Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) agabe válasza @matthew@ (#4650) üzenetére


agabe
addikt

low memory? :Y
olyat meg nem lattam ipad4-en. JB van raja ?
masnal is van gond?

(#4652) @matthew@ válasza agabe (#4651) üzenetére


@matthew@
őstag

Nincs JB, meg semmi, annyiban nyilvánul meg h kilép Safariból, és van olyan oldal amit meg sem tudok nézni, pl szifon. Majd ha diagnosztikánál megnézem akkor ott írja a hibát :( Most újratettem az iTunes-t és megpróbálok így downgrad-elni

Matthew 24:42

(#4653) daneel92


daneel92
tag

hali! van rá mód, hogy 1080p-nél nagyobb felbontású videókat nézzk meg ipaden? ócska hivatalosnyoutube app ugyebár csak 720p-t bír, a többi vimeo, meg ilyenek 1080p-t, itunes-szal meg nem tudok feltenni videót készülékre semmilyen felbontásban (avplayer hd is "csak" hd-ban játszik le)

[ Szerkesztve ]

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#4654) agabe válasza daneel92 (#4653) üzenetére


agabe
addikt

nem tudom van-e ra lehtoseg, de a nagyobb felbontasu nexus10-en sem hidaltam le a 4K videoktol, igy tapasztaltbol azt mondom felesleges. 1920 mar majdnem kitolti a nativ felbontast, igy ha jo a bitrata is nem lenne eszreveheto a kulonbseg.

(#4655) daneel92 válasza agabe (#4654) üzenetére


daneel92
tag

tudom, csak bátyám elkezdett itt arcoskodni hogy semmire nem jó ez az ipad, usb bemenete sincs (minek icloud mellett, na mindegy), meg hogy nem tud 4K-t lejátszani, holott az asztali gépe tud(???). aztán most már rá akarok cáfolni :D

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#4656) @matthew@ válasza @matthew@ (#4652) üzenetére


@matthew@
őstag

Így sem sikerült, már nem tudom mi tévő legyek :( Lehet felhívom őket h mit tudok ilyenkor csinálni, és visszaviszem

Matthew 24:42

(#4657) Alex91 válasza daneel92 (#4655) üzenetére


Alex91
félisten

Na, akkor mondd neki, hogy kapjatok fel a gepeteket, azt versenyezzetek, hogy ki szalad hamarabb a nagymamihoz megmutatni mondjuk a csaladi kepeket... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4658) jozsi252 válasza daneel92 (#4655) üzenetére


jozsi252
veterán

Mond tesódnak hogy akkor vegyen Nexust nyugodtan, aztán legyen vele boldog. Neki nem az iPad való :K

Amúgy meg 4k felbontása 3840 x 2160. Amit egyik mai tablet se tud ha jól tudom :)

iPhone 13 Pro Max

(#4659) daneel92 válasza Alex91 (#4657) üzenetére


daneel92
tag

hasonlót én is javasoltam, de nem győzte meg. persze pár év múlva tuti neki is lesz már tabletje, és "véletlenül" nem fog ezekre emlékezni, le merném fogadni :D

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#4660) erdoke válasza daneel92 (#4655) üzenetére


erdoke
titán

Asztali gép 20. század, azzal aztán lehet arcoskodni... Illetve inkább görnyedezni előtte, miközben mi kényelmesen eldőlünk a kanapén/fotelben. :P
Mellesleg csak egy hasonló színvonalú kijelző (27" 2560x1440-es IPS/PLS) az íróasztalra többe kerül, mint egy iPad. :U

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#4661) Zodicus válasza erdoke (#4660) üzenetére


Zodicus
senior tag

Na igen, a mobilitás sem utolsó szempont az iPad-nál :))

(#4662) tomi5244 válasza Alex91 (#4657) üzenetére


tomi5244
őstag

+1! :DD

Én heti szinten megyek a nagyszülőkhöz az iPad-el az unokák újdonsült - facsés - képeit mutogatni. :) Sokan nem ismerik be mennyire hasznos kis eszköz az iPad.

(#4663) ittakary válasza daneel92 (#4655) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ovi szint... :N

(#4664) gyantaszuz válasza @matthew@ (#4656) üzenetére


gyantaszuz
tag

Szerintem kérdezz rá, hátha tudnak vmi okosat. Nekem szept. óta van meg a 3, azóta 1x dobott ki a Facebook alkalmazás.

(#4665) @matthew@ válasza gyantaszuz (#4664) üzenetére


@matthew@
őstag

Beszéltem iStyle szervizzel, azt mondta a csaj h vigyem be bevizsgálják a dolgokat, de downgradelni ők sem tudnak, de azt mondta lehet cserélni kell. Még próbálgatom h milyen a tapasztalat és jövőhéten lehet beviszem. Amúgy ha kicserélik, a másik készülék ha minden igaz egy más által már használt lesz, miket cserélnek ki rajta olyankor, illetve mennyire megbízható az eljárás? A gari arra újból indul?

Matthew 24:42

(#4666) @matthew@


@matthew@
őstag

Van itt vkinek is tapasztalata refurbished darabbal, merjem szervizbe vinni az iPad-em?

Matthew 24:42

(#4667) jozsi252 válasza @matthew@ (#4666) üzenetére


jozsi252
veterán

Amikor a kezedbe adnak egy teljesen új bontatlan iPad-et meg egy refurb-ot nem veszed észre rajta hogy melyik a refurrb. ;) Kicsit túlreagálod ezt a dolgot, vidd vissza nyugodtan, kivizsgálják és kapsz 1-et.

iPhone 13 Pro Max

(#4668) f4lcon


f4lcon
őstag

pár hete nekem is van egy új iPad-em
lastpass-t szerettem volna használni a Safari-hoz, de a lastpass feltett egy új böngészőt(?)
nincs Safari-ba beépülő modul?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#4669) @matthew@ válasza jozsi252 (#4667) üzenetére


@matthew@
őstag

Az lehet :DDD csak maga a tudat lehet fura h nem egy vadi új készülék, de mondjuk iPad 4 nincs olyan régóta így még lehet újat kapok :D Még holnap tesztelgetem, és akkor lehet kedden visszaviszem.

Amúgy frissítésnél lehet kell utána egy teljes feltöltés h kicsit "beskálázódjon" az aksi meg restore után? Lehet csak várnom kéne kicsit mert mind2 volt :F

Matthew 24:42

(#4670) pescara válasza @matthew@ (#4665) üzenetére


pescara
aktív tag

Nem indul ujra, ennek utana jartam. Uj aksi, elo es hatlap. Es a gari addig ervenyes, ameddig az eredeti volt!

(#4671) @matthew@


@matthew@
őstag

Igazából nem is olyan mintha gyorsabban merülne, csak van 1-1 olyan %, ahol sokáig időzik, pl tegnap este eltettem 41-el, ma hazajöttem nyomkodtam, sokáig annyi is marad majd kihagyta a 40-et és 39-re ugrott egyből, e miatt tűnik úgy, lehet vmiért elcsúszott az aksi kijelzés, lehetséges ez? Ha pl feltöltö, teljesen akkor lehet beáll jól, mert 6.1.2 frissítés óta nem volt még feltöltve, lehet kell neki egy full töltés h beálljon?

Matthew 24:42

(#4672) erdoke válasza @matthew@ (#4671) üzenetére


erdoke
titán

A is lehet, hogy 2-3 feltöltés + egy teljes kisütés-feltöltés ciklus kell neki ahhoz, hogy teljesen beálljon. Azt is számtalanszor leírtuk már, hogy a %-os kijelzés nem tudományos pontosságú, nem érdemes vele különösebben foglalkozni, különösen nem ilyen 1-2 % szinten.

A legjobb aláírás a héten

(#4673) @matthew@ válasza erdoke (#4672) üzenetére


@matthew@
őstag

Jó de ezért volt neke fura h kis használat után csak úgy pörgött lefelé, 5 perc alatt 7-8% ami sztem sok végképp ha mindig ugyan annyin van a fényerőm, ami nem egy magas érték. Mind1 akkor feltöltöm estére, rádugom töltőre, meddig merítsem le? Most 24-en van, max 20-ig érdemes/szabad?

Matthew 24:42

(#4674) erdoke válasza @matthew@ (#4673) üzenetére


erdoke
titán

Ne foglalkozz ilyesmivel, használd! :K

A legjobb aláírás a héten

(#4675) @matthew@ válasza erdoke (#4674) üzenetére


@matthew@
őstag

Ok, akkor már csak 1 kérdésem van, utána abbahagyom :DDD mi az a teljes kisülés-feltöltés ciklus?

Matthew 24:42

(#4676) erdoke válasza @matthew@ (#4675) üzenetére


erdoke
titán

1-2 havonta hagyod, hogy teljesen lemerüljön az akkumulátor, tehát lekapcsoljon a készülék. Utána pedig teljesen feltöltöd, azaz a 100 % elérése után töltőn hagyod még legalább 40-50 percig. Üzemidőt javító frissítés után különösen érdemes lehet eljátszani.

A legjobb aláírás a héten

(#4677) @matthew@ válasza erdoke (#4676) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#4678) @matthew@


@matthew@
őstag

AppStoreon van gmail app,az jobb mint az alap Mail? Csak mert szeretnék mellékletet csatolni, de közvetlen nem tudok csak ha megnyitom azt amit küldenék, ezt csak így tudom megoldani?

Matthew 24:42

(#4679) ittakary válasza @matthew@ (#4678) üzenetére


ittakary
nagyúr

Igen, csak így.

(#4680) agabe válasza erdoke (#4676) üzenetére


agabe
addikt

Az csupan a kijelzes pontossagat (azt sem nagyon) befolyasolhatja, de a mostani Lithium-os akksikat nem jo lemeriteni meg ritkan is tobbet ront az akksi elettertaman mint barmi mas. Nagyon regi beidegzodes meg a Nikkeles akksik korabol (amiknek egyenesen jot tett a teljes lemerites / formazas 12-16 oras toltes), de jo lenne mar teljesen elfelejteni, es ugy hasznalni a mai akksikat ahogy az jo, raadasul a felhasznalonak is kenyelmesebb.
Kiemelve ebbol a cikkbol:
[Ideális felhasználásnak azt tekinthetjük, ha az akkumulátort sosem hagyjuk 25 százalék alá merülni. Mindenképpen kerülni kell a teljes, a gép vészleállásával végződő lemerülést, mert ez károsítja a telepeket, ezzel csökkenti az elettatamot

[ Szerkesztve ]

(#4681) erdoke válasza agabe (#4680) üzenetére


erdoke
titán

Természetesen már régen van védelem az elektronikában mindkét esetre, tehát se túltöltéssel, se durva merítéssel nem tudsz kárt tenni az akkumulátorban. A családban mindig van valaki, akinek csak akkor tűnik fel az alacsony akkumulátor feszültség, amikor lekapcsol a telefonja, és soha semmilyen gond nem volt ezekkel az akksikkal. Sőt, talán még jobban is bírták hosszú távon, mint a rendszeresen rátöltést kapó példányok... (Csak lítiumos akksikról beszélek természetesen.)

A legjobb aláírás a héten

(#4682) agabe válasza erdoke (#4681) üzenetére


agabe
addikt

Én magam nem vagyok akksi szakértő, csak amit leírnak hozzáértők különböző cikkekben róla (linkelhetnék egyéb irományt, külföldi forrást is, de ugyanez van bennük) azt tudom, és én inkább az alapján töltöm, mint az alapján ami talán jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#4683) hengelhof


hengelhof
senior tag

Megvettem a 8mm appot. Rá akarom tölteni a telefonra is, akkor látom, hogy nem engedi. Pénzt kér megint.
Létezik, hogy egy progit külön meg kell venni iPadra és iPhone-ra is?

(#4684) Zodicus válasza hengelhof (#4683) üzenetére


Zodicus
senior tag

Ha van két különböző verziúja, akkor elképzelhető.

(#4685) agabe válasza hengelhof (#4683) üzenetére


agabe
addikt

Ha a 8mm HD-t vetted meg (iPad-ra külön szoktak apook lenni), akkor az nem egyezik a telefonos verzióval feltételezem.
Az IOS tabletes opztimalizálásnak is vannak hátrányai..ilyen androidon nincs, viszont azt gondolom a 8mm-et inkább tableten jó játszani (mint a legtöbb olyan jétékot ami erősen épít a vizuális élményre), telefonon nehézkesebb sokkal.

(#4686) hengelhof válasza agabe (#4685) üzenetére


hengelhof
senior tag

A 8mm Vintage Camera a full neve. Az ipados, és a telós is ugyanazon a verziószámon megy (1.8)
Mind a két leírásban ott van a kompatibilitási listán a telefon és az ipad is.
Csak azért ipadon vettem meg, mert ott könnyebb gépelgetni, stb.
Esetleg próbáljak kilépni az appleID val és vissza?
Persze nyilván élvezhetőbb iPadon, de azért lenne jó a telón is, mert az biztos hogy nálam van mindig.
De 2x biztosan nem fogom megvenni.

(#4687) agabe válasza hengelhof (#4686) üzenetére


agabe
addikt

Szerintem ezt vetted meg az ipad-on , és nem ezt, mivel ipad-ra az első való.
Két külön app, és ennek pont ipad-on van kevesebb értelme. Szívás :(

(#4688) hengelhof válasza agabe (#4687) üzenetére


hengelhof
senior tag

Most higgadtan utánanéztem, és Neked van igazad. Őrület. Ja ezt megszívtam. Még szerencse, hogy nem nagy összeg, meg majd elbohóckodok vele iPadon. :)
Köszi a helpet mindenkinek.

(#4689) tween


tween
őstag

iPad cserénél a fizetős alkalmazásokat újra meg kell vennem?

(#4690) baro130 válasza tween (#4689) üzenetére


baro130
tag

Nem, mert accounthoz vannak kötve a letöltések.

(#4691) @matthew@


@matthew@
őstag

Real Racing 3 ingyért van, ha valakit érdekel, gondoltam szólok.

Amúgy a 6.1,2-vel lévő gondom, vagyis a gyorsabb merülés elmulni látszik, egy full merítés, feltöltés után most jól működik, 78%-on vagyok 6 óra használattal :D

Matthew 24:42

(#4692) tomi5244 válasza @matthew@ (#4691) üzenetére


tomi5244
őstag

Real Racing 3 :R +1

(#4693) Zodicus válasza @matthew@ (#4691) üzenetére


Zodicus
senior tag

Köszi. ]

(#4694) erdoke válasza @matthew@ (#4691) üzenetére


erdoke
titán

Néha a tapasztalat ellent mondani látszik az elméletnek, lásd lítiumos akkumulátor időnkénti kisütése, de valahol biztosan megvan a magyarázat... ;)
Szerintem az elektronika újra kalibrálásáról lehet szó.

A legjobb aláírás a héten

(#4695) @matthew@ válasza erdoke (#4694) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi a helpet, megúsztam egy szervizt :D

Matthew 24:42

(#4696) Oldman2


Oldman2
veterán

Tudtok-e olyan Smart Cover -hez illeszkedő jobb minőségű tokot (ezen kívül), ami a hátrahajtott SC -t mágnesesen rögzíti?

(#4697) pescara válasza Oldman2 (#4696) üzenetére


pescara
aktív tag

smart case , barmelyik

(#4698) Oldman2 válasza pescara (#4697) üzenetére


Oldman2
veterán

Az pontosan annak nem tesz eleget ami a kérésem érdemi része volt.

(#4699) tomi5244


tomi5244
őstag

Baromi jó ez a real racing :)

(#4700) @matthew@ válasza tomi5244 (#4699) üzenetére


@matthew@
őstag

Csak 2 gondja van: alig lehet abbahagyni és melekszik a kütyü tőle :D

Matthew 24:42

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.