Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Badboys válasza leslien (#3099) üzenetére


Badboys
őstag

Akkor most kór vagy kor. Kötekedés nélkül. Sajnos én is így vagyok. Több a fogam mint a hajam. Mondjuk tesznek is róla rendesen, hogy így legyen.

(#3102) leslien válasza Badboys (#3101) üzenetére


leslien
nagyúr

jogos ... kor..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3103) World-Soft válasza leslien (#3097) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi a segítséget.
Azért Samut is megkérdeztem. Ők meg mutatták az oldalon, hogy milyen garanciajegy pótlást kérjek és kértem is az Euro****tól. Sőt szerdán vállalták, hogy akkor a készülékre is ránéznek távolról.

Viszont amit még mondott az ügyfélszoli azt kicsit sajnáltam, hogy nem előbb tudtam meg:
- ha európai (talán közép) piacos a készülék, akkor 1 év gari mag van (ezt tudtuk is)
- viszont ha nem kimegyek mondjuk Bécsbe, hanem itthon magyar számlával veszem meg a kinti készüléket, és az oldalukon is lévő gari jegyet is netán tudnak adni, akkor ugyanúgy 2 év garit jár.

Ugye én nagyon hajtottam, hogy 2 év és magyar szervizes gari legyen, mert már többször volt, amikor jól jött, hogy a magyar Samsung közvetlenül szóba állt velem. (pl. az akkori még létező kiterjesztett garinál 2-3 év után is visszafizetést elérni).

(#3104) leslien válasza World-Soft (#3103) üzenetére


leslien
nagyúr

nem kell kimenni elég innen megvenni ... [link] német euros számlát kapsz , akkor 2 év teljes körű garancia van...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3105) leslien válasza leslien (#3104) üzenetére


leslien
nagyúr

lemaradt...
viszont ha nem kimegyek mondjuk Bécsbe, hanem itthon magyar számlával veszem meg a kinti készüléket, és az oldalukon is lévő gari jegyet is netán tudnak adni, akkor ugyanúgy 2 év garit jár.

ja, amit mondtam pl ami nekem van arra is 2 év ...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3106) World-Soft


World-Soft
senior tag

Akkor ezek szerint szerviz függő is.
Ugye a Samsung hivatalos álláspontja ami az oldalon is van, hogy csak 1-et ad.
De jó, hogy meg lehet oldani úgy is mint neked.

(#3107) harry3


harry3
őstag

Sziasztok!
Csatlakozom hozzátok egy gyönyörűséges pirossal. :D

(#3108) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni. Messenger alkalmazás önálló életet él. Ha meg van nyitva az alkalmazás, üvölt mint az állat. Hiába halkítom le. Már mindennek levettem a hangerejét, és akkor is üvölt. Ha zárolva van a készülék, akkor rendben van.

Köszönöm szépen előre is !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#3109) fdani0807 válasza eladogeppc (#3108) üzenetére


fdani0807
tag

Akkor nem vagyok egyedül. 2021. márciusi update óta kezdte el csinálni, nem tudom van e összefüggés közte.

(#3110) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok

Samsungnak van valami programja, amin keresztül akár frissíteni is lehetne? Mint pl. a Huawei-nek a HiSuite?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3111) kutga válasza cellpeti (#3110) üzenetére


kutga
nagyúr

Smart switch.

Let the Zone take me if I am.

(#3112) hedip válasza icemad (#3052) üzenetére


hedip
újonc

melyik az az app? én FB-ból eleve csak lite-ot használok, az is több, mint elég. Mármint, ,hogy Messenger megy, de amúgy csak Lite. Vagy másik egyéb, amit célszerű offolni akksi szempontjából?

Rettenetesen gyorsnak tartom ezt a merülést*, amit produkál a telefon. :(( A több, mint 3 éves 3000 mAh-s A5-ösöm merül kb ilyen tempóban.. (csak sajnos már nem túl jó azért a váltás) vagy még az sem. És nem használok se több app-ot, se semmi extrát. Vagyis használnék, ha lehetővé tenné a rendszer :(((

* Nagyon bosszantó, hogy töltés után kb 5 perccel már csak 99%, és közben nem csináltam semmit. 2,5 órával később meg már csak 84%, és néhány whatsapp üzit küldtem csak (azt is kép nélkül), plusz beállításokat görgettem talán 5 percig, vagy annyi se. Mindeközben megy a Power saving és akksi optimalizálás, kijelző is adaptív. Kedd óta használom, 2 sim kártya van benne. Szóval elég újnak mondanám :D :D
Az utolsó frissítés 2021 februári azt írja a telefon :DD Android 11, UI 3

Vaaagy, ezeknél az új telefonoknál már ez a normális?? ezt szeretik a FAN-ok? :D

[ Szerkesztve ]

(#3113) icemad válasza hedip (#3112) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Facebookból és messengerből is a lite verziókra tértem át. A rendes programokat töröltem. Mellette volt egy ilyen is:

Ezt kikapcsoltam. Valamennyit segít, de még mindig gyalázatos az üzemidő. Nem tudom a tesztben ez hogy nem jött elő... :(((

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3114) hedip válasza icemad (#3113) üzenetére


hedip
újonc

Ok, köszönöm.

Én direkt figyeltem erre (üzemidő) a tesztek/értékelések olvasásánál, és mindenhol azt írták, hogy tök jó üzemidő.- Lehet, hogy a nagy többségnek az alig 1 nap jónak számít. Nekem igencsak kevésnek tűnik, és lehet, hogy annyit se bírna.

Csak ilyen áron, ilyen specifikációkkal, nemtudom melyik telefon alternatíva még - mert megfordult a fejemben, hogy visszaküldöm

(#3115) icemad válasza hedip (#3114) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kínaiak vannak csak. Sony, LG utolsókat rúgja már. Motorola, Nokia van még, de azokat nem nagyon ismerem. Esetleg ios, de az drágább. Ezért szar, hogy a Samsungnak nincs konkurenciája. Borzasztó drágán adnak alsó/közép kategóriás telefonokat, felső kategóriásnak beállítva. S8 óta olyan szinten lejtmenetben vannak, hogy elképesztő.

S8+-ban volt tökéletesen működő írisz szkenner, bitang gyors ujjlenyomat olvasó, értesítési led, 3.5 jack.

S10+-ból kivették az írisz leolvasót, kapott egy fos ujjlenyomat leolvasót, led meg nincs.

S20 fe kb ugyanez, csak lapos kijelzővel (hurrá!), 3.5 jack nélkül, 1 darab előlapi kamerával, retek aksival, kisebb kijelző felbontással. Éljen az innováció! :C
Pár év, és visszatérünk s2 szintre.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3116) justmemory


justmemory
senior tag

Üzemidő kapcsán... Exynos...

link

Félreértés ne essék, nem védeni szeretném, mert sokan tapasztalják a rossz üzemidőt, de szerintem ez - továbbra is - több tényezős dolog.
Sok minden jó lenne, ha másmilyen lenne telefonok terén, de sajnos nem így van. Van, ami megszokható - pl. számomra a jack már tényleg nem hiányzik -, van, ami nem is kell - számomra a led ilyen, mert az órám úgyis rajtam van -, és amúgy meg álmaim telefonja jelenleg nem létezik... :DDD Sokan sokféleképpen használjuk ugyanazt az eszközt, ezért is lehetnek ennyire mások a tapasztalatok és ezért is lehet ennyire megosztó.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3117) icemad válasza justmemory (#3116) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen a képen csak az látszik, hogy dél körül fullra töltötted.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3118) hedip válasza justmemory (#3116) üzenetére


hedip
újonc

nekem még tanulófázisban van az üzemidő javaslat :) Lehet, hogy csak nagyok voltka az elvárásaim :D haha.

de, egyébként, jogos, nyilván sokféleképpen használják az egyének a telefont, mindenkinek más a fontos.
Led nekem abszolút nem hiányzik - nem is volt sose :) éppenséggel az órámmal sincs napközben összekapcsolva - ami az értesítéseket illeti, feltételezem a BT még inkább szívná az akksit, nemcsak a telefonét, az óráét is jócskán. :D

a jack meg hát.. kiderül mennyire hiányzik majd, beszereztem egy Bt fülest :))

(#3119) samu74 válasza hedip (#3118) üzenetére


samu74
addikt

2 simmel csipeget rendesen, erre számíts.Viszont nekem non-stop megy a bluetooth az órával, NFC,WIFI,GPS megy.De 1 simmel, így azért kibír egy napot simán ha nem játszok.

-----------

(#3120) justmemory válasza icemad (#3117) üzenetére


justmemory
senior tag

Nekem az is látszik, hogy 6 óra 34 percet volt bekapcsokva a kijelző :DDD:P

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3121) justmemory válasza hedip (#3118) üzenetére


justmemory
senior tag

A bluetooth nekem is folyamatosan megy. Szerintem is a 2 sim használata az, ami ennyire merítheti.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3122) dionaea


dionaea
őstag

Ha már akksi azt vettem észre a Garmin connect sokat merít. Napi kB 20%
Van samsung órám is és ott nem ennyire durva, sőt. Vagy az saját app. Így kozmetikázva van? 😀

(#3123) icemad válasza justmemory (#3120) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy hogy közben töltötted. Akkor 3 óra 17 perc egy töltéssel? Az is karcsú.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3124) kutga válasza icemad (#3123) üzenetére


kutga
nagyúr

Azt is nézzétek meg esetleg, hogy milyen a térerő. Itthon nálunk pocsék a beltéri 4g, szenved vele a telefon, 3g-n sokkal jobb, és nem szívja az akksit.

Let the Zone take me if I am.

(#3125) Namelesske válasza icemad (#3123) üzenetére


Namelesske
addikt

Ilyen alapon nekem is kvajól bírja. :DDD :DDD

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3126) icemad válasza Namelesske (#3125) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD :DD
Legalább te érted, hogy mire akartam kilyukadni. :D

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3127) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Másik lakásban sok helyen nem volt térerő, munkahely szintén alig. Olyan gyorsan merült az S7E, hogy el sem hittem. Valamint kint hidegben is durva. Nagyon sok tényezős ez a merülés.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3128) kutga válasza s4hu|SyD^ (#3127) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, nálunk is a beltérivel van baj. Csináltam rá egy kapcsolót, egyszerűen váltok ha hazaértem. Próbáltam automatizálni is bixbyvel, de nem az igazi.

Let the Zone take me if I am.

(#3129) justmemory válasza icemad (#3126) üzenetére


justmemory
senior tag

Értem én is mire akarsz kilyukadni, de... :P Ha megnézed, hogy milyen szintről indult a töltés, majd a nap végén milyennel "zárt", plusz feltételezzük, hogy töltés közben nem bámulom az eszközt, akkor mindjárt más...
Egzaktat nyilván soha nem fogsz kapni, mert csinálhatnám, hogy egész nap mondjuk dolgozom rajta DEX-en, 2 óránként töltöm vagy ilyesmi... Statisztika... így alakul, ahogyan akarod... De igazából nyilván úgy lenne az igazi, hogy töltéstől (ugyanolyan százalékon töltőre rakva) töltésig (ugyanolyan százaléknál levéve) mennyit megy el, és milyen appokkal, mennyi sim-el, stb...
De aláírom, hogy problémás, mert sokan tapasztalják...

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3130) s4hu|SyD^ válasza justmemory (#3129) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ezég mindig a 4g verzió?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3131) s4hu|SyD^ válasza s4hu|SyD^ (#3130) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Bocs látom igen.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3132) fdani0807


fdani0807
tag

Ez most 60 Hz-el sikerült.
OneUi 3.1 óta 120 Hz-en nem valami jó a készenléti idő. Érezhetően jobban merül akkor, hiába ugyanaz a SOT jön ki.
De a nagy átlag így is a 3-3.5 óra. De ha mondjuk videót néznék rajta, akkor akár lehetne több is.

(#3133) leslien válasza fdani0807 (#3132) üzenetére


leslien
nagyúr

ez SOT nálam igy jön össze..... 120HZ

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3134) fdani0807 válasza leslien (#3133) üzenetére


fdani0807
tag

Érdekes. Annyi különbözőt olvastam már, hogy nehéz közte eligazodni. Tényleg nagy különbségek vannak üzemidő tekintetében :((

(#3135) leslien válasza fdani0807 (#3134) üzenetére


leslien
nagyúr

ez elmaradt az enyém 5G verza...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3136) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Egyelőre csak egy rövid kérdésem lenne. Az 5 G-s verzió sem alkalmas eSIM fogadására?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#3137) leslien válasza pendre54 (#3136) üzenetére


leslien
nagyúr

sajnos nem...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3138) samu74 válasza fdani0807 (#3134) üzenetére


samu74
addikt

Na igen, a snapdragonos procival jóhogy olyan.Volt ez fordítva is,anno mosolyogtam mikor az amerikai gyerek nyavalygott a youtube videóba hogy az exynos jobban bírja meg erősebb.... :) Csak pár éve a samsung picit túltolta a Mongoose magokkal.

-----------

(#3139) fdani0807 válasza leslien (#3135) üzenetére


fdani0807
tag

Akkor jól emlékszem rá.
Az enyém a 4G-s

(#3140) leslien válasza samu74 (#3138) üzenetére


leslien
nagyúr

talán már a S22 áttörést hozhat.... de addig is kíváncsi leszek a S21 FE melyik verzió lesz itt..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3141) Badboys válasza leslien (#3140) üzenetére


Badboys
őstag

Szvsz megint a hulladék jut ide.

(#3142) Namelesske válasza leslien (#3133) üzenetére


Namelesske
addikt

Ezt kaptam válasznak az akkuval kapcsolatban... :W [kép]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3143) leslien válasza Namelesske (#3142) üzenetére


leslien
nagyúr

mire számítottál? mai napig nem ismeri el a Samsung Exynos 990 hibáit... itthon aki nem tudja megvenni a S20 FE 5G készpénzre ( erre van egy ötletem) annak érdemes lesz majd a A72 5G venni..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3144) kutga válasza leslien (#3143) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem is fogja.

Let the Zone take me if I am.

(#3145) justmemory válasza leslien (#3143) üzenetére


justmemory
senior tag

Szoftveres is lehet a gond, nem csak "sz@r Exynos"...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3146) leslien válasza justmemory (#3145) üzenetére


leslien
nagyúr

érdekes a Snapdragon verzára megtudják írni..?!. na hagyjuk már...
Exynos 2100 már nincs probléma...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3147) justmemory válasza leslien (#3146) üzenetére


justmemory
senior tag

Ha eltér a két chip, miért ne...? A szoftver nem feltétlenül kezeli ugyanúgy a kétfajta architektúrát (vagy nem tudom pontosan miben térnek el egymástól, nem néztem utána). A OneUI - amennyire én tudom - mindig is "éhesebb" volt; ha az enegiamenedzsmentje jobb a Snapdragonnak, akkor nyilván hardveresen is van gond, de lehet szoftveres is. És szoftveres alatt - továbbra is - gondolok arra, hogy esetleg valóban valamilyen third party szoftver vagy maga a ROM vagy ki tudja... Elhiszem, hogy általában sz@r az Exynos - valójában csak bizonyos pontokon gyengébben teljesít; legalábbis a tények alapján -, de ez a konkrét készülék sem csak abból áll... Van gond a típussal, igen, de nem biztos, hogy csak és kizárólag az Exynos a felelős. Nekem spec nincs gondom vele. De ettől még nem mondom, hogy jó vagy nem jó...

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3148) leslien válasza justmemory (#3147) üzenetére


leslien
nagyúr

Ha eltér a két chip, miért ne...?

el sem hinnéd,h mennyire...de itt le is zárom a témát mert nincs értelme tovább róla beszélni...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3149) justmemory válasza leslien (#3148) üzenetére


justmemory
senior tag

Ó dehogynem hinném... ;) A költői kérdés pont arra vonatkozott, hogy mivel eltérnek, talán lehetséges, hogy szoftveresen is máshogy kezelődnek; ez volt a mondandóm lényege... De ja, lapozzunk és örüljünk, hogy legalább a típusban egyetértünk és nem hagyjuk, hogy a gyártó holmi "hitvitába" hajszoljon minket ;]:R

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3150) Namelesske válasza leslien (#3146) üzenetére


Namelesske
addikt

De van ott is, kollégám most vett S21 Ultrát max félórával bír többet mint az enyém az FE. Általában perce pontosan ugyanazt hozza mind kettő egy használt Swift áráért. :W :O

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.