Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) wrrs válasza zoleeno1 (#8948) üzenetére


wrrs
tag

Nálam a szűrők működnek. 10-ből 10x, nincs hiba.

Normál kesztyűt nem tudom, de a hüvelyk-mutatóssal nincs gond.

Külső BT hangszóróval is gond nélkül megy.

(#8952) zermi


zermi
aktív tag

Van esetleg valakinek infója az L29-re a 131-es frissítésről?

(#8953) japy válasza toronyhaz (#8944) üzenetére


japy
őstag

1.- 2. mód nálam tökéletesen megy!

(#8954) japy válasza Summi72 (#8949) üzenetére


japy
őstag

"Hát...az aksin kívül nem tudnék több előnyt mondani." Na azért ne essünk ilyen mélységekbe!

(#8955) #04441088 válasza spanyoll (#8941) üzenetére


#04441088
törölt tag

Huawei tripodon volt a telefon.
Amúgy fura, mert tudom mi az a TimeLapse, és elvileg abban a módban is volt. Kíváncsi voltam, kiraktam egy 5 percre, feltöltöttem, linkeltem. Meg se néztem az eredményt, arra már nem volt időm.
Fújt a szél nagyon, és a pici tripodot is megmozgatta valamennyire.

(#8956) Summi72 válasza japy (#8954) üzenetére


Summi72
kezdő

Pedig esek. Most érlelődik a gondolat bennem, hogy flagship telót venni pénzkidobás. Lehet kicsit erős, vagy sarkított volt a dolog, de akkor helyesbítek:
Annyival nem tud többet az én Mate 10 próm mint a barátosnőm P9 lite 2017-es telója, mint amennyivel többe kerül.

(#8957) koxx válasza Summi72 (#8956) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A csúcskészülékeknek igazából soha (megjelenés után) nem jó az ár/érték aránya szóval ezen semmi meglepő nincs.

(#8958) #04441088 válasza Summi72 (#8949) üzenetére


#04441088
törölt tag

Online rendelted a telefont?

(#8959) kali válasza Summi72 (#8956) üzenetére


kali
legenda

Inkább csak nem használod ki a többletet, mert sokkal többet tud a Mate 10 Pro, felsorolni is hosszú lenne.

(#8960) golyós válasza toronyhaz (#8944) üzenetére


golyós
őstag

1 és 3 = gond nélkül működik nálam.
A kesztyű módot nem tudom próbálni.
A Flagship nézetében van igazságod, én Xiaomi RN3 proról váltottam és nem érzem a 3-4x ár jogosultságát.
Ez az inteligens proci vagy mi a szösz szerintem sima parasztvakítás, sosem tudnánk meg milyen lenne nélküle.( vagy vele ? ;] )
Jó teló, ez vitathatatlan de nekem hiányzik belőle valami "plusz" amitől flagship valami.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#8961) grabowsky válasza kali (#8950) üzenetére


grabowsky
újonc

A filter problémát megoldotta az alapértelmezett beállítások visszaállítása.
Pont a kamera következő használatáig... :(

(#8962) kali válasza grabowsky (#8961) üzenetére


kali
legenda

Nincs telepítve valami kapcsolódó külsős alkalmazás, ami befolyásolhatja?
Nálam visszaállítás sem kellett, alapban megfelelően működik, ahogy a korábbi hozzászólásomban készített videón is látszik, ott háromszor indítottam egymást követően, de ha tízszer teszem, akkor mind a tízszer rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#8963) Daffni2 válasza toronyhaz (#8944) üzenetére


Daffni2
addikt

1. Szűrők tökéletesen működnek
2.Kesztyű kezdettől fogva be van kapcsolva,semmiféle problémát nem vettem észre,kesztyűben nem használtam soha,ha mégis kellene,akkor nyilván olyan kesztyűt használnék ami telefonhoz van.
3.Többféle Bluetooth fülest használok,semmi probléma nincs,kihangosítóval,egyéb hangszóróval sem.

"Aki ad,az nyer"

(#8964) Summi72 válasza koxx (#8957) üzenetére


Summi72
kezdő

Ez igaz, de most éppen azon filozofálok, hogy tud-e a készülék annyival többet mint amennyivel többe kerül. 2-2,5x ár. S most szigorúan csak a tudásra esetleg a tartósságra gondolok. Vegyük az előbb említett példát: a két említett telefon közt a hardwer ég és föld. De kérdés: kihasználjuk-e?
Nézzük az én felhasználási szokásaimat:
- melóban rengeteg telefon. Bluetooth fülessel. Ki és bejövő hívások szinte egész nap.
- céges (exchange) levelezés egész nap + naptár írás-olvasás. (képek excel táblák) 8-16-ig gépen, utána mobilon. Terepi tartózkodás esetén akkor is mobilon.
- Hangouts üzenetek 4 partnertől. Napi 20-30 db. +pár kép
- Messenger üzenetek a terepi kollégáktól (pár db +képek) telefonálás alatt megbeszéljük
- chrome böngésző: hírek + fórum naponta 3-4x
-Facebook (bele-bele nézek naponta 3-4x) nem vagyok aktív rajta, csak readonly
-időjárás widget (2db). Kell a melóhoz, fontos az időjárás
-google maps-on engedélyezve van a saját idővonal. Sokszor (többször) jól jön, mikor merre jártam.
- sms-call histori backup. sms mentés a gmailba tartalommal. Call log mentés a naptárba hogy visszakereshető legyen mikor ki hívott vagy fordítva. Nem nagyon van rá szükség, de ezer éve használom. (nem, nem rögzítem a hívásokat)
-feedme hírolvasó reggel meg du (kézi szinkron)

Fent van még az excel, word, powerpoint, drive, simple (néha használom is fizetésre) icsekk (havi egyszer kell),
3G watchdog (lássam mennyi az annyi) google fotók (wifin mennek fel a képek) Kréta a gyerkőc miatt, eset mobile security (cég megköveteli) ,két banki alkalmazás (havi 2-3 alkalommal használom)
Aszem ennyi. Játék nincs, fotó se sok, videó meg évente ha egy.

Na most tessenek nekem megmondani, a fenti listából melyiket nem tudom megcsinálni az említett P9 Lite 2017-es telóval, vagy bármely mással.
De komolyan, elfogultság nélkül.

Staker: igen, online rendeltem. De még nem gondolkodom a visszaküldésen, csak csalódott vagyok. Ahogy fentebb is írták: nincs meg az a bizonyos +. Flagship de nem érzem annak. S még hibái is vannak, nem is kevés.

[ Szerkesztve ]

(#8965) imi4199 válasza golyós (#8960) üzenetére


imi4199
tag

Az a "plusz" kicsit többe kerül... Más nagy márkákhoz flagship-jei rendszeresen 30% ártöbblettel nyitnak a piacon... Ár-érték... Ha neked megfelel a P9-lite, akkor add el a telót, megveszem, asszony a P9-lite és P9 után meg van veszve ezért... ;) Ugye ki mire használja... Próbáltam mindkettőt személy szerint én is, de nem cserélnék...

(#8966) koxx válasza Summi72 (#8964) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bármelyik droiddal meg tudod ezeket csinálni csak az a kérdés, hogy hány hajszálamat tépem ki a lassúság miatt :) gyűlölöm ha akadozik a telefon, miután eladtam a SE xperia arc telómat akkor megfogadtam, hogy soha többet nem veszek droidból alsó-középkategóriát.

(#8967) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Köszönöm a visszajelzéseket. :R

Nagyon remélem hogy szoftverfrissítések után működik majd minden. Ezeket tényleg nem szabad megvenni egyből. Legalább fél évet kell várni megjelenés után.
Amúgy a kesztyű mód a 4 éve bejelentett S5-ön röhögve működik nem hozzá való kesztyűvel.

[ Szerkesztve ]

(#8968) japy válasza Summi72 (#8964) üzenetére


japy
őstag

Akkor miért nem azt vettél? Miért kerül egy Audi 5x annyiba mint egy Opel mindegyik elvisz A-ból B-be.

[ Szerkesztve ]

(#8969) kali válasza toronyhaz (#8967) üzenetére


kali
legenda

Nem mindenkinél van jelen a probléma, lehet, hogy csak az okát kellene megkeresni, kapcsolódó külsős alkalmazás...stb.

[ Szerkesztve ]

(#8970) imi4199 válasza Summi72 (#8964) üzenetére


imi4199
tag

Arra bőven jó a P9 lite és egy Powerbank.De nem akarlak elkeseríteni, Samunál sem kapsz sokkal többet ennyiért, de még többért sem...

[ Szerkesztve ]

(#8971) imi4199 válasza koxx (#8966) üzenetére


imi4199
tag

+1

(#8972) Aryon87 válasza toronyhaz (#8944) üzenetére


Aryon87
félisten

Szurok nalam is mukodnek, eddig nem is figyeltem ra, nem hasznalom, ha effektet akarok, arra ott a snapseed.
Kesztyube meg nem hasznaltam, igy passzolom. Videolejatszassal nalam nincs gon. Ha oldalra forditom, pillanyatnyi hangakadas van, mert akkor sztereoba valt at, de a hang nem csuszik szet.
(L09, single sim, B131)

Koxx: en az Xperia SP utan fogadtam meg, meg is latszik (alairasom)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8973) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Kamera alapertelmezettbe allitas után nalam is 1x mukodik a szűrő, utana megint nem. Mondjuk pont nem erdekel, sosem hasznalom:D
Esetleg szoftver verzio akinel nem jo? Nalam Telekom, 128-as.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#8974) Summi72 válasza japy (#8968) üzenetére


Summi72
kezdő

Japy: Ugye te is érzed, hogy ez nem válasz!

Koxx: ezt elfogadom. Igen, ez igaz. Hajtépés és powerbank. Ez a flagship mellett szól.De az is, hogy a több pénzért kvázi hibátlanságot várok el.

Imi4199: Samuból már régen kiábrándultam. Kollégám Note 8 telója ugyanezen felhasználás mellett délben már ebédel.

(#8975) Aryon87 válasza Summi72 (#8974) üzenetére


Aryon87
félisten

Note8-rol jovok. Az feleannyit adott akksiban mint ez.
Most fotozasbol tartok haza, meg mindig van benne nafta, a Note mar reg powerbankrol enne..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8976) Z.É.T. válasza Summi72 (#8964) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem tényleg semmi szükséged egy flagshipre, minden bántó él nélkül.

Nekem meg van. (minden túlzás nélkül)

Az összes 2017-es csúcsot volt szerencsém kipróbálni - a Pixel XL2 és az Essential-ön kívül - és egyértelműen ez számomra a legjobb kompromisszum.
Nagyobb szenzort a kamerába és szélesebb kijelzőt tudnék még elképzelni magamnak, de ezt a kettőt leszámítva semmi hiányérzetem nincs. (de, személyre szabható AOD jöhetne)

Kesztyűt nem tudom próbálni, a többi nálam hibátlanul működik.

(#8977) gusthy válasza Summi72 (#8956) üzenetére


gusthy
veterán

Ez részint használatfüggő, részint sok más dologtól is függ, pl ez esetben nagyon jó szolgáltatói akciók voltak/vannak rá.

(#8978) gusthy válasza koxx (#8966) üzenetére


gusthy
veterán

Ami persze megintcsak elhamarkodott fogadalom, a mai alsó középkategória nem az, mint régen volt. Ezelőtt egy Mi A1-et használtam, a szorgos hétköznapokban bőven elegendő volt.

(#8979) kali


kali
legenda

Készítettem videót a kétkártyás működésről nehezítő tényezők mellett, azonos frekvencia/csatorna és VoLTE is adott, minden lehetséges opció bekapcsolva, illetve ki is használva, bárhányszor válthatok alapértelmezett mobiladatot, mindig beáll mind a két SIM kártyán felváltva a 4G-re: Link
A telefon bekapcsolásakor is mindig rááll a megfelelő adatkapcsolatra, nem kell letiltogatott SIM kártyával bekapcsolni vagy újraindítgatni, de akinek hibalehetőség a/valamelyik SIM kártya, annak marad sajnos az a módi, hogy csak akkor engedélyezni bekapcsolás után a második SIM kártyát, amikor az első már felcsatlakozott a hálózatra.

[ Szerkesztve ]

(#8980) Macka


Macka
veterán

Sziasztok.
Ma váltottam P9-ről eme szerkezetre. Esetleg le lehetne szedni valahonnan a Porsche Design gyári témáját?

(#8981) japy válasza Macka (#8980) üzenetére


japy
őstag

Azzal vigyázz mert átállítja a betűket!

(#8982) #04441088 válasza japy (#8981) üzenetére


#04441088
törölt tag

De honnan lehet leszedni? Ezt találtam, de ez meg Mate 9-re van.
Engem is érdekelne.
Ha meg átállítja a betűket, akkor 'Téma' ikon-on hosszan nyomj, szövegstílus.

[ Szerkesztve ]

(#8983) Summi72 válasza kali (#8979) üzenetére


Summi72
kezdő

Sajna nálam nem megy így. Bár olybá tűnik, nálad mintha tovább tartana a váltás mint nálad. Melyik programot használtad képernyő felvételre, én is készítenék egy ilyet.

Z.É.T: nem veszem élnek. Azért van e fórum, hogy ezen témákat megvitassuk.
Úgy javítanám a mondatod: hogy olyan flagship-re nincs szükségem, ami egy bughalmaz vagy nem az aminek mondja / mutatja magát.

(#8984) japy válasza #04441088 (#8982) üzenetére


japy
őstag

Huawei Themes app a Play-en!

(#8985) gusthy válasza Summi72 (#8983) üzenetére


gusthy
veterán

Milyen okokból nevezhető ez bughalmaznak?

(#8986) kali válasza Summi72 (#8983) üzenetére


kali
legenda

A telefonnak van alapértelmezett felvevője, lehúzod a rolót és ott a Képernyőfelvétel.
Nálam, vagy nálad tart tovább a váltás?
Nálam most/itt viszonylag sokáig tart, mert mint írtam, mindent benehezítettem, de az a lényeg, hogy így is probléma nélkül működik.
Akinél nem működik megfelelően, az "üsse" a szolgáltatót, SIM kártya csere...stb.

[ Szerkesztve ]

(#8987) toronyhaz válasza Aryon87 (#8972) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Én sem használok effektet de akkor is idegesít,hogy van benne és nem jó kettőszázhúszezerért !
És a pénzemet meg nem kaphatom vissza. ...

(#8988) KZP válasza #04441088 (#8940) üzenetére


KZP
őstag

Igazából jó lett ez, csak a szél valóban néha megmozgatta a telefont. :K Azért tehettek volna a Time-lapse funkcióhoz valami beállítási lehetőséget, hogy milyen időközönként készítsen felvételt.

(#8989) Summi72


Summi72
kezdő

Itt az én videóm is a SIM-váltásról. Láthatjátok, nincs net a második simen akármit csinálok.

[link]

gusthy: Olvasgass vissza a fórumon s te is láthatod: van panasz nem kevés. Vagyis nem csak 1db készüléket érint. S ez szerintem független attól hogy van akinek semmi baja vele. Pl engem sem zavar a net (nem) váltás, mert nincs rá szükségem. Ha itt nem olvasom, rá sem jövök.
Ma írták a youtube video hang eltolódás dolgoz. Ott volt a telenor baki. (tudom, szolgáltatói hiba, de csak ezt a telót érintette). Akkor van akinek az érintés érzékeléssel van baja. Többeknek járt már szervizbe.
Nem akarom rátok erőltetni hogy nem jó a teló. Isten ments. De attól hogy nekem ilyen telóm van, nem fogom mindenütt azt hirdetni hogy mennyire baba minden benne. Ha valami nem kerek, attól még meg lehet mondani. S nem fogom védeni, csak mert nekem is ilyen van. Pár fórumtársnál ezt érzem. Akinek nem inge...

[ Szerkesztve ]

(#8990) kosmoo81


kosmoo81
tag

Sziasztok.

Használ valaki mibandet a telefonnal?
Híváskor jelez a karkötő de pl viber vagy whatsappal már nem.
Ez a kettő van beállítva a miband appban de nem akar sehogy sem működni.
Megkapott minden jogot, fut a háttérben is de mégsem...

(#8991) #04441088 válasza kosmoo81 (#8990) üzenetére


#04441088
törölt tag

Nekem megjön rá minden értesítés.
Sima MiFit van fent a karkötőhöz.

(#8992) beyruth82 válasza kosmoo81 (#8990) üzenetére


beyruth82
veterán

Honor band 3-at hasznalok hozzá.Kínai verziósat.Minden értesítés amit beállítok mindig megérkezik

(#8993) ForRedGlory válasza Aryon87 (#8975) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azert a feleannyi koltoi tulzas. 3300 vs 4000, nem 2000 vs 4000.

(#8994) S e t h válasza Summi72 (#8964) üzenetére


S e t h
nagyúr

A prémium kategória egyfajta tech demo a gyártók részéről, belezsúfolnak mindent, megmutatják, hogy aktuálisan mire képesek, ezzel nagyjából üzennek a többi riválisnak is, akik ötletet merítenek ebből, új irányokat szab számukra.
Természetes, hogy nem mindenki használja ki az összes lehetőséget, ami ezekbe zsúfolva van, de igazság szerint nem is lehet. De ez van pl. egy számítógép, autó, nő esetén is, máshogy "használja" őket az ember.
Mindenkinek el kell döntenie mire használná a készüléket, mik a prioritások, amelyek megszabják mire is van szükségem.
Szóval nem, ha vki beéri kevesebbel is és tudja, hogy számára nem nyújtana többet egy flagship, akkor felesleges megvennie.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8995) S e t h válasza ForRedGlory (#8993) üzenetére


S e t h
nagyúr

Neki tuti hibás készüléke volt, remélem erre felhívta a figyelmet, amikor értékesítette.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8996) beyruth82 válasza ForRedGlory (#8993) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem túlzás.Mate 10 pron előfordulnak 10 óras kijelzőidők is(nekem is volt rengetegszer)note 8 meg 5 óra körül produkál.Az pont a fele :)

[ Szerkesztve ]

(#8997) gusthy válasza Summi72 (#8989) üzenetére


gusthy
veterán

Az, hogy valakinek egyszer valami nem ment a YouTube-on, nem hinném, hogy bughalmazzá tenné egy készüléket. A Telenor hiba nem csak ezt a készüléket érintette, tehát ne írjunk hülyeséget.
Nincs kedvem végigirkálni a listádat, az egyetlen ismert probléma, amiről én is tudom, a két simes dolog, azt gondolom, hogy ez nem "bughalmaz", nem tudok olyan készüléket, amiben ne lenne valamilyen hiba.
Az, hogy többeknek volt szervizben, nem látom, mire érv, igen, néha a telefonokkal baj van, és erre való a gari, nem hiszem, hogy ez specifikus lenne erre a telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#8998) gusthy válasza ForRedGlory (#8993) üzenetére


gusthy
veterán

.... Viszont picit más a fogyasztás is.

(#8999) Aryon87


Aryon87
félisten

40 képet dobtam be a fotósba, hadd örüljön a nép nekem :C

Számomra ezzel a sorozattal jelesre vizsgázott a teló, kiemelten az éjszakai potrékkal, ahol a Note nem tudott megfelelően teljesíteni.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#9000) kali válasza Summi72 (#8989) üzenetére


kali
legenda

Sok embernek feleslegesen járt szervizben a telefonja, mert a Telenor erőltette, hogy a 4G-s problémája miatt szervizeltessék, tette ezt a szolgáltató még azt követően is, amikor a hivatalos szerviz már kimondta, hogy nem a készülékkel van gond.
Olyan telefon nincs, amire egyáltalán nincs panasz, de a problémák jelentős részére született megoldás itt is, illetve folyamatosan optimalizálják a külsős alkalmazásokat is az Oreóra, így már azokkal kapcsolatban is egyre kevesebb a hiba, arról viszont nem a telefon és annak a gyártója tehet, ha nem minden harmadik féltől származó alkalmazás fejlesztője jutott még el odáig.
Ami valós probléma, az hiba, letagadni senki sem fogja szerintem, továbbá az Oreónak is vannak még bogarai - nem csak ezen a telefonon, de érthetően ezt is érinti némelyik -, viszont amiről nem a készülék vagy annak gyártója tehet és nem is az oprendszere, hanem például harmadik féltől származó, külsős alkalmazás optimalizálatlansága miatt van, esetleg felhasználói hiba, azt a helyén kell kezelni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.