Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) FattyDove válasza kutga (#2550) üzenetére


FattyDove
őstag

Köszi

(#2552) FattyDove


FattyDove
őstag

Még egy kérdés: Az megoldható, hogy az AOD-en megjelenjen az ébresztőnek az ikonja is?

(#2553) samu74 válasza FattyDove (#2552) üzenetére


samu74
addikt

Azt csak akkor rakja ki oda ha esedékes az ébresztés.

-----------

(#2554) maaniac


maaniac
aktív tag

Akinek már megjött, a februári frissítés óta mintha az ujjlenyomatolvasó sokkal jobb lenne, másnál is javult?

(#2555) icemad válasza maaniac (#2554) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam sose volt jó. ;]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2556) FattyDove válasza samu74 (#2553) üzenetére


FattyDove
őstag

:R

(#2557) fdani0807 válasza maaniac (#2554) üzenetére


fdani0807
tag


Engem ez az üzenet fogadott frissítés után. De szerencsére újraindítását követően már működött. Egyenlőre nem vettem észre, hogy gyorsabb lenne az ujjlenyomat olvasó.

(#2558) maaniac válasza fdani0807 (#2557) üzenetére


maaniac
aktív tag

Nekem semmi ilyen, vagy bezavart valami, vagy nem tudom :D

Icemad nálam az egyik hüvelykujj működött a másik alig, pedig azt adtam hozzá még 1x

Más... Miért nem lehet 3-nál több ujjat hozzáadni?

[ Szerkesztve ]

(#2559) FattyDove


FattyDove
őstag

Az AOD a zsebben lekapcsol (mint valamelyik régebbi lumia telefonnál), vagy ott is folyamatosan be van kapcsolva?

(#2560) samu74 válasza FattyDove (#2559) üzenetére


samu74
addikt

Használja a közelségérzékelőt, szóval zsebben nem kellene mennie.

-----------

(#2561) maaniac válasza samu74 (#2560) üzenetére


maaniac
aktív tag

Tesztelted? Én is csak most, nem kapcsol ki:W

(#2562) samu74 válasza maaniac (#2561) üzenetére


samu74
addikt

Nálam kikapcsol. De azért írtam hogy "kellene", mert a kollégám S10-es telefonján se kapcsol ki zsebben. Mondjuk ez se árt ha be van kapcsolva, de nála úgyse jó...

-----------

(#2563) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok! Valaki használja a készüléket eSIM képességgel? Ha igen mennyivel másabb a térerő a fizikai sim-hez képest? Rosszabb vagy jobb, nincs különbség?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#2564) maaniac válasza samu74 (#2562) üzenetére


maaniac
aktív tag

Ez nálam is be van kapcsolva, ezért furcsállom

(#2565) Badboys válasza Damage401 (#2563) üzenetére


Badboys
őstag

Ez engem is érdekelne. Baromira zavar a nagy liftezés. Szerintem viszont semmit sem befolyásolhat. Gondolom ez a készülék hibája. Snapdragonos verzión is ez volt. Igaz az A71 volt. Az 5 G nél kivácsi lennék,hogy van e a jelenség?

(#2566) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Tegnap vettem az S20 FE készüléket, elkezdtem belakni, ma meg már fel is ajánlotta a szoftverfrissítést. Amikor végigmegy a frissítés felajánlja újra, pedig a jelek alapján minden végigment. :/

Ami még fura, hogy még nincs benne SIM, csak a gmail van bejelentkezve. A nemfogadott hívásokról az értesítő mégis itt jelenik meg. WTF?

[ Szerkesztve ]

(#2567) szemesi69 válasza megint én (#2566) üzenetére


szemesi69
addikt

Üdv!
Mivel nem egyből megy fel a a legfrissebb rom, még párra számíthatsz :)
A másik kérdésre passz, talán majd más valaki tudja.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2568) Dayerdroid


Dayerdroid
tag

Sziasztok! Az mitöl lehet hogy mikor decemberben megvettem a telót úgy működött hogy kikapcsolt képernyőnél nem működött az ujjlenyomatolvasó (szerintem így a jó) aod, duplakoppos bekapcs és felemelésre bekapcsolás nincs bekapcsolva. Megjött az android 11 és kikapcsolt képernyőnélbis működött az ujjlenyomat olvasó természetesen a beállítások nem változtak. Ezzel a készenléti fogyasztás is megnőtt. Tegnap viszont megjavult úgy hogy nem is állítottam rajta semmit. Vagy legalább is nem emlékszek. A kérdés az hogy ez kinél hogy működik és függ e valamilyen beállítástól esetleg amit nem írtam ide.

(#2569) crea3 válasza Damage401 (#2537) üzenetére


crea3
csendes tag

Sajnos én is tapasztaltam ezt a szürkénél való sávosodást. De érdekes módon mintha a februári update óta lenne ilyen. Lehet csak sw probléma. Neked is fent van a februári update?

(#2570) samu74 válasza maaniac (#2564) üzenetére


samu74
addikt

Eddig így volt,sötét helyen lekapcsolt az AOD. De az AOD-n csak az automata fényerőn lehet látni hogy visszaveszi. Most úgy raktam le hogy kijelzővel lefelé, és nem kapcsol ki teljesen.Csak a fényerőt emeli vissza . Szóval ez nem bug hanem ficsör. :)

-----------

(#2571) maaniac válasza samu74 (#2570) üzenetére


maaniac
aktív tag

Hát nem tudom, hüvelyen lekapcsol, ha letakarod a szenzort (tehát zsebben is)

Más: wifire csatlakozva azt írja, hogy csatlakozva, nincs internet. Pedig van net, másnál is csinál ilyet?

(#2572) samu74 válasza maaniac (#2571) üzenetére


samu74
addikt

Telekomos router(Sagemcom)? Nálam érdekes mód volt ilyen de csak azzal,TP-LINK routerrel azóta sincs gond. Random csinálta nekem is ,valami olyan sávot használ ami nem tetszik az FE-nek.

-----------

(#2573) gatto_ válasza maaniac (#2571) üzenetére


gatto_
senior tag

Azért mert a hüvelyben van közelség érzékelő szenzor, ebben pedig nincs. Az S20 FE nem rendelkezik fizikális közelségérzékelővel.
Az elülső kamera, az érintőképernyő és a giroszkóp kombinációját használja szoftveres megoldással. Ha belépsz a teszt menübe láthatod is hogy csak virtuális proximity sensor van.

(#2574) samu74 válasza gatto_ (#2573) üzenetére


samu74
addikt

Igazad lehet,a fogyasztásban is ott a camera light sensor, csipeget is rendesen néha. Attól függetlenül ha az ember fülét érzékeli, a sötét helyen is kikapcsolhatná a kijelzőt.

-----------

(#2575) kutga válasza samu74 (#2574) üzenetére


kutga
nagyúr

Én kikapcsoltam a véletlen érintést zsebben mert nem működött, a nem véletlen érintést is annak érzékelte. Aod is érintésre van beállítva. Zsebben így nem kapcsol, legalábbis eddig nem vettem észre.

Let the Zone take me if I am.

(#2576) Damage401


Damage401
senior tag

Szia!

Fent van a februári. De a januáriban is ilyen volt. Olvastam pár fórumot ahol írták hogy bizonyos fényerő alatt látszik ennyire.. és tényleg 30%alatt latszik erősen. Felette már nem.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#2577) FattyDove


FattyDove
őstag

Az normalis, hogy AOD nelkul a telefon merult 8%-ot az ejszaka ugy, hogy nem nyult hozza senkk?

(#2578) kutga válasza FattyDove (#2577) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem igen. Ebben az IOS volt a jobb mindig is.

Let the Zone take me if I am.

(#2579) patomi válasza kutga (#2578) üzenetére


patomi
őstag

Azért az A50 beérte 1%- kal is éjjel, ez meg 5-tel nálam. Nekem sem tetszik de ez van.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2580) kutga válasza patomi (#2579) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez erősen használat függő. Nekem A71 van, két kártyával, alig merül éjszaka.

Let the Zone take me if I am.

(#2581) patomi válasza kutga (#2580) üzenetére


patomi
őstag

Éjjel csak pihen az asztalon nem csinálok semmit vele. Este feltöltöm, reggel 95% az akku.( Egy kártya, aktív WiFi. ) A50-nél a bekapcsolt BT tudott kajálni éjjel.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2582) kutga válasza patomi (#2581) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem ez normális merülés. Így is bőven jobb mint a korábbi Samuim.

Let the Zone take me if I am.

(#2583) LeliM válasza FattyDove (#2577) üzenetére


LeliM
kezdő

Szerintem az kicsit sok, de az ilyen 5% körüli lassan vehetjük természetesnek a mai felsőbb kategóriás telefonoknál. De nekem a céges A10 is ilyen ami meg a legalja a Samsungnak, és csak telefonálásra használom kb.
Nekem is kb 5% és alig van valami a telon ami dolgozna a háttérben.
Na meg a Samsung nem valami combos az energia gazdálkodásban...

[ Szerkesztve ]

(#2584) kutga válasza LeliM (#2583) üzenetére


kutga
nagyúr

Sosem volt az. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#2585) szemy94 válasza LeliM (#2583) üzenetére


szemy94
senior tag

Apósnak A12 egész nap meló, nem nyúlt a telefonhoz, reggeltől (kb 6-19- ig) merült 1%-ot :Y
Ui.: 2 SIM, egyiken 4G net bekapcsolva, egész nap úton, tehát térerő sem állandó

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#2586) kutyek válasza samu74 (#2570) üzenetére


kutyek
senior tag

S7 / S9 fél perc után kapcsol le, ha letakarod a proximity szenzort. Más kérdés, hogy nem tudom, ezeken a modern full display képernyőkön üzemel-e egyáltalán a proxy szenzor kikapcsolt kijelzővel (AOD-ot beleértve)...

EDIT: most látom, más is írta, hogy itt már tkp. nincs is szenzor :(

[ Szerkesztve ]

(#2587) kutga válasza kutyek (#2586) üzenetére


kutga
nagyúr

Nincs, AI van helyette.

Let the Zone take me if I am.

(#2588) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Sajna pár hete végleg elhálozódott az S7 Edgem, így teló vásárlás előtt vagyok.
Ez a készüléket néztem, az utolsó sok oldalt elolvastam, de sajnos nincs még összefoglaló róla. Így olvastam sok érdekességet, de nem alakult ki a teljes kép a modellről.
Tudtok -e segíteni benne, hogy mik a fő tapasztalatok, milyen SW vagy HW hibák vannak idáig, vagy mi az amit nem szeret a készülék.
Pár dolgot írok is amikre nem sikerült még ennyi oldal után sem választ kapnom:
- ugye Golilla Glass3, de ugye már az S7 Edge-m is 4-es volt. Ez mennyivel jelent nagyobb sérülékenységet? (sajnos az S7 volt az elsőm amit sikerült betörnöm annak idején és kijelzőcseré lett)
- menyire lehet a GG3-mon javítani pl üvegfóliával vagy nem üveggel?
- mennyire jó az újjlanyomat érzékelője? Olvastam olyan ahol egyesek gyengének tartották. Nem tudom ez SW frissítések után javult -e, illetve a plusz fóliák mennyire rontják az érzékenyeséget?
- végül is akkor most mennyire melegszik az idehaza kapható 4G-s?
- boltban néztem, és az S7-hez képet az oldal edge panel egy nagy valami 1 sor ikonnal. A samsung márkakereskedésben sem tudtak mondani rá valamit, hogy ezek lehet -e keskenyíteni, vagy legalább 2 oszloposra tenni.
- az írt szürke csíkosodás az végül is megjavult már frissítések után?
- jeleztétek hogy valódi közelségérzékelő lehet nincs benne. Mennyire jól működik így? Tehát ha telefonálok nem kapcsol be a kijelző ha fülemnél a telefon?
- nem találtam meg, hogy van -e benne lépésérzékelő, vagy csak a giroszkópot használja? Mennyire normálisan működik ez?
- Tok nélkül letéve az asztalra mennyire billeg a készülék, ha úgy akarnám nyomkodni a kamerasziget miatt?
- USB-C füles teljesen ugyanazt adja mint a eddig jack fajták? (csak JACK füleseim voltak eddig). Van megoldás arra, ha tölteni is kellene közben a telefon?
- mennyivel eszik többet 120Hz-n?
- S7 edgeben is super amoled volt, ebben is az van, csak 120Hz és HDR10+-os. Ezz mennyire ugyanaz, vagy mennyivel rosszabb mint a siman S20-ban lévő Dynamic AMOLED? Vagy azért az S7-hez képest jobb beégés viszonylatában? Ezt csak azért kérdezem, mert az S7 edge a betörésig jó olt, viszont az új csere kijelző (Samsung márkaszervizes nem utángyártott) kevesebb mint 1 évig sem bírta és előbb középen egy nagy téglalap területen (tehát semmi szöveg, stb), majd a billentyűzet el kezdett a meghalás előtt beleégni. Sosem volt állandóan menő kijelző, az automata fényerőt is mindig lentebb húztam. Lehet csak a csere kijelző volt hibás, mert előtte az eredeti kijelzőjével és az a Note4 kijelzőjével sosem volt ilyen gondom hosszú évekig, de ez nekem itt nagy csalódás volt.

De ezeken kívül is minden tapasztalat jó és rossz érdekelne, hogy jelenleg a frissítések után hogy áll a készülék.

Előre is köszi mindenkinek.

(#2589) fdani0807 válasza World-Soft (#2588) üzenetére


fdani0807
tag

Szia!
Nagyjából megpróbálok azokról nyilatkozni, amiben van tapasztalatom:

- melegedés telejsen használattól függő. Ha gyorsan váltok és szokszor egyik appból a másikra, akkor minimálisan hamarabb áll neki melegedni a telefon felső részén, éppen ezért nem nagyon lehet érezni, mivel az alján fogod a telefont, ami hűvös. Kérdés nyáron ezzel mi lesz.
Egyetlen egyszer előfordul, hogy töltött le szoftverfrissítést, alkalmazás frissítéseket az áruházakból és közben töltöttem le a biztonsági mentést ez feladta neki a leckét. Annyira felmelegedett, hogy leállította a töltést. De ez egy elég szélsőséges helyzet volt amúgy is véleményem szerint, amit nem mindennap tesz meg az ember.

- Nem vettem észre különbséget az üzemidőben 60 és 120Hz között. Nekem átlagosan 3.5-4 órás SOT szokott lenni. Ha kevesebbet nyomom a másfél nap is kihozható belőle.

- A fényérzékelő nekem még mindig összevissza ugrál, de már jóval kevesebbszer, mint korábban

- A közelségérzékelő nálam jól teszi a dolgát, de némileg közelebb kell tartani a telefon felső részét a füledhez, hogy értékeljen, mint egy korábbi szenzor. De ez könnyen kitapasztalható és egyáltalán nem idegesítő

- Ujjlenyomat olvasó nálam gyorsan működik, eddig egyszer volt vele probléma, de azóta se fordult elő. Azonban ha jó szögben tartod oda az ujjad gyorsan felold. Korábban az A50-ben is optikai volt, ahhoz képest mérföldekkel jobb.

- Tok nélkül kicsit jobban billegős, ezért érdemes erre odafigyelni.

- Kijelző minőségére sose volt panasz egyik Samsung eszközömben se és ez itt sincs másképpen. Beégni nekem még szerencsére eddig egy panel se égett be, pedig volt pár Amoleddel dolgom házon belül (J5, S6 edge, A50)

Összességében nem bántam meg a váltást és bátran tudom neked ajánlani még a néhány felsorolt hátrány/negatívum mellett.
Bármi kérdésed van szívesen válaszolok, ha tudok.

(#2590) kutga válasza fdani0807 (#2589) üzenetére


kutga
nagyúr

Akit esetleg érint, az alkalmazkodó fényerőnél van lehetőség az alaphelyzetbe hozásra, a kapcsoló az Alkalmazások-Device Health Services-Tárhely alatt található.

Let the Zone take me if I am.

(#2591) samu74 válasza kutyek (#2586) üzenetére


samu74
addikt

Mivel nekem is azok voltak előtte, így szentül meg voltam győződve hogy ennél is így van. :) Párom S10 -én látom villogni a kijelző alatt(!) a közelség érzékelőt, gondoltam ennél is úgy van.Gondolom a gyro meg a fényérzékelő "sakkozza" ki mikor a füledhez emeled hogy mikor kapcsolja le vagy fel.Ezzel nincs is gond, általában jól müködik, de arra írtam hogy akkor zsebben is "tudhatná " hogy mit is kellene csinálnia...Igaz nálam automata fényerőn leveszi meg fel az AOD fényerejét is így nem olyan feltünő.

-----------

(#2592) kutga válasza samu74 (#2591) üzenetére


kutga
nagyúr

Hívásnál villog a kijelzőn. A zsebben tartást fogalmam sincs hogy érzékeli, tartok tőle sehogy.

Let the Zone take me if I am.

(#2593) fdani0807 válasza kutga (#2590) üzenetére


fdani0807
tag

Na ezt kipróbálom! Köszönöm :P

(#2594) kutga válasza fdani0807 (#2593) üzenetére


kutga
nagyúr

Nálam jobb lett, ki tudja meddig.

Let the Zone take me if I am.

(#2595) FattyDove


FattyDove
őstag

Kis info: system cache törlés után nekem nem melegszik annyira a telefon illetve az akku idő is jobbnak tűnik

(#2596) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! S20FE-t tudom vezeték nélkül társítani PC-hez? És most nem a "csatolt telefonra" gondolok, hanem olyasmire, mint a Huawei Share tud

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2597) Austin F.


Austin F.
tag

Tudtok arra varázslatot, h az alkalmazásváltó ne így nagyban, vízszintesen elrendezve mutassa a futó appokat, hanem szépen kicsiben, függőlegesen egymás fölötti csíkokban, hogy egyszerre több is látszódjon egy képernyőn, mint régen?
Az S7-en lehetett nézetet választani, most meg nem.
(A Google nem volt jó barát, mert egy Good Lock nevű samsungos appot ajánlottak ezt testre szabni, de nem találtam se a Samsung, se a Google boltjában.)
Így néz ki most az FE-n az alkalmazásváltó:

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#2598) samu74 válasza Austin F. (#2597) üzenetére


samu74
addikt

NiceLock hasonló alkalmazás, ott is van jópár modul. Pl. feladatváltó, AOD,stb.

-----------

(#2599) Aliendej válasza cellpeti (#2596) üzenetére


Aliendej
tag

Erre gondolsz? WiFi File Transfer

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#2600) cellpeti válasza Aliendej (#2599) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia! Nem! A Huawei tud olyat, hogy megjelenik a "Hálózat"-ba, mint egy sima munkaállomás és fel-le lehet másolgatni róla. Na ilyet keresek a Samsungnál is

Tigris, tigris, csóvafény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.