Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) sanchez77


sanchez77
csendes tag

Üdv! Ma 5 hónapos a készülékem (Exynos), a kezdetektől fogva minden téren rendben van. 2 db is van a családban, nálunk a kezdeti kijelző problémák sem jelentkeztek, az akku idővel sincs gond. :R Remélem még így is marad pár évig.
Mondjuk nem is nyomkodom egész nap, de nálam így alakul egy átlagos ciklus:

[ Szerkesztve ]

(#3202) LeliM válasza samu74 (#3186) üzenetére


LeliM
kezdő

Xiaomitól ránézésre jobb, viszont a fotós tapasztalataim után én szó nélkül leszarozok minden telefont :D még nem tart ott egyik se, hogy igazán jó legyen.
Épp emiatt nem tekintek rá fényképezőgépként, hanem úgy véleményezem, hogy ez egy telefon, nem normális gép.

Szerintem egyáltalán nem nagy durranás ez a kamera, VISZONT közel sem szar, használható elég jól, összességében képbe zoomolás nélkül, telefonhoz képest egész szép, a dinamika se rossz sok esetben és pl az esti képek telefonhoz képest, meg amennyit láttam flagship telefonokból esti képet, szerintem egész jó, nem mondható szarnak. Én kb egy felsőbb szint alja környékére tenném. A magas fényeket nem túl jól kezeli, és a lencse minőség se kiemelkedő ami látszik ha egy erősebb fény oldalról vetül rá és jól becsillan minden irányba (mint pár hozzászólással feljebb a Corvette-en) ami kicsit kellemetlen. (Na ezt pl nagyon jól tudta a régi Zeiss optikás Nokia, annak kifejezetten tetszett a lencse viselkedése)

Nekem az a fura benne, hogy láttam redditen is meg összevissza S20FE fórumokon, hogy olyan képeket csináltak ezzel a telefonnal, hogy párnál már el se hiszem, hogy az ez a telefon.

Szum: szerintem jó, szép és használható, de nem jelenteném ki, hogy ez valami nagyon nagy tudomány ami benne van.

(#3203) leslien válasza sanchez77 (#3201) üzenetére


leslien
nagyúr

nagyon ügyes.... ;]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3204) kutga válasza leslien (#3198) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, én nem panaszkodom az üzemidőre.

Let the Zone take me if I am.

(#3205) dionaea válasza LeliM (#3202) üzenetére


dionaea
őstag

Leszarozod az összes telefont de utána mégsem szar Ez egy telefon. Ahhoz képest hogy mekkora azért elég durva képeket csinál ( csinalnak).

(#3206) hedip válasza samu74 (#3119) üzenetére


hedip
újonc

ok, köszi. Akkor az lehetett a fő probléma. Az egyik sim-et áttettem a régi telefonomba - jobb híján.

(#3207) LeliM válasza dionaea (#3205) üzenetére


LeliM
kezdő

Ha el olvasod amit írtam, akkor tudod, hogy azt úgy mondtam, hogy ez egy telefon :D és nem egy fényképeőgép. Ha úgy értékelném, hogy 15évvel ezelötti középkategóriás fényképezőgéppel sokkal jobb képet lehet csinálni, akkor ja szar, mint az összes többi telefon is.

"Épp emiatt nem tekintek rá fényképezőgépként, hanem úgy véleményezem, hogy ez egy telefon, nem normális gép." mondat elkerülte a figyelmed.

(#3208) hedip


hedip
újonc

az üzemidővel közben kezdek megbarátkozni így 1 hét után, de kibélkülve továbbra sem vagyok vele :((( (egyébként 60 Hz-n megy végig), este 11 és reggel 6 között repülőmód. A második sim-et azóta se tettem vissza. Illetve, a rendszer és én is szorgosan pakoljuk a kevésbé használt app-okat alvó/mélyalvó üzemmódba. Átlagban így 1 nap 3 órát ír, mint várható üzemidő.

Valaki írta azt is, h a Garmin Connect sokat merít.. kipróbálm majd azt is, h azt kissé hanyagolom :)

A fotók szerintem nem rosszak (- talán kicsit túltelítettek), de jobb is lehetne. A 2017es A5-ösöm élethűbb képket készített színek tekintetében, alapbeállításon, ellenben ott kevesebb okos funkció volt, bár van amit hiányolok. És pl bőőőven elég lett volna 16-20 MP szelfinek, hátulra meg mehetett volna minimum 16, hogy ha belenagyítok (mert ilyet is szoktam) akkor ne legyen minden maszat. Persze ez nem fényképezőgép, de akkor is. Azzal nyugtatom magam, hogy ez egy FAN EDITION, tehát kell a selfie a népnek és az insta-kész színtelítettség :)

Szóval nem rossz annyira, valószínüleg én vártam többet a termékbemutató youtube videók alapján :)

[ Szerkesztve ]

(#3209) icemad válasza sanchez77 (#3201) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Jó szar nálad is a sot... 3 töltésből 8 és fél óra, az nagyon gyenge...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3210) justmemory válasza hedip (#3208) üzenetére


justmemory
senior tag

Az üzemidőbe rengeteget számít a használat módja, pl. a telepített alkalmazások, ezt is érdemes figyelembe venni az üzemidőnél.
Ha a képeket mondjuk raw-ból dokgozod ki, ott picit más lesz a helyzet... A szoftver automatán nyilván adott, hogy mit tud kihozni a helyzetből, képből. És akkor meg lehet nézni, hogy mit tud egy (z)gcam (manuál mód nuku - nem is kell -, de raw az van) mondjuk rossz fényviszonyok között, vagy akár asztro módban. De akár simán is; tök más a két kép. Az pedig csak ma tűnt föl, hogy a gyárival készült pro mód raw képei a zgcam-éhez nagyon hasonló színekkel és fehéregyensúllyal rendelkeznek; jobban hasonlít arra, mint a gyári, már feldolgozott képre. Szóval a szoftver... Értem, hogy sokan csak point and shot fotóznak és ahhoz a gyári szoftvert nem találják a legalkalmasabbnak, de a hardver alapvetően többre képes...

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3211) adammm


adammm
csendes tag

Sziasztok!

Az 5G-s verzio itthon(Mo.) is hibatlanul mukodik, ugye? :F :R Szivesebben vasarolnam meg azt, mint az exynosos tesojat. :K
Minimalis kulonbséggel mar hozzajutnek s21-hez, viszont abbol csak az exynos-os varianshoz. Mit gondoltok, melyiket érné meg jobban? Szamomra foleg a bovithetoség(FE), illetve a kamera a prioritás. Utobbiban minimalisan, de jobbnak tunt az s21.

https://www.facebook.com/OfficialdMk

(#3212) samu74 válasza LeliM (#3202) üzenetére


samu74
addikt

Volt S7-em ,utána S9+,most ez.Én látom a javulást kamera téren,és már az S7-nél kijelentettem hogy azzal ha valaki nem tud értékelhető képet lőni, vegyen valami Olympust vagy Sony vackot 30ezerért az ósönben. :) A becsillanás lehet user error is,mázgás lencse meg az ellenfényben nem fotózunk rovat elolvasása,meg ilyenek.Szóval amit ki akarok nyögni az az ,hogy minimális fotós ismeret ezekhez sem árt mert könnyen lehet csalódni...Nem védeni akarom a mundért, hanem nézzünk magunkba is egy kicsit.
Ha meg valaki jön egy középkategóriás vagy" 3 évvel ezelőtti S széria sokkal jobb képet készített " bullshitel, engedtessék meg már egy halk kacaj. :)

[ Szerkesztve ]

-----------

(#3213) leslien válasza adammm (#3211) üzenetére


leslien
nagyúr

Telenor hibátlan...Voda 5G nem működött vknél... T-com -ról nincs infóm....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3214) LeliM válasza samu74 (#3212) üzenetére


LeliM
kezdő

Így van, ezért írtam, hogy telefon. Persze, hogy javultak, telefonok kamerája jelentősen javult azóta is.

Telefonok jelentős esetében, ha nem nappal szemben fotózol akkor is előfordul az "ellenfényben nem fotózunk" jelenség, mert telefon, és nem feltétlen a szembe fény okozza.

(És igaz amit írsz, ezert sem vitatkozásból írtam eddig se ha félre értenéd, de én pont olyan vagyok az akinek van tapasztalata a fényképészet terén, de nem kamera miatt választok telefont, ezzel nem azt mondtam, hogy itt bárki másnak ne lenne, nyilván)

[ Szerkesztve ]

(#3215) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

S7E képeim mindenki dícsérte. Én is nagyon megvagyok velük elégedve. S20 FE csak hozza tán a szintet.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3216) leslien válasza s4hu|SyD^ (#3215) üzenetére


leslien
nagyúr

melyik szenzor van benne?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3217) BiP válasza samu74 (#3212) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát, azért erősen túlzásokba se essünk.
Volt S7-em, most S9, és nappal baromi jó képeket csinál, de kevés fénynél egy olajfestménynek álcázott fostengert generál. Az ezeréves Nexus 5X-em jobb képeket csinált kevés fénynél. (pedig anno pont ezzel az ígérettel váltottam S9-re, hogy javítottak a low-lighton). Nagy előrelépést nem vettem észre, bár gyorsabb, és a videós képességek viszont nagyot ugrottak.
3 éve az S9-re váltás előtt azon gondolkodtam, hogy mi lenne, ha vennék egy kompakt gépet csúcsteló helyett. 60e-ért vettem egyet, 3napon belül ment vissza, mert a régi nyomógombos telefonom is jobb képeket csinált. Szóval ez a 30ezerért fotómasina az viccnek is rossz.

És most is azon agyalok, hogy mi legyen. S20, S20 FE, S20 FE 5G, S20 Ultra, S21
Mindegyiknek jók a fotós képességei, (főleg, mert nem vagyok fotós, többnyire automatán használom, és abban ezek nagyon jók)
csak kérdés, hogy ezek a minimális különbségek mennyi felárat érnek meg.

[ Szerkesztve ]

(#3218) s4hu|SyD^ válasza leslien (#3216) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Hol tudom megnézni?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3219) s4hu|SyD^ válasza BiP (#3217) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nappali képekről beszélünk. Fény nélkül mind rossz.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3220) leslien válasza s4hu|SyD^ (#3218) üzenetére


leslien
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3221) s4hu|SyD^ válasza leslien (#3220) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Azon belül pontosan? Sok nem mond nekem semmit. :F

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3222) leslien válasza s4hu|SyD^ (#3221) üzenetére


leslien
nagyúr

itt nézd meg .. nálam a Sony Imx 555

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3223) s4hu|SyD^ válasza leslien (#3222) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ja de te az S20 FE 5g-ről beszélsz? Nekem az csak május környékén lesz. S7E-n meg nem ad be ennyi infót valamiért.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3224) leslien válasza s4hu|SyD^ (#3223) üzenetére


leslien
nagyúr

nem ... todom,h S7E van neked... anno ezeken volt a Isocell és a Sony szezor... nekem Sony szenzor volt..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3225) s4hu|SyD^ válasza leslien (#3224) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Akkor ötletem sincs hogy miért nem mutatja...

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3226) s4hu|SyD^ válasza leslien (#3224) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3227) leslien válasza s4hu|SyD^ (#3226) üzenetére


leslien
nagyúr

várj már másik app van ott a Samsung phone info cserértem...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3228) s4hu|SyD^ válasza leslien (#3227) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Kösz, hogy szólsz. :DDD

Hát nem Sony:

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3229) leslien válasza s4hu|SyD^ (#3228) üzenetére


leslien
nagyúr

:DDD
ha jól latom te nem magyarskyban vagy ?!

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3230) s4hu|SyD^ válasza leslien (#3229) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Angliában vettem meg még az a SIM van benne(van még 2 hónap a szerződés végéig), de azóta Németben vagyunk. Persze ez nem indokolja az angol nyelvet, de így van megszokva. 7,5 év Anglia után már mindegy. :DDD

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3231) samu74 válasza BiP (#3217) üzenetére


samu74
addikt

60e-ért vettem egyet, 3napon belül ment vissza, mert a régi nyomógombos telefonom is jobb képeket csinált
Na most meg te esel túlzásba. ;)
Nekem az S9+ piszok jó képeket csinált, meg voltam elégedve vele.Este az a kis körömnyi szenzor elvérzik szinte mindegyiknél, ez van.Nem vagyok nagy fotós én se,de volt előtte egy digitális Fuji 5700,az se volt egy akkora hű faktor az S7-hez képest se...Pedig az se volt nagy pénz,de az egy célhardver na.Viszont telefonálni nem lehetett vele. :D
Párom S10 telója is jó képeket csinál, de szerintem az S20 FE hajszálnyival jobb .Viszont videóban nem igazán látok nagy különbséget, jó mindkettő.
Én a helyedben az S21 környéken nézelődnék, de az S20 ultra is jó lehet ha a fotózás az elsődleges. Proci miatt viszont egyértelműen S21.

-----------

(#3232) BiP válasza samu74 (#3231) üzenetére


BiP
nagyúr

Oké, kicsit túloztam most én is. De nagyon gyatra képeket csinált.
Abban az illúzióban éltem, hogy hozza egy azonos árú okostelefon szintjét, ha már célhardver, de sajna azt se tudta megugrani.Csalódás volt.
szerk: most megnéztem. Canon Powershot SX620 HS volt. Ma 75e-ért árulják.
Azért csúnya, hogy a ma már bagót érő S7 is leveri.

S21 biztos a legjobb a prociban, viszont (még) jóval drágább, mint amennyivel jobb.
És proci szintjén a 20-as széria is jó ideig elég lesz. Ezért nézegettem S20, S20FE vonalon, és most a héten bejött a képbe az Ultra, de az még nagy tepsi. (no nem mintha az S20FE annyira kompakt lenne :) )
(S7, S9 méretben nekem nagyon bejön, de a jobb fotó sajnos már csak nagyobb méretben érhető el, azt tapasztalom).

[ Szerkesztve ]

(#3233) Badboys válasza leslien (#3229) üzenetére


Badboys
őstag

Na ugye megmondtam, hogy ne várj csodát az A72 től. Pedig arra számítottam, hogy lesz belőle 5G. Nem is értem, hogy az A52 ből meg lesz.

(#3234) Namelesske válasza Namelesske (#3195) üzenetére


Namelesske
addikt

Ugyanolyan...

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3235) Bdanyy válasza BiP (#3232) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nekem az s7 edge volt az, ami mellett a canon powershot s120-at már kevesebbet használtam, mert a telefon sok helyzetben jobb képeket lőtt. Pedig az 4 évvel korábban felsőkategóriás kompakt volt, a még értelmes árú zsebbarát kompaktok közül csak a sony rx100 széria volt fentebb pozicionálva nála 1" szenzorral.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#3236) samu74 válasza BiP (#3232) üzenetére


samu74
addikt

Sajna a méret...Na az nekem is agybajt okoz mikor használom, vagy éppen a motoros kabátom zsebéből lóg ki majdnem a fele...Simán elég lenne ha 6 coll lenne,de ez van.
S21-et nemis a procierő miatt mondtam,hanem szerintem lényegesen jobb energiagazdálkodás miatt. A 990-es ilyen téren katasztrófa. Nyilván erős, de azon az áron hogy megeszik reggelire egy 4500-as akksit úgy,hogy csak pislog az ember.Mondjuk a 60 hz-en nem próbáltam, de nemis akarom. :) Ezért van a 25 wattos töltő, pikkpakk felnyomja.

-----------

(#3237) s4hu|SyD^ válasza samu74 (#3236) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Amit lehet külön megvenni...

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3238) samu74 válasza s4hu|SyD^ (#3237) üzenetére


samu74
addikt

Kérdezd meg az S21 meg Iphone tulajokat hogy ők milyet kapnak hozzá. :)

-----------

(#3239) s4hu|SyD^ válasza samu74 (#3238) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ja jó a trend. :DDD Pár év aztán szereld magad telefon lesz.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3240) K82


K82
őstag

Hosszú gondolkodás után csatlakozom én is az S20 FE tulajok táborába egy SD-s verzióval. Életem első Samsung telefonja és az első nem "stock" droid amivel együtt tudok élni.

Pixel / OnePlus Pad

(#3241) leslien válasza K82 (#3240) üzenetére


leslien
nagyúr

gratula hozzá....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3242) s4hu|SyD^ válasza K82 (#3240) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Mellé nem nyúlhatsz vele.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3243) Vyndree válasza Bdanyy (#3235) üzenetére


Vyndree
őstag

3-4 éve 30 ezerért adták a Samsung NX Mini-t, vagy a Nikon 1-et 1"-os szenzorral 50 alatt bestbuy volt, az RX100 mindig drága volt.
2013-ban pedig a Nokia Lumia 1020 volt a nyerő nem csak a 41 Megapixel miatt, hanem mert ilyen képeket lehet vele készíteni éjszaka is: [link] Ma már néhány fröccs áráért használtan ki lehet fogni és még most is bármelyik kompaktot kenterbe veri, pedig 8 éve a piacon van.

(#3244) Namelesske


Namelesske
addikt

Ez ilyen lett 3.1

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3245) leslien válasza Namelesske (#3244) üzenetére


leslien
nagyúr

ez nem vmi sok...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3246) Zalcsika80 válasza Namelesske (#3244) üzenetére


Zalcsika80
kezdő

Az enyém is ugyanilyen kb. 2simmel, sötét módban, 120hz-en, aod folyamatosan be.

[ Szerkesztve ]

(#3247) Namelesske válasza leslien (#3245) üzenetére


Namelesske
addikt

Én hiába pofázok az A72 topikba, hogy mit ér a Ferrari motor, ha 2 Literes PET palack a benzintank. :D

Szóval a beállításokat tekintve 100% gyári Samsung out of box élmény. 120hz on, alkalmazások auto altatása on, automatikus fényerő, dual sim, wifi, bt, nfc, bekapcsolva. Semmit nem állítottam el, a teszt előtt még az adaptív fényerőt is reseteltem az alkalmazások között, hogy még az se legyen hogy megszokta a gyárban a neon fényt. Ja és minden alkalmazás jogkiosztását is reseteltem, hogy a háttérbe ne menjen pl a GPS.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3248) leslien válasza Namelesske (#3247) üzenetére


leslien
nagyúr

nem ér semmit .. tavaly én már kipofáztam a lelkem, h a SD865 a nyerő..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3249) Namelesske válasza leslien (#3248) üzenetére


Namelesske
addikt

Annyiszor megfogadtam, ha valami nagyon akciós az valójában annyit se ér. Amikor impulzívan vásárol valamit az ember abból jó nem sülhet ki. Így volt ez az MTK procis Redmi Note 8 Pro-val (kijelző hibás lett) így volt ez az A51-el (melegedett és merült mint az állat) és így van ez az Exy990-el is ami az eddigi legszarabb üzemidős telefonom egy 3 éves P8 Lite után... talán még az se merült ennyire főleg idle módban. Egyéniszocproblem :)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3250) Zalcsika80


Zalcsika80
kezdő

Tudnátok nekem segíteni abban hogy hogyan lehet a fénykép felbontását megváltoztatni?
Nem találtam a képarány változtatásán kívül semmi más lehetőséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.