Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Jakesz válasza samu74 (#2350) üzenetére


Jakesz
őstag

Jó dolog lenne a led, mert sokan ódzkodnak az AOD fogyasztásától. Főleg, hogy a Samsungok eleve nem rendelkeznek valami jó üzemidővel.

(#2352) icemad válasza -Bandi- (#2349) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Aod-t sosem használtam. Egyszer kipróbáltam, de nekem totál értelmetlen. A ledet akár 8 méterről is lehetett látni, az aod-t 2 méterről sem. Nyilván ez egyéni dolog, de valakinek ez is fontos.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2353) balazs1956


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat.
az értesítési led nekem csak a nem fogadott hívások szempontjából volt fontos.
szeretném megkérdezni, hogy a s20Fe-nél ez a aod, képes-e ilyen mutatványra, mármint, hogy jelzi a nem fogadott hívásokat, anélkül hogy kézbe kéne vennem a telefont.
Az értesítési ledet ezért szerettem nagyon, mert ha lenémított állapotban is elég volt csak rápillantanom.
Amúgy az s7-ben is alvó állapotban mindig látszik az óra, és az akku állapota.
Nem értem mivel több ennél az AOD?

(#2354) Jakesz válasza balazs1956 (#2353) üzenetére


Jakesz
őstag

Az S7-ben jelent meg előszőr az AOD, arról beszélsz.

(#2355) justmemory válasza balazs1956 (#2347) üzenetére


justmemory
senior tag

Azt azért tegyük hozzá, hogy pl. a biztonsági frissítések nem a fogyasztói társadalom miatt kellenek...:)

Led nincs, AoD van, ez igaz; ugyanakkor nem ugyanaz... Ezt megelőző telefonomon a ledet be tudtam állítani, hogy értesítés típusonként más színe legyen, így a szoba másik feléből is láthattam, ha volt elmulasztott esemény, és mi volt az. Az AoD-t csak akkor látod ha ránézel a képernyőre. Azt gondoltam hiányozni fog, de nem, mert van egy órám, amin látom ezeket.
A fényképekkel szerintem alapvetően nagy baj nincsen, esetleg ha tudod, hasonlítsd össze a lőtt képeket.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#2356) dionaea


dionaea
őstag

Aod jobb mint a legtöbb,szvsz mert látja az ember pontosan az értesítseket hogy, pontosan mi volt míg a telefonhoz nem nyúlt. De nem hivalkodóan. De szokás kérdése. S8 róla váltottam ahhoz képest is rakéta én 35% ön zárom a napot kb ez 16 óra használat kB. S8 ön új korában ez 20% volt. Sztsm teljesen jó de ha nem nyomkodom meg használom igazán akkor 2 napot visz. Szerintem ez teljesen jó.

(#2357) LeliM


LeliM
kezdő

lehet hülye kérdés, de nem találtam rá választ ahogy keresgéltem, de mi a különbség a ses.hu és a sestore.hu között az üzemeltető cégen kívül?
Mind kettő Samsung experience store és Samsung boltjaik vannak plázákban stb, mind kettő hivatalos márka bolt? vagy melyik a hivatalos?

(#2358) Austin F. válasza balazs1956 (#2347) üzenetére


Austin F.
tag

Szerintem tartsd meg az S7-et, tökéletesen ketyeg az ma is. Nekem is az volt az előző, csak azért váltottam, mert már kifingott rajta egy s más - például a töltőport, meg egyszer sikerült odavernem, és odalett a vízállósága. Ezektől eltekintve semmi probléma nem volt vele manapság sem.

"ha ez a fogyasztói társadalom nem hajszolna bele"

Hallgass Mr. Marsellus Wallace szavaira: "Az a becsvágy, ami b...gat. B... rá!"
https://www.youtube.com/watch?v=Eg4YaUp8HEY

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#2359) balazs1956 válasza Austin F. (#2358) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nagyon vigyázok rá, mágneses töltőfej, átlátszó tok+ bőrtok stb.
Amitől félek, hogy mivel bankolásra is használom, biztonsági rések lesznek rajta a frissítések hiánya miatt.
Sosem kéne jobb telefon, nincsen amit hiányolnék benne.

(#2360) samu74 válasza balazs1956 (#2359) üzenetére


samu74
addikt

Az AOD bőven elég(színes ikonokkal jelzi minden vackát), nyilván a led messzebbről látszik, de nem akkora ez a telefon hogy nem fér el a zsebedben. :) És ha már közelben van akkor tökmindegy. Mondjuk nekem is azóta nem hiányzik(egyáltalán) az értesítő led,mióta beruháztam egy órára(nem nagy pénz,13ezer).Igazából a telefont se kell elővennem .
Ha még bőven elég az S7,akkor meg ráérsz a cserével. Nyugodt lehetsz, a banki appod úgyis értesít ha már elavult a telefon szoftvere.Ha meg valaki ki akar zsebelni, az meg úgyis ki fog,akármilyen friss szoftver fut rajta.

-----------

(#2361) balazs1956 válasza samu74 (#2360) üzenetére


balazs1956
senior tag

Igen , nincs is szándékomban lecserélni, csak nézem a felhozatalt, ha esetleg beütne valami nagy gebasz.
Megvan még az s3 galaxy hibátlan karcmentes feltöltött állapotban, ha hirtelen kéne valami telefonáláshoz.
De sok minden már nem menne rajta a telefonáláson és a fotózáson kívül.
A márkához meg ragaszkodnék, az eddigi pozitív tapasztalatok miatt, de úgy látszik nekik is elgurult a pirula.
Eddig az ősi Nokiák óta csak egy félrelépésem volt az Asus zenfone 2.
Alig, hogy megvettem , kivonult az Intel a mobilpiacról, és hamar zsákutca lett a modell.
Egy valami hiányzik csak belőle, a két koppintásos ki/be kapcsolás.
Igaz a biztonság szempontjából ma már nem igazán működne.

(#2362) barcsajani


barcsajani
tag

Ma és tegnap tapasztaltam egy olyat, hogy mikor kint hidegben használnom a telefont bizonyos helyeken nem érzékel jól a kijelző, vagy nem érzékel egyáltalán. Van rajta szilikon fólia, de nem hiszem, hogy ez az oka mivel amúgy bent nem csinál ilyesmit. Fent van a 11-es android, a legutolsó frissítés is amivel a kamerán javítottak.
Valaki más tapasztalt már ilyet? Vajon mit tudok vele kezdeni, hogy ne csinálja ezt?

S23U + M51 + Galaxy Watch 3 Titanium + Buds

(#2363) samu74 válasza balazs1956 (#2361) üzenetére


samu74
addikt

A dupla koppos ki-be kapcsolás már itt is müködik.

-----------

(#2364) leslien


leslien
nagyúr

jó a S20 FE... [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2365) Thom! válasza leslien (#2364) üzenetére


Thom!
veterán

Nagyon jó...
Ultrawide gyengébb.
Kamera upgrade meg jön mindkettőre még tuti.

Hétfőn jön S21 utána összehasonlítom a Pixel 4-el.

(#2366) leslien válasza Thom! (#2365) üzenetére


leslien
nagyúr

nekem az Ultra jön.... :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2367) Thom! válasza leslien (#2366) üzenetére


Thom!
veterán

Pixelemmel nem tudom mi lesz...
Van amibenben jobb mint pl. 20FE de sok minden meg nem..
Ezért is vagyok kiváncsi S21-re...

(#2368) Thom!


Thom!
veterán

Legjobb ár/értékűnek tartom most.

Várom ennek is az utódját...

(#2369) leslien válasza Thom! (#2368) üzenetére


leslien
nagyúr

ez sem lenne rossz ár.... [link] T-dimension, bár itt a dátummal picit gondok vannak... :DDD
majd eldől melyik marad nekem a S20 FE 5G vagy S21 Ultra...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2370) Damage401


Damage401
senior tag

Pont tegnap néztem a méreteket, hiába a 6,8" nagyság az s21 ultranak, de kisebbnek hatott mint az s20 fe. Kíváncsi leszek mit tud aksiban az. Nekem 120Hz 4G exynos van. De egy nap 3-4 óra közötti idők jönnek ki. Maximálisan elégedett vagyok.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#2371) fdani0807


fdani0807
tag

Én is igazából megerősíteni tudom az előttem leírtakat.
Egy hónap után 3.5 óra az átlagos SOT ami kicsit fura volt a kezdeti 5 órához képest. Gondolom most kezd beállni az akksi.
A melegedés sajnos tényleg egy létező jelenség, főleg több app frissítése után, valamint ha gyorsan ugrálok programok között többször, de ez nagyon ritkán fordul elő.
A50 után én nem bántam meg egyáltalán a váltást.

Volt már tapasztaltom S szériával is. Anno egy S6edge-m volt, ott ugye a nagyon durva melegedés és a rosszabb üzemidő volt jellemző. Itt ettől nem kell tartani szerencsére. Remélem hosszú éveken keresztül ki fog szolgálni :)

(#2372) samu74 válasza fdani0807 (#2371) üzenetére


samu74
addikt

Nálam is 3,5-5 óra között mozog. Piszkosul számit a lefedettség a fogyasztásban, mert pl. wifin lényegesen jobb a SOT mint mobilneten.Tiltom azokat az appokat is amit soha nem használok, automata fényerő megy,viszont az összes antenna is. Régebben kapcsolgattam, de arról is leszoktam már. A melegedés szerintem az új rendszerrel picit javult,készenléti fogyasztás is.Jó telefon ez.

-----------

(#2373) Thom! válasza samu74 (#2372) üzenetére


Thom!
veterán

SD855 is jobb a SOT WIFI-n kb. 50%-al

(#2374) Thom!


Thom!
veterán

Auto fényerőszablyázás nem működik olyan jól sajnos mint Pixel 4-en.

A másik éjszakai fotóknál normál módban hajlamos mosni a képet, éjszakai módban pedig túlélesíteni, ezen lehetne javítani még.

(#2375) justmemory válasza Thom! (#2374) üzenetére


justmemory
senior tag

Azt azért szögezzük le, hogy a Pixel-ek képalkotásban mindig is az élen jártak; kb. bármit hozzájuk hasonlítani ilyen téren... kicsi az esély, hogy "megveri". Nem véletlen a gcam fejlesztés sem.

A ZGCAM 3387 asztrofotó módban raw-al számomra jó eredményt ad sötétben; nagyon is (nem linkelném, mert személyes; gyerek... :))

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#2376) leslien válasza Thom! (#2374) üzenetére


leslien
nagyúr

ebben vannak Gcam képek is... sajnos még a Gcam itt sem a legjobb NS...
[link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2377) Thom! válasza leslien (#2376) üzenetére


Thom!
veterán

Az a gond többet árt már mint használ sajnos.
Főleg éjszaka...

(#2378) Aliendej válasza justmemory (#2375) üzenetére


Aliendej
tag

Asztrofotózáshoz is inkább ajánlott a ZGCAM mint a gyári? Erről van szó?
a leírásban szereplő Recommended Settings-et érdemes beállítani? Config .xml file kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#2379) justmemory válasza Aliendej (#2378) üzenetére


justmemory
senior tag

Én innen szedtem le, a config-ot is innen állítottam be (felteszem a tiéd is ugyanez); sajnos nem volt még lehetőségem (csillagos, holdtalan éjszaka) kipróbálni és a gyárival összehasonlítani, szóval sajnos nem tudom...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#2380) Aliendej válasza justmemory (#2379) üzenetére


Aliendej
tag

Úgy látom nem lehet manuálisan állítani fehéregyensúlyt, záridőt, élességet... ezek nélkül nem lehet csillagokat fotózni. :O

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#2381) justmemory válasza Aliendej (#2380) üzenetére


justmemory
senior tag

Nem, valóban... ezért van az asztro mód a (z)gcam-ben... ;)
De hogy a valóságban mit tud a gyári pro mód-hoz képest; tesztelni kell.
Itthon beltérben lőttem pár képet nagyon kevés fénynél; engem meggyőz, de lehet teszek majd ide is fel, csak lőni kellene újakat...

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#2382) Aliendej válasza justmemory (#2381) üzenetére


Aliendej
tag

Kétlem hogy ezt a képet az S20 FE-vel készítették volna, 2019-ben még nem volt forgalomban ez a készülék. A Samsunghoz ez a verzió nem tudja a hosszú záridőt, tehát csillagok fotózására alkalmatlan. Ahhoz legalább 10-15mp-es záridőre van szükség, több képre majd PS-sel összedolgozni. Eddig a gyárin kívül talán a DeepSkyCamera ami jó hozzá, vagy az Intervalometer amivel kombinálva lehet asztro képeket készíteni. Beltérben nehéz csillagokat fotózni, legalábbis nekem megy. :D

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#2383) leslien válasza Aliendej (#2382) üzenetére


leslien
nagyúr

nálam működik... igaz ez 5G verza....
[kép]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2384) Aliendej válasza leslien (#2383) üzenetére


Aliendej
tag

Az éjszakai fotó nálam is működik, de hol állítod manuálisan az élességet, a záridőt, az ISO-t és hol választod ki hogy RAW-ba mentse a képeket?
A nagylátó és a 3x optikai zoom is működik vele?

[ Szerkesztve ]

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#2385) leslien válasza Aliendej (#2384) üzenetére


leslien
nagyúr

nekem ez van fent...
[link] [kép]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2386) Aliendej válasza leslien (#2385) üzenetére


Aliendej
tag

Tudod állítani manuálisan az élességet, ISO-t és ki tudod választani hogy RAW-ba mentse a képeid? Valamint tudja a nagylátó és a "3x zoom" lencséket kezelni, működtetni?

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#2387) leslien válasza Aliendej (#2386) üzenetére


leslien
nagyúr

csak raw

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2388) TODI1111 válasza leslien (#2385) üzenetére


TODI1111
addikt

Na ez nem lesz az ultrára. :D

(#2389) justmemory válasza Aliendej (#2382) üzenetére


justmemory
senior tag

Senki nem mondta, hogy S20FE-vel készültek; benne van a cikkben is, hogy Pixel-el... ez az asztro mód és az AI, valamint az algoritmus körüljárása...

A beltéri kép csupán azért készült, hogy lássam, az elérhető 3 záridőopcióval és nagyon gyenge fényviszonyok mellett egyáltalán mit mutat; nem a csillag a lényeg... készítettem így az alvó gyerekről 2x zoom-al állványról olyan raw-ot, ami adott körülmények között 44 mp-es expo-t generált és szépen összedolgozta (ez az asztro mód lényege) egyetlen képpé, amit feldolgozva (raw-ot) engem - nem értek hozzá - meglepett és nekem tök elég, nyomtatni is simán lehet.

Nem "kampányolok" mellette, csak szeretném ha tiszta lenne mi és miért... Próbálgasd; én is azt teszem.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#2390) leslien válasza Aliendej (#2386) üzenetére


leslien
nagyúr

[link] tessék csináltam mozit..

TODI1111

majd kiderül ,h marad vagy sem... :)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2391) justmemory válasza Aliendej (#2386) üzenetére


justmemory
senior tag

Valószínűleg nem tudja kezelni azokat a lencséket, ahogyan manuálisan sem tudod állítani ezeket az értékeket; de akkor nem is gcam-ről és asztro módról beszélnénk. Olvasd el a cikket, amit linkeltem. A raw mentést tudod állítani, valamint azt, hogy rövid, közepes vagy hosszú záridejű asztro fotót szeretnél (nem, fogalmam sincs, hogy mi fut mögötte; az algoritmus maga dönt). Telepítsd és teszteld...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#2392) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Most akkor mi a fene van?? Mit tud az 5G és nem 5G FE?? Már kezdek kétségbe esni :D Egyik nem tudja kamerában azt mint a másik? tök egyforma a két telefont csak a benne lévő modem más, nemde?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#2393) leslien válasza BogyóBP (#2392) üzenetére


leslien
nagyúr

mire gondolsz?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2394) BogyóBP válasza leslien (#2393) üzenetére


BogyóBP
addikt

itt a csillafotozáson beszélgetnek pár poszttal lejjebb hogy jól látom hogy egyiknek van a másiknak nem mivel egyiknek 5G verzió van a másiknak nem stb. Szerintem a GCam mindkettőn ugyanazt kéne hogy produkálja és alapból(alapkamera app) egyiken se kéne hogy eltérés legyen.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#2395) leslien válasza BogyóBP (#2394) üzenetére


leslien
nagyúr

5G verzának több lehetőség van pl a Gcam -ból , mivel a SD 865 van benne... a legújabb Gcam
🇺🇸 Changelog of the public version from BSG (8.1.101 from 01/24/2021):

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2396) justmemory válasza BogyóBP (#2394) üzenetére


justmemory
senior tag

Nem tudom az FE-vel mi a helyzet, de S20-nál (elvileg ugyanezeket a hardvereket kapta az FE is) különbözik a kameraszenzor is procitól függően: a Snapdragonos kapta az IMX-et (Sony), az Exynos az ISOCELL-t (Samsung), de javítsatok ki, ha rosszul tudom.

GCam-ből más megy fel, nem véletlen, hogy az Exynos-os verzió ZGCAM néven fut. Az Exynos-ra jelenleg a 7.4-es verzió 3387-es kiadása a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#2397) Szikravadász válasza balazs1956 (#2353) üzenetére


Szikravadász
csendes tag

Szia!

Én S8-ról váltottam, csak a mérete és az értesítési LED hiánya szólt ellene. Mivel az AOD egyébként is be van kapcsolva, a LED hiányát megoldottam a a "LED Me Know" appal. Millióféleképp testre szabható a jelzések színe, alakja, mérete, helyzete, animációja, az appok értesítéseihez külön-külön beállítható. Csinálhatsz vele egy 10 pixel átmérőjű színes pöttyöt is a sarokba, mint az S8-nál. :-)

(#2398) balazs1956 válasza Szikravadász (#2397) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen, erről az appról nem is hallottam...

(#2399) BogyóBP válasza leslien (#2395) üzenetére


BogyóBP
addikt

De érdekes akkor lehet azt éri meg inkább venni? Micsoda marketingfogás..

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#2400) leslien válasza BogyóBP (#2399) üzenetére


leslien
nagyúr

ha van ismerős Németeknél akkor MM ban ,Saturban most olcsóbb is.. itthon 2 év garanciával lenne.. [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.