Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) karldergroße válasza Gabesz25 (#29750) üzenetére


karldergroße
senior tag

Majd kipróbálom. Hozzáteszem, ez nem mate pro és én olyan nagy romlást nem tapasztaltam a 9-re történő frissítéskor sem.

(#29752) eurolac válasza karldergroße (#29749) üzenetére


eurolac
senior tag

Köszönöm! ha lesz még valami változás és leírod várjuk! A kamera engem is érdekelne!

Eurolac

(#29753) gulupeti


gulupeti
senior tag

De mikor jön már a 10-es? :)
Utolsó infó amit olvastam ez ügyben, az talán március volt.
Ez még helytálló?

[ Szerkesztve ]

(#29754) karldergroße válasza gulupeti (#29753) üzenetére


karldergroße
senior tag

Miután a mate 10-re jött, nyilván a mate 10 pro-ra is érkezik napokon belül. Erről a két telefonról mindig együtt volt szó. De mint mondtam, nincs mit várni, minimálisak az újdonságok.

[ Szerkesztve ]

(#29755) g4mer


g4mer
senior tag

Nálam van egy egyedi eset 9 óta: rengetegszer összeomlik a billentyűzet, akár swiftkey, akár gboard. Engem csak ez miatt érdekel főképp a 10es frissítés.

Sic Parvis Magna

(#29756) apezka


apezka
tag

Reméljük az új verzió nem lesz vírusos... :P

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#29757) gulupeti válasza karldergroße (#29754) üzenetére


gulupeti
senior tag

Azért az Instagram és Google hírolvasó dark mode miatt nekem várós, ha más miatt nem is. :)

(#29758) g4mer válasza gulupeti (#29757) üzenetére


g4mer
senior tag

ezt a dark mode-ot ti amúgy akksi spórolás szempontjából választjátok, vagy tetszik is nektek?

Sic Parvis Magna

(#29759) gulupeti válasza g4mer (#29758) üzenetére


gulupeti
senior tag

Én mindkettő miatt. + Este főleg kényelmesebb a szememnek, hogy nem perzseli ki a vakító fehér szín. A szemvédelmet eleinte nem haszáltam, még talán írtam is ide kommentet, hogy jobb a kijelzőt teljes "pompájában" élvezni, de aztán kipróbáltam huzamosabb ideig és rájöttem, hogy nem véletlenül találták ki. :D Így ezt is használom időzítve, estétől reggelig aktív.

(#29760) karldergroße válasza g4mer (#29758) üzenetére


karldergroße
senior tag

Mivel a sima mate 10 nem amoled, ezért még annyit sem ér nekem ez a darkmode, mint nektek. Éjjel viszont valóban jobb a szemnek, kipróbáltam tegnap.

(#29761) g4mer


g4mer
senior tag

OFF, de úgyis halott már a topik, úgyhogy mindegy :DDD

Okosórákról mit gondoltok? Használ innen valaki? Azon kívül, hogy mutatja az időt, üzeneteket, fitness funkció, van valami értelme?

Sic Parvis Magna

(#29762) fejesg2 válasza g4mer (#29761) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Kölyök használ a Mate 20-hoz egy LEMFO LEM 8-at. Ő sok mindenre használja, chatelésre, néha youtube, és eddig néha pusázott is róla.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#29763) Drag77 válasza g4mer (#29761) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,
Én egy Fitbit ionic-ot használok vele 2 éve.
Én fizetésre is használom, valamint a kirándulások, biciglizés utvónalának rögzítésére.

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#29764) gulupeti


gulupeti
senior tag

Amennyiben működik a készüléken a Volte funkció, az azt jelenti, hogy hívás közben marad a teló 4g-n és tudok közben internetezni, jól gondolom?
Ismerősöm, aki a Diginél dolgozik azt mondja, hogyha egy telefonon valóban működik a Volte, akkor azt a telefon az értesítési sávban, ikonban külön jelzi is..

(#29765) apezka válasza g4mer (#29761) üzenetére


apezka
tag

Én korábban Huawei Band2 Pro-t használtam (amíg el nem hagytam). Most Watch GT 2-t használok vele. Nekem futáshoz volt igény, hogy telefont ne keljen "cipelni" GPS és a zene miatt, nekem bevált. Nem beszélve a 10-11 napos üzem időről.
Dehogy a telefon is képbe kerüljön, a fenti fitnes karkötő és óra gond nélkül működött és működik is a telefonnal, soha nem volt egy döccenés vagy kapcsolat eldobás. Nekem a saját Egészség alkalmazás is bejön (Huawei mérleg is tök jól kezelhető). Ami talán hiányt okozhatja, némely népszerű kalória követő/fitnes alkalmazás, nem tudja fogadni az adatokat és ez nagyvalószínűséggel így is marad amíg USA és Kína köpköd egymásra...
Nagy ritkán (leginkább vezetés közben) jóljön, hogy az óra használható kihangosítóként és nem kell a telefont tartani, nyomkodni, hogy fogadjam, vagy indítsan a hívást.
Valamint én rühelem kitenni a telefont az asztalra (akár megbeszélésen, akár evés közben), szerintem nem illő dolog (valahogy belénm ezt nevelték, pedig akkoriban nem volt még mobiltelefon), ilyekor jól jön ha látom, hogy fontos-e az a hívás vagy rá ér és kinyomhatom, hogy majd visszahívjam. Ennél többre szerintem nem alkalmas egyik gyártó órája sem.
Pulzsu és vényomás mérésről - appel watch - alvás figyelésről és még talán a lépés számlálásról is az a véleményem, hogy ha ezeket rendszeresen figyeled akkor egy idő után kicsit az eszköz fogja megszabni a minden napjaidat és nem pedig kiszolgálja, kényelmesebbé teszi azokat.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#29766) V-I-D-A válasza gulupeti (#29764) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Telekomnál nem jelzi külön, csak 4G-n marad hívás közben, pont ahogy írtad! :K

(#29767) Indy1 válasza g4mer (#29761) üzenetére


Indy1
tag

honor magic watch-ot hasznalok fel eve.
foleg munkaban ha elnemitom a telefont megis erzem a hivasokat, valahogy kevesbe stressz mit a hirtelen felcsorges.
elotte honor band 3at hasznaltam ket even at. az ora csak vizualisan szebb, nem biztosit semmi extra ficsort

(#29768) g4mer


g4mer
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Jelenlegi formátumban, az én életvitelemhez akkor még jelenleg nincs haszna, hogy okosórát birtokoljak. :D

Sic Parvis Magna

(#29769) deka10 válasza g4mer (#29761) üzenetére


deka10
senior tag

Én egy Huawei watch 2 használok szinte mindenre, ha horgászok vagy uszodában vagyok akkor telefonálni is, minden funkcióját használom, átlagban 24 óránként töltöm kb 30-40 percet.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#29770) yodamester10 válasza g4mer (#29761) üzenetére


yodamester10
őstag

Én samsung galaxy watch -ot használok,ha kihasználod tuti megéri ;)

(#29771) Occon adom


Occon adom
aktív tag

[link] pörög a Huawei megjelent a P40 lite :D, nemrég a p30 pro, nyomulnak rendesen

[ Szerkesztve ]

(#29772) Gerybut


Gerybut
tag

Én a Xiaomi Mi Watch-ot várom de rohadtul, sajnos csúszott a megjelenése meg még csúszni is fog. Igaz 70ezer marha sok egy okosórára, de annyi mindent tud, mint egy telefon.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#29773) Tarkus


Tarkus
újonc

Egy ideig ezen sem kell izgulni... :)

https://huaweiblog.hu/kesobb-jon-a-huawei-mate-10-pro-emui-10-frissitese/

[ Szerkesztve ]

(#29774) fejesg2 válasza Tarkus (#29773) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Köszi az infót, legalább ennyit tudunk már.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#29775) g4mer válasza Tarkus (#29773) üzenetére


g4mer
senior tag

tényleg szánalmasak már... hogy lehet, hogy a sima 10 frissítése már kijött egy hete, a pro-jé, meg 2 hónap még? :W

Nem értem, hogy miért nem lehetett egyszerre kiadni minden modellre..

Sic Parvis Magna

(#29776) karldergroße válasza g4mer (#29775) üzenetére


karldergroße
senior tag

Mint mondtam, nekem sima 10-em van és megkaptam a frissítést. Az újítások, a változások száma és minősége csekély, kb. összesen 2 óra újdonság-élményt nyújt. A kamera nem javult. A készülék nem lett gyorsabb. Teljesen mindegy tehát, 9 vagy 10.

(#29777) g4mer válasza karldergroße (#29776) üzenetére


g4mer
senior tag

valahogy akkor sincs rendjén, hogy mi ugyebár a csúcs készüléket vettük a szériából, és az olcsóbb kapja meg először a frissítést :U

Sic Parvis Magna

(#29778) ClioRS válasza karldergroße (#29776) üzenetére


ClioRS
őstag

Abból is a kínai verzió, ezt tegyük hozzá még, és ott január 4-én kezdték kiküldeni: [link]

(#29779) zoleeno1 válasza g4mer (#29775) üzenetére


zoleeno1
addikt

Legalább 2 hónappal később jönnek ezek a hsz-ek:
"elbaxtákmégjobbanakamerát"
"szarabblettazüzemidő"
"hogylehetvisszaraknia9et"
"sohatöbbetnemveszekhuaweit"
"mindenkimonggyonle"
stb

:DDD ;]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#29780) g4mer válasza zoleeno1 (#29779) üzenetére


g4mer
senior tag

én úgy vagyok vele, hogy csak a gépelés műgködjön már normálisan, a többi már nem érdekel :DDD

Sic Parvis Magna

(#29781) karldergroße válasza g4mer (#29777) üzenetére


karldergroße
senior tag

Mennyiben "csúcsabb" a pro, mint a sima mate 10?

A simában pl. jobb a kijelző felbontása és van jack-kimenet.

(#29782) karldergroße válasza ClioRS (#29778) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nem tudom, milyen az enyém, szürkeimportos, annyi biztos. De a héten kaptam a frissítést, az is biztos.

(#29783) fejesg2 válasza karldergroße (#29781) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Az IP67 védettség miatt egyértelműen jobb választás volt számomra és az OLED kijelzőt is kellemesebbnek tartom. Előtte volt Samsung IPS kijelzős telóm, ahhoz viszonyítottam. A jack nekem nem hiányzik, sosem használtam, mindig bluetooth fülest használok. De persze ezt csak magamra vonatkozóan írtam, nem általánosítva.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#29784) Iomega válasza g4mer (#29775) üzenetére


Iomega
őstag

Még csiszolják a kamera szoftvert. :DD

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#29785) deka10 válasza karldergroße (#29781) üzenetére


deka10
senior tag

Csak annyival, hogy ez a "pro" verzió.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#29786) Oldman2


Oldman2
veterán

Mától egy Mate 10 Pro tulajdonosaként, csatlakozok hozzátok.

Az AOD (Mindig a kijelzőn :C ) kijelzés fényerejét nem lehet állítani valahol?

(#29787) deka10 válasza Oldman2 (#29786) üzenetére


deka10
senior tag

Automatikusan állítja a rendszer, független a beállításoktol.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#29788) fejesg2 válasza Oldman2 (#29786) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Vagy automatán, vagy ha kikapcsolod akkor manuálisan is lehet állítani a fényerőt.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#29789) Oldman2 válasza fejesg2 (#29788) üzenetére


Oldman2
veterán

Hol? Az AOD-ről van szó...

(#29790) karldergroße válasza deka10 (#29785) üzenetére


karldergroße
senior tag

Értem. Tehát a neve számít

Fejesg2:

Az ips-védelem számomra olyan, mint ha elefántriasztót szerelnék fel a lakásra. A jack pedig nem a füles miatt kell. Nekem is van bluetooth-fülesem, de a hifi-erősítőmhöz és a konyhai aktív hangfalamhoz csak így tudom csatlakoztatni a készüléket. Ezen kívül nekem annak idején 2018-ban még a nem pro verzió mellett szóló szempont volt, hogy a keparány a hagyományos 16:9 legyen, nekem nem tetszenek a hosszúkás kijelzők. Más kérdés, hogy ha le kell cserélni ezt a telefont, olyat már nem fogok találni.

[ Szerkesztve ]

(#29791) fejesg2 válasza Oldman2 (#29789) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Jogos, :B sorry. :R

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#29792) fejesg2 válasza karldergroße (#29790) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Nekem azért volt szempont az IP67, mert landolt már telefon a kádban, fürdőzés közben (ez is 2 alkalommal). Ezzel viszont nyugodt szívvel telefonáltam már szakadó esőben is. Persze ez ismét csak magamra értve, sokak nem veszik valódi hasznát egy ilyen védelemnek.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#29793) Oldman2 válasza fejesg2 (#29792) üzenetére


Oldman2
veterán

Nálam is fontos volt ez, sőt az egyik legfontosabb!

Másodsorban az értesítő LED megléte, Redmi Note 8T készülékről jöttem, ahol ennek és az AOD hiánya nagyon sokakat zavaró tényező máig is.

(#29794) karldergroße válasza Oldman2 (#29793) üzenetére


karldergroße
senior tag

Értesítő LED a sima mate 10-en is van. Az AOD szerintem úgy hülyeség, ahogy van. Csak az akksit zabálja. Nem létezik, hogy állandóan látni kell azt, mennyi az idő, meg van-e valami a facebookon. Hogy ezt lássam, elég megpöccintenem illetve megemelnem a telefonom tokját és máris látok minden "fontosat".

De azt persze belátom, hogy az igények eltérőek lehetnek.

(#29795) Oldman2 válasza karldergroße (#29794) üzenetére


Oldman2
veterán

Az AOD-t csak azért "védtem", mert ha egy készüléken se ez, se értesítő LED nincs, akkor az egy önt...ön szúrás szerű megoldás.

(#29796) karldergroße válasza Oldman2 (#29795) üzenetére


karldergroße
senior tag

A LED hiánya valóban nagyon rossz. Volt ilyen telefonom már, és tényleg rossz, ha azt se látni, hogy hívtak.

(#29797) zoleeno1 válasza karldergroße (#29794) üzenetére


zoleeno1
addikt

Azért azt kimondhatjuk, hogy nem annak alapján pozicionalja a gyártó az aktuális csúcsot, hogy neked mik a fontosak és szerinted mi a hülyeség:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#29798) karldergroße válasza zoleeno1 (#29797) üzenetére


karldergroße
senior tag

Azt hiszem, erről írtam én is.

(#29799) g4mer válasza karldergroße (#29781) üzenetére


g4mer
senior tag

amoled, ip védettség, szebb kialakítás, + sokkal drágább volt. Logikusan az adott csúcsnak kéne megkapnia először, de inkább egyszerre a többivel. Nem utólag.. Azt se értem, hogy a járvány hogy tehet be neki, gondolom nem februárban álltak neki az egésznek, plusz hardverileg nincs különbség a mate 10 és pro között, csak kijelzőben.

Sic Parvis Magna

(#29800) karldergroße válasza g4mer (#29799) üzenetére


karldergroße
senior tag

Szebb kialakítás? Hm.......
Drágább volt? Azért nem vettem azt, mert többért kevesebbet nyújtott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.