Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Kavinton75 válasza golyós (#8779) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Ma vettem egy Hello Data kártyát a telefonba.
Most 2 Telenoros kártya van benne és gond nélkül lehet váltani a két kártya között.
A két kártyás 4G is be van kapcsolva.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#8802) gusthy válasza Mate (#8800) üzenetére


gusthy
veterán

A Telenoros szíváson már túlvagyunk :)

(#8803) golyós


golyós
őstag

Ezt mindig elfelejtettem megkérdezni:
Ti ki tudtok itt bármit kapcsolni?
Hiába van minden kikapcsolva, mindig engedélyezve van.
Fejhallgatót bedugva is mindig jön az értesítés, pedig itt
kéne kiiktatni
.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#8804) Mate válasza gusthy (#8802) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor jó :)

Huawei telefonom nagyon régóta nem volt. Frissítésekkel hogy áll a cég?

(#8805) kali válasza Mate (#8804) üzenetére


kali
legenda

Viszonylag jól, a bő 3 hónap alatt legalább két frissítést mindegyik verzió kapott, valamelyik hármat is, az összefoglalóban lehet követni.

(#8806) D4ni


D4ni
őstag

Jelentem, megvolt az akksi teszt kikapcsolt helymeghatározással. A telefonban 10-15%al több akku kapacitás maradt mint ami szokott. Engem annyira nem győzött meg, mert nem működött vele jópár program , pl. időjárás widget és hasonlók. Illetve nem spóroltam meg annyit amennyi kellemetlenséggel járt.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#8807) golyós válasza D4ni (#8806) üzenetére


golyós
őstag

A gyári időjárás volt az első amit tiltottam mert nekem vicces, hogy helymeghatározás kell a frissítéshez.
Értem, hogy ha különböző településeken vagyok akkor ez alapján határozza meg a helyzetem de más program ezt sima nethálozatról megoldja.
Transparent clock & weather-t használok már 4-5 éve.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#8808) zoleeno1 válasza D4ni (#8806) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ezzel a supercharge-al amivel rendelkezik, amikor fel ora alatt kb 50%-ot tol bele, teljesen felesleges szerintem barmi kenyelmi funkciot kikapcsolni az akksi miatt. Egyetlen pont lehet, maganak az akkunak a vedelme, hogy kevesebb toltesi ciklussal, tovabb mukodjon, mert ennek a csereje biztosan nem olcso...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#8809) D4ni válasza zoleeno1 (#8808) üzenetére


D4ni
őstag

Ez csak egy szimpla teszt volt, arra voltam kíváncsi hogy beigazolódik amit beyruth82 fórumtárs mondott.

golyós:
Próbáltam azt a progit is, de miután 3x-ra befagyott a semmitől és nem frissített inkább megszabadultam tőle. A gyárival még nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#8810) mjani1172 válasza Mate (#8800) üzenetére


mjani1172
addikt

Én úgy tudom a MM akció már végetért.

(#8811) beyruth82 válasza D4ni (#8806) üzenetére


beyruth82
veterán

Többre számítottam mert másoknak a 6 órás kijelzőidőből 8-10 lett miután kikapcsolták a helyzetjelzőt...

(#8812) D4ni válasza beyruth82 (#8811) üzenetére


D4ni
őstag

Lehet, ha más használati szokásaim lennének akkor kijönne, de egyelőre az 5 órás sotból lett kb 5:30. Szerintem a mobilnet többet nyom a latba. Nemrég néztem feleségem j5 2017 üzemidejét, és ehhez képest brutális. Persze a hozzá parkosított teljesítmény is (negatív értelemben). Neki 6 óra kijelző idő és volt még 56% benne :N Hozta a Mate 10 Pro üzemidejét a moto g5 plusom, a redmi note 4-et már megsem említem. Az iPhone 7-emtől meg lényegesen jobb de csak akkor ha durván használom, tehát alig van készenlétben.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#8813) beyruth82 válasza D4ni (#8812) üzenetére


beyruth82
veterán

Azt viszont én tapasztalom es csak ennél a telefonnál eddig,hogy a mobilnetes netezés nem fogyasztja jobban az aksit mintha wifin metezek.Kb ugyan olyan kijelzőidőket produkalok.Igaz nálam be van állítva hogy lekapcsolja a mobilnetet miután lezárom a képernyőt a wifi meg egyfolytában aktív ha otthon vagyok(elvileg 5 perc után kapcsolja le a mobilnetet úgy tudom) es az 5ghz-s wifi kapcsolat szerintem jobban szívja az aksit mint a 2,4 én ezt tapasztalom tehát lehet emiatt van hogy egy szinten fogyasztanak kb.Viszont ilyentmég soha nem tapasztaltam mas telefonnál mert mobilnet mindig sokkal jobban fogyasztott mint a wifi.

(#8814) Mate válasza kali (#8805) üzenetére


Mate
nagyúr

Engem általánosságban érdekelt volna, hogy mennyire, mennyi ideig szokta Huawei naprakészen tartani a csúcskészüékeit.

Illetve van még valami gyermekbetegség, amiről édremes tudni?

(#8810) mjani1172: Véget ért, de megvettem. Viszont most még el tudok állni a vásárlástól.

(#8815) mjani1172 válasza Mate (#8814) üzenetére


mjani1172
addikt

Miért állnál el? Nem szabad.Add el itthon.
Annyiért nagyon jó, én is gondolkodóba estem, de lecsúsztam.

[ Szerkesztve ]

(#8816) kali válasza golyós (#8807) üzenetére


kali
legenda

Nem kell hozzá pozíció, csak a beállításkor kéri, de kikapcsolható, én is kilövöm, ha folyamatosan egy városban tartózkodom és frissít akkor is.

beyruth82: Ennyire számít az, hogy ahol korábban írtam, ott kinek mik vannak engedélyezve, akinek több/sok, azoknak sokat hoz akkumulátoros időben a kikapcsolás, akiknek viszont kevesebb, azoknak már nem annyit.
Ezért érdemesebb ott beállítani, csak a ténylegesen használtakra szorítkozni, cserébe folyamatosan bekapcsolva maradhat és nem kell lemondani azokról az alkalmazásokról, amik tényleg fontosak, hogy kapjanak pozíciót.

Mate: Azt nehéz lenne megjósolni a korábbiak alapján, mert itt több dolog is változott (elvileg pozitív irányban), mivel ez a típus már eleve Oreóval jött ki és új frissítési metódust kapott a korábbikhoz képest.
Jó ideig nem lesz vele gond szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8817) gusthy válasza D4ni (#8812) üzenetére


gusthy
veterán

Azért nem mindegy, hogy mit mivel hasonlítasz össze. A fiam Nokia butatelefonja meg két hétig elmegy egy töltéssel.
A csúcskategória általában nem arról híres, hogy sokáig bírja, ahhoz képest ez a telefon simán kihúzza kétszer annyi ideig, mint mondjuk egy Note 8. Note 4 alatt gondolom, Xiaomit értesz, persze az tovább is elmegy, mint ez, de nem ugyanaz a teljesítmény.
Amúgy meg nagyon használatfüggő. Nekem reggel volt 86% - on, 2,5 óra sot után, ami a teljes töltésre több, mint 17 óra SOT, ebookot olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#8818) kali válasza D4ni (#8812) üzenetére


kali
legenda

Én folyamatosan mobilnettel használom, mióta korlátlanra váltottam és nem látok nagy különbséget a korábbiakhoz képest, amikor itthon wifi hálózaton neteztem.
Így sem ritka a két nap készenlét melletti 10 órás kijelzős használat úgy, hogy éjszaka is folyamatosan 4G-n van a telefon - a második SIM-et kikapcsolom éjszakára, az csak nappal megy - , a kijelzős használat jelentős részét pedig Chrome böngészés teszi ki, ráadásul ezen a telefonon az említett üzemidő mellett is több dolog van engedélyezve, mint a korábbiaknál és úgy is többet tud azoknál.

[ Szerkesztve ]

(#8819) hacki87 válasza gusthy (#8817) üzenetére


hacki87
senior tag

Na igen nem mindegy mihez nézzük. :) Munkatársamnak egy Xiaomi Note4? (5.5" 4100mAh sd625) simán elmegy 4 napot meg ilyen 10 órás SOTokat hoz mellé. De minden másban elmarad ettől a telefontól, bár őt nem érdekli az, hogy milyen a kamera milyen a rendszer sebesség vagy egyéb plusz dolgok. Nálam kb 2 napot tud 5-8 óra SOT-tal.

(#8820) zoleeno1 válasza Mate (#8814) üzenetére


zoleeno1
addikt

Volt a telenoros halozati problema, de ugye az megoldodott a 131-es frissitessel. Meg van ez a 2 kartyas dolog, hogy a 2. simnel nem aktivalodik a mobilnet, biztosan lattad, ha követted a topikot mostanaban. Ez nem mindenkinel jon elo, ez is valami hálózati problema. Masrol egyenlore nem tudunk, remeljuk igy is marad.

gusthy: +1, a nagy gyartok flagshipjei közül magasan a legjobb. A zasszony xiaomi redmi 4x-e is sokkal tovabb birja ennel is, 4100-as akksival, 5"-os 720p kijelzovel. De az nem 1 liga:)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#8821) D4ni válasza gusthy (#8817) üzenetére


D4ni
őstag

Igen írtam is, hogy redmi note 4 . Azt is leírtam,hogy "Nemrég néztem feleségem j5 2017 üzemidejét, és ehhez képest brutális. Persze a hozzá parkosított(párosított akart lenni) teljesítmény is (negatív értelemben)
Tehát tisztában vagyok vele, hogy nem érdemes összehasonlítani így nem is tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget .

kali & beyruth82 :
furcsa, eddig a mobilnet jóval többet használt mint a wifi. Lehet valóban az 5ghz miatt. Illetve, nekem 1 kártyásom van, telekom. Tehát a 2. kártya energiafogyasztása kilőve.

Voltaképp nem a sot érdekel, inkább az hogy estig vagy másnapig kibírja. Ki is bírja, átlagban 20% körül rakom fel tölteni úgy 8-9 felé, és hajnali 3-4 fele lehúzom és ezalatt rakok bele durván 5 óra sotot a többi meg spoti, yt stream tv-re, aod. Persze nálam valószínüleg ott van a kutya elásva,hogy jelerősítővel tudok 3G -re csatlakozni a munkahelyemen, mert árnyékol az épület. Hétvégén könyebb dolgom van, mert csak wifi van+ normális hálózat. Ja, ha meg nekiállok fotózni / videózni akkor vagy 3 óra sot lesz max :))

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#8822) gusthy válasza zoleeno1 (#8820) üzenetére


gusthy
veterán

Na jó :))

(#8823) spanyoll


spanyoll
addikt

A sok üzemidő meg SOT számolgatás közben azért ne felejtsétek el, hogy mindenki máshogy használja a telefont. A 10 órás sotú emberkének lehet, hogy a nagy része böngészés, optimalizált csetprogrma használata, mailezés, vagy bármi ami nem eszik sokat.
Nekem nem nagyon szokott 5-6 óránál több összejönni, de ez azért van, mert ha használom a telefont, akkor lightroom, képszerkesztők mennek, ami zabál minden erőforrást, pörög az instagram és aktívan nyomom ott is a szarságokat, fotózok manuálban, videózok, néha játszom, stb.
Ugyanaz, mint amikor valakinek a négyes golf megeszik százon 6.5litert, nekem meg 8-t. Nem a kocsik között van különbség, hanem én szeretem nyomni neki, mint a hülyeállat.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8824) beyruth82 válasza spanyoll (#8823) üzenetére


beyruth82
veterán

Játékokat és képszerkesztőket abszolúte nem hasznalok ez igaz de az instagramm facebook messenger chorme nálam is megy állandóan és ezek eszik a legtöbbet.Talán az hogy én a fényképezőt is ritkán használom es lehet az sokat fogyasztana ezt nem tudom :)

(#8825) Aryon87


Aryon87
félisten

Este igy zartam a napot, a Note egy ilyet nem birt ki, az mar delutan 6kor tolton volt atlagban. Ezt nem kell allandoan toltenem, es ha megyek fotozgatni, a powerbank se kell mar. Es ez nagyon jonak szamit, plane 24/24 oras mobilnet mellett.

[kép]
[kép]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8826) kali válasza spanyoll (#8823) üzenetére


kali
legenda

Így igaz, ezért szoktam mindig kiemelni a használati szokásokat és beállításokat.
Önmagában nem sokat mond, hogy valakinél 6 vagy 10 óra a kijelzős használat, mert a körítés is sokat számít.
Az már inkább beszédes, ha valakinél egy másik csúcstelefonhoz képest jelentősen jobb akkumulátoros üzemidő jön ki úgy, hogy a használati szokások nem változtak és a beállítások is azonosak (már amennyire az lehetséges, ha eltérő oprendszerről van szó).

beyruth82: A kamera a többet fogyasztó hardverek közé tartozik, pláne ha két modul megy egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#8827) Danielmagua


Danielmagua
csendes tag

Sziasztok!

Nagyszerű hír a telenor probléma megoldódása! Vissza teszik a kínálatukba, van esetleg valakinek infója erről?

D

(#8828) Summi72


Summi72
kezdő

Sziasztok. Pár napja van meg a teló. Eddig csak read only voltam. Egy kérdésem lenne:
nagyon tetszik az állandóan aktív óra a kikapcsolt képernyőn. Szerintem az aksiból sem eszik szinte semmit. De milyen hatással van az OLED képernyőre? Beégni gondolom nem fog, de hamarabb elhasználódhat? Két évente cserélem a telefonjaimat, ezzel a bekapcsolt órával vajon bírja addig az OLED panel?
Köszi!

(#8829) gusthy válasza Summi72 (#8828) üzenetére


gusthy
veterán

Nem számottevő a hatása.

(#8830) D4ni válasza Summi72 (#8828) üzenetére


D4ni
őstag

Nem ég be ,mozog az óra bizonyos időközönként.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#8831) Summi72 válasza D4ni (#8830) üzenetére


Summi72
kezdő

Igen, tudom hogy nem ég be. Arra volnék kíváncsi, hogy maga a képernyő nem e használódik el hamarabb. Végül is, így megy egész nap ha úgy veszem.

(#8832) zoleeno1 válasza Summi72 (#8831) üzenetére


zoleeno1
addikt

Az akku hamarabb megadja magát, mint a képernyő, ezen én nem aggódnék :) Ráadásul 2 évig garanciás.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#8833) Summi72 válasza zoleeno1 (#8832) üzenetére


Summi72
kezdő

Ok, köszönöm. Te pl használod ezt?

(#8834) KZP válasza spanyoll (#8823) üzenetére


KZP
őstag

Meg itt a jó idő, napsütés, automata fényerőnél így máris magasabb lesz a fogyasztás.

(#8835) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Samsung Galaxy S9+ vs. Huawei Mate 10 Pro (automata)

(#8836) Kavinton75 válasza Danielmagua (#8827) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Amikor pénteken kötöttem Helló Data szerződést, akkor azt mondták, hogy a 4G gond miatt szüneteltették az értékesítést.
De már ujrakezdték.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#8837) Kavinton75 válasza ForRedGlory (#8835) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Nem tudom, hogy melyik a jobb, ha az eredeti látványhoz viszonyítjuk.
Ha te csináltad őket, akkor segíthetsz nekünk.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#8838) ForRedGlory válasza Kavinton75 (#8837) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hát... röviden. A Samsung több helyen színhelyesebb és részletgazdagabb, szerintem. A folyosónál akkor lenne tökéletes, ha a Huawei színhelyessége párosulna a Samsung részleteivel. Összességében szerintem az S9+ ha minden részletet megnéz az ember, akkor egyértelműen jobb. Nem minden esetben, de döntő többségben igen.

A 4-es képnél az asztallap részletei sehol sincsenek a Maten, míg a 8-as képnél baloldalon a növény szintén értelmezhetetlen, plusz ugyanezen a képen a fa körül lévő ülőke oldalánál, mintha a Mate elfelejtette volna a részleteket. Mintha le lenne smirglizve. :D Pro-kontra azért lehet találni mindenhol előnyt/hátrányt.

Automatán szerintem egyértelmű a Samsung előnye, de nálam a Mate automatán alapból mintha szar lenne. Pro módban nem próbáltam még, ahhoz idő kell.

Ami durva, hogy a Samsung közel dupla méretű képeket gyárt, mint a Huawei, de annyi különbség azért nyilván nincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#8839) lge73x válasza ForRedGlory (#8835) üzenetére


lge73x
tag

Szerintem is jobb az S9, fantasztikus éjjeli képet készit!
Kápzeljétek, semmi kommunkációs hiba 4G, 4G+ stb.
Az akkuidőben, persze a Mate verhetetlen, de másban semmiben- szerintem!

(#8840) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Sziasztok új tulajként kérdezem hogy melyik a legújabb frissítés mert bekapcsolás után egyből jött az újítás 127-ről 129-re.

(#8841) Viper26 válasza Darksiders84 (#8840) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szerintem a 129 a legutóbbi.

iPhone 14 | FR955

(#8842) Sebibalu válasza Darksiders84 (#8840) üzenetére


Sebibalu
őstag

Benne van az összefoglalóban melyik szolgáltatók mit kaptak utoljára :)

(#8843) w333 válasza Aryon87 (#8825) üzenetére


w333
félisten

Ahammmm ... :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#8844) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Honor 8-on az ujjlenyomatot lehúzva föntről lefelé a főikonokat megnyította.
Ez nem tudja vagy belehet állítani?

(#8845) D4ni válasza Darksiders84 (#8844) üzenetére


D4ni
őstag

Beállítások ,biztonság, ujjlenyomat olvasó

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#8846) kali válasza w333 (#8843) üzenetére


kali
legenda

Biztos nem véletlenül írta úgy, ahogy, nem mindegy, hogy mire és miként volt használva adott intervallum alatt.
Hidd el, nem kevés különbség van adott tekintetben a két telefon között, nagyon megmutatkozik a Note 8 esetén az a -700 mAh, a matematikát és a fizikát egyik gyártó sem tudja olyan szinten megerőszakolni.

(#8847) w333 válasza kali (#8846) üzenetére


w333
félisten

Persze tudom ... de nem hagyhattam ki, kell egy kis csipkelődés ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#8848) hacki87 válasza w333 (#8847) üzenetére


hacki87
senior tag

A mate 10 Pro 22%on van az bőven elég arra, hogy több legyen a sot mint a note8 on :P

(#8849) Spricccer


Spricccer
tag

Üdv.

Ma beruháztam egy állványra és kipróbáltam a time lapse módot.

Vélemény?

[link]

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#8850) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Tkomos kártyával most magánszámos lettem nem volt tiltva nem jelzi ki és nem találom hol lehet ezt beállitani hogy kijelezze a számomat ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.