Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) Blero2 válasza spileraaa (#29049) üzenetére


Blero2
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#29052) eurolac válasza g4mer (#29048) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia!
Örülök, hogy megkapod az értesítéseket!
A figyelmeztetések: sajnos az van, hogy valamit valamiért....ha elfogadod, hogy a folyamatos értesítések fogadásának ára van (csökken az üzemidő valamennyire), az adott appnál az alkalmazásokban akkumulátor menüben azt hiszem ki lehet kapcsolni a figyelmeztetéseket úgy nem fogod kapni az értesítést h nagy fogyasztású alk. fut. Legalább nem idegesít!

Jó pár hete vettem egy Xiaomi Band 4 okoskarkötőt. A MiFit appnak engedélyeztem mindent, hogy megkapjam az órán az értesítéseket. Erre nekem is jött az értesítés, hogy nagy fogyasztású (Mifit) app eszi az aksit. Kikapcsoltam az értesítést. Szépen megjön minden értesítés az órára, cserébe 3-5%-al jobban fogy a nap végére az aksim. Nem érdekel, használni vettem a telefont.

A feleségemnek Samsung telója van. Ott is uez a helyzet: ha azt akarja, hogy a Viber, Messenger, Email értesítések megjöjjenek időben, ki kell venni az appokat az akkumulátor optimalizációból (ott is 2-3 helyen kell állítani) ami azon a telón is kisebb nagyobb mértékben az aksiidő rovására megy. ( Xiaomi telóm még nem volt, de ahogyan beleolvasok pár modell topikjába, ott nem kevesebb néha 4-5 helyen kell állítgatni, hogy megjöjjenek az értesítések..)

Eurolac

(#29053) atyaatya válasza eurolac (#29021) üzenetére


atyaatya
tag

"az alkalmazásváltóban lehúzással lakatolom az appot"

Ez milyen funkciót aktivál?

Én is Köszönöm a leírást!
Nekem is segített, de ennek a lépésnek nem értem a lényegét.

(#29054) eurolac válasza atyaatya (#29053) üzenetére


eurolac
senior tag

Valahol régebben olvastam, hogy a Xiaomi MIUI és a Huawei EMUI felülete, rendszere egy tőről fakad, csak a fejlesztési folyamat valamelyik korai részénél elváltak egymástól. Ettől függetlenül a feleségem Samsung telóján is van app lakatolási lehetőség bár elég volt megtalálnom hol és hogyan. Nem vagyok szakember ebben a témában csak elég sokat olvasok...kérdésedre talán ez az oldal ad rövid és érthető magyarázatot:
https://helloxiaomi.hu/alkalmazasok-zarolasa-feladatkezeloben/
Remélem tudtam segíteni.

Eurolac

(#29055) atyaatya válasza eurolac (#29054) üzenetére


atyaatya
tag

Köszönöm!
Így már világos.

(#29056) Occon adom


Occon adom
aktív tag

A frissítés után az időjárás jelentés állandóan üzen, hogy mennyi a jelenlegi hőfok , értesítést kikapcsoltam, de ez akkor is adja az infot. Mit lehet ilyenkor tenni?

(#29057) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni. Hogyan lehet ki kapcsolni azt a funkciót hogy amikor pl itt is írok,vagy a mesengeren is, hogy az általam írt szöveg helyett más szavakat is fel ajánl a telo, és azokat illeszti be a szövegbe. És ezáltal sokszor hulyesegeket illeszt be.

(#29058) kromatika válasza kromatika (#29057) üzenetére


kromatika
veterán

Swift key board ot használok de ott sehol nem találom a beállításoknál.

(#29059) xZer0kidx válasza kromatika (#29057) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Szia, swiftkey - szövegbevitel - szövegbevitel/automatikus javítás - gyors javaslatbeillesztés lesz sztem amit keresel. Ha be van kapcsolva, amint lenyomod a szóközt beilleszti a középső javaslatot.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#29060) kromatika válasza xZer0kidx (#29059) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm.

(#29061) kosmoo81


kosmoo81
tag

Sziasztok.
Vettem egy p30 prot, de megtartom a Máté 10et is tartalék telefonnak.

Mindenkinek törés mentes hónapokat kívánok!

(#29062) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Búcsúzom én is, bár a topikot követni fogom és nálam is marad a fiókban másodlagosnak. Nagyon megszerettem ezt a telot, amennyiért el tudnám adni, annyiért nem fogom:) Én most szakítottam egy időre a Huaweiel (köszi kcsg trumpli), OnePlus 7T pro lesz az utód, úton van.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#29063) yodamester10 válasza kosmoo81 (#29061) üzenetére


yodamester10
őstag

Kis összehasonlítást írjál légyszi mert én is ilyen cserén töröm a fejem ha m30p tényleg nem lesz gugli.

(#29064) kosmoo81 válasza yodamester10 (#29063) üzenetére


kosmoo81
tag

Irok, de pár nap kell mire beáll az akksi is, meg lesz időm vele picit többet foglalkozni, még a beállítással sem végeztem 😁

(#29065) g4mer


g4mer
senior tag

Ennyire nem vagytok biztosak az új telóban, hogy elrakjátok a mátét? Vagy csak van mit a tejbe aprítani, mi az a 70k amit adnának érte ;]

Sic Parvis Magna

(#29066) kosmoo81 válasza g4mer (#29065) üzenetére


kosmoo81
tag

Enyém speciel a mosógépról esett a köre, és a hátulja repedt. Megcsináltatni nem akarom, amit meg kapnék érte annyiért nem adom el mert baja nincs, az aksi mondjuk sokkal szarabb mint új korában de kb 1 napot még bír.
Ha így adsz érte 70et viheted 😉

(#29067) g4mer válasza kosmoo81 (#29066) üzenetére


g4mer
senior tag

Úgy érthető.. Viszont én vennék a helyedben rá aliexpressről egy hátlapot, kicserélném és eladnám egy kicsit olcsóbban

Sic Parvis Magna

(#29068) zoleeno1 válasza g4mer (#29065) üzenetére


zoleeno1
addikt

Mint írtam, megszerettem és teljesen jó lesz második telónak, pl navigációra. De még az is lehet, hogy a zasszony fogja örökölni, ha meg tudja szokni, hogy 1.5x akkora mint a régi xiaomija :D Szerencsére nem vettem el a falatot senki elől az új teló vásárlásával, nekem többet ér ez a mobil, mint 60-70k.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#29069) xZer0kidx válasza zoleeno1 (#29062) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Azért néha nézz vissza, ha más nem a tavaszi frissítési "örületkor" :D

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#29070) zoleeno1 válasza xZer0kidx (#29069) üzenetére


zoleeno1
addikt

Követni fogom a topikot továbbra is :K

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#29071) spileraaa


spileraaa
senior tag

én nem rég vettem használtan 70 ezer forintért mivel nem akartam többet rá szánni és csak olyan telefon jöhetett számításba amit a digi is árult hogy tökéletesen működjön a volte és vowifi

jelenleg spingen tok van rajta és fólia amit az eladó rakott rá

de rendelnek kinabol tartalékba fóliát
melyik ad a legjobb védelmet?

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#29072) Klaya1986


Klaya1986
aktív tag

Kezd kipukkanni a topic 🤣 mindenki váltott már?

(#29073) robee19 válasza Klaya1986 (#29072) üzenetére


robee19
tag

Nem, de továbbra sincs vele semmi problémám. És most először egyáltalán nem érzem a "de szeretnék új telefont" érzést.

(#29074) Kiskutya válasza Klaya1986 (#29072) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én nem, szerintem 1 évig még nem is fogok. Biztos valami nagyon jó ajánlatot kaphattak akik váltottak mert igazán én nem is tudnám mire cserélni. Amire én használom arra tökéletes. Nem jött ki olyan újdonság ami felkeltette volna az érdeklődésem, max kamerában van előre lépes de amire nekem kell arra ez is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#29075) Klaya1986 válasza Kiskutya (#29074) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Valószínűleg én is maradok még a telóval jövő augusztusig. Akkor lesz két éves. Én mostanában nézegettem a telefonokat, mert ilyen hosszú ideig (14 hónap már) már nagyon régen használtam egy telefont, mindig cseréltem. De nincs valóban a kamerán kívül érdemi fejlődés. Amire én használom a telefont( közösségi oldalak, böngészés, néha kamera, navi, ritkán játék ) hibátlan, üzemidő nagyon jó, sebesség szintén. Amin kicsit elgondolkoztam az az mi9t. Tetszik a full kijelző, jó aksi és hardver kombó, amivel a matehez hasonló gyorsaság és üzemidő szerintem adott lenne. De pl nekem gagyi a hátulja és olvasgatva a topicját elment a kedvem tőle. Nincs kedvem romolgatni, baszakodni, hogy minden frankón menjen. Jövőre talán már durrantanak valamit a gyártók. Eltűnnek végre az idióta kamera lyukak, notchok. Az kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasók is talán jobb hatékonysággal működnek majd. Sok rájuk a panasz szinte minden ilyen olvasóval szerelt telefonnál.

(#29076) Tsebacsi válasza Klaya1986 (#29072) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Most lesz 2 éves decemberben, üzemidő most kezd csökkenni, napközbeni nyomogatással mostanra 40%-os, ami annyira nem rossz, de volt ez jobb is :)
Kénytelen vagyok lecserélni, mert kapok céges sim-et. 2 kártyás telefon kell. Egyelőre egy Redmi note 7 lesz aztán meglátjuk márciusra mit süt ki a konkurencia. Nem akarok most s10+-t venni mert ha jövőre kijönnek egy 90Hz-es kijelzővel és jobb kamerával felkötöm magam :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#29077) g4mer


g4mer
senior tag

Igazából nem éri meg mire cserélni, én úgy vagyok vele. Ami tetszik, annyit nem vagyok hajlandó kiadni egy telefonért, meg most sokkal fontosabb dolgokra kell a pénz. Ami használtan egy 50ezerrel több, az meg kb nem ad semmivel többet, mint ez.

És mostmár tökéletesen működik rajta minden, hála az égnek :)

Sic Parvis Magna

(#29078) mirci18 válasza Klaya1986 (#29072) üzenetére


mirci18
addikt

Minek váltani mikor működik?
Kamerában nem kapsz sokkal jobbat. Cserébe szívol a lekerekített kijelzővel.
Ezen is a legfrissebb szoftver van. Gondom nincs vele.

Apropó már többedjére vettem azt észre a munkahelyemen hogy magától elmegy elvileg a térerő és egy wifi szót ír ki helyette.
Fotót csatoltam mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#29079) Bazsi84


Bazsi84
tag

Latom sokak szerint romlott a kamera 9 alatt.Hetvegen rakok majd fel par kepet,ugyis reg volt mar.. 🙂

(#29080) Klaya1986 válasza Bazsi84 (#29079) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Beltérben konkrétan nem tudok csinálni vele normális képet. Mosott szar mind. Néztem a 2018as karácsonyi képeket, amikor még 8.0 volt fent. Hááát, nem csak bebeszélem. Egyszerű karácsonyfa izzó fények mellett is egész jó képek készültek, nem ilyen mosott hulladékok.

(#29081) Tsebacsi válasza Klaya1986 (#29080) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem beltérben lámpafénynél fakó a kép, legalábbis nagyon annak látszik. Pénteken jön egy Redmi Note 7, meglátjuk az mit virít. Aztán majd jövőre valami flagship, a samu úgyis azt hazudozza, hogy beleteszi a fejlesztett penta kamerát az S11-be, ami most debütált a Xiaomi Mi Note 10-ben (108 MP). Kíváncsian várom!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#29082) kosmoo81 válasza yodamester10 (#29063) üzenetére


kosmoo81
tag

Hát így pár nap után már van pár észrevételem.
A telefon gyönyörű, egy szilikon tokot vettem rá és a gyári fólia van rajt egyenlőre, ha lesz időm nézek normális tokot és üvegfóliát rá.
Szoftver gyors, akadásmentes, viszont ami nem tetszik, a fényerő ugyanúgy átáll automatára újraindítás után, és csak a menüből lehet kikapcsolni, a gyorskapcsoló fentről lehúzva eltűnt, csak a fényerőt lehet állítani.
A home screen lapozást szeretem végtelenre állítani, itt nem találtam ilyen funkciót, lehet csak én vagyok vak.
Kijelző pazar, a lekerekitett oldalak néha okoznak fura dolgokat, ha úgy fogod de hozzá lehet szokni.
2x töltöttem eddig, nekem kb másfél nap az akksi, 40-50 perc majdnem fullra tölti.
2 kártyával használom és a térerő ingadozás miatt "csak" 6 óra SOT jött össze, jobb szolgáltatás mellett biztos lenne bent plus 1-2 óra még (ezt megerősítették a fórumon is, nem ritka a 10 órás SOT sem)
Bt, Wi-Fi, GPS folyamatosan megy, van egy Huawei Watch 2 amit még használok vele.
Elsőre így ennyi, nekem tetszik, remélem az akksi idő is javul ha beáll a telefon és kevesebbet nyomoodomha beallitottam mindent.
Szerintem ha váltani akarsz, erre érdemes 😉

(#29083) kp78 válasza mirci18 (#29078) üzenetére


kp78
addikt

VoWifi (Voice over WiFi) >> bővebben róla :)

[ Szerkesztve ]

(#29084) yodamester10 válasza kosmoo81 (#29082) üzenetére


yodamester10
őstag

:R

(#29085) mirci18 válasza kp78 (#29083) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Akkor ezek szerint ez magától aktiválódott.
Ha olyan kedve van és úgy látja átvált rá.
De gondolom mivel céges wifi itt a telefonálás lehetősége le van korlátozva.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#29086) Bazsi84 válasza kosmoo81 (#29082) üzenetére


Bazsi84
tag

Nekem ott van a gyorskapcsolo meg mindig fentrol lehuzva.

Klaya 1986 : Beltérben nem fotózok,az fényképezőnek sem egyszerű..de csillagokat elég jól sikerült megörökítenie.

[ Szerkesztve ]

(#29087) Klaya1986 válasza Bazsi84 (#29086) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Kültéren a párom 60 ezres honorja is szép képeket csinál, sőt, megfelelő fényben bármilyen mai mobil szinte. Akkor én miért adtam ki 200at ezért? :D Részben azért, hogy pl beltérben is tudjon értékelhető képet csinálni. 8.0val ez ment.

(#29088) bkiky01 válasza Klaya1986 (#29087) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nálunk is ugyanígy van.. Ez nekem is érzékeny pont..

(#29089) kosmoo81 válasza Bazsi84 (#29086) üzenetére


kosmoo81
tag

A csuszka nekem is csak a kapcsolo nincs amivel az automatat kapcsolom ki be... [kép]

(#29090) Bazsi84 válasza kosmoo81 (#29089) üzenetére


Bazsi84
tag

Nekem ott van,pedig sosem allitottam semmi ilyesmit.

(#29091) SkiDev


SkiDev
senior tag

Csatlakozom a kamerás részhez. Tavaly voltam fotózni kivilágításkor, egész szép színekkel és legtöbb esetben fókuszt is talált. Idén nekifutottam még egyszer, de a 3. kép után hazamentem.... :((( Állíthattam kézivel végtelenre, bökdöshettem, egyszerűen elmosódott minden. Még megvárom a 10-es rendszert, aztán váltok én is. A Xiaomiban megtetszett a gyakori, hosszútávú frissítés, és kissé nyomottabb áron a Mi Note 10 egész kellemes készülék lesz. :))

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#29092) coyotex válasza SkiDev (#29091) üzenetére


coyotex
tag

Tedd vissza a 8-at.Én még mindíg azon vagyok. 🤘

(#29093) g4mer


g4mer
senior tag

Leszedtem a régi üvegfóliát, és rájöttem, hogy milyen jó érzés a gyárit taperolni :DDD Ég és föld a különbség. Színek is szebbek nélküle. Lehet vissza se rakom, használom így minden nélkül.
(fogadjunk most ejteném le először majd :DDD )

Sic Parvis Magna

(#29094) Klaya1986 válasza coyotex (#29092) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

9.1ről már nem lehet visszamenni 8.0ra. Épp valamelyik nap néztem hisuite-on. Már nincs az a lehetőség, hogy korábbi verzióra visszatérés.

(#29095) g4mer válasza Klaya1986 (#29094) üzenetére


g4mer
senior tag

Hát nekem engedte múltkor! 9.1-ről 9-re, onnan vissza 8.0-ra

Sic Parvis Magna

(#29096) wwhy válasza Klaya1986 (#29094) üzenetére


wwhy
veterán

De lehet. 9-re majd onnan 8-ra.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#29097) Klaya1986 válasza wwhy (#29096) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Nálam a hisuite már egyáltalán nincs ilyen lehetőség. A legújabbat szedtem le, mivel újratelepítettem a laptopot. Nem tudom , van e köze hozzá.

(#29098) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Cseréltem Öregemmel, kell a dupla sim, így most egy Redmi Note 7 van a kezemben, éééés:

Sokkal jobban tetszik (jelenleg) mint a Huawei. :((( Szégyen tudom!

Meglátjuk mit hoz a jövő év, márciusig tervezem megtartani csak. A kamerát holnap tesztelem, de annyira nem szörnyű eddig.
Ami érezhetően más-lassabb, az a Wifi, a telefon általános sebessége, lassabban nyit meg pár alkalmazást, lassabban telepít, de ennyi. Az áráért szerintem hibátlan.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#29099) tbc2 válasza Tsebacsi (#29098) üzenetére


tbc2
tag

Szia Tsebacsi!

Én is e két telefon között gondolkozom, és nagyon megörültem, hogy személyedben végre találtam valakit, aki összehasonlítja ezt a két telefont. :)

Jelenleg egy Redmi Note 4-et koptatok, és alapvetően elégedett is voltam/vagyok vele, de a feleségemnek épp most vettem egy Mate 10 prot, és teljesen le vagyok döbbenve a fényképezőjétől (tudom, tudom, a 8-as verzióval még jobb volt). Ennek örömére én is lecserélném talán még idén a Note 4-et.

Szóval kíváncsian várom, hogy mik a tapasztalataid, légyszi akkurátusan, minden területre kiterjedően írd le a benyomásaidat!

Egyébként egészen furcsának tartom, hogy a neten sehol nincs Mate 10 pro vs. Redmi Note 7 összehasonlítás, még angolul sem, egyetlen egyet találtam, de az a Mate 20 proról szól: https://www.youtube.com/watch?v=IyEDLJSKEkg

Sőt, sehol nem találtam "2 éves flagship vs. mostani középkategória" összehasonlításokat, pedig tök logikus lenne, hogy ha az 50-70e Ft-os árkategóriában van mindkettő, akkor e kettő közül választ az ember...

Ami engem különösen érdekelne:

- fényképező: elvileg kb. egy kategória, parádésan jó mindkettő, annyi különbséggel, hogy a Redmin működik a portolt GCAM.

- videófelvétel: tippre a Mate 10 proban található OIS jobb eredményt produkál, mint a Note 7-ben az EIS, ezt légyszi vagy erősítsd meg, vagy cáfold meg. Illetve vannak villódzós felvételek is a youtube-on a Note7-től, nekem a sample videók alapján a Mate10 Pro meggyőzőbb

- videófelvételnél hang: itt is a Mate 10 prot várom befutni, légyszi azt teszteld le, hogy a hangos felvételnél tényleg torzít-e: https://c.mi.com/thread-2150975-1-0.html Ez a jóember azt írja, hogy a pár napja kijött 11-es MIUI-ban is benne van még ez a bug

- akksi: tippre kb. ugyanazt tudják

- kijelző: nálam nem annyira szempont, de állítólag az IPS vs. AMOLED már hasonlóan szép eredményt ad. Majd ha egyszer lesz napfény, akkor a napfénynél nyújtott teljesítménye érdekelne. A Mate 10 Pro AMOLED panelje volt valaki, akinél beégett?

- hívásfelvétel: a Note 7 az utolsó, ami tudja, a Note 8 már nem (GDPR). Ez nekem egy must have feature, azt olvastam, hogy a Mate10 Prora is fel lehet hekkelni.

- hang, WIFI erősség, GPS pontosság, stb: itt sem várok nagy különbséget, és bugról sem tudok egyik telefonban sem

- általános gyorsaság: erről már írtál, hogy egy kategória, de talán a Mate 10 Pro minimálisan fürgébbnek tűnik

- SD kártya: Note7-en van, Mate10 Pron nincs

- bármi komolyabb bug: Akár a Mate 10 Pron (asszony telefonját nyomkodtam az elmúlt napokban, komolyabb bug nem jött szembe), akár a Note 7-en (ott sem nyígnak a fórumozók különösebben, kivéve a videó hangfelvétel bugot).

- evés közben jön meg az étvágy, biztos lesz még, ami eszembe jut, de mostanra ennyi :)

Köszönöm szépen előre is!

Balázs

(#29100) Tsebacsi válasza tbc2 (#29099) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Az a helyzet, hogy a Redmi 1 napja van meg csak (sőt még annyi sincs egyelőre :D ), a Mate 10 pro pedig Édesapámhoz került, így azt most nem tudom a Redmi mellé tenni hirtelen, de igyszekszem megválaszolni most amit megtudok, a többit pedig kicsit később.

- Fényképező: Kellő mennyiségű fényben közel azonosan jók, amit én eddig láttam, kevés fényben a Mate 10-esé jobbnak érződik, ha pontoznom kéne, 10/8 a mate és 10/7 a Redmi. Redmi vakuja elég erős, de néha fókuszt téveszt tök sötétben, nem árt rásegíteni egy pöttyintéssel mikor elővakuzik. Bár ez lehet a Mate-nél is előjön.

- Videófelvétel: Nálam a mate 10 fókuszvesztéses volt, azaz állandóan utánállított, amitől rossz lett a felvételek nagy része, ez főleg olyan témánál zavaró, mint tengerpart, mozgó dolgok, emberek. Nem is nagyon videóztam vele. Redmi-vel még nem csináltam felvételt, és most hirtelen tengerpartom sincs :P De kitalálok valamit!

- Akksi: A mate 2 év után elfáradt, terhelésre kicsit jobban merült, mint most a Redmi. Nekem 1 nap simán megvan, estére 40-50% körül van, kijelzőidőket én nem nézek, sry :)

- Kijelző: Meglepően jó feketét tud az IPS, és kicsit jobb a felbontása is a Mate-hez képest. Napfény jelenleg nem nagyon van :( (esik). Család egyik fele szerint az IPS kicsit kékes, szerintem az amoled sárgás, ez lehet szemfüggő is :)

- Hívásfelvétel: Passz :(

- GPS egyformának tűnt, nem sokat android autóztam még vele sajnos, jövő héten tudok róla érdemben nyilatkozni. Wifi kicsit lassabb, de nem mondanám válóoknak. Picit többet kell várni. Hang közel azonos, a Mate nekem néha hülyének tűnt kihangosításnál, Redmit még nem tudtam minden helyzetben tesztelni, de közel azonosak, de lehet, hogy a redmi jobb.

- Általános sebesség: Redminél kicsit lassabb (2-3 másodperc a difi max) pár dolog, 1-2 alkalmazás megnyitása vagy telepítése, 1-2 weboldal betöltése.

- Ujjlenyomatolvasó: Egyformák, gyorsak, nem érzek különbséget. Pl. az arcfelismeréses azonnali feloldás Redmi-n megy, Mate-en istennek se akart a főlapra vinni, csak a bejelentkezőoldalra, ott még suhintani kellett.

- Bug: Az automata fényerő Mate-en egész jó volt, nem állítgattam szinte soha. Redmi-n kell, mert néha nagyon leveszi a fényerőt.
Mate az itthoni wifi-t néha hülyén kezelte, felül-alul más router van, és a felső gyorsabb, de kisebb hatótávú, képes olyat csinálni, hogy azt állítja csatlakozva van, de nincs net, kell neki vagy 20 másodperc, mire összeszedi magát. Döntően csak itthon tapasztaltam, máshol nem annyira, vagy nem volt zavaró.

- Nem cseréltem volna még le a Mate 10-et, ha nem kellene nagyon a dupla SIM, márciusban jön az S11 Samu, arra tervezek váltani, most az S10+ nem lett volna rossz, de inkább türelmes vagyok :)

A Redmi rendszere újdonság nekem, ezért most kicsit jobban tetszik, de a Mate féle is rugalmas, gyors, a Redmi-nél pl. elsőre pár dolog el van dugva, mások meg sokkal jobb helyen vannak, mint a Mate-en.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.