Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) dj79 válasza g4mer (#4989) üzenetére


dj79
senior tag

Ezt a szettet vettem 11-re, tökéletesen bevált, ugyanez a fólia van a pakkban.

(#5002) El Diabl0


El Diabl0
junior tag

Oneplus 9 vs i11 speedtest. Az A13 még mindig kegyetlen! :C

(#5003) Saskakas18 válasza El Diabl0 (#5002) üzenetére


Saskakas18
tag

és még árukeresőn is tegnap top 2 telefon volt :)

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#5004) niof


niof
addikt

Haladunk! :)) Már csak az kellene, hogy az Apple lehetővé tegye a widget nevének eltüntetését, de azt egyelőre nem lehet. Sajnos...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5005) Saskakas18 válasza niof (#5004) üzenetére


Saskakas18
tag

olyan mintha egy droidos telefon :D , csak az ikonok másak.

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#5006) Tibee86 válasza niof (#5004) üzenetére


Tibee86
veterán

Hogy a főképernyőd is úgy nézzen ki, mint a zárolt, vagy hova haladsz? ;]

(#5007) niof válasza Tibee86 (#5006) üzenetére


niof
addikt

Az lenne a legjobb, ha a zárolt képernyőn lévő órát ki lehetne rakni a főképernyőre. Na, mivel ezt nem lehet, mikor bejöttek ezek a widget cuccok, elkezdtem kutatni, hogy van e olyan app, ami hasonló órát tud kitenni widgetként. De akkor még csak ilyen mindenféle csiricsáré sz@rokat lehetett találni. El is ment a kedvem jó időre tőle. Aztán most megint eszembe jutott egy YT videó miatt, és gondoltam utánajárok, van e fejlődés a widget appok terén. És most a fenti eredmény mondjuk, hogy kielégítő. Nem tökéletes, de míg nem lehet kirakni a zárképernyő óráját widgetnév nélkül, addig talán elleszek vele. :B

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5008) lmno válasza niof (#5007) üzenetére


lmno
őstag

Szerintem túl sokat androidoztál :)

(#5009) Tibee86 válasza niof (#5007) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem hiszem, hogy ilyet későbbiekben beletennének. Szerintem igény se nagyon lenne rá, meg őszintén logikát se látok benne. Ha csak az időt akarja megnézni az ember a telefonján, akkor a zárolt képernyőre fog ránézni, a főképernyőt pedig alkalmazás megnyitására használja leginkább.
Mondjuk én a főképernyőre se teszek ki widget-et, annak se látom az értelmét... A pici-n semmi információ nem fér el, a nagyobb meg elfoglalja a kijelző felét, tök jó helyen vannak nagyban ott ahol a régen, amit zárolt képernyőn is el lehet érni.

[ Szerkesztve ]

(#5010) El Diabl0 válasza Saskakas18 (#5003) üzenetére


El Diabl0
junior tag

A népalma! :D

(#5011) niof válasza lmno (#5008) üzenetére


niof
addikt

Szerintem is. Nem véletlenül hagytam ott a ..csába.

#5009 Tibee86
Hát ja, nem vagyunk egyformák. Én szeretem, ha van kint egy elegáns megjelenésű óra a főképernyőn, mert egyszerűen tetszik. Nem keresek értelmet benne, csak mutassa az időt, és ennyi. Ja, és legyen transzparens! Különben szó sem lehet róla.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5012) Saskakas18 válasza niof (#5011) üzenetére


Saskakas18
tag

Nálam is ez volt a szindróma... Nem bírtam lerakni és mindig kellett a jobb.

Amióta iphone van csak ritkán van kézben :K

[ Szerkesztve ]

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#5013) El Diabl0 válasza niof (#5011) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Én akkor döntöttem el, hogy iPhone-ra váltok, amikor bejöttek a widgetek. Mivel hal-memóriám van (ahogy imádott feleségem mondja :DD ), kell egy naptár widget a főképernyőre, hogy mindig tudjam az adott napra milyen eseményeket szán nekem az élet. :DD Illetve a névnapok miatt sem rossz. A másik, ami kötelező nekem, az az időjárás. Nos, mindkettő van gyárilag és még jobbak mint az Androidos változataik, illetve sokkal szebbek is. Az pedig rég nem él már, hogy drágábbak a szifonok. Ugyanannyi pénzért kapok az Apple-től vajsima rendszert, 5-6 év supportot és olyan biztonsági mentést, amiről a Google álmodni sem mer.

(#5014) niof válasza El Diabl0 (#5013) üzenetére


niof
addikt

Ezt már sokszor leírtam, lehet itt is, én anno a NEXUS 4-5X korszakban (illetve egy pár évig előtte lazábban) foglalkoztam droiddal. Rootoltam nem egy telót, egyik ROM-ot használtam a másik után, szinte hetente cserélgettem. Tök élveztem, hogy úgy alakítom a rendszert, ahogy akarom. Aztán egyszer tök véletlenül valahogy megnéztem a Google helyelőzményeimet, és mikor láttam, hogy kb. percre pontosan leköveti, hogy merre járok, akkor azt mondtam, én ebből nem kérek. Jött egy lehetőség, és megvettem egy haveromtól a kevesebb mint fél éves SE-jét. Aztán azóta nincs droid (a családban sem). A kugli szolgáltatásai közül is már csak a mail-t használom, mert onnan túl bonyolult lenne (a rengeteg regisztráció miatt) "szabadulni".

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5015) xhege válasza niof (#5014) üzenetére


xhege
addikt

Én ugyanígy! Rootoltam, romoltam, de meguntam az állandó mókolást. Aztán úgy döntöttem, rámegyek a felsőkategóriára, mert ott minden fain lesz, nem kell mókolni. Egy év kb 15 db felsőkategóriás droid (Samsung, Huawei, OnePlus, Honor, Xiaomi, Pixel) után jutotam el az iPhonehoz. Itt jó helyen vagyok, és árban sem több, mint a droidok voltak. Az ökoszisztéma meg baromi jó. Azóta jött iPad, Apple Watch, Powerbeats Pro füles. :DD

(#5016) El Diabl0 válasza niof (#5014) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Azért az kemény! :Y Nekem Google-ből a Chrome van a jelszavak miatt (Safarit használok), illetve a Fotók, mert sehogyan sem tudom átmenteni onnan a képeket, plusz a családi fotók is ott vannak megosztott albumban.

(#5018) xhege válasza #40993792 (#5017) üzenetére


xhege
addikt

Ezzel én is így vagyok. :K Fél szemmel figyelem a Pixeleket, mert azokat szerettem.

(#5019) niof válasza El Diabl0 (#5016) üzenetére


niof
addikt

Évek óta LastPass előfizető vagyok, ha jól rémlik, valahogy anno lehetett importálni a jelszavakat a böngészőből. De azóta jelentősen megváltoztak az adatkezelési irányelvek, nem tudom most lehet e... De azt tudom, hogy a LP van iOS-re is, tök jól működik a faceID-val is. És a legtöbb böngészőhöz van bővítménye.
Szerintem a fotóidat is át lehetne vinni iCloud-ba, tuti nem te lennél az első, aki ezt szerette volna meglépni. Én ezt szétosztottam, van ami iCloud-ba került, és van, ami OneDrive-ba. Csak nekem anno úgy volt, hogy a gépemről szinkronizálva volt a fotós mappa, tehát a gépen is megvolt, így csak törölni kellett a Google alkalmazást, majd a felhőből a cuccokat, és a fotókat áthelyezni a OneDrive mappájába. Jelenleg úgy van, hogy csak előnézet jelenik meg, ha csak tallózgatok. Ha szerkeszteni akarom őket, ahhoz le kell tölteni, a változásokat meg összeszinkronizálja, utána meg jobb klikk a mappán, helyi tartalom törlése (vagy ilyesmi). Jól működik, nincs vele gondom.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5020) bkiky01


bkiky01
senior tag

Telekom adatkártyát használnék E-sim-en netezni, beszédnek pedig rendes sim-et.
Jól gondolom, ha az egyik aktív, addig a másik passzív lesz? Ha igen, akkor nem így oldom meg.. Lényeg, ha böngészek e-sim-en, akkor a hívás is működjön.

(#5021) tboldi válasza bkiky01 (#5020) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak hívás közben csatlakozik le az éppen nem használt kártya, böngészés közben működik mindkettő.

(#5022) bkiky01


bkiky01
senior tag

Az még teljesen elviselhető opció, mintha fordítva lenne.

(#5023) kutga válasza bkiky01 (#5020) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez miért jó? :F

Let the Zone take me if I am.

(#5024) bkiky01 válasza kutga (#5023) üzenetére


bkiky01
senior tag

Mert van egy Telekomos adatkártyám és így ki is tudom használni. A "telefonálós" csomaghoz nem kell plusz netet vennem.

(#5025) kutga válasza bkiky01 (#5024) üzenetére


kutga
nagyúr

Így érthető.

Let the Zone take me if I am.

(#5026) impact2 válasza tboldi (#5021) üzenetére


impact2
tag

Ez nem pont így van. Amíg van 4G mind a két kártyán simán kezeli a két kártyát egymás mellett, sőt telefonálás közben ha van a másik kártyára bejövő hívás akkor át is tudsz rá váltani. Napi szinten használom így.

(#5027) tboldi válasza impact2 (#5026) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

(#5028) bkiky01 válasza impact2 (#5026) üzenetére


bkiky01
senior tag

Ez nagyon jó hír, mindkettő telekomos, na jó az egyik netfone lesz, de telekomot használ.

(#5029) impact2 válasza bkiky01 (#5028) üzenetére


impact2
tag

Nekem Voda és Telekom megy benne. A Telekom van beállítva adatnak.

(#5030) Chal


Chal
addikt

Hónapok óta azt játsza a telefon, hogy bejövő vagy kimenő hívás létrejöttekor csak zajt lehet hallani mindkét oldalon (furcsa puffogó, bugyborékolás szerű hangok). Újrahívás esetén a probléma megoldódik. Már mindent kipróbáltam ami szembe jött: LTE hanghívásról 3G-re váltás, noise cancelling kikapcsolása, restore, stb..., illetve azóta volt pár update/patch is ugye, szóval IOS verziótól is független talán a dolog.

Tapasztalt valaki hasonlót? Szerviz? Hogy fogják ellenőrizni? Van hogy napokig nem jön elő...

[ Szerkesztve ]

(#5031) bajusz15 válasza niof (#5014) üzenetére


bajusz15
senior tag

Potenciális szifonra váltás miatt nézegetek fórumokat, aztán ezen a hsz-on megakadt a szemem.
Azért ne higyjük már el, hogy az Apple nem követi le hol mit miért mikor csinálsz :D Attól hogy a gugli írja, hogy tudja és te ezt látod, nem hinném, hogy 2021-ben ne néznék az emberek legkisebb cselekvését is (nem csak a gugli/apple persze) :U

(#5032) kutga válasza bajusz15 (#5031) üzenetére


kutga
nagyúr

Persze, hogy az IOS is követ, csak ott nem látod mire használják fel az adatokat. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#5033) Tibee86 válasza bajusz15 (#5031) üzenetére


Tibee86
veterán

Csak nem mindegy, hogy mennyit/mit és mire használják. Pont mostanában mentek a cikkek arról, hogy a Google ~20x annyi adatot gyűjt be.

[ Szerkesztve ]

(#5034) El Diabl0 válasza kutga (#5032) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Én valahogy nehezen tudom elhinni, hogy az Apple lopná az adatainkat és árulnák. Nem véletlenül használnak az üzletemberek iPhone-t. Még a Huawei meg Xiaomi igazgató is nem egyszer bukott le, hogy iPhone-ról tweetelt. :D Persze, nyilván nem véletlenül írja ki az iOS az elején, hogy engedélyezzük-e, hogy az Apple infókat gyűjtsön rólunk... De ezeket az adatokat nem hiszem, hogy úgy használják fel mint a Google vagy Facebook.

(#5035) kutga válasza Tibee86 (#5033) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó, de a google üzleti modellje a kezdetektől erre épült, ők mindig is az adatokból éltek meg.

MOD
El Diabl0
Nem úgy használják, de használják hidd el.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#5036) Chal válasza bajusz15 (#5031) üzenetére


Chal
addikt

Simán lehet, csak nagy különbség szerintem, hogy az míg egyiknél az EULA-ban gyakorlatilag elfogadod hogy ezeket az adatokat felhasználhatják, továbbadhatják, stb.., addig a másiknál nincs ilyen, és ha mégis megteszi, akkor bűncselekményt követ el. Lehet ebben persze bízni meg nem bízni, illetve mindenki azt hisz amit akar, én csak azt mondom, hogy markáns kontraszt van a kettő között, amit igenis érdemes számításba venni kockázatelemzéskor.

[ Szerkesztve ]

(#5037) GreenGoblin válasza El Diabl0 (#5034) üzenetére


GreenGoblin
tag

Akkor még nem olvastad látom a Privacy Policy-t mikor bekapcsoltad a telefonod legelőszőr.
:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#5038) niof válasza El Diabl0 (#5034) üzenetére


niof
addikt

Pontosan így gondolom én is. Gyűjtik, de maguk használják fel. Persze itt is volt botrány, de az ő üzleti modelljük elfogadhatóbb, mint a kuglié.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5039) El Diabl0 válasza niof (#5038) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Szerintem az appjaik, szolgáltatásaik fejlesztéséhez használják a felhasználói adataink, szokásaink. Ez nem feltétlenül jelent rosszat.

(#5040) GreenGoblin válasza El Diabl0 (#5039) üzenetére


GreenGoblin
tag

Szerinted!
Olvasd el a Privacy Policy-t légyszi.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#5041) Saskakas18 válasza niof (#5014) üzenetére


Saskakas18
tag

Maradjunk annyiban, hogy az ios is pontosan ugyanúgy lekövet, mint a droid.

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#5042) niof válasza Saskakas18 (#5041) üzenetére


niof
addikt

Nem ez a lényeg.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5043) g4mer válasza Saskakas18 (#5041) üzenetére


g4mer
senior tag

Le is hallgatnak ezek a kütyük..kedvencem, amikor beszélgettünk valamiről szóban, és aztán láttam hirdetésként amiről szó volt :D

Sic Parvis Magna

(#5044) xhege válasza g4mer (#5043) üzenetére


xhege
addikt

Igen ez elég gyakori :D

(#5045) GreenGoblin válasza g4mer (#5043) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nekem pl. azóta van sok spam hívásom mióta iPhone-ra tértem vissza hosszú évek droidozás után...véletlen vajon :F

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#5046) kutga válasza GreenGoblin (#5045) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, valószínű. :)

Let the Zone take me if I am.

(#5047) #86564352 válasza GreenGoblin (#5040) üzenetére


#86564352
törölt tag

Apple-é könnyebb olvasmány, a Google-é hosszabb. Szerinted melyiknél inkább on device feldolgozás és melyiknél felhőben? (pl. arcfelismerés) Melyiknél anonimizált, melyiknél profilhoz kötött? Melyik cég üzleti modelljénél hangsúlyos a reklámbevétel és melyik él inkább hardverből és fizetős szolgáltatásokból? Szerinted melyik gyűjt több adatot, amelyik pénzt kér tárhely szolgáltatásért vagy amelyik azt mondta éveken át csak töltsd fel a fotóidat "ingyen"? Szerinted Safari vagy Chrome gyűjt több adatot? Miért is kellett hónapokat várni Gmail app frissítésre az Apple új adatgyűjtés figyelmeztetés szabályok miatt?
Olvasnivaló: A Day in the Life of Your Data (apple.com)
Számomra nem kérdés melyik cég jobb privacy szempontból.

(#5048) GreenGoblin válasza #86564352 (#5047) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nekem nem kell magyaráznod. Pontosan tisztában vagyok a dolgokkal. De az Apple sem szent.
De azt tudom hogy amióta iPhone-om van napi szinten van SPAM hívásom és nem reggeltem be a számommal sehova csak iPhone-ra költöztem át a custom rom-os (Calyx OS) androidról.
Ez nem véletlen. Az Apple féle Terms and Conditiont meg Privacy Policyt ha 3-szor nem akkor egyszer sem olvastam el. Az sem véletlen hogy az AdGuard szerint az Apple a number1 kíváncsi. Persze a helyzet még mindig jobb mint droid fronton de kecskére a káposztát itt is jelen van max. a kecske itt nem olyan éhes.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#5049) #86564352 válasza GreenGoblin (#5048) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én nem szoktam kapni spam hívást. Ez nem érv. Ezer másik helyről kikerülhetetted a számod, a Facebook szivárgásokból, a pizzafutártól, gyengén védett állami helyekről, felraktál egy appot, ismerősöd névjegyzékéből leszívta egy app és még sorolhatnám.
Az Adguard témát egyszer már átrágtuk kiderült mi micsoda és nem egészen az aminek hitted. Nem csak elolvasni kell a dolgokat, hanem érteni is. Vagy akkor panaszold el egyesével konkrétan melyik ponttal mi bajod, persze felesleges ha szerinted az Apple így meg úgy, mit fogsz csinálni visszamész a nagyságrendekkel rosszabb Androidra?

(#5050) GreenGoblin válasza #86564352 (#5049) üzenetére


GreenGoblin
tag

Privátban folytathatjuk ha akarsz a témáról beszélni. Szívesen beszélgetek bárkivel erről de itt nem kéne tovább boncolgatni. Off a téma.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.