Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Zjunior válasza hmb (#82) üzenetére


Zjunior
veterán

Aha Uk ban sincs 5G max mikor kifordulsz a sarkon, mekkora baromsagot irsz te jo isten :C

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#652) atee_13 válasza ΞΔGLΞ (#642) üzenetére


atee_13
őstag

" a banki dolgokra "

NFC vel már lehet fizetni Apple Pay nélkül is?

(#653) aujjobba válasza atee_13 (#652) üzenetére


aujjobba
addikt

Hogyan férne meg egymás mellett az ApplePay integrált rendszere, plusz valami teljesen másféle NFC alapú fizetési megoldás?
Mármint érted, eléggé összezavaró lenne, nem?
Állsz a kasszánál, na most csak érintsem oda az órámat és menjen az AP, vagy telefonon indítsam el a KukutyinBank appot és úgy?

Droidon amennyire tudom lehetnek az egyes bankoknak egyedi megoldásaik, amik közül egyet ki tudsz választani gyorshasználatra, ergo feloldod odatartod azonosítasz és kész.
De ha a másik bank kártyájával akarsz, akkor telefont elő kell venni, a másik appot elindítani, és úgy kezdeményezni. Vagy rosszul tudom?

ApplePay ezzel szemben duplakattintás a watch gombján, kiválasztom hogy épp az Erste, a Gránit, a Revolut, vagy az OTP kártyával akarok fizetni (természetesen van alapértelmezett kártya, nem kötelező váltogatni) és fizetek.
Akar a franc többféle megoldást egyszerre.

Ez megint olyan, hogy droidon mindenki megcsinálta ahogy tudta, mégse használják sokan így. Az Apple megcsinálja átgondoltan, egyszerűen használhatóan, és hopp jönnek a hihetetlen hírek, hogy az iOS felhasználók szívesebben fizetnek telefonnal/órával. Persze, mert nem olyan körülményes, normálisan ki van találva.
A Google is megcsinálta ugyanezt, Google Pay a neve, szépen integrált rendszer az ApplePay mintájára, csak épp itthon nem támogatja a kutya se.
Nézd meg a Revolut topikot, megy a hekkelés, szerezz be GooglePay appot az APKMIRROR-ról (mivel store-ban a mi régiónkban nincs fent), szerezz UK sorszámozású virtuális kártyát mert magyarral nem megy, de ehhez előbb írd át a címed random UK címre, áh, a szokásos hekmányolás.
iOS-en meg beregisztráltam a kártyát az AP alá aztán csókolom.

[ Szerkesztve ]

(#654) nuke7 válasza hmb (#82) üzenetére


nuke7
veterán

ezt mellé lőtted, mert usa-ban - ahol mégtöbb pénze van az emberekeknek - nem csökken az apple eladása, plusz mint írtad is, olcsóbb a droid, szóval... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#655) ΞΔGLΞ válasza llama.adam (#646) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én tanácsot kértem az iphone topikban, mikor meghirdettem [link] <<<< ezt. Erre azt írták olyan 300 környékén (röhej mennyire átlátszó volt), ha elakarom adni. Kiraktam ennyiért, 4 nap múlva már értékelést kaptam. Ebből pedig nekem sokadszorra az jött le, hogy manapság az iphone az egyetlen telefon, ami tartja az árát, még akkor is, ha szanaszéjjel van ütve, mert megveszik.

(#656) joey04 válasza ΞΔGLΞ (#595) üzenetére


joey04
titán

ne etesd. miért nem teszed ignore listára?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#657) llama.adam


llama.adam
csendes tag

Ez egyébként egy valószínűleg normális jelenség a világban nem? A top smartphoneok egyre drágábbak és egyre kevesebb hihetetlenül kihagyhatatlan fejlődés van bennük, ráadásul több évig használhatóak maradnak. Ez mind az eladások ellen dolgozik.

(#658) atee_13 válasza aujjobba (#653) üzenetére


atee_13
őstag

Nem volt elég pontos akkor a kérdésem.

Úgy tudom korábban az alma gyárilag tiltotta az NFC-t, hogy csak apay el lehessen majd használni. Most is tiltva van még az NFC?

Csak érdeklődésből kérdeztem, igaz droidom van de én spec kártyával fizetek nem telefonnal.

Nem az én árkategóriám, de én spec elég mérges lennék, ha 300-400 vagy több ezer foritot kiadok egy telefonra és akkor majd úgy használom az egyik lehetőséget ez esetben az NFC-t ahogy a gyártónak tetszik nem úgy ahogy én szeretném.

"Ez megint olyan..." én csak érdeklődtem

[ Szerkesztve ]

(#659) llama.adam válasza ΞΔGLΞ (#655) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Ezt mondom én is! ;)

(#660) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Valaki még nem akar egy kétnapos hozzászólásra reagálni?

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#661) joey04 válasza Fryskitt (#648) üzenetére


joey04
titán

Azért ezek a MA tesztek már nem annyira kiemelkedő írások, mint mondjuk 10 éve. Szerintem teljesen mindegy mikor jön. Tudunk részletes üzemidő eredményeket, van sok részletes kamera összehasonlítás, stb, stb. Alaposabbak, mint amilyen az itteni teszt lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#662) FіkuszKukіsz válasza ΞΔGLΞ (#655) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Erre mondják mákod volt.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#663) aujjobba válasza atee_13 (#658) üzenetére


aujjobba
addikt

Bizonyos tömegközlekedési kártyák használhatóak NFC-vel a Wallet-en keresztül, tehát lehet hozzá támogatást szerezni, a részleteket nem ismerem. Közvetlenül úgy tudom nem lehet másra használni.

Volt nekem pár szép színes Xperia NFC tag-em, amikor beindult az NFC láz.
Egyikhez közelítve felhúzta a fényerőt, hangerőt felnyomta, fene tudja még mit.
A másikkal meg ellentkezőleg, lenémult, elsötétült, stb.
Elszórakoztam vele 1-2 napot aztán elmúlt, azt se tudom hol vannak már azok a tag-ek.

Csak érdeklődésből kérdem én is, de te például mit veszítesz el az életedből azáltal, hogy az iPhone NFC használata nem nyitott?

szerk.: "ez megint olyan" - nyugi ember, ne vegyél már magadra semmit, no offense.

[ Szerkesztve ]

(#664) odani


odani
tag

Próbálja az Apple fenntartani ezt a kiváltságos meg különleges mítoszt, de nagyon nevetségesek már a túlárazott és a gyakorlatban semmi igazi pluszt nem nyújtó készülékeikkel.
A megrögzött iPhone-osok is csak azért "védik" a márkát, mert ha már egyszer letették a voksukat mellette, kínos lenne kihátrálni - ajtóba tett láb.
Az újságírók meg asszisztálnak, minden évben leírják, hogy "villámgyors" :C hát milyen lenne egy zsír új felsőkategóriás?

(#665) llama.adam válasza FіkuszKukіsz (#662) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Szerencsére! De azért Te se érezd rosszul magad, hogy ,,szerencsétlen,, vagy! :B

(#666) B-L-A-C-K válasza odani (#664) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nektek meg ilyen kisebbségi komplexusotok van, hogy egy új megjelent iPhone teszthez állandóan be kell írni úgy hogy nem érdekel a telefon benneteket abszolút?

Érdekes én miért nem megyek android tesztekhez első nap és fikázni? Hidd el ott is lenne mit. Nagyon jól emlékszem mikor iPhone elhagyta a jack csatit, majd megfultak páran, majd utána tök véletlenül kikerült pár felső kategóriás androidból is, akkor meg nagy volt a kussolás, és még sorolhatnám...

Szóval tényleg nem értem ha valami számotokra nem jó, nem tetszik, miért jó ha beírjátok a felesleges nonszensz hozzászólást erről...

(#667) syIex válasza B-L-A-C-K (#666) üzenetére


syIex
veterán

+1

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#668) Wesder válasza B-L-A-C-K (#666) üzenetére


Wesder
félisten

Unatkoznak, és így legalàbb van egy kis sikerélmény, hogy megmondtàk a tutit.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#669) Fryskitt válasza Wesder (#649) üzenetére


Fryskitt
addikt

Pfff...... látom nem múlt el a kötekedő éned. Akkor még egyszer hogy te is értsd, mit akartam írni: ha vezető hírportál, akkor ciki. Ha nem az, akkor nem.
Bár úgy tűnik, nem az. Ha ez a szint, mint a tied. Ne szólj hozzám, légyszi többet. Ezt kérem karácsonyra. De már addig se, ha lehet.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#670) odani


odani
tag

Nem arról van szó, hogy nem érdekel. Én csak említést tettem egy megfigyelésről, ennyi történt. Ha nem érdekelne az iPhoneX+1, el sem olvasnám a tesztet. De elolvastam és csak megerősítést kaptam, ezért kommenteltem. Felőlem mehet bárki bárhová kommentelni, nem fogom megkérdőjelezni.
Stílusos a kommented sorszáma a nicked mellett. :)

(#671) aujjobba válasza odani (#664) üzenetére


aujjobba
addikt

Úgy tudom a neural-engine iPhone-nal jött ki és hasznos cucc, azóta sokan mások is ezzel jönnek.
Ott a T1, T2 ami a mac gépekben hivatott magasabb biztonságot hardveresen támogatni.
Az airpods kapcsán a W1 chip majd a H1, nagyjából gondolom sejted mire való.
Az idei iPhone szériában debütált az U1, ami egyszerűbb és hatékonyabb beltéri navigációra, és egyéb más funkciókra is használható.
A FaceID-ról nem is beszélve, igazi plusz nyújt, eddig egyik gyártó sem tudta normális minőségben lemásolni, pedig próbálkoznak.

Vannak itt igazi plusz cuccok, de a megrögzött droidosok ezeket szándékosan ignorálják, mert. Nincs indok miért, legalábbis nekem gőzöm sincs miért. Csak az árcédula meg a PPI.

(#672) llama.adam válasza odani (#664) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Szerintem meg Te próbálod a frusztrációdat gyűlöletként belecsatornázni egy mobiltelefonos topikba, hogy önigazolásra lelj. Miért vagy igazából dühös? Minket utálsz mint embereket, vagy azt, hogy nem akarsz/tudsz megvenni egy ilyen drága vackot? Igazából lehet, hogy magadat utálod..
Képzeld én nem utállak! Söt egyetlen androidost sem utálok! Azt viszont nem értem, hogy miért itt kell kiengedni a gyűlölködést?

:F

(#673) doooo válasza llama.adam (#672) üzenetére


doooo
veterán

Minden létező topicban ez megy. Szóval én meg azt nem értem, hogy mitől képzelik egyesek (akik valószínűleg ugyanezt csinálják, mert az emberek 90% ezt szokta csinálni, kisebb-nagyobb mértékben), hogy itt majd most más lesz? Nem lesz más, mindig ugyanez megy, és a nyafogás miatta ugyanannyira felesleges/unalmas/olaj a tűzre, mint sok minden másféle dolog ami ezekben a topicokban menni szokott. Ha azt akarod, hogy engedjék el a témát, akkor a leghatásosabb ha te is elengeded a negatív kommentelők negatív leszólását. Azt meg azért szögezzük le, hogy jogos kritikákat megfogalmazni nagyon is helyénvaló, ahogy pozitív észrevételeket is helyénvaló megfogalmazni. Túlzásba vinni, és valótlan dolgokat állítani már nem az, és ez mindkét oldalra igaz.

(#674) atee_13 válasza aujjobba (#663) üzenetére


atee_13
őstag

Értem a hozzállásod, de nem értek vele egyet. Bugati Veyron 1000 lóerejét sem használják ki kb soha mégis ott van. Prémium termék legyen prémium minőség ha kihasználja a tulaj ha nem.

"Csak érdeklődésből kérdem én is, de te például mit veszítesz el az életedből azáltal, hogy az iPhone NFC használata nem nyitott?" Mint írtam : "... én spec elég mérges lennék, ha 300-400 vagy több ezer foritot kiadok egy telefonra és akkor majd úgy használom az egyik lehetőséget ez esetben az NFC-t ahogy a gyártónak tetszik nem úgy ahogy én szeretném."

(#675) B-L-A-C-K válasza atee_13 (#674) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sokan azt nem képesek megérteni ez egy sokkal zártabb rendszer mint az android, de mióta világ a világ ez ilyen. NFC-t is csak fizetésre használom, másra nekem pl nem kell.

(#676) Csigavair válasza odani (#664) üzenetére


Csigavair
tag

Persze... mindenki hülye csak te vagy helikopter :R

(#677) aujjobba válasza atee_13 (#674) üzenetére


aujjobba
addikt

Azzal, hogy visszaidézted amit korábban írtál, nem adtál választ.
Mérges lennél, oké, de nem mondod miért.
Ha azt mondod: "mérges lennék, mert rengetegszer használom egyébként az NFC-t erre és arra a dologra, de iOS-en ezt nem tudom megtenni", akkor aláírom igazad van.
De ebben az esetben meg az a nonszensz, hogy vásárlás után mérgelődsz, holott ha olyan fontos neked az NFC, akkor vásárlás előtt tájékozódsz, és nem utána lepődsz meg.

Ne haragudj meg, de tényleg nem látom a logikát ebben.

Max akkor lenne ez logikus érv, ha ezt mondanád: "kénytelen voltam megvenni az iPhone-t (valamiért nem volt más választásod, passz), és most nem tudom naponta háromszor leolvasni a kedvenc NFC tag-emet. Mérges vagyok!".

[ Szerkesztve ]

(#678) adise válasza aujjobba (#677) üzenetére


adise
őstag

ő maga sem tudja miért kell neki.

(#679) aujjobba válasza adise (#678) üzenetére


aujjobba
addikt

Mintha valaki állandóan azért harcolna, hogy szavazati joga legyen, de valójában soha nem menne el szavazni. De a lehetőség meglegyen!

(#680) #95561216 válasza Wesder (#630) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem a telefon árát kell nézni, hanem az évenkénti TCO-t. Szóval nem, nem mindegy :D

(#681) #95561216 válasza odani (#664) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én 7-8 évig voltam androidos és közepesen súlyos apple hater. Aztán elkezdtem egy google-alvállakozónál dolgozni, három hónap után sírva szaladtam iphone-t venni és dobtam minden google terméket.

(#682) atee_13 válasza aujjobba (#677) üzenetére


atee_13
őstag

Érvelésed megingathatatlan :F

Ezzel nyitottál :

"Csak érdeklődésből kérdem én is, de te például mit veszítesz el az életedből azáltal, hogy az iPhone NFC használata nem nyitott?"

Holott előre közöltem: "droidom van " Tehát semmit. Ezután feltételezed, hogy almát vennék "kénytelen voltam megvenni az iPhone-t" miért is? Mikor direkte leírtam a legelején, hogy "Nem az én árkategóriám" Thát nem fizetnék semmilyen telenért 300-400 ezret. .

Erre rávágod : "Mérges lennél, oké, de nem mondod miért." Mivel nem értetted kifejtem külön neked és meg (#678) adise kollégádnak: luxus áron had én döntsem már el, hogy milyen eszközt/szolgáltatást hogy használok, ne gyárilag legyen korlátozva.

Attól hogy másodjára sem érted meg és fellengősködsz nem lettél okosabb.

(#683) aujjobba válasza atee_13 (#682) üzenetére


aujjobba
addikt

Rendben, nem lettem okosabb, maradok birka.
Csak azt nem értem, hogy ha te egyébként sem fizetnél telefonért ennyit, így eszed ágában sincs i11-et sem venni, akkor mégis mi értelme van ezeket itt leírnod egy olyan közönség előtt, akiket marhára nem érdekel az NFC zártsága, és érdeklődnek a telefon iránt.

Most írhatnám én is, hogy marhadrága a Veyron és ennyiért még a három gyerekülést se tudom beletenni.

(#684) atee_13 válasza aujjobba (#683) üzenetére


atee_13
őstag

Ha megnézed melyik hozzászólásomra reagáltál (amit ugye nem is tőled kérdeztem) rájöhetsz hogy keveredtünk ide.

De hogy ne kelljen ismét leírom. Nem tudtam gyárilag tiltva van e az NFC mint korábban volt, erről érdeklődtem.

Ebből sikerült eljutnod idáig.

(#685) Noukoum válasza koxkids (#629) üzenetére


Noukoum
veterán

Az alap 64gb-os iphone xs-nek is az ára szépen megfeleződött úgy kevesebb mint 1 év alatt, drágább mobiloknál még rosszabb a helyzet. Szóval..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#686) Noukoum válasza ΞΔGLΞ (#636) üzenetére


Noukoum
veterán

"de én elsősorban nem szimpátia alapján döntök és a legtöbb iPhone felhasználó sem."

"Hanem mi alapján"

wesder: Értelmezési problémáim itt nem nekem vannak, persze na unatkozol csak nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#687) aujjobba válasza atee_13 (#684) üzenetére


aujjobba
addikt

"luxus áron had én döntsem már el, hogy milyen eszközt/szolgáltatást hogy használok, ne gyárilag legyen korlátozva"

Erre reagálok valójában.
A döntés nálad van, ha nem akarsz korlátozott NFC-t, akkor máshol nézelődsz, mert iOS-en továbbra sincs kinyitva az NFC használata.
A másik része a mondandómnak, ha esetleg nem jött le, hogy ez a nyitott-NFC dolog annyira marginális igény, a telefon iránt érdeklődők nagy részének teljesen irreleváns, talán nem is tudják egyáltalán mi az. Ezért is próbáltalak kérdezni, neked mi az a fontos használati eset, amitől el kellene búcsúznod ha nem tudnál luxus ár mellett NFC-t használni.

(#686) Noukoum, ΞΔGLΞ (#636): most komolyan egy kimaradt kérdőjel miatt estek egymásnak?

[ Szerkesztve ]

(#688) atee_13 válasza aujjobba (#687) üzenetére


atee_13
őstag

"A másik része a mondandómnak, ha esetleg nem jött le"

Rájöttem, hogy azt akarod kierőltetni, hogy sokan megtudnak élni NFC nélkül ezért mindenki éljen meg korlátozott NFC vel. De már 2 szer megválaszoltam, ha ennyiből nem sikerült rávilágítani akkor harmadikra és sokadikra sem fog. De megpróbálom. Fizetek valamiért akkor azt használhassam. Erre volt példa az 1000 lóerő. Vagy példálózzak karátos gyémántal? Hogy ha kifizetek egy 10 karátosat akkor azt akarok nem 5 karátosat akkor is ha sokan észre sem veszik a különbséget. 1000 lóerő nélkül is lehet élni, 10 karát nélkül is, de mégis akik kifizetik azt az összeget azért fizetik ki mert azt a terméket/szolgáltatást veszik meg nem ugyanannyiért kevesebbet azzal a címszóval, hogy jólvan az annyiért is mert úgyse ...

-Ez az én hozzállásom-

(#689) smc válasza FіkuszKukіsz (#618) üzenetére


smc
addikt

Nem lenne annyira ciki nem érteni az angolt, mint egy magyar mondatot egy magyar fórumon. Próbáld meg kérlek értelmezni miről is írtam.

"Tehát nem emeli ki senki hogy elsődlegesen mi a célja."

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#690) Hunt3r22 válasza B-L-A-C-K (#666) üzenetére


Hunt3r22
őstag

tl;dr

Minden szar. ;]

Xr

(#691) aujjobba válasza atee_13 (#688) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem akarok kierőltetni semmit, aki fullos NFC-t akar annak bőven van választási lehetősége más platformokon.
Te beszélsz úgy, mintha kötelező lenne korlátozott NFC-vel együttélni.
Nem kötelező, ha neked fontos mást veszel, felesleges ezt tovább cifrázni.

Ha a többségnek ez nem fontos, ne adj Isten azt se tudja mi ez, akkor ez valójában számára nem korlátozás.

(#692) adise válasza aujjobba (#691) üzenetére


adise
őstag

Még mindig nem tudta leírni mire kell az NFC csak legyen. Talált valamit, amibe beleköt de saját magát sem tudja megválaszolni. A 99% fizetésre használja, az megy. Ez kb hasonló igény, mint bluetoothon fájlokat küldeni, meg mp3ból a fekete pákót csengőhangnak berakni. 1 bites felhasználóknál fontos, akiknél általában a több megapixel jobb kamerát, a több pixelszám jobb kijelzőt jelent. Őket nemtudod meggyőzni, leginkább önigazolás miatt csinálják, hogy meggyőzzék magukat őket jól döntöttek és senki nem veri át őket

(#693) g@bo


g@bo
nagyúr

828 x 1792 :DDD

és még a xiaomi a3 van megmarva....

(#694) Wesder válasza g@bo (#693) üzenetére


Wesder
félisten

Majdnem FHD. Nem értem a problémàdat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#695) atee_13 válasza adise (#692) üzenetére


atee_13
őstag

Az a szomorú, hogy 3 szor kaptad meg a választ egyszer sem értetted meg és úgy csinálsz mintha katál volna 3 Nóbel-díjjat, de még nem tudod mire :F

Érdeks módon nem minden topikban érzi magát végigsértve mindenki ha valaki nem magasztalni tudja a tesztalanyt. Nem csináltak akkor aparádét mint ti.

(#696) FіkuszKukіsz válasza smc (#689) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Dehogynem te idézted a dark mode 3 előnyét legelső bekezdésben azt amit már mások is jeleztek, oled esetében az energia takarékosságot.

Romanes eunt domus

(#697) Noukoum válasza aujjobba (#687) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha a tartalomba nem lehet, akkor maradnak a külsőségek. A kígyó maga az ember, ide mindenki azt ért amit akar:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#698) nuke7 válasza atee_13 (#695) üzenetére


nuke7
veterán

gyűjtöd a hsz-eket ? hogy haladsz? :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#699) Sgr_A válasza atee_13 (#688) üzenetére


Sgr_A
addikt

De itt azt kapod amiért fizetsz zárt nfc-t, a apple sehol nem állította, hogy nyitott

(#700) nozs23 válasza Noukoum (#685) üzenetére


nozs23
addikt

Hogy felezodott meg az ara? Vezesd mar le kerlek. Valahogy vegignezve a boltokat, nekem nem ez jon le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.