Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) Lajosnagy17 válasza the.odzsy (#4450) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Mezőgyán és térsége( ha jól emlékszem), Gyopárosi kábel tv elég sok helyet bevállalt a környéken, Dombegyházát is ők optikázzák.

[ Szerkesztve ]

(#4452) the.odzsy válasza Lajosnagy17 (#4451) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Kösz!
Meg az Oroscom is (Végegyháza, Mezőkovácsháza. Kaszaper...).

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#4453) bizmark6 válasza the.odzsy (#4450) üzenetére


bizmark6
tag

Békés,Mezőgyán.Egyébként tegnap jelent meg az értesítés a használatba vételről.

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#4454) bizmark6 válasza Lajosnagy17 (#4451) üzenetére


bizmark6
tag

Elméletileg még a digi is húzott optikát a faluba.Erről nincs esetleg információd?

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#4455) Lajosnagy17 válasza bizmark6 (#4454) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Nemcsak a DIGI mobil toronyhoz húzták optikát?
Ha van optika akkor a DIGI is adhatna internetet és TV-t, kíváncsi vagyok átadnak mindent a Gyopárosi kábel tv-nek,vagy ők is nekifeszülnek. Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#4456) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Ránéztem a térképemre, hát megmondva az igazat ez a Dél-Alföldi régió számomra eléggé áttekinthetetlen. Kérlek írjátok meg ha valamit javítanom kell.
A Sarkadi járást a Gyopárosi KábelTv nyerte meg. Ami dokumentumot találtam az alapján
a következő településekre érvényes a fejlesztési támogatás:
-Mezőgyán
-Méhkerék
-Biharugra
-Okány
-Sarkad
-Sarkadkeresztúr
-Újszalonta(tanya)

Ezen településeken a DIGI-nek is van valószínű optikai végződése, de hálózatépítés nem látható.

Gyulai járás szintén Gyopárosi KábelTv fejlesztés
-Kétegyháza
-Lőkösháza
-Gyula
-Elek

Makói járás szintén Gyopárosi KábelTv fejlesztés, habár csak tanyasi területek és egy két utca.
-Apátfalva
-Csanádpalota
-Kiszombor
-Makó
-Nagylak
-Óföldeák (tanyavilág)

A DIGI-Invitel páros fejleszti a Szarvasi régiót. Engedélyezések alapján a munka folyik már:
Szarvas, Csabacsüd, Mezőberény

Mezőkovácsháza régió, meg szintén Gyopárosi kábelTV.

(#4457) Pokesz007 válasza Lajosnagy17 (#4446) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Jó lenne,ha terjeszkednének tovább Bihartorda és Berettyóújfalu közt is.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#4458) Lajosnagy17 válasza Pokesz007 (#4457) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

CD/28535-18/2020. számú határozat: Báránd-Sáp-Berettyóújfalu között DIGI optikai gerinchálózat építése: Nem sok kábelt kellene fektetni.

(#4459) Pokesz007 válasza Lajosnagy17 (#4458) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Egyszer megtaláltam ezt a határozatot,de nem elérhető,vagy nem jó helyen keresem. Én írtam be.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#4460) norby91 válasza Pokesz007 (#4459) üzenetére


norby91
tag

[link]

Google 2. találat. :DD

(#4461) Pokesz007 válasza norby91 (#4460) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Piros pontot küldök,majd neked :C :DDD

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#4462) Dórim


Dórim
friss újonc

Hmmm.....A pápai járásról mit lehet tudni? Az alap netünk falun 10 mbit, ezért Telenortól van telefonos net is, de így ezért (óriási pinggel) fizetünk 8+10=18 ezret a netért, hogy egyszerre tudjuk 4en használni.
Azért vagyok csak hihetetlenül mérges, mert 2020dec volt a határidő ,kitolták 21-ig, és SEMMI nem történt, miközben a többi szolgáltató egy csomó helyen kiépítette.

(#4463) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1nSSQdP3XCGLF9HQ6Y0Y2qwQ3VKjpSamp&usp=sharing

Válaszd ki a SZIP-et és keress rá a település nevére.
Ott megtalálod az utolsó updatet amit tudunk.

(#4464) frici69 válasza Dórim (#4462) üzenetére


frici69
tag

Az MVMNET nyerte el a pápai járást (is). Februárban változott a project státusza "Értesítés előzetes bejelentés nyilvántartásba vételéről"-re. A celldömölki s a keszthelyi járásban is ugyanez a helyzet. Nem tudom ennyi melót, hogy fognak tudni befejezni év végére. Félek, hogy sehogy de, ne legyen igazam!
Valamint talány még, hogy ezeken a hálózatokon ki fog majd szolgáltatni .

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#4465) Dórim


Dórim
friss újonc

Köszönöm szépen az információkat!

Igen, én is úgy látom, ha be is fejezik, gyors munka az valljuk be, felületes, vagy hibázni fognak. Nem akarok panaszkodni (covid, otthonról dolgozás, lassú),csak kérdezem: Mi volt a gond, hogy tavaly sem tudták elkezdeni? Invinél, illetve az MVMnél levélben érdeklődtem, nem kaptam választ.

UI: Tapolcafőn lakom, amely közigazgatásilag Pápához csatlakozott (tehát nem számít külön egységnek, de fizikaliag 5 km-re vagyunk a várostól)

Szerintem az Invitel - Digi fog szolgáltatni, 20 éve az Invitel húzta ki a faluba a vezetékest.

(#4466) Lajosnagy17 válasza Dórim (#4465) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Abban azért nem vagyok biztos, hogy a DIGI fog szolgáltatni az MVMNET hálózatán. Én is érintett vagyok kíváncsian várom.

(#4467) lenand


lenand
csendes tag

Balatongyörökön a ZNET húz optikát. Eddig nem minden utcába jutottak el, jellemzően ott vannak már fennt a kábelek, ahol eddig is volt koax, gondolom ezt tervezik lecserélni. Kötődobozokat még nem minden helyre tették fel, ahol van ott fekete znet logósak és feliratosak vannak.

(#4468) Lajosnagy17 válasza lenand (#4467) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ezen meglepődtem, mert szerintem az MVMNET és a Telekom is tervezi.
Szent István utcában még nem láttam dolgozni őket. Mikorra fejezik be, jó lenne ha nyáron már üzemelne?

[ Szerkesztve ]

(#4469) GURUlok


GURUlok
újonc

Azt meg tudja mondani valaki, hogy az NMHH-nál az "előzetes bejelentés nyilvántartásba vétele" mit jelent?
A szolgáltató bejelentette, hogy építeni akar? Vagy ez ebben az esetben helyettesíti az építési engedélyt? Netán ezután fogják azt elbírálni?

Ha egy gerinchálóra ezt beadták, akkor várhatóan mikor fognak nekiállni, és mikorra lehet belőle szolgáltatás? A településen a hálózat már kiépült. Voltak itt sokan hasonló cipőben, az ő tapasztalataik is érdekelnek.

(#4470) placeboHUN1


placeboHUN1
csendes tag

Ilyen nálunk is volt 2018.február azóta sem történt semmi....

(#4471) user12 válasza GURUlok (#4469) üzenetére


user12
őstag

Ez egy jogszabályi kötelezettség.
Be kell jelenteni a építés várható kezdetét, a tervezőt, kivitelezőt, stb a kivitelezés minden lényeges elemét. Az épengedélyt is kiadják gyorsan, főleg,hogy most gyorsított eljárások vannak a kormányzati és szipes építésekre.

Felénk is volt engedélyköteles bővítés, létesítés, mégse láttam az oldalon. Vagy nem került fel vagy nem önállóan lett beadva és hozzácsapták egy másik beadványhoz :)

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#4472) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!
Fehérgyarmati járás, Szamosnet Kft. által érintettek figyelmébe. Napokban voltak Telekomos szerelők nálam és tőlük tudtam meg az alábbi infót.
A Szamosnet Kft. elmondásuk szerint csak a Telekom alvállalkozója, a hálózat kiépítést végzik - milyen sikerrel azt inkább hagyjuk - az egész a Telekom tulajdona. Mondták is, hogy ha kiépítésre kerül az optikai hálózat, akkor tőlük - a Telekomtól - kell kérni, hogy rakjanak át optikára, velük kell szerződni és nem a Szamosnettel. Ismerve az előzményeket, ez elég bíztató a jövőt nézve.

[ Szerkesztve ]

(#4473) Lajosnagy17 válasza madagaszkar (#4472) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Akkor a Szamosnet is eladásra kerül? Ők nyerték meg a SZIP fejlesztési pályázatot,miért adnak át az állami támogatással megvalósított fejlesztést.

(#4474) madagaszkar válasza Lajosnagy17 (#4473) üzenetére


madagaszkar
tag

Ezt sajnos nem tudom. A hátterét nem ismerem az ügynek, csak a szerelők elmondására tudok hivatkozni.

(#4475) draco31 válasza madagaszkar (#4472) üzenetére


draco31
veterán

Érdemes megnézni a szamosnet honlapját, mindent elmond :D
Én a Telekomot kérdeztem többször is, utolsó 3 kérdezéskor mindig az időn őszt említették, és azt hogy Ők fogják csinálni, nem pedig alvállalkozó, stb.
Azt nem tudtam, hogy a szamos az alvállalkozójuk lett. Ha ők csinálják majd a hálózatot mégis, akkor a történelmüket figyelembe véve inkább maradok a 100 megás naracom rádiós neten.

Lajosnagy17
Megnyerték, de minek? Utoljára 4-5 hónapja kérdeztem tőlük, hogy mi újság van, nem tudtak semmit mondani, hogy mikor csinálnának bármit is. Eleve amikor kiderült az a pályázat, hogy megnyerték, hívtam őket, az ügyintéző nem tudta miről beszélek.....

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#4476) RandomName válasza draco31 (#4475) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ez ilyen. :)
Felénk is húzódik egy ideje....
76.hsz
174.hsz
De elvben most kezdték bekötni a hivatalokat, és pár héten belül elkezdik az előzetes regisztrációval igényt bejelentőket.
Laza 1.5 év késés az akkori tájékoztatáshoz képest. :)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#4477) madagaszkar válasza draco31 (#4475) üzenetére


madagaszkar
tag

Üdv!
A lényeg: a Telekom átvette így van remény, hogy rövidesen lesz optikánk.

(#4478) draco31 válasza madagaszkar (#4477) üzenetére


draco31
veterán

Októberben, januárban és most 2 hete is ugyan azt a választ adta a T, hogy idén második fele környéke.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#4479) placeboHUN1 válasza draco31 (#4475) üzenetére


placeboHUN1
csendes tag

Azta 300Mbit-es net ennyiért hol van ez valami gazdag vidék lehet,aha Mátészalka oda keresnek munkaerőt nálunk Vas megye bejárás busszal....

(#4480) draco31 válasza placeboHUN1 (#4479) üzenetére


draco31
veterán

Most papíron 100 megám van 4500-ért :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#4481) blessbygod


blessbygod
csendes tag

A 4iG veheti meg a DIGI magyar vállalatcsoportját

Nagyon nem jó hír, mert pont a Digivel jött a verseny és lejjebb nyomta az internet, mobil, tv árakat, így viszont drágább lesz a szolgáltatásuk.

(#4482) Lajosnagy17 válasza blessbygod (#4481) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ez volt a " zene füleimnek " a Telekomnál és Vodánál, végre sikerült megvetetni Viktorékkal a versenytársat, emelhejük az árakat.

(#4483) taki01 válasza Lajosnagy17 (#4482) üzenetére


taki01
őstag

Ha sikerül a felvásárlás akkor emiatt tuti sok helyen csúszni fog a fejlesztés, mert visszább fognak venni abból a lendületből ahogy a digi fejlesztette a vezetékes és gerinc hálózatait.

(#4484) Lajosnagy17 válasza taki01 (#4483) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ezt biztosra veszem, hogy így lesz. A DIGI sem fog rohanni, az új tulaj sem fog. Minimum egy éves csúszás.

[ Szerkesztve ]

(#4485) frici69 válasza Lajosnagy17 (#4482) üzenetére


frici69
tag

Bye bye 6000Ft-os csomagárak :((( Határ a csillagos ég :(((

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#4486) taki01 válasza frici69 (#4485) üzenetére


taki01
őstag

Az a 6000 Ft se volt már sokáig tartható a Digi mostani rohamos fejlesztési ütemeiben. A komplexebb hálózatnak, már nem annyira olcsó az üzemeltetés. Ahogy nő úgy válik minden egyre komplexebbé és több mérnök és szerelő is fog kelleni az üzemeltetéshez.

(#4487) frici69 válasza taki01 (#4486) üzenetére


frici69
tag

Az lehet de, itt úgy érzem azzal amit írsz nem arányos árak lesznek. Előzmények ismeretében.

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#4488) Gyula000


Gyula000
újonc

RIP DIGI :(( :W
Felkészülhet: Tarr, PR :F (ezek talán még függetlenek)

(#4489) user12 válasza Gyula000 (#4488) üzenetére


user12
őstag

Hacsak be nem előzi más

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#4490) Matrox1995


Matrox1995
csendes tag

Üdv!
Nem tudjátok jelenleg Sárospatakon melyik szolgáltató fejleszt?
Ma vettem észre, hogy valamilyen új kábelt helyeztek el több oszlopon is.
Ez az oszlop helyileg kb. az Arany János út 19. környékén helyezkedik el.
Jelenleg Telekom VDSL és Pr-Telecom 500mbit koax szolgáltatás érhető el az utcában.
Illetve ma voltam Sátoraljaújhelyen is, és ott a Pataki úton húztak valamilyen kábelt az oszlopra.

(#4491) Gyula000 válasza Matrox1995 (#4490) üzenetére


Gyula000
újonc

Szia!

Én annyit tudtam meg a Telekomtól, hogy idén év végén terveznek optikai hálózatfejlesztést Bodrogkeresztúr és Bodrogkisfalud (itt élek) településeken. Ez az általad jelzett címtől ~25 km-re van. Szerintem esélyes, hogy ott már fejleszt a Telekom fejleszt, főleg hogy a PR fejlesztései elvileg befejeződtek.
Ha esetleg megtudsz valami konkrétumot kérlek jelezd felém is, mi már nagyon várjuk. :))

(#4492) Matrox1995 válasza Gyula000 (#4491) üzenetére


Matrox1995
csendes tag

Üdv!

Hát nekem az-az érdekes, hogy még január legelején nyomtam nekik FB-on privát üzenetet, hogy várható-e fejlesztés. Akkor az ügyfélszolgálatos csak annyit írt, hogy a közeljövőben nem, erre eltelik 2-3 hónap és megjelent jó pár oszlopon ez a kábeltartó, ezekkel a vékonyabb (akkor valószínűleg optikai) kábellel feltekerve. Viszont haveromnak (távolabbi faluban él, Cigándi járás) például konkrétan évszám/negyedévre írták, hogy még ott sem látják, hogy fejlesztés lenne, engem meg simán lezavartak annyival, hogy a közeljövőben nem várható :D.
Igazából én a Pr-t se tartom lehetetlennek, de tény, hogy ők már elvileg itt befejezték a SZIP projektet, és ezzel jelent meg náluk az 500Mbit/s csomag.
Szóval konkrétabbat én se tudok még.

(#4493) taki01 válasza Matrox1995 (#4492) üzenetére


taki01
őstag

Aki az ügyfélszolgálaton ül az tudja meg utoljára, hogy hol lesz fejlesztés (kivéve SZIP mert arról információk nyilvánosak elvileg), sőt valamikor csak akkor tudja meg amikor már kész a hálózat és megjelenik a rendszerben.

(#4494) Gyula000


Gyula000
újonc

Én így szereztem meg tőlük az infót. [link]
Szerintem regelj be erre a fórumra és itt tedd fel a kérdésedet. Itt ezek szerint pontosabbat tudnak mondani. A FB egy komolytalan "húzza ki és dugja be" ügyfélszolgálat (szerintem).
Próbáld meg ezt, kicsit időigényes lehet, de hátha. Használj hasonló címkéket, hogy megtalálják a kérdésedet! Sok sikert!

(#4495) Matrox1995 válasza Gyula000 (#4494) üzenetére


Matrox1995
csendes tag

Hát nem tudom, majd lehet rákérdezek ott is, egyelőre várok. Ugye az se biztos, hogy a Telekom-é.
Amúgy FB-on se egyből írták azt, hogy nem lesz itt semmi a közeljövőben, hanem "területi illetékes kollégáknak" adták át a üzenetet, majd 1-2 nap múlva írták azt amit.
Minden esetre, valami már látszik :D.

(#4496) Matrox1995 válasza Matrox1995 (#4490) üzenetére


Matrox1995
csendes tag

Nos, megkerestem a Telekomot ismét, és milyen érdekes, most már azt írták, hogy a kivitelezési munkát 2022 nyarán tervezik befejezni, és ekkor történhet meg az átadás is.... :D :D
Szóval igen, több mint másfél hónap után, ennyit tudnak változni az információk :)) .

(#4497) dpeti86


dpeti86
csendes újonc

Sziasztok! Találtam egy érdekes dolgot Pátka településsel kapcsolatban. A linken keresztül elérhető a dokumentum. https://nmhh.hu/cikk/217827/CS270922021_szamu_hirdetmeny__Patka_GPON_lefedo_halozat_epitese_Leghalozat_kiviteli_terv_Tervszam_13220_elozetes_bejelentes_nyilvantartasba_vetel

Viszont az oldalt böngészve már nem található meg.
:F
Látott már valaki ilyen jellegű dolgot?

(#4498) Diák66 válasza dpeti86 (#4497) üzenetére


Diák66
őstag

Igen az összes NMHH doksi valahogy megsemmisül a honlapjukon viszonylag rövid időn belül. :o :O Nekem csak fehér lap jön be a linkeden.

(#4499) Lajosnagy17 válasza dpeti86 (#4497) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Törlik őket, mert " nem kötelességük" , hogy megtartsák az engedélyezési dokumentumokat. 1 hónap max amíg fent vannak.

[ Szerkesztve ]

(#4500) fripi9608


fripi9608
csendes tag

Szia!
Pár hete volt egy szolgáltatás rendelés munkahelyre (Sátoraljaújhely) 22mbit körüli sebességet tudtak max :( viszont a szerelő azt mondta, hogy az éven szerinte kész lesz az Optika! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.