Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14451) paolinho válasza bl4ze (#14447) üzenetére


paolinho
őstag

Hátha Samsung kapcsán nem tudsz segíteni, akkor MIUI kapcsán is elfogadnám ezt, ugyanis asszonykám egy Note 7-tel nyomul.

(#14452) bl4ze válasza paolinho (#14451) üzenetére


bl4ze
veterán

MIUI alatt beállítások, Speciális majd ott a Játék Turbo "Game Turbo"
Ott adjátok hozzá a Waze-t mint "Játék" és akkor a bejövő hívást is csak kis ablakban mutatja, nem veszi le az egész képet, nem lép ki.

.:. bl4ze .:.

(#14453) Joe_Muad_Dib válasza paolinho (#14446) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Úgy állítottam be a Sam Note 10+-omon, hogy ha hívás jön, akkor a fenti navi sávra "ugrik" egy waze ikon, felveszem a hívást, lehúzom navisávot hozzáérek az ikonhoz és visszajön a teljes waze. Ez most ideiglenesen a leggyorsabb a számomra, várom hogy kijavítsák és automatikusan visszatérjen magától, mint régen.

(#14454) paolinho válasza Joe_Muad_Dib (#14453) üzenetére


paolinho
őstag

Ez sajnos így is elég macerás. Érintgetni a képernyőt vezetés közben nem túl kellemes.
Én is 2 érintéssel (bal lent 3 csik - futó alkalmazások, és Waze-kiválaszt) jutok vissza telefonálás közben a navihoz, de ez sem kóser.

bl4ze: köszi, kipróbálom.

(#14455) bl4ze válasza Joe_Muad_Dib (#14453) üzenetére


bl4ze
veterán

Pedig van jobb megoldás, használjátok a fórum keresőt. Még képet is tettek be a beállításról.

.:. bl4ze .:.

(#14456) paolinho válasza bl4ze (#14455) üzenetére


paolinho
őstag

Na, megtaláltam végre, csak a Te beszélgetéseidet kellett lekövetnem, mert az Android 10-re hiába kerestem rá, még akkor sem dobott megfelelő eredményt, ha mellé írtam a Samsung szót.

Délután kipróbálom, aztán majd referálok, addig is köszi! :)

(#14457) merqree válasza Chris0321 (#14450) üzenetére


merqree
őstag

Magát az előrejelzést büntetik? És mi a helyzet a gyári navigációkkal? :D

(#14458) paolinho válasza hanti (#14304) üzenetére


paolinho
őstag

Hát én hiába próbálkoztam ezzel a Tárcsázóban való állítgatással, semmi változás. Híváskor teljes képernyőt takar ki maga a hívás. Pedig csutkára a képen látható beállítást produkáltam az S9+ telómon.
Kerestem a Google Game Turbo appot is, de olyat meg nem dobott a Play Áruház.

(#14459) bl4ze válasza paolinho (#14456) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, ez az. Esetleg a fórum leírásba betehetné az admi, mert sokaknak lehet ez gond 10-es droidon Samsung készüléken.
MIUI-t is le lehet írni, Xiaomi telefon is sokaknak van :)

.:. bl4ze .:.

(#14460) Csabex válasza merqree (#14457) üzenetére


Csabex
őstag

Erre jó a P30 Pro :D Private space felületen navigálnék, aztán ha megállít és elkéri, hogy ellenőrizze telepítve van-e, akkor mielőtt a bölcsőből leveszem kikapcsolom és amikor előtte bekapcsolom, akkor a normál módot fogja látni ahova nem is telepítem :D Kretének... ma holnap kitalálják, hogy a 10 óra 10 perc miatt büntetnek :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#14461) canniball válasza Csabex (#14460) üzenetére


canniball
nagyúr

Az nem gond ha telepítve van, csak az ha a traffi-riasztás be van kapcsolva.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14462) kmarci25 válasza Csabex (#14460) üzenetére


kmarci25
veterán

Xiaomin is tudsz 2 asztalt kezelni :K , de ehhez annak semmi köze szerintem. Ez kb. ellenőrizhetetlen szerintem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14463) Csabex válasza kmarci25 (#14462) üzenetére


Csabex
őstag

(#14461) canniball : Ja, hogy úgy... Nem olvastam végig a cikket, csak az első mondatot ahol a használatról van szó...

(#14462) kmarci25 : Xiaomiról ezt nem is tudtam :) Igen... Szerintem is. Ember legyen a talpán aki sorba megállítja a haladó autók kb 99%-át, mert manapság már valamilyen formában ott van a telefon az autóban és ugye akkor az már gyanús elvileg...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#14464) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

A Waze és a Google Maps jelenleg mennyire osztja meg egymás között a forgalmi adatokat? Vagyis még mindig érdemesebb a WAZE-t használni, vagy már a MAPS is tud jól elkerülést tervezni?

PSN: sirarcheer

(#14465) merqree válasza sirarcheer (#14464) üzenetére


merqree
őstag

Saját tapasztalat (nem forgalmi igaz), hogy a waze-ben jobbak az úttípusok kezelése.
Konkrétan, nézd meg ezt a Google Maps útvonal tervet és a Waze tervét.
A különbség minimális, de rendkívül bosszantó.
A Google egy föld/kavicsos úton vinne ki a Csepeli útra, míg a waze által tervezett a szilárd burkolatú úton.
De, ha idefele jövök, akkor is így tervez mind a kettő, azaz valamiért azt a kis bekötő szakaszt a google az Istenért sem hajlnadó használni, sőt, van behajtok a szakaszra, akkor vissza akar fordítani a kereszteződésnél, mintha valami fal lenne a Csepeli útnál...

Forgalmi adatok tekintetében elnézőbb a Google Maps, ami sok esetben nekem jól jön, mert nem sokkol a "több ezer" dugó jelentéssel, hanem vagy pirosat vagy narancssárgát mutat. Ami a wazeben tele van jelentéssel, jellemzően a mapsban narancssárga színű, ez az én saját tapasztalatom.

(#14466) radi8tor válasza merqree (#14465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Feleségem tesója is Google Maps-hívő, pedig csomószor mondtam neki, hogy Waze-t használjon. Múltkor úgy bele vitt Maps Széll Kálmán téren egy dugóba, Waze meg másfelé vitt volna.

⭐ Stella

(#14467) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az út időtartamának kiszámolásával kapcsolatban lenne kérdésem.

Lejöttünk a családhoz vidékre, gyakorlatilag végig autópályán.

Budapestről kilépve 11:20 órára saccolta az érkezést.
Végig valós 133 km/órával jöttünk, tehát egyetlen méteren sem lassabban, mint a megengedett, ennek ellenére 140 km alatt lassanként 11:25 órára tolta ki az érkezési időt -- ami percre pontosan meg is valósult.

A kérdés az, hogy hogyan jelezhet előre olyan időpontot / időtartamot, amelyik a sebességhatárok betartásával nem tartható.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14468) fant0mi válasza MaCS_70 (#14467) üzenetére


fant0mi
addikt

Ugy, hogy nem az utszakaszra megadott sebesseghatarral szamol. Hanem aktualis es historikus adatokkal. Ugy tunik a wazerek szombat delelottonkent nem szeretik betartani a hatarokat arrafele. :)

(#14469) Faby válasza fant0mi (#14468) üzenetére


Faby
senior tag

Na ezért rossz ez a rendszer alapból!
Sztem úgy kellene, hogy ha a historikus és pillanatnyi adatokból az jön ki, hogy az elérhető sebesség nagyobb, mint a megengedett, akkor alapból a megengedettel számoljon.
Ha kisebb, akkor pedig az aktuálissal (pl dugó, vagy baleset stb miatt)
És itt jön képbe a kedvenc vesszőparipám, az utánfutó.
Azzal ugye pl autópályán 80 a megengedett, de mivel a waze nem tudja, hogy éppen futózok,bezért a pályán az elérhető legmagasabb sebességgel számol érkezést, ami lássuk be, nagyon nem ugyanaz, mintha betartom a korlátozást. (Attól most tekintsünk el, hogy nem nagyon látni személyautót, vagy akár kistehert, aki pályán 80-nal vontat utánfutót.)
Meddig tartana berakni egy opciót, mint pl motorkerékpár, hogy most vontatok?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#14470) fant0mi válasza Faby (#14469) üzenetére


fant0mi
addikt

Valoban jo lenne, en inkabb profilokat szeretnek latni. Elmenteni tobb rendszamot, azokra kulon beallithato, hogy taxi vagy motor vagy szgk, profilonkent eltero engedelyek, matricak, es uttipusonkent eltero max sebessegek jarmuoldalrol.

(#14471) canniball válasza fant0mi (#14470) üzenetére


canniball
nagyúr

Na az bizony remek lenne! :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14472) MaCS_70 válasza fant0mi (#14468) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az nagyon súlyos elvi hiba, ha a megengedett legnagyobb sebesség nem képez feltétel nélküli felső határt!

A profilok kezelése szerintem is hasznos és nagyon kézenfekvő megoldás lenne. Őszintén szólva nem is értem, hogy miért nincs már régen megvalósítva.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14473) fant0mi válasza MaCS_70 (#14472) üzenetére


fant0mi
addikt

Van nalunk egy bekotout. 20-as. Benne is van a korlat. Arra tervez. A kerulout matematikailag gyorsabb, hiaba joval hosszabb, mert javareszt 90, meg egy kis 50. Megis a bekotouton visz, mert amugy ott is lehetseges menni 90-nel, fasza uj aszfalt. Tabla 20, waze 20.

(#14474) MaCS_70 válasza fant0mi (#14473) üzenetére


MaCS_70
félisten

És időre mit jósol a 20-as korlátozású útra?

Azért lenne érdekes, mert a Waze ugye nem feltétlenül az adott pillanatban az adott felhasználó számára leggyorsabb utat ajánlja fel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14475) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, Android Auto gondom van : Elindul normálisan a Waze majd 1p múlva "lefagy" leáll a navigáció, olyan mintha elvesztené a pozit, lásd a képen :

Bármennyit hagyom, nem tér észhez.
Ha nyomsz egy újratervezést akkor szintén 1p múlva a fenti hibával leáll, és nem
navigál tovább.
Ford Sync3 rendszer, mely támogatja az Android Auto-t és Mi 9T telefon, Android 10.
A telefonnal csatlakozáskor már engedélyeztem adat átvitelt is, mindent - nem ez a baja ránézésre. Van valami ötlet?
Samsung S8-cal is ezt csinálta. (Android 9)

Kérem segítsetek, ezt csak Waze produkálja, a Google Maps hibátlanul fut Android Auto alatt, de a Waze használat lenne a fő cél. :F

.:. bl4ze .:.

(#14476) hanti válasza bl4ze (#14475) üzenetére


hanti
senior tag

A legújabb AA van a telón 5.1.500? A legújabb szoftver van az autón, mert a Waze sok olyan fejlesztést tartalmaz amihez újjabb szoftverek kellenek? A kábel gyári, azzal is szokott gond lenni.
Ha igen, akkor próbáld ki egy másik autóba is. A Suzukiban hibátlanul szokott menni. Ha ott minden ok, akkor a kocsival van a gond és ez a valószinűbb, ha nem ok akkor a telóval.

(#14477) eisento válasza bl4ze (#14475) üzenetére


eisento
addikt

Csak android autobal van gond telon ha navigalsz ugy jo? Nekem xiaominal baxott mar be a csoda akkukimelos szarsag...

De ez csak egy otlet

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#14478) bl4ze válasza hanti (#14476) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, telefonon AA frissítve.
A Ford Focus Sync3 rendszerben nem tudom mi van, azt nem én frissítem mint a telefont.
Igen, a kábel a telefoné. Próbálom még másik autóban is, Android 8.1 fejegységgel.

.:. bl4ze .:.

(#14479) bl4ze válasza eisento (#14477) üzenetére


bl4ze
veterán

Akkukímélő ki van kapcsolva, természetesen.

.:. bl4ze .:.

(#14480) hanti válasza bl4ze (#14478) üzenetére


hanti
senior tag

A szervizt kérdezd meg!

(#14481) viktorhu válasza bl4ze (#14475) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem is ez volt, megoldódott:

- Navi idejére energiatakarékos mód kikapcs
- Waze a kivételek között, hogy ne "optimalizálja" a rendszer.

Energiatakarékos módban kikapcsolja a gps-t a Samsungom, amikor a kijelző lezáródik, így Android Auto alatt is.

(#14482) bl4ze válasza viktorhu (#14481) üzenetére


bl4ze
veterán

Egyik telefonon sincsen energiatakarékos mód bekapcsolva : S8 , Mi 9T
Most mindkét telefonnál a Waze-nál is kikapcsoltuk az optimalizálást.
Remélem megoldja.

A fura az, hogy a Google Maps miért megy gond nélkül?

.:. bl4ze .:.

(#14483) Corsa02 válasza bl4ze (#14482) üzenetére


Corsa02
őstag

A legutolsó frissítés óta nekem is csinálja a Waze ezt amit írsz, Audi Q3-ban(2019-es).
Igaz nekem kb 30 percenként, és ha feloldom a telefont akkor helyrejön és megint jó kb. 25-30 percig. (Huawei P9 a teló)

The Truth Is Out There --->

(#14484) bl4ze válasza Corsa02 (#14483) üzenetére


bl4ze
veterán

Durva, remélem nem a Waze frissítés nyírta így ki, mert akkor keresek egy régebbi APK-t és azt teszem fel... Még tesztelem a héten.

.:. bl4ze .:.

(#14485) viktorhu válasza bl4ze (#14482) üzenetére


viktorhu
veterán

Mert a google térkép az autó gps-ét használja, nem a telefonét.

(#14486) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Változott valamit az utvonaltervezes mostansag?
Ma sikerult 50%-ot tévedni egy 20 perces uton (30 alatt ertem oda), ez az eddigi rekord hulyeseg. Olyan jol sikerult a tervezés, hogy sikerult 9:45-kor dugóban állni, pedig 9:30 utan mar keresni kell, hogy találjon az ember.

Same rules apply!

(#14487) stvnppp


stvnppp
senior tag

Nektek felismeri rendesen a vidéki címeket az IOS app? Nekem csak az utcára navigál, házszámot nem ismeri. Azért sem értem, mert waze.com live mapje be tudja lőni a házszámot is.

(#14488) paolinho


paolinho
őstag

Arra van ötlet hogy miért fordul elő az, hogy a kiválasztott célponthoz érkezve rögzítem annak fotóját, majd következő alkalommal amikor szintén odanavigálok a Waze-zel, akkor nem jeleníti meg a progi a korább készített fényképet, hanem szintén lehetőségként az üres ablak van felül, ami a fénykép rögzítését segíti elő?!
És ezt már eljátszotta vagy fél tucat szor velem az applikáció.

(#14489) fant0mi válasza paolinho (#14488) üzenetére


fant0mi
addikt

Eloszor is: a fotokat egy szerkesztonek, moderatornak el kell fogadni.
Masodszor pedig: ha tobb foto van, a waze valogat kozuluk, melyiket jeleniti meg. Ez fugghet az evszaktol, napszaktol is. Tehat ha ejjel navigalsz oda, akkor ha van sotetben keszult foto, azt fogja majd feldobni.
Esetedben eloszor is turelem kell, majd biztosan meg fog jelenni a kesobbiekben, ha az egy jol hasznalhato, hasznos foto lett.

(#14490) paolinho válasza fant0mi (#14489) üzenetére


paolinho
őstag

Igazából eddig minden fotó megjelent eddig, amit én készítettem a mozgáskörnyezetemben, csak egy nem akar, a fitness teremé. Pedig (szerintem) egész jó telóval (S9+) egész jó képeket szoktam lőni. Na mindegy, annyira nem érdekes, mint inkább fura nekem.

(#14494) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Parkoló keresés hova lett a kedvencek és előzmények betöltésekor?
Csak akkor ajánlja fel, ha sima keresést indítok.

#?*@&!

(#14495) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szépen esik a napi max felhasználószám Waze-ban (Budapest):

A ma reggeli "csúcs" egy átlagos hétvége forgalmával ért fel:

⭐ Stella

(#14496) fant0mi válasza radi8tor (#14495) üzenetére


fant0mi
addikt

Mar a mult het is eleg gyenge volt.

(#14497) radi8tor válasza fant0mi (#14496) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, de ez a hét rekordokat fog dönteni.

⭐ Stella

(#14498) canniball válasza radi8tor (#14495) üzenetére


canniball
nagyúr

E öröm e bódottá! Végre közlekedni is lehet a városban, nem csak a dugóban araszolni! Végtelenül boldog lennék ha ez a "vírus szezon" után is így maradna.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14499) zharkanyi válasza canniball (#14498) üzenetére


zharkanyi
tag

Egy brutális recesszióra még esélyed is van, mikoris a sok munkanélkülinek nem kell bejárnia dolgozni, a többieknek meg nincs pénze benzinre.

Másképp nem tudom elképzelni a kívánságod.

(#14500) radi8tor válasza canniball (#14498) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ekkora mázlink nem lesz, amint vége a HO-nak és az iskolabezárásoknak visszatérnek az autók is az utakra.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.