Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) GEIL válasza Iomega (#30150) üzenetére


GEIL
addikt

:DDD ezen kínomban én is csak nevetek.....vicc ahogy elcseszték a kamerát....most van nálam 2 éve, de ég és föld amiket akkor lőttem vele. :U :( :O

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#30152) Iomega válasza GEIL (#30151) üzenetére


Iomega
őstag

Nekem még 8-cal gördül, a képminőség kedvezőbb.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30153) Bazsi84 válasza mirci18 (#30149) üzenetére


Bazsi84
tag

Azt azért tegyük hozzá,h ez a fajta időjárás nem annyira kedvező egyik telónak sem,de ami még fontosabb,h ez csak egy átméretezett kép,nem valós méret...

(#30154) snake1977


snake1977
őstag

google drive-ba töltsétek fel a képeket, a ph lerontja a jpg méretét és minőségét is, még a prémiumosoknak is csak 90%-os a jpg minőség.
Minél jobbak a fényviszonyok annál jobb lesz a kép minősége, kicsi a lencse, kicsi a szenzor felülete, persze fejlődik meg egyre jobb lesz a mobilos kamera szegmens, de megvannak a fizikai korlátai ezeknek a kameráknak, a telefon szoftveres bűvészkedése pedig van hogy néha inkább hátrányára mintsem előnyére válik egy egy fotónak.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30155) snake1977 válasza snake1977 (#30154) üzenetére


snake1977
őstag

Ezeket a képet most lőttem max. felbontáson, rémesek... [link] belenagyítva kicsit már minden pixeles, mosott.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30156) krics válasza snake1977 (#30155) üzenetére


krics
tag

Nem tom, csak ironizaltal? En nem latok ezekkel a kepekkel kulonosebb problemat, a szocskes fotok meg szerintem kifejezetten jok.

(#30157) SkiDev válasza krics (#30156) üzenetére


SkiDev
senior tag

Azt a Fuji fényképezőgépével lőtte. :DDD

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#30158) snake1977 válasza krics (#30156) üzenetére


snake1977
őstag

A szöcskés fotó benne maradt a mappában, az még a finepix S5800-al készült.
A többi képnél a részletek elvesznek, a mobilok kamerája nem igazán szereti a részletgazdag, táj jellegű képeket. Közelről egyébként kifejezetten jó képeket lehet készíteni, makróval 2x zoom mellett meglepően jó.
Ezt most ide teszem be, nem tudom mennyire rontja le a minőséget a ph.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30159) g4mer válasza snake1977 (#30155) üzenetére


g4mer
senior tag

A mobilok nevét melyik prgoram/oldal írja így rá a képekre?

Sic Parvis Magna

(#30160) arktos válasza g4mer (#30159) üzenetére


arktos
tag

Kamera app beállításai között "Add watermark"

(#30161) golyós válasza g4mer (#30159) üzenetére


golyós
őstag

5A Gyári kamera alkalmazás ;)
Beállisáknál kapcsold be, vízjel a neve

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#30162) g4mer válasza golyós (#30161) üzenetére


g4mer
senior tag

ahhh :W Köszönöm nektek :D

Sic Parvis Magna

(#30163) mirci18 válasza snake1977 (#30154) üzenetére


mirci18
addikt

[link]

Így jobbak a képek?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30164) snake1977 válasza mirci18 (#30163) üzenetére


snake1977
őstag

Mindenképpen, ha megnézed itt [link] az egyik képen hasonlitottam lomega nagyítását, a másikon a gdrive-ból leszedett eredeti kép és a ph által átméretezett képet látod, már magában a méretben is látványos a különbség, illetve a minőségen is észre lehet venni azt a kis elmosást ami a jpg minőségének csökkentése eredményezett. Igyekeztem ugyanazt a részletet kivágni és egymás mellé tenni.
Szerk.: Monitoron nézve még sokkal jobban kijön mint a telefon kijelzőjén.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30165) mirci18 válasza snake1977 (#30164) üzenetére


mirci18
addikt

Jó tudni hogy a ph-n ne akarjunk fotót elemezni.
Így viszont már csak az maradt nyitott kérdés hogy ez a minőség megfelelő e a telefonhoz vagy romlott egyértelműen.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30166) Iomega válasza snake1977 (#30164) üzenetére


Iomega
őstag

Jó az összehasonlítás, van különbség. :)

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30167) fdisk


fdisk
őstag

True Phone-t és egy gyári "" hívásrögzítőt használok.
Ez a páros a legújabb frissítés (2.0.2) után már nem működik együtt. Kénytelen voltam visszatenni az utolsó előtti verziót. (1.7.8)
Kérdésem, hogy aki ugyan ezt a párost használja, annál sem működik együtt a két app?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#30168) snake1977 válasza mirci18 (#30165) üzenetére


snake1977
őstag

Nem teljesen értem mire gondolsz a telefonhoz megfelelő minőség alatt?
Nemrég volt a kezemben egy P30 pro, néztem a fotót amit készített, érezhető volt a difi, a részletgazdagság egész más szinten volt, mindazonáltal csak a kamera miatt nem vennék p30 pro-t, de előbb utóbb ennek is lemegy az ára elérhetőbb szintre.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30169) mirci18 válasza snake1977 (#30168) üzenetére


mirci18
addikt

Pont azt amit írsz.
Most ugye Mate 10 pro-m van.
Ha szeretnék újat akkor csak olyat vennék ami jobb modernebb az enyémtől.
Most ugye inkább kamerában van előrelépés.
A papíron erősebb modell nem érdekel sem a hajlított kijelző.
Ahogy látom jobb képek vannak Mate 30 pro-nál vagy épp P30 pro.
Ha bármelyik telefon lesz 100-130 k környékén ősszel akkor megveszem. Ha nem nem életfontosságú.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30170) Occon adom válasza mirci18 (#30169) üzenetére


Occon adom
aktív tag

[link] Huawei P40 Lite 128GB 6GB RAM Dual Mobiltelefon
Lehet nem pörög annyira a CPU, de árba és kialakitásban hasonló, az "E" már nem jó döntés volna.

(#30171) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Érdeklődnék hogy szerintetek előre lenne e kép minőség szempontjából,váltanom Samsung A50 re.Ugy látom spec alapján a két teló között lényegi különbség hogy s mate ban 6gb ram van az A50 be meg 4 Viszont nekem az Samu oled kijelzője jobban be jön.cdak azt nem tudom hogy képeket jobbakat lő e,és hogy alltalánoságban jobb e.A csere egy az egyben lenne,és az én telom mar más fél éves de még garis,az A50 meg 3 hónapos és garis.koszi elöre is a választ.

(#30172) Iomega válasza kromatika (#30171) üzenetére


Iomega
őstag

Azért az elgondolkodtató, hogy a Samsung tulaja Mate 10 Pro-ra váltana, magyarul menekül a Samsungtól, én nem vennék Samsungot. Az nem árt, ha több memória van, visszafelé nem fejlesztenék.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30173) Occon adom válasza Iomega (#30172) üzenetére


Occon adom
aktív tag

[link] 256GB 12GB RAM snapi procival jó ajánlat, inkább, és Android!

[ Szerkesztve ]

(#30174) g4mer válasza Occon adom (#30173) üzenetére


g4mer
senior tag

hát ez valami förtelem, ahogy kinéz :DDD

Sic Parvis Magna

(#30175) Occon adom válasza g4mer (#30174) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Mondjuk a káva elég széles, az igaz meg 209 g a sulya, dehát nehz benne az a sok memória. :)
Nem nézegetni kell , használni! :)

(#30176) g4mer válasza Occon adom (#30175) üzenetére


g4mer
senior tag

Nekem ugyan olyan fontos a telefon kinézete, mint a tudása. A matenél is döntő volt, a kinézete, egyből megtetszett ez a mocca barna szín, még ma is nagyon tetszik. Talán ezért is van még meg.

Sic Parvis Magna

(#30177) Iomega válasza Occon adom (#30173) üzenetére


Iomega
őstag

Inkább a Oneplus 7Pro 256GB, 8GB ram-mal.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30178) Occon adom válasza g4mer (#30176) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Vettem rá rendes tokot úgy néz ki majdnem mind a XIomi, de védi is., bár gyönyörű a készülék a mai napig, csak nem látom a toktól.
A kijelző beégésén kivül más bajom nincs is vele

(#30179) snake1977 válasza mirci18 (#30169) üzenetére


snake1977
őstag

Azt mondanám a 100k inkább az a lélektani határ, amikor már megérheti leváltani a 10 prot, neked meg pláne hogy kb. úgy használhatod a készüléket mint én, azaz nem igazán a játék a fő felhasználási terület.

kromatika: Nem tudom milyen az A50 kijelzője, de öcsémnek S9 plus van, az én kijelzőm színei sokkal szebbek, a fehér főleg..a samsungon hidegebb az alap színhőmérséklet, a felbontáson viszont látni hogy nagyobb. Egy ellenérvet biztosan tudok mondani, mivel öcsém elvetemült samsung fan, már az S9+ oledjét cserélték egyszer gariba mert beégett, pedig automatikus fényerőt használ, és odafigyel hogy sokáig ne legyen statikus tartalom a kijelzőn. Ez minden régebbi samsungjánál így volt eddig, és kivétel nélkül átesett gar. idő alatt mindegyik egy egy kijelző cserén, szóval ha váltasz akkor olyat keress amin sok garancia van még.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30180) g4mer válasza Occon adom (#30178) üzenetére


g4mer
senior tag

Engem idegesít a tok, itthon mindig leszedem róla.

Sic Parvis Magna

(#30181) kromatika válasza snake1977 (#30179) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm a választ.Nem is a színekkel van bajom ha nem az éleséggel és a nap fényben való láthatósággal.Ebben tuti hogy jobb az A50 ben lévő oled kijelző.Meg úgy egészben is egész kijelző kontrasztosabb is.Ami A50 re váltanék az 3 hónapos és van rá még 21 hó gari,az enyémre meg már csak 5 hó.Csak azt nem tudom hogy kamerában melyik a jobb.

(#30182) snake1977 válasza kromatika (#30181) üzenetére


snake1977
őstag

Talán ez segít egy kicsit, bár a két tesztnél már nem ugyanazt a protokollt használták.
A50 dxomark , Mate 10 pro dxomark.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30183) snake1977


snake1977
őstag

Ha már kamera, Oneplus 8 Pro, amikor túl jól sikerül egy feature... :DD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30184) krics válasza kromatika (#30181) üzenetére


krics
tag

A céges telóm egy A50-es. Amiben a m10 proval szemben győz, az két dolog: a képernyője tényleg sokkal szebb, sőt ragyogó, a másik pedig, hogy már jött rá ota 10-es droid, és asszem 11 is lesz rá. Minden másban a m10 pro többnyire nyers erővel lenyomja vagy legalább ugyanazt a szintet hozza. A m10 pro kamerában is jobb. Igaz túl sokáig nem hasonlítgattam a kamerákat, csak egy egyszerű tesztet végeztem, tök sötétben kb 3 méterről vakuzva lőttem ugyanabból a szögből egy képet a könyvespolcról. A kisebb betűvel szedett könyvcímeket a m10 proval készült fotón simán elolvastam, míg ugyanezt az A50-nel készült fotóról már sokkal nehezebben lehetett kivenni.

(#30185) Iomega válasza snake1977 (#30183) üzenetére


Iomega
őstag

7Pro-nak a motorizált selfi pop-up kamerája jobban bejön.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30186) snake1977 válasza Iomega (#30185) üzenetére


snake1977
őstag

Itt az infra a lényeg, átlát a vékony fekete anyagokon ;]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30187) Iomega válasza snake1977 (#30186) üzenetére


Iomega
őstag

Megnéztem a videót. Ettől függetlenül, a pop-up kamera előnyösebb megoldás számomra, mint az, hogy átlát bizonyos felületen, a kijelzőn meg ott vigyorog egy előlapi kamera a bal felső sarokban. ;)

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30188) hanti válasza Iomega (#30187) üzenetére


hanti
senior tag

Régebben is próbálkoztak ezzel a megoldással, de sosem jött be, sok a hátránya (sérülékenység, beázás) a One+ is elhagyta!

(#30189) snake1977 válasza Iomega (#30187) üzenetére


snake1977
őstag

Almát körtével, nem telefon összehasonlításnak írtam, csak a hátlapi infra kamera képessége ami érdekesen túl lett tolva (talán direkt? ;]).
Nyilván jóval hasznosabb dolog az átlag júzernek egy pop up kamera mint az infra. :)
Bár manapság akadnak fotósok akik átalakítják direkt a régi cannon gépüket infrára, ez is egyfajta művészetté kezdi kinőni magát. [link]

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30190) Iomega válasza hanti (#30188) üzenetére


Iomega
őstag

Abból indulok, ki, hogy a selfie lehetőség kihasználása nálam nagyon ritka, így inkább legyen rejtve a kamera, még ha nagyobb kockázattal is jár, akár a beázást nézzük. Az előlapi kamera viszont minden használatkor a szemed elé tárul a telefon használata során, számomra az negatívum.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30191) hanti válasza Iomega (#30190) üzenetére


hanti
senior tag

S10+ - t használok 19 március óta, akkor a Mate 10 prot a feleségemnek adtam. Sötét mód használatánál észrevehetetlen, pedig ott dupla! Sokszor el is felejtem hogy ott van. :DD

[ Szerkesztve ]

(#30192) Iomega válasza hanti (#30191) üzenetére


Iomega
őstag

Ebben a formában, nekem valahogy nem az igazi. :) Örülök, hogy neked így megfelelő. :D

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30193) imibaba válasza fdisk (#30167) üzenetére


imibaba
csendes tag

Nálam is ez a helyzet.

(#30194) kromatika válasza krics (#30184) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm a választ mindenkinek.

(#30195) mirci18 válasza Occon adom (#30170) üzenetére


mirci18
addikt

Lite-ot sose vennék.
Egyrészt a kamera másrészt az always on display miatt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30196) mirci18 válasza g4mer (#30174) üzenetére


mirci18
addikt

Tokban úgysem látszik a többi meg lényegtelen.
Egyébként a legtöbb ember a telefonok dizájnját pont letojja.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30197) mirci18 válasza snake1977 (#30179) üzenetére


mirci18
addikt

105-ért vettem akciósan a Mate 10 pro-t most se szándékozok sokkal többet költeni rá.
Kamerán kívül ezzel a telefonnal sincs gondom.
Teszi a dolgát sokrétűen tudom használni.
Játszani nem szoktam.

Használt telefont nem szoktam venni Samsungot meg főleg nem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30198) snake1977 válasza mirci18 (#30197) üzenetére


snake1977
őstag

Én elvagyok az alig használt készülékekkel, mivel a boltból kilépve már aznap estére 20%-al kevesebbet ér, így nem izgat ha néhány hetes/hónapos újszerű készüléket veszek jóval a bolti ár alatt. A samsung anyaghasználata nekem sosem tetszett, lehet felnőtt már és kevesebb a műanyag a készülékeiben ezt nem tudom...de régen emiatt utáltam meg, a széleken futó krómozott műanyag dísz csík mindig lekopott minden készüléknél, igénytelen megoldás. A P7 után szinte csak huawei telefonjaim voltak (meg 2db LeEco) mindegyik igényesebb volt anyaghasználatra mint a samsungok. :U Ha tudás/teljesitményben nem is voltak jobbak.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30199) bodeesz válasza Gabesz25 (#30110) üzenetére


bodeesz
tag

Én eddig nem voltam nagy kontó fan (tervezett elavulás) de nekem is elő jött a halk beszéd hangszóró szindróma. Szerencsére nekem még van ható gari.

(#30200) g4mer


g4mer
senior tag

Ma volt egy hívásom, de nem vettem fel, megvártam amíg lerakják, és zsebreraktam a telefont. Erre 10 perc múlva! hallom, hogy elkezd tárcsázni valakit a telefon, egy tök random embert hívott fel a kontaktok közül .. ilyen történt már valakivel? :U És ez nem az első eset, kb pár hónapja ugyan így jártam, ami érdekesség, hogy mindkét embernek 3 betűből álló neve van, biztos különös véletlen

Sic Parvis Magna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.