Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Ezekre a videókra annyira nem szoktam adni, de a Pro modellekhez képest ennyivel rosszabb lenne az üzemideje a sima 11-nek?

(#852) Prowler válasza <Lacy85> (#851) üzenetére


Prowler
senior tag

Játék közbeni használatról nem tudok nyilatkozni, de Telegram/Twitter/YouTube/böngészés/zenehallgatás mellet szuper üzemideje van. 40% alá még nem sikerült bevinnem az akksit, pedig nem töltöm napközben. Ma is 4 óra SOT-nál járok és 84%-on van a telefon.
GSMArena teszt szerint többet bír mint a 11 Pro.

[ Szerkesztve ]

Veremivadék Undorkutya

(#853) <Lacy85> válasza Prowler (#852) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igen, én is azért lepődtem meg, mert máshol nem ezt írják.
Ezek szerint akkor továbbra sem kell adni a youtube videókra. :D

(#854) Prowler válasza <Lacy85> (#853) üzenetére


Prowler
senior tag

Hát az életemet én sem tenném mindegyikre az biztos 😆

Veremivadék Undorkutya

(#855) chaosmonger válasza <Lacy85> (#851) üzenetére


chaosmonger
tag

A múlt évben láttam ugyanezt a vidót az akkori készülékekkel és ott is az Xr vérzett el legelőször. Aztán a gyakorlat meg azt mutatta, hogy annak a legjobb az üzemideje, szóval erre a videóra tényleg nem kell adni szvsz.

(#856) gattolino válasza chaosmonger (#855) üzenetére


gattolino
senior tag

Itt mindig a többivel hasonlítják össze. A többi az tényleg brutál szvsz. A 11 Pro Max az szerintem idén és jövőre mindenkit le fog mosni. A 11 sem rossz a saját kategóriájában. :R

Vivo X90 Pro Plus

(#857) Hadrianus válasza nuke7 (#849) üzenetére


Hadrianus
csendes tag

Már készül... :DDD

(#858) leslien válasza <Lacy85> (#853) üzenetére


leslien
nagyúr

nyugi nincs probléma bírja szuflával a i11....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#859) llama.adam válasza Hadrianus (#857) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Aaahh az a notch! :D

(#860) chaosmonger válasza leslien (#858) üzenetére


chaosmonger
tag

Tényleg bírja. Nekem most hét közben amikor sok meló volt és viszonylag kevesebbet nyomkodtam 3 napot bírt.

(#861) nuke7 válasza Hadrianus (#857) üzenetére


nuke7
veterán

:))

https://youtube.com/user/nuke7

(#862) Wapmester válasza Hadrianus (#857) üzenetére


Wapmester
senior tag

notchak milyen jó alkotás :DDD

(#863) sajtom


sajtom
újonc

Legyen a telefon képességeiről is szó egy kicsit. :)
Igaz, hogy PRO, de a képalkotási képességek, a rendszer ugyanaz.
Nézzük mire képes a telefon egy profi fotós kezében egy kicsit hosszabb lélegzetvételű tesztben.
.
[link]
.
Cím: iPhone 11 Pro CAMERA Real World Review | from a PROFESSIONAL Photographer's Perspective

[ Szerkesztve ]

(#864) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Nem tudom a kijelzőket fikázók mit fognak majd írni az iPhone 11 Pro tesztjénél, tekintve, hogy a készülék bezsebelte a jelenlegi legjobb kijelző címet a DisplayMate tesztjei alapján. :D

(#865) Norbi. válasza Parallaxis (#864) üzenetére


Norbi.
őstag

hogy drága, meg nagy a notch. :)) ennél úgy sem kreatívabbak. :D

(#866) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Világ életemben utáltam az iPhone-okat, de ahogy öregszem, úgy egyre jobban tisztelem a stabilitást és minőséget. Amint lesz pénzem, veszek egy Apple telefont. :B :B :B

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#867) Blizzardking válasza Norbi. (#865) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Szemre egyébként olyan, mintha a kamerarészt műanyag venné körbe, ám a lencsék némileg kiemelkedő védőeleme ugyanabból az egy darab üveglapból lett kialakítva, amelyik az egész hátoldalt takarja."

Vákuumcsomagolt alma ;]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#868) Parallaxis válasza Blizzardking (#867) üzenetére


Parallaxis
addikt

Inkább vízcsepp az üvegen lehetett a dizájn ihletője.

(#869) kchris78


kchris78
veterán

nem most lett először 7nm csíkszélesség az Axx procikban?

(#870) smc válasza kchris78 (#869) üzenetére


smc
addikt

Már az A12 is az volt.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#871) M@cika


M@cika
őstag

A14 meg már 5nm-es lesz jövőre. Ha már van a TSMC-nek gyártósora, akkor legyen is aki használja. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#872) haxiboy válasza Blizzardking (#867) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem bejönne...ha elállnának már ettől a kitüremkedő kamerától...nem hiszem el hogy nem tudják megoldani, szinte minden gyártó meg tudta oldani valahogy...Lerakod a telefont...fél millió forintért...és billeg...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#873) Fred23 válasza Parallaxis (#864) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk ez nem olyan egyértelmű, a DisplayMate is meg akar felelni mindenkinek, ezért a legjobb kijelző díját is többeknek osztogatják. Inkább úgy értik a legjobbakat, mint a Top Tier-be tartozókat. Rengeteg teszt van, és amelyik készülék mindben elég jó, az a Top Tier-be tartozó. A sok adat alapján meg Te is el tudod dönteni, Számodra melyik a legjobb. Az viszont kétségtelen, hogy az új iPhone-ok kijelzője csúcskategóriás. Ahogy egy Note 10-é is az.

(#874) Juhaszatti válasza Fred23 (#873) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az S10 kijövetelekor meg leírták hogy annál színhűbb kijelzőt még sosem láttak.
Gyakorlatilag mindig a legújabb csúcs Oled a legjobb náluk, és valószínűleg ez tényleg így is van. Most a 11 Pro Max a legjobb, fél év múlva más lesz, aztán rá fél évre megint változik.

(#875) <Lacy85> válasza Parallaxis (#864) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem, mintha ez számítana bármit is. Ha kijön az új iPhone, akkor annak van a legjobb kijelzője, utána kijön az új Samsung, és annak lesz, stb.
Örökös körforgás. :D

(#876) Z.É.T. válasza Fred23 (#873) üzenetére


Z.É.T.
őstag

És akkor még nem szóltunk egyéb aspektusokról.
Mert - ha jól tudom, de javítsatok ki, ha nem így van - más gyártóknál kell keresnie annak, aki érzékeny(ebb) a PWM-re, neki a DC dim. kapcsoló többet ér, mint a színhelyesség - egy bizonyos szint felett - vagy a betekintési szög, esetleg a homogenitás.

Részemről elvárás lenne, hogy a csúcskategória minden OLED panel esetén megadja a lehetőséget nem PWM-re, akár fényerő csökkentéshez adhatóan, vagy a környezeti érzékelő alapján, vagy időzíthezően, de minimum menüből kapcsolva.

Megint más a 90Hz-es frissítést tartja fontosnak, a többség meg a 325 feletti ppi értékkel is ki tud békülni.

Nem ennyire fehér és fekete ez, persze ezek a tesztek segítenek dönteni, az nem kérdés.

(#877) doooo válasza Fred23 (#873) üzenetére


doooo
veterán

Én is ezt akartam mondani, a Note10 nem lett letaszítva, maximum csak mellé állt ez is. De hát ez mindjárt nem olyan extrán hangzik, mintha csak egy "nyertes" lenne...

(#878) Noukoum válasza doooo (#877) üzenetére


Noukoum
veterán

Kb mint a kamera. Az első "fizetett" tesztek mindenhol azt írták hogy a világ legjobb kamerája, azért hogy vegye mindenki az is aki vacilált. Persze hogy amint kijöttek a független tesztek kicsit más az összkép. Nem véletlen kapnak ők később készüléket. Persze jó a kamera, de ennyiért ez alap, semmi extra.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#879) kchris78 válasza Z.É.T. (#876) üzenetére


kchris78
veterán

hát igen..viszont az látszik hogy az Apple-nél foglalkoznak a dologgal mert felhúzták 240-ről a PWM frekit 290-re. Ha leszarnák akkor maradt volna 240-en. Mire eltüntetik az LCD modelleket szerintem behozzák a DC dimminget. Legalább kapcsolható módon.

[ Szerkesztve ]

(#880) Carlytoo válasza kchris78 (#879) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Az érdekes, hogy ezt pl. egy Xiaomi Mi 9T Pro már tudja ( DC Dimming On/Off). Mondjuk én ezekből az iphone-okból a 90Hz-es panelt hiányolom. Azzal brutális lenne.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#881) eladogeppc válasza Carlytoo (#880) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ezt hol olvastátok ?
A sima, tehát a nem PRO nem tudja: [link]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#882) haxiboy válasza eladogeppc (#881) üzenetére


haxiboy
veterán

2. HSZ

"DC dimming will be been added via an update currently internal lab testing is going on."
Feltételezem azóta már megjelent ez az update?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#883) eladogeppc válasza haxiboy (#882) üzenetére


eladogeppc
veterán

Azért gondolom a panel-nek is tudnia kellene, nem ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#884) Z.É.T. válasza kchris78 (#879) üzenetére


Z.É.T.
őstag

240 vs 290 Hz, nem tudom mennyivel kímélőbb, 500Hz körül szokták emlegetni a határt, ráadásul én a notebookcheck oldalon ezt olvastam és most nincs időm vadászni máshol:
"As expected, the iPhone 11 Pro uses pulse width modulation (PWM) to control display brightness. The panel in our review unit flickers at between 60 and 290.7 Hz, which is rather unusual. By contrast, most OLED panels flicker at one frequency"

(#885) Wapmester válasza Carlytoo (#880) üzenetére


Wapmester
senior tag

90 Hz-es panel már minden gyártó esetén kellene, csak hát az alma is most gyúrt valamennyit üzemidőre aztán a 90 Hz-el ezt el is vették volna az emberektől :D szerintem jobban fognak örülni a hosszabb üzemidőnek

(#886) Z.É.T. válasza eladogeppc (#881) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem felesleges szétoffolni a topikot, főleg, hogy még OFF-ba sem került...
Egyéb offtopik telefonokon (Huawei, Oneplus pl) van már ilyen kapcsoló.

(#887) eladogeppc válasza Z.É.T. (#886) üzenetére


eladogeppc
veterán

Z.É.T. - Nem tudom mi nem került OFF-ba. Nem én OFF-olom szét, csak kérdeztem. Engem ez a PWM/DC Dimming nem érdekel. Semmi bajom tőle.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#888) Blizzardking válasza eladogeppc (#883) üzenetére


Blizzardking
őstag

Csomó kínai tudja, vagy nagyon rövid időn belül tudni fogja egy frissítés után. Talán a Oneplusnál olvastam, ami azt jelenti, hogy mire az apple felemeli a pwm frekvenciát újabb öt Herzzel, a Vivo, Oppo, Oneplus és tőlük függetlenül a Xiaomi is tudni fogja. Kb ekkorra fog megérkezni a 10Wattos töltőtök az aliexpressről. :DDD
Viszont örömhír, hogy van már Mixplorer az ios 13-ban, igaz kicsit herélt verzió, mert ugye csak a dizájnt koppintották le a cupertinoi kis ördögfiókák :D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#889) Carlytoo válasza eladogeppc (#881) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#890) lmno válasza Carlytoo (#889) üzenetére


lmno
őstag

Hogy tudjátok magyarul használni?
"Csíkozódáscsökkentő"
"Egyenáramú halványítás"

Ehhez külön szótár kell baszki :)

(#891) nuke7


nuke7
veterán

nekem most tűnt fel egy-két nap után, hogy ios13 SE-n nagyon kicsi... mármint hangerő állítás visszajelzése pl. kifejezetten kicsi lett, pedig nekem jó a szemem... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#892) janeszgol válasza lmno (#890) üzenetére


janeszgol
félisten

Tényleg gáz. Akkor már maradjon a neve pulse-width modulation, és alatta legyen röviden, hogy kisebb fényerőnél a kép villogását csökkenti. Amúgy: [link] :D

(#893) kchris78 válasza Carlytoo (#880) üzenetére


kchris78
veterán

szerintem tudná sok panel. csak azért nem engedélyezik ezt mert a színhelyesség csökken és ezt nem engedik a gyártónál (amit inkább mérni lehet nem látni, mondjuk képnézegetés az amúgyis erős fényerővel jó). inkább maradnak a PWM-nél. 290Max freki nekem se elég, szerintem ennyi volt a max kb a vezérlőáramkörben amit még megfelelő fogyasztással ki lehetett hozni. Aztán hogy mi lesz jövőre - majd meglátjuk.

(#894) Noukoum válasza lmno (#890) üzenetére


Noukoum
veterán

Megszokás kérdése, mint minden.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#895) Carlytoo válasza lmno (#890) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Így.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#896) w333


w333
félisten

Jerry megszorongatta az i11 -t is :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#897) ruarua


ruarua
tag

13.1.2 :Y

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#898) leslien válasza ruarua (#897) üzenetére


leslien
nagyúr

ha így haladunk hétvégére 14. lesz.... :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#899) w333 válasza leslien (#898) üzenetére


w333
félisten

:DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#900) janeszgol válasza leslien (#898) üzenetére


janeszgol
félisten

Na, ezért várok még mindig. Hiába, ma a szoftverek már annyira bonyolultak, hogy nehéz közel hibátlanra vinni rögtön. Addig jó nekem a 12.4.1 vagy mennyi. Egy kerek évet fogok várni a frissítéssel vagy kettőt.
Addig nem lesz kitétel a 13as OS az áruházban minimumként szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.