Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#695) TESCO-Zsömle válasza KROK640 (#674) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ne is mond, most egy új raktárosunk van (nem vagyok IT-s, sosem voltam, nekem ez csak hobbi) akit próbálunk tanítani az anyagokra (100 millás havi forgalom mellet gondolhatod mi anyagmennyiség megy át a bolton, kiskerként egyedül nekünk van engedélyezve, hogy a hét minden napján kapjunk árut, a többi volt jobb esetben hezi 3, kis bolt esetén heti 1 szállítással gazdálkodik.) Szóval a fickó eléggé reménytelen. Az egy dolog, hogy az anyagokat nem jegyzi meg. Azokat se, amiből minden nap vételez be. De egyre erősebb a gyanú, hogy számtévesztő és ez gond egy olyan helyen, ahol akár sokszázezres dolgokat is gyári szám/céges azonosító alapján kell kiadni.

Persze én könyen beszélek, nekem könnyű. Nemcsak mert az a szakmám, hanem mert alapvetően jó műszaki érzékem van. Édesapán gyakran hozott piacról rossz orsós magnót, hogy ne az övét szedjem darabokra.

Ez mára ott tart, hogy ha adsz bármit hozzá szerszámmal és megfelelő mennyiségű/minőségű robbantott ábrával, akkor szétszedem-összerakom.

Én vagyok az a "nemférfi", aki ha megvesz valamit, kiveszi a User Manual-t és elolvassa mielőtt hozzányúlna. Igaz ez pl alaplapokra is úgy, hogy akár csukott szemmel, tapogatva is össze tudnék rakni egy gépet.

De az alábbi posztokat olvasva jöttem rá milyen messze is vagoyk én az informatikától annak ellenére, hogy "ez a hobbim". És ha nekiülnék programozást tanulni, akkor se tudnék alap műveleteken túl bármit is csinálni mondjuk egy Excel-ben.

Ami nagyon jól jön, hogy "mivel ez a hobbim" megtanultam keresni. Lehet, hogy az ördög táblájából (#666) szinte semmi nemm menne fejből, de ha van hozzá internet meg Google, akkor a zömét valószínűleg meg tudnám csinálni, csak idő kérdése az egész... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.