Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#453) pokmky válasza Neck (#400) üzenetére


pokmky
tag

kicsi a kijelző felbontása - Jóvan, jóvan.
A gyári navival nem volt még gondom, de van rá száz alternatíva.

A nedves ujj igaz, de nem is lehet kinyomtatott ujlenyomattal feloldani...
Swype....
BT - WIFI az új iOS-ben megoldva, engem is zavart.
Ne haragudj, de az, hogy a skype for business (és a többi alkalmazás) szar, nem a telefon, vagy apple hibája, a céges windows PC-n is folyton meghal csak kínlódunk vele, az is az apple hibája? :W

Az android stabilságát és gyorsaságát sok összehasonlítás cáfolja, a google ökoszisztéma átláthatatlanságáról nem is beszélve.

De a kedvencem a note 10 cikkében és a fórumban is felmerült eszmefuttatás arról, hogy a laggoló menüeffekteket ki kell kapcsolni, vagy gyengébbre állítani és akkor jó.... Hagyjuk már.

[ Szerkesztve ]

(#455) Hallosz válasza BloodRay (#45) üzenetére


Hallosz
senior tag

..akkor ne vedd meg. Szerintem. :R

Mert lakni, muszáj.

(#456) Nekton válasza aujjobba (#434) üzenetére


Nekton
aktív tag

De! Csak nem mindenki ért hozzá. Van ilyen még ma is.

(#465) Nekton válasza aujjobba (#447) üzenetére


Nekton
aktív tag

Macbook-okban nincs már hdd, a 60Mbyte/s pedig csak az elméleti maximum. A valóság jó, ha a fele-tizede, de inkább utóbbinál is kisebb.

Sylex1

Nem érted. Hagyjuk.

(#468) Juhaszatti válasza -secret- (#328) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Könnyen lehet hogy ilyesmi volt a probléma, tekintve hogy a 6S mellé mindig kellett powerbank. Rendszeresen tette be együtt a táskájába őket. A 8 Plusal ez már jóval ritkább.

(#469) Nekton válasza aujjobba (#438) üzenetére


Nekton
aktív tag

Tudod, hol vettem még hasznát? Baleset. Dash cam otg-vel ráköt és felvétel elhoz azon nyomban. Ugyanez mehet SD kártyával is.

Szerk.
IOS enged OTG kamerát olvasni? Tudja valaki?

[ Szerkesztve ]

(#470) llama.adam válasza Nekton (#469) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Mármint hogy kiveszed belőle az SD kártyát és elviszed magaddal?

(#471) smc válasza Nekton (#469) üzenetére


smc
addikt

Ios 13-ban már igen.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#472) Nekton válasza llama.adam (#470) üzenetére


Nekton
aktív tag

Az eredeti feltevés az volt, hogy a két rendszer egyenértékű. Erre írtam példákat, hogy hol nem. SD belemehet a droidos telefonba és másolható.

(#473) Parallaxis válasza erahurka (#7) üzenetére


Parallaxis
addikt

Csak ennyiért már Note 10-et is kapni. Több kamerával, nagyobb kijelzővel, AMOLED panellal, kisebb kávákkal, notch nélkül.

Igen, csak a Note 10-nek gyengébb a felbontása (ugyebár pentile), sokkal gyengébb a kamerája (köpködnek is a topikjában erre rendesen), lyukasztott kijelzővel, ami semmivel nem jobb, mint a notch, sőt mivel komoly területvesztés nélkül nem eltüntethető, így rosszabb. Előny viszont az S-Pen, ha valakinek az kell.

(#474) Nekton válasza smc (#471) üzenetére


Nekton
aktív tag

Tyű! Köszi! :R

Na végre! Inkrídibül innovésön! :K

(#475) Wesder válasza Nekton (#472) üzenetére


Wesder
félisten

Lassan az is kikopik, akkor majd nyomògombost fogsz venni hogy legyen hely az SD-nek?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#476) llama.adam válasza Nekton (#472) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Ha microSD akkor valóban! Nekem van iPadhez egy SD-Card adapterem, annak a segítségével megoldható, alapból nyilván nem hiszen nincs rajta Slot. Azt nem tudom, hogy működik e majd ez az adapter az iPhoneokkal is, majd ki kell próbálnom.

(#477) sajby válasza ΞΔGLΞ (#317) üzenetére


sajby
senior tag

:) persze,nekem csak álom sajna egy ilyen teló :)

(#478) aujjobba válasza Nekton (#472) üzenetére


aujjobba
addikt

De ha a használati eset amit leírsz teljesen felesleges, akkor mi értelme ezt felhozni?
Érted, ha baleset van miért másolnád a telefonra az SD kártya tartalmát?
Beviszed az SD-t a rendőrségre és kész.
Ergo ez az igény ebben az esetben nem létező igény.
Ahogy a szerződés küldözgetésnél se igény.

[ Szerkesztve ]

(#479) Integrale válasza Parallaxis (#473) üzenetére


Integrale
veterán

A QHD+ Pentile ellenere is jobb felbontasu lesz, mint egy HD+. A lyukasztott kepernyo messze jobb megoldasz mint ez az anyahajo meretu notch es kavak.
Elony a nagyobb hattertarz tobb RAM, nagyobb akksi.

"Bad reklám is reklám too"

(#480) llama.adam válasza aujjobba (#478) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Illetve, mostmár ha valaha veszek is dash cam-et, olyat keresek majd amiről wireless lementhetőek a videók ;)

(#481) Prowler válasza Nekton (#472) üzenetére


Prowler
senior tag

Azért azt is tegyük hozzá, hogy NTFS meg exFAT fájlrendszer tudtommal nem (vagy csak kevés) Androidos telefonon támogatott, szóval ha olyan SD kártyát adnak a kezedbe ami nem FAT/FAT32 fájlrendszerű akkor hiába az SD foglalat, nem biztos hogy tudja a telefon kezelni.
Ha ez változott az Android 8 óta, akkor a feletti írásom természetesen tárgytalan.

FAT/FAT32 fájlrendszer meg amúgy sem kezel 4 GB-nál nagyobb fájlokat, szóval ez a 4K videó meg stb. fájlok mozgatása se annyira releváns (ezt meg csak úgy általánosságban jegyzem meg).

Veremivadék Undorkutya

(#482) aujjobba válasza Prowler (#481) üzenetére


aujjobba
addikt

Az exfat általában támogatott, viszont az NTFS nem nagyon.
Az exfat meg Windows-on nem támogatott, szóval kb cseszheted az egészet.
A FAT32 pedig ahogy mondod max 4GB fájlokat támogat, szívtam is ezzel régebben sokat, amikor még én is SD kártyákkal szórakoztam.
Hála az égnek végre kikoptak itthonról a pendrive-ok meg az SD-k.

[ Szerkesztve ]

(#483) Prowler válasza aujjobba (#482) üzenetére


Prowler
senior tag

Win7 óta van exFAT támogatás, szóval akkor annyira nem para a dolog. Annál régebbi oprendszert szerintem már kevesen használnak.

Veremivadék Undorkutya

(#484) Parallaxis válasza Integrale (#479) üzenetére


Parallaxis
addikt

A QHD+ Pentile ellenere is jobb felbontasu lesz, mint egy HD+.

Igen, kb. 350-360 DPI-re jönne ki, nem igazán lényeges különbség.

A lyukasztott kepernyo messze jobb megoldasz mint ez az anyahajo meretu notch es kavak.

A lyuk miatt a felső 1,5 centi elveszik legtöbbször és ha kikapcsolod rendszer szinten, akkor még több. Köszi, maradnék inkább a Notch-nál, ott több a hasznos felület.

Elony a nagyobb hattertarz tobb RAM, nagyobb akksi.

NAgyobb háttértárat itt is választhatsz, a több ram nem érdekes, mert más a rendszer, jobban gazdálkodik a memóriával, az akksira meg várjunk meg egy korrekt összehasonlító tesztet.

(#485) leslien


leslien
nagyúr

vki pls. help. ... [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#486) Nekton válasza aujjobba (#478) üzenetére


Nekton
aktív tag

Nekem mindkettő igény volt. A balesetben a másik fél DashCam-járól vettem le magamnak a felvételt. A pendrive mindennapos idős ügyvédeknél pl.

(#487) Drp81 válasza leslien (#485) üzenetére


Drp81
aktív tag

Akkor szokta ezt kiírni, ha nincs internet (wifi vagy mobilinternet).

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#488) aujjobba válasza Nekton (#486) üzenetére


aujjobba
addikt

Akkor azt hiszem az a legjobb ha azt mondjuk, vegye mindenki azt ami megfelel az igényeinek.
Nekem az iOS kell, az ökoszisztéma, meg a többi almás dolog, neked meg az SD és az OTG kezelés.

De nem ér leszólni a másikat, mert más igényei vannak.
(nem te szólod le, csak itt a kommenterek 2/3-a)

[ Szerkesztve ]

(#489) bigrock


bigrock
addikt

Mikor egy 300000 Ft os telefonnak a kijelzőre azt mondják hogy " hát nem gáz egyáltalán...", arról egy barátom jut eszembe akit megkínáltak valami díjnyertes pálinkával, és mikor megkóstolta, annyit mondott hogy " nincs ezzel semmi baj" :DDD

(#490) FіkuszKukіsz válasza Parallaxis (#484) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ja, annyira több a hasznos felület, hogy még egy akksi százalék sem fér ki.

Romanes eunt domus

(#491) Khelben válasza Nekton (#486) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem csak egy 12k-s fedélzeti kamerám van, de wifin le lehet róla tölteni a felvételeket. Androiddal meg iphone-nal is. És van pendriveom is iphone-hoz.

(#492) Nekton válasza Khelben (#491) üzenetére


Nekton
aktív tag

Érdekes kütyü ez. Milyen file rendszer van rajta? Ezt meg a Macbook-okba nem lehet bedugni. :N windows felismeri és írja is?

Az ios13 olvas exFAT pendriveokat?

Nálam az X már fél éve pihen és próbálok teljesen visszatérni az almás rendszerről.

(#493) janes1976


janes1976
őstag

Ezért az árcéduláért ez hogy a búbánatba lett ajánlott? :F
Kinek ajánlják? Ennyiért. :D
Biztos jó a telefon, de ez a felbontás kevés, mintha picit elmentek volna páran mellettük. Értem, hogy IOS, de sztem a múltból nem sokáig lehet megélni. :U Továbbá teljesen érthetetlen, hogy nem látják az egész folyamatot? innováció nélkül meg hogy most tudjuk azt, amit a konkurencia már kb. 2 éve tud, hogy is mondjam, elég gáz. Kellene valami nagy durranás részükről, de sztem ezt Jobs magával vitte sajnos a sírba.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9 Lite 128 GB (Aurora Blue)

(#495) joey04 válasza Pompi (#368) üzenetére


joey04
titán

forint? a rendes árát nézzük, ne az itthoni torz árakat. note kifullozva 1399 dollár, i11 pro max 1449 dollár.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#496) joey04 válasza Drp81 (#412) üzenetére


joey04
titán

így akkor és arra mondja ezt, amikor és amire akarja

Hát beb_szna, ha így lenne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#497) nozs23 válasza Integrale (#479) üzenetére


nozs23
addikt

" A QHD+ Pentile ellenere is jobb felbontasu lesz, mint egy HD+."

Ezt lematekoztad, gondolom?

(#498) Wesder válasza nozs23 (#497) üzenetére


Wesder
félisten

Nem kell matekzseninek lenni ahoz hogt kiszàmoljuk azt hogy a QHD+ nagyobb felbontàsú mint a HD+. Amire ő gondolt az a PPI, csak keveri a felbontàssal.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#499) aujjobba válasza Wesder (#498) üzenetére


aujjobba
addikt

Arra gondol, hogy egy pentile elrendezésű amoled képe "szőrösebb", mint egy ugyanolyan felbontású nem-pentile panelé, a pixelelrendezés végett.
Ergó pentile esetén magasabb PPI ad ugyanolyan élességet, amit egy nem-pentile panel.

(#500) nozs23 válasza Wesder (#498) üzenetére


nozs23
addikt

Egyreszt a Note 10 FHD+, nem QHD+. Masreszt a valos felbontas es a specifikacioban kozolt PPI ertek nincs atfedesben az Oled es LCD kulonsegei miatt. Erdemes utana olvasni.
Amugy a #499 szepen osszefoglalja diohejban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.