Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35751) hcl válasza BiP (#35750) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Készül most egy x86 tablet (Linx 1010) 4 magos Atommal, 2GB RAM-mal, ez főleg olvasni, Alpine-al megy, mint állat (az 1,4GHz-es 4 magoshoz képest, nyilván, de online olvasáshoz frankó eddig). Tök használható, csak videót ne kelljen lejátszani :D Ha megjön az érntő hozzá, kiderül, mennyre is lesz jó kében fogva, de maga egér-billzettel tesztelve a sebesség rendben van.
Bagóért volt, szóval ha nem felel meg, nem para. :)

Van még 1-2 z5-8530-as cucc itthon 4GB-al, azokon is Alpine, de azokon szódával a FullHD Youtube is megy. Mondjuk azért ehhez rendesen kellett faragni az Alpine-t is.
Hálózatról VLC-vel meg akármit lejátszik. 10W-ból.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35752) E.Kaufmann válasza BiP (#35750) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Amik még kaphatóak és 4 számjegyűek valamint NAS-ban is előfordulnak.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35753) qqcqqc válasza BiP (#35750) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát a hatodikos fiam kapott állambácsitól egy lenovo csodát, N100, 4GB ram, 120 GB tároló, éritőképernyő, WIN11. Nem a gyorsasága ragadt meg, de szerintem a ram kevés ebben.

(#35754) BiP válasza E.Kaufmann (#35752) üzenetére


BiP
nagyúr

Tavaly még N6005-öst szerettem volna NASba, szerintem az is már használható. (Most J5005 van).
Az N100 még gyorsabb.

qqcqqc: esélyes, hogy ott a 4gb ram fogja vissza nagyon. És ha lehet tippelni, a 120as SSD is valami lassú modell.
Ha állambácsitól kapta, akkor tuti valami csóró cucc túlárazva. De itt nem az N100 a szűk keresztmetszet.

(#35755) hcl válasza qqcqqc (#35753) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az OS a hiba ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#35756) hobizoli válasza qqcqqc (#35753) üzenetére


hobizoli
nagyúr

4GB RAM.... :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD
annyi max a Vista/Win7 ala volt valo 10-15 eve
de nekem mar Win7-hez is 8GB volt 2011-12-ben :DDD

több drón kell ;P

(#35757) totron válasza hobizoli (#35756) üzenetére


totron
addikt

2GB, Win7 itt.

(#35758) qqcqqc válasza hobizoli (#35756) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát erre volt elég Brüsszel pénze - az alkotmányos költség. :)

Tudm én, hogy egy linuxxal ez egy vállalható gép lenne, de ez Magyarország tulajdona ...
De legalább egy pen lehetett volna hozzá, hogy rajztáblának használja a kölök.
Ha felmegyek a Lenovo honlapjára, akkor látom, hogy van ennél szarabb konfig is, ebben legalább mve ssd van, persze van 8 GB verzió is, aktív pennel adnak.

Azért egyí WIn frissítés a procit is 100% tekeri.

[ Szerkesztve ]

(#35759) hobizoli válasza totron (#35757) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ha mar a 64bit miatt lehetett 3GB-nal is tobb RAM, meg 5k volt 4GB DDR3-1600, akkor minek legyen levesebb ennel?
10k-ert volt 2x4GB
akkor se volt mar sok, egy teljes gep araban ez
pl full size ATX helyett a mATX verzios deszkat vette a juzer, es mar meg is volt az ara


most is, 16GB DDR4 16k ujan
ez alatt mar minek osszerakni barmit manapsag is?

több drón kell ;P

(#35760) hcl válasza qqcqqc (#35758) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" van ennél szarabb konfig is, "
Mi, abban egy deszka van, vagy mi? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35761) qqcqqc válasza hcl (#35760) üzenetére


qqcqqc
őstag

MVE ssd helyett UFS. Na ez,amit nem szeretnék kipróbálni.

(#35762) koby11h válasza qqcqqc (#35761) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem valami Yoga 100/300 rémlik Win8.1-el, abban volt valami 2c/4t proci, 4 GB és 128 GB UFS... nem volt gyors, inkább lassú. Pedig én csak telepítettem. És 2 év 4 hónap után meghalt, alaplap hibával. Garancia: 24 hónap...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#35763) qqcqqc válasza koby11h (#35762) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát ez is a Yoga család tagja. Különben nem lenne szar, ha kapott volna még egy kis ramot. Csak hát ezeket kiszórják a hatodikos kölkök között. Már kérdezte a fiam egyik osztálytársa, hogy elfut-e rajta a Fortnite....
És, ha mároktatási célra adják ki, akkor legyen rajta office és még pár program.
Mi teljesen gyári állapotban kaptuk, nekem kellet bekonfigurálni és javasolták, hogy igényeljünk Office-t, a közoktatásban tanulói jogviszonyhoz jár o365pro 5 gépre.

(#35764) gozso válasza qqcqqc (#35763) üzenetére


gozso
senior tag

jár hozzá az office, itt tudod igényelni
kréta azonosító kell hozzá :)
jótanács: a bitlockert kapcsold ki :)

nekem 249 ilyen gépem van (több suliban rendszergazda vagyok), igaz az HP, de mindenben megyegyezik az általad említettel :)

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#35765) koby11h válasza gozso (#35764) üzenetére


koby11h
aktív tag

Lányomé is HP, 11", hasonló felépítés. Neki bőven elég, igényeltem rá egy Ratiborus Office-t, azzal elmegy.

qqcqqc: a miénk is gyári állapotban volt, Win11-el, Office, Adobe Reader, 7-zip, Chrome - youtube, facebook, Kréta, DKT, Meets, Teams - van rajta, más nem kellett még. Ennyire elég ez.

[ Szerkesztve ]

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#35766) qqcqqc válasza gozso (#35764) üzenetére


qqcqqc
őstag

Tudom, ezt használja a család első óta. :)
A bitlocker nincs bekapcsolva.
Igen, a kolléganőm gimnazista lánya HP-t kapott, és van ahhol Asus gépeket adnak. A HW megegyetik, talán a HP gépekhez adnak passzí pent.

(#35767) qqcqqc válasza koby11h (#35765) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az office mellé 7zip, SumatraPDF, Gimp, Chrome és Teams került rá.
Ezt szerintem elviszi, de sok családban ez lesz a gyerek számítógépe.
Nálunk azért van neki egy Ryzen 1600F, 16 GB ram, 1 TB ssd+ 3 TB HDD, R580 8 GB gép az íróasztalnál, játékra, loogiscool feladotokra, meg napi úgy napi használatra....

(#35768) Piloss


Piloss
senior tag

Az első körös, (asszem még 2022-ben osztogatott) HP-k elég faszák voltak, ha jól rémlik valami 10.-gen-es, i3-as proci, 8 giga ram, 256 gb SSD-s , IPS kijelzős csodák voltak.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#35769) koby11h válasza qqcqqc (#35767) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekünk is van mellett 8 és 10 gen i5, 8-16 GB, SSD, 24", külső bill, egér laptopok, de az neki ritkán kell. Szereti a kis HP-t, full passzív, teheti az ágyba, ölébe, akku 5 óra.
Ha játszani akar vagy rajzolni, akkor odaül az enyémhez.

Piloss: azokat itt középiskolások kapták, és igen, erősebb, jobb gépek voltak :K

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#35770) Piloss válasza koby11h (#35769) üzenetére


Piloss
senior tag

Tanárok is abból a garnitúrából kaptak, szeretik is őket :)
Nálunk a 9. és 10. évfolyam is már a fentebb tárgyalt HP-kat és Lenovo-kat kapta.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#35771) hcl válasza gozso (#35764) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Részvétem :D

@qqcqqc : :O
Érdekelne ahhoz a célcsoport... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35772) qqcqqc válasza Piloss (#35768) üzenetére


qqcqqc
őstag

A másik kolléganőm gimnazista fia olyat, kapott, de abban az évban parlamenti választások voltak, nem unós és önkormányzati. Nagyobb rizikó, nagyobb ár. :)

(#35773) Piloss válasza qqcqqc (#35772) üzenetére


Piloss
senior tag

Na igen, mindennek megvan az oka, de ebbe már nem akartam belemenni mert jön a PROHADRVER-es emberke és megpicsáz minket. ;)

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#35774) qqcqqc válasza Piloss (#35773) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez csak szelíd véleménynyilvánítás volt, ma már nagyobb az igerküszöb még itt is.

(#35775) BiP válasza qqcqqc (#35774) üzenetére


BiP
nagyúr

Meg hát nem mi másztunk a politikába, hanem a politika mászott bele minden hétköznapi dologba is.

(#35776) KROK640 válasza hobizoli (#35756) üzenetére


KROK640
veterán

Egyetértek.
Nekem Win 7 alá 2-16-24GB RAMok voltak, 2014 januárja óta 16GB-val voltam, majd 24-el 2020-tól, végig Win7. De ez még a 4th gen I3 volt, a mostani gépben meg 32GB van, és erre került fel a Win10.

De az SSD is fontos. Mikor januárban bedöglött az SSD-m, pár napig HDD + 32GB RAM kombón voltam, hát jajj anyám ... :DDD
De az a durva, hogy a SATA és az M2 SSD között is érzem a különbséget, mikor upgradeltem nem éreztem számottevően gyorsabbnak a rendszert, de amikor downgrade volt SATA SSD-re egy rüvid időre, na az egyből feltűnt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35777) KROK640 válasza hobizoli (#35759) üzenetére


KROK640
veterán

Én már kb féléve 32GB RAMmal szoktam tervezni, építeni a gépeket.
16GB csak akkor ha nem játszós, hanem tényleg csak netezős, filmezős a gép, és a költségvetés is szoros. Arra van a 10th gen I3, mert a másik, hogy 10th gen alá már nem megyek. Egy 10th gen I3 megelőz egy I7 7700K-t, árban ugyanott vagyok, fogyasztásba meg sokkal jobb, mégiscsak modernebb rendszer, és még a 7700K-t sehová nem upgradeled, addig egy 10100F csak a belépő egy platformra, és a másik vége akár I9 is lehet.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35778) hobizoli válasza KROK640 (#35777) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg 10.gen-re csuklobol felmaszik a Win11, a 7.gen-re meg csak trukkozve akar...vagy nem is akar

:DDD

több drón kell ;P

(#35779) KROK640 válasza hobizoli (#35778) üzenetére


KROK640
veterán

Hát ez meg a másik :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35780) hcl válasza BiP (#35775) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:K
:O

Sokaknak nem jutott el még, nem csak itt :(

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35781) fatpingvin válasza BiP (#35719) üzenetére


fatpingvin
őstag

"Akad, hogy néha túlórázni kell."

ha benne van a szerződésben, és normálisan megfizetik, akkor lehet.

amúgy meg én pont annyira fogom komolyan tartani a munkaidő végét amennyire a munkáltató komolyan veszi a munkaidő kezdetét. ha számon kérik hogy hol voltam 8:01-kor, akkor én 16:31-kor a munkáltató számára megszűntem létezni :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35782) bambano válasza fatpingvin (#35781) üzenetére


bambano
titán

mekkora csodálkozás van, mikor nem kéred a céges mobilt...
vagy távozáskor berakod a fiókba...
:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35783) fatpingvin válasza bambano (#35782) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt amúgy a legteljesebb őszinteséggel nem vagyok képes megérteni hogy miért kell meglepődni rajta.

a szerződésben rögzítve van hogy én mit adok el a munkáltatónak munkaerő néven, nem a sarki kebabos vagyok hogy szimpátia alapon rakjak rá egy kis pluszt.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35784) koby11h válasza bambano (#35782) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én elfogadtam a céges mobilt, haza is viszem, de munka ügyben munkaidőn túl kb. 14 év alatt 4-5 alkalommal csörrent meg, akkor következő napra helyettesítés (betegség miatt) illetve 1 alkalommal sos túlóra (fizetve, és tudok-akarok-e, és én dönthettem) miatt. Jó főnököm van :)

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#35785) BiP válasza fatpingvin (#35781) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha idáig fajul a dolog, az már rég nem egy jó munkahely szerintem.

(#35786) KROK640 válasza fatpingvin (#35781) üzenetére


KROK640
veterán

Életemben nem volt még olyan meló helyem, ahol a túlóra opcionális lett volna.
Sőt a legtöbb helyen az adott reggelen sem tudtam h később fogok végezni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35787) hcl válasza fatpingvin (#35781) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Most pl. ki kellett szaladnom egy csomagért. Míg vártam a futárt, válaszolgattam az üzenetekre a céges telefon.
Senkinek nem lett baja, csak a macera lett kevesebb.

@fatpingvin : "nem a sarki kebabos vagyok hogy szimpátia alapon rakjak rá egy kis pluszt."
Pedig simán. Ha a cég úgy áll hozzá, akkor én is. Különben marad a kemény üzleti szemlélet ;]

@KROK640 : Az ilyenekről kell menekülni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35788) fatpingvin válasza hcl (#35787) üzenetére


fatpingvin
őstag

a kulcskifejezés: Ha a cég úgy áll hozzá, akkor én is.

ez viszont nem szimpátia hanem éppen hogy a kőkemény üzleti szemlélet megnyilvánulása, csak a másik irányban, az én meglátásom szerint. a munkáltató hozzáállása ha például manifesztálódik abban hogy nem feszülnek rá a munkaidő elszámolására, akkor én is rugalmasabb leszek a munkaidővel.

ahol viszont a rugalmas munkaidő azt jelenti hogy negyed kilenckor már raplizik valaki hogy hol vagy, ötkor viszont még nem azt kérdezik hogy mit keresel te még bent az irodában hanem azt hogy akkor itt van ez a még plusz egy órás task, na ez az amivel szemben nem leszek rugalmas.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35789) bambano válasza fatpingvin (#35788) üzenetére


bambano
titán

a rugalmas munkaidő sok helyen azt jelenti, hogy a munkaidő vége rugalmas.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35790) fatpingvin válasza bambano (#35789) üzenetére


fatpingvin
őstag

lehet az is felőlem, van hogy háromkor már dolgom van a városban :)

(valójában nem, én 8 előtt a bejárati ajtómon nem akarok kimenni, nem hogy az irodáén be)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35791) hcl válasza fatpingvin (#35788) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"ez viszont nem szimpátia hanem éppen hogy a kőkemény üzleti szemlélet megnyilvánulása,"
*puhulása ;) Különben igen, pontosan, amit írtál.

"valójában nem, én 8 előtt a bejárati ajtómon nem akarok kimenni"
Én sem akarni szoktam, csak úgyis be kel menni, akkor már inkább korábban megyek, korábban jövök :D Nyáron reggel 8kor már dögmeleg van, inkább ott vagyok negyedre, négykor sziasztok :D

@bambano : Meg az eleje is, gyere korábban :D
Nálunk nem. Van törzsidő, ezen kívül amúgy akkor jössz-mész, amikor akarsz, hó végén legyen meg a minimum órád. (Az meg úgyis megvan.)
Ha tovább vagy bent, fizetik. Túlóra, fizetik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35792) bambano válasza hcl (#35791) üzenetére


bambano
titán

nekem a koránkelés az agyhalál. ha rajtam múlna, ebéd utánra járnék.
oh wait, rajtam múlik :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35793) hcl válasza bambano (#35792) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én azt vettem észre, hogy ha sokáig alszom, az a nap el van b*va. :D Persze ha lehet, sokáig alszom... :D

De meló az más. Semmivel nem vagyok előrébb, ha később megyek, de tovább hallgatatom a hülyéket :D

Meg az ilyen képeket se adják ingyen :D Bár ősszel nem para, de nyáron 4-5 között kel a Nap... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35794) bambano válasza hcl (#35793) üzenetére


bambano
titán

viszont ha én napközben kezdek rodeózni a hálózaton, akkor meg az ügyfelek napja van elb*va :)

anno mondtam a főnökömnek, hogy olyan vagyok, mint a háziorvos. addig jó, amíg nem lát. először nagyon röhögött...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35795) hcl válasza bambano (#35794) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"akkor meg az ügyfelek napja van elb*va :)"
Amúgy is ;]
De ja, ha éjjelre esik a meló, akkor oda. Akkor nyilván nem érdemes korán kelni.

"anno mondtam a főnökömnek, hogy olyan vagyok, mint a háziorvos. addig jó, amíg nem lát."
Ez a legtöbb supportos esetén hasonló... :D

Volt ilyen ezt az egyik külföldi site-unkról mesélték, hogy új local igazgató, behívta a helyi 1db IT személyt, hogy mé', mit csinál ő?
Elmondta.
Manus megköszönte, mert neki senki nem tudta megmondani, hogy azokat a tevékenységeket ki csinálja... azon kívül, hogy ha baja van a csillivilli gépüknek, akkor neki kell szólni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35796) bambano válasza hcl (#35795) üzenetére


bambano
titán

nálunk nem éjjelre esik a meló, hanem oda toljuk.
egyébként is lenne valami szabály, hogy karbantartási időablak vasárnapról hétfőre éjjel 1-6 között...

nálatok fehér hollókat is felvesznek igazgatónak? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35797) koby11h


koby11h
aktív tag

„Hat órát alszanak a férfiak, hetet a nők és nyolcat a bolondok”
állítólag Napóleon mondta...
Persze azt nem mondta, hogy mikor kell ehhez lefeküdni.

[ Szerkesztve ]

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#35798) hcl válasza bambano (#35796) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Látod, berepült egy. Nem ide, bár az itteni is egész normális. Meg ugye mi nem alá tartozunk, hiába a gyárát üzemeltetjük, így nem szoktak minket b*tatni.

@F.E.K.: Másik kedvencem, amikor mondjuk, hogy nem a mi területünk, van ott a global IT, ami pár száz ember, onnan egy csapat csinálja, és
őt nem érdekli, hogy nem nekünk kéne szólni, oldjuk meg.
:D

...de ma csak két HR-es helyett pötyögtem be hogy mi baja van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35799) F.E.K.. válasza hcl (#35795) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Általában, ha az user IT-st lát, az gond. Jobb esetben valami upgrade miatt találkozik vele, rosszabb esetben valami hiba miatt futnak össze (esetleg csak valamit nem tud a felhasználó, pl. projektor sokszor nem megugorható feladat).

Magasabb "szinten" az IT-s meg az üzlet találkozik, ami ugyanúgy user, csak jellemzően soookal öntudatosabb... :DDD

Mondjuk ők se szokták ugyanúgy tudni, hogy az IT-s konkrétan mit is csinál.. szóval nagy változás ebben nem igazán van... ;]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#35800) totron


totron
addikt

Álmodtam inspiráted via lájf egy olyat, hogy ismerősnél voltam nem tudom mi okból, de elém lett téve egy Windózos tablet, hogy valami, nézzem már meg. Megnéztem, meg is válaszolódott a kérdés/megoldódott a probléma. Mondom jó kis cucc zászlóshajó, sok col, OLED, minőségi burkolat. A spontán altruizmus legszebb példájaként szemcsillanás a tulajban, mondja, nekem adja tudta, hogy nekem nem férne bele ez a szint anyagilag. És bár a választása jó volt megvételkor, a használati előzmények merőben másként alakultak, mint nálam alakultak volna: mély karcok a kijelző közepén. Nem használhatatlan, de nekem erősen rányomták volna a bélyegüket a használatra. Felmerül persze a döglődő ló ajándékozásának esete, de ez ott és akkor fel sem merült, illetve tényleg a vegytiszta jószándék vezérelte, a sérülések pedig a oktalan lét szülte oktalan használatból fakadtak, szóval e síkján makulátlan a történet és szépséges az emberiesség.
Nem fogadtam el külső perifériás használat opcióját hagyjuk. Ebben a felemásságban maradt az egész azóta is. Ti hogy járnátok el, hogy raknátok el magatokban az ilyet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.