiálló kamerával kezdenének valamit, legyen akár a végeredmény egy vastagabb eszköz, a plusz helyre meg mehet akku, netalántán az adott ország törvényileg megengedett legkevesebb garanciánál többet vállalnának, na meg nem néznék néha hülyének a vásárlót mint azt megannyiszor tették (de ehhez ismét csak szemléletváltásra lenne szükségük) boldogan vennék almát, sőt körtét is mellé.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#939) nuke7 válasza haxiboy (#938) üzenetére


nuke7
veterán

érdekes, én nem láttam még olyan céget, ahol az android-ot engedték volna - bár az utóbbi egy-két évben lehet, hogy javult ez a helyzet... például morgan stanley-nél is fordítva van... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#940) sohajda90 válasza enginev3.0 (#932) üzenetére


sohajda90
tag

Amúgy nem tudom ki kezdte el ezt a rossz minőségű a Lightning kábel pletykát, mai napig az 2013-ban az iPhone 5S-hez kapott lightning kábellel töltöm a telefonomat, iPad-emet, pedig azóta 3 új készüléket is vettem, 1 kábel el van téve tartalékban, 1-et fixet az office-ban tartok így hurcolni sem kell, egyet meg a tesómnak adtam amikor ő elhagyta, kifejezetten kiborulnék, ha át kellene állni Type-C-re, bár ha az is ilyen minőségben jönne az Apple-től el lennék vele.

Amúgy az árazásról meg, elgondolkodtam hogy veszek egy 11 Pro-t, ha beszámíták az X-emet jó áron (ami itthon annyira nem működik, mint kint Amerikában). Felmentem az iStyle honlapjára és megnéztem, ha sértetlen állapotban lenne a 2 éves X-em 140.000 Ft-ért bevennék, ami azért nem rossz egy 2 éves telefonért. Viszont miven egyszer eltaknyoltam a betonon és lett a kéernyő alján egy láthatóbb karc (belecsapódott konkrétan a betonba a kijelző, nem volt rajta semi fólia cask tök és összesen ennyi baja lett), ezért cask 70.000-et adnának érte, így viszont még mindig 320.000 Ft lenne a 11 Pro. Ezért úgy döntöttem így most nem less csere, megvárom a januári business utamat New Yorkba. Ott még így a karccal együtt is adnak az X-ért $400-t (~125.000 Ft ma árfolyamon), és ott ugye $700 (plusz ottani ÁFA) a sima 11, ezért szerintem az less, hogy ott megveszem $300-ért a sima 11-et (ami így kb. 95.000 Ft less csak), jól felfóliázom tokozom első parctől és ha sikerül nem megkarcolni, akkor amikor kijön a 2020-as pro, ami valószínűleg már nagyobb design váltást is hoz, majd beszámíttatom azt 130.000-140.000-ért, így ergó keresek is azzal hogy váltok X-ről 11-re. Kijelzőben erre a ~8 hónapra kicsit visszalépés less, de a job kamera, processzor, aksi miatt ezt benyelem...

(#941) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Bocsi, hogy megint off-ként kell kommentelnem, de mi ez a Sáomi ellenesség? Ne legyetek már ilyen szűk látókörűek. Nekem van is-is (XS, Xiaomi Mi 9T Pro) és már az újak nagyon jók.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#942) #86564352 válasza enginev3.0 (#907) üzenetére


#86564352
törölt tag

iPhone értékállóbb, hosszabb támogatás erős processzorok és szoftver optimalizálás miatt

ha két ember 2016-ban egyszerre vett iPhone 7-et és Samsung Galaxy S7-et, akkor anyagilag az almás járt jobban elnézve most az apróhirdetések összegeit és a szoftvertámogatást

támogatás: korábbi 6S és SE is megkapta most az új iOS 13-at ami a rajt napján tölthető, az a Galaxy S7 megkapja a pitét vagy marad nugátnál, oreonál :F bloatware, reklám melyiken van több Samsung vagy Apple?

iOS appok minősége jobb sok esetben, biztonság: pl. nyáron CamScanner app Androidon malware került bele, az iOS változatot nem érintette

speckó lista nem egyenlő user élmény!

hidd el valami oka van elviseljük a zártságból fakadó megkötéseket és Apple üzletpolitikai hülyeségeket az előnyökért cserébe, mert összességében készülék+rendszer+app jó csomag

ahogy gondolom te is együtt élsz az Android ügyes-bajos dolgaival a számodra fontos előnyök miatt

(#943) pauliboy23 válasza enginev3.0 (#932) üzenetére


pauliboy23
senior tag

A kábel is felhasználó függő szerintem. 1 éve használom ugyanazt és semmi baja, max piszkos kicsit.

(#944) Sgr_A válasza ben5001 (#913) üzenetére


Sgr_A
addikt

De sajnálom nem is veszek ilyeneket :P
Nem akarok megtéríteni senkit, sőt lehet a következő telóm i11 lesz

[ Szerkesztve ]

(#945) pokmky válasza enginev3.0 (#907) üzenetére


pokmky
tag

Köszönjük emese. Amúgy azért használják az emberekaz ájfónt, mert nem kell nekik gagyi cucc gagyi szoftverrel. :(

(#946) Carlytoo válasza pokmky (#945) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Azért használják az emberek az Androidot, mert nem kell nekik gagyi Ájfon gagyi szoftverrel.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#947) pokmky válasza Carlytoo (#946) üzenetére


pokmky
tag

:DD :DD

(#948) Tibee86 válasza Carlytoo (#946) üzenetére


Tibee86
veterán

És szerinted ez itt kit érdekel? :U Ahogy a xiaomi-ra se kíváncsi senki egy iphone teszt alatt...

(#949) Carlytoo válasza Tibee86 (#948) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Célszerű lenne az előzményeket is elolvasnod. Nem csak a leküzdhetetlen késztetésből fakadó reflexiót idebiggyenteni.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#950) Zanik válasza pauliboy23 (#943) üzenetére


Zanik
addikt

Ez amúgy teljesen igaz. Párom öccsénél egy drágább 'braided' kábel is fél év alatt szétszakadt, mert nem képes vigyázni a cuccaira (nem csak a töltőkábelre).
6 éves az 5S-em kábele, semmi baja. Oké, arról csak otthon töltök, magammal egy régi, szintén 6 éves Ozaki-t cipelek.
Most viszont kéne már egy Type-C kábel is, lehet beújítok egy Anker-t...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.