Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Roland861010


Roland861010
addikt

Van valami jó kis aod app a telefonhoz ?

(#9652) gusthy válasza Roland861010 (#9651) üzenetére


gusthy
veterán

Öööö, nem jó neked a gyári aod funkció?

(#9653) kali válasza Roland861010 (#9651) üzenetére


kali
legenda

Egy egyszerűbbet alapban us tud a telefon:
Beállítások -> Biztonság és adatvédelem -> Képernyőzár és jelszavak -> Információ megjelenítése mindig
Óra, dátum, akkumulátor töltöttsége, illetve értesítés hívásról és SMS-ről.

(#9654) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok!
Mostanában nagyon figyelgetem a Huawei Mate 10 Pro-t.
Egyik ismerősöm ezt mondta róla: "ahhoz, hogy biztosan megérkezzen a lezárt képernyőre vagy az értesítési sávra egy értesítés, apponként kb 4 helyen kell engedélyezni (meg kell adni beállításokba, hogy: ne zárja be akku kímélés miatt, ne zárja be képernyő lezárás után, ne tegye alvó módba és milyen értesítéseket jeleníthet meg) de még így is van, hogy nem jön meg egy értesítést."
Erről mi a véleményetek?
Tényleg így van? Ha igen akkor mi a megoldás?
Vagy pedig ez ilyen és kész!
Esetleg hülyeség!
De mondta, hogy nagyon jó telefon, az egyik legjobb az android fronton. Ez a telefon akad a legkevesebbet.

(#9655) kali válasza volandy (#9654) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Általánosságban nem mindenre igaz, de vannak alkalmazások, amik nem teljesen megbízhatók adott tekintetben, mert nincsenek még például rendesen megcsinálva Oreóra, vagy a szigorú optimalizálás/indítás a kelleténél jobban kordában tartja, amik miatt adódhat alapállapotban probléma akár az értesítésekkel, így azokat valóban több helyen kell beállítani.
Amely alkalmazásokat például én használom, azokkal nincs már ilyen probléma, nem kell külön kivennem az optimalizálási listából...stb.

(#9656) volandy válasza kali (#9655) üzenetére


volandy
senior tag

Köszi a választ!
Hol érdemes megvenni, mert ezt olvastam: "....A Mediamarkt 2+1 évet adott meg mint a P10 és a Mate9-nél is.

a gyártó szerint viszont ennél a modellnél, nem jár a VIP. garancia, csak a 2 év.
Szerintük a Mediamárkt téves adatokat ad meg.
Remélem az a plusz egy év nem fog hiányozni!....."

A HUAWEI Mate 10 Pro titanium grey 128GB DualSIM kártyafüggetlen okostelefon nagyon szép. Ez a telefon a
"Titanium" miatt kerűl ennyibe vagy többet is tud?

És te milyen alkalmazást javasolsz?

[ Szerkesztve ]

(#9657) gusthy válasza volandy (#9656) üzenetére


gusthy
veterán

Asszem tegnap írta valaki a 220volt-ot meg még egy boltot, ahol nagyon jó áron van most.

(#9658) volandy válasza gusthy (#9657) üzenetére


volandy
senior tag

Oké! Köszi!

Igen! Tényleg! Elnézést! Sajnos átfutottam rajta, biztos még korán volt!

[ Szerkesztve ]

(#9659) koxx válasza gusthy (#9657) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kár, hogy nem hivatalos viszonteladó. Bár a termék adatlapja szerint az.

[ Szerkesztve ]

(#9660) kali válasza volandy (#9656) üzenetére


kali
legenda

A gyártó megszüntette a 3+3+3 VIP garanciát, 2 év van, már ha hivatalos viszonteladótól származik (erre új és használt vásárlásakor is figyelni kell) a készülék.
A Media Markt is 2 évet ad, a második (kétkártyás) Mate 10 Pro-t én is ott vásároltam.
Érdemes megnézni a hivatalos viszonteladókat, hogy akciós épp a készülék, mert most az MM-ben pont nem, de máshol igen, például itt: Link
Árban nincs különbség a mokka barna és a titánszürke között, illetve hazánkban csak 128/6 GB verziót forgalmaznak hivatalosan, annyi a különbség, hogy a mobilos szolgáltatóknál csak egykártyás van, egyéb hivatalos forgalmazóknál vásárolható csak kétkártyás.
Alkalmazásokat mindenki maga tudja, hogy miket akar használni, én amiket utólag telepítettem, azok az; okosórához, mobilos szolgáltatóhoz, bankhoz...stb. tartozók.

[ Szerkesztve ]

(#9661) GEIL válasza kali (#9660) üzenetére


GEIL
addikt

:K :R

i7 13700k - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#9662) volandy válasza kali (#9660) üzenetére


volandy
senior tag

Oké! Köszi!

(#9663) gusthy válasza koxx (#9659) üzenetére


gusthy
veterán

Azt írják, hogy Huawei garancia van hozzá, és a 220volt azért nem egy Kati-Peti BT.

(#9664) beyruth82 válasza gusthy (#9663) üzenetére


beyruth82
veterán

"A terméket a hivatalos, magyarországi Huawei képviselet teljes támogatásával és garanciális hátterével árusítjuk."-ezt írják és 215 ezerért adják a telefont 2 év gyári garival.

(#9665) gusthy válasza beyruth82 (#9664) üzenetére


gusthy
veterán

Igen ezt írtam én is.

(#9666) koxx válasza gusthy (#9663) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"azért nem egy Kati-Peti BT." de nem is egy Media Markt.
Meg kell nézni, hogy adják-e mellé a hologramos huawei garipapírt, ha igen akkor elvileg ok a cucc. Egy régebbi listában még nem volt benne a 220volt neve, lehet, hogy később kerültek fel a hivatalos viszonteladók közé.

[ Szerkesztve ]

(#9667) #04441088


#04441088
törölt tag

220 V-nál + 1 év gari majdnem 80 k, azért az komoly. :DDD

(#9668) wrrs


wrrs
tag

Kicsit más téma, ha már a fotózás is pörög itt.
Akarok egy értelmesebb, de nem drága állványt.
Tripodom, gimbalom már van, és valójában most egy teljes méretű állványban gondolkodom.

Ezt néztem ki:
[link]

Elvileg viszik, minta cukrot. Tud nekem valaki írni esetleg jobb, komplett, vagyis telefonhoz való szettet?

Ebben az a drága, hogy van hozzá egy BT shutter, ami azért vicces, mert az már van kintről, kb. 1000.- ért, szóval nézegettem a Hama 5000.- alatti álványát is, de ott meg nincs telefontartó, stb.

Egy dologtól tartok csak. Oké, hogy utazó állvány és könnyű, de nem akarom, hogy annyira könnyű legyen, hogy a tavaszi szellő feborítsa telefonostól.

Szóval a kérdés egyszerű, van valakinek valami okosabb alternatívája ilyen normál méretű fotós állványra?

Köszi!

(#9669) #04441088 válasza wrrs (#9668) üzenetére


#04441088
törölt tag

Én anno Telekom-Coop akcióban Huawei AF15-öt vettem hozzá. Kemény 990 Ft volt, csak a szállításért kellett fizetnem.

(#9670) hurenzon


hurenzon
senior tag

Meg volt az első nap, hogy csontig lemerült a telefon kb 14 óra alatt. Eddig mindig maradt 20-30%

(#9671) imi4199 válasza hurenzon (#9670) üzenetére


imi4199
tag

Azt hogyan sikerült elérni??? :)

(#9672) hurenzon válasza imi4199 (#9671) üzenetére


hurenzon
senior tag

Fogalmam sincs. Ezen én is meglepődtem

(#9673) kali válasza hurenzon (#9672) üzenetére


kali
legenda

Az akkumulátoros statisztika segíthet, az összefoglalóban van leírás a háttérben futó alkalmazások és folyamatok ellenőrzésére is.

(#9674) hurenzon válasza kali (#9673) üzenetére


hurenzon
senior tag

Hogy tudom megnézni a tegnapi napot?

(#9675) kali válasza hurenzon (#9674) üzenetére


kali
legenda

Beállítások -> Akkumulátor -> Akkumulátor használat -> Hardver/Szoftver

Beállítások -> Akkumulátor -> Pötty fent a nagy százalékos értékre (itt már sokat sejtet, hogy a bekapcsolt képernyőhöz képest, mennyivel több az ébrenlét) -> Pötty jobb felül az "i" piktogramra -> megjelenik az egy órás idősáv, amit manuálisan lehet mozgatni, amely intervallumra beállításra kerül, ott mutatja alább az akkor futott alkalmazásokat

[ Szerkesztve ]

(#9676) hurenzon válasza kali (#9675) üzenetére


hurenzon
senior tag

De itt csak az utolsó töltés óta eltelt használatot mutatja.

(#9677) kali válasza hurenzon (#9676) üzenetére


kali
legenda

Ha azóta (teljesen) feltöltötted, akkor igen.

(#9678) Roland861010 válasza kali (#9653) üzenetére


Roland861010
addikt

Köszi!

(#9679) imi4199


imi4199
tag

A Firmware Finder feldobta a 137-es firmware-t. Nincs még jóvá hagyva. Sajnos nálam nem mutatja meg a changelog-ot. Valaki rá tudna nézni, hogy van-e benne valami fontos dolog? Köszi!

(#9680) mumuss válasza imi4199 (#9679) üzenetére


mumuss
aktív tag

Tegnap valaki linkelte

Mate 10 pro/Note 10

(#9681) kali válasza imi4199 (#9679) üzenetére


kali
legenda

(#9682) imi4199 válasza kali (#9681) üzenetére


imi4199
tag

Sorry, ez kimaradt. Köszi!

(#9683) kosmoo81


kosmoo81
tag

Sziasztok.

Dualositottak a telot bl29 szerepel bent de a firmware nem stimmel.
Hogy tudok feltenni gyári duális szoftvert rá?
Firmware finderrel esetleg funkyhuawei vagy van más megoldás is?

Köszi

(#9684) mumuss válasza kosmoo81 (#9683) üzenetére


mumuss
aktív tag

Szia
Korábban valaki ugyanígy járt. Elvileg még egyszer rá kell rakni a rendszert. Ha jól tudom, akkor Funky Huawei...
FF-et is meg tudod próbálni, hátha

Mate 10 pro/Note 10

(#9685) Kavinton75 válasza kosmoo81 (#9683) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Ez gari vesztéssel jár, nem?
Megéri?

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#9686) Drag77 válasza #04441088 (#9498) üzenetére


Drag77
senior tag

Én ma megcsináltattam. Nagyon jó lett, nem látszik a szélén se, hogy van rajta.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#9687) kosmoo81 válasza Kavinton75 (#9685) üzenetére


kosmoo81
tag

Úgy tudom nem nyitott blt így nem jár garivesztessel.
Amúgy kell a 2 sim és ezzel a telefonnal egész jó uzemidot tudok 2 kártyával is, valószínűleg jobb lesz mint 2 telefonnal mászkálni.

(#9688) Kavinton75 válasza kosmoo81 (#9687) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Erre van a két SIM-es verzió :K

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#9689) #04441088 válasza Drag77 (#9686) üzenetére


#04441088
törölt tag

Clear Coat? 13k volt? :R

[ Szerkesztve ]

(#9690) nylacika


nylacika
aktív tag

Mint ígértem, kipróbáltam a Zhiyun Smooth Q gimbal-t! Nagyon király az eszköz, egy egyszeri, tudatlan fickóból is kiváló videós vagy fényképész válhat. A videostabilizálása számomra vetekszik a profi videokamerákkal. Többször teszteltem gyermekeimen, egyszer sem mozdult el, fixen maradt a kép, nem rezgett be, nem mozdult el. A kalibrálás pár másodperc, utána már csak az appal párosítani kell a telefont és a gimbal-t, majd indulhat a móka. A rajta lévő joystick kezelése egyszerű, azonnal reagál mindenre. Jelenleg 27 ezer forint körüli áron fogy a gearbest.com-on, bőven megéri a pénzét, főleg úgy, hogy itthon 60-70 ezer a legolcsóbb, vagy inkább még felette is van az ár... Mindenkinek bátran ajánlom, aki kacérkodik a gondolattal! EU raktárból 4 nap alatt megkaptam! :D

Honor Magic V2 + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#9691) gusthy válasza imi4199 (#9679) üzenetére


gusthy
veterán

Tegnap vagy tegnapelőtt másoltam be, hogy mi változott.

(#9692) Sn00k válasza nylacika (#9690) üzenetére


Sn00k
veterán

Milyen video beallitaskkal toltad?

3njoy the Lif3

(#9693) nylacika válasza Sn00k (#9692) üzenetére


nylacika
aktív tag

egyelőre 1080p full hd 60 fps beállítással. Ha holnap jó idő lesz, akkor letesztelem a lassított verziót is és a 4K-t is.

Honor Magic V2 + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#9694) Sn00k válasza nylacika (#9693) üzenetére


Sn00k
veterán

👍

3njoy the Lif3

(#9695) Tailorzsolt válasza nylacika (#9693) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Szia. Én is gondolkodom egy ilyen gimbal beszerzésén. A kérdésem az lenne, hogy mennyiben változik egy kép minősége a gyári kamera app-hoz viszonyítva, ha a ZY Play alkalmazással készült? Az a furcsa, hogy egyesek áradoznak róla, mások meg eléggé lehúzzák, hogy fényképezésre nem való. Csak ha videózok vele és akarok lőni néhány képet közben, akkor nem szedném ki a telót a gimbalból. Szóval így rosszabb a képek minősége?

(#9696) Drag77 válasza #04441088 (#9689) üzenetére


Drag77
senior tag

Igen clear csak az elejére tettem mert tokban van 6500 Ft volt és tényleg lefedi az egészet 10 perc se volt.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#9697) Aryon87


Aryon87
félisten

Ismét pár kép, most a fényképező volt főszerepben, de nem múlasztottam el a Mateval is csináléni képeket :)

[link]

[link]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#9698) Aryon87 válasza Aryon87 (#9697) üzenetére


Aryon87
félisten

Megpróbáétam a RAWból kidolgozást. Hát nem tudom jól csináltam-e.. [link]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#9699) Roland861010 válasza Aryon87 (#9698) üzenetére


Roland861010
addikt

A rawbol nyert kép megegyezik jóformán a fényképezőgép minőségével , egész pofás képek !

Valamikor ha időm engedi rá megyek én is pár fotóra.

Nagyon hiányzott már ez a szabadság a Pixel-ből!

[ Szerkesztve ]

(#9700) wrrs válasza Aryon87 (#9698) üzenetére


wrrs
tag

Zseniális képek! Még jobban imádom a telefont! Persze ez a te érdemed is! Köszi! Élmény nézni őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.