Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35801) koby11h válasza totron (#35800) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ha arra gondolsz, hogy elfogadtam volna-e (ezt remélem így írjuk magyarul :F ) akkor nem. Nincs ingyen ebéd, én ezt tapasztaltam, utólag mindig lett mindennek ára.

Hogy magaddal hogyan számolj el, hogy lemaradtál egy ilyen lehetőségről? Ez van, döglődő ló, nem biztos, hogy megéri az időt erre pocsékolni. Megköszönném, értékelném a szándékot, de nem.

Hogy ilyeneket álmodsz? Kevesebb evés este és több mozgás :K

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#35802) BiP válasza totron (#35800) üzenetére


BiP
nagyúr

felébrednék, és meginnám a kávémat.

szerk: ha valóban történne egy ilyen, akkor igen, ott marad az emberben a "mi lett volna, ha...". De ha neked ott, akkor nem tetszett/nem kellett, akkor nagy valószínűséggel valóban nem kell egy ilyen eszköz, csak a lehetőség mozgatja a fantáziádat.
Ha meg csak azt nézed, hogy ingyen kaptál volna egy - a sérülés ellenére - egy sokat érő eszközt, hát, nehéz elképzelni, hogy valaki puszta szívjóságból, altruizmusból adna egy ilyet csak úgy, csak mert neki már derogál ilyet használni a karc miatt.
Szóval esélyes, hogy - főleg, mivel tisztában van vele, hogy Te nem engedhetnéd meg magadnak - a lekötelezettje lennél kimondatlanul is. (bár nem ismerem a viszonyotokat, ezt Te tudod jobban)

[ Szerkesztve ]

(#35803) megott válasza totron (#35800) üzenetére


megott
tag

Szimplán így.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#35804) totron válasza BiP (#35802) üzenetére


totron
addikt

Nem-nem: a eszköz abszolút használati tárgy tudott volna lenni** egy kevésbé leharcolt állapotában a mindennapokban és alapvetően vágyódás tárgya; azért is álmodtam vele. Ő egész egyszerűen így él fizikai munkás, így azért más kultúrkör és automatikusnak vette, hogy ami neki jó, az nekem is, de hát nem.* Épp e két tény teszi olyan faramucivá az egész történetet és interakciót. Szóval semmi derogáció. Szívjóság is van, kaptam már aktuális, nem lerúgott MBP-t, és még csak szexi csaj sem voltam, igaz, az egy más nép más szokásrendszeréből és anyagi helyzetéből érkezett.
A rejtett, jövőbeni elvárás is egy vastagon létező jelenség, én azt mondom, fel kell tudni ismerni amikor nem húzódik ilyen mögötte nem könnyű és alig létezik tényleg.
Mennyi kérdést felvet az eset.

*Mint amikor a kutyád kiválaszt 3 elemet a táljában lévő kutyakajából és lerakja eléd, hogy egyél. :D Azt nem tudni, hogy eredőként benne van-e az agyában, hogy azt amúgy te adtad neki vagy nincs-e benne, a jószándék az ami játszik.
**Az a baj a prémiummal, hogy irreálisan nagy árlépcső vezet el odáig. Aki nem kifele élésből veszi vagy venné, annak szopó, mert biztos, hogy lélektani határon felül esik és még ár/érték arányban sem teljesít jól arra is van külön lélektani határ, egy flexibilis, ami csak első olvasatra tűnik paradoxonnak.

(#35801) koby11h, így írják. :K Szerintem a döglött ló fogalomkör akkor merülhet fel, ha az adóoldalról ez már egy tudatos dolog, őszinte egyszerűségében nem is gondol ilyenre az adóember, ahogy arra sem, hogy mire nem gondolt. Azt meg ha a fogadóóoldal kénytelen közölni, akkor sértődés is lehet belőle. Persze számomra döglött, az biztos.

A zsíron kívül a tömény fehérje önmagában is tényleg tud ütős lenni: házi túróval, házi tejföllel, szalonnával szerelt túrós csusza volt a vacsora, túltolt mennyiségben. Általánosságban is: ha fehérje párosul cukorral, pl. túrós bukta akkor nem csak hogy bírod a munkát, hanem egyenesen keresed is! :D Ez veszélyes! Tudatos étkezéssel megelőzhetjük a túlzott termelékenységbe való öntaszajtottságot.

(#35805) bambano válasza totron (#35800) üzenetére


bambano
titán

ezt korábban rontottad el, amikor nem nevelted meg előre az ismerőseidet, hogy kinél mi a szint.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35806) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Ezért nem szeretek én se kidobni semmit :)
[link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35807) hcl válasza E.Kaufmann (#35806) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát még amikor az derül ki hogy sokat ér :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35808) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Usertől kérdezem, hogy a cucc, amit managelnek, milyen címen érhető el, mert nem találom.
Küld e-mail címet...

Mutogatni való hater díszpinty

(#35809) KROK640 válasza hcl (#35808) üzenetére


KROK640
veterán

Legalább nem a lakcímét küldte.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35810) hcl válasza KROK640 (#35809) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja, az is valami :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35811) Ferrari fan


Ferrari fan
tag

Apple Hoppá [link] :C :U ;] :B

(#35812) TESCO-Zsömle válasza Ferrari fan (#35811) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

GDPR csókoltassa. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35813) koby11h válasza Ferrari fan (#35811) üzenetére


koby11h
aktív tag

A zapple mongyon le! :K

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#35814) bambano válasza Ferrari fan (#35811) üzenetére


bambano
titán

van ott viccesebb is: [link]
ahogy az xkcd-n már régen is megmondták: [link]

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35815) totron válasza bambano (#35805) üzenetére


totron
addikt

Nem t'om, arra jutottam, hogy nem lehet belé verni a másikba a kultúrát, ha abban nincs meg a kultúra. Mi szokott történni: kezeim közül kiengedett eladott laptopokkal és gazdáikkal néha összefutunk nem szándékosan, nekem meg ajtómatikusan odaszegeződik tekintetem az azóta begyűjtött, mély karcokra. A rossztanuló bűntudattól tocsogó buzgalmával kezd zsepis súrolásba szinte mindegyik, bárminemű utasítás nélkül. Nem nekem kell megfelelni, hanem házastársnak, önmaguknak, ilyenek.

(#35816) koby11h válasza totron (#35815) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ha a megfelelési kényszer nem belülről fakad, akkor minden pillanat fölösleges időpocsékolás.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#35817) BiP válasza totron (#35815) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem nekem kell megfelelni,
nekem meg ajtómatikusan odaszegeződik tekintetem

Mivel megvizslatod, (és az arcodra van írva a véleményed) ezért érzik úgy, hogy ciki.
A mindennapokban valahogy mégsem, hiszen ha belülről fakadna a megfelelési kényszer, akkor alapból jobban vigyázna rá.

[ Szerkesztve ]

(#35818) totron válasza BiP (#35817) üzenetére


totron
addikt

Persze, látom magam a szituban, csak kontrollálni nem tudom. De már elengedtem, magamat is, meg másokat is, mindenki lebeg az űrben, 'szt jó.

(#35816) koby11h, trú. :K

(#35819) Lenry válasza totron (#35815) üzenetére


Lenry
félisten

én még őszintén azokat nem értem, akik vattába csomagolva hordják a mindenüket, mert jajjkarcoslesz.
osztakkó mi van? nem működik tovább? de.
használati tárgy a telefon, a tablet, a laptop. nem múzeumi kiállítási tárgy. ha kopik, hát kopjon.
nyilván egy normális odafigyelést minden megkap, hogy tönkre ne menjen, de ettől több energiát nem fogok egy tömeggyártott, gyorsan avuló műanyagdarabba fektetni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35820) BiP válasza Lenry (#35819) üzenetére


BiP
nagyúr

Arany középút ez is.
Ne harcold le, mintha a kutya játszott volna vele, de nem is kell vattába csomagolva hordani, mert mégiscsak egy használati tárgy.

(#35821) totron válasza Lenry (#35819) üzenetére


totron
addikt

Hát ez úgy van, hogy egy Mekbuk Prohoz tényleg dukál a fém táska, mert saját borítása okán ránézni is rizikós. Alapvetően ezért is tré, hogy megszűntek a használható notebookok - biztosan van kivétel, bár valami háttérhatalmi cucc lehet, mert elég jól titkolják az összes fórumokon is, világszerte - és lehetetlen lett belőni egy egészséges közepet ami a szépérzéket is kiszolgálja, de a kezedbe/agyadba sem áll görcs amiatt, hogy miként vigyázz rá minden egyes megmozdításakor. Szóval aki szerencsésebb és alapból ki van
benne balanszírozva ez, az is kénytelen átmenni egy vitrinszindrómás viselkedésformába. Engem legalábbis nagyon be tud fordítani a lerúgott állapot.

Kopjon, de legyenek korrekt matériák. Na az kophat. Amúgy a telefonnyaimat tok nélkül használom, van is rizikója. De kell érezni a hátlapt.<3 A gyárilag megkomponált formaterv és érintés amiből részesülnék. Na meg a tok adta bumfordiság sem menő.

ömeggyártott, gyorsan avuló műanyagdarabba fektetni.
Az olyat nem is szabad megvenni. Jahogy nincs más....!

(#35822) Lenry válasza totron (#35821) üzenetére


Lenry
félisten

Jahogy nincs más....!

nem is lehet
és itt nem kell semmi gyíkemberes összeeesküvést látni, egyszerűen azért tud megfizethető lenni, mert sokat gyártanak belőle.
így részemről az, hogy tömeggyártott, stb, nem lenézés, hanem egyszerű ténymegállapítás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35823) Lenry válasza totron (#35821) üzenetére


Lenry
félisten

Amúgy a telefonnyaimat tok nélkül használom, van is rizikója.

édesanyám karácsony előtt szólt, hogy a konnektor, amibe a karácsonyfa világítását szokta dugni, szikrázik meg ilyenek. csináljam már meg.
oké, Lenry elmegy, felmászik a létrára, kibontja a dobozt a falban, kisebb agyvérzést kap annak láttán, hogy random színű vezetékek vannak random színű vezetékekkel összeszigszalagozva... oké, kapcsoljuk le az áramot, szétszedem az egészet, kiszálazom, rendesen WAGO-val összerakom.
igenám, de télen, áram nélkül sötét van. nem baj, a telefon zseblámpa funkciója jó lesz, csak hát fogni kellene, annyi kezem nincs, de szerencsére itt fut fönn a konvektor gázcsöve, az meg a plafon közt pontosan egy Galaxy A52-nyi távolság van. beszorítom a telefont, dolgozom, aztán egyszercsak a telefonom leesik, csattan a laminált padlón...
jóvan hülyegyerek, most b*sztad szét a telefonodat... :W
lemászok, semmi baja, a tok megvédte, woohooo.
másodszor jobban odarakom.
két arratévedő oxigénmolekula lelöki a telefont, csattan a laminált padlón, látom, hogy elrepül oldalra egy kis darabka
jóvan hülyegyerek, egyszer szerencséd volt, másodszor már biztos nem lesz
lemászok, a telefonnak semmi baja, a tokból hiányzik egy darab :Y

ekkor kérdeztem meg anyámat: amúgy nincs zseblámpád?
- de, van

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35824) bambano válasza Lenry (#35823) üzenetére


bambano
titán

úgy érted, hogy az, hogy kosárlabdázol a telefonoddal, normális odafigyelés? ;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35825) Lenry válasza bambano (#35824) üzenetére


Lenry
félisten

nem, az brainfart volt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35826) vince válasza Lenry (#35823) üzenetére


vince
őstag

Gyere át az elemlámpa topikba, ajánlunk neked jó lámpákat villanyszereléshez is :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#35827) totron válasza Lenry (#35823) üzenetére


totron
addikt

Én a fém hátlapban hittem sokáig, meg hiszek is, csak már nem gyártanak olyantot és tényleg van "megtartó ereje", de ha úgy esik aljzatra, hogy a kijelző is érinti azt, akkor nem ússza meg a díszpléj dísz, mert csicsa, AMOLED-ekre mondom annál sem. A hatás így is mérsékeltebb lehet. Viszont üveg- vagy műanyag hátlappal mindegy is hogy esik, ott biztos lesz kijelzősérülés is a történetben, míg a fémnél azért többször volt megúszós eset, minima sarokütődéssel. Tokból az űrtechnika a nyerő: alig legyen jelen, mégis védjen maximálisan. Nem biztos, hogy létezik ilyen, de nem vagyok benne.

(#35828) szebe válasza totron (#35821) üzenetére


szebe
őstag

Mekkbukkra nincs tokom, felesleges.
Ájfónra van tokom, de szerintem többet árt, mint használ.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#35829) Lenry válasza totron (#35827) üzenetére


Lenry
félisten

nekem ez a ráhajtós van, amit ilyen kis könyvszerűen összecsuksz.
eredetileg azért vettem, mert egy idő után a zsebemben több SMS, hívás és screenshot készült, mint azt egészségesnek tartottam, de úgy látszik esés ellen is hatékony

#35826 vince
pár hete volt a Lidlben akkus, mágneses, LED-es Parkside lámpa töltővel valami 5-6ezerért, azonnal lecsaptam rá

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35830) BiP válasza Lenry (#35829) üzenetére


BiP
nagyúr

a fejlámpa praktikus még. (gumiszalagos, ledes)

(#35831) hcl válasza Lenry (#35829) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én meg kikapcsoltam az érintésre ébredést :) Egyszer a céges teló annyiszor írta be a PIN-t, hogy kizárt, és újra kellett rakni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35832) KROK640 válasza Lenry (#35819) üzenetére


KROK640
veterán

Nálam meg ez furán megy. Mikor valami új, akkor visszacsomagolom, be a dobozába stb. Aztán ahogy telik az idő, már nem kerül bele vissza a dobozába az sem amit nem feltétlen mindennap használok (hajnyíró, power bank, vérnyomás mérő) de még mindig nagyon vigyázok rá. Aztán ahogy közeledik az életciklusa vége (főleg telefonnál) úgy lesz egyre kevésbé vigyázva rá. Erre szép példa a Lumiám, aminek először a tokja zúzódott le teljesen, majd a fólia róla, aztán apró darabok törtek ki a műanyagburkolatából a sarkain, végül pedig szegény esett egy hatalmasat. Képernyő hibátlan, de a műanyagburkolat erősen cserés lenne már, ha foglalkoznék még vele. így csak eltettem a dobozába.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35833) qnadam válasza totron (#35821) üzenetére


qnadam
veterán

Hát ez úgy van, hogy egy Mekbuk Prohoz tényleg dukál a fém táska, mert saját borítása okán ránézni is rizikós.

hát én bizony egy párezres puha tokot vettem a mekhez aliexpressen, abban fogom hordani. az elődje egy még olcsóbb neoprén tokban utazott, kivéve amikor csak ahogy volt, bevágtam az oldaltáskám (vagy a fotós) laptoprekeszébe. 6 éve van meg az xps, egy darab karc nincs az alumíniumburkolatán. a mac pedig érzése jóval masszívabb, nem érzem, hogy hímestojásként kellene bánnom vele.
de a thinkpadek még mindig jobban tetszenek :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35834) KROK640 válasza Lenry (#35823) üzenetére


KROK640
veterán

A Lumiámmal jártam úgy, hogy : Aznap mikor megvettem, még nem raktam be a tokjába. Pár órával később szaladok a lépcsőházban le a lépcsőn, az meg kiugrott a rövidnadrágom zsebéből, és puff-puff-puff szépen bucskázott a lépcsőfokokon, majd az alsó lépcsőfoknál szépen becsusszant oldalt a lépcsők közötti lyukon, és egy egész emelettel lentebb landolt. Letört a burkolatából egy kis darab, más baja nem lett. Azonnal ment bele a tokba.
A mostani telóm, ahogy megjött megrendeltem egy strapa tokot hozzá, és addig csak az asztalon volt (nem is nyomkodtam nagyon) bent a házban amíg a tok meg a fólia meg nem érkezett. Utána vittem ki először a házból. Pont azért, mert egy jó tok simán (telefon) életet menthet.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35835) KROK640 válasza totron (#35827) üzenetére


KROK640
veterán

Nem kell pedig a fémben sem annyira bízni. Nekem a Nokia 6300-ásom (full fémház) úgy ment tönkre először, hogy derékmagasságból leejtettem kőpadlóra. Ekkor elment róla a kép, és többet nem volt, szétszedtem és még helyre tudtam hozni, igaz csak sokkal-sokkal halványabb volt már a kijelző, szinte alig lehetett látni. Aztán nem sokkal később kb 4-5 méter magasról egy sziklának csapódva a földközi tengerbe esett, ahonnan ugyan kipecáztam de addigra olyan sok időt töltött sós víz alatt, hogy többet már nem indult be :(

A strapa tokok, és a kijelző védő fóliák viszont nekem kellemes csalódás voltak, meglepően jól védenek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35836) frescho válasza KROK640 (#35835) üzenetére


frescho
addikt

Nokia 6150 30 méteres toronyból betonra ugrott le. Összelapátoltam és ment tovább, csak az infra takaróját nem találtam meg.

https://frescho.hu

(#35837) bambano


bambano
titán

Anno volt egy viszonylag egyszerű, noname kvarcórám, ami katonaságban, kiképzés alatt leesett a kezemről. Egy széttaposott lánctalp-nyomban találtam meg, még évekig működött. A harckocsin utána láncot cseréltek.
:DDD

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35838) frescho válasza bambano (#35837) üzenetére


frescho
addikt

Sárban vagy betonon? A lánctalpasok felületi nyomása alacsonyabb, mint amit egy autónál lehet mérni. Sárban simán túlélhette az óra. Betonon is, ha pont a recék közé esett. De az tuti, hogy nem az óra miatt cseréltek lánctalpat :D

https://frescho.hu

(#35839) BiP válasza frescho (#35836) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem is volt egy nokiám, de nem ment rajta az FM modul. Ráesett egy atom. A robbanás után összeraktam, semmi baja, azóta a rádió aktív.

[ Szerkesztve ]

(#35840) hcl válasza KROK640 (#35832) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"aztán apró darabok törtek ki a műanyagburkolatából a sarkain,"
Magától is, mert elöregszik :(

@bambano : Ez a 3310 szintje :D

@BiP : :O

Errefelé cégnél a fémházas HP Elitebook-okat szoktam egyengetni. Más, ami műanyagból van, törne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35841) frescho válasza BiP (#35839) üzenetére


frescho
addikt

Minek rádió? Egy kis dróttal és egy diódával is hallgattunk Petőfi rádiót. Persze nem volt kunszt, mert még a fénycső is világított a tápvonal közelében.

https://frescho.hu

(#35842) opr válasza KROK640 (#35835) üzenetére


opr
veterán

Nálunk ez úgy szokott kínézni,hogy a tok meg az üveg minimum egy nappal hamarabb van meg, mint a teló. Dobozból azonnal tokba megy a cucc, csupaszon kb 2 percet látjuk szegényeket. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35843) opr válasza frescho (#35838) üzenetére


opr
veterán

Eljárt a lánctalp felett (alatt) az idő... :DDD ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35844) hobizoli válasza opr (#35842) üzenetére


hobizoli
nagyúr

legutobb 2 hete ugy vettem uj telefont az Alza-bol, hogy kertem ra azt a vedouvegbigyot installalva
a szilikon vedotok meg szinten azzal egyutt jott

ugyhogy kb 20sec-g volt annelkul a telo uzemben, mert a kibontas utan mar fel is ugrott ra

több drón kell ;P

(#35845) KROK640 válasza hobizoli (#35844) üzenetére


KROK640
veterán

Anno én is rengeteget installáltam olyan telefonokra amiket tőlünk vettek. Emiatt mondjuk az enyémre könnyű volt már feltenni a fóliát.

#35839 BiP : :DDD

#35842 opr : Nekem ez egy hirtelen vétel volt.

#35836 frescho : az szép

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35846) hobizoli válasza KROK640 (#35845) üzenetére


hobizoli
nagyúr

eccer probaltam, volt alatta egy csomo bubi... :DDD

bar aszondtak be kell vizezni, es akkor konnyebben ramegy

több drón kell ;P

(#35847) KROK640 válasza hobizoli (#35846) üzenetére


KROK640
veterán

JAh, sokat meg kell csinálni és jó lesz. Nekem azért ment mert a boltba is mindig velem rakatták fel :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35848) solena válasza hobizoli (#35846) üzenetére


solena
tag

Igazából nagyon portalannak kell lennie, mert a legtöbb buborék (füleg ha merev üvegfóliáról van szó, de ezek a műanyag izék is elég ridegek) amaitt van, hogy nem szöszmentes a kijelző felszíne. Iszonyat macera tud lenni, nem is szeretem csinálni.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#35849) hobizoli válasza solena (#35848) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez az a melo, amit inkabb kifizetek :DDD

több drón kell ;P

(#35850) hcl válasza solena (#35848) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi se rakjuk fel usereknek, mert mindig elrontjuk :D Sajátomra sikerült feltenni (az előző iFon SE 2016-ra), de semmi másra... :D Barátnőm hiperprecíz mindenre, egyszer megpróbálta, neki se ment :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.