Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Kronk válasza CptAdamica (#3800) üzenetére


Kronk
őstag

Sanszos, hogy együtt kapjuk meg a következő frissítéssel csak. :U

http://totesz.myminicity.com/

(#3802) ferob válasza CptAdamica (#3800) üzenetére


ferob
őstag

Mivel a 2.41.401.4 verziójú frissítés csak a holland szolgáltatók számára tartalmazott javítást, ezért nagy szükség nincs a frissítésre, de ettől függetlenül, ha valaki mégis szükségét érzi, akkor keressen meg privát üzenetben és szívesen odaadom a friss RUU-t.

(#3803) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

adott egy htc10, és bármilyen alkalmazásnál ha jön egy értesítés periodikusan rezeg, míg meg nem nézem. (időkorlát nélkül)

nézelődtem a neten, (annyire hülyének se érzem magam hozzá :D) de ez kifogott rajtam.
ha az adott értesítésen rajtahagyom az ujjam és ott az "i" nél tiltok minden értesítést akkor nem rezeg, viszont akkor nem is írja ki a telefon ha pl kaptam egy levelet gmail en.

hang és értesítéseknél is kivettem a pipát.

valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#3804) ferob válasza Dexter-2000 (#3803) üzenetére


ferob
őstag

Azért csinálja ezt, mert beállítottad, így ki kell kapcsolni, hogy ne tapasztald.

Beállítások > Hozzáférhetőség >> Emlékeztető az olvasatlan értesítésekre > Ki

[ Szerkesztve ]

(#3805) Dexter-2000 válasza ferob (#3804) üzenetére


Dexter-2000
őstag

igen, meglett közben köszönöm

Szépnapot!

(#3806) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Sziasztok. Tervezgetem, hogy beújítok egy 10-est, mivel sikerült szegény M7-esem kijelzőjét pókhálósra zúznom. Ezüst, fekete előlappal, amit szeretnék, ezt viszont itt nem tudok kapni. A kérdésem, hogy érdemes ezt a készüléket ebay-ről megrendelni, vagy halott ötlet? Nem gyanús a 90 ezer forint körüli ár? Léteznek teljesen azonosan kinéző másolatok?

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#3807) ottesz


ottesz
aktív tag

csak utána olvastam... :)

[ Szerkesztve ]

(#3808) ferob válasza Ununqatrium (#3806) üzenetére


ferob
őstag

Az az ár ugye leginkább használt készülékekre vonatkozik egyéb más hátulütővel, amihez még jön a postaköltség, már feltéve, ha elküldi Európába, ami ritka, és itthon az ÁFA, plusz a vámkezelés eljárási díja.
Valamint CDMA szolgáltatós (pl. Verizon, Sprint) modellt nem érdemes vásárolnod, hiába függetlenítette a szolgáltató és hiába ezek az olcsóbbak, mert itthon csak korlátozottan lehet használni, így ha az unlocked US verzióról beszélünk, mert más nincs, ami nem szolgáltatós, még használtan sem lesz 90 ezer forint körül, hanem inkább 120-130 ezer, amihez ugye jön a legalább 10 ezer forintos postaköltség, majd itthon az ár áfája, ami 30-40 ezer forint is lehet, plusz a 2 ezer forint eljárási díj.
Továbbá nincs rá érvényes európai jótállás, így lényegében 160-180 ezer forintból lenne egy használt készüléked garancia nélkül, míg itthon 150 ezer forintért 2 év garanciával meg tudod vásárolni annyi eltéréssel, hogy ha ezüst készülékházat akarsz, akkor fehér lesz az előlap.

Az utóbbi problémára létezik olcsóbb megoldás is, attól függően, hogy mennyire vagy elszánt.
Vehetsz pl. egy garanciális fekete készüléket itthon, amihez tudsz vásárolni eBay-ről nagyjából 10 ezer forint körül ezüst készülékházat, amit annyira nem bonyolult felrakni, mert egy kis ügyességgel kivehető a komplett belseje a készüléknek, csak a kijelzőt kell leválasztani, amit kétoldalú ragasztó tart, ezt utána cserélni kell, de ez is maximum 2 ezer forint és előre ki van vágva.
A másik megoldás egyszerűbb, némileg olcsóbb, de nem a legszebb, mivel lehetőség van pl. vásárolni olyan fóliát, aminek a kerete körben fekete, így a kijelző legtöbb fehér része fedve lesz, de az ujjlenyomat olvasó fehér marad, ha használni szeretnéd, ellenkező esetben ezt is le tudod fedni valamilyen fekete fóliával.

[ Szerkesztve ]

(#3809) Derrewyn válasza Ununqatrium (#3806) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Vagy az is egy lehetőség, hogy veszel egy feketét, és valami skint ragasztasz rá. Pár napja rakott be valaki ilyen linket.

Amúgy a "fekete" az grafitszürke, szerintem nagyon jól néz ki. 1 hónappal ezelőtt még én is ezüst M7-et használtam. :)
Mondjuk ritkán látom a készüléket, mert tok takarja.

(#3810) ferob válasza Derrewyn (#3809) üzenetére


ferob
őstag

Mivel a kijelzőre általában sokan raknak fóliát, így az célszerűbb választás.
A készülékház összeragasztása idővel nyomot hagy, míg a kijelzőre a fóliák nem ragasztva kerülnek felhelyezésre, arról nem is beszélve, hogy ezek a skinek nem teljes fedésűek és így egyenlőtlenül kopik a készülékház, ami utólag elég csúnya lesz.

(#3811) AlrightSir


AlrightSir
tag

Sziasztok! Kinéztem magamnak egy szürkét. Vannak-e jellegzetes hibái? (Rossz telefonalasi hangminoseg, ujraindulas, befagyas, bluetooth kapcsolat eldobas, kamera fokusz problemak, fulessel sisterges stb...) Fel ev hasznalat utan lassul-e a rendszer? Akksi hogyan birja hosszutavon?

Az a legfontosabb, hogy porgos rendszer legyen, tegye a dolgat, kamera es hangminoseg jo legyen, es az akksija kozepes hasznalattal 1-2 napot tudjon.

(#3812) ferob válasza AlrightSir (#3811) üzenetére


ferob
őstag

Ez egy HTC készülék, abból is jelenleg a legjobb, de még ezt leszámítva is, amiket írtál annyira amatőr hibák lennének, hogy fagyás vagy újraindulás, de ha még ezeket nem is vesszük, már hány éve nem érdemes nézni a hangminőséget telefonálás közben, mivel sokkal gyengébb minőséget nyújt a szolgáltató, mint amit tudna bármelyik készülék.

Ha felraksz olyan alkalmazásokat az áruházból, amik kritikán aluli felesleges kategóriát töltenek be és tele vannak idegesítő reklámokkal, akkor bármelyik készüléket megfekteted fél év alatt.
Senki nem fogja tudni neked megmondani, hogy mennyit bír egy feltöltéssel a készülék, mivel nem létezik olyan általánosan, hogy közepes használat, mert senki nem használja ugyanarra a telefont.

Az általad leírtakra egy sokkal olcsóbb telefon is képes, így érdemes lehet átgondolni a dolgot.

(#3813) AlrightSir válasza ferob (#3812) üzenetére


AlrightSir
tag

A Honor 8 dual SIM problemakkal kuzd, a OnePlus 3/T meg nem illeszti ossze a panoramakepet normalisan vagy epp a videofelvetel alatt folyamatosan ugral a fokusz. Ezek is "alapveto" dolgok lennenek, megsem azok.

Kivancsi voltam, hogy vannak-e ilyen tipushibak, amiket a tesztek nem irnak.

Egy SGSIII-rol jovok, amit addig hasznaltam, amig szo szerint szet nem ment a kezemben. Nem egy evre vasarolok, ezert szeretnek egy hosszutavon hasznalhato keszuleket, ami nem a 50.000-es kategoria. Es mivel a HTC 10 sok honapja kinn van, igy remeltem hogy valaki erdemleges es hasznos informacioval tud szolgalni.

[ Szerkesztve ]

(#3814) Klaus Duran válasza AlrightSir (#3813) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

S7EDGE nem jó?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3815) kekkola válasza AlrightSir (#3811) üzenetére


kekkola
senior tag

Nálam hibátlan minden szempontból, amit felsoroltál. 5 óra SOT, stabil, nagyon gyors. Nincs újraindulás vagy fagyás, ez egy htc, eddig sem volt jellemző és ez esetben sem. Megveszed használod és élvezed. Kb ennyi dolgod van vele. A gyári füles nagyon jó minőség a többiekhez képest (pl samsung), a telefon hangja eszméletlen jó, bármilyen fülessel csodát művel :) az eddigi legjobb készülékem. Mondjuk lehetne vízálló és akkor esőben bátrabban venném elő :)

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#3816) MrPetya19 válasza AlrightSir (#3813) üzenetére


MrPetya19
addikt

Tipp:
A panorámákat bízd a Google-ra vagy használj rá egy külön appot. Sokkal jobb lesz a végeredmény.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3817) Ununqatrium válasza ferob (#3808) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Hát izé, elég gyorsan lebeszéltél róla. Megvárom az idei csúcsmodellt, és meglesem, mennyire ugrik le a 10 ára. Köszöntem a választ.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#3818) AlrightSir válasza Klaus Duran (#3814) üzenetére


AlrightSir
tag

Köszi a válaszokat srácok! Még pár kérdésem lenne:

- Camera2 api támogatás van-e?
- Nougat alatt lehet a notification bar gyors beállításainak elemeit/sorrendjét változtatni, vagy még mindig fix?
- Night mode van-e?
- Ujjlenyomattal lehet e levédeni bizonyos appokat?
- Panorama képet csak horizontálisan lehet csinálni? Ahogy láttam automatikusan átugrik ha elforgatod a telefont.

Az S7-et néztem, de csak B verziónak van meg. Ha egy mód van rá szeretnék nem SAMSUNG-ot. Plusz a HTC 10 eleg masszívnak tűnik, ami előny strapabírás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#3819) Tiger. válasza AlrightSir (#3818) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ami biztos hogy night mod van benne.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3820) marcarc válasza AlrightSir (#3818) üzenetére


marcarc
senior tag

Ujjlenyomattal lehet e levédeni bizonyos appokat?

igen. a htc sajat appjaval, lehet appokat zarolni.

(#3821) ferob válasza AlrightSir (#3818) üzenetére


ferob
őstag

Van Camera2 API támogatás, átrendezhetőek a gyorsbeállítások elemei, van éjszakai mód, lehet zárolni alkalmazásokat, mert a Boost+ lehetőséget ad erre, valamint a panoráma mód bármilyen orientációval működik.

(#3822) AlrightSir válasza ferob (#3821) üzenetére


AlrightSir
tag

A panorámát arra értettem, hogy alulról-felfele lehet-e csinálni képet. A Telekomnál nyomkodtam meg egyet és ott nem tudtam rájönni, hogy lehetne (pl hidak alulról, magas épületek közelről, szeretek művészkedni).

@marcarc; Tiger.: Köszönöm szépen.

Eléggé bejött a teló élőben, szerintem ez lesz a végső választás. Mobilcorneren 140, hátha lesz akciós.

(#3823) ferob válasza AlrightSir (#3822) üzenetére


ferob
őstag

Tehát vertikális panoráma képeket szeretnél készíteni.
A gyári kamera alkalmazás figyelembe veszi a szenzor adatait és elfordul, de ez csak alkalmazás kérdése, így letöltöd a neked megfelelőt és már működik is a funkció.

Olvass vissza a topikban, de ha biztosra akarsz menni, hogy független európai készüléket kapjál kézhez, a márkaszervizben is érvényesíthető 2 év gyári jótállással, akkor inkább valamilyen komolyabb helyről veszed, ahol alig pár ezer forinttal drágább csak.

[ Szerkesztve ]

(#3824) simon7012


simon7012
aktív tag

Sziasztok
Észrevettetek olyasmit, hogy mióta frissítettetek a Nugatra rosszabb lett a Wi-Fi elérés, néha megszakad.?
Nekem a nugat előtt semmi bajom nem volt a wi-fi-vel..🤢

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#3825) Schanyee válasza simon7012 (#3824) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem maradt egész jó. Egy zavaró dolgot vettem csak észre, hogy samsung okos tv-n ha telefonról játszok le filmet akkor megszakad. De azt nougat előtt nem próbáltam.

(#3826) Tiger. válasza simon7012 (#3824) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Fr meg volt?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3827) Bounty válasza simon7012 (#3824) üzenetére


Bounty
tag

Nálam is rosszabb lett.

(#3826) Tiger: Sajna nem segít :(

(#3828) #31631410


#31631410
törölt tag

Sziasztok !

Gondolkodom egy ilyen telefon beszerzésén.... gsmvonal.hu webáruházból rendelt egy ismerősöm,de használatlanul tovább adná 105.-ért számomra..szerintetek ? ár jó-e, telefon / mondjuk s7 edge hez képest / minőségben,időtállóságban milyen,semmilyen kis felhasználó vagyok,legjobban a kamera minősége,s a rendszer gyorsasága érdekel... Du elkezdek visszaolvasni is,biztosan sok infot találok ....

(#3829) simon7012 válasza Tiger. (#3826) üzenetére


simon7012
aktív tag

Bocs a láma kérdésèrt de mi az-az "fr"?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#3830) Acheron válasza simon7012 (#3829) üzenetére


Acheron
őstag

Factory reset - gyári alaphelyzetbe való visszaállítás. Nagyobb rendszerfrissítések után nem kötelező, de javasolt. Minden adatot töröl a gépről. Előtte érdemes menteni a fontos adatokat (telefonszámok, SMS -ek, stb), hogy utána visszaállíthatók legyenek.
(#3832) simon7012: Sajnos nincs ötletem, mi lehet a gond, nálam nem jelentkezett ilyen probléma (pedig én nem csináltam fr -et sem).

[ Szerkesztve ]

(#3831) nincsnév007 válasza simon7012 (#3829) üzenetére


nincsnév007
őstag

gyári visszaállítás.

(#3832) simon7012 válasza Acheron (#3830) üzenetére


simon7012
aktív tag

Ja az meg volt természetesen..😁
Nem segít...🙄

[ Szerkesztve ]

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#3833) kekkola válasza #31631410 (#3828) üzenetére


kekkola
senior tag

105ért ajándék. :)

O+8T

(#3834) #31631410 válasza kekkola (#3833) üzenetére


#31631410
törölt tag

koszi a választ. megvettem... furcsa,h nincsen fajlkezelo,s ugy altalaban...nem volt meg htc m.... remelem meg tudok baratkozni vele...hasznalni eddig nagyon jó..

(#3835) CptAdamica válasza #31631410 (#3834) üzenetére


CptAdamica
veterán

Itt a HTC fájlkezelő csak nincs előre telepítve. Én ezt használom, remek kis progi.

Megyen!

(#3836) #31631410 válasza CptAdamica (#3835) üzenetére


#31631410
törölt tag

koszi,fel is tettem....!

(#3837) kekkola válasza #31631410 (#3834) üzenetére


kekkola
senior tag

Ha megszokod a sense puritánságát (elsőre annak tűnhet, sztem inkább letisztult és sallangmentes, logikus és gyors) akkor nem lesz gond :)

O+8T

(#3838) ferob


ferob
őstag

A HTC Sense kezdőoldal és a lezárási képernyő kap egy új időjárás óra elrendezést, amit az alábbi képen lehet látni, hogy hogyan fog kinézni.

(#3839) #31631410 válasza kekkola (#3837) üzenetére


#31631410
törölt tag

tetszik a sallang mentesseg...s7 edge telefont dobtam el miatta...nem tudtam megszeretni...ezt mar korabban venni szerettem volna,mert mikor egyszer kezbe fogtam,s probalgattam vmelyik nagyaruhazba,megfogott...eloben sokkal meggyozobb ez a telefon,mint a neten... erzem,h jo lesz ez nekem....raadasul,most csak 105 penzembe kerult,s meg egy 5.000.-ft os tokot is hozzza kaptam... eddig pozitiv... :-)

[ Szerkesztve ]

(#3840) karldergroße válasza ferob (#3838) üzenetére


karldergroße
senior tag

Mikor?

(#3841) nincsnév007 válasza ferob (#3838) üzenetére


nincsnév007
őstag

Ez csak a HTC 10-esen lesz elérhető?

(#3842) MM válasza ferob (#3838) üzenetére


MM
őstag

Megtetszett a Huawei standard elrendezése a HTC-nek? ;]

(#3843) ferob válasza nincsnév007 (#3841) üzenetére


ferob
őstag

Nougat rendszeren biztos elérhető lesz, így másik készüléken is feltűnhet, mivel csak alkalmazásfrissítéseket kell kiadni.

(#3844) SgtBoscorell


SgtBoscorell
újonc

Sziasztok !

Kellene egy új telefon, mostani SGS 6on ugott a knox valamiért, Akku kuka töltődokk kuka. Szervizelni.. azt inkább hagyjuk. :W

Samsungot nem nagyon akarok a kezembe látni :N

Ezen a 10esen gondolkoztam, vagy talán az U Ultrán, de ott is vannak akku problémák lassan már ott kötök ki hogy átváltok egy 7 Plus-ra... :P

Válaszokat előre is köszi ! :R

MSI Z170A GAMING M3 | Intel Core i5-6600K @ 3.9Ghz | CorsairH60 | MSI GeForce® GTX1060 Gaming X 3GB | Kingston HyperX 8GB DDR4 | Bequiet! Pure Power 9 600W |||| HTC10 Carbon Grey

(#3845) kekkola válasza SgtBoscorell (#3844) üzenetére


kekkola
senior tag

Akkor ideje venned egy htc10-est. Problem solved. :)

O+8T

(#3846) SgtBoscorell válasza kekkola (#3845) üzenetére


SgtBoscorell
újonc

Pipa ! :R :D

MSI Z170A GAMING M3 | Intel Core i5-6600K @ 3.9Ghz | CorsairH60 | MSI GeForce® GTX1060 Gaming X 3GB | Kingston HyperX 8GB DDR4 | Bequiet! Pure Power 9 600W |||| HTC10 Carbon Grey

(#3847) kekkola válasza SgtBoscorell (#3846) üzenetére


kekkola
senior tag

Jó döntés! :D

O+8T

(#3848) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Na megjött a másik 10-es valamivel jobb a kijelzoje. De azt nem értem korábban az m9 is csinált ilyet mikor a kedvencekbol hívok valakit akinel van kép is és fent van a Skype akkor hivasnal eltunik a kép majd vissza. Ezt az előző HTC 10-nel nem csinálta de ennél igen mi a banattol lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3849) MrPetya19 válasza Tiger. (#3848) üzenetére


MrPetya19
addikt

A skype legutóbbi frissítése óta van ez.
Nekem legalábbis azóta csinálja.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3850) Tiger. válasza MrPetya19 (#3849) üzenetére


Tiger.
nagyúr

rá frissítettem a 7-et és most már jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.