Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35701) fatpingvin válasza bambano (#35651) üzenetére


fatpingvin
őstag

én használok ilyet, bár hozzáteszem egy expresscard-PCIe riserben :DDD nincs ezekkel semmi baj, a modernebb alaplapokon is ugyanez az Asmedia PCIe-PCI bridge van a PCI slot mögött.

low profile PCI kártya amúgy pont szintben lesz a normál magas felfüggesztéssel. nyilván nem a legjobb konstrukció de működik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35702) fatpingvin válasza bambano (#35677) üzenetére


fatpingvin
őstag

normális antennával meglepő mit lehet belőle kihozni... ennyi erővel el is küldhetted volna nekem :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35703) bambano válasza fatpingvin (#35702) üzenetére


bambano
titán

konkrétan mit?
itt vettem egyébként a hardveraprón, te is megvehetted volna, ha akarod...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35704) fatpingvin válasza bambano (#35703) üzenetére


fatpingvin
őstag

mondtad hogy kidobtad, erre válaszoltam.

nekem is van egyébként, egy ténylegesen SDR-nek gyártott, meg egy ami elvileg DVB-T vevő, de ugyanaz a hardver. az utóbbi tényleg elég vacak magasabb frekvenciatartományokban, de pl NOAA meteorológiai műholdak jelének vételére tökéletes. ez utóbbit kicsit megmókoltam, kapott egy normális SMA antennacsatlakozót.
de n+1 darab soha nem baj ha van :DDD

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35705) hcl válasza fatpingvin (#35704) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

" NOAA meteorológiai műholdak jelének vételére tökéletes. "
:Y

Mibe kerül egy ilyen? Amikor utoljára néztem 2020 körül, még 15k körül mentek, az sok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35706) Lenry


Lenry
félisten

Windows 11 24H2 will enable BitLocker encryption for everyone — happens on both clean installs and reinstalls - [link]

De jó lesz... :W

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35707) koby11h válasza Lenry (#35706) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hurrá... :O

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#35708) hcl válasza Lenry (#35706) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

:D
A Microsoft megint jobban tudja :)

Mi most ilyennel szívunk, hogy domain tag gépen kéne átírni egy policyt, de az ugye csak domainből jöhet, a gép meg egy beszállítónál van telepítésen :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35709) sh4d0w válasza hcl (#35708) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Eleg sok oldala van egy ilyen dontesnek.

1. A Microsoft amerikai ceg, ahol precedensjog van ervenyben. Ha egy user, akinek a laptopjat ellopjak, megtudja, hogy akar titkositva is lehetnenek az adatai es azert nincs, mert a Microsoft nem engedelyezte, vagy nem kapcsolta azt be, meg akar karteritesi pert is nyerhet a ceggel szemben (ha ilyen esetre meg nem volt precedens).

2. A Microsoftnak sokszor kell a userek helyett gondolkodnia, igy nem csoda, ha ok hoznak meg ilyen donteseket (pl. system preferred MFA is).

https://www.coreinfinity.tech

(#35710) hcl válasza sh4d0w (#35709) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mai cumi : A Python úgy gondolta, hogy az eddigi "valamennyi" helyett " valamennyi" is jó lesz, ha az aktuális percet kéred le a datetime-ből :D
Én meg 2 órát szívtam, hogy miért nem megy az eddig működő scriptem. :W

@Sh4d0w : Ez eddig is volt... Mármint perelhetőek lettek volna. Mégsem jutott eszükbe ilyen. Meg akár elég lett volna egy megfelelő figyelmeztetés is, telepítés, vagy update közben, hogy bekapcsoljam? igen/nem.
A userek helyett gondolkodás eddig nem nagyon jött be :S
De akkor milyen macera lesz, amikor rájön a user, hogy nem lehet az adatait lementeni... :O

De ha ez így megy tovább, akkor a gyártónak kell majd a lopásvédelemről is gondoskodni ;] , mert ugye ha van egy hardvered, akkor a gyártót ugyanúgy perelheted azért, mert el lehet lopni ;]

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35711) sh4d0w válasza hcl (#35710) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Valojaban mar gondoskodtak rola, csak mindenki kikapcsolja telepiteskor :) (Oke, nem egeszen lopasvedelem, hanem device tracking.)

A vallalati user egyebkent is szerverre dolgozik, a home user meg hasznalja a felhot - azert van.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#35712) hcl válasza sh4d0w (#35711) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A home user sem feltétlen szereti a MS-nak adni az adatait :)

"Valojaban mar gondoskodtak rola, csak mindenki kikapcsolja telepiteskor "
Akkor nemt'om minek.
Csak ha dolgoztál userekkel : leadja a telefonját, fogalma nincs a Google account jelszaváról, szerencsére azt lehet általában anélkül törölni. Samsung account, na arról végképp nincs, esetleg már lenyomta a factory resetet is, utána a telefon kuka, mert nem lehet az újabbakról leverni.
Na most a Bitlocker kulcsra se fog emlékezni. Ugyanaz lesz, mint telefonnal, ami csak a gépen volt meg, az egy HW halál után már nem lesz simán menthető.
Illetve : a legtöbb esetben egy számítógépet a hardver miatt lopnak el (home user esetén).

A device tracking meg mondjuk egy asztali gép esetén... ha nem kap hálót, akkor nem ér semmit. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#35713) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

'nyád

Mutogatni való hater díszpinty

(#35714) koby11h válasza hcl (#35713) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az, én is most olvastam...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#35715) TESCO-Zsömle válasza hcl (#35713) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kollega tett egy javaslatot a hölgy közösségi célra történő újra-hasznosítására...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35716) Lenry válasza TESCO-Zsömle (#35715) üzenetére


Lenry
félisten

0-24-ben? ;]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35717) KROK640 válasza hcl (#35713) üzenetére


KROK640
veterán

Egy évig csináltatnám vele, de tényleg ellenőrizetten, hogy mindennap és valóban pihenés nélkül csinálja-e? Természetesen akkora fizetésért amit az alkalmazottainak adna. Ha sikerült, és végigvitte, akkor a következő egy évre lehetnek ilyen elvárásai. Ha elbukik, akkor marad a heti 40 óra, vagy az amennyit ő a megelőző évben dolgozott (ha napi 4 óra, akkor az ;] )

Sajnos nekem is volt ilyen főnököm, és ha anno a felvételin teljes körűen tájékoztat akkor nincs az az isten, hogy oda menjek dolgozni.
Arról volt szó, hogy 9-től 5-ig dolgozok. Míg ott dolgoztam egyetlen egyszer szabadultam este 6 előtt, egyébként nem volt ritka eset az este fél nyolc vagy akár nyolc sem. Első héten mondta h a sok meló miatt be kéne ugrani szombaton is egy fél napra ... nos a fél napból este 7-ig maradás lett, de új seprűként jól akartam seperni, és bevállaltam csendben. Aztán egyszercsak azt vettem észre, hogy az összes szombatomon is bent vagyok este 7-ig, plusz minden második vasárnapomon is. Egy darabig vártam, hogy majd csak jobb lesz, majd csak végetér ez az időszak, de miután hónapok múlva is láttam, hogy ez a norma, és több beszélgetés sem vezetett eredményre, a megbecsülés nulla volt, inkább leléptem onnan.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35718) TESCO-Zsömle válasza Lenry (#35716) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Natürlich. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35719) BiP válasza KROK640 (#35717) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez így normális.
Akad, hogy néha túlórázni kell. De amikor ez rendszeressé válik, jelezni kell. Ha nincs változás, leszarni. Ha ez a munkáltatónak probléma, akkor viszlát.
(és persze függ attól is, hogy a túlóra rendesen ki van-e fizetve, mert ha igen, onnantól egyéni mérlegelés, hogy megéri-e). Ingyen túlóra némi türelmi időszak után már nem mérlegelés tárgya, mert nettó kihasználás.

(#35720) hcl válasza KROK640 (#35717) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"vagy az amennyit ő a megelőző évben dolgozott"
Vigyázz, mert ezek a topmanaerek azért van, hogy napi 16 órákat tolnak, mire feljutnak a csúcsra :) Már amelyik nem felfele bukik, meg nyelvvel jut előre.

"és ha anno a felvételin teljes körűen tájékoztat akkor nincs az az isten, hogy oda menjek dolgozni."
Nem értem, mi volt a terv, hogy majd nem tűnik fel, hogy nem erről volt szó? :D Kolleganő váltott egy koreai cégre. Interjún minden frankó, majd első napján (beszerzőként) nem mehet ki az irodából akármikor (csak szünet), nem lehet a gép mellett semmit enni, munkaidő eleje-vége fix, HO nincs (interjún még volt), kuss van. Meg még pár ilyesmi.
Második napján vitt egy felmondást :D De van aki ott dolgozik hosszabb ideje :D

@BiP : Munka törvénykönyvét nem is említve, hogy túlóra vagy lecsúszós, vagy fizetős... :D

"Szerződésben, amit aláírt?"
Nem mondta, de gyanús, hogy abban sem :D
Neki az interjún egyre több mindent ígértek :D

"Túlóra: igen, alap, hogy valamilyen formában kompenzáció mindenképp van."
*kéne legyen :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35721) BiP válasza hcl (#35720) üzenetére


BiP
nagyúr

HO nincs (interjún még volt)
Szerződésben, amit aláírt?

Amúgy tesóm volt mostanában sok interjún, ő mesélte mindig, hogy első körben lehozzák a csillagokat. Aztán egyre fogy az ajánlat, és a végén meg már nem is érné meg ott dolgozni.

Túlóra: igen, alap, hogy valamilyen formában kompenzáció mindenképp van.
Ahol nincs, az konkrétan ingyen munka.
De azt mondom, néha, nagy ritkán, pár óra plusz még ingyen is belefér, ha jó a cég, jó a meló. De amikor kihasználásba megy át, akkor megálljt kell parancsolni, mert különben az olyan nézeteket táplálják, mint amit ez az okos nő behaluzott.

[ Szerkesztve ]

(#35722) bambano válasza KROK640 (#35717) üzenetére


bambano
titán

nem értem az ilyet.
mire várnak ilyenkor az emberek? ha bent van valaki minden szombaton és hónap végén nincs túlóra pénz, akkor még a próbaidőszak alatt fel kell mondani.

oké, 1-2 túlóra belefér. ha van olyan esemény, amin látszik, hogy nem lesz mindennap, és túlórát igényel, az rendben van. de ha az látszik, hogy azért van túlóra, mert üzemszerűen sok a meló és nincs elég ember, akkor először írásban kell kérni a túlóra elrendelést, ha nem kapod meg, akkor nem túlórázol. ha megkaptad, de nincs zseton, akkor balhé. vagy felmondani azonnal.

ha hagyod, hogy a főnököd a fejedre nőjön, akkor megteszi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35723) i400 válasza BiP (#35721) üzenetére


i400
senior tag

Na a niksznél ilyen probléma nincs, ott kerek perec megmondják, h el lehet felejteni a ho-t és a munkaidő 9-18ig tart fixen.

Amúgy eléggé gerinctelen hozzáállás az is, h az elején bekérik a bérigényt, nem jön rá reakció és a 3.-4. interjún meg közölnek legalább egy áfányival kevesebb fizut... a kecipofátlan álláshirdetéses csoportban gyöngyszemek vannak sajnos.

(#35724) MasterDeeJay

Bátyám adott egy Asus notit hogy hibás nézzem meg. Ingyen kapta, megnézem alaplaphibás, kékhalál telepítéskor. Tegyem félre (tároljam) mert ha lesz hozzá lap akkor kifizeti. Asus multimédiás fémházas, i5, 12gb ram, valami alap GPU is van benne) netezni tökéletes meg rákötheti a projektort, tv-t stb...
Mondom legyen, én azért utánanézek. Bevittem egy helyi számtech szervízbe hogy majd megcsináltatom neki mert a fene se akar rá időt rááldozni meg lapot vadászni összerakni. Adtak rá ajánlatot, cégesre megcsinálták 29eft-ért, elfogadta és örült is neki hogy ennyiből van egy jó notija, mondom majd telepítem és megkapja ha kész. Viszem haza boltból rakom rá windowst ugyan úgy elhasal kékhalállal...Na mondom ilyen nincs, megcsinálták szóval jónak kell lennie. Másik ram, másik ssd, másik windows telepítő...kékhalál (whea error)... hogy a jószándékú fene enne meg.
Vittem vissza a boltba azok meg elküldik simét javításra. Nekem meg benne áll a pénzem aztán lehet kuka az egész. Elvileg reballozták szervízben (de vajon mit? procit, hidat? nem tudom) de hogy nem tesztelték...

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#35725) szebe válasza hcl (#35720) üzenetére


szebe
őstag

De van aki ott dolgozik hosszabb ideje

Stockholm-szindróma ;]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#35726) hcl válasza MasterDeeJay (#35724) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Vagy tesztelték, de hátha. :D

@szebe : Eddig ez a legjobb felvetés :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35727) TESCO-Zsömle válasza MasterDeeJay (#35724) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Asus lapot küldtem egyszer vissza, mert elhasalt rajta a hálózat. Nem kapcsolódott. Vártam rá egy hónapot, visszakaptam úgy, hogy még a Driver se ismerte fel az eszközt. Megint vissza még egy hónapra, utána jó volt.

Következő Asus deszkán garancia utolsó napján, vasárnap este 22:15-kor megdöglött a teljes alaplapi USB. Mivel Ryzen, megúsztam egy HUB-bal, de az összes belső port ment a levesbe így a házon levő előlepi kivezetések is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35728) BiP válasza i400 (#35723) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha elöre szólnak, hogy sok a meló, és rugalmatlan, és ezt tükrözi a bérezés is, akkor nincs gond, el lehet dönteni.

Az utolsó körben csökkentett bérajánlat meg megér egy pofánverést.

(#35729) E.Kaufmann válasza TESCO-Zsömle (#35727) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ryzen esetén nem is kár azokért, nekem két alaplappal (B450, A520) két házzal és egy hátlapi toldóval se működött rendsen a belső USB 3.0 csatoló. Hátul az IO panelen nincs gond.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35730) hcl válasza E.Kaufmann (#35729) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Sok esetben szarakodik az USB (a 2.0 is) előlapon. Nem igazán jötem rá, miért. Csatlakozók minősége? Tápáramkör? Stb... De amikor egy billzet se megy már róla, pedig mérve jó a kábel, az gagyi...

Mutogatni való hater díszpinty

(#35731) BiP válasza E.Kaufmann (#35729) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor megnyugodtam, hogy nem a ház miatt szar.
Nekem is B45a alaplap, az előlapi 2 USB-ből (3.0) az egyik folyton szórakozik. (Csatlakozik, másolás közben elengedi, visszacsatlakozik, stb)

(#35732) TESCO-Zsömle válasza E.Kaufmann (#35729) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem nem volt vele gondom, 3 évig tette a dolgát. Az is igaz, hogy Crosshair volt, nem belépőszint.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35733) KROK640 válasza BiP (#35719) üzenetére


KROK640
veterán

Persze, eleinte én is így voltam vele, hogy akad néha, hogy túlórázni kell, de csak hamar túljutunk ezen. Aztán mikor hónapokig folyton ez ment, sőt, még szépen csendben rosszabb is lett, akkor betelt a pohár. Eleinte hallgattam, hogy már nem kell ilyen sokáig ennyire belehúzni, aztán két hónap után meg azt, hogyha nem tetszik van helyettem tíz ember. Akkoriban persze eléggé kellett a pénz, így húztam amíg lehetett, de a légkör is eléggé mérgező volt, úgyhogy VGA csere és új telefon megvétele után, - jó pénz ide vagy oda - lépni kellett. Azzal együtt is, hogy nem volt hová abban a pillanatban.
Meséltem már erről a helyről itt a topicban, a nulla megbecsülés és a fentről jövő folyamatos hazugságok szintén komoly probléma volt, amellett, hogy a kollégák inkább ellenségek voltak, mivel mindenki mindenki ellen volt hangolva.

"nettó kihasználás" - ez az volt, simán csináltunk nem a munkakörünkbe tartozó feladatot is (pl irodai melósként lemenni csomagolni). De ugyanez volt a szombat-vasárnapi munka is. Az a durva, hogy ilyenkor akkumulálódik is a dolog, ha van szabadideje az embernek akkor is rengeteg mindent kellene intézni/csinálni, megnézni, játszani stb. Miután megvettem az új VGA-t két hónapig semmivel sem játszottam, mert esténként mikor hazaértem ahhoz volt a legkevesebb időm és energiám (pláne, hogy sokszor itthonról is dolgozni kellett még), hogy valami játékba én még belevessem magam. így egyfajta befektetés volt a VGA a későbbi időkre.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35734) KROK640 válasza hcl (#35720) üzenetére


KROK640
veterán

Na az is szép

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35735) KROK640 válasza BiP (#35721) üzenetére


KROK640
veterán

" első körben lehozzák a csillagokat. Aztán egyre fogy az ajánlat, és a végén meg már nem is érné meg ott dolgozni" - így nem mentem el egy céghez dolgozni 2016-ban. Volt is egy szimpatikusnak tűnő cég, kérdezgettünk pár dolgot, majd rátértük és mennyit lehet megkeresni? Akkoriban kint nekem a 320K-t karcolta a fizum, nagy erélyesen bedobtam 250-270-et, úgy voltam vele ennyiért maradnék is itthon akár hosszabb időre is. A HR-es meg bedobta, hogy szerencsénk van, ez ott nem egy megkereshetetlen összeg, pont ilyen külföldről hazatérőket keresnek, szóval jó helyen járunk! Reklám tol eltesz, elköszönés, hogy majd akkor keressük.
Ez volt november elején február elején ahogy fogyott a pénz úgy gondoltuk haverral, hogy vágjunk bele. Miután elküldtük az angol önéletrajzot, jött egy angol nyelvű telefonhívás körülbelül 15-20 perces telefonos interjú. Sikeres abszorválás után pár nap múlva visszahívtak, hogy mikor és hová menjünk be.
Ezután a várakozásokkal, körbevezetésekkel együtt kétkörös interjú. A második alkalommal (teszt, beszélgetés stb. ; itt mellesleg kiderült, hogy van szombat és vasárnapi munkanap is, amiről eddig szó sem volt!) kb az egész napunk el is ment, ám de sikerült, megérte. A végén a részletek megbeszélésénél jött az, hogy na akkor mennyi az annyi, mert a börzén a kolléga 250-270-et mondott. Erre elkerekedett a HR-es szeme és azt mondta, hogy volt már olyan akinek volt olyan hónapja, hogy 170-et is sikerült megkeresnie a cégnél, de általában 120-150 ami teljesíthető, ez ugye nagyban függ a megoldott ticketek számától is. Ő nem érti, hogy a kolléga miért mondott 270-et, hogy mondhatott ennyit.
De a lényeg, hogy ez minket első 3 hónapban nem érint, mert először pár hetes tréning, ami ha sikerült, akkor 20 ezer ft "tréningtámogatás" (tehát az első hónapban 20 ezret keresel), majd az első 3 hónap jön, akkor 120K a fizetés, de csak 80-at kapsz meg belőle! Majd utána a harmadik hónap után, 80K és a 120K közötti részeket amiket nem fizettek ki, (ami eddigre 3×40 azaz 120K) egy év alatt részletekbe (tehát 12×10 ezer formájában) megkapjuk mint extra jóváírás. (Ugye ez meg arról szólt, hogyha felvettek és lehúztad az első 3 hónapot, akkor ne akard őket otthagyni, különben bukod a már részben megkeresett pénzed). (vagyis olyan mintha 130K lenne az alapbér + a ticket bónusz). Nyilván ez a második évben visszacsökken 120 + ticket bónuszra (ami 0 és 30 ezer között volt), kivéve ha éves béremelés van mindenhol.
Hát én ránéztem haverra, és azt mondtam, hogy én már döntöttem, köszönöm a lehetőséget, de ennyiért kihagynám. Pár perc múlva haver is kijött, ő elvállalta mert nagyon kellett neki a pénz, 9 hónapot húzott le ott, egyszer sem volt meg neki az extra ticket bónusz (vagyis a 130-at sosem haladta meg a fizuja) --> nesze neked 270K ...
(Egyébként találkoztunk egy csaj ismerősünkkel az interjún ő már előttünk járt. Este ráírtam, és kiderült, hogy ő sem vállalta, mert ugyanazt a "fantasztikus" ajánlatot kapta mint mi)
Jah és haver lehúzott ott 9 hónapot, tudott mesélni, amellett, hogy a 130-at sosem haladta meg a fizuja, mivel nem volt családja megkapta az összes péntek estét, szombat délelőttöt, és vasárnap délelőttöt, ami egyébként a három legeslegrumlisabb időszak volt egész héten, ehhez képest minimális pótlékkal. A dolog apropója meg az volt, hogy ezek az idők kellenek a családosoknak, meg az 5+ éve ott dolgozóknak.

De amúgy én is azt vettem észre, hogy így csinálják, a szép ígéret szépen lassan fokozódik egyre kevésbé szép irányba.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35736) hcl válasza KROK640 (#35735) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az unalmas részekkel nincs gond :D Azokat én is szerettem, plána amikor műszakban dolgoztam, hétvége, éjjel... nincsenek főnökök, nincsenek idióták.
De 2016-ban a 150k elég erős pofátlanság volt bárhol. Pláne műszakban.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35737) HoaryFox válasza Lenry (#35706) üzenetére


HoaryFox
őstag

Egyre erősebben gondolkodom a Nem-M$ oprendszerre átváltani, egyre undorítóbb, amit csinálnak a Windows-zal.
Elvileg már az egyetlen aggályom (remote desktop) elől is elgördült az akadály fix internettel és publikus IP-vel :)

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#35738) hcl válasza HoaryFox (#35737) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mostanában Linuxon is szokás RDP protokollt használni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35739) KROK640 válasza hcl (#35736) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, az unalmas részekkel nincs, bár az unalmas egyben azt is jelenti, hogy nem telik az idő. Hidd el az sem jobb.

"De 2016-ban a 150k elég erős pofátlanság volt bárhol. Pláne műszakban" - teszem hozzá, hogy és mindehhez folyamatosan angolul kellett beszéljél, úgy, hogy a világ minden tájáról származó - sokszor egyáltalán nem natív angol - emberrel beszéljél.
De a legrosszabb a rohanás volt, egy hívás nem lehetett hosszabb azt hiszem 4 percnél. De nem is volt célszerű, mert a bónuszod úgy ment, hogy az előírt hívásszám feletti hívásokra járt hívásonként valami aprópénz. Tehát a 150K is úgy volt meg hónap végén, ha folyamatosan a norma felett teljesítettél, nap mint nap.
Jah, azt kifelejtettem viszont, hogy viszont volt kafatéria. Az összegre már nem emlékszem, valami 20K környéke rémlik, azért még dobjuk hozzá azt is. Igaz, az is csak a harmadik hónap után járt. Tehát az első 3 hónap volt igazán necces mert akkor gyakorlatilag 80K-ért dolgoztál.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35740) HoaryFox válasza hcl (#35738) üzenetére


HoaryFox
őstag

Igen, olvastam róla, csak ugye eddig NAT-olt mobilnetem volt a T-nél, most már albérlet van és optikai internet szintén T-től, egyből mondtam a srácnak, hogy pattintson gyorsan egy public IP-t, egyből azt is kapott az ONT.

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#35741) hcl válasza KROK640 (#35739) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Frászt. Az unalmas azt jelenti, hogy olvasol, fusizol, akármi :D Nyilván ha lehet.
Meg inkább unatkozok, mint világot váltsak meg, pláne kevés pénzért :D

"De a legrosszabb a rohanás volt, egy hívás nem lehetett hosszabb azt hiszem 4 percnél."
Ebből ítélve helpdesk vagy ügyfélszolgálat, az meg daráló, ja :D

A kettővel ezelőtti hely volt helpdesk cég, én szerencsére supportos voltam. Ott nem volt ilyen durva a szigor, de ott is, a hívások száma is számított - na de mi van, ha valaki beszívott 2-3 szórakozós, hosszadalmas dolgot, mellette meg valaki 5 jelszócserét? :D

"Tehát az első 3 hónap volt igazán necces mert akkor gyakorlatilag 80K-ért dolgoztál."
Dögöljönmeg.

@HoaryFox : Igen, ezt mesélted.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35742) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Asszony kérdez NFS megosztásról. Valami appos csapat migrál a szerverükre, és a másik oldalon el van b*va hogy milyen joggal hozza létre a file-okat náluk. Tőlük várják, hogy javítsák ki.
Mondom WTF, a másik oldal nem a tiétek.
Valóban. De az ő managerüket bactatják, hogy oldják meg... :D (Azaz zaklassák a másik oldali OS supportosokat.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35743) KROK640 válasza hcl (#35741) üzenetére


KROK640
veterán

" Az unalmas azt jelenti, hogy olvasol, fusizol, akármi :D Nyilván ha lehet." - a két legjobb helyemen ezt jelentette. Az egyiken jobb hónapban még egy fizetést összekapáltam úgy, hogy fórumozni is maradt mellette időm. Ráadásul munkámból adódóan állandóan kaptam mindenféle piát, csokit, ilyesmiket, de előfordult, hogy húsvét előtt 50db tojást.

"Ebből ítélve helpdesk vagy ügyfélszolgálat" - ügyfélszoli. Abból is a neccesebb.

"Dögöljönmeg" - igen, egyetértünk, de akkor is ennyit ad. Nyilván arról szólt, hogy eszedbe se jusson lelépni, vagy ha igen, akkor kétszer gondold meg.
Egyébként a csúcs az a cég volt ami pár éve (talán 2021-ben) akart rávenni, hogy menjek ki Németbe autógyárba dolgozni. Egész jó fizetést ígértek (nem emlékszem már ft-ban valami havi 1 milla netto környékén), csakhogy : 1 éve szerződés. A 12 hónap alatt kint dolgozol, de a fizetésedből csak a magyar minimálbérnek megfelelő összeget kapod meg, a többit visszatartják. Tehát Németben magyar fizetést keresel. Majd ha lejár az 1 éves szerződésed, akkor egy összegben kamatmentesen megkapod amit visszatartottak addig. Állítólag erre azért volt szükség, mert 2-3 havonta leléptek a dolgozók. (nyilván a piszok jó körülmények miatt... ) Mondanom sem kell, hogy eszem ágában sem volt aláírni, inkább leléptem. Utólag azért felmerült bennem, hogy és mi van ha kirúgnak?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35744) hcl válasza KROK640 (#35743) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Jaja, az a jó hely, ami olyan, mint az első :D

" ügyfélszoli. Abból is a neccesebb."
:(

"Nyilván arról szólt, hogy eszedbe se jusson lelépni, vagy ha igen, akkor kétszer gondold meg."
Hát, ezekkel a feltételekkel csak az jut a melós eszébe, hogy hova lépjen :D

" éve szerződés. A 12 hónap alatt kint dolgozol, de a fizetésedből csak a magyar minimálbérnek megfelelő összeget kapod meg"
Aha... :D Valahogy az ilyesmi mindig valami disznóságba torkollt... :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#35745) BiP válasza KROK640 (#35743) üzenetére


BiP
nagyúr

Utólag azért felmerült bennem, hogy és mi van ha kirúgnak?
Áááá, biztos nem az volt a gyakorlat, hogy 51 hét után kirúgtak valami kamu indokkal. Biztos nem.

(#35746) KROK640 válasza hcl (#35744) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, az elsőként említett helyen nagyon szerettem, és az emberek is nagyon szerettek. Szerintem mai napig ott lennék, ha nem állnak földbe :( Plusz extra előny volt, hogy a cég feletti lakást olykor kölcsön adta az épület tulaja (aki nem volt azonos a főnökömmel, sőt, technikailag bár övé volt minden tárgyi eszköz, ő is a főnököm beosztottja volt (korábban ő volt a nagy főnök csak belefáradt és átadta a főnökömnek) ) ő örült, ha valaki ingyen "őrzi" az épületet, nekem meg nem feltétlenül kellett hazamennem vidékre az olyan fordákkkor, mint amikor későn végeztem és másnap meg korán kezdtem.

Igen, gondolom valamit ki kellett találni, mert gyakran leléptek a dolgozók. Vagy arra is jó volt, hogy aki 3 hónap után nem éri el a normát, az igen olcsón rontotta addig ott a levegőt. Ráadásul coworking desk rendszer volt.

Igen,. nekem is az volt az érzésem, hogy valami disznóság lesz a vége, ha más nem, akkor az, hogy bármi is legyen egy évig nem léphetek le, vagy épp a végén kirúgnak valami mondvacsinált ürüggyel.

#35745 BiP : ÁÁÁÁ Dehogy ... Most miért vagy ilyen gonosz? :( ( :DDD )

Nekem az sem jutna eszembe, hogy a visszatartott lóvémat bankba teszik egy évig kamatoztatják aztán - persze kamatmentesen, mert ezt mondták is - megkapom. Kizárt, hogy kihasználnák a szegény elkeseredett munkásokat.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35747) hcl válasza KROK640 (#35746) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az első igazi munkahelyem nekem is megfelelt volna, ja :) Az a lakásos juttatás nem rossz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35748) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Jött egy Core2. E8500, 3GHz, 4GB RAM
Az USB-s SSD-mmel tesztelem (asz'ongyák hogy fagy), ezen egy fapad Debian Testing van, LXDE felülettel (de ez már 64 bites). Sajnos ugye csak USB2, így a programok indulásán meglátszik a háttértár sebessége.
RAM használat 2GB Youtube nézés közben+nyitva a szokásos Facebook-Gmail-PH... tabjaim, amik kb. minden ilyesmimen pinelve vannak. Proci mondjuk 50-80%.
Youtube lejátszás FullHD-ban akadás nélkül. Integrált grafikával. (Nincs h264ify ezen az OS-en. Még.)
SATA SSD-vel tök használható lenne.
:P

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35749) E.Kaufmann válasza hcl (#35748) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Saccra a teljesítménye ott lehet, mint valami N-es procinak. A 3Ghz meg core architektúrán mégis csak 3GHz, nem olyan, mint az elődje, ahol elveszett a teljesítmény a spagetti pipeline-ban.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35750) BiP válasza E.Kaufmann (#35749) üzenetére


BiP
nagyúr

Elég tág fogalom ez az N-es proci ma már.
Van már friss, erős 8magos i3-N305, de az elérhetőbb 4magos N100as is igen izmos már, akár irodai napi használatra bőven elég lehet. A másik véglet meg a 14 éves atom N450, 1mag 2szál 1.6Ghz ami kínvallatásra volt már csak jó akkoriban is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.