Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Carlytoo válasza ΞΔGLΞ (#600) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Na látod ez is baj. Az Ájfonod okosabbnak hiszi magát nálad. Én ezt nem hagynám.

Befejeztem. :B

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#602) Wapmester válasza ΞΔGLΞ (#600) üzenetére


Wapmester
senior tag

semmi baj, a címzett egyik verziónak sem fog örülni :D

(#603) aujjobba válasza Wapmester (#599) üzenetére


aujjobba
addikt

Fazék.
Fazék a fedőneve.
Vagy lábas?
Banyek...

[ Szerkesztve ]

(#604) ΞΔGLΞ válasza Carlytoo (#601) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ebben tökéletesen egyetértek, a leges leghülyébb ebben az iPhone. A legzseniálisabb meg WP volt, egyszerűen olyan okos volt az algoritmus, hogy szinte írta azokat a szavakat, aminek tényleg jönnie kellett a másik után. Az iphone (főleg) magyarban, rengeteg szót átjavít totális hülyeségekre, mint látható ezt megteszi angolul is, Nyilván egy nagy monitoron azonnal kiszúrom, ahogy folyamatosan előttem van az írt szöveg, de telefonon az írt sorok miatt az eleje fokozatosan eltűnik.

(#605) Carlytoo válasza ΞΔGLΞ (#604) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Én ez úgy oldottam meg az XS-nél, hogy kikapcsoltam a prediktív szövegbevitelt. Engem ne javítgasson semmilyen készülék. Ha én hibásan akkarokk irni akko ugyirók.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#606) B-L-A-C-K válasza Neck (#400) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

- kicsi a kijelző felbontása

i7-ről beszélünk ugye, nem mai darab, de szerintem a képe meg így is szép.

- a gyári navi fos, a Google Maps meg nem mindig érzékeli, ha másik útvonalat választok, nem hajlandó átkapcsolni (több kollégánál ugyanez)

Egyetértek, de én pl már évek óta Waze-t használok, miért nem azt használod?

- minimálisan nedves ujjal már nem nyit az ujjlenyomat olvasó, több ujjal is próbáltam (több kollégánál ugyanez)

Mióta van Face ID, tényleg fényévekkel jobb, ajánlom próbálj ki egy olyat.

- nem lehet rá olyan billentyűt telepíteni, amivel lehet swype-olni, mert pl a Mail alkalmazás nem engedi használni

Ezt nem tudom, mert nem érintett soha.

- Nem tudok csak úgy, a BT ikon hosszú nyomására bemenni a BT eszközök közé, váltani köztük - helyette elő kell keresni a settings ikont, és bemenni a menübe
- Ugyanez a Wifivel

Most nincs előttem i7, de pl XS-sen ha hosszan nyomsz a beállításra ki lehet választani Wifi/Bluetootu-t, és ha rámész belevisz a menüjébe egyből.

- a giroszkóp van, hogy fixen meghülyül, hiába forgatom a telefont, marad fekvőben. Ezt is sok embernél láttam már hibának

Szintén azt tudom mondani nálam nincs ilyen.

- Vannak appok, pl Skype for Business, ami úgy befagy, hogy hosszú 20-30 mp-ekig nem csinál a telefon semmit.

Ez nálam akkor fordul elő ha frissül az iOS, és az appokat még nem frissítették a fejlesztők.

(#607) Noukoum válasza ΞΔGLΞ (#595) üzenetére


Noukoum
veterán

Mindenkinek azt kell venni ami szimpatikus.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#608) Carlytoo válasza Noukoum (#607) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nekem egy kis sziget lenne szimpatikus egy jacht-al a Karib-tengeren. :U

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#609) w333 válasza Khelben (#582) üzenetére


w333
félisten

Lányomnak XR van ... kijelző ugyan az, szóval igen lattam, fekete inkább sötétszürke ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#610) zsoltiz válasza galaxys80 (#583) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Az van, hogy nem tud tökéletes feketét megjeleníteni. Pont. És a kontraszt aránya is sokkal rosszabb, mint egy amolednek. Ez nem vita tárgya, technológiai korlát/sajátosság. Napfényben lehet nem látszik (vagy nem annyira), de amint egy sötétebb környezetben nézed már feltűnik. Sötétben, levett féynerővel meg pláne.
A dark mode meg eleve azért lett kitalálva, mert ezzel tovább csökkenthető az amoled panelek energia fogyasztása. Az egy másodlagos kérdés, hogy esetleg valakinek LCD-n is tetszik a sötét téma, ez oké, csak az eredeti előnyét/funkcióját (fogyasztás csökkentés) ott nem tölti be.

(#611) weiss válasza ΞΔGLΞ (#604) üzenetére


weiss
addikt

Bakker, azt hittem csak én voltam vele így. Nem is értem, hogy ha a Swiftkey a MS-é, miért nem ültetik át azt az algoritmust.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#612) llama.adam válasza w333 (#609) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Jaj, de remélem, azért nem közösítik ki az androidos osztálytársai..! :Y

(#613) ΞΔGLΞ válasza Noukoum (#607) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szép kitérő :) , de én elsősorban nem szimpátia alapján döntök és a legtöbb iPhone felhasználó sem.

(#614) ΞΔGLΞ válasza weiss (#611) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem vagy egyedül, sőt...Bárkit megkérdezel, aki használt WP/WM, csak azt tudja mondani, hogy szinte zseniális, ahogy kitalálta a szavakat, nemhogy hülyeségre átírja. én nem is értem, hogy ezt miért nem fejleszti az Apple, legalább elfogadható szintre.

(#615) smc válasza zsoltiz (#610) üzenetére


smc
addikt

Dark theme is available in Android 10 (API level 29) and higher. It has many benefits:
-Can reduce power usage by a significant amount (depending on the device’s screen technology).
-Improves visibility for users with low vision and those who are sensitive to bright light.
-Makes it easier for anyone to use a device in a low-light environment.

Ez az androidos leírás. Tehát nem emeli ki senki hogy elsődlegesen mi a célja. De ha már a szaros pc-k Chrome-ja is tudja, sőt talán már a windows is és hírként lehozzák, akkor nem is értem miért köt it bele valaki hogy az ios is végre támogatja rendszerszinten. Több hasznát látom itt ips kijelzőn, mint a szutyok tn paneleken amit a pc-k 89%-a hajt..

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#616) galaxys80 válasza zsoltiz (#610) üzenetére


galaxys80
veterán

Jól tudom, hogy az android 10-be is belekerült a dark mód?
Minden droidos készülék amoled lenne?
Szóval, azért fikázni megint, mert, hogy LCD-n semmi értelme igazán vicces.
Mellesleg én pont lesz@rom, hogy többet vagy kevesebbet fogyaszt vele. Ahogy azt is, hogy éjfekete vagy csak kicsit fekete.
Az én szememnek kényelmesebb és pont.

(#617) Noukoum válasza ΞΔGLΞ (#613) üzenetére


Noukoum
veterán

Hanem mi alapján. Többség azt sem tudja mit tud a telefon, max azt az egy-két funkciót melyet maga a gyártó nyomat. És ebbe teljesen felesleges belemenni, mert az emberek többsége ilyen, mindkét oldalon.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#618) FіkuszKukіsz válasza smc (#615) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Can reduce power usage by a significant amount (depending on the device’s screen technology). akkor ezt szótárazd ki.

Romanes eunt domus

(#619) w333 válasza llama.adam (#612) üzenetére


w333
félisten

14 éves kortársainak is szintén iPhone van mert az a menő :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#620) <Lacy85> válasza FіkuszKukіsz (#618) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Te meg a zárójelben lévő részt. :D

(#622) Duree


Duree
veterán

kellemes, remek lett a teszt ,már nagyon kíváncsi voltam a legolcsóbb almásra, és igazam lett, ennyi pénzért inkább veszek valami jobb androidosat, lehet kettő is kitelik belőle.

duree54

(#624) B-L-A-C-K válasza Duree (#622) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi hogy leírtad ezt a hasznos információt.

(#625) pauliboy23 válasza Duree (#622) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Sőt, akár hármat is😈

(#626) zsoltiz válasza smc (#615) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Én nem fikázom. Tőlem lehet dark minden :)
Az androidos leírástól függetlenül voltak már gyártók, akik korábban kísérleteztek ezzel. És az elsődleges cél a fogyasztás csökkentés volt. Közben egy kvázi divat lett belőle és midnenki dark témát akar. Ezzel sincs baj, csak LCD-n nem takarít meg energiát. Én pl nappal amoleden sem szeretem, szerintem kevésbé olvasható. Este jó.

(#627) nuke7 válasza zsoltiz (#610) üzenetére


nuke7
veterán

de legalább nem ég be... meghát én ips/VA-t használok a nagy gépemen is amin dolgozom - neked OLED monitoraid vannak, vagy csak pont a tenyérnyi kijelző esetén zavar ha nem tökéletes a fekete..? :U ;]

u.i.: nem biztos, hogy neked akart menni, csak így nálad nyomtam a válaszra, sorry!

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#629) koxkids válasza Duree (#622) üzenetére


koxkids
őstag

És majd eladásnál kapkodod a fejed, hogy a szipi-szupi androidos "csúcstelefonod" kb. semmit nem ér majd.. értéktartásuk az iPhone-hoz képest eléggé gyér, hogy szépen fogalmazzak.

(#630) Wesder válasza koxkids (#629) üzenetére


Wesder
félisten

Ez milyen érv, de most komolyan? Nem mindegy mennyit ér miutàn lecserélem? Az idejét kiszolgàlja.
Esküszöm néha úgy érzem hogy egyesek befektetésként tekintenek egy szaros telefonra.:U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#631) Ricardo válasza koxkids (#629) üzenetére


Ricardo
félisten

Te befektetésként tekintesz a telefonodra?

(#632) Zjunior válasza Duree (#622) üzenetére


Zjunior
veterán

Jah vegyed az uj mate 30 pro-t.
Szaladj le ne maradj olcson ...
google szolgaltatasokat meg keress hozza ebayen... :DDD

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#633) llama.adam


llama.adam
csendes tag

Miért ne lehetne ez is szempont? Nem csak a felbontás számít meg a gyorstöltő.. ha csak a harmada visszajön annyival kevesebb lesz később az új.

(#634) FіkuszKukіsz válasza <Lacy85> (#620) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Miért is? :F Szerintem valamit elnéztél

Romanes eunt domus

(#635) Wesder válasza llama.adam (#633) üzenetére


Wesder
félisten

Akinek ez szempont az gondolom mindenét így veszi, és a kenyérnek még az utolsò morzsàjàt sem hagyja kidobni, mert az màr nem gazdasàgos.:U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#636) ΞΔGLΞ válasza Noukoum (#617) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hanem mi alapján.

Ki, vagy mi az MI?

(#637) Wesder válasza ΞΔGLΞ (#636) üzenetére


Wesder
félisten

Kérdezni akarta hogy mi alapjàn veszel iPhone, csak hadilàbon àll a magyarral, és nem tudja hogy kell kérdezni.;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#638) llama.adam válasza Wesder (#635) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Erős párhuzamot vonni relatív tartós fogyasztási cikkek és élelmiszer között.. továbbra is érvényes a kérdés, az nem lehet szempont, hogy veszek egy drága valamit, és később majd még el is tudom adni, és ami abból megmarad azt vissza tudom forgatni a következő vásárlásba? Ez is tudatos fogyasztói magatartás (autó vagy lakás esetében nem is kötnél bele ugye?). De itt nem lehet szempont? Nem? Ez érvényes drága androidos készülékekre is.

(#639) telefonmágus válasza Wesder (#637) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Szerintem előrébb van az iphone bizonyos dolgokban

Most voltam kint a piacon és itt bizony már az iphoneok android13al futnak

:DDD

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#640) Wesder válasza llama.adam (#638) üzenetére


Wesder
félisten

Telefonnàl tökmindegy mennyit forgatsz vissza ha kiszolgàlta az idejét. Ez a minnél többért lehet eladni tipikus iUser beidegződés.
A kenyeres példa nyílvàn túlzàs volt.

Megvettem a Mix3-at 500€-ért.
Kb 150-200€-ért tervezem majd eladni. Nem érzem úgy hogy buknék rajta bàrmennyit is, mert az idejét kiszolgàlja. Mi9TPro fogja majd vàltani.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#641) Carlytoo válasza llama.adam (#638) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Eladásaimnál, illetve vásárlásnál elég gyakran belefutok abba a hibába, hogy a másik fél a használt termékét majdnem új áron akarja beszámíttatni/ eladni. Minden bizonnyal vannak olyan emberek, akik a te általad is említett tudatos fogyasztói magatartás elve alapján járnak el, de a többség csak sóher skót.

wesder:
Azt a készüléket ( EZ NAGYON OFF ) nagyon is ajánlom.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#642) ΞΔGLΞ válasza Wesder (#637) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor ide válaszolok és le is zárom ezt... :)
Aki iPhone-t vesz (tehát nem a villogók), az első sorban az ios miatt. A stabilitása, a gördülékenysége, megbízhatósága, adatok védelme, a banki dolgokra eszem ágában nem lenne mást használni, az egész rendszer ahogy van etc... lehetne sorolni regénybe.
Nekem elsősorban emiatt, meg az Apple ökoszisztéma otthon, irodában etc, nem is akarok ebből kilépni, mikor minden úgy működik, ahogy kell.
Hogy nem képesek egy frankó dizájnt váltani 3 év után, az megint más kérdés, de legalább a telefonjuk (xs, pro) maga a minőség.
Jövőre muszáj lesz kijönniük valami újjal ezt aláírom, remélem valami kockásabb tervezésű mobil lesz, ezt a szappantartóra emlékeztető formát meg végleg behajítják a trash-be, vagy legyen ilyen is az új mellett. na szóval érted... ;]

[ Szerkesztve ]

(#643) hefe77


hefe77
tag

Én már azt várom, hogy elteljen az a pár hét, míg csak a 11 tulajdonosok látogatnak ide, amikor már tényleg csak a telefonról és nem f.méregetésről lesz szó.....
Én elfogadom mindannyiótok véleményét, engem nem érdekel, hogy ki-mire költi a pénzét és hogy kinek-mennyit ér meg egy telefon. Live and let live ;)
Eddig nem tűnt fel, mert sohasem volt olyan iphone-om, amit a megjelenéskor vettem meg :)
Szóval, hátha jönnek majd a tippek-trükkök-praktikák!

[ Szerkesztve ]

(#644) Wesder válasza ΞΔGLΞ (#642) üzenetére


Wesder
félisten

De ezek teljesen normàlis szempontok, nincs is ezzel semmi baj. A baj azzal van hogy egyeseknek fizikai fàjdalmat okoz ha valaki iPhone-t hasznàl megelégedéssel.
Egyébként màra màr semmi különbség nincs az oprendszerek között àtlagos felhasznàlàst figyelembe véve. Itt tényleg màr csak a szimpàtia és pénztàrca szab csak hatàrt. (szerintem)

Carlytoo
Nem véletlen lesz az sem a következő. Kékben néztem ki. A Mix3 is ami nàlam van az zafírkék variàns.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#645) aujjobba válasza hefe77 (#643) üzenetére


aujjobba
addikt

Az U1 chip-ről olvasnék szívesen, hogyan működik a gyakorlatban.

(#646) llama.adam


llama.adam
csendes tag

A piac beárazza a használt készülékeket, én hiszek ebben, én sem fogom annyiért tudni eladni az autómat mint amennyiért vettem. Aki irreálisan sokat kér egy használt valamiért, könnyen lehet hogy pórul jár ( vagy szerencséje lesz és talál egy balekot )
Mégis jó tudni, hogy a drága iPhone/Galaxy/Stb. megtart valamennyi értéket, sokszor nem is keveset, ez is adott esetben képes afelé billenteni egy döntést, hogy ,,,rendben ez most nagyon sok, de majd két év múlva is még kapok érte,,
Ráadásul így van, ahogy Ti is írtátok, hosszabb távra leosztva nem fáj annyira, kiszolgálta az árát.

[ Szerkesztve ]

(#647) Ck. válasza hmb (#82) üzenetére


Ck.
addikt

Pedig Angliaban is
az.

(#648) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Mikor lesz Pro teszt? Szerintem oltári módon égő, hogy már nagyjából a Nők Lpja is lehozta a tesztet, az állítólag vezető mobil portál megint ennyit késik. Mint tavaly. Több, mint két hét telt el. :Y :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#649) Wesder válasza Fryskitt (#648) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor olvassad a Nők Lapjàt.:U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#650) aujjobba válasza Fryskitt (#648) üzenetére


aujjobba
addikt

Elolvasod máshol, megnézed a YT-on MKBHD tesztjét, vagy a 9to5mac, vagy amelyiket akarod.
Miért kell a mobilarénára annyira várni, hogy a falba vered miatta a fejed?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.