Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) deka10 válasza karldergroße (#29790) üzenetére


deka10
senior tag

Nem a neve, a gyártó ítéli meg a terméket és pozíciónálja, ez esetben a Huawei úgy ítélte meg, hogy az amoled kijelzővel szerelt készülék lesz a pro széria és ennyi. Természetesen ha neked sima M10 a nyerő akkor az, én speciel 8-9 éve csak amoled kijelzővel szerelt készüléket veszek meg, részemről az a fő szempont.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#29802) karldergroße válasza deka10 (#29801) üzenetére


karldergroße
senior tag

A neve az "európai verziónak" pro lett azért, hogy különbözzön a simától. Nem úgy csinálták, mint a Samsung, ahol az S10 plus mindent tud, amit az s10 és még meg is fejeli azt. Más célközönséget céloztak meg a Mate-tel és a Mate "pro"-val. Azon kívül valamilyen titokzatos okból a Mate 10-et Európában nem forgalmazták. A Mate 10-nek nincs amoled kijelzője, de egy nagyobb felbontású - egyébként kiváló minőségű - kijelzője van, hagyományos képaránnyal. A nagyobb felbontás és a hagyományos 16:9-es képarány nekem fontosabb volt, mint az amoled. (Pl. az LCD nem tud beégni.) A Mate 10 nem vízálló, viszont van rajta Jack, ami nem hátrány. És az sem, hogy az ujjlenyomat-olvasó az elején van. Valamint - ami nekem például nagyon fontos volt - bővíthető SD kártyával, ami egyértelmű előny. A pro-n csak 128 GB van, minusz rendszer. Nekem 512 GB-os kártyám van a Mate 10-ben, egy halom hangzó és képanyaggal. A két telefon mindent egybevéve nagyjából egy színvonalon mozog, mutatja ezt az is, hogy a GSMArena tesztjén egyforma - 4,3 - pontot kaptak. Tehát az az indoklás, hogy a pro-nak jobban meg kellett volna kapni a frissítést, nem áll meg. Más kérdés, hogy én sem értem, miért.

(#29803) deka10 válasza karldergroße (#29802) üzenetére


deka10
senior tag

Akkor miért árulnak Ázsiában is pro verziót, még ha ugyanaz volna a specifikáció akkor talán, de nem, és azért valljuk meg összekeverni sem lehet őket. 5 évig használtam Samsung Note 2-t nem éget be a kijelző. A ramot kifelejtetted az okfejtésből, sd nem opció kell a két kártya és már elfogytam volna 64-nél, jacket nem használok már vagy szintén 10 éve. De visszakanyarodva nem én hanem a gyártó emelte ki pro jelzővel.

[ Szerkesztve ]

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#29804) Domb! válasza g4mer (#29799) üzenetére


Domb!
tag

Olyasmit olvastam, hogy a sima p20 még az EMUI 10.1 -et is megkapja, pedig azért nem jobb mint a mate 10 pro, max újabb a kamerája.

(#29805) karldergroße válasza deka10 (#29803) üzenetére


karldergroße
senior tag

A pro nem jelző. Nyelvtanilag sem. Miért árulnak Ázsiában pro-t is? Halvány lila gőzöm nincs. A RAM-ban igazad van, bár ez annyira nem látszik:

https://www.youtube.com/watch?v=6d3pKh7EjEU

Az pedig, hogy nem opció a kártya... De, a microsd-slot pontosan egy opció:

https://idegen-szavak.hu/opció

Nekem 520 GB szabad helyem van, neked kb. 80. Tehát ez egy opció. És ha megszakadsz, akkor sem tudod bővíteni.

[ Szerkesztve ]

(#29806) bodeesz válasza Domb! (#29804) üzenetére


bodeesz
tag

Sőt. A mate 10 szériából egyedül a LITE maradt a negyedéves biztonsági frissítési körben, a sima és a pro onnan is kikerült. Hüvelynél valaki csúcsán ledobta a láncot.

(#29807) deka10 válasza karldergroße (#29805) üzenetére


deka10
senior tag

Ugyanmár hadjuk a nyelvtant, mi köze ehhez. Sd nálam nem opció, nem a készülékben, ha ment már tönkre sd akkor értenéd. De mindegy is, számodra a sima M10 a pro ennyi, a gyártó meg azért adta ezt a jelzőt a készüléknek, hogy a sok buta eu-s állampolgárt direkt megtévessze, na jó van már. Részemről ennyi, nem tudtál meggyőzni.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#29808) g4mer válasza karldergroße (#29805) üzenetére


g4mer
senior tag

akkor lényegében ki se használod az sd kártyád, kb 490 gb szabad hely lehet rajta gondolom, szóval a telód háttértárjából is van 30gb szabad helyed alsó hangon, ha neked 520 gb szabad helyed van jelenleg.

Nekem 99,5 GB szabad hely van, pedig minden szükséges app rajta van, csomó kép. Elképzelni nem tudom, mit akarsz te tárolni 500 gb fájlt egy telefonon :DDD 4k-ban videózol egész nap?

Sic Parvis Magna

(#29809) Oldman2 válasza g4mer (#29808) üzenetére


Oldman2
veterán

Teljesen parttalan, amin vitáztok...
:C

Miért nem lehet azt elfogadni, hogy embereknek más elvárásai lehetnek, mint az enyém?
:R

Nem vagyunk egyformák.
;)

(#29810) g4mer válasza Oldman2 (#29809) üzenetére


g4mer
senior tag

Persze hogy nem vagyunk egyformák. :)

Ha más elvárásaim vannak, akkor nem az adott modell fórumjába írogatok, azt vitatva, hogy mitől pro a pro modell..

Sic Parvis Magna

(#29811) karldergroße válasza g4mer (#29810) üzenetére


karldergroße
senior tag

Én csak azt tettem szóvá, hogy a kolléga azzal jött, hogy "pro" modell előbb kellene, hogy megkapja a frissítést, mint a sima + rávilágítottam arra, hogy a Mate 10 esetében a "pro" verzió nem a sima még jobb verziója, hanem egy másik - hasonlóan jó - készülék más igényekre. Természetesen rendben van az, hogy valaki a pro-t vette meg, főleg úgy, hogy a sima nem is volt hivatalosan kapható. Életem legjobb telefonja a Mate 10 és csak azért nem vennék legközelebb is Huawei-t, mert nincs rajta Google (egyelőre...). Ezzel a frissítéssel egyébként ebben a telefonban még egy jó év biztos benne van.

A tárhelyről meg annyit: nekem nem üres hely az 520 GB, mert tele van zenével és filmmel. Ez a hobbim, mit csináljak. Csak azt jegyeztem meg, hogy nem hátrány, hogy egy telefon sd-kártyával bővíthető. És azért "írogatok" ide, mert az én telefonomnak nincs fóruma, mivel nagyon kevés magyar embernek van ilyen, és mégiscsak a pro áll hozzá a legközelebb.

(#29812) g4mer válasza karldergroße (#29811) üzenetére


g4mer
senior tag

nincs is azzal baj, az sd bővíthetőség jó dolog, ha fontos képeket akarsz rajta tárolni, stb.

Csak arra reagáltam úgy, hogy eléggé érdekes hozzáállás ez a huaweitől, hogy nem az adott "csúcs"-modellt frissíti először, hanem a kistesvért. Bár lehet a mate 10 porsche design számított igazából csúcsnak.. :D

Sic Parvis Magna

(#29813) Iomega válasza g4mer (#29812) üzenetére


Iomega
őstag

Porsche design - külsőleg van eltérés, na meg 256GB tárhely, semmi több.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#29814) g4mer válasza Iomega (#29813) üzenetére


g4mer
senior tag

tudom, de látom nem megy át amit próbálok sugallni: ha van egy termék, ami exkluzívabb volt, többe került, mint egy másik ugyan abból a szériából, akkor a logikus-helyénvaló az lenne hogy mindenki egyszerre megkapja, de ha mégse így van, akkor a drágább/"csúcs"/exkluzívabb készülékek először. De nem is bosszantana, ha mondjuk rá 2-3 napra jönne, de itt már megint 1 hónapos csúszásról van szó :U

Hülye példa: van 2 audi, azonos szériából, egyik egy legolcsóbb A4 a másik egy fullos A8, és az A4 kapná meg először a frissítést, az A8 tulajok majd valamikor rá egy hónapra, ha minden jól megy.

Nálam ez így jön le, megint leírja magát ez a cég a szememben..

Sic Parvis Magna

(#29815) Iomega válasza g4mer (#29814) üzenetére


Iomega
őstag

Igazad van, én is így gondolom, a Huawei-nél pedig fordítottan. Jelen esetben az "olcsóbbik" modell élvez elsőbbséget, csöppet megtévedtek. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#29816) karldergroße válasza g4mer (#29814) üzenetére


karldergroße
senior tag

Látom, nem sikerült megérteni. A Mate 10 és a Mate 10 pro nem úgy viszonyul egymáshoz, mint a legolcsóbb Audi A4 és a full extrás A8. Már csak azért sem, mert az A4-ben nem szoktak olyan dolgok benne lenni, ami a fullos A8-ban nincs.

(#29817) karldergroße válasza g4mer (#29814) üzenetére


karldergroße
senior tag

A legolcsóbb A4 és A8-as hasonlat kb. a PLite 2017 és Mate10pro közötti különbségnek felelne meg.

(#29818) g4mer válasza karldergroße (#29816) üzenetére


g4mer
senior tag

Ez egy nagyon sarkalatos példa volt. Legyen akkor A8 vs S8 🤷🏻‍♂️

De mindegy, csak igazságtalannak érzem. Ez van.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#29819) deka10 válasza g4mer (#29814) üzenetére


deka10
senior tag

Én úgy vagyok vele, inkább késsen, mint olyan problémák legyenek mint a 9.0 frissítéssel, pl a M10 nem amoled kijelzővel szerelt ezért ott gondolom nem is volt gond az idő kijelzéssel. Ahogyan mondták nincs sok újdonság, nem mondom, hogy hidegen hagy, de 9.1-el nincs gondom.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#29820) mirci18 válasza Tarkus (#29773) üzenetére


mirci18
addikt

Asszony Mate 20 Lite-ján már rajta van. Semmi extra nincs mit várni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#29821) mirci18 válasza karldergroße (#29794) üzenetére


mirci18
addikt

Értesítő led csak töltés közben hasznos a számomra.
Az Aod meg számomra hasznos mert sokszor ha asztalon van a telefon vagy zsebben nem kell feloldanom. Látom az időt esetleg azt is hogy hívtak e vagy írtak e. Mivel nekem nincs csak egy szilikon tokom így enélkül nem tudnák egyszerűen képernyőt feléleszteni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#29822) fejesg2 válasza mirci18 (#29821) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Én a Flip View tokot használom a pro-hoz. Picit megemelem a tok tetejét és már látom is, hogy kerestek-e vagy csak a pontos időt. Na meg hívást is tudok vele fogadni kinyitás nélkül.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#29823) karldergroße válasza fejesg2 (#29822) üzenetére


karldergroße
senior tag

Én is, szerintem a legjobb megoldás, és szükségtelenné teszi az AOD-t. Ha pedig meg akarom tudni, mennyi az idő, az órámra nézek. Nem kell mindig a telefont buzerálni.

Ettől függetlenül sajnálom, hogy a Huawei-jel így elbánt Trump, mert nagyon tetszik a Mate 10 és a következő készülékem is Huawei lett volna.

(#29824) fejesg2 válasza karldergroße (#29823) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Egyetértek! :K

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#29825) zoleeno1 válasza fejesg2 (#29822) üzenetére


zoleeno1
addikt

Csak ahhoz hozza kell nyúlni, nem elég rapillantani. Nekem jo volt nagyon, ez az egy hiányzik is a oneplus-bol, mert itt ez a kcsg ambient van, ami kb ugyanaz mint az aod, de hozza kell erni a kijelzőhöz, vagy fel kell emelni, hogy lásd a tartalmat... Kinek mi, nekem kenyelmes volt es a munkam során is jól jött.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#29826) GEIL válasza karldergroße (#29811) üzenetére


GEIL
addikt

így igaz....5-ös BMW se mindegyik M5.....egy 520i vagy 530i még teljes M-packettel sem közelíti meg a teljes értékű M5-öt.....árban is a harmada esetleg. :K :U De hétköznapi ember ha nem tudja mint nézzen rajtuk akkor persze...kb "egyformák".

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#29827) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Volt valami akció a garancia idő hosszabbításra? Nekem valamiért 2,5 évet számolt a rendszer. Pedig én mindenhol csak 2 évet olvastam. A koronavírus miatt meg még dobtak rá most.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29828) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziasztok!

Másfél éve van meg a készülékem, nagyon szeretem, de az utóbbi időben a SOT lecsökkent kb. 4 órára.

Lenne alkalmam lecserélni egy ikertesóra, ami hasonló korú, gyári független, makulátlan, de garanciában pár hete cserélve volt benne az akku és a kijelző. Emiatt a SOT bőven 6+ óra, a kijelző gyári fóliás.

Számla + gari is megvan hozzá, mit gondoltok?

Pénzt nem kellene rádobnom, max. 5k-t, tehát ez nem szempont. A kérdés az hogy megéri-e az új akku és kijelző, de mégis csak egy bontott telefont vennék.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29829) Peet válasza Motion_Blur (#29828) üzenetére


Peet
senior tag

Megéri, de miért éri ez meg a másik félnek? Gondolkozz ezen el egy kicsit. Amúgy a cserélt aksis már lehet nem IP védett annyira.

(#29830) Motion_Blur válasza Peet (#29829) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Cserét nem szó szerint értem :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29831) wayne1 válasza 7Heads Drago (#29827) üzenetére


wayne1
senior tag

Biztos hogy lett hosszabbítás l. Az enyém áprilisban járt volna le és most nézem, hogy júniusig meg lett hosszabbítva. Ez jó hír, mert aksi csere lenne, de most nem kell elvinnem ebben a helyzetben hanem ráérek később.

(#29832) Oldman2


Oldman2
veterán

OTP Simple NFC-s fizetés

OTP-s kártyám van, más készülékeken gond nélkül ment (eddig).

Kell-e valami "különleges" beállítás ezen a készüléken, hogy működjön?

Feloldom a képernyőt, megjelenik a más telókon megszokott képernyő, rajta a zöld pipával, de a Terminál azt mondja Sikertelen fizetés.
:W :W :W

(#29833) olajbogyo válasza Oldman2 (#29832) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Szombaton fizettem, és nem volt gond vele. De pont pénteken szólt, hogy frissítsem a simple alkalmazást, mert akkor nem ment nekem sem. Bementem a play-re, és ott az alkalmazásaim között jelezte, hogy frissítsem....megtettem, másnap már ok volt. Hátha nálad is ez a megoldás.....

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#29834) keselyü57


keselyü57
tag

(#29835) Oldman2 válasza olajbogyo (#29833) üzenetére


Oldman2
veterán

A 3.15.4 verziójú Simple app van a készüléken.

A frissítések automatikusak nálam, majd beszámolok ha van változás...
:R

(#29836) Oldman2 válasza keselyü57 (#29834) üzenetére


Oldman2
veterán

Szupi, érint valakit itt?
:F

(#29837) ClioRS


ClioRS
őstag

Engem, április 4-én jár le a garim.

(#29838) yodamester10 válasza Oldman2 (#29832) üzenetére


yodamester10
őstag

Kb fél órája használtam egy Peny-ben,nálam nincs gond 2017-es készülék.

[ Szerkesztve ]

(#29839) wayne1 válasza Oldman2 (#29836) üzenetére


wayne1
senior tag

Engem is. Április közepén járt volna le és aksi cserém lesz. Így nyugodtan tudom intézni.

(#29840) szabcsab válasza Oldman2 (#29832) üzenetére


szabcsab
csendes tag

Frissítés után nem kizárt, hogy újra kell aktiválnod a kártyát, vagy be kell állítani alapértelmezett kártyaként!

(#29841) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Hol találom a telóban az infrát? :R

(#29842) theooracy válasza kromatika (#29841) üzenetére


theooracy
aktív tag

Üdv. Konkrétan: sehol. Semmiféle beállítási, vagy egyéb opció nincs hozzá. Az "Okos vezérlő" aktiválja, ill. használja. Ennyi.

(#29843) kromatika válasza theooracy (#29842) üzenetére


kromatika
veterán

Sajnos az Okos vezérlő-t sem találom hogy hol van. :W

(#29844) yodamester10 válasza kromatika (#29843) üzenetére


yodamester10
őstag

Tessék

(#29845) Azerta


Azerta
csendes tag

Üdv,másnak is látszanak bizonyos szögből a modulok körüli "keret"????

(#29846) Azerta


Azerta
csendes tag

(#29847) keselyü57 válasza Azerta (#29846) üzenetére


keselyü57
tag

Ternészetesen.

(#29848) keselyü57 válasza Oldman2 (#29836) üzenetére


keselyü57
tag

Aki nem 2017 őszén vette azokat igen. Nekem aug 6.-án jár le, így engem nem érint. Gondoltam sokaknak jól jöhet a garancia hosszabbításról szóló infó. A (támogatás -én -garancia ) menüpontban lehet ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#29849) Oldman2 válasza keselyü57 (#29848) üzenetére


Oldman2
veterán

Gond egy szál sem, csak kérdeztem hogy érint-e valakit!?

Örömmel olvasom, hogy igen.
:C

(#29850) kromatika válasza yodamester10 (#29844) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm szépen. Kérdezném hogy egyébként mikor jogosult a teló aksi cserére?Van erre valami gyári meghatározás.A telom garija augusztusban jár le,de már nem valami acélos az aksi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.