Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) mirci18 válasza snake1977 (#30198) üzenetére


mirci18
addikt

Ki mit szeret.
Sokszor leírtam már de tartom magam hozzá.
100 k környékén megveszem olyan 40-50 k környékén meg eladom és jut is marad is.
Két éven keresztül meg törlesztek egy újabb 100 k-s telefont.
Vehetnék 150-200-ért is de számomra pénzkidobás a semmire ha nem használom ki kifizetni.
Kb mintha egy bmw-t vennék.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30202) snake1977 válasza mirci18 (#30201) üzenetére


snake1977
őstag

Így van, kinek mi, én flottás vagyok itt nincs lehetőség részletre vásárolni maximum 6 hónapra, az új gyári független meg azért árban fentebb van pozicionálva mint egy előfizetés mellé vett készülék.
Ezt 50-be csiptem meg októberben, mikor feladta a mate 8 a harcot, makulátlan, második készüléknek volt használva. Ha egyszer el is adom mert lesz sokkal jobb vétel jó áron, akkor bukni minimálisat fogok rajta. Ha nem adja meg magát az öreg harcos még mindig azt használnám, gyakorlatilag csak a kamerában érzem a difit pedig az droid 7-es volt.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30203) kromatika válasza g4mer (#30200) üzenetére


kromatika
veterán

Igen én is jártam már így.Nem is egyszer.Nem tudom az okát.

(#30204) petfoto válasza g4mer (#30200) üzenetére


petfoto
tag

Asszem a hangtárcsázó/hangfelismerő lehet. A környezetből hallani vél valamit. Nekem a tv-re indult be már többször is. Szinte az összes telóm csinálta ezt. Hangfelismerés kikapcs, aztán elmúlik. Remélem, Neked is ....

(#30205) g4mer válasza petfoto (#30204) üzenetére


g4mer
senior tag

az komoly biztonsági rés lenne azért, nem?

Sic Parvis Magna

(#30206) petfoto válasza g4mer (#30205) üzenetére


petfoto
tag

Nem tudom. Én ezt tapasztaltam...
Volt egy régebbi készüléknél, hogy este 11 kor 35 hívást indított a telefon egy kollégámnak, csak a tv szólt hangosan a szobában, nem volt bent senki.
Aztán néztem a híváslistát. :Y
Egyébként néha játssza ezt Amazon Alexa is, szintén a tv hangjára gerjed be...

[ Szerkesztve ]

(#30207) robee19


robee19
tag

Mint írtam, 10 napja észrevettem, a telefonom hátulja felpúposodott, a hátlap elvált egy kis részen. Valószínűleg az akku adhatta meg magát.
Felhívtam a Huawei-t érdeklődvén mi a szitu, hívhatok e futárt érte. Azt mondták nyugodtan, de jobb lenne ha bevinném Debrecenbe a FirstPhone-ba, hiszen ők hivatalos márkaszerviz.
Oké mondom, csak 15Km-t kell utaznom miatta, de legyen, hátha gyorsabban túl leszek a dolgon.
Még aznap be is mentem, a google-ös nyitvatartás szerinti nyitásra, 9:00-ra. Sajnos a szaküzlet/szerviz elfelejtette jelenteni, hogy 11:00-20:00-ra változott a nyitvatartásuk. Semmi gond, irány haza, majd 11-re vissza. Az üzletbe érkezve egy szimpatikus fiatalember felvette e jegyzőkönyvet, véleménye szerint is az akku lehet a ludas, a telefon garanciális, ráírta a papírra, hogy helyszíni javítás. Mellette szépen beírva, hogy a telefon összes eleme karcos - amit csak utólag vettem észre. Természetesen semmi nem karcos a telefonon, mióta megvan végig tokban használtam. A tok mozgása által keletkezett némi kopás a szélein, de a kijelző és a hátlap tökéletesen sértetlen. Mindegy, gondolom nem fogják direkt összekarisztolni, és képeket is készített az állapotáról.
Ígérete szerint egy hét a javítás, amit már akkor is furcsálltam, de gondoltam jó nagy intervallumot adnak meg, hogy még véletlenül se csússzanak ki belőle.
Tévedtem. A telefonom jelenleg 9 napja van bent ehhez a véleményem szerint 10, maximum 20 perces műveletre. Tépem a hajam, hogy nem hívtam ki a futárt, Pestről valószínűleg már hét elején visszakaptam volna legkésőbb a telefonomat. (legalábbis a legutóbbi TMX-es javíttatásom alkalmával igen gyorsak voltak, bár ott még Samsung tulaj voltam).
:W :W :W :W

(#30208) robee19


robee19
tag

Sikerült elérnem őket, és elméletileg egy óra múlva mehetek érte. Kapott új kijelzőt, hangszórót és akkumulátort. :U

(#30209) helkis válasza robee19 (#30208) üzenetére


helkis
addikt

valszeg az akku kiszedésnél tönkrevágták a kijelzőt is, gondolom arra kellett várnod, hogy az megjöjjön..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#30210) wwhy válasza helkis (#30209) üzenetére


wwhy
veterán

Nem tönkrevágták, hanem gyárilag egy egységet képez az akku és a kijelző, nem lehet külön cserélni. Azaz ha valahol vkinek külön aksit cseréltek, az vszleg gányolás és/vagy nem gyári alkatrész.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#30211) robee19 válasza wwhy (#30210) üzenetére


robee19
tag

Szerintem egy teljesen új telefont kaptam, csak klónozták rá a másik telefonom rendszerét. Minden ami kívülről látszik új rajta. Ellenben szerviz módban adtam le a telefont és ugyan úgy kaptam vissza is. Semmit nem kellett csinálnom, csak kilépni a szervizmódból.

(#30212) snake1977 válasza wwhy (#30210) üzenetére


snake1977
őstag

Ragasztással van rögzítve az akku [link] , csak itt kihagyták a könnyű eltávolítási lehetőséget mint pl. a mate 8-nál és a legtöbb telefonnál, az akku alatti kihúzható ragasztó csíkot.
Gondolom ezért lehet gyári akkut venni külön is, csak egy fokkal macerásabb a cseréje ha nem szakszervíz végzi, a kijelzőt cserélni pluszban gazdaságtalan lenne. Szerintem szimplán elcseszték csere közben és megtört az üveg, megesik néha a profikkal is.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30213) wwhy válasza snake1977 (#30212) üzenetére


wwhy
veterán

Nekem a bukaresti H márkaszerviz cserélte az akkut, szintén a kijelzővel együtt. Tőlük volt/van ez az infóm.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#30214) snake1977 válasza wwhy (#30213) üzenetére


snake1977
őstag

Majd hétfőn rákéredezek a márkaszervízbe lehet e akkut cseréltetni garancia idő túl, szerintem irreális lenne ha csak a kijelzővel együtt cserélnék, plusz a költsége az egekbe nyúlna. :U De most már kiváncsi vagyok mit mondanak, az enyémben sem olyan acélos az már akku mint féléve, persze bő 2 napot elmegy így is ahogy én használom.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30215) Fionella válasza snake1977 (#30214) üzenetére


Fionella
tag

Jelezd majd légy szíves, mit mondtak. Nekem az üzemidővel nincs gondom, de a hátlap kezd elválni. Az elsők között vettem, de még megtartanám, mert szeretem. Vagyonokat viszont nem szeretnék rákölteni. Köszönöm.

(#30216) snake1977 válasza Fionella (#30215) üzenetére


snake1977
őstag

Rendben mindenképp leírom amit mondanak majd.
Alternatívaként a huawei klinika weboldalát láttam még ott 13.9k az akku csere, garanciát is adnak és megvárható azt írják.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30217) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Van egy ilyen készülékem, aminek sajnos beégett picit a kijelzője. Egy ideje árulom, és most egy érdeklődő kérdésére megnéztem hogy garanciális e még és kiderült hogy az, legalábbis a Hi care szerint.
Vodafonenál lett anno véve, nincs meg hozzá a számla, vagy garanciajegy. Huaweinél anélkül is van lehetőség garanciális szervízre? Illetve a kijelző beégés garanciális hiba?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#30218) zmtTom


zmtTom
tag

Használ valaki ehhez a telefonhoz Samsung Galaxy Watch 46mm okosórát? MErt volna pár kérdésem.
1.minden értesítés jól működik vele (messenger, viber sms hívás mail)
2.van e kapcsolati probléma?
3.huawei telefonnal is jelez értesítést ha nincs bluetoothal össze kötve csak azonos wifi hálózaton van fent?
4.üzemidő kb?

Köszönettel :R

(#30219) Decske válasza madmike (#30217) üzenetére


Decske
aktív tag

A beégést garanciában javítják, de papír nélkül nem érvényes a garancia.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#30220) Decske válasza zmtTom (#30218) üzenetére


Decske
aktív tag

Nekem Gear Sportom van, az értesítések átjönnek, tudsz válaszolni, mailt törölni, hívást elutasítani. Ha jól emlékszem a Galaxy Watchban van hangszóró így hívást is tudsz fogadni. Kapcsolati probléma nem szokott előfordulni, egyedül a GPS hektikus csatlakoztatva, nekem általában csak akkor jó, ha megy a Wearable app. Gondolom szokásos energiagazdálkodási Huawei hülyeség, hiába kapcsoltam ki minden ilyen szart. WiFi hálózatot nem hagyom bekapcsolva, mert harmadolja az üzemidőt.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#30221) Fionella válasza Fionella (#30215) üzenetére


Fionella
tag

#30216) snake1977 Köszönöm. Nekem Bp elég messze van. De lehet, hogy mégis az lesz a megoldás, mivel csere mobilom nincs. :)

( nem magamnak akartam válaszolni :D )

[ Szerkesztve ]

(#30222) Iomega


Iomega
őstag

Akku állapotának ellenőrzéséhez, milyen alkalmazást ajánlanátok?
Ezt találtam, de még nem próbáltam.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30223) g4mer válasza Iomega (#30222) üzenetére


g4mer
senior tag

az enyém érezhetően romlott az elmúlt fél évben. Pedig kezdetektől fogva hanyagoltam a gyorstöltést. De még így is jó, 5 óra SOT összejön 10%-os töltöttségi szintig, egész nap. Igaz, nagyrészt WIFi, közepes fényerő. Mobilnettel sztem 3.5 fél lenne max. Amíg kibírja reggeltől estig, nincs gond. Nem akarok 4-5 órákat tölteni minden nap rajta

Sic Parvis Magna

(#30224) snake1977


snake1977
őstag

Firstphone & Huawei szervíz ügyfélszolgálat
Írhatnék egy jó kis sztorit arról hogy mennyire inkompetensek az ügyfélszolgálatosok, de inkább nem megyek bele a részletekbe.
A székesfehérvári szervíz adott kézzelfogható infót, igen természetesen cserélhető az akku külön, konkrét árat nem tudott mondani mert épp nem volt nála az az árlista amin a mate 10 pro szerepel, de tizenegykét ezer forint körül van, kérdésemre annyit még elárult hogy tavaly valóban kijelzővel együtt cserélték az akkut, de valószínű ráébredt a huawei hogy gazdaságtalan, azóta cserélhető külön is a szakszervizben.
Akinek kell a szervíz száma, priviben megadom.
(ofc a neten is megtalálható)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30225) Iomega válasza g4mer (#30223) üzenetére


Iomega
őstag

A Chrome böngésző az tudja meríteni. Kíváncsi lennék, hogy mennyit romlott az akku másfél év alatt.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30226) Iomega válasza Iomega (#30225) üzenetére


Iomega
őstag

Tegnap reggel 91%-ról indult, ma reggel 70%-on kezdett, most 20%-on van. 5 óra kijelző idővel, autómata fényerő, online rádió két órán keresztül, zenelejátszás, YouTube videólejátszó, 15 perc street view és Chrom használata mellett.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30227) Fionella válasza snake1977 (#30224) üzenetére


Fionella
tag

Köszönöm az infót! Én is hívtam őket (központ). Árat dettó nem tudott mondani, de ma elküldtem nekik, mert kaptam ismerőstől kölcsön egy másik mobilt.

(#30228) wayne1 válasza Iomega (#30226) üzenetére


wayne1
senior tag

Ez nagyon jó eredmény. Bárcsak az enyém lenne ilyen jó. Tegnap kaptam vissza a fehérvári firstphonetól. Akksit cseréltek benne. Szóval elvileg zsír új akksi van benne. Ennek ellenére : ma reggel feltöltöttem mielőtt mentem dolgozni, 8.0 van rajta még, BT ment az órám miatt, 2ó 24 perc kijelző időnél járok, kb 30 perc hívás és egy kis netezés volt benne amíg autóval vittek és 41%-on van a töltöttség :O Páromnak van egy 3 hónapos Honor 20-a, nagyjából ennyit használta mint én, kevesebb hívás, de több net, BT ment neki is és 82%-on jár. Hívtam a Huaweit, mert nem tudom elhinni, hogy ez egy új akksi lenne, de nem nagyon tudtak mit mondani. Azt javasolták kapcsoljam be az energiatakarékos üzemmódot és ha úgy is merül akkor küldjem el a központjukba bevizsgálásra.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#30229) Iomega válasza wayne1 (#30228) üzenetére


Iomega
őstag

Még én is 8.0-n vagyok, 10. 31-ig garanciás.
Az eredeti akksi jobban merült a mostanihoz képest?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30230) wayne1 válasza Iomega (#30229) üzenetére


wayne1
senior tag

Nem igazán veszem észre a különbséget. Ma még alig használtam a telefont, ha jobban használtam volna ugyanott lennék mint a másikkal :(
Mondjuk a szoftverrel is csináltak valamit (157-es végű van fent, nem tudom előtte mi volt) mert a hívásnál kis körben teszi ki a fényképet eddig pedig teljes képernyős volt.

[ Szerkesztve ]

(#30231) Iomega válasza wayne1 (#30230) üzenetére


Iomega
őstag

Nálam ez a verzió van, de ez 1 sim - es telefon.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30232) wayne1 válasza Iomega (#30231) üzenetére


wayne1
senior tag

Az enyém is 1 SIM-es. Telekomnál vettem anno

(#30233) Bazsi84 válasza wayne1 (#30232) üzenetére


Bazsi84
tag

Pár töltési ciklust azért adj az új akksinak,én akár rajta is hagynám egy két éjszakára a töltőn.
SOT-ra reagálva,ugyan legtöbbször wifin,de nekem nem ritka a 8-9 óra sem.Ha többet játszom,akkor szokott beesni 7 óra alá,de 6 alá sosem megy.Eredeti akksival,2018 januárban vettem.

(#30234) wayne1 válasza Bazsi84 (#30233) üzenetére


wayne1
senior tag

Oké adok neki, köszi a tippet.

Akit esetleg érint a 10 érkezése

[ Szerkesztve ]

(#30235) Iomega válasza wayne1 (#30232) üzenetére


Iomega
őstag

Sötét mód be van kapcsolva?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30236) wayne1 válasza Iomega (#30235) üzenetére


wayne1
senior tag

Persze, azt minden alkalmazásban bekapcsolom ahol csak lehet.

Viszont most meg feldobta, hogy talált egy frissítést 9.0, és nem tudom eltüntetni. Régebben úgy emlékszem volt egy menü ahol el lehetett halasztani. Most viszont csak leállítani tudom a frissítést, és most itt van az értesítési sávban folyamatosan. El lehet valahogy tüntetni?

(#30237) Iomega válasza wayne1 (#30236) üzenetére


Iomega
őstag

Itt próbáltad kikapcsolni a frissítéseket?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30238) Iomega válasza Iomega (#30237) üzenetére


Iomega
őstag

Meg itt is legyen kikapcsolva.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30239) ClioRS


ClioRS
őstag

Nekem már approved, Telekomos 1 SIM-es, de még nem jelzi a frissítést.

(#30240) jansky1


jansky1
senior tag

Van itthon egy mate 10 pro és egy p20 pro, ugyanazzal a játékkal játszunk együtt. A mate 10 pronál folyamatosan akad a játék gyenge wifi jelre panaszkodva, a p20 pronál semmi probléma. Mi lehet a gond?

(#30241) bkiky01 válasza ClioRS (#30239) üzenetére


bkiky01
senior tag

Mire megválok tőle arra megjön.. Már nagyon untam, hogy beltérben jobb képet csinál egy Honor 8..

(#30242) Gerybut


Gerybut
tag

Most lesz aod testreszabás vagy nem? :O

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#30243) Gerybut válasza Gerybut (#30242) üzenetére


Gerybut
tag

2018 októbere óta csak gyorstöltő :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#30244) Domb! válasza Gerybut (#30242) üzenetére


Domb!
tag

Sajnos nem lesz. 10.1-be kerül, azt meg elvileg nem kapjuk meg.

(#30245) Gerybut válasza Domb! (#30244) üzenetére


Gerybut
tag

Azért ez elég kemény üzletpolitika, így a nemzetközi halál kellős közepén :C
4-5 éves Samsungokban alapból benne volt. Azt is értem aki legyint rá, mert van aki nem használja, de nem is az a lényeg, hanem ez a zsugori hozzáállás :o

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#30246) bkiky01 válasza Gerybut (#30245) üzenetére


bkiky01
senior tag

Vékony Ascend P6 óta Huaweiem van, vagyis emiatt is cseréltem, valahogy nem így indult..

(#30247) Gerybut válasza bkiky01 (#30246) üzenetére


Gerybut
tag

Na, nekem meg az ascend Mate óta, ergó ugyanakkor ültünk fel a vonatra, és van egy sejtesem h a kövi telefonunk nem Huáj lesz :R

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#30248) Kiskutya válasza Gerybut (#30247) üzenetére


Kiskutya
veterán

Anyámnak vettem egy xiaomi redmi note 8t-t és azt kell hogy mondjam bitang jó telefon annyi pénzért. El se tudom képzelni milyen lehet egy csúcs modell. Én valószínű év végéig használom a mate 10 pro-t és karácsonyra meglepem magam egy xiaomi-val.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#30249) ClioRS válasza Kiskutya (#30248) üzenetére


ClioRS
őstag

Mi nemrég 9T Pro-t vettünk apukánknak, elég jó telefon az is :) Nekem még régebben volt Redmi Note 3 Pro, árához képest nagyon pöpec volt.

(#30250) Exelsior24 válasza Kiskutya (#30248) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Jelenleg a Xiaomi Redmi Note 8T a legjobb ár/érték arányú telefon a középkategóriában, más hasonló tudású telefonok szinte dupla annyiba kerülnek már, úgy elszálltak az árak egyes gyártóknál.

Én is édesanyámnak szeretnék születésnapjára venni egy okostelefont, mert eddig csak hagyományos telefonjai voltak még, de annyi kikötése volt benne, hogy nem szeretne ilyen lósznya hatalmas méretű telefont semmiképpen, pedig akkor gondolkodás nélkül már meg is rendeltem volna neki. A középkategóriában ilyen kis normál méretű 5,8 - 6" kijelző körül pedig egyedül csak a Samsung A40 találtam, illetve még a Nokia 4.2-est, de az meg elég gyenge hardveresen és nem írnak róla jókat.

Következő telefonra majd a Mate 10 Pro után én is a Xiaomi felé kacsintgatok, csak sajnos a felső kategóriás Mi széria ott is évről évre egyre drágább, lassan utoléri árban a többi top márkát, vagy már lehet utol is érte szinte.
A Mi 9T Pro telefonjuk nagyon tetszett, de a Mate 10 Pro-m még tökéletes állapotban van, és amíg valami baja nem lesz addig szerintem marad mindenképpen még egy ideig.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.