Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) daneel92


daneel92
tag

na pár nap ipad hasznalat után: hát alaposan újra kell értelmeznem, amit eddig a netezés élményéről gondoltam, mert ezen valami hihetetlen jó. kábé napok óta nem kapcsoltam be a nagygépet (laptopot meg plane) szinte feleslegessé vált számomra. nagyon kényelmes, a gépelést is nagyon hamar megszoktam, szerintem pár nap, és eléri a fizikai billentyűzet szintjét. videózás: bár tévén nyilván jobb, ha nincs a közelben, ez is tökéletesen megfelel. játszani annyit még nem játszottam, párat próbáltam, ami viszont elképesztő, hogy kezdik beérni a nagykonzolok szintjét a tabletes játékok mind grafikában, mind összetettségben, mind pedig játékélményben. ja és az akkuidő miatt is csillagos ötös :) nagyon nem bántam meg, hogy beruháztam erre a kis masinára :)

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#4552) Zodicus válasza daneel92 (#4551) üzenetére


Zodicus
senior tag

Én is így éreztem és ez talán még mindíg fenn is áll.

(#4553) bartimre88


bartimre88
tag

Sziasztok,
Már napok óta agyalok azon, hogy melyik iPad verzió az, amelyiknek a hátlapján egy bizonyos fekete csík látható. Tehát hátból nézve, a legtetején, guminak tünő anyag. Nekem 3-asom van, ergó a 4-esre tippelek! Csak kívácsiság... :D

Üdv., Imre

(#4554) baro130 válasza bartimre88 (#4553) üzenetére


baro130
tag

Minden mobilnetes ipaden van olyan fekete "csík". :)

(#4555) Oldman2 válasza bartimre88 (#4553) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha jól tudom a 3G-s verziók vannak úgy kialakítva...

Lásd itt középtájon.

[ Szerkesztve ]

(#4556) csab2 válasza baro130 (#4554) üzenetére


csab2
veterán

Valószínűleg ott van az antenna.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4557) kriszpontaz válasza csab2 (#4556) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Pontosan. Alumínium alól nem valami frankó a vétel.

(#4558) ittakary válasza daneel92 (#4551) üzenetére


ittakary
nagyúr

Gratula hozzá :) Én is így vagyok vele :)

Néha délutánig nem kapcsolom be a gépet, mert minek? TV műsort, híreket, Facebookot mind erről nyomom :)

[ Szerkesztve ]

(#4559) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Hali, gyors segítségre lenne szükségem, itunes segítségével szinkronizáltam két filmet az ipad-re.
Tökéletesen le is játszotta, minden ment szuperül, majd gondoltam letörlöm a gépről, hisz amit akartam kipróbáltam.
Az ipaden a videók alatt volt egy szerkeszt gomb, arra kattintottam, kitöröltem a két videót, amelyek el is tűntek a videók alól. Viszont a gépen továbbra is foglalják a helyet, az egyéb szekció hatalmasra duzzadt és se az itunes nem látja a fájlokat, se pedig a syncios.
Hogyan tudom végleg letörölni a két videót? Mert 3 gigát foglalnak.

Köszi előre is a válaszokat.

(#4560) csab2 válasza arcsi84 (#4559) üzenetére


csab2
veterán

A múltkor próbaként én is felraktam az iPadre egy MKV filmet. Több mint 2 GB volt. Miután letöröltem az iPad még mindig a kevesebb szabad tárhelyet mutatta. Egy idő után azonban helyre állt. Lehet, hogy nem egyből törli le, vagy valami hasonló.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4561) powerup2


powerup2
addikt

Ha videót veszek fel hogyan lehet zoommolni vagy van valami jó progi amivel videót lehet rögziteni és zoom-molni ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#4562) Kh@oSz


Kh@oSz
aktív tag

Sziasztok!

Pár hete boldog tulajdonosa vagyok egy 4. generációsnak. Az lenne a kérdésem hogy milyen megoldással tudnák rajta CF kártyáról beolvasni képeket. 8 pin-es kiegészítőkből még elég gyér a felhozatal ha jól látom.
CF olvasót nem is találtam még. Egy usb-s átalakítóra kötött kártyaolvasó működőképes lehet? [link]
Ebay-es kiegészítők okozhatnak valami gubancot? Persze nem a legalja termékekre gondolok hanem top-rated sellerekre.

(#4563) erdoke válasza Kh@oSz (#4562) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem csak SD kártyát támogat a gyári CCK. Kártyaolvasó nem fog menni, viszont bizonyos pendrive-ok állítólag működnek, ha 1:1 átteszed rá a szokványos fényképezős könyvtár struktúrát.

A legjobb aláírás a héten

(#4564) Kh@oSz válasza erdoke (#4563) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Hmm... pedig fotózások után szerettem volna végigpörgetni az alanynak a képeket rajta. Érdekes hogy cf-et nem támogat mivel a komolyabb gépek CF kártyát használnak.
Esetleg ha egy 30pin-es átalakítóra dugom rá a cf olvasót az működhet? [link]

Szóval ahogy a videón is látható csak én beiktatnék közé egy átalakítót, bár elég ormótlan lesz...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4565) agabe válasza Kh@oSz (#4562) üzenetére


agabe
addikt

ezzel gondolom mehet pendrive-rol is ahogy erdoke is irta, ha ugyanaz a struktura mint a gepen...meg van sd kartya olvaso is...ez tutibb, meg fenykepek amugy is alapbol sd kartyara kerulnek a fenykepezeskor is.

(#4564) Kh@oSz:
logikusan igen, de miutan nem probaltam nem tudom biztosra mondani (meg gondom mas sem nagyon, mert akkor mar irta volna , ha epp erre jar)
Ezen kivul a komolyabb gepeknel is az ujabbak mar sd kartyat is hasznalnak. CF mar kufutoban van regota.

[ Szerkesztve ]

(#4566) Kh@oSz válasza agabe (#4565) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

CF kártyát használok a gépben, szóval az SD nem játszik. Meg nem is szeretném hogy 1 méternyi kábelen csüngjön a dolog. A videón látható kis kártyaolvasó kellene csak ugyebár lightning csatlakozóval :U

Tükörreflexes gépeknél max a legújabbak támogatják az sd kártyákat is de még szerintem 80%-ban a fotósok CF kártyát használnak és ez pár éven belül nem fog eltűnni. :K

[ Szerkesztve ]

(#4567) agabe válasza Kh@oSz (#4566) üzenetére


agabe
addikt

termeszetesen tukorreflexesekrol beszelek en is...also es kozep kategoriaban mar regota sd megy ott is, felsoben meg eltartott egy darabig, de mar ott is attertek (csak meg tamogatjak Cf-et is)...lasd 5D Mark III-at.

A videon amit beszurtal egyreszt latszik, hogy sokaig tart 7-8 kep beimportalasa is, es raadasul a masodik korben importaltak nem is jelennek meg, igy nem tudom mennyire megbizhato a dolog...de egy ilyen atalakitoval az is mukodhet valoban, csak tenyleg elegge ormotlan lehet.

(#4568) pescara válasza arcsi84 (#4559) üzenetére


pescara
aktív tag

Ilyen nincs:-) Torold le ujra, valamit nem csinaltal jol.

(#4569) arcsi84 válasza pescara (#4568) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Nem tudom letörölni újra, mert a gépen nem tudok törölni, a PC-n lévő programok szintén nem látják.

(#4570) Kh@oSz válasza agabe (#4567) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Az 5d3 mar igen viszont az elérhető árú komolyabb gépek (5d1,5d2,7d, d700 stb ) csak CF kártya és ez azért nem most fog kifutni :U

Akkor marad a remény hogy kidob valamelyik gyártó egy lightning-os olvasót. :C

(#4571) tomi5244


tomi5244
őstag

Na hát ez frankó... most látom, hogy a smart cover kikezdte az ipad hátulját. :W

Valaki tapasztalt már ilyet, vagy ehhez hasonlót? Ahogy nézem a zsanér része kezdte meg.... Jobb képet nem tudtam eszközölni.

(#4572) Zodicus válasza tomi5244 (#4571) üzenetére


Zodicus
senior tag

IPAD2-n nekem is kikoptatta. A 4eshez már mást vettem.

(#4573) Darko válasza tomi5244 (#4571) üzenetére


Darko
senior tag

Most néztem meg én is, voltak rajta kis csíkok, de egyszerűen lejött róla, semmi nem látszik.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#4574) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Ha megengeditek feltennék pár kérdést, egy részére vélhetően tudom a választ, de ti mint aktív felhasználók biztosan tudjátok rá.

Tablet elvárásaim: (amit tudnia kéne a tabletnek) jelen esetben IPAD 4

1, Internetezés - könyvjelzőket lehessen használni
- megjegyezze jelszavakat
- mozicsillag.com rendszeren keresztül filmet lehessen nézni
- youtube alkalmazás elérhető legyen, valamilyen módon
- cikkekbe beágyazott videók lejátszása
2, PDF/Office fájlok olvasása, kezelése, szerkesztése
3, a tabletre filmek feltöltése, le is tudja játszani (720p/1080p)
4, fájlkezelő megléte, lehessen pontosan látni milyen fájlok vannak a gépen (a tablet vagy gép segítségével lehessen őket elérni/másolni/törölni stb.
5, Naptár funkció
6, Játékra alkalmas legyen
7, Legalább 8 óra üzemidő vegyes felhasználás mellett
8, Minőségi, éles és szép kijelző (200 ppi felett)
9, Külső forrásból adatok felmásolása, esetleg kábelen keresztül külső tárhely alkalmazása (pendrive, kártyaolvasó stb.)

Köszönöm a válaszokat

(#4575) tomi5244 válasza Darko (#4573) üzenetére


tomi5244
őstag

Akárhogy "csiszolgatom" meg nyálazom az ujjammal nem jön le. Egyértelmű kopásnak vélem, olyan grafit szürkés színű. Egyébként nem alu házas az ipad?, azért ennél strapabíróbbnak kellene lennie! Főleg, hogy apple kiegészítőt használok. :U :(((

(#4576) Blaise válasza arcsi84 (#4574) üzenetére


Blaise
veterán

Egyre inkább úgy tűnik, hogy neked valamilyen androidos tablet lenne az ideális,

(#4577) arcsi84 válasza Blaise (#4576) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Sajnos azért a dilemma, mert bizonyos esetekben jobb az android "szabadsága", ugyanakkor nem szívesen mondanék le az iOS féle optimalizációról.
Nem örülnék, ha a 100k-ért vásárolt nexus 7 például 1 év múlva már alig vinne valami játékot/programot/oprendszert, miközben az ipad meg vígan viszi.

Ezért nyomozok ennyire :D

Tudom, hogy sok kérdésem van de nem olcsók ezek a kütyük és a lehető legjobb döntést akarom meghozni.

[ Szerkesztve ]

(#4578) Blaise válasza arcsi84 (#4577) üzenetére


Blaise
veterán

Az általad írt szempontok nagy részére megfelel, de flash videókat nem fogsz tudni nézni, a teljes fájlrendszer se fogod látni, és USB OTG sincs, hogy ráköss kávéfőzőt meg mittudomén mit. Ha neked ezen van a hangsúly, akkor maradj az androidnál.

(#4579) pescara válasza tomi5244 (#4575) üzenetére


pescara
aktív tag

Nekem olyan van, smart case, amelyiket a negy sarkan kell csak bekattintani es nincs zsaner. Ez nekem bevallt eddig, habar ennek is nagyon kemeny karmok vannak a sarkain, nem ertem, hogy nem karcolja. Ezt en is kerdeztem mar, hogy az idad alu resze festett, vagy az aluminium eredeti szine?

(#4580) pescara válasza Blaise (#4578) üzenetére


pescara
aktív tag

De igen, nezhet flash videokat, csak le kell tolteni hozza valamit, en a photon flash playerrel nezek siman.

(#4581) Blaise válasza pescara (#4580) üzenetére


Blaise
veterán

Látom ez is hasonlóan működik mint a Puffin Browser, nem rossz, de csak szükségmegoldás, a teljes kompatibilitást meg nem garantálja senki.

(#4582) pescara válasza Blaise (#4581) üzenetére


pescara
aktív tag

Ja hasonlo, en mondjuk csak az atv-n probaltam visszanezni valamit es azon mukodott tokeletesen. De amira eddig nem talaltam megoldast, az RTL club videoinak visszanezese. Az egy olyan lejatszot ker mindig, amit nem talaltam az appstoreban.Azt hiszem valami silver...valami

[ Szerkesztve ]

(#4583) arcsi84 válasza pescara (#4582) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Silverlight :D

(#4584) pescara válasza arcsi84 (#4583) üzenetére


pescara
aktív tag

de az nincs az appok kozott, ha jol emlekszem:-) Viszont most kiprobaltam a photon-al es nagy nehezen jatssza, de nem folyamatosan, 10 masodpercenkent leall es ujra tolt...Na az is biztos, hogy ezen nem fogok <<Baratok kozt>>-et nezni, szerencsere nem is hianyzik nagyon:-)))))))))))))

[ Szerkesztve ]

(#4585) Blaise válasza pescara (#4582) üzenetére


Blaise
veterán

(#4586) pescara válasza Blaise (#4585) üzenetére


pescara
aktív tag

Kosz, most fedeztem fel!:-)) De akkor miert nem egyszerubb nekik eleve olyan formatumban felrakni a videokat, ahogy a legtobb mas tv csinalja??? Azokat siman lejatssza a gep....

(#4587) Zodicus válasza Blaise (#4585) üzenetére


Zodicus
senior tag

Köszi, ez jól jött :R

(#4588) pescara válasza Zodicus (#4587) üzenetére


pescara
aktív tag

Nekem koszond, en szedtem ki belole az infot!:-)))))))))))))))))

(#4589) agabe válasza tomi5244 (#4575) üzenetére


agabe
addikt

Ez rossz tervezés következménye a gyári smart cover-nél ...már ha egyáltalán érdekli őket, hogy kicsit koptatja a hálap szélét a zsanér.
Ugyanaz az anyag mindkettőnél, így mindkettő kopik amikor hátra van hajtva a smart cover, mert a zsanéron támaszkodik tulajdonképpen a tab ilyenkor (vagy részben).
Nem tudsz vele mit csinálni, mert kifényesedik az alu ház (meg a zsanér is), ezt nem lehet eltüntetni. Előző iPad-omon nekem is ez volt (sőt jobban látszott)
Én már ha smart coverrel használom, akkor (pont emiatt a kopás lehetőség miatt) ragasztok egy vékony öntapadós gumis csíkot arra a részre ahol a zsanérok vannak, ha meg pl. tokban van (maccally-ben most pl. aminek szintén van smart coverhez hasonló képernyővédő része is mágnessel a feloldáshoz / lezáráshoz), akkor nincs ilyen probléma, így a mostani gépen nem látszik semmi a hátulján.
Kicsit "fanatikusan" óvom a behatásoktól, de a tok miatt (átlátszó hátlappal) most teljesen nyugodt vagyok, bár első körben meg kellett tapasztalni, hogy ilyen "probléma" létezik egyáltalán ...van akit baromira nem zavar.

(#4590) bartimre88 válasza pescara (#4584) üzenetére


bartimre88
tag

Én már egy ideje használom az rtl appot, sem a barátok közt :)) :)) :)) , sem más nem akadt be egyszer sem! Azt hiszem, ha jó a router, nagyon hasít a wi-fi, viszont amikor egy gyengébb routerre csatlakozom, észrevehető a különbség!

Üdv., Imre

(#4591) csab2 válasza arcsi84 (#4574) üzenetére


csab2
veterán

1. Internetezésre tökéletes az iPad. Ha a beágyazott videó YouTube vagy Vimeo akkor OK, ha más, akkor lutri, mert Flash ugye alapból nincs. YouTube app külön van, ingyenes és állati jó.
2. PDF, Office fájlokat alapból megnyitja, ha szerkeszteni akarod, akkor külön app kell, esetleg pár euróért.
3. Filmnézésre is tökéletes az iPad. Külön app kell és szinte bármit lejátszik. (AC3 hanggal vannak mostanában problémák.)
4. Fájlkezelő alapból nincs, esetleg külön app. De szerintem JB nélkül ez nem fog menni.
5. Naptár tökéletes, áthozhatod a Gmail-es, Hotmail-es naptáradat is pl.
6. Játékra a legalkalmasabb tábla, ez vitathatatlan. Több tízezer app közül választhatsz.
7. Üzemidőben eddig verhetetlen a táblák között (a 8 óra lazán megvan).
8. Kijelzőben szintén király (retina: 2048x1546 pixel, 264 ppi)
9. Adatok felmásolása problémás, ez semmiképpen nem olyan egyszerű, mint egy droidos cuccnál.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4592) pescara válasza bartimre88 (#4590) üzenetére


pescara
aktív tag

azzal nekem sem akadozik, az a photonnal volt.

(#4593) pescara válasza csab2 (#4591) üzenetére


pescara
aktív tag

Adatokra nekem nagyon bevallt a dropbox, csak athuzom a dokumentomaim kozul a dropboxba es mar az ipadon is rajta van. Amit meg internet nelkul akarok elerni, azt megcsillagozom es elojon offline is.

(#4594) csab2 válasza pescara (#4593) üzenetére


csab2
veterán

Persze, több megoldás is van, csak azért írtam, hogy nem olyan egyszerű, hogy csak rádugom gépre és kész.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4595) pescara válasza csab2 (#4594) üzenetére


pescara
aktív tag

Na ja, de az a max 1 perc pluszmunka idonkent semmi ahhoz kepest, hogy egy 20 kilos szamitogep helyett csak egy tokeletes meretu kepernyot kell magaddal hordoznod:-)))

[ Szerkesztve ]

(#4596) arcsi84 válasza csab2 (#4594) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Köszönöm, hogy ilyen részletesen foglalkoztok a témával, sokat segítetek a döntésben.

Amúgy a 16GB kb mennyire elég, pl egy infinity blade 1-2 vagy egy nova 3 mennyit foglal el a tárhelyből?
Mert filmet csak addig tárolnék esetleg amíg megnézem, de letöltött programokat azért nem törlök.

(#4597) pescara válasza arcsi84 (#4596) üzenetére


pescara
aktív tag

Ezert szuper ez a forum, mert mindenkinek valami mas gondja van, mivel mindenki kulonbozo dolgok irant erdeklodik. De keves olyan van, amire itt nem kap valaki valaszt:-)

(#4598) agabe válasza pescara (#4597) üzenetére


agabe
addikt

igaz :C
nomeg ami most nem gond, az lehet később akár nekem is az, így probléma megelőzésnek is kiváló :))

(#4599) Tyler Durden válasza arcsi84 (#4596) üzenetére

Ez csak tőled függ. Infinity Blade 1 pl közel 1 GB /945MB egészen pontosan/. Amíg nem tárolsz rajta sok játékot vagy nem kezdesz el filmeket/sorozatokat nézni rajta, addig elég a 16. Ha HD filmeket is akarsz rajta nézegetni, akkor szerintem min 32GB modellt vegyél.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#4600) pescara válasza agabe (#4598) üzenetére


pescara
aktív tag

Igen, igy van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.