Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) leslien válasza Mike81 (#2800) üzenetére


leslien
nagyúr

veheted az 5G pl Btel től.. csak legyen pecsét a garancia kártyán is .. 4G vagy OP8T , akkor egyértelműen a OP8T választanám..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2802) justmemory válasza Mike81 (#2800) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

én ezzel élek és eddig még jó :D:P

Komolyra: nagyban függ nyilván a használattól, de nekem teljesen elég.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#2803) zAPAtyin


zAPAtyin
tag

Adott egy új TP-Link Archer c80 router.. a Samsung Galaxy s20 Fe telefonom ha kikapcsolom, esetleg elmegyek otthonról és hazajövök a telefon nem csatlakozik automatikusan újra az 5G Wi-Fi-hez, csak, akkor ha rányomok a csatlakozásra. :W

(#2804) laciba77


laciba77
tag

December óta szépen beállt az üzemidő (4G modell). Az első 1-2 héten nagyon merült az akksi. Látszik, hogy az Exynos jobban fogyaszt, mint egy Snapdragon. Egy hasonló méretű akksival szerelt Xiaomi kibír akár 2 napot is, itt max. 1.5 lehet. Munkahelyen van rajta egy 5W-os vezeték mentes töltőn, ha este nem tettem volna fel rá otthon. Két sim kártyával használom és állandó bt kapcsolattal egy okosórával.

A telefontól kicsit féltem, mert elég rossz tapasztalatom volt régi J szériás céges telókkal. De ez prémium teló, használni is ez az érzésem. Letisztult UI, remek kamera, a rendszer gyors, a kijelző szép és a 120 a pont az i-re.

(#2805) Namelesske válasza szunyi777 (#2711) üzenetére


Namelesske
addikt

Exynos esetén hardlock van a bootloaderen nem nyitható belülről.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2806) samu74 válasza zAPAtyin (#2803) üzenetére


samu74
addikt

A 2,4-re felcsatlakozik? Mindig arra csatlakozik amelyik jele erősebb.
laciba77 végre valaki aki elégedett itt .Nemsokan vagyunk . :)

[ Szerkesztve ]

-----------

(#2807) Mike81


Mike81
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ :R

#justmemor: köszi az írást hasznos volt.

(#2808) Mike81 válasza leslien (#2801) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszi a tippet :R

(#2809) Namelesske


Namelesske
addikt

Pár gondolat a telóról: Samsung Galaxy S20 FE 4G teszt

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2810) patomi válasza samu74 (#2806) üzenetére


patomi
őstag

Én is elégedett vagyok vele. Nem akad, jó a kamera(nekem) üzemidő is jó ha nem játszik az ember.

Igen takarekos mód aktív.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2811) samu74 válasza Namelesske (#2809) üzenetére


samu74
addikt

Korrekt írás.Kigrammolták ezt szépen a samsungnál, több ram meg üveg hátlap miatt lehet venni a csúcsszériát. Viszont egy középkategóriás A51-el én nem hasonlítgatnám, az tempóban és kamerában messze elmarad. Hiába a fele ár.

-----------

(#2812) Namelesske válasza patomi (#2810) üzenetére


Namelesske
addikt

Megmértem a felvett kapacitást 0-100% között kikapcsolt állapotban töltöttem 1 óra 50 percig ami fedte is a gyári adatokat, szóval az van hogy a 4500-as akku tud 2200-at... veszteségekkel. 2000 körül van amit ki tudunk használni belőle. Nem csoda hogy merül. Az enyém még új, állítólag pár töltés után éri el a maximális kapacitását, de nem hiszem hogy ez duplájára növekedne. 2250 lett a vége, amikor szinte 0.0 A volt az áramfelvétel.

@samu74 Azért A51 mert onnan jövök. Köszönöm, próbáltam nem kamuzni, és nem vakított el sem az ára, sem a marketing.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2813) lela


lela
aktív tag

Makro fotót lehet a készülékkel csinálni?

(#2814) leslien válasza lela (#2813) üzenetére


leslien
nagyúr

sajnos nem.. viszont képek és a videók jófajták... :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2815) kutga válasza lela (#2813) üzenetére


kutga
nagyúr

Úgy tudom nincs dedikált makró lencse, közelit a hagyományos módon tudsz csinálni.

Let the Zone take me if I am.

(#2816) LeliM válasza lela (#2813) üzenetére


LeliM
kezdő

Amit kutga Úr említett ( #2815 ) nagyjából ugyan az az eredmény is mintha lenne makro lencse.
Vagyis rázoomolsz konkrétan.

(#2817) Aliendej válasza LeliM (#2816) üzenetére


Aliendej
tag

Így van, több helyen írják a "3x zoom" lencsével kell fotózni ha valaki makrózni szeretne.

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#2818) lela válasza Aliendej (#2817) üzenetére


lela
aktív tag

Akkor ugyan az mint az S21 ultránál...?

(#2819) Bdanyy válasza lela (#2818) üzenetére


Bdanyy
addikt

nem, annál az ultrawide tud baromi jó makrókat (mint a mi note 10 pro, onepleus 8 pro stb)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#2820) Vyndree válasza kutga (#2815) üzenetére


Vyndree
őstag

Hagyományos módon ilyet készít:

9 cm távolról készült, a tárgy látható része pedig 3 cm magas.
5,4mm, ISO200, f1.8, 1/50

[ Szerkesztve ]

(#2821) Vyndree válasza Vyndree (#2820) üzenetére


Vyndree
őstag

Előbbiről azt hittem a 3x zoom lencsével készült mert átváltottam, de átvert a telefon! Ez egy sima digitális zoom volt, bele van nagyítva a képbe ami ahogy a lenti képen is látható jelentős minőség romlással jár. Tehát ha nincs elegendő fény akkor hiába kapcsolod át a "zoom lencsére", nem fogja használni.
1,5x közelebbről fotózva ugyanazzal a lencsével, digitális nagyítás nélkül:

6 cm-ről 5,4mm, ISO80, f1.8, 1/50

(#2822) BiP válasza Vyndree (#2821) üzenetére


BiP
nagyúr

Olyan furán, elmosódottak a szélek, mintha egy üveglapon tükröződne. Lehet, hogy a zoom lencse produkál ilyen hatást?

(#2823) Vyndree válasza BiP (#2822) üzenetére


Vyndree
őstag

A zoom lencse nem kapcsol be ilyen közeli témánál. Azért ilyen elmosott az első kép, mert az is a normál lencsével készült, csak 3x-osan belenagyított. Tehát a 4000x3000-es képet ha felnagyítod 12000x9000-re és a közepéből kivágsz egy 4000x3000 képet is ez lesz az eredmény, mert a telefon is ezt csinálja. Mondhatnám úgy is hogy kivágja a közepét a képnek és felnagyítja a normál méretre.
Közeli tárgyaknál nem érdemes a zoom lencsét használni, mert nem kapcsol át. Illetve ellenőrizd úgy, hogy visszanézed a képet, majd EXIF adatok. ("...", részletek). Ha azt látod hogy f1.8 és 5,4mm akkor normál lencsével, ha pedig f2,4, 7,12mm akkor a zoom lencsével készült a képed.

(#2824) kutyek válasza Namelesske (#2812) üzenetére


kutyek
senior tag

Téves érvelés, maga a műszer is "tévedett", amikor a 9V-os (QC 2.0 szerinti) tipikus (maximális) töltő feszültséget azonosította az akku cellafeszültségével. Ez utóbbi nem ~9V, hanem kb. a fele, ~4V. A műszer írja, hogy 19. 5 Wh energia ment a telepbe (úgy is, mint ~10W 1h:52 percig). Ez osztva a valós 4V cellafeszültséggel 4800 mAh töltést ad, ami igen pontos érték.

TL;DR ezek a műszerek nem mérik az akku valós cellafeszültségét, a maximális töltési feszültséget veszik annak, ami gyorstöltés esetén hibás származtatott kapacitást eredményez. Te amúgy elég pontosan kimérted, hogy kb 4800 mAh az akksi kapacitása!

[ Szerkesztve ]

(#2825) BiP válasza Vyndree (#2823) üzenetére


BiP
nagyúr

A második képre mondtam, arra válaszoltam, arra gondoltam.
A kontúrok kicsit homályosak, tök olyan hatású, mintha üveglap-tükröződés lenne benne.
Az első kép a digitális nagyítás miatt olyan, amilyen, ez tiszta sor.

(nekem nincs (még) S20 FE-m, így nem tudom kipróbálni :( )

(#2826) Vyndree válasza BiP (#2825) üzenetére


Vyndree
őstag

Közeli fókusznál (6cm) nagy rekesznél (f1.8) kicsi a mélységélesség. Ezért a tárgy egy része éles csak ilyenkor, ezért ami 1 cm-rel távolabb vagy közelebb van ott már nincs élesség. Ez nem csak ennél, hanem minden fényképezőnél igaz. Itt viszont rekeszt nem lehet állítani, ezért ezzel számolni kell.

(#2827) LeliM válasza Vyndree (#2826) üzenetére


LeliM
kezdő

Viszont ha 3x felettit zoomolsz nekem mindig átvált a zoom lencsére, csak a 3x zoom-nál csinálja, hogy a sima lencsét is használhatja.

(#2828) Namelesske válasza kutyek (#2824) üzenetére


Namelesske
addikt

Aha, Közben én is rájöttem megismételtem a mérést fixen 5V/2A táppal. Jobb lenne watt órában beszélni lehet.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2829) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Az miért van, hogyha elindítok egy játékot, mindaddig laggol, amíg ki/be nem lépek a játékba újra. Mindegyiknél ezt csinálja.

Köszönöm előre is a tippeket, segítségeket !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2830) casper1


casper1
tag

Halihó. Mint ahogy mondtam visszatérek. Rendeltem egy másik s20 Fe 4G-t.
4-5 órra képernyőidő simán és nem melegszik. Ha valaki gyenge aksiidőre panaszkodik vagy melegedésre az küldje szervízbe. De ezek szerint bizonyos helyeken a gyártás nem éppen megfelelő. És ez azért nem jó ómen. Mindegy most jó a telefon. Semmi hibát eddig ezen nem tapasztaltam.

Hp G6 1213-eh, A6-3400, 128 Gb SSD, AMD HD7400

(#2831) kutga válasza casper1 (#2830) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez jó hír.

Let the Zone take me if I am.

(#2832) samu74 válasza eladogeppc (#2829) üzenetére


samu74
addikt

Nincs valami bekapcsolva ami leveszi a teljesítményt? Game Plugint tedd fel és azon játékonként lehet állítani hogy mit hova tekerjen.

-----------

(#2833) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
A hétvégén voltam Samsungban és meglestem a telót. Kérdeztem is, de több mindenre nem tudtak választ adni.

1. Az egyik kérdésem az lenne, hogy oké, hogy a Samsung nem csinál (és alapban az S7 edge is erősebb üveggel volt), de most lehet rátenni üvegfóliát, vagy valamit, vagy valóban akkor nem működik az ujjlenyomat olvasó.
2. A másik, hogy az edge panellel lehet -e valamit csinálni? Vagy legyen keskenyebb, vagy legalább legyen két sorba lehessen rendezni az ikonokat mondjuk egy Note20-nál. Ez így nagyon nagymama telefon hatású nekem.
3. Hol lehet a kamerák közt váltani. Nekem azt a panelt mutogatta a srác a boltban ahol az ételfotó és társai vannak, de azt biztos nem az, mert az az egy kamerás S7 Edgeben is volt. Illetve lent a 0.5x 1x 3x gombokat is próbálta annak beállítani, de az egyértelműen csak zoom.
4. A kamera beállításoknál láttam videó felbontás állítást, de a képekre nem találtam ilyet. Azt mondták az nincs, mert nincs... Tényleg így van?
5. Alapban most jár hozzá USB-c füles, mert még erre se tudtak helyben válaszolni.
6. Facebook Messenger és társaiból ugye továbbra is lehet kettőt futtatni ezen is?
7. A tesztben videónál mikor fordulnak nagyon szembántónak rezek a kép és néha meg is ugrik némelyiknél. Ez Youtuba probléma, vagy tényleg ilyen szembántő képeket készít nagyobb mozgások esetén?
8. A tesztben: "Jack csatlakozó nincs, FM-rádió szokás szerint csak a Snapdragon lapkakészlettel szerelt modellekben". Ez most azt jelenti, hogy Snapdragon modelnél van FM?
9. Ami hiányozni fog az az pulzusmérő. Olvastam valahol (nem tudom Samsung vagy nem Samsung), hogy igazából rendes kamerával is meg lehetne oldani. Nem tudom most ebben most megoldható?
10. Itt olvastam olyat, hogy az S7-el ellentétben ebben nincs közelség érzékelő, ami segít telefonálás alatt alatt lenyomni a kijelzőt. Tényleg nincs, és ha nincs, akkor mennyire megbízható a SW megoldás?
11. A fényérzékelős problémára lett már megoldás, vagy csak az adatok időnkénti törlésével továbbra is csak átmenetileg lehet megoldani, hogy nem ugráljon a fényerő? Egyáltalán ez a jelenség milyen gyakori. Mindenkinél van, vagy nem?
Előre is köszönök minden infót.

(#2834) eladogeppc válasza samu74 (#2832) üzenetére


eladogeppc
veterán

Szia. Ha fent van a tool, ha nincs, ugyan az.
A game toolsban a játék max teljesítmény van beállítva, és nem érdekli. :(
Ha leszedem, és úgy megy a telefon max teljesítményen, akkor is ezt csinálja. :(

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2835) szamoncsy


szamoncsy
csendes tag

Sziasztok!
Sima fotozásra milyen a kamerája?Családi foto kirándulás gyerekek ez és az A71 ajánlotta az eladó.Köszönöm

(#2836) kutga válasza szamoncsy (#2835) üzenetére


kutga
nagyúr

Fótóban szerintem erősebb, mint az A71.

Let the Zone take me if I am.

(#2837) szamoncsy válasza kutga (#2836) üzenetére


szamoncsy
csendes tag

Köszönöm!
Néztem videokat rola de volt ami alatt több hibát irtak a készülékröl.

(#2838) kutga válasza szamoncsy (#2837) üzenetére


kutga
nagyúr

Milyen hibákat?

Let the Zone take me if I am.

(#2839) Badboys válasza szamoncsy (#2835) üzenetére


Badboys
őstag

A kamerával szvsz. nincs különösebb gond. Mondom úgy, hogy nem vagyok egy fotózseni. Nekem volt 2 db A 71. Most S20FE abból a 4G és verzió. Az A71 hálózati gondokkal küzdött mind kettő. Sűrűn lekapcsolódott a wifiről olyan szinten, hogy ki írta átkapcsolt mobil internetre. Ezt napi szinten meg számlálhatatlanul Vissza meg már csak újra indítás után kapcsolódott. Mondjuk az S20FE hálózat kezelése is hagy maga után kívánnivalót, de nem annyira mint az A71. Nekem ennyi volt a tapasztalatom 1 hét alatt az A71 el. A többi a pénztárca es az elvárások lehetősége az árkülönbözet miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2840) kutga válasza World-Soft (#2833) üzenetére


kutga
nagyúr

1. Lehet rátenni.
2. Nem használom.
3. A kamera applikációban.
4. A videóra van.
5. Adnak hozzá.
6. Viber, Messenger, Whatsapp működik.
7. Passzolom.
8. Igen.
9. Passzolom, nem használom.
10. Virtuális közelségérzékelő van, A71-en megfelelően működik, A41-gyel voltak problémáim.
11. Így működik az adaptív fényerő, amíg nem ismeri ki a szokásaid, addig neked kell állítani a csúszkát.

MOD
Badboys
A hálózatkezelés Samsung sajátosság, gyengébb bennük az antenna, hogy alacsonyabb legyen a SAR értékük.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#2841) szamoncsy válasza Badboys (#2839) üzenetére


szamoncsy
csendes tag

Hogy sok benne a gyári hibás készülék meg hogy nagyon hamar melegszik . Úgy konkrétan ezt olvastam.
Még van egy két fajta ugye az nem Samsung ami szóba jöhet de abban sem vagyok biztos ezeket is csak mert nagyon dicsérték kamera szinten huawei p30 pro xiaomi 10 . Szeretnék jól választani most legalább két évre.Mivel neten rendelem hüséget hosszabitok és kisgErek miatt nem is tudok elmenni megnézni itthon vagyok igy probálok jo tanácsokat kérni :) Remélem nem baj érdeklödöm

(#2842) kutga válasza szamoncsy (#2841) üzenetére


kutga
nagyúr

A nálunk hivatalosan kapható Exynos valóban többet fogyaszt és jobban melegszik mint a Snapis változat, de szerintem nem vészes. Szerintem korrekt telefon.

Let the Zone take me if I am.

(#2843) szamoncsy válasza kutga (#2842) üzenetére


szamoncsy
csendes tag

Köszönöm nagyon örülök utobbi évekbe másik két fajta telom volt van most szeretnék a samsungra vissza állni.köszönöm még egyszer

(#2844) FattyDove


FattyDove
őstag

Azt hogyan tudom beállítani, hogy kizárólag a Samsung Gallery szinkronizálja a fotókat a OneDrive tárhelyemre, de maga a OneDrive ne csinálja meg ismét ugyanezt?

Csodás dolog, hogy össze lett vonva a OneDrive meg a Samsung Cloud, de az nem csodás, hogy mindent duplán szinkronizál emiatt..

[ Szerkesztve ]

(#2845) Badboys válasza szamoncsy (#2841) üzenetére


Badboys
őstag

Szerintem a hüvely vonal hanyagolandó a jelen állások szerint. Amennyiben csak az a választási lehetőség lenne, akkor inkább semmi. Ez kizárólag magán vélemény.

(#2846) samu74 válasza eladogeppc (#2834) üzenetére


samu74
addikt

Akkor valami optimalizálás probléma lehet vele,az Exynos elég mostoha gyerek ilyen téren sajna... Anno(tavaly ősszel) egy YouTube videóban láttam hogy a COD Mobile egy snapis S20FE-n csutka beállítás mellett futott a srácnak,na mondom feltekerem én is. :) Na ez nem ment ,vagy a grafika vagy az FPS lehetett maxon.Ha valamelyik maxon volt a másik visszaugrott eggyel kisebbre.Érdekes mód most viszont megy maxon minden, lehet az új felület vagy driver miatt, passz.

-----------

(#2847) Namelesske válasza kutga (#2840) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem nem adtak vagy lenyúlták a fülest... FirstPhone

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2848) sbence4


sbence4
csendes tag

Sokkal jobb az akksija,mint mikor megvettem novemberben.illetve csak most lett jobb.
Ki sem bírta délutánig,most meg 50-en van

(#2849) World-Soft válasza kutga (#2840) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi a válaszokat!
1. Megnyugvás, hogy a készülékre van lehetőség plusz védelmet biztosító fóliát tenni, mert nekem az egyik nagy gondom a eddigi készülékemnél gyengébb üveg.
10. Ennek örülök, mert itt régebben olvastam, hogy mintha valakinek lett volna gondja. Rossz, ha telefonálás közben elkezd az ember gombokat nyomkodni.
11. Itt nem arra gondoltam, hogy mondjuk világosabb a kép. Az S7 edge-nél is mindig lentebb kellett húzni, és az jó, ha meg tudja tanulni a szokásaimat. Itt arra gondoltam, hogy valaki írta, hogy meg tud hülyülni és oda vissza állítgatja a fényerőt pár másodpercenként. Erre megoldás volt a reset, a kikapcsolás, majd később írva volt, hogy az egyik SW komponens adatainak törlése (ami gondolom pont elfelejti a szokásokat ha jól ejtem). És hogy erre lett -e azóta már végleges megoldás.

2. Ez viszont nagyon érdekelne, mert közben látom a tesztben is 2 sor menü van, míg már kér Samsung is azt mondta, hogy hát ez ilyen, és barátkozzak meg vele, mert ettől modern, hogy úgy néz ki, mint egy nagyi telefon.

(#2850) kutga válasza Namelesske (#2847) üzenetére


kutga
nagyúr

Pedig a tesztben írják.

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.