Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Lizardman válasza Tiger. (#3300) üzenetére


Lizardman
tag

Köszönöm szépen a választ, és tényleg! :)

(bár, ha szabad megjegyeznem, akkor az általatok használt/rendelt tokok 90%-a sajnos nem kapható nálunk :/ )

(#3302) ferob


ferob
őstag

Lassan kezdhetitek nyomkodni a frissítés gombot.

(#3303) Kronk válasza ferob (#3302) üzenetére


Kronk
őstag

Én már nyomkodom, de csak az UK-ra jött ki eddig, pedig ugyan az a soft.
[link]

http://totesz.myminicity.com/

(#3304) ferob válasza Kronk (#3303) üzenetére


ferob
őstag

Először a HTC__001 kapja, utána fokozatosan lesz elérhető a többi CID-re is.

(#3305) CptAdamica válasza ferob (#3304) üzenetére


CptAdamica
veterán

kb mennyi idő, mire a 034-es is megkapja? :)

Megyen!

(#3306) ferob válasza CptAdamica (#3305) üzenetére


ferob
őstag

Nézd meg a privát üzeneteid és akkor semennyit nem kell várnod.

(#3307) Kronk


Kronk
őstag

Ha felteszem ezt akkor tényleg semmit nem töröl, mintha ota lenne?
És hogyan kell feltenni? :R

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#3308) ferob válasza Kronk (#3307) üzenetére


ferob
őstag

Ha már így kikerült a link más fórumra is, akkor itt a közvetlen link az OTA frissítéshez, hogy ne több oldalon keresztül menjen, ahogyan linkelted.

Mivel ez OTA frissítés, ezért a gyári recoveryből felrakható, neked kell kiválasztani a menüben, de csak ennyi eltérés van ahhoz képest, amikor a frissítés letöltése miatt automatikusan újraindul a rendszer és elkezdi ugyanezt a folyamatot.

(#3309) Kronk válasza ferob (#3308) üzenetére


Kronk
őstag

Már csak annyi a kérdés, kérés, hogy a recoveryből való telepítést leírnád kérlek?
SD-re kell tenni, vagy belső memóriába, vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#3310) CptAdamica válasza Kronk (#3309) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez nekem is jöhetne lépésről-lépésre, ha nem hosszú és nem volt még leírva. :) Kicsit laikus vagyok hozzá.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#3311) ferob válasza Kronk (#3309) üzenetére


ferob
őstag

Elindítod bootloader módban, majd kiválasztod a gyári recoveryt, ezt követően a piros felkiáltójeles képernyő megjelenésekor lenyomod a bekapcsoló gombot és egyszer megnyomod a hangerő felfele gombot, utána elengedheted a másikat is, ahogy megjelenik a menü.
Itt kiválasztod, hogy Apply update from SD card, majd ahogy végzett a folyamat, újraindítod a készüléket, ekkor magától ismét újraindul a firmware frissítése miatt, majd egy ideig a HTC képernyőn fog állni, de a frissítés után ez normális, így ezt követően elindul a rendszer és készen is van a frissítés.

(#3312) Kronk válasza ferob (#3311) üzenetére


Kronk
őstag

Ki kell a zip-et csomagolni?

http://totesz.myminicity.com/

(#3313) ferob válasza Kronk (#3312) üzenetére


ferob
őstag

Nem kell, pontosan azokat a lépéseket írtam le, ami szükséges a felrakáshoz a letöltés után.

(#3314) Kronk válasza ferob (#3313) üzenetére


Kronk
őstag

Megvan a hiba, nem az sd-n volt az zip, átmásoltam, és így már megy is. Köszönöm

http://totesz.myminicity.com/

(#3315) pg1966 válasza ferob (#3311) üzenetére


pg1966
aktív tag

Hogy kell bootloader módban indítani?

(#3316) CptAdamica válasza Kronk (#3314) üzenetére


CptAdamica
veterán

Csak SD kártyáról lehet?

Megyen!

(#3317) cyber86


cyber86
őstag

Ki rakta már fel? :)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3318) pg1966 válasza cyber86 (#3317) üzenetére


pg1966
aktív tag

Én felraktam.

(#3319) Kronk válasza CptAdamica (#3316) üzenetére


Kronk
őstag

Csak sd-ről lehet.

(#3317) cyber86: én már felraktam, de a wifi sz@rabb lett mint volt, mobilnettel nincsen semmi gond, amúgy pedig pörög szépen.

http://totesz.myminicity.com/

(#3320) karldergroße


karldergroße
senior tag

Öt kérdés:

016-os CID-re fel lehet rakni? (Dél-Afrika)
Ha sikerül, megmaradnak a korábbi beállítások?
Milyen veszélyek vannak?
Hogyan kell bootloader-módban indítani?
Kell-e bármikor a folyamat során gyári visszaállítás?

[ Szerkesztve ]

(#3321) pg1966 válasza karldergroße (#3320) üzenetére


pg1966
aktív tag

Nekem megmaradt minden, nem volt semmi probléma.

(#3322) Kronk válasza karldergroße (#3320) üzenetére


Kronk
őstag

Arra ezt a verziót nem lehet feltenni

http://totesz.myminicity.com/

(#3323) ferob válasza karldergroße (#3320) üzenetére


ferob
őstag

Csak a RUU törli az adatokat, az OTA frisítés nem, de nincs semmilyen veszélye, ha nem csinálsz olyasmit, amivel saját magad törlöd az adatokat.

Fel tudod rakni a HTC__016 CID-re is, valamint a HTC__001, HTC__J15, HTC__A07, HTC__M27, HTC__034 is ehhez a régióhoz tartozik.

Kikapcsolt állapotban a bekapcsoló gomb és a hangerő lefelé gomb nyomva tartásával lehet elindítani a készüléket download módban, majd ott ki kell választani a reboot to bootloader lehetőséget.

Gyári visszaállítás akkor célszerű, ha valami nem működik utána megfelelően.

(#3322) Kronk: Fel lehet tenni arra is, ha nem vagy vele tisztában, akkor csak megtévesztesz másokat vele.

[ Szerkesztve ]

(#3324) Kronk válasza ferob (#3323) üzenetére


Kronk
őstag

Elnézést, ezt elnéztem.

http://totesz.myminicity.com/

(#3325) karldergroße válasza ferob (#3323) üzenetére


karldergroße
senior tag

Egy utolsó kérdés: az sd-kártyáról való telepítés a külső micro SD-t jelenti? Köszönöm a válaszokat!

(#3326) Kronk


Kronk
őstag

Erre van ötlete valakinek, korábban is szakadozott a wifi, de most a frissítés után szinte használhatatlan lett:

video

telefon újraindítva, wifi újraindítva, böngészésnél is jelentkezik... :W

http://totesz.myminicity.com/

(#3327) Janaboy válasza Kronk (#3326) üzenetére


Janaboy
veterán

2.4esen is vacakol?

Janaboy

(#3328) karldergroße válasza ferob (#3323) üzenetére


karldergroße
senior tag

Köszönöm a segítséget. 20 perc alatt lefrissítettem! Minden rendben van, úgy tűnik elsőre.

(#3329) Kronk válasza Janaboy (#3327) üzenetére


Kronk
őstag

Igen, ezt elfelejtettem írni, dettó ugyan ez, internettel nincsen gond, stabilan 120/10
Frissítés előtt sem volt rózsás a helyzet, de ehhez képest sokkal jobb volt, úgy látom, kénytelen leszek egy HR-t nyomni.
Sajnos a munkahelyen és otthon is asus router (AC68U-AC87u) van, tehát máson ki sem tudom most hirtelen próbálni... az otthonin meg csak 3 óra múlva tudom tesztelni mi a helyzet. De eddig ott volt a rosszabb.

http://totesz.myminicity.com/

(#3330) karldergroße


karldergroße
senior tag

Tudja valaki, hogy lehet a kétablakos megjelenítést beindítani?

(#3331) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Felraktam, simán ment, eddig minden oké, köszönöm Ferob. :)

Megyen!

(#3332) Kronk válasza karldergroße (#3330) üzenetére


Kronk
őstag

nyomva kell tartani az alkalmazás váltó gombot

http://totesz.myminicity.com/

(#3333) _Flood_ válasza ferob (#3311) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Én is feltettem, köszönöm.

(#3334) karldergroße válasza Kronk (#3332) üzenetére


karldergroße
senior tag

Köszi, alakul.

(#3335) _Flood_


_Flood_
aktív tag

Az "adatmentő" csak a mobilnetes adatokat kontrollálja?

(#3336) cyber86 válasza Kronk (#3319) üzenetére


cyber86
őstag

Én most fogom elkezdeni de utána csinálok egy frt inkább tutira megyek.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3337) cyber86


cyber86
őstag

Fent van már nekem is. Hearthstone végre jól fut és így gondolom már más játék is végre.. De csinálok egy fr-t az a tuti.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3338) Bounty


Bounty
tag

Sziasztok!

2 hete váltottam 10-re és van egy dolog amit nem értek. A képernyő háttérvilágítása elég érdekesen működik. Automata módban szeretném használni, az is van bekapcsolva, de olyan mintha nem szabályozná a fényerőt a minimum és a maximum között. Azt sem értem, hogy miért lehet a csúszkát állítani, ha automata módban van. Tisztán látszik, hogy ha húzgálom a csúszkát akkor erősödik illetve gyengül a háttérvilágítás. Pl szabadban, ha nem húzom fel a fényerőt a csúszkával, akkor nem megy fel magától maxra. Ha viszont felhúzom akkor meg sötétben nem megy le magától minimumra. Jó ez így? M7-ről váltottam és ott teljesen másként működik (jól).

(#3339) Tyer


Tyer
őstag

No, és... most akkor az van, hogy nem is lesz automatikus OTA, hanem mindenképp másolni kell?
Vagy nemsokára a telo is jelez majd?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#3340) ffodi válasza Tyer (#3339) üzenetére


ffodi
veterán

Lesz nyugi, hamarosan jönni fog az értesítés. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3341) karldergroße


karldergroße
senior tag

Egy kis összegzés a Nougatról:

Pozitívumok:
1. Nagyon jó, hogy ismét lehet szerkeszteni a lehúzható kapcsolókat.Jó az is, hogy az első lehúzásnál már megjelenik az első hat kapcsoló és oldalra húzással pedig nem az eddigi 11, hanem az összes kapcsoló megjeleníthető.
2. A beállításoknál kiváló az, hogy bal oldalon van főmenü. Tehát ha például az akksi beállításában vagyok, egy húzással átléphetek bármelyik másikba, nem kell visszalépni és úgy keresgélni.
3. Nagyon tetszik, hogy a képernyő méretének "kicsire" állításával Sense alatt is lehet 5x5 ikont elhelyezni a kezdőképernyőn (+ az alsó sor).
4. Jó, hogy az adatforgalmat programonként korlátozni lehet.

Negatívum:
1.Az értesítések új rendszere nem tetszik.Zavarosnak találom és feleslegesnek azt a szolgáltatást, hogy direkt az értesítésekből is lehet reagálni. Ez eddig is egyetlen gombnyomás volt és a megszokott helyről válaszolhattunk.
2. Mintha jobban merülne a telefon, persze ez lehet, hogy csak szubjektív benyomás, hiszen ma többet is nyomkodtam az átlagnál.

(#3342) karldergroße válasza karldergroße (#3341) üzenetére


karldergroße
senior tag

Még annyi jutott eszembe: összességében nagyon kevés a változás. Tehát aki úgy várja, mint a messiást, igazából csalódni fog.

(#3343) Tyer válasza karldergroße (#3342) üzenetére


Tyer
őstag

Eldőlt, akkor megvárom, míg szol Tenner, hogy frissülni akar :)

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#3344) karldergroße válasza Tyer (#3343) üzenetére


karldergroße
senior tag

Még egy rendkívül pozitív változás: az alkalmazások sokkal gyorsabban frissülnek, mint korábban. Szerintem minimum kétszeres a sebesség.

(#3345) Tyer válasza karldergroße (#3344) üzenetére


Tyer
őstag

Akkor egyre jobban optimalizálják a frissitések méretét??? Ez nem inkább Play feature, mi köze ennek a Nougat-hoz? Vagy maga a sw kezeli jobban?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#3346) karldergroße válasza Tyer (#3345) üzenetére


karldergroße
senior tag

Én nem értek hozzá, csak az eredményt latom: villámgyorsan frissített ma 7 programot, ezekkel korábban minimum kétszer annyi időt szokott elszöszölni.

(#3347) cyber86 válasza karldergroße (#3341) üzenetére


cyber86
őstag

Merülés nálam is gyorsabb de mivel én csináltam frt így szerintem kell neki 2-3 töltés. Viszont a gyorsulás nekem látványos. Gyorsabban telepít meg idáig egy játékon teszteltem és végre úgy fut ahogy kell.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3348) cyber86


cyber86
őstag

Érdekes jelenség. Levettem a töltőről szokásos dolgokat megnéztem kb 1 óra múlva hozzá nyúlok és meleg a telefon tokon keresztűl mondom wtf. Megnézem aida64be pörög a cpu ezerrel. Restart és most ahogy látom jó csak tudnám mi akadt be amikor már csináltam restartot este a sok alkalmazás telepítés után.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3349) Beiglee válasza Bounty (#3338) üzenetére


Beiglee
csendes tag

Szia!

Én is M7-ről váltottam 10-re. Nekem is furcsa volt az elején a háttérvilágítás automata módja, mert kvázi nem automata. Én is mindig kézzel állítom be a szükséges fényerőt... :(
Nem tudom, hogy ez miért van így, de ha valaki tudja és megválaszolja, akkor köszönjük.

[ Szerkesztve ]

(#3350) kekkola válasza Beiglee (#3349) üzenetére


kekkola
senior tag

Automata. Nekem semmi gond nincs vele. A beállításokban a kijelző beállításainál van egy pipa az automatikus fényerőnél. A csúszkával az alap fényerőt lehet állítani, amihez képest változtatja az automatika a külső fényerősség függvényében. Nekem kb középen van és szépen szabályozza. Szenzort le lehetne ellenőrizni hogy működik-e nálatok.

O+8T

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.