Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) #04441088 válasza Schweini (#9499) üzenetére


#04441088
törölt tag

Tényleg, az is ott van a listában. Akkor 12k.

(#9502) spanyoll válasza #04441088 (#9498) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja de azt ne felejtsd el, hogy hiába véd az ütésektől, ez inkább karcokra van kitalálva. Persze, kijelzőt védi egy hasastól, de szegélyre már ezzel sem ejteném.
Namármost hiába a fullbody, én tok nélkül tuti nem használnám, mert első esésnél a sarkokat szétcseszném az fix. Nem véletlenül árulnak bumpert is.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9503) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, gondolkodom, hogy lecserélem a Samsung S7 Edge telefonomat. Bár nagyon szeretem, de jó lenne egy modernebb készülék.

A fő dolgok amiket keresek:
- Jó kamera
- Akkumulátor idő

Ezeknek ez a telefon megfelelne, de sok helyen olvasom, hogy a kamera nem képes azt hozni amit kellene és ez nem a hardver miatt van hanem a szoftveres része nem a legjobb. Tudnátok nekem segíteni, mi a tapasztalat, milyen a kamera? Láttam pár képet itt ott a forumban, de nem tudom milyen appal készült, melyik frissítéssel stb.
Nekem azok a képek nagyon elmosottaknak tűntek és nem voltak elég élesek. Mi a tapasztalta ?
Köszönöm a segítséget.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#9504) spanyoll válasza Jano_023 (#9503) üzenetére


spanyoll
addikt

S9 talán picit többet, de kb ugyanezt, szifon x ugyanezt sőt talán kicsit kevesebbet tud, gugli pixel 2 picit többet de itthon nem lehet beszerezni csak szürkeimportosan ha jól tudom.
Vedd ezt nyugodtan ha jó kamera kell.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9505) kosmoo81 válasza kali (#9492) üzenetére


kosmoo81
tag

Igen itt kene lenni de nincs...

[ Szerkesztve ]

(#9506) beyruth82 válasza Jano_023 (#9503) üzenetére


beyruth82
veterán

Teljesen automata beállításokkal.Vodafone egy simes mate 10 pro.Nem hiszem hogy lenne eltérés más mate 10 pro telókhoz képest:
[link]

(#9507) Sly189 válasza Jano_023 (#9503) üzenetére


Sly189
senior tag

Én nem váltanám le a helyedben semmire jelenleg. :)) - ha csak nem nagyon kevés ráfizetéssel tudod végrehajtani a cserét.

Ha kevesled az akkuját az S7-nek, akkor cseréltesd benne inkább.

(#9508) kali válasza Jano_023 (#9503) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az első firmware verziókhoz képest, javult a kamera szoftvere az utolsó két frissítéssel.
Elmosott képeket nem tudom, hogy hol láttál, mert az nem volt jellemző már az elején sem (hacsak valaki nem rosszul, vagy direkt olyan manuális beállításokkal fényképezett, különböző speciális módokban), bizonyos mesterséges megvilágítás mellett a színekre volt néhány panasz, de ezen javítottak, illetve volt némi túlélesítés, valamennyi van is, de lesz is, mert abba az irányba indultak el a gyártók, az átlagos szemnek tetszeni akarás miatt, a Samsung telefonok még így is jobban túlélesítenek, így az nem feltétlenül jelentene gondot számodra az S7 Edge után.
Akkumulátoros üzemidőben e Mate 10 Pro az egyik, vagy inkább a legjobb jelenleg a csúcsok között.

kosmoo81: Az opció hiányát okozhatja a nem megfelelőre beállított feloldási mód, vagy eltérő téma...stb.

[ Szerkesztve ]

(#9509) Jano_023 válasza kali (#9508) üzenetére


Jano_023
őstag

spanyoll: Igazából én is ezeket néztem és még a Note 8-at, de akkumulátor miatt az annyira nem jó. A pixel 2 xl lenne a jó, de sajnos nem igazán tudom beszerezni. Pedig valószínűleg az lenne a legjobb.Igazából nagyon jó ez S7E is, de már megvan két éve ami nálam nagy szó. A design miatt szeretnék valami újabbat. Valószínűleg ez a telefon még legalább 1 évig teljesen jó lenne, gyors, szép képeket csinál és az aku sem annyira vészes.

beyruth82: Köszönöm a képeket. Szerintem ezeken is látszik, hogy kicsit olyan festmény hatásúak a képek. De lehet csak az én szememnek nem elég élesek.

kali: Valószínűleg rosszul fogalmaztam, a képek ahogy feljebb is írtam festmény hatásúak és nem olyan élesek (kicsit mázoltak). Szerintem nagyon sok múlik a szoftveren is, ott a Pixel 2 iszonyatosan jó képeket csinál egy kamerával. Az akkumulátor az verhetetlen :D

Köszönöm a segítséget. Majd még nézem a fórumot és a képeket amiket csináltok aztán valahogy döntök.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#9510) yodamester10 válasza Jano_023 (#9503) üzenetére


yodamester10
őstag

Én arról váltottam és sokkal jobb a mate ;)

Remélem a kis törpe nem haragszik meg a képért :)

[ Szerkesztve ]

(#9511) #04441088


#04441088
törölt tag

Azt tudja valaki, hogy FF hova tölti le a Romokat?

(#9512) #04441088 válasza #04441088 (#9511) üzenetére


#04441088
törölt tag

Meg is válaszolom magamnak, mert közben meglett.
Fájlok
Helyi -> Belső tárhely -> HWFF -> 119347

[ Szerkesztve ]

(#9513) kali válasza yodamester10 (#9510) üzenetére


kali
legenda

Ahhoz képest is jó a kép, hogy a PH tára tömörít, rontva azzal a feltöltött képek minőségén. (A kis törpe nagyon aranyos.)
Érdemes olyan felhőbe/tárra feltölteni és onnan behivatkozni, ahol nincs tömörítés, például jó a kephost.com díjmentes regisztrációval.

(#9514) bandigyerek válasza Jano_023 (#9509) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Az a baj, hogy ha csak az itteni képeket nézted, azoknak a döntő többsége esti, benti, szürkületi kép. (néztem én is) Ilyenkor zajos a kép, és a szoftver próbálja elmosni a pötyikéket. Az zavar téged. De ez normális nézetben, fotópapíron (nem fullra nagyítva) nem látszik.
Én inkább a DSLR-hez szokott fejemmel mindig azon csodálkozok, hogy egy gombostűfejnyi lyukon, borsszemnyi képérzékelő ilyet tud.

(#9515) vivo2000


vivo2000
tag

Ki milyen videó beállítással vesz fel? Melyik beállítással a legjobb a videó felvétel szerintetek? Kinek mik a tapasztalai?

(#9516) #04441088 válasza vivo2000 (#9515) üzenetére


#04441088
törölt tag

UHD 4K -t és FHD 1080p-t használom. Helyzettől függően.

(#9517) gusthy válasza Jano_023 (#9503) üzenetére


gusthy
veterán

Ami a kamera szoftverét illeti, egy időben folytak polémiák arról, hogy mennyire színhelyes a képe, ami egyébként fogalmilag értelmetlen kérdés, mert erősen függ attól, hogy min nézed. Mindenesetre az újabb firmware-ek kicsit visszavettek a pirosból, ami a legtöbb embert örömmel töltötte el (engem meg nem, mert szerintem úgy volt jó, ahogy volt), de háromféle színhelyességi beállítás van, mindenki azt választ, amit akar, + van RAW mód, úgyhogy abszolút minden igényt kielégít.
Összehasonlítva az S9-cel elenyésző különbség van a képek között.
Elmosódásról én se hallottam még, ahhoz képest, hogy telefon, meglehetősen éles fotókat csinál,

Az egyetlen ismert probléma a két SIM kártyás hiba, ami bizonyos kombinációk esetén jelentkezik: a két SIM ugyanazon a frekvencián akar kommunikálni, ha mindkettő 4G módban van, és ez persze nem megy neki és összeakad. Ez sajna országspecifikus, csak Magyarországon és még 1-2 helyen jelentkezik a világban, pech. Mivel más telefonok nem nagyon tudják a dual 4G módot, ezért ezt se látom akkora tragédiának, az egyiket vissza kell venni 3G-re.

(#9518) Sn00k válasza #04441088 (#9516) üzenetére


Sn00k
veterán

En is mostanaban inkabb a 4k preferalom. De a full hd 60fps is korrekt!

3njoy the Lif3

(#9519) vivo2000 válasza #04441088 (#9516) üzenetére


vivo2000
tag

Értem de gondolom a legjobb választás 1080 60fps-be igaz..

(#9520) spanyoll


spanyoll
addikt

A felső értesítési sáv eltüntetésére született már valamilyen megoldás? Jól sejtem, hogy nem? Leszarom a beégést, meg minden ilyet, simán csak KELL_MÉG_FELÜLET :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9521) Jano_023


Jano_023
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Már csak azt szeretném kérni, hogy akkor olyan képeket osszatok meg párat amire azt mondjátok, hogy ez jó lett. Hogy lássam mit is tud a készülék.

Köszönöm a segítséget.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#9522) japy válasza Jano_023 (#9521) üzenetére


japy
őstag

Ajánlom figyelmedbe ezt!

[ Szerkesztve ]

(#9523) kosmoo81 válasza gusthy (#9517) üzenetére


kosmoo81
tag

Megjött a dual sim tálca Kínából, ugyanolyan minőségű mint a gyári.
Én telekomos simmel használnám a 2es helyen, első sim pedig osztrák t-mobil lenne.
A net menne az osztrákról mert ott korlátlan és roamingba is több van mint a magyaron, így valószínűleg nem lesz probléma mint azoknak akik ide~oda váltogatnak a 4g miatt.
Még az is belefér nekem hogy a magyar fix 3gre legyen állítva mert ha értesítéseket kapok hívás közben arra bőven jó a többire meg ott a külföldi net.
Jól gondolom? L09 van és ha nem működik lehet inkább nem bántom, hátha megszivom a gari miatt.

(#9524) kali válasza kosmoo81 (#9523) üzenetére


kali
legenda

Előre nehéz bármit is mondani, mert nem, vagy nem csak a telefon függvénye, pláne akkor, hogy az egyik SIM barangol és esetlegesen azon a hálón, amin a másik SIM alapban használva van, a kettőhöz pedig csak egy IMEI adott a kettő helyett.
Jobb esetben nem lesz probléma, de ez csak a gyakorlatban fog kiderülni, bár ha nem kapcsolgatod oda és vissza, akkor jó/jobb eséllyel nem lesz gond. (Más kérdés, hogy többünknél nincs itt probléma rendes kétkártyással oda és vissza kapcsolgatáskor dual 4G módban sem, én is azért készítettem és tettem be korábban videót a megfelelő működésről, hogy a hitetlenkedőbbek is lássák. Amúgy én nem/sem szoktam átkapcsolgatni a mobilinternetet, a Telekomos kártyán van korlátlan, a Vodafone-ost inkább csak telefonálásra használom és arra is csak ritkán, a Telekomosról többet beszélek.)

[ Szerkesztve ]

(#9525) Ti^Em válasza Jano_023 (#9521) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

Ha az aksi számít akkor m10p ha egy hajszállal jobb képeket akarsz csinálni a hátlapi kamerával, és sokkal jobb képet az előlapival akkor S9+
Viszont ha éjjel is akarsz hosszú záridővel fotózni akkor m10p
Így hogy mind2 van a kezemben én nem estem hasra az S9+ tól, sőt kifejezetten idegesít hogy lassú az ujjlenyomatolvasó, konkrétan felold az m10p és megnyit 1 appot mire felold az S9+
halál idegesítő ez a bixby baromság... Aksiban nem rossz az S9+ de a m10p azért sokkal erősebb.
Videózást tekintve 1080 p 60 fps ben összehasonlítva őket, a sötét tónusokon a m10p zajosabb, cserébe az S9+ fókusza többször eltéved és rá kell böknöd hogy oda élesíts... nekem ilyen a m10p vel nem volt még soha,rettentő gyors és pontos autófókusz... a zajosodást is csak sötétebb témáknál érzékeled, rendes fényviszonyoknál csak annyit látsz hogy másképp kezelik a színeket... nekem törékenynek érzik az S9+
Az S9+ erősebb, gyorsabb papíron, de a valóságban ezt nem érzed, nekem nova van a m10p-n és villám gyors, nem érzek különbséget a 2 telefon közt. a retina scannt nem használom, idő... a m10p-t megfogod és pont oda esik az ujjad 1-2 nap után és ahogy megérintetted az fel van oldva és dolgozol, ehhez képest a retina és az ujjlenyomat is lassabb az S9 nél
Üzleti szférában nekem előnyösebb a nagyobb aksi, nem kell a hajszállal jobb kamera, mert pro módban úgyis olyan képet csinálsz amilyet akarsz, a szelfikamera sokkal jobb az S9+ ban viszont én nem szelfizek túlságosan szóval nem foglalkoztat. Ha tőlem kérnél tanácsot mivel nekem mind2 van én azt mondanám m10p.

reagálva a mázolós dologra, cseppet sem vettem észre ilyet, ha a sötét képeken mondod azt amit mások egy topicban zsírtéka effektusnak hívnak, akkor az az éjszakai üzemmód, lényegében a zajcsökkentés így oldja meg, hogy kicsit elmossa a képet, ezzel semmi gond nincs, mert nem kell használni ezt az üzemmódot :) Ha éjjel fotózol, úgyis pro módba teszed állványról vagy fix pontról és így alacsony iso, záridő kombinációval tökéletes képet alkotsz, ami ettől az effekttől mentes. Az autómatika abban az üzemmódban így dolgozik, de ezért van a pro mód.

[ Szerkesztve ]

(#9526) mjani1172 válasza Ti^Em (#9525) üzenetére


mjani1172
addikt

Bár nem nekem írtad, de kösz, én is így gondoltam.

(#9527) golyós válasza kosmoo81 (#9523) üzenetére


golyós
őstag

Nem az a gond, hogynem lehet váltogatni! A gond az, hogy ha nem úgy kapcsolom ki a telefont, hogy letiltom a 2es simet akkor visszakapcsoláskor többé nincs mobilnet sehol! Nem váltogatom ide-oda mert minek. Hiába rakod 3G-re akkor se lesz net, ezt nem tudom ki találta ki!

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#9528) telapobacsi válasza gusthy (#9517) üzenetére


telapobacsi
csendes tag

Azert a majbeteg borszin (akar monitoron, akar tvn, akar telefonon nezve) nem nevezheto normalisnak... 131essel teljesen jo lett, azota nem is lehet latni reklamaciot emiatt.

(#9529) Peet válasza Tsebacsi (#6742) üzenetére


Peet
senior tag

A kedvenc kapcsolatok sorrendjének beállítása úgy látom valami bug a szoftverben.

Arra jöttem most rá, hogy olyan sorrendbe rakja be a telefon az embereket a kedvencek közé, ahogy én felveszem őket kedvencnek!
A sorrend változtatás végül úgy működött nekem, hogy minden addigi kedvencemtől olyan sorrendben amilyenben szeretném látni őket elvettem, majd bezárás nélkül vissza is adtam nekik a kedvencek csillag jelölést.
Így szép lassan egyesével sorba tudtam rendezni őket.
Nem az igazi, de legalább működik!

(#9530) Aryon87 válasza Jano_023 (#9503) üzenetére


Aryon87
félisten

Ha a kamera is fontos, javaslom, vess erre egy pillantást. Legfrissbb verziójú szoftverrel van a telefon, gyárilag készült képek, semmi utómunka vagy bármi hókuszpók nincs rajtuk.

Itt egy másik sorozat

Esti sorozat 1
esti sorozat 2
esti sorozat 3 a kedvelt módommal. Ezek is gyári.

+ szürke borús időben sem esik hasra

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#9531) Jano_023


Jano_023
őstag

Köszönöm a segítséget és a képeket. Nem könnyű a döntés. Megnézem élőben a készülékeket és majd döntök. Köszönöm szépen.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#9532) bébi67 válasza Jano_023 (#9531) üzenetére


bébi67
aktív tag

[link]
Még egy pár kép.

[ Szerkesztve ]

(#9533) #04441088


#04441088
törölt tag

8 óra 37 perc Demeter mobilnetrol. Néha böngészés és még 50%-on vagyok.

(#9534) Summi72


Summi72
kezdő

Jó reggelt. Újabb idegesítő dolog: általában úgy telefonálok, hogy Bluetooth fülest használok. Jövök - megyek a teló a farzsebben van. 10 hivásból 6-7 megszakad fél percen belül, ha zsebre vágom a telót. S mindegy hogy épületben vagy kint vagyok. Korábbi telefonokkal nem volt ilyen gondom.
Más :
Sikerült kicserélni a céges simet is. Így mindkét sim új. Sajnos a net váltós mizéria továbbra is megvan. Most a Huawei-vel levelezem, jelenleg már a panasz osztályon járok.

(#9535) #04441088 válasza Summi72 (#9534) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ez nálam is megvan és nem értem mitől, miért. Ha hallgatom a zenét össze vissza szakadozik.

(#9536) mjani1172 válasza #04441088 (#9535) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez nálam is van.

(#9537) #04441088 válasza mjani1172 (#9536) üzenetére


#04441088
törölt tag

Direkt kipróbáltam fater P9 Lite-jával és öcsém Xiaomi Redmi nem tudom mijével is, és ott nincs ez a probléma.
Fullra feltöltöttem a BT fülest, zene elindít, telefon be belső kabátzsebbe, szóval olyan 40 cm körüli távolságra lehetett a fülemtől, 10 méterig is működnie kellene normálisan, de össze vissza megakad, szakadozik a zene. Ha nem online(Radio 1, Spotify..), hanem letöltött anyaggal próbálom akkor is.

Illetve van pár jó jack-es fülesem, de ezzel az átalakítóval szinte 2 percenként a google hang akármije nyílik meg, és beleordít a fülembe. Magyarul használhatatlan zenehallgatásra..

(#9538) mjani1172 válasza #04441088 (#9537) üzenetére


mjani1172
addikt

Gyakran megoldás a szakadozásra, ha törlöd a futó alkalmazásokat, és újraindítod. Nekem az sokszor segít.
Nem tudom mi okozza, nekem a fülhallgató sosem szakad meg, az otthoni házimozi viszont borzasztó. Az autó meg ritkán.

[ Szerkesztve ]

(#9539) Magorium


Magorium
újonc

Üdv, a minap vettem mate 10 pro-t de nem nagyon értem... tapasztalta valaki, hogy nincsenek notificationok? egyszer csak volt nincs se led villogás, se ikon az értesítési sávban, se felugro ablak, de még pötty sincsen az alkalmazás pl facebook app ikon mellett. Volt, majd nincs és az alkalmazás beállításainál az értesítésnél minden be van pipálva... most csináltam gyári visszaállítást, most megint van, de a zárképernyőn semmi nem jelenik meg... sem ikon fent, sem üzenet előkép semmi bedig engedélyezve van... ötlet? köszi előre is

(#9540) Kavinton75 válasza Summi72 (#9534) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Az is lehet, hogy a tieddel van valami, mert a többségnek nincsenek ilyen jelenségei.
Remélhetőleg megoldódik és tényleg fogod tudni használni ezt a telefont.
Ami szerintem egy remek darab.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#9541) #04441088 válasza Kavinton75 (#9540) üzenetére


#04441088
törölt tag

Vegulis egy oran belul csak ketten irtuk, hogy szinten nem oke a bt fulessel. :DDD

(#9542) Kavinton75 válasza #04441088 (#9537) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Naponta használom bluetooth fülessel, de nekem ilyet nem csinál.
Mondjuk nem teszem alapból a farzsebembe, de bluetooth füles vevő bal oldalamon, a telefon meg a jobb zsebbe.
Amúgy az emberi test szépen tud árnyékolni.
A 10m meg szerintem akadályok nélkül van, de nemcsak ennél a telefonnál.

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#9543) Summi72 válasza Kavinton75 (#9540) üzenetére


Summi72
kezdő

Lehet. De ezt a huawei-el megértettni. Az a baj, hogy megszokásból mindig zsebre vágom a telót, s már szakad is meg a vonal. Nem a Bluetooth, hanem a gsm. Viszont az antennát jobbnak gondolom, hiszen ott is full térerő van, ahol a havernak csak fél. Igaz, sokra nem megyek vele, hiszen zsebben nulla. S ami még + érdekes, hogy kicseng ha zsebben van, s az értesítések is jönnek. Csak egy hívás szakad meg.

(#9544) golyós válasza Summi72 (#9534) üzenetére


golyós
őstag

A Hiawei panasz osztályal pont kitörölheted. Válaszolnak a sablon válasszal és ennyi. Azóta 3x írtam, válaszra sem méltattak, de elküldték a panaszlehetőségeket és a békéltető elérhetőségét.

Más a többieknek:
Beltéri fotózásnál otthon kritikán aluli képeket csinál a telefon. Lehet a hálóban lévő világítást nem szereti, nem tudom. Próbáltam a gyereket fényképezni fürdetés után és értékelhetetlen lett. Az egy dolog, hogy a gyerek fészkelődik de az egész kép narancs árnyalatú lett, próbáltam Proban is de nem lett jobb.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#9545) D4ni válasza Summi72 (#9543) üzenetére


D4ni
őstag

Én 2-3 Bt fülest használok (Huawei AM61, xiaomi Bt sport earbuds, palntronics e50) napi 1 órát legalább hallgatok zenét, illetve 10 percet telefonálok bármelyikkel és eddig ezzel a telefonnal nem volt még szakadozás sem, nem hogy konkrét kapcsolat bontás. Újra párosítás? Valamint nekem 1 simes készülékem van.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#9546) Ti^Em válasza golyós (#9544) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

Vedd ki az elenk szineket, ha atrakod normalra akkor nem sargitja ki annyira. Pro modban wbt cserelsz, vagy azok kozul a legutolso funkcioval te allitod be szinhomersekletet, de az elenk szinek akkor se legyen bekapcsolva mert kevesebb fenynel sargit.

(#9547) kali válasza #04441088 (#9541) üzenetére


kali
legenda

Korábban is volt ilyen felvetés, ketten is írták, hogy recseg vagy szakadozik a bluetooth kapcsolat, akkor is érkeztek válaszok több embertől is, hogy náluk meg nincs gond, de ahol nem csak a telefontól függ valami, hanem másik bluetooth eszköztől is, ott ez a hibalehetőség adott sajnos.
Amelyik bluetooth eszköznél van rá lehetőség, annál érdemes ellenőrizni, hátha van újabb firmware és frissíteni.
Amikor szó volt róla korábban, akkor én is többször teszteltem a bluetooth kapcsolatot az akkori egykártyás készülékemmel, nem volt gond, azóta a kétkártyást is, azzal sincs, utóbbival még a haver autójában is, amikor új zenéket (illetve remixeket) mutogattam neki, pedig az az egység az ő elmondása alapján is nyűgös, nem minden telefonjával volt jó, de a Mate 10 Pro-val nem volt probléma.
Amúgy jack átalakítóval hallgatok inkább zenét, olyan csatlakozós fülhallgatóm van jobb.

[ Szerkesztve ]

(#9548) Toobee


Toobee
veterán

Plantronics M70 is működik, ha valakinek csak telefonálásra kell. Én nagyon meg vagyok elégedve a készülékkel, bár múltkor nekem is előjött ez a mobilnetes sztori: kártyák tiltása, újraindítás 2x is, és nagy nehezen megoldódott. Az üzemidő meg valami káprázatos, tegnap toltam 2 óra telefonálást (hívások rögzítve, utána megy felhőbe), mellé 2 óra kijelző, 2 SIM, Amazfit órám folyamatosan szinkronban a telefonnal. Honor 8-hoz képest azért elég bosszantó a Dual Standby, mert én naívan azt hittem, hogy a hívás közbeni 4G azt -is- jelenti, hogy a másik kártyán is tudok netezni. Sokszor telefonálok az egyik kártyával, miközben a másikkal menne a Waze. Na ez most itt nem működik, csak ha ugyanarról a kártyáról telefonálok, amiről netezek. Igazából nem ér nagy veszteség, mert a céges, amin van net is, de a magánról meg kb mindenkit ingyen hívok a családban.

https://barbieripnk.hu/

(#9549) thomasfinal


thomasfinal
csendes tag

Sziasztok!

Vacillálok egy ilyen teló és egy P10 között. Mindkettőt 2 éves előfizetéssel venném kamatmentes részletre, persze a Matte10 pro drágább, de mivel 2-3 évre veszek telót így szeretnék olyat venni, ami jelenleg is még felső kategóriás de nem a legcsúcsabb mobil, Huawei-re szűkítettem a kört. (4 éven át Samsung S5 volt, de abban csalódtam, az iPhone meg bármilyen jó szoftveresen, maga a telefon dizájn, menürendszer nem tetszik)

Néhány kérdés Mate10 pro tulajokhoz:
-Mennyire fér el könnyen zsebben (mivel elég nagy teló)?
-Van rajta némítás is, vagy csak rezgő?
-A hátsó ujjlenyomat olvasó nem zavar amikor pl zsebben van a telefon és megnyomódik ezáltal kiold a telefon? Lehet kvázi deaktiválni ezt az ujjlenyomat olvasót?
-Kell rá plusz védőfólia, vagy elég a gyári gorilla glass bevonat rajta?
-Fülesem 3,5 jackes, így az átalakító az mindig kell, mennyire stabilan marad a telefonban ez az usb átalakító eszköz? Nem csúszik ki belőle könnyen? (fülest nem cserélnék, mivel jó 50 ezres Beats fejesem van).

Köszönöm!

(#9550) kali válasza thomasfinal (#9549) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nekem ugyan voltak nagyobb telefonjaim is, mint a Mate 10 Pro, így viszonylag könnyen beszélek, de szerintem nem nagy, ráadásul a nagyobbakhoz képest karcsúbb is lett, így a fogása is jobb, illetve a farmernadrág első zsebében is hordom, le is ülök úgy, nincs vele gond.
A P10-hez képest nagyobb persze (145.3 x 69.3 x 7 mm kontra 154.2 x 74.5 x 7.9 mm), ez egyéni preferencia kérdése is, hogy mennyire tolerálja valaki.
Némítani is lehet természetesen.
Az ujjlenyomat-olvasó zsebben megnyomódását nem igazán értem, pont azt a ~1 cm átmérőjű kört kell eltalálni a megfelelő (előre beállított) ujjal, hogy feloldódjon, ellenkező esetben nem, de persze kikapcsolható az ujjlenyomat olvasó, használható más feloldási mód is.
Elég jó gyári fólia van rajta alapban (illetve szilikon hátlaptok is van gyárilag a dobozban).
Jack átalakítóval hallgatok többségében zenét, fixen áll a telefonban, nem esik ki, kihúzni sem annyira könnyű, részemről magának az átalakítónak a megszokásához kellett csak néhány nap.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.