Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) leslien


leslien
nagyúr

miért nem akar frissíteni?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#352) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Nekem ez a telefon 128GB-al bőven megfelelne. S10 után mondom ezt.
Ami hiányzott nekem az Apple telefonokból, az most már benne is van: Dual Audio. iOS13-al megjött.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#353) zepont válasza Navaren (#51) üzenetére


zepont
csendes tag

Nagyon egyszerű a képlet. Fogsz egy androidos pl. Samsung készüléket, és HD+/FHD+/UHD+ felbontásokat kipróbálod egymás után a kamerával elkészített random fotón. Észre fogod venni a különbséget, ezt garantálom. :)

(#354) laci_csk válasza Roland861010 (#63) üzenetére


laci_csk
senior tag

mar hujeseg hataran van amiket irsz, mi ertelme hogy beallitsad ha ugyse ugy jatsza le es ugyse ugy latod?

Xperia XZ3

(#355) syIex válasza ΞΔGLΞ (#333) üzenetére


syIex
veterán

Valóban van azért érzés különbség a kettő között. De azért a 11 és Xr sem játék telefon. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#356) tomi5244


tomi5244
őstag

Ide is csak azt tudom írni, mint más - mostanában megjelent - iPhone cikkhez. Jó ez a 11, örvendetes, hogy nem szálltak el még jobban az árával. De számomra 6S után ez a méret már kezelhetetlen, legalábbis kényelmesen. Alma téren szerintem az XS most a legjobb ár-érték arányű készülék, használtan. Évekig elketyeg még azzal a vasssal, kezelhető méret, jó kamera, dizájz stb.

Konkurenciánál még mindig nincs ilyen biztosan működő Face-ID.

(#357) Navaren válasza aujjobba (#350) üzenetére


Navaren
aktív tag

Igen, ezt a specifikációkban kifejezhető, abszolút tudást mondtam én is.

Én nem mondom továbbra sem, hogy az android bármiben rosszabb lenne, csak más, miközben az iOS ökoszisztéma tényleg elég laza és kényelmes.

Nagyon általánosítva a legnagyobb különbség az én tapasztalatom szerint az, hogy iOS többnyire (mert azért vannak kivételek) mindenre ad EGY, gyári megoldást, amit viszont korrektre megcsinál neked az Apple, mire bevezeti, miközben Droidon ugyanazon problémára számtalan, tetszőleges megoldás létezik, amit kedvedre variálhatsz, ha az egyik nem tetszik, vagy nem működik - működött.
És ez tök jó, hogy így van, sok év Windows-os power user tapasztalat után pedig magától értetődik, de miért baj az, ha az ember a telefonon inkább az előbbi út mellett dönt?

#353 - Ezt mire?

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#358) M@cika


M@cika
őstag

Ez népalma? Ez egy ár/érták arányban fostalicska cucc. Fél milláért az átlag magyarnak mindenképpen. Persze tudjuk, még véletlenül sem mi vagyunk a célközönség.

Nasit a kis fehér medvének!

(#359) laci_csk


laci_csk
senior tag

Van egy ismerosom aki most ket eve ifont hasznalt es probalta nekem bemagyarazni ezt az ökörszisztemat, cloud meg minden ifonos marhasag, aztan most mar a masodik huvej telefont hasznalja, most eppen mate 20at......

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#360) ΞΔGLΞ válasza syIex (#355) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Persze nem is így kell érteni, hanem a minőségérzet, mikor a kettőt fogod együtt a kezedben.
Nálam a fém, meg úgy aki ad erre, annál mindenképpen számít, pontosan emiatt (is) drágább a pro, vagy xs, nem csak a kamera, holott ez is teljesen jól teljesít, egy átlagnak meg főleg. :-)

(#362) syIex válasza M@cika (#358) üzenetére


syIex
veterán

A Pro modell nagyobb változata kerül annyiba. Ez teljesen “átlag” felső kategóriás ár, mint a droidok is.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#363) FіkuszKukіsz válasza aujjobba (#350) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Dehogy nincs. Mondom ezt aki használja mind2 platformot. Ott van pl Airdroid. funkcióban még többet is nyújt mint a MacOS-IOs natív megoldása, egy Samsung óra semmivel sem tud kevesebbet mint egy Apple Watch. Azért nem hiába mondják, h elszaladt az Apple mellett a világ. Ezt már felismerték Cupertinoban is, nem hiába h inkább a fizetős szolgáltatásokra összpontosítanak.

Romanes eunt domus

(#364) Pompi válasza syIex (#362) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"A Pro modell nagyobb változata kerül annyiba."

Pontosabban a középső, a 256-os. Az 512-es meg 580 ezer.

"Ez teljesen “átlag” felső kategóriás ár, mint a droidok is."

Melyik felső kategóriás droid kerül fél millió (+)-ba?

Feel Good Inc.

(#365) Sinesol válasza <Lacy85> (#336) üzenetére


Sinesol
veterán

Én is sokat gondolkodtm, fogtamm próbáltam a konkurrenseket, amikor kb. másfél éve i8-at vettem. Szép volt az aktuális Galaxy meg P20pro mellette vagy mi, de tényleg játéktelefon feelingje volt az Androidos riválisoknak, miközben az iPhone prémium minőséget sugároz már kézbevételkor. Ez meg nem mindegy, mert ugye a teló manapság már a mindennapi életünk része, nem mindegy hogy milyen a felhasználói élmény, abba meg ugye erősen beletartozik a teló anyagminősége is. Az árat meg annyira nem tartom vészesnek, ha belegondol az ember ezek a telók 2-3 évig kiszolgálják az embert, annyi időre lebontva meg nem annyira drága, tekintve hogy végülis mindennapi használati tárgy, az ember csak áldozhat arra, amivel egész nap kapcsolatban van, meghatározza az életminőségét is valamilyen szinten.

[ Szerkesztve ]

(#366) GEIL válasza Pompi (#364) üzenetére


GEIL
addikt

Huawei Mate 30 RS ? (7 kiló) XD :DDD

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#367) Drp81 válasza M@cika (#358) üzenetére


Drp81
aktív tag

290k, nem fél milla. Legalább olvasd el a cikket, vagy nézz utána, mielőtt hülyeségeket írsz.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#368) Pompi válasza GEIL (#366) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Gondoltam, hogy lesz rá válasz valami design kiadással. Köszi.

Normális válaszra vártam volna. Pl. hogy a Samsung Note 10+ 512-vel is ennyi. De nem, az 415 ezer. Ott van azért 165 ezer difi.

Feel Good Inc.

(#369) pokmky válasza <Lacy85> (#332) üzenetére


pokmky
tag

Látom sikerült megérteni a lényeget.Ez csak egy példa volt, amivel szemléltetni szerettem volna... De amúgy volt a kezemben note, elég is volt belőle.

[ Szerkesztve ]

(#370) aujjobba válasza FіkuszKukіsz (#363) üzenetére


aujjobba
addikt

Értem én, csak az élet nem kizárólag fájlok dobálásából és értesítések kezeléséből áll.
Arra gondolok elsősorban, hogy például az airpods minden eszközömhöz ugyanolyan könnyen csatlakozik, ugyanúgy működnek a hozzáadott funkciók (kiveszem a fülemből leáll a lejátszás, visszateszem folytatódik) minden eszközön, akár a watch játszik zenét, akár a telefon videót/zenét, akár az appleTV bármit.
Bármikor kidobom az ATV-re a telefon képét, vagy YT-ot, vagy akár a dailymotion weboldalba ágyazott videóját (asszony nézi onnan a kedvenc sorozatát).
A telefonon vagy az órán is egyszerűen tudom irányítani az ATV-n futó lejátszást, a telón virtuális távirányítót is kapok.
Amikor az ATV-n egy beviteli mezőbe (pl. keresőmező) szöveget kell beírni, a telón azonnal megjelenik a beviteli lehetőség, hogy ne a fizikai távirányítóval kelljen betűnként kínlódni.
A fáljdobálás, értesítés kezelés, hívások fogadása/indítása, sms fogadás/küldés alap dolgok, működnek telefon és iPad/macbook/imac között, ez alap.

[ Szerkesztve ]

(#371) concrete86 válasza aujjobba (#370) üzenetére


concrete86
aktív tag

Ha veszek egy ATV-t, akkor a telón futó játékot ki tudom tenni rá?

(#372) syIex válasza Pompi (#364) üzenetére


syIex
veterán

Itt a 11-ről van szó ami 290e és az összes android csúcs annyiba kerül legyen az bármelyik. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#373) ΞΔGLΞ válasza concrete86 (#371) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:K

Egyébként meg felesleges tükrözni rá, mikor az ATV lényegében konzol is. Erős, simán futnak azok a játékok rajta, ami mobilon...

[ Szerkesztve ]

(#374) ΞΔGLΞ válasza syIex (#372) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Bár a Xiaomi vadiúj hájtek telefonja, 1 millió körüli áron vinni fogja a pálmát árban.

(#375) concrete86 válasza ΞΔGLΞ (#373) üzenetére


concrete86
aktív tag

Tehát (bocs az értetlenkedésért), ha van egy ATV-m, meg egy Xbox 360 wireless controllerem, akkor nyomhatom rajta az Asphaltot, amit az App Store-ból szedek le?

(#376) FіkuszKukіsz válasza aujjobba (#370) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Kár volt pazarolnod a betűket. Ezeket a funkciókat ismerem, mint írtam nekem is vannak Apple cuccaim. Mi lenne ha egyszer kilépnél az alma ökoszisztémából és körbenéznél, hogy mások, más platformon milyen innovációkat valósítottak meg?

Romanes eunt domus

(#377) Pompi válasza syIex (#372) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

OK, nem volt egyértelmű a két mondatod, mert elsőben még a Pro árát írod a másodikban meg, hogy ez egy átlag ár. BTW szerintem a sima 11-es ára sem átlag droid ár, de nem akarok ezen tovább rugózni.

Feel Good Inc.

(#378) ΞΔGLΞ válasza concrete86 (#375) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csak a saját távjával működik, de igen.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#379) aujjobba válasza concrete86 (#375) üzenetére


aujjobba
addikt

Így van, vagy a RR3-at, a gyerekek azzal nyomják itthon.
Az ATV távirányítójával is megy szépen, van benne giroszkóp, érzékeli a döntést stb.
Úgy tudom az egyéb kontrollerekhez is kijött a legújabb frissítéssel a támogatás, de ezt nem tudtam kipróbálni, nekem nincs ilyenem.

(#380) Navaren válasza ΞΔGLΞ (#378) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nem vennék rá mérget, hogy ez így is marad most, hogy iOS kapott támogatást PS4 és XBOX controllerekhez nemrég, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#381) Hunt3r22 válasza Pompi (#364) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Amelyik 290k árral rendelkezik. :B

Xr

(#382) syIex válasza Pompi (#377) üzenetére


syIex
veterán

A Pro a drágább és a 11 az “átlag” ár. Ez jött ki akkor rosszul értelmezhetően. :B
P30 Pro, Note 10/+, S10/+, Oneplus7, mindegyik ilyesmi árral nyitott mint a sima 11, ha nem többel. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#383) aujjobba válasza FіkuszKukіsz (#376) üzenetére


aujjobba
addikt

Szívesen kinézek, alapvetően szeretem az ügyes technológiai megoldásokat.
Tudnál esetleg mondani párat?
Volt anno Chromecast-om, az egész jó volt addig, amíg csak YT-ot esetleg kisfelbontású alapszintű kódolású tartalmakat kellett kivetítenem.
Tudom a Samsung-nak van valamilyen desktop megoldása, nem próbáltam még.
Mi egyéb van, ami képes normálisan rendszerben összedolgozni?

TV boxokat is néztem, de a kínaiak nincsenek a helyzet magaslatán, időnként elzöldült a kép azon amit láttam, vagy épp rózsaszín lett, restart kellett neki napi 5x.
A DuneHD meg gyakorlatilag drágább mint az ATV, és az ATV topikjában olvasgatni az ő felhasználóik közül is sokan az ATV mellett kötnek ki.

[ Szerkesztve ]

(#384) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Jó teszt lett. Köszönjük szépen. Nálunk a családban vannak Xr, illetve Xs felhasználók is és nagyon szeretik a készüléket. Szerintem egy nagyon jó (példaértékű) "szoftver ökoszisztéma" van az Apple termékeiben, amit az Androidnak is el kellene már lassan érnie. Én személy szerint Xiaomi-t használok, mert a felhasználási felületet tekintve ez hasonlít az IOS-ra a legjobban. Nekem csak 1 személyes problémám van az IOS-al. Nem tudok belenyúlni annyira mélyen, mint az Androidnál. Ezt pedig nem tudom elengedni. :R

Szerk.: Erős pozitívum, hogy pl Az Iphone 11 Pro Max esetében az üzemidő már az Androidos riválisokat is veri.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#385) Ricardo válasza syIex (#372) üzenetére


Ricardo
félisten

Tehát a "legalapabb" iPhone annyiba kerül, mint egy csúcs droid. :U

(#386) B-L-A-C-K válasza Ricardo (#385) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, viszont itt nincs legalja meg legteteje, itt felső kategóriák vannak csak.

(#387) komi77


komi77
senior tag

Szerintem jó kis teló lett ez. Az ár és a kijelző témába nem vennék részt. Aminek lehet megkérik az árát, a kijelzőt meg láttam élőben, hát... nem gáz az egyáltalán. Annak idején próbáltam Nokia Lumia telót, nekem annak is bejött a rendszer gyorsasága, kamerája az akkori droidos gépekhez képest. Most egy régi iPhone 6S-t váltottam egy Samu A50-re, kerek 5 napig bírtam. Nincs fikázás, meg semmi negatív, nekem ez a droidos téma nem jön be. Most már biztosan iPhone 11 lesz belőle - addig meg használom a soha el ki nem fáradó, csak nem támogatott Lumiát. :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#388) ΞΔGLΞ válasza Navaren (#380) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt nem tudom, de majd valaki leírja, ha működik más kontrollerrel, én nem tudom ezt kipróbálni.

(#389) syIex válasza Ricardo (#385) üzenetére


syIex
veterán

És a “legalapabb” iPhone simán felveszi a versenyt szinte minden téren bármelyik “csúcs” droiddal. ;)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#390) Neck válasza gzbotii (#2) üzenetére


Neck
veterán

+1.

Nálam is ez verte ki a biztosítékot: "828 x 1792 pixeles retina kijelző"

:W

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#391) atike válasza B-L-A-C-K (#386) üzenetére


atike
nagyúr

Oh.

...és #389-is... :)

[ Szerkesztve ]

(#392) B-L-A-C-K válasza atike (#391) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Oh nem oh ez van.

Már komolyan várom lecsengjen ez a szokásos 2-3 hét hogy az iPhone sz@r drága stb sztori, és mindenki vissza menjen a helyére...:/

[ Szerkesztve ]

(#393) janeszgol válasza Neck (#390) üzenetére


janeszgol
félisten

Mert gondolom rohantál volna megvenni, ha már kiverte a biztit.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#394) ΞΔGLΞ válasza B-L-A-C-K (#392) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mindig ez van és akkor még hátra van a PRO (MAX) teszt, ott mi lesz... :DDD

(#395) syIex válasza B-L-A-C-K (#392) üzenetére


syIex
veterán

Már itt ez megy mi lesz a Pro teszten... :DDD
Szokasos karantén helyzet, mint minden évben. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#396) aujjobba válasza ΞΔGLΞ (#394) üzenetére


aujjobba
addikt

Remélem azért a pro tesztje alatt legalább a PPI érték miatt nem fognak hisztizni.
Tehát ott a kommentek 95%-a az árcímkére fog fókuszálni.

(#397) B-L-A-C-K válasza aujjobba (#396) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Meg hogy a 25 ezres android is tudja ezeket... :U

(#398) Rinocerosz válasza <Lacy85> (#345) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Na, ott hagynád a samsungot? :)

Egyébként én leginkább a windows miatt váltanék, mert egyszerűen förtelmes amit művelnek vele. Ebből kifolyólag, az iPhone egy jobb döntés lenne mert itt legalább van ökoszisztéma, amit én ki is használnék szépen.

(#399) aujjobba válasza Rinocerosz (#398) üzenetére


aujjobba
addikt

A 42-es kolléga szerint droidon is megvannak az ökoszisztémának beillő innovációk, bár még nem fejtette ki mik azok. Csak hogy van az AirDroid nevű app.

(#400) Neck válasza pokmky (#89) üzenetére


Neck
veterán

Ezzel az érvvel csak az a baj, hogy én pl. párhuzamosan használok Android és Apple telefonokat, az egyik a magán (LG G6), a másik a céges (i 7) telefonom, és én pl agybajt kapok az Apple rendszerétől, úgymint:

- kicsi a kijelző felbontása
- a gyári navi fos, a Google Maps meg nem mindig érzékeli, ha másik útvonalat választok, nem hajlandó átkapcsolni (több kollégánál ugyanez)
- minimálisan nedves ujjal már nem nyit az ujjlenyomat olvasó, több ujjal is próbáltam (több kollégánál ugyanez)
- nem lehet rá olyan billentyűt telepíteni, amivel lehet swype-olni, mert pl a Mail alkalmazás nem engedi használni
- Nem tudok csak úgy, a BT ikon hosszú nyomására bemenni a BT eszközök közé, váltani köztük - helyette elő kell keresni a settings ikont, és bemenni a menübe
- Ugyanez a Wifivel
- a giroszkóp van, hogy fixen meghülyül, hiába forgatom a telefont, marad fekvőben. Ezt is sok embernél láttam már hibának
- Vannak appok, pl Skype for Business, ami úgy befagy, hogy hosszú 20-30 mp-ekig nem csinál a telefon semmit.

Arról már nem is beszélve, hogy a G6 GCammal rommá veri az iPhone kameráját, így pl azt egyáltalán nem is használom, vagy például a G6 Quad DAC-cal gyönyörűen szól, az iPhone-on meg jack sincs.

A fentiekbe használat közben gyakran, de legalábbis többször beleütközök, engem rendkívül bosszant, és egyszerűen nem értem, hogy miért mondja annyi ember, hogy az Apple mennyivel stabilabb + megbízhatóbb + jobb használni... miközben az Androidom a fentieket nem produkálja, cserébe tök stabilan, gyorsan működik egy évekkel ezelőtti hardveren is, és semmi gondom vele.

Egyszerűen nem értem...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.