Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) mackoman válasza puru (#750) üzenetére


mackoman
tag

Kuka

(#752) mackoman


mackoman
tag

A Samsung és a többi androidos flagship árazásokat miért nem fikázza senki?Pl hogy az android főverzióra tojik majdnem minden cég egy két év után ?Azt miért nem olvasom sehol ,hogy ,az Apple k...a drága igaz ,de vagy 4évig jön rá frissítés?!

(#753) Ádám16 válasza puru (#750) üzenetére


Ádám16
addikt

Én gariztatnám. Sőt, cseréltetném. Gondolom, pár napos a készülék.

(#754) puru válasza Ádám16 (#753) üzenetére


puru
senior tag

Köszi, ha nincs itthoni megoldás rá, akkor ez lesz :(
Persze, tegnap volt 1 hetes. :(
Felrobbanok :(

(#755) janeszgol válasza puru (#754) üzenetére


janeszgol
félisten

Simán cserélik, ha normális helyen vetted. És mivel még új a széria, nagy a valószínűsége, hogy nem refurbot kapsz.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#756) Norbi. válasza puru (#750) üzenetére


Norbi.
őstag

iPhone topikban is írt valaki ugyan ilyen problémát frissítés után
[link]

[ Szerkesztve ]

(#757) puru válasza Norbi. (#756) üzenetére


puru
senior tag

Ha ez tömeges hiba lesz, az nem fog túl jó fényt vetni az apple-re :(

(#758) puru válasza janeszgol (#755) üzenetére


puru
senior tag

Istyle. De Ők hétvégén nem foglalkoznak szervizzel. Megkérdem az Icentre-t majd nyitás után.

(#759) pokmky válasza kchris78 (#745) üzenetére


pokmky
tag

Ó nyugi itt mindenki a feketére gerjed, igaz, hogy a nagyrabecsült oledjük színek megjelenítésekor olykor rajzfilmszerű, de a fekete az fekete. :DD

Amúgy nálam jobban senkit em idegesít az LCD bevilágítása, de telefonnál (i7) egyáltalán nem is tűnik fel.

[ Szerkesztve ]

(#760) Csigavair


Csigavair
tag

Személy szerint nem nagyon értem ezt a dark mode hisztériát. Amolednél is max 1-2%-ot hoz akksin, ami elhanyagolható cserébe olyan mint egy fekete fehérre állított DOS. Mindenhol marhanagy divat lett. A Kijelzőn szörnyülködik mindenki XS-ről váltottam Note 10-re onnan egy hónap után jöttem vissza igaz “csak” sima 11-re de semmi gondom nincs a kijelzővel sőt... lehet igénytelen vagyok :DD 33 év után ez is kiderült :D

(#761) icecave válasza Csigavair (#760) üzenetére


icecave
nagyúr

Én sem nagyon értem, tényleg nem hoz sokat. Note 9-nél a 9-es droidba került be rendszerszinten és leginkább azért jó, mert hozzálövöm a kékfény szűrőhőz, hogy ez is napnyugta után kapcsoljon nepkeltéig és kész. Este jobban esik a szememnek. Én. kb. ennyi hasznát látom a dolognak.

(#762) ΞΔGLΞ válasza puru (#757) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálunk is ez volt, megakadt az almalogónál, de , kb 10 perc "bután nézés" után magára talált. és megindult a "csík". (párom PRO MAX készülékén), XS MAX-on semmi gond nem volt.
Furcsálltam is, hogy ilyenkor mi a f.sz van most, de ráfogtam, hogy biztos így normális. Ezek szerint nem. :U

(#763) Wesder válasza ΞΔGLΞ (#762) üzenetére


Wesder
félisten

Ezek szerint androiddal nem igen kisérletezgettél. Az ilyen nagyon nem normàlis, főleg egy központi rendszerfrissítésnél.:D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#764) aujjobba válasza Wesder (#763) üzenetére


aujjobba
addikt

Droidon viszonylag ritkán látni központi rendszerfrissítést, így nem tudjuk mennyire normális ez. :D

Root - bootloader nyitás - custom rom felhekkelés közben meg ugye bármi előjöhet, ott mondhatni normális ha elhullik.
;]

[ Szerkesztve ]

(#765) Wesder válasza aujjobba (#764) üzenetére


Wesder
félisten

Ugyan ezt mondtam. Mondjuk nekem Xiaomi-m van, hetente jön telepítőcsomag.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#766) nuke7 válasza icecave (#761) üzenetére


nuke7
veterán

Szerintem is ez lenne a lényege :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#767) leslien


leslien
nagyúr

erre vki pls.. [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#768) ΞΔGLΞ válasza Wesder (#763) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

EZ a droid kísérletezgetés, ez most , hogy jön ide?

(#769) Wesder válasza ΞΔGLΞ (#768) üzenetére


Wesder
félisten

Csak annyi hogy ugye írtad hogy azt hitted hogy ez normàlis hogy kb 10 percet kellett vàrnotok hogy egyàltalàn bebootoljon. A kisérletezgetés nem a hasznàlatra, hanem tényleges romolàsra irànyult. Azt nyílvàn nem csinàltad.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#770) aujjobba válasza Wesder (#765) üzenetére


aujjobba
addikt

Aham, asszonynak is a Honor9-re, anyósnak Moto G5+ -ra.
Azok egész jó gépek egyébként, főleg a moto, azon közel vegytiszta droid fut, nagyobb gyártói belepiszkálás nélkül.

Vicces amikor jön a panasz hogy már megint telepíteni akar valamit a telefon, miközben sokan pont amiatt sírnak ha nem jön frissítés. :)

[ Szerkesztve ]

(#771) ΞΔGLΞ válasza Wesder (#769) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tévedésben vagy, de minden szempontból. Szerintem nálam többen (tisztelet a kivételeknek) nem csináltak 2009 óta több romolgatás és kódolást, mint amit lenyomtam ennyi idő alatt, 2017-ig, mert ott beleuntam. Droid és WP/WM vonalon egyaránt.
A normálist meg arra értettem, hogy talán a vadiúj hardver miatt gondolkodott ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#772) Wesder válasza ΞΔGLΞ (#771) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor biztos, mert azt hittem hogy mindig is iUser voltàl. Hàt ezt benéztem. Előferdül.:DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#773) kalimist


kalimist
aktív tag

Egy kis pontosítás a SoC gyártástechnológiájával kapcsolatban: az itt használt TSMC-féle N7 Pro a Kirin 990-ben használt N7+ -nál egy picit fejlettebb és szintén EUV litográfiát használ.

(#774) neoforce válasza mackoman (#752) üzenetére


neoforce
aktív tag

Azèrt van mert a fő verzió nem olyan fontos ,inkább a biztonsági frissitèsek azok meg általában szokták èrkezni,persze nem 4 èvig!

(#775) leslien


leslien
nagyúr

i11 kijelző teszt, Samsung Galaxy S9 vs I11.. [link]

nem kell szégyenkeznie a I11 nek...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#778) kchris78 válasza Csigavair (#760) üzenetére


kchris78
veterán

en se, de 1-2%-nal folyamatos hasznalat mellett tobbet kene hoznia mert ebben az esetben a kijelzo fogyasztasa ha nem is toredekere de nagyon nagyot csokken. (nyilvan nem csak ez fogyaszt de a kijelzo a legnagyobb)

(#779) Csigavair válasza kchris78 (#778) üzenetére


Csigavair
tag

Pedig korábbi fekete hátteres teszteknél azt hiszem a max 3% volt, amivel többet hozott. De kell a dárkmód, mert az a fenszi! :CMindennapi használatról beszélek nem egy full fekete vs full fehér képről... Ott a szuperhightech amoled erre minden barom egy fekete képet akar nézegetni.... ki érti ezt...

[ Szerkesztve ]

(#780) Juhaszatti válasza Csigavair (#779) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mondjuk nem ez az egyetlen előnye. Speciel az én fényérzékeny szememnek is kellemesebb, hogy nem hófehér felületek égetik ki a retinám, hanem azokon a helyeken most konkrétan kikapcsol a kijelző (amoleden, persze).
Biztosan vagyunk még ezzel így néhányan.

(#782) w333 válasza leslien (#775) üzenetére


w333
félisten

Sötétben is csinálj valami sötét hátterekkel, ott kijön a különbség rendesen :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#783) joey04 válasza Wesder (#765) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk bétákból az almánál is gyakran jön frissítés.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#784) leslien válasza w333 (#782) üzenetére


leslien
nagyúr

rendben értem h mire gondolsz,de gondolom ha ingyen kapnál egyet h használd és nem adhatod el akkor is nemet mondanál... gondolom i5s az is amoled.. ,,😉 fárasztó...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#785) w333 válasza leslien (#784) üzenetére


w333
félisten

Persze ez így más szitu, de megvenni ennyiért már nem, tegnap fogtam élőben szvsz ugyan az mint az XR ... a 11 pro pedig élőben még ocsmányabb hogy a hátlap 30% a kamera foglalja el ami nagyon csúnya :(((

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#786) lmno válasza Juhaszatti (#780) üzenetére


lmno
őstag

Cserébe vibrál az arcodba a pwm...

Ez a fekete mánia meg... Egy tv-nél értem hogy jobb az oled, mert általában este néznek filmet az emberek, ott kijön. De a telefont jellemzően nem vaksötétben nyomkodjuk. Utcán napfényben már elveszik az előnye.

(#787) w333 válasza lmno (#786) üzenetére


w333
félisten

Persze este senki sem nyomkodja a telefonját ... szerinted :DDD

Lassan jön a Facebook és Instagram dark mód, na majd akkor mondjátok hogy szuper jó az ips :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#788) Juhaszatti válasza lmno (#786) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Cserébe vibrál az arcodba a pwm..."

Erre szerencsére nem érzékeny, a folyamatosan világító, nagy fehér felületekkel ellentétben.

De ezért is jó hogy a sötét mód egy választható opció. Ahány ember, annyiféle igény.

(#789) Noukoum válasza w333 (#787) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha nekik jó az IPS. Ha amoled lenne benne akkor meg az lenne a jó. Mindegy csak alma.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#790) janeszgol válasza leslien (#775) üzenetére


janeszgol
félisten

Elindítottam a videót, hátra mentem az ajtóhoz és még onnan is pixeles volt...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#791) w333 válasza Noukoum (#789) üzenetére


w333
félisten

Kezdem azt gondolni hogy ez tényleg így van, ha kisebb lenne a felbontás mint az XR -nek arra is lenne magyarázat, bezzeg ha a Note 10 lenne iPS azt mindenkit zavarna ... azt nem tudják sokan megérteni és belátni hogy 300k -ért az ips nem csúcs telefonba való :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#792) lmno válasza w333 (#791) üzenetére


lmno
őstag

Te meg azt nem látod be hogy nem mindenkinek van szüksége az oledre. Engem pl zavar a pwm. Az almánál (még) van lehetőség választani, aki oledet akar Prot vesz vagy XS-t.
Androidnál már kb csak hulladékot vehetsz ami nem oledes.

(#793) janeszgol válasza w333 (#791) üzenetére


janeszgol
félisten

Istenem, mekkora baromságokat tudsz összehordani itt...
Már nagyon unalmas vagy.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#794) <Lacy85> válasza leslien (#775) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ennek a szériának most semmiben nem kell szégyenkeznie.
Brutál SoC, kb. a legjobb kamera, és végre az üzemidő is rendbe lett rakva.
Most nagyon magára talált az Apple.

(#795) leslien válasza w333 (#785) üzenetére


leslien
nagyúr

nekem nem ez volt a fő szempont h IPS vagy amoled....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#796) janeszgol válasza lmno (#792) üzenetére


janeszgol
félisten

Pont a Samsung parasztvakítós amoledjét akarja eladni prémiumként. Sem felbontásban nem hozza azt, ami rá van írva (csoda, hogy nem büntették meg érte), ráadásul pwmes mindegyik, 240 Hzen vibrálnak.
Anno valaki levideózta a J3 2016ot, hogy villog, mint a fene. Ugyan úgy villog az összes. Sőt, néha az LCD megjelenítők is, pl A20s.
(De ez másnál is előfordul. A pwm nem oled specifikus, csak ott tutimód alkalmazzák.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#797) doooo válasza w333 (#791) üzenetére


doooo
veterán

Nem abba való, egyedül a pwm-érzékenyek véleménye elfogadható ebben. De ők meg értelemszerűen ellenzik az OLED-et, szóval az sem mérvadó, mert (jogosan) elfogultak a nem-OLED-ek mellett. Egy gyártó sem azt nézi, hogy hány ember érzékeny a pwm-re, és az i11-ben is csak filléreskedés miatt van ilyen (ilyen felbontás mellett), nem azért mert jobb mint az OLED, ha az lenne, és az Apple is úgy gondolná, akkor a feljebb pozicionált mobiljaikban sem azok lennének (meg minden más gyártónál sem nem úgy lenne; egyedül a HTC legutóbbi csúcsmobilja nem OLED-es, de ha jövőre lesz folytatása, valószínű, hogy az is az lesz már). Minden technikai paraméterben jobb és több potenciál van a technológiában, mint a hagyományosabb megoldásokban.

[ Szerkesztve ]

(#798) kchris78 válasza janeszgol (#796) üzenetére


kchris78
veterán

ebben a 11 pro jobb egy picivel, 290 Hz!

(#799) janeszgol válasza <Lacy85> (#794) üzenetére


janeszgol
félisten

A tavalyi széria is pont ugyan ilyen volt. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#800) kchris78 válasza w333 (#791) üzenetére


kchris78
veterán

nem vagyunk egyformak igy az igenyeink sem azok. az ar meg teljesen relativ. kinek mi sok es mit er meg. az almanal legalabb van meg valasztasi lehetoseg, amoledmentes csucsandroid van-e meg? ha mar annyira sok gyarto sokfele telefont gyart...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.