Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14401) axioma válasza plömplöm (#14399) üzenetére


axioma
veterán

PHEV-knek mar az E5 koraban is mondtak, hogy premium benzint vegyen ha hosszu ideig (nalunk ugy 2 honapok jonnek ki) csak elektromos uzemben hasznalja. Nyilvan ha az nem lesz eleg pl. videkre megyunk akkor erdemes az olcsobbat tankolni abba is.

(#14402) petir válasza Chris0321 (#14398) üzenetére


petir
senior tag

Nem kell , jól tudod ! A kocsi jelez ha kell mondjuk a Mercedes nagyon odafigyel Rád szóval 55% -nál már minden nap tájékoztat , hogy hűha baj van :D
Nem szivesen tárolnám a környezetembe sehol amúgy ezt karbamid és desztillált víz keveréket ezért van a kút! A gázolaj se áll otthon kannákban...
Na mindegy elkanyarodtunk a témától.

Én továbbra is azt mondom hasznos funkció lenne ha felkerülnének az AdBlue pisztolyos kutak!
Nem pisztolyost vehetsz szinte bármelyik kúton, az ellenérveit felsoroltam.

Jaaa és szerintem külföldön is hasonló a helyzet szóval nem országra szabott fejlesztés lenne mint pl a megyei matricánk hanem globális !

(#14403) plömplöm válasza axioma (#14401) üzenetére


plömplöm
őstag

mindkettőtöknek:

szóval nem az üzemanyag<>motor a baj, hanem a felhasználási körülmények, mindkettőtöknek az a gondja, hogy megpimpósodik a nafta a tankban, mert nem 5% a névleges mellékes benne, hanem 10%, és ezért kifizettek mondjuk 11%-os felárat az üzemanyagért. jó. sztem túltárgyaltuk :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#14404) Chris0321 válasza petir (#14402) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem tudom pontosan mi van a kannában, de nem hiszem, hogy zárt állapotban bármi kárt tudna csinálni.

(#14405) hanti válasza petir (#14402) üzenetére


hanti
senior tag

A Német gyártók használják szinte csak, a többiek már elhagyták a dízelt vagy hamarosan elfogják. Előbb lesz az elektromos töltés jelezve mint az adblue. Tisztelem a környezetvédő hozzáállásodat, de a dízel használattal nagyobb kárt okozol mint a gyűjtőbe leadott pár kannával.

(#14406) axioma válasza plömplöm (#14403) üzenetére


axioma
veterán

Ja, en csak arra mondtam hogy a megpimposodasra - amugy 3-5-8 liter aljan lotyogo benzinre ertve, szoval nem halunk bele - a "tipus"tarsak mar az E5-nel is kulon szoltak. Akkor kompatibilis (mert a linkelt oldal szerint az), ha folyamatos hasznalatban van. Csak ahhoz meg minek PHEV.
@hanti: nem szeretnek elektromos toltot jeleztetni, csak a fustosjelzes kikapcsolasanak lehetoseget

(#14407) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, Szloveniaba szemelygepkocsinak kell autopalya matrica? Ugy nezem A1 A4 es A5 szakaszokon is mennem kell...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#14408) MunezXBK válasza mufi (#14407) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

3.5T-ig matrica, felette fizetőkapu.

(#14409) Faby válasza mufi (#14407) üzenetére


Faby
senior tag

A 2019-es árak:

3,5 tonnánál könnyebb járművek, max. 1,3 méter tengely feletti magassággal:
heti:15 euró
havi: 30 euró
éves: 110 euró

Itt az érvényességi idő tényleg annyi, mint a neve, egy kicsit hosszabb kiruccanás esetén figyelni kell, ha heti matricát veszel az érvényességi időre.
Érdemes kint venni, itthon is árulja ugyan a MOL, de tavaly a 15€-s matricát 5500 Ft-ért adták, és szerintem azóta csak emelték az árat.
(15€ most napi árfolyamon ~5050 Ft)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#14410) tyielow


tyielow
aktív tag

Hibát jelentenék!!!: [kép]
Mentünk Debrecenbe a Civis-Villszer Kft-hoz. A temetőn át akart vinni :D A 4-es útról kell bekanyarodni, ott ki is van táblázva, ez ilyen ipari lerakat-szerűség. Tény, hogy a sírkövek közvetlen szomszédja, de azért na.. :U

YouTube: toty1ka

(#14411) Csabex válasza tyielow (#14410) üzenetére


Csabex
őstag

Ez marha jó :D Kissé morbid, de szó szerint sírba tesz (visz) a waze :D :D :D
Ez most volt? Nem Nov. 1-én? :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#14412) Winner_hun válasza tyielow (#14410) üzenetére


Winner_hun
félisten

Javítottam, néhány napon belül ott lesznek belső utak, akkor már jól fog odavinni.
Ha mégse, akkor az előzményekből töröld ki a címet és keress rá újra (felvittem a térképre, nem volt fenn a cég, csak google találat alapján vitt a Waze).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14413) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Annyira tetszik a Waze-nak a most átadott M4-es rész, hogy másfelé nem ad alternatív utvonalakat. Aki többet jár arra a szerint érdemes végigmenni az új utvonalon vagy az M5-re való áttérés még mindig jobb megoldás? Bocs, hogy itt kérdezem meg, de nem tudom hol lehetne.

(#14414) fant0mi válasza Chris0321 (#14413) üzenetére


fant0mi
addikt

Attol fugg honnan hova akarsz menni? Mi az hogy gyakran jar arra, mindenki roppant tapasztalt lehet, amikor tegnap adtak at az uj 30 km-es szakaszt, igy meroben uj a helyzet? Amerre adja a waze, nyugodtan kovesd. Rosszul nem jarsz vele.

(#14415) Chris0321 válasza fant0mi (#14414) üzenetére


Chris0321
addikt

Békés megyéből megyek fel a 4-esen pestre, a nyolcadik kerülteben lévő Szigony utcába. Tudom, hogy az új rész még csak most lett átadva de nem is azt tartom a gyenge keresztmetszetnek hanem az utána következő ferihegyi reptérre vezető utat és az üllőit mert ha azok bedugulnak akkor úgysem lehet haladni. Plusz az M5-ön nekem nincs sok tapasztalatom, még csak párszor mentem arra így nem tudom ott mekkora dugó tud lenni viszont a 4-est már ismerem és ott már jóval pest előtt el lehet felejteni a 3-ik sebességet ha megindul a tömeg munkába.

(#14416) viktorhu


viktorhu
veterán

Úgy látszik, itt is kreatívak a waze-esek :) Beleírták a fizetőkapu nevébe a személyautók után fizetendő összeget is, így időben össze lehetett keresni az aprót.

(#14417) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Olaszországban az A1-esen majd A4-en jöttem végig Verona után jöttem le... mindenhol jelezte a trafit de nem mondta be ! Kivéve az átlagsebesség figyelős szakaszt. Ennek mi az oka ?

(#14418) fant0mi válasza petir (#14417) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem hajtottal gyorsan.

(#14419) petir válasza fant0mi (#14418) üzenetére


petir
senior tag

Magyarországon se mentem gyorsan mégis bemondta . Vagy ez országspecifikus?

(#14420) trialboj


trialboj
őstag

Helló,
Tud valaki segíteni miért nem mutatja és nem is mondja a waze a Berettyóújfalu és ártánd közötti 2 véda kaput?
Ritkán járok arra és este félek hogy nehogy pont otr előzzek. Én legalább a saját térképemen nem tudom valahogy megjelölni őket?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#14421) Chris0321 válasza trialboj (#14420) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
A térkép hibákat tudod jelenteni ha a sárga keeek kis izére nyomsz a térkép jobb alsó sarkában. Van több lehetőség is, én sebességkorlátozás változásokat szoktam jelenteni. Persze ha itt jelzed a fórumon akkor is szoktak tudni segíteni.

(#14422) fant0mi válasza trialboj (#14420) üzenetére


fant0mi
addikt

Azert, mert az nem VEDA kapu. Hanem HUGO kapu, csak uthasznalati jogosultsagot nez.
Don't fos. Az ossszes VEDA benne van a Waze-ben.

(#14423) trialboj válasza fant0mi (#14422) üzenetére


trialboj
őstag

Na ez remek :C , és van valami guide hogy lehet ezeket megkülönböztetni? Mind a kettő hugo kapu? Ez amúgy a nagyobb járművekre vonatkozik nem? Kisautóval nem kell fizetni ha ártánd - debrecen között járok, az autópályát elkerülve.
Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#14424) fant0mi válasza trialboj (#14423) üzenetére


fant0mi
addikt

Szemelyautoval nem kell Hugot fizetni.
A wazeben lapozz oda ahol ez a kamera van, s latod, hogy dummy kamerakent van felveve (piros x ikon van a sarkaban), ezek artatlan hugo vagy terfigyelo kamerakat jelolnek.
A valosagban meg elegge hasonlitanak, ugyanaz a fem akasztofa mindegyik, avatatlan szem nem tud kulonbseget tenni, foleg nem menet kozben. A waze tudja az osszes veda kaput, majd az szol neked.

(#14425) Faby válasza fant0mi (#14424) üzenetére


Faby
senior tag

A legfőbb különbség az, hogy a véda kapuk előtt kötelezően kint van a sebességmérésre figyelmeztető tábla (KÖZÚTI ELLENŐRZÉS / TRAFFIC CONTROL)

a HUGO stb előtt nincs.

Ezért nem értem azokat, akik minden oszlopnál satuznak az autópályán...

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#14426) viktorhu válasza Faby (#14425) üzenetére


viktorhu
veterán

A napokban utaztam valaki autójában, aki minden matricakamera előtt satufékezett a Waze használata mellett.

Azt hitte, hogy az a piros X-es kamera a sebességmérést jelöli.

Egyébként én is innen a topicról tudom, hogy az egy piros X, és hogy mit jelent. Amikor elkezdtem waze-ezni, még nem volt véda, és kevesebb volt a sebességmérő kamera, és a mobil kijelzőjén vezetés közben nem X-nek látszik az a piros izé, hanem olyan, mintha a vaku fényét szimbolizálná - vagyis én is pont a matricakamerákra hittem azt, hogy sebességmérő kameraként mutatja őket a Waze.

(#14427) fant0mi válasza Faby (#14425) üzenetére


fant0mi
addikt

Akkor is a fekbe lepnek, amikor nem is hajtanak gyorsan... :(((

(#14428) kmarci25 válasza fant0mi (#14427) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, ez így van. VÉDA kapunál, illetve rendőr autó mellett (attól függetlenül, hogy sebességet mér-e, vagy csak halad a forgalommal) a megengedett sebesség mínusz 20-30%-kal kell közlekedni. Asszem ez benne is van a KRESZ-ben, csak néhányan nem olvastuk. ;] :W

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14429) bucihost válasza fant0mi (#14427) üzenetére


bucihost
senior tag

Az ilyet csipázom én is... Van egy kedvenc helyem Körösladánynál.
Város tábla > 5m-rel később 70es tábla > ~100 m-rrel utána véda kapu > 10-15m-rel utána 50 es tábla. Itt szoktak lenni érdekes fékezések :DDD

(#14430) Márton válasza kmarci25 (#14428) üzenetére


Márton
nagyúr

He?
Ha nem hasznal megkulonboztetot, akkor is menjek 20%-kal lassabban?? A vedat sem ertem. Miert kene lassitani? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14431) veressjanos válasza Márton (#14430) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Szarkazmus volt!
Bazinga!!! :DD

(#14432) kmarci25 válasza Márton (#14430) üzenetére


kmarci25
veterán

Úgy vártam, hogy valaki komolyan vegye! ;]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14433) Márton válasza kmarci25 (#14432) üzenetére


Márton
nagyúr

hát ez most nem jött át..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14434) kmarci25 válasza Márton (#14433) üzenetére


kmarci25
veterán

Pedig ott volt az ördög szmájli is. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14435) Márton válasza kmarci25 (#14434) üzenetére


Márton
nagyúr

korán volt, a csapkodó fejecskét tudtam csak felfogni :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14436) flegga92 válasza bucihost (#14429) üzenetére


flegga92
senior tag

Tapasztaltam én is :D Pedig nem mér be azon az 5 m-es szakaszon, minden alkalommal tesztelem :DDD

(#14437) Kenderice


Kenderice
senior tag

Tegnap csepelen jártam.
Másnál is hiányzik jó pár térképrészlet ezen a környéken?
Konkrétan a II. Rákóczi Ferenc utca vége-M0 környéke.
Gondot is okozott az ezeken keresztül való tervezés a Waze-nak.

Esetleg nálam lenne a hiba? Frissíteni kellene, vagy mi?

(#14438) merqree válasza Kenderice (#14437) üzenetére


merqree
őstag

Ebben a pillanatban néztem rá (nem tervezéssel, csak az irodában ülve az alkalmazásra), de nekem nincs hiányosság.
Ellenben ma frissített reggel az alkalmazás.

(#14439) apaszka


apaszka
veterán

link Google...

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#14440) Kenderice válasza merqree (#14438) üzenetére


Kenderice
senior tag

Nálam 4.60.0.5 a verziószám.
Ilyen a térkép:

(#14441) Kenderice válasza merqree (#14438) üzenetére


Kenderice
senior tag

Most frissítettem manuálisan, de a hiba ugyanúgy megvan.

(#14442) paolinho


paolinho
őstag

Nem tudom, mennyire ide tartozó a kérdés, de hátha.
Szóval tudja valaki, hogy mi lehet annak a hibának az oka, hogy amikor (Samsung Galaxy S9+ -t használva) Android 10 alatt telefonálást (kihangosítóval) kezdeményezek, miközben navigál a Waze (ekkor ugye megjelenik a tárcsázás ablak), és amikor kicseng a hívás, illetve később, amikor beszélgetek, nem vált vissza a navigálásra a kép, csak manuálisan tudom visszarakni azt? Ez a Pie-on korábban probléma nélkül működött.

(#14443) MunezXBK válasza paolinho (#14442) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Android 10 óta így van.

(#14444) bl4ze válasza paolinho (#14442) üzenetére


bl4ze
veterán

Sajnos Android 10 feature. Van rá megoldás Samsungra és Xiaomira is.
Keress vissza, Samsungon a legegyszerűbb megoldani.

.:. bl4ze .:.

(#14445) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
[Ez] igaz? Csak ma olvastam a hírt, gondolom pár embert érinthet a fórumozók közül is.

paolinho: Sajnos mint írták a 10-es android miatt van ez a probléma, remélem hamarosan változtatnak rajta mert kissé balesetveszélyes tud lenni mikor vezetés közben keresgéled a Waze-t mert a hívás miatt leteszi a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#14446) paolinho válasza bl4ze (#14444) üzenetére


paolinho
őstag

Hát, ha ERRE gondoltál, akkor bevallom, ezt nem tudom rendesen értelmezni. Kicsit konkrétabban kaphatnék iránymutatást, hogy mit tegyek?
Amióta lefrissült a telefon a 10-esre, egy agyrém lett a hívás-ból visszanyerni a Waze-t, főleg, ha lüktető forgalomban nyomulnék valamerre, amiről nem tudom, hogy merre található. A Google Térkép app-ja is csak félmegoldás, az ugyanis "kép a képben" megtartja egy kis ablakban a navigációt, de arra is duplán rá kell bökni, hogy kitöltse a teljes képernyőt. Meg én jobban szeretem a Waze-t, szóval nekem ezzel kellene valamit kezdenem.

(#14445) Chris0321
Azért valljuk meg vicc kategória a német hatóság ezen próbálkozása. Tényleg hogyan lehetne ezt ellenőrizni, hát még akkor, ha utassal megyek!?

[ Szerkesztve ]

(#14447) bl4ze válasza paolinho (#14446) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem. Nem volt ennyire bonyulult. Én Xiaomi telefonon MIUI tudom a megoldást, itt a Samsungra már leírták, keress vissza, használd a keresőt. Fejből nincsen meg, sajnos.
Még képeket is tettek be a beállításról.

.:. bl4ze .:.

(#14448) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Google Earthből kiszedett kml fájlokat tudja valahogy kezelni a waze? Külföldi utazás előtt mindig ott szoktam bejelölni a látogatásra tervezett helyeket. Egyszerűbb lenne ebből kijelölni az úti élt, mint pötyögni.

(#14449) fant0mi válasza Chris0321 (#14445) üzenetére


fant0mi
addikt

Igaz a hir. De hogy tudjak ellenorizni? Sehogy. Raadasul utasnak ugyanez nem tilos. :) Vicc neha amit csinalnak.

(#14450) Chris0321 válasza fant0mi (#14449) üzenetére


Chris0321
addikt

Az biztos, hogy érdekes ez az egész de ki tudja mit találnak ki mi után büntetnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.