Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) leslien válasza PowerBuldog (#3600) üzenetére


leslien
nagyúr

votmá.. :D [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3602) samu74 válasza leslien (#3601) üzenetére


samu74
addikt

Asszem a párom is erre cseréli az S10-et ha itt is lesz. Bár talán még 1 évet kihúz vele...Remélem. :D

-----------

(#3603) kisnokia válasza leslien (#3597) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Csalódást okozó ármozgás történt a Voda flottánál. Hónapokig 178E Ft volt az FE, most meg, amikor öregszik, és arra számítottam, hogy árcsökkentéssel csinálnak helyet a G780G-nek; mt csináltak? Felemelték 195E Ft-ra... Ha egyáltalán lehet majd kapni, akkor mennyibe kerül majd így a G780G? :(

(#3604) leslien válasza kisnokia (#3603) üzenetére


leslien
nagyúr

Exynos FE ne sajnáld... ha tényleg jön a 780G valószínűleg drága lesz,de sztem megéri megvenni ... mivel az idei Galaktikus támadás (S21 nővérek) is jó drágán kezdetek és jelenleg is piszokul drága...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3605) kisnokia válasza leslien (#3604) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Nem is az Exynos FE-t sajnálom, hanem a snapis várható elérhetőségét....Jó árban már nem sok kifogás lehetne ellene....

(#3606) leslien válasza kisnokia (#3605) üzenetére


leslien
nagyúr

reméljük hamarosan kiderül a jó hír...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3607) ShadowLac válasza leslien (#3604) üzenetére


ShadowLac
addikt

A mostani 4 g től nem kéne drágábbnak lennie.
A 865 azért nem mostani proci.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#3608) leslien válasza ShadowLac (#3607) üzenetére


leslien
nagyúr

pedig drágább lesz sajnos...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3609) bluemirage válasza leslien (#3608) üzenetére


bluemirage
őstag

Nekem még mindig furi lenne, ha az új' S20 FE (S865), S21 ár alatt lenne nálunk. Pláne jóval olcsóbban... akkor ki venne S21-et?
Most gyorsan rakja fel mindenki a kezét, mert számolok... :)

Minimális a különbség az S20 FE kárára és akkuidőben sanszonsan még az új S21 (Exynos2100)-nél is jobb lenne ez az új' FE.
Ennyire nem lőheti lábon magát a Samu.... vagy? :F

Persze jó lenne ha tévednék és végre lenne egy normális áru korrekt Samu hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#3610) leslien válasza bluemirage (#3609) üzenetére


leslien
nagyúr

elhíheted ,h én is majd pezsgőt bontok .... :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3611) doooo válasza bluemirage (#3609) üzenetére


doooo
veterán

Hogy lenne már jobb, amikor a kint lévő 5G-s sem jobb akkuidőben?

(#3612) Namelesske


Namelesske
addikt

Negatív rekord... home office, minden adaptív saving bigyó bekapcsolva... max félóra telefon és ~45 perc teams, kamera nélkül...

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3613) s4hu|SyD^ válasza Namelesske (#3612) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Szerintem már megtalálták a múltkor neked, hogy a Teams a ludas nem?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3614) Namelesske válasza s4hu|SyD^ (#3613) üzenetére


Namelesske
addikt

Rítus táncot is javasoltak már... még ha a Teams is lenne problémás (amúgy nem) akkor se törlöm le, hisz home officeban vagyok, erre vettem a készüléket. Most tényleg nem arról van szó hogy nem 60fps a PUBG

PL:

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3615) s4hu|SyD^ válasza Namelesske (#3614) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Jó de mivel nem próbáltad még lehet a ludas. Amúgy értelek én meg más is, de nem segít ha ide beírogatod mindig. Vidd vissza, add el vagy amit akarsz. Engem is biztos enne a méreg, de nem segít ha itt megy a negatív promo.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3616) samu74 válasza s4hu|SyD^ (#3615) üzenetére


samu74
addikt

Ha megnézed az utolsó előtti képen se túl acélos a térerő, dual simmel sokat vár kicsit. Azért nála a 40 perc Teams 10% fogyasztással kb. nálam a COD Mobile-al van egyszinten. :)

-----------

(#3617) kisnokia válasza Namelesske (#3612) üzenetére


kisnokia
aktív tag

A Tied igaz, Exynos procis?

(#3618) Badboys válasza s4hu|SyD^ (#3615) üzenetére


Badboys
őstag

Negatív tapasztalat is tapasztalat. Ezért nem kell senkit sem elítélni mert le írja búját baját. Ebben 100% a samu a hibás. Legjobb amit tehetne az elrontott méreg drága telefonokkal, hogy vissza hívja. Ez sajnos világ szintű probléma már ahol forgalmazták ezzel a hardverrel. Az igazi teszt itt olvasható ez legalább hiteles nem úgy mint a tesztelők pár napos tapasztalata.

(#3619) kutga válasza Namelesske (#3614) üzenetére


kutga
nagyúr

Facebook háttérben 2 óra, Messenger háttérben 2 óra, Google Play háttérben 3 óra. Miért lenne az Exynos a ludas? :F

Térerő 4G-n nem valami acélos, otthon ki kellene próbálni 3G/2G-n.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#3620) patomi válasza kutga (#3619) üzenetére


patomi
őstag

Az nálam is megvan. Sőt. De mégsem merül ennyire. Nála valami más lesz a gubanc. Talán a 2sim és volte. De csak találgatok Takarékos mód és egy sim mellett 4G-vel 6 óra felett van a kepernyőidőm.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3621) kutga válasza patomi (#3620) üzenetére


kutga
nagyúr

Messenger, Play nálam is sokat megy a háttérben. A Facebook alkalmazást letiltottam, most egy sim kártya megy nálam, és beltérben 3G-n.

Let the Zone take me if I am.

(#3622) kokyt válasza patomi (#3620) üzenetére


kokyt
senior tag

Én úgy vettem észre a 120hz merít a legjobban, az aod pedig odavág akkor a készenlétnek. 60hz 2 sim 4g-n energiatakarékosság nélkül érintésre aod-vel épp 6 óra, és közel sem melegedik akkor annyira.

(#3623) Namelesske válasza kisnokia (#3617) üzenetére


Namelesske
addikt

Igen, Exynos van benne.

#3619 kutga

"Facebook háttérben 2 óra, Messenger háttérben 2 óra, Google Play háttérben 3 óra. Miért lenne az Exynos a ludas? :F"

Az a baj ezzel, ha mindent alvóba rakok kézzel, legyen akár deep sleep, az akku ugyanúgy merül sőt. Amikor nulláról kell mindent elindítania talán még jobban is merül...

Régóta gondolkodom mit lehetne máshogy csinálni, próbáltam mindkét végletet
bare-bone meg mekafull között mindent.

"Térerő 4G-n nem valami acélos, otthon ki kellene próbálni 3G/2G-n."

Próbáltam, nem sokat ért, de azért csinálok annak is egy Bikszbi Rutint...

#3620 patomi

"Talán a 2sim és volte. De csak találgatok Takarékos mód és egy sim mellett 4G-vel 6 óra felett van a kepernyőidőm."

Próbáltam már a Voltét is kikapcsolni, semmi nem változott.

Meddig szoktad lemeríteni hogy 6 óra felett van a képernyő időd?

Mert ha én nulláig meríteném akkor nekem is tudna 6 óra felett adaptív takarékossággal.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3624) kutga válasza Namelesske (#3623) üzenetére


kutga
nagyúr

A fb-ot én törölném, hálózat váltás meg lehet rutinnal.

Let the Zone take me if I am.

(#3625) patomi válasza Namelesske (#3623) üzenetére


patomi
őstag

Utolsó mentett kép múlthétről van. 20-30% körül töltöm.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3626) kissati66 válasza Namelesske (#3612) üzenetére


kissati66
tag

Pozitív rekord... A 4 éves S7 Edge (1 nap készenlét, 1-1,5 óra képernyőidővel) után határozottan meg vagyok vele elégedve. Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy az enyém Snapdragonos :K

Samsung Galaxy S 1, 2, 3, (LG Nexus 5), 7 EDGE, 20 FE 5G, GW 4 Classic

(#3627) patomi válasza kokyt (#3622) üzenetére


patomi
őstag

Én csak benyomtam a takarékos módot, akkor úgyis 60hz-en fog menni. Teljesítmény így is tök jó nekem. Aod nálam off nem szeretem.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3628) Namelesske


Namelesske
addikt

Végig mentem módszeresen a teljes OS-en, minden általam ismert trükköt és beállítást úgy módosítottam, hogy takarékosabban működjön a telefon. A demonstráció célja, az hogy megnézzem mennyivel bírja jobban a gyári beállításokhoz viszonyítva. Remélem elég transzparens leszek ahhoz hogy kizárjuk a user error lehetőségét.

Extrém dolgokat, sakktábla mintával kikapcsolni a pixelek felét meg ilyeneket nem csináltam, mert ezekhez külső szoftverek kellenek és nem szeretném beégetni a kijelzőt. Nem életszerű felhasználás lenne.

Szóval ezeket csináltam amióta posztoltam a képeket:
-Friss boot, heti egyszer vasárnap ismétlem. Idle memória használat 2,5 GB
-Aktív dual-sim kikapcsolva ha hívnak nem várakoztat hanem kisípol
-Aktív dual mobilinternet kikapcsolva
-Adattakarékos mód bekapcsolva, kivétellista Messenger és Gmail
-VOLTE kikapcsolva
-Otthon és a munkában 2G/3G csatlakozás automatizálva
-Munkában szinkronizálás kikapcsolva (ne legyen wake lock)
-Közeli eszközök keresése kikapcsolva, közeli megosztás kikapcsolva
-Rich communications protokoll kikapcsolva, SMS és MMS alapértelmezetten
-Adaptív takarékosság bekapcsolva, Akkumulátor kímélés éjszaka bekapcsolva
-YouTube videózás közben fix 60hz kijelző
-Sötét mód: Napnyugtától napkeltéig
-Fitnesz tracker kézzel szinkronizálásra korlátozva
-20 db alkalmazást hagytam meg (amit használok)
-3 db céges alkalmazásom van: Intune, Outlook, Teams
-A gyári android háttéroptimalizáció minden alkalmazásnál be van kapcsolva
-NFC be van kapcsolva, mert pénztárnál nem érek rá kapcsolgatni
-Bluetooth alkalmazásokhoz automatizálva: Ha megy valami akkor bekapcsol, egyébként ki van kapcsolva
-Gyári fekete buborékok háttérkép lett beállítva ezzel is energiát spórolva
-Arcalapú feloldás kikapcsolva
-AOD érintésre állítva
-Háttérbeli használat korlátozva: 14 db gyári alkalmazás alvóban, 59 db külsős alkalmazás mély alvásban, 1 db alkalmazás kivétellistán: Messenger de ez nincs memóriába zárva
-Automatikus alkalmazás frissítés kikapcsolva
-Rezgés erőssége 1 kattanással levéve hívás esetén, értesítések esetén 2 kattanással kevesebb
-Munkahelyi profilt ahogy eszembe jut 8-17 óra között használom, éjszakára ki van kapcsolva
-Feedly widget törölve, hogy véletlenül se kavarjon bele a tesztbe
-Google adatvédelmi beállításokban nyomkövetés nagyrészt kikapcsolva
-Samsung személyre szabási szolgáltatás bekapcsolva, telemetry kikapcsolva

A telefont feltöltöttem 100%-ra és 14:25-kor indul a teszt, normálisan fogom használni a telefonomat, semmilyen módon nem fogom magam korlátozni csak hogy szépítsem az eredményt.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3629) adomok


adomok
tag

Csak olvasgatom a sok negatív tapasztalatot, nálam továbbra sincs semmi gond, sőt az áprilisi frissítés után valami még jobb lett, mert látványosan tovább bírja az akku készenlétben. Én is használok egy rakás céges alkalmazást Ho-ban tolom, sőt nálam a csatolt telefon is végig megy ameddig dolgozom, mert így nem kell a telefonon nézegetni az üzeneteket. Nálam rutinnal van beállítva a 120hz azokra az appokra ahol van értelme, az AOD koppintásra, illetve rutinnal folyamatosra van beállítva, ha töltőn van a készülék. Általában reggel 7 körül veszem le a töltőről és este 10-11 felé kerül vissza. Hétvégén 4,5 óra kijelző idővel (ebben volt 1 óra kerékpáros navigáció) így voltam este 30%-on. Nincs kikapcsolva semmi, 4g, folyamatos bt az órámmal és a fülesemmel és a laptoppal. Szerintem ez nem rossz. Persze a P30 pro ennél tovább bírta, de engem nem zavar, hogy este 30 és nem 60%-on kerül töltőre. Melegedés nálam nincs, de a teams és az edge, folyamatosan döglődik. De ez nem a telefon hibája.

(#3630) doooo válasza adomok (#3629) üzenetére


doooo
veterán

Épp, hogy nem lehet sok negatív tapasztalatot olvasni, csak ugyanazokat újra és újra. Aki meg van elégedve a termékkel, úgysem hangoztatja állandóan, max egyszer leírja. Ha végigmegyünk az egész topicon, alig találni olyat, akinek tényleg nagy problémái vannak (akinél vannak, ott is sokkal komplikáltabb sztori); a többségnek egyértelműen nincsenek ilyenjei.

(#3631) Namelesske


Namelesske
addikt

Én az FE-nek szurkoltam :D

[Samsung Galaxy A52 5G vs S20 FE 4G - Speed Test + RAM management]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3632) Nick Beam válasza Namelesske (#3628) üzenetére


Nick Beam
kezdő

"Sötét mód: Napnyugtától napkeltéig"

Szerintem a sötét módot állandóan célszerű használni, elvileg sokat segít az üzemidőn. Meg nekem szebb is. Meg minden app-ot sötét témával, ahol csak lehet.

(#3633) kutga válasza Nick Beam (#3632) üzenetére


kutga
nagyúr

Fejlesztői beállítások-Sötét mód kényszerítése. ;]

MOD
dionaea
Valahol. ;]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#3634) dionaea


dionaea
őstag

Valamit elnyomkodtam és ha hálózaton van a telefon akkor nagyon rossz minőségben jeleníti meg a képeket a netrol illetve a YouTube videókat is. Hol lehet ezt vissza állítani?

(#3635) Namelesske válasza Nick Beam (#3632) üzenetére


Namelesske
addikt

Lehet hogy célszerű, csináltam is róla egy videót mennyi megtakarítást jelent, még az A51 topikban [https://youtu.be/VBLCifnPAn8]

De van egy olyan hátránya a dolognak, hogy erős napfényben nem látszik rendesen.

Erre azt a kompromisszumost megoldást alkalmazom, hogy például kocsiban max 65% a fényerő egy Bixby Routine segítségével, de világos módban.

Fekete módban a fehér szövegek és gombok könnyebben beleéghetnek a panelba hisz ott teljes fényerővel kell világítania, de ha fehér a téma és a gombok helyén kvázi nem világít akkor egyenletesebben használódik el a panel, főleg kézi, limitált fényerővel.

Nem lesznek forró pontok a pixelek között. Legalábbis én így gondolom.

Ezektől eltekintve a direkt UV sugárzástól kell nagyon óvni még, de az már más téma.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3636) zsoltti válasza doooo (#3630) üzenetére


zsoltti
senior tag

Nekem is bejön a cucc, s10et cseréltem le, amire reméltem azt hozta: jobb fénykép, hosszabb akkúidő, bónusz: szebb hangzás

(#3637) FattyDove


FattyDove
őstag

Másnál is van ilyen fókusz probléma?

Minden közeli kép homályos a széleken

(#3638) Namelesske válasza Namelesske (#3628) üzenetére


Namelesske
addikt

Na ahogy ígértem itt a visszamérés eredménye:

Az hogy már 5-6-tal kezdődik a SOT nekem már elég jó. Azt sajnálom, hogy viszonylag sok maszekolás árán sikerült idáig feltornázni és az idő nagy részében nem is 120 hz a kijelző.
Látszik a kis púpon amikor bekapcsolt automatán az energiatakarékos mód és a szoftver próbálta a legtöbbet kihozni belőle. Én úgy gondolom ez a telefon nálam maximum 7 óra kijelző időre képes erős kompromisszumokkal.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3639) Namelesske válasza FattyDove (#3637) üzenetére


Namelesske
addikt

Próbáld meg Pro módban ott van több pontos fókusz, de nekem ez olyan mintha maga a lencse lenne kevés a szenzorhoz.

Az első 64 megapixeles telefonoknál volt ilyen probléma jellemzően. Nem akarok okoskodni, úgyhogy megpróbálom az én telefonommal egy hasonló tárgyon megvizsgálni.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3640) FattyDove válasza Namelesske (#3639) üzenetére


FattyDove
őstag

Neked is elmosódik, mintha túltolná a fókuszt a telefont. Értem az alapötletet, de ennek inkább opciónak kellene lennie.

Btw, pro módban is ugyanúgy elmosódik a széle

[ Szerkesztve ]

(#3641) Namelesske válasza FattyDove (#3640) üzenetére


Namelesske
addikt

Mondom hogy lencse karakterisztika, ennyit tud a fő szenzor ha gagyi optika van előtte.

Ezt a zoom lencsével csináltam jobb egy fokkal:

Makróra a 3X optikai zoom verhetetlen. SZVSZ.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3642) patomi válasza Namelesske (#3638) üzenetére


patomi
őstag

Ez tök szuper. Kár, hogy ennyi mahinálás kellett hozzá.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3643) justmemory válasza Namelesske (#3641) üzenetére


justmemory
senior tag

+1
Én is így próbáltam, eredményt lásd alább.
Sima

3x optikai (valószínűleg, mert ugye rossz körülmények között szoftveres lenne, de itt vélelmezem, hogy megfelelőek voltak a körülmények)

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3644) Namelesske válasza justmemory (#3643) üzenetére


Namelesske
addikt

Fene azt a portré módot :D Ahhoz kell ez a depth of field effect.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3645) FattyDove válasza Namelesske (#3641) üzenetére


FattyDove
őstag

Köszi, akkor most megtanultam ezt is. Én eddig abban a tudatban voltam, hogy a telefon automatikusan lencsét vált ilyenkor, vagy valami ilyen okosság. De belegondolva, annak is lenne hátránya bőven.

(#3646) justmemory válasza Namelesske (#3644) üzenetére


justmemory
senior tag

Általában ezért használom a pro módot :P :) Tömeigényre nyilván kell a gyártói reagálás :W

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3647) Namelesske válasza justmemory (#3646) üzenetére


Namelesske
addikt

Most morzsoljunk el egy könnycseppet a "gyártó majd szoftverrel orvosolja" típusú kommentekhez :D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3648) justmemory válasza Namelesske (#3647) üzenetére


justmemory
senior tag

Akár próbálhatná is, de mivel full automatán pont ez a kitalálósdi a cél, ha nem találja ki, akkor nyomni fogja az effektet... majd ha lesz Skynet, menni fog ez is :))

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3649) zsoltti


zsoltti
senior tag

az ultraszéles látszögűnél tényleg homályos a széle a képnek mindig, az S10+é nem volt ilyen

(#3650) leslien válasza zsoltti (#3649) üzenetére


leslien
nagyúr

itt is látszódik? [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.