Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) Dictator^ válasza fdisk (#30450) üzenetére


Dictator^
veterán

De pont ez az, hogy régebben megvolt a 4 - 5 óra SoT , úgy, hogy a wifi, bt, mobilnet mindig aktív volt.
Aztán idővel alig volt már 4 óra SoT, inkább a 3-hoz volt közelebb.
A Huawei tesztje alapján tényleg nem merült csak max 3%-ot a telefon, így nem lett cserélve az akkumulátora.

Kíváncsi vagyok, hogy softwaresen a 10-es Android javítana ennyit..

Viszont mióta megvan, sosem volt hard reset.. szóval lehet segítene az is.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#30452) Iomega válasza Dictator^ (#30451) üzenetére


Iomega
őstag

"Viszont mióta megvan, sosem volt hard reset.. szóval lehet segítene az is."

Egy próbát megér, szerintem megoldódik.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30453) golyós válasza Dictator^ (#30447) üzenetére


golyós
őstag

Ezt nekem is próbálták beadni, hogy kapcsoljak ki mindent és úgy nézzem meg a merülést.
Elküldtem a pi-ba.
Nem tudom feltünt-e , de ez egy okostelefon. Net és minden nélkül csak egy darab tégla, és ha jól emlékszem nincs benne a leírásban, hogy net és gps meg minden nélkül kell használni.
Sőt, minden program, még az időjárás is zokog ha kikapcsolom a netet, tehát akkor normális a merülése?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#30454) fdisk válasza Dictator^ (#30451) üzenetére


fdisk
őstag

Nekem csak most volt fr a 10-es után, de csak azért mert visszajött a tmx-ből. Biztos ami biztos alapon.
Firstphonenál nekem is azt mondták hogy a mérésik alapján nincs baja az akkunak... Pfff...
Szerencsére másik szerviz nem így látta. 😁
De gyengusz akksival is megvolt a 4 óra sot. Bőven.
Pedig állandó mobilnet, dual sim, bt, 7 email szinkron, fész, messenger, whatsapp, opera, stb ment állandóan.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#30455) hali13


hali13
tag

Telenor single kártyás. Még semmi. Majd megjön egyszercsak.

Poco M4 Pro "Öregember nem gyorsvonat......"

(#30456) gulupeti


gulupeti
senior tag

Hát, nekem nem igazán érkezik ez a frissítés, pedig már elég régóta várom (Telekom, single sim), dugogathatom én pc-re is, meg a támogatást is rendszeresen látogatom, de akkor sem.. A világon nincs összesen annyi Mate 10 Pro, aminek már fele ennyi idő alatt le kellett volna frissülnie.. :D Valaki már megkapta mennyi ideje is? 2-3 hete? Annyi tuti.

(#30457) Bazi.Joe


Bazi.Joe
tag


Telekom 1 simes!

(#30458) Gerybut


Gerybut
tag

Akkor leírom a balf..ságom.
Panaszkodtam, hogy rosszabb lett a hívások minősége...mert kikapcsoltam a VoLTE-t...durva , hogy ennyit számít a HD hívás.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#30459) Kiskutya válasza Gerybut (#30458) üzenetére


Kiskutya
veterán

Legalább megoldódott! :DD

hmm...

(#30460) mirci18


mirci18
addikt

Lassan eltelik 2 év a telefonnal gondolkozok a váltáson.
Samsung s10 lite, a71, Honor 20 pro és Huawei p30 van terítéken.
Az utóbbi honor band 4 pro karkötővel.
A p30 messze kiemelkedik tudásban a többi közül.
Elvileg még ő is tudja az asztali desktopot 124 e ft ért szerintetek jó vétel megéri lecserélni a telefont?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30461) deka10


deka10
senior tag

Megújult a Cloud alkalmazás, most már külön be lehet állítani, hogy mit akarunk menteni a felhőbe.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#30462) bollizolee válasza mirci18 (#30460) üzenetére


bollizolee
tag

Én is ebben a cipőben járok. Egyik sem jobb mint a mostani telefonod. Kivéve hogy új. Én is néztem a p30-at de semmiben sem találtam jobbnak mint a mate 10 pro-t. Kamera
nem ér meg (nekem) ennyit. Még én is várok valamire , lassan 2.5 éves a telefon de nem találok alternatívát

(#30463) Occon adom


Occon adom
aktív tag

2független telefont vettem, egy időben, az enyém android 10-l megy a másik még fel sem ajánlotta, érdekes

(#30464) Gerybut válasza mirci18 (#30460) üzenetére


Gerybut
tag

Szerintem sokan vagyunk így, ami nagyobb előrelépés lenne az 3-400 ezer forint, tehát bekaphatják, mindenesetre a helyedben a Xiaominál nézelődnék.
Én úgy döntöttem kimaxolom ezt a telót, ameddig bírja addig velem lesz.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#30465) Roland2722


Roland2722
csendes újonc

Ahogy előttem valaki már írta! Frissítés óta a kezdőképernyőn a google híreket ilyen hülyén széthúzza és a fele nem latszik az egesznek, ezen kívül nálam pöpec minden.

(#30466) Synaptic


Synaptic
senior tag

Rootolta már a telefonját valaki ezen leírás alapján ?

How To Root Huawei Mate 10 With Funky Huawei Root Tool
This method requires you have a working computer, charged device, and an already unlocked boot loader. Its a very easy process, all you have to do, is follow the guidelines listed below:
Down the Funky Huawei Root Tool to your computer via this Link

Turn off your Huawei Mate 10 device.

Connect your device to your computer using a Good USB cable, while holding the volume down button.
Your device will boot into fastboot mode

Open the folder you where the FunkyHuawei Root Tool was extracted

Run FHMate10Tool.exe

From the list of options provided, press 1 and hit enter your keyboard to root your device.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#30467) wwhy válasza Synaptic (#30466) üzenetére


wwhy
veterán

Nem hiszem, mert a H már rég nem adja ki a bootloader unlock kódot, anélkül meg .... felejtős a root.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#30468) fdisk válasza mirci18 (#30460) üzenetére


fdisk
őstag

En még mindig elégedett vagyok a telóval... Gyors, stabil... És nem mellékesen szép...
Főleg így, hogy gariba szinte teljesen felújították. 😁

Más kérdés.

Tudja valaki, hogy kapunk-e még biztonsági frissítést?

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#30469) mirci18 válasza bollizolee (#30462) üzenetére


mirci18
addikt

Bollizolee, Gerybut köszönöm a választ.
Megnéztem a két telefon összehasonlító képeit.
Sajnos lehelletnyi eltérés van csak.
Plusz egy picit erősebb telefon meg egy tele fotó kamera és egy nagy látó szögű.
Túlságosan jó lett a telefon.
Ma egyébként megjött az android 10. Eddig is rawban fotóztam ma is. Az új rendszerrel sem látom jobbnak a kamerát. De legalább nem lett rosszabb.
Egyenlőre marad ha így lesz a régi. Mivel ezt 105 ért vettem többet nem akarok rá áldozni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30470) SkiDev


SkiDev
senior tag

Abban az esetben, ha minden összeáll, akkor csinálok egy összehasonlítást többféle képből Android 9 vs 10 témában a holnapi nap folyamán. Szerencsére volt napsütés és borongós idő is, mindkét időben lőttem néhány képet, pénteken pedig délelőtt - ha engedi az időjárás is - , akkor reprodukálom android 10-zel is ugyanazokat a képeket a hasonló körülmény végett (makró, 1-2 és 10x zoom is lesz, tábla, zöld terület, felhők :) )

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#30471) Kiskutya válasza SkiDev (#30470) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szuper, várjuk! Én úgy tippelem jobb lesz a 10el.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#30472) bardo válasza Roland2722 (#30465) üzenetére


bardo
tag

Szia,

Igen én írtam, hogy a régi google hírek szebb volt sokkal. De ez legalább szürkébb :).
Alapvetően a 9-es szerintem sokkal szebb volt, de ez izlés kérdése csak.

Annyi újítást nem hozott ez a 10-es rendszer. Az AOD-on azért fejleszthettek volna.

Üdv,
Bárdó

Huawei P9 L09C432, Mate 10 Pro Telekom single sim

(#30473) bardo válasza Gerybut (#30464) üzenetére


bardo
tag

Egyet értek én is Veletek. Max én is csak egy OnePlusOne 8 Pro-ra váltanám le, de az meg 300e felett van.
Nekem is Xiaomi lesz a következő. Főleg a frissítési politikájuk miatt.
Vagy Nokia, ha összekapja magát.

Huawei P9 L09C432, Mate 10 Pro Telekom single sim

(#30474) jansky1


jansky1
senior tag

Nekem tízes droid alatt sokkal többet ugrál át mobilnetre wifiről. Pl. a lakásban, meg a kertben, ahol korábban simán ment a wifi. Ennek az érzékenységén lehet állítani valamit?
Lassan 2 éves a telefon, chrome soha nem fagyott. Tegnap óta háromszor...

(#30475) ClioRS válasza jansky1 (#30474) üzenetére


ClioRS
őstag

Chrome fagyás nekem még a frissítés előtt kezdődött, de valóban mintha 10-zel több lett volna. Aztán újratelepítettem, kicsit kevesebb lett, de még mindig van. És nem csak fagyás, hanem görgetés akadás és videó akadás is. K.rva idegesítő.

(#30476) olajbogyo válasza ClioRS (#30475) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Hát, ez a görgetés akadás nálam is előjött a 10-el. Eddig még sosem láttam ilyet, ma már ott tartottam, hogy leteszem a földre, és páros lábbal ugrálok rajta :K (Itt van még egy régi lenovo telóm, valami 5 ös androiddal, nos azon is néztem azonnal, hogy akad-e ugyanaz az oldal. Mondanom sem kell, hogy akadás nélkül tekergettem le-fel az oldat, miközben a volt zászlóshajó meg csak gondolkozott....)
A másik, amit jól elrejtettek előlem, az a hívások felvétele. Jelzi hívás közben, hogy aktív a hívásrögzítő, sőt ki-be kapcsolható is, mint eddig volt, de ha megzavarodok sem találom sehol sem a rögzített felvételeket :F Ahogyan egy kolléga is jelezte már itt, hogy eltűnt a 3 pötty alatti menüből a "rögzített hívások" menüpont. Se TC vel, se X-plore val nem találom.
Még az a szerencse, hogy erre a telóra már nem kapjuk meg az újabb androidot, mert szerintem akkor, már telefonálni sem lehetne rajta. ;)

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#30477) hunlac66 válasza olajbogyo (#30476) üzenetére


hunlac66
csendes tag

Hangrögzítő alkalmazásban megtalálod.

(#30478) ClioRS válasza olajbogyo (#30476) üzenetére


ClioRS
őstag

Felénk nem támogatott a hívásrögzítés, ezért is vették ki. Szóval azért erős túlzás párhuzamba állítani azzal, hogy nem lehet vele telefonálni. Amúgy valahol tuti meg vannak a rögzített hívások, csak gondolom valahova máshova menti őket.
A Chrome valóban idegesítő, de nekem ma mondjuk pont csak egyszer csinálta.

(#30479) olajbogyo válasza hunlac66 (#30477) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Hát ez az, hogy ott egy nagy 0 van rögzített hívásnak írva, pedig elméletileg rögzíti a hívásokat. Ezért mondtam, hogy jól elrejtették..... Azt hiszem resetelnem kell, pedig eddig nem kellett ilyet csinálnom, no mindegy no, holnap megcsinálom, mert ma készenlétes vagyok, és mindenképpen kell a teló. Ha ne adj isten beütne reset után a gebasz.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#30480) teszt345


teszt345
tag

Sziasztok!
Létezhet, hogy 10-es Android alatt gyári type c átalakítóval használt jack-es headset megállító gombja nem működik zenelejátszás / youtube közben ? Külön a headset másik (jack aljzatos) telefonnal működik, tudja ugyanezt a funkciót. És előző android alatt a Mate 10 pro-val is működött normálisan. Vagy valami beállítási gond lehet? A hangerőt lehet vele szabályozni, csak a megállítást/indítást felejtette el.

[ Szerkesztve ]

(#30481) krics válasza ClioRS (#30475) üzenetére


krics
tag

En is eszrevettem a chrome akadozast, mar a 9-es droidon is, mondjuk egy hete. Azota felment a 10-es es bizonyos oldalak mint nemzetisport vagy index akadnak mint allat, mas oldalak, mint mobilarena pl meg tok frankon futnak rajta.

(#30482) szabcsab válasza olajbogyo (#30476) üzenetére


szabcsab
csendes tag

A hívásrögzítés nálam működik továbbra is!
Előcsalni könnyedén úgy tudom, hogy beszélgetés után megjelenik az értesítési sávon a piktogramja, ha azt megnyitom ott van minden rögzített hívás!
Viszont miután visszanéztem őket és másik felületre váltok, akkor a következő hívásig eltűnik a piktogram, aztán egy újabb hívás után látható megint, egész addig míg bele nem néztem ismét!

(#30483) Oldman2


Oldman2
veterán

A készüléken hogyan hozható elő olyan funkció (Service menu), amiben a kijelző esetleges beégését láthatom?

(Samu készülékeken ez a kijelző teljes felületén azonos szín megjelenítésével működik)

Van ilyen menü Mátén?

(#30484) Iomega válasza Oldman2 (#30483) üzenetére


Iomega
őstag

Pl. ez.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30485) SkiDev válasza SkiDev (#30470) üzenetére


SkiDev
senior tag

Sziasztok,

Ígértem a mai nap folyamán egy android 9 vs 10-et. Igyekeztem összeválogatni az azonos körülmények között készített képeket, de 2 nap eltéréssel nem volt egyszerű hasonló helyzetet kialakítani, főleg első próbálkozásként. Az időjárás sem kegyes mostanság ezzel a változékonyságával. :B Remélem ettől függetlenül valamilyen szinten segít dönteni a frissítéssel kapcsolatban. Én marha elfelejtettem éjszakait lőni, bár este móddal próbálkoztam, nem látok feltétlen nagy különbséget a 9-hez képest.
Rövid verdikt, amit én látok:
- a digitális zoom egy nüansznyit romlott az élesség terén
- szerintem máshogy méri a fényt, világosabb (bár betudható az eltérő fényviszonyoknak)

[link]

2 napos tapasztalat alapján kinézetre bejön ez a Samsungos feeling Poco launcherrel (szóval most már minden színes :D ). Nekem sikerült egyszer ezen az oldalon befagyasztanom a Chrome-ot (főoldalra kapcsoltam, majd alkalmazásváltóval vissza Chromeba, szóval nem vészes), az akkumulátor eddig úgy alakult, hogy fotózgatással, netezéssel, Messengerrel másfél óra SOT-on reggel 5 óta 22%-ot merült. A nagyítás pedig elég fura lett így, nincs meg a régi "csak rábökök az 1x-re a 2-szeres zoom-ért", hanem vagy meglátja az ember a kis pöttyöt és arra bök vagy rámegy az 1x-re, kidobja a csúszkát és ott keresi meg.

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#30486) spileraaa


spileraaa
senior tag

Ma nekem is megjött a 10-es
Románia Digi mobil dual simes

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#30487) fdisk


fdisk
őstag

Engem egy dolog idegesít, de az nagyon.
A chrome-ot hiába tiltom le, valami miatt, megjelenik az apdriwerben,random módon.
Másnál is ilyen?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#30488) Dictator^ válasza szabcsab (#30482) üzenetére


Dictator^
veterán

Helló.

Updateltél 9-ről 10-re, de ha 10-en egy HR-t csinálsz és felrakod akkor is simán megy? Ezt valaki megírhatná..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#30489) mirci18 válasza SkiDev (#30485) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a képeket.
Gondolom automatán lőtted.
A minőségéből azt látom ki.
Ahogy nézem nagy különbség a rendszer közt sajnos nincs.
Ez ennyit tud.

Én rawban fotózok ott azért jobb élesebb képeket szoktam látni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30490) SkiDev válasza mirci18 (#30489) üzenetére


SkiDev
senior tag

Igen, teljesen automata, csak érintő fókuszt nyomtam az adott tárgyra, amit fotózni szerettem volna, AI bekapcsolva mindkét esetben.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#30491) deka10 válasza fdisk (#30487) üzenetére


deka10
senior tag

Igen nálam is ugyanúgy vissza jön hiába tiltom le, azért elszomorító, mert a play store-ban is le van tiltva az automatikus frissítés és ennek ellenére mindig a legfrissebb verzió jelenik meg az alkalmazások között. Azért ez elgondolkodtató, hogy a google is azt csinál amit akar.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#30492) szabcsab válasza Dictator^ (#30488) üzenetére


szabcsab
csendes tag

Soha nem csináltam ezen a telefonon sem hard, sem factory reset-et, így erre nem tudok válaszolni!

(#30493) aprokaroka87 válasza deka10 (#30491) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha a Chrome rendszer app is egyben akkor az a letiltás kb semmit nem ér, bár nem lepődnék meg ha a Huawei rendszere is bekavar.

(#30494) Iomega válasza SkiDev (#30485) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönet a tesztfotókért! :R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#30495) Gerybut


Gerybut
tag

Mint fentebb írtam a chrome-ot pont a hetekben basszarintották el, play áruházban a véleményeknél hirtelen sokan panaszkodnak a fagyásra, viszont vicc, hogy nem sikerül javítani...mindig gesztusoznom kell lentről fel a homescreenre aztán vissza....tragikusan fos :W

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#30496) fdisk válasza Gerybut (#30495) üzenetére


fdisk
őstag

Nalam az opera ilyen. Kifagy, se előre se hátra... Pár mp, és ismét jó.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#30497) pistabyte válasza fdisk (#30496) üzenetére


pistabyte
tag

Nálam is ilyen az Opera,és ezt azóta csinálja amióta felraktam az andorid 10-t.Most is jól befagyott amikor pont ide írok hsz-t. :D

(#30498) Gerybut válasza fdisk (#30496) üzenetére


Gerybut
tag

Akkor pedig a 10el van baj, ami elég gáz a googletól... :C

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#30499) pistabyte válasza Gerybut (#30498) üzenetére


pistabyte
tag

Remélem jön valami gyors javítás ami ezt a hibát helyrehozza, mert eléggé idegesítő tud lenni :D

(#30500) Oldman2 válasza Dictator^ (#30488) üzenetére


Oldman2
veterán

Üdv, egy Máté 10 Pro került a családba tegnap, így kérdéseimmel ismét boldogítani foglak benneteket...

EMUI 10 és többszörös Factory Reset volt rajta. Meglepetésemre a "Huawei CallRecorder.apk" nem települt.

XDA-n olvastam, hogy ha visszaállok EMUI 9.1-re ott felmegy és EMUI 10-re történő frissítés után is megmarad.

Kicsit fura volt ezt olvasni, de valóban így van. A HiSuite segítségével gond nélkül visszaálltam 9.1.0.345-re, az apk felment, majd onnan ismételt frissítéssel felment a 10.0.0.159.

Egy FR biztosan törli, sajnos ez mint "kockázati tényező" fennáll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.