Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Navaren válasza gzbotii (#17) üzenetére


Navaren
aktív tag

Akármit is mondott Jobs előtte, az i3Gs kijelzője nem nagyon változott az elődeihez képest és már nagyon érett a váltás, és a Retinda Display akkor, 2010-ben nagy dobás volt, ami tényleg érzékelhető, és akkor párját ritkító volt.

A Retina Display pixelsűrűsége 2010-ben mindenhol, független teszteken is úgy lett beharangozva, hogy ez az a határ, ahol tényleg nem nagyon tudod kivenni a pixeleket a telefont normál távolságra tartva a szemedtől, és Bog-ot idézve had mondjam: "A kijelző tartalma mintha rá lenne rajzolva az üvegre".

Tény és való, hogy 2010 óta nagyon elszaladt az idő a 326 ppi mellett, és sokkal, sokkal részletesebb kijelzőket is kapni, de attól még az emberi szem nem skálázódott feljebb az elmúlt 9 évben, a kép élessége pedig nem egy relatív érték, hanem vagy az, vagy nem.
Emellett pedig a színhelyesség, a kontraszt, a fényerősség, betekintési szögek tekintetében folyamatosan fejlődött.
Igen, van jobb, modernebb kijelző is a piacon, én nem mondom, sőt, a mostani soksok Hz-es csodákat nem is említve, de az továbbra is megkérdőjelezhető, hogy érzékelhetően sokkal szebb képet kapsz-e tőle.

Nem?
Ettől függetlenül azzal egyetértek, hogy már nagyon ideje lenne nyugdíjazni ezt a felbontást.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#52) atee_13 válasza #65537792 (#26) üzenetére


atee_13
őstag

Véleményem szerint azt még rá lehet mondani, hogy valaki látja/nem látja a különbséget, de pl azon az állásponton vagyok, hogy ha csillagászati áron veszek valamit akkor csillagászati tartalmat is kapjak mögé. Pl az S meci vagy A8 maudi vagy 7 es BMW stb sem azért tesz nagy motort mert kisebbel már nem menne az autó vagy hozhatnék még egyéb tech nyalánkságokat amit mindig behoznak az új modellel.

"Az én álláspontom: Hogy jobban merüljön az akksi?"

Autós témához visszakanyarodva ez pl olyan mintha pl. elektromos ablak helyet tekerős lenne és azt mondanád, hogy nem kell az elektromos mert plusz hibaforrás.

(#53) joey04 válasza aelod (#38) üzenetére


joey04
titán

Tanulj meg szöveget értelmezni, aztán válaszolj újra. :) :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54) #88470784 válasza gzbotii (#36) üzenetére


#88470784
törölt tag

Dejó 128 pixel annyi led van a karácsonyfa izzón is.

(#55) syIex


syIex
veterán

Meglepően pozitív teszt.
Azert a Pro tesókra kiváncsi leszek. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56) gzbotii válasza nozs23 (#49) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#57) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

"a 7-es/8-as szériáról azonban tetemes a szintugrás"

Persze, csak a sima 6/7/8 sokkal kompaktabb méretű / súlyú mint a 11, így nem egyértelműen előnyös a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#58) aelod válasza #78791680 (#47) üzenetére


aelod
veterán

Milyen telefon?
5" 720p-ről váltottam 6.3"-ra 1080 x 2340 felbontásra. Érezhetően jobb a kijelzőn a tartalomfogyasztás. De szerintem nem indokolt 6.3"-ról a 6.7"-re a felbontás növelése. Nem akkor a difi méretben, hogy szükség lenne rá.
Volt almám is igen, de most android xiaomi vonalról ápgrédeltem :DDD

(#53) joey04

Mi a baj?
Ez még mindig egy teszt ahol el kell mondani a negatívumokat is nem csak a hasra esést kell emlegetni az újítások láttán.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#59) GEIL válasza Norbi. (#4) üzenetére


GEIL
addikt

Akkor valami igazság is lehet benne....ha több és egymástól független helyen is ezt olvasod. :DDD :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#60) hito


hito
nagyúr

Jó kis készülék ez! Akinek meg kell a zoom, annak ott vannak majd a prémium kiegészítők (Moment, Shiftcam) a külső lencsékkel, néha jobb rajzolattal, mint a saját lencsék.

Egyébként ezen az áron itthon tényleg inkább népÁlma, népalma helyett.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#61) GEIL válasza Hzi (#24) üzenetére


GEIL
addikt

Ezért bosszantó ha pl adott márka szimpatizáns ír vagy végez "tesztet".
( Androidon belül is Samsung megszállott ne írjon Huawei tesztet....mert részrehajló....)
( Mercedes fanatikus se teszteljen Audit és BMW-t....Skodát főleg ne...)

Tele a youtube is "független" tesztekkel....de annyira érződik és olyan szánalmas amikor az "ő márkáját" fényezi, a másikat meg direkt lehúzza.....pfejj. :DDD :((( :(( :(

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#62) atike


atike
nagyúr

Népalma. Találó... :) Tényleg nem lett rossz.

(#63) Roland861010 válasza gzbotii (#22) üzenetére


Roland861010
addikt

Be tudod állítani a fullHd felbontást az ,hogy minőségileg nem játssza le az már más kérdés a laptopon is be tudom állítani akár a 4k-t is pedig csak HD felbontású!

(#64) Norbi. válasza GEIL (#59) üzenetére


Norbi.
őstag

Egyrészt kicsit unalmas mindenhol ezt olvasni, még ha a számok alapján tényleg lehet benne igazság, de a valóság azt mutatja, hogy azért jó az a kijelző. (leírnám, ha sz*r lenne, vagy alapból mást választok, szerencsére olyan helyzetben vagyok, ha megtetszik szinte bármilyen telefon, könnyen be tudom szerezni.)

(#65) Silenzio


Silenzio
addikt

(#60) hito: S10 is ennyibe került. Az XR nyitóára magasabb volt.

Jó ez, szerettem az elődmodellt is, de nem cserélném le a videóban gyakran lesajnált Mate 20 Prót. A szokásosan videokirálynak kikiáltott iPhone-tól szokatlan, hogy 60 fps-nél nem enged váltani a lencsék közt, és az is zavar a tesztben, hogy az esti felvételen a nagylátó képe egyáltalán nem tűnt folyamatosnak. Az ár viszont korrekt lett. A képességekkel van bajom.

Az Apple végre sportolhatna egy nagyméretű szenzort is a készülékein, ez így kezd unalmassá válni.
Ezt a két fotó screenshot 4K videóból. Az iPhone-é auto ISO-n volt, ha nem csal az emlékezetem, de ettől eltekintve is állva hagyta a kínai. Mindkét kép előre gyalogolva, gimballal a kézben készült.

iPhone XR, Filmic Pro:

Huawei Mate 20 Pro, Manual Camera:

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#66) gzbotii válasza Roland861010 (#63) üzenetére


gzbotii
veterán

És miért, én mit írtam?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#67) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Köszi a tesztet :R
Kíváncsi leszek, hogy lesz e valamilyen eladási adat amit publikálnak.. Szerintem a Pro jobban fog fogyni mint a sima 11. Jó lett a 11 de nem hiszem, hogy bárki is váltana pár évvel korábbi modellről arra ott a Xr ami még mindig egy nagyon jó telefon. Ismerősi körben aki váltott az mind Pro-t vett.

(#68) xZer0kidx


xZer0kidx
senior tag

Azért kíváncsi lettem volna a tesztben az ios 13 bejelentkezés az apple-el és a védett kameratárhely megismerésére, de ehelyett megtudtam ,hogy mostantól szélesebb palettából lehet "arcokat" összerakni...
Pedig ezek nagyobb figyelmet is kaphattak volna mert ígéretes dolgoknak tűnnek, a 3 órás töltés pedig továbbra sem tűnik annak.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#69) Zanik


Zanik
addikt

Teljesen jó, tárgyilagos cikk.

Természetesen vannak olyan hardverkomponensei a 11-nek, amikben elmarad a konkurencia csúcsmodelljeitől (sajnos). Jobb a kijelzők, jobb a kameraspecifikációk (nem feltétlen képek!), nagyobb az akkumulátorok. Ugyanakkor a maga módján igenis egy jól összerakott készülék ez.

A plecsnit viszont én se értem. Mikor a OnePlus 7 és 7 Pro csak egy "tetszett"-et érdemelt, akkor ennek se járna több. Ajánlott max. annak lehet, aki mindenáron iOS vonalon akar maradni.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#70) Wapmester


Wapmester
senior tag

a portré képekre még gyúrni kell, a nappali képek a legjobbak az elsődleges kamerával, ultraszélessel gyengék főleg a széleknél, az éjjeli képek is csak fő kamerával értékelhetőek.Nagyobb szenzormérettel kellett volna jönni főleg az éjjeli képekre lett volna hasznos

(#71) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Javaslom ezt az érdekes cikket: [link]

Ebből látszik, hogy mennyire nem nekünk és mennyire nem a mi zsebünkhöz mérten készülnek ezek a készülékek. Oda ahova ezek a telefonok készülnek ennél drágábban is el lehetne adni.

Én személy szerint nagyon örülnék, ha lenne egy SE utód vagy valami olcsóbb változat, mert valahol nálam is 150k körül van a lélektani határ, annyiért vettem anno több, mint 2 éve iPhone 7-et és még mindig megelégedéssel használom. Csábító nagyon az XS is csak nem 300 ezerért. De ismétlem, mi nem vagyunk nekik piac.

(#72) #78791680 válasza BaLee (#71) üzenetére


#78791680
törölt tag

SE utod biztosan nem lesz, ilyen olcso Iphone pedig plane nem. Azok a regi idok voltak.

(#73) nozs23 válasza Zanik (#69) üzenetére


nozs23
addikt

Mondjuk ahhoz képest, hogy gyakorlatilag ugyanannyiba kerül, mint anno a belépő 16GB-os iPhone 6 öt évvel ezelőttről szerintem érthető (bár MA-n meglepő) az értékelés. Fél év múlva GSM-ből 220-ért jó vétel lesz, főleg ha kicsit rendeződik a forint.

(#74) Silenzio válasza Zanik (#69) üzenetére


Silenzio
addikt

A plecsni fölött oda van írva, hogy a márkahűekre vonatkozik az ajánlott. Amúgy, mint lentebb írtam, 290-be kerül, ez az S10 és a sima P30 nyitóára, szerintem így, hogy nem drágább az Androidos vonalnál, és magához (XR) képest olcsóbb lett, belefér a plecsni.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#75) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ki a bánatnak kicsi a 326ppi? Az emberi szemnek már ez is egy overkill érték.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#76) CptAdamica válasza Silenzio (#74) üzenetére


CptAdamica
veterán

És akkor ezentúl a telefonokat márkák szerint szubjektíven fogják értékelni? Vagy csak az Apple érdemli meg, hogy másképp osztályozzák, mert egy külön szegmenst képvisel az okostelefonok körében?

Megyen!

(#77) janeszgol válasza gzbotii (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért, te 4 centiről nézd a telefont? :Y

Továbbá ezt is írtad: "Így van, nem 1280x720 hanem 1792x828
Így már minden más. 12 pixellel magasabb és 128 pixellel szélesebb a felbontás"

A fikázás helyett lehet a matekkönyvet kellene előcsapnod.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#78) Prowler


Prowler
senior tag

Jó a teszt, telefon is korrekt. Az iOS 13 valóban nagyon bugos volt a startnál, a tegnapi frissítés sok idegesítő hibát javított. A telefon hozta a kötelezőt, legalábbis amit az XR-ről váltva elvárt a többség.

Viszont ez a felbontás dolog már tényleg nagyon unalmas...
Oké, én is szkeptikus voltam a FullHD-ról váltani erre, de őszintén kijelentem hogy nem látok különbséget/pixelességet a két felbontás között.

És mielőtt elvakult fannak neveznek, csak egy pillanatra gondolkodjunk el.
Vegyünk egy teljesen átlagos, 14"-os laptopot.

1366x768 (HD) felbontású kijelzővel tud 112 PPI-t.
1600x900 (HD+) - 131 PPI.
1920x1080 (FHD) - 157 PPI.
3840x2160 (4K) - 315 PPI.

Ez a telefon tud 324 PPI-t. Persze, papíron gáz meg mások FullHD/QHD kijelzőt adnak ennyiért, de senki ne mondja nekem hogy 6 inchen 400+ PPI alatt nincs élet...

Veremivadék Undorkutya

(#79) BaLee válasza Dr.F.E.R.I. (#75) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Aki nem tud gondolkodni, csak bedől a parasztvakításnak max annak kicsi.

Addig sem jutnak el szegények, hogy a tök feleslegesen meghajtott 4k kijelző sokkal jobban zabálja az akksit tök feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#80) Napfénysüti

Elég korrekt teszt, nem lett rossz telefon csak az árcímke olyan amilyen. Ennek ellenére biztos hogy itthon is vinni fogják mint a cukrot és népszerű lesz.

Més que un club!

(#81) Wesder válasza nozs23 (#73) üzenetére


Wesder
félisten

Mit csinàl a forint? o.O

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#82) hmb válasza subset (#29) üzenetére


hmb
aktív tag

itt toled nyugatabbra mar mukodik az 5g pl. es evek ota csokkennek az apple eladasai...itt kurvara nem statusszimbolum,szoval ha olcsobban megkapod a note 10-et akkor azt veszed.raadasul itt londonban atlagember napi 2 orat utazik meloba szoval sokat log mobilneten,nem kerdes hogy akkor mitvalaszt,5g-es samut vagy dragabban szifont?es nem nem eleg a 4g, lassu szar tudom napi szinten en is vonaton rohadok 2orat amig a citybe megyek melozni.vedd hozza hogy a z atlagfizu most kb 1200 font ebbol havonta lenne kb 84 font korlatlan adat,hivas, sms forgalommal korlatlan biztositassal ket ev elofizetessel ez a telo.a samsung note 10+ 5g meg 83....es nem egy kategoria a ket keszulek.elhiszem hogy magyarorszagon meg mindig vagy valaki ha veszel egy iphonet de itt nem veletlen hogy a samu regota nepszerubb az almanal.
papi77: hat volt ipadem es iphonom is, finoman szolva is foshalomnak tartom.nem mintha a droid jo lenne mert nem az,de legalabb olcsobban meguszom,vagy maga keszulek tobbet tud ugyanazon az aron.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#83) ΞΔGLΞ válasza Dr.F.E.R.I. (#75) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, teljesen igazad van, a legtöbben otthon full hd 24-es monitort használnak, ott nem bámulja a ppi értéket, ami így a 92-öt sem éri el, de egy kis lófa...fütty kijelzőn már látja a hibákat a durva pixeleket. De legyen 4K monitor, még az is hol van a 330-tól, fényévekre...

(#84) Ricardo


Ricardo
félisten

" a BGR szerint viszont nem kizárt, hogy akad még 2 GB csak a kamerának elkülönítve, amely az NPU-val karöltve az ősz folyamán még fejlettebb képfeldolgozással bővül (Deep Fusion)."

Ezzel mi a helyzet? Hihetetlen, hogy úgy kell találgatni mi van benne. Se ram, se akkuméret. Miért nem adják meg?

(#85) nozs23 válasza ΞΔGLΞ (#83) üzenetére


nozs23
addikt

Nem kell ebben rációt keresni. Az okozza a frusztrációt, hogy mások olcsóbban nagyobb felbontású panelt adnak. Ezt páran képtelenek elengedni és a ppi értékhez görcsösen ragaszkodva hiszik, hogy ez a képminőség egyetemes meghatározója. Tök mindegy, hogy Oled-en kénytelenek nagyobb felbontású panelt használni, mert sokkal jobban látszódna a pixeleződés egy LCD-hez képest. Illetve e logika mentén minden telefon kijelzője egy ócska szar egy Xperia 1-hoz viszonyítva, hisz az 643 ppi értéket tud. Sokan biztos az alatt sem tudják elképzelni az életet. :)

[ Szerkesztve ]

(#86) gzbotii válasza janeszgol (#77) üzenetére


gzbotii
veterán

Az lesz. Jövőre nekifutok újra az általánosnak.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#87) Integrale válasza nozs23 (#85) üzenetére


Integrale
veterán

Te sem tudod elképzelni azt, hogy másnak más a fontos, másnak más a szeme, másképp, másra használja stb.
Illetve te mindig Oledet állítasz az i11 HD képernyőjével szemben, miért? IPS FHD vagy 2k nincs a világon?

"Bad reklám is reklám too"

(#88) janeszgol válasza gzbotii (#86) üzenetére


janeszgol
félisten

De bocsi. Ha már fikázol valamit, akkor normálisan tedd. Vagy csak írd le normálisan a véleményed, és kész.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#89) pokmky válasza CptAdamica (#76) üzenetére


pokmky
tag

" mert egy külön szegmenst képvisel az okostelefonok körében?"

Mivel nem kínoz az android és nem is valami gagyi próbálkozásról van szó, már ami a szoftvert illeti, ez pontosan így van. Jó lenne megérteni végre, hogy az epülnél nem egy hardvert veszel amire fel van tákolva valami szoftver, hanem egy komplett rendszert, szolgáltatást, ami nagyon jól működik. De aki nem használta még az soha a büdös életben nem fogja ezt megérteni az biztos.

(#90) #78791680


#78791680
törölt tag

Ezen az egesz kocerajon betegsegkent terjed az hogy egy tenylegesen sokkal jobb dologba belemagyarazzak hogy semmi ertelme, sot, sot meg rosszabb is :DD
Amig az Apple produkalta a nagyobb szamokat addig nem ment ez :)

(#91) zozzo72 válasza gzbotii (#86) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Ne hagyd magad,nálad az igazság.

(#92) #78791680 válasza pokmky (#89) üzenetére


#78791680
törölt tag

En hasznaltam es koszonom nem kerek tobbet belole :)
" Komplett rendszer, szolgaltatas" ami ma mar milyen viszonylatban is allja meg a helyet? Mert ezt sokan irjak de semmi konkretum. Mire nem kepes a marketing..

(#93) gzbotii válasza janeszgol (#88) üzenetére


gzbotii
veterán

Elírtam (lemaradt) egy számot, megbűnhődtem.

Az a bajom, hogy Androidos telefonoknál 40.000-es kategóriában kapsz fHD kijelzőt, nem 290.000-ért [link]
Ha ez lenne mondjuk 110-130.000, bejelentés után, akkor is gáz. Olyan, mintha az új 5er BMW klíma nélkül jönne ki, vagy egy csúcs laptop i3 3rd gen procival....

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#94) Drp81 válasza #78791680 (#90) üzenetére


Drp81
aktív tag

Mert akkor nem volt miről beszélni :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#95) gzbotii válasza zozzo72 (#91) üzenetére


gzbotii
veterán

Belehúzok *wink-wink*

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#96) nozs23 válasza Integrale (#87) üzenetére


nozs23
addikt

Te sem tudod elképzelni azt, hogy másnak más a fontos, másnak más a szeme, másképp, másra használja stb.

De, persze ez is elképzelhető, bár szerintem az emberek elég elhanyagolható többségének szúrja a szemét egy 326 ppi-s kijelző.

Illetve te mindig Oledet állítasz az i11 HD képernyőjével szemben, miért? IPS FHD vagy 2k nincs a világon?

Jelenleg nem sok top készülékbe kerül LCD kijelző. Azért az Oleddel példálózok mert az a legnépszerűbb és míg egy 400 ppi-s oledes droidnál egyáltalán nincs hiszti a felbontás miatt, itt a 326 ppi-s LCD-nél rengetegen kibuknak, pedig a két technológiából adódó különbségek miatt (pentile vs rgb) gyakorlatilag nincs differencia élességben.

(#97) #78791680 válasza Drp81 (#94) üzenetére


#78791680
törölt tag

Melle tettem az en kijelzomet. A 11 kijelzoje valami bugyuta vicc mellette. Persze ez annak tunik fel akinek tenyleg van ra igenye.

(#98) Drp81 válasza gzbotii (#93) üzenetére


Drp81
aktív tag

“Az a bajom, hogy Androidos telefonoknál 40.000-es kategóriában kapsz fHD kijelzőt, nem 290.000-ért”
Azt hiszed, a kijelző kerül 285ezerbe, a maradék 5ezer meg a többi, vagy mi? Vagy csak megint elírtál egy számot? :)

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#99) QwErTy42 válasza pokmky (#89) üzenetére


QwErTy42
addikt

2+ éve használok jájoeszt.
Két telefonon is.
Nem vagyok tőle elájulva...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100) gzbotii válasza Drp81 (#98) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem. Csak azt meg bírja az én agyam felfogni, hogy ha már ennyibe kerül (felőlem kerüljön), akkor miért nem raknak bele egy normális felbontású kijelzőt, ami nem gáz 2019-ben.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.