Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) V.Stryker válasza madgie (#5150) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A munkámból kifolyólag mostanság kénytelen vagyok ezekkel tökre tisztában lenni. :DDD

Gyakran felmerül, hogy köteles-e a kereskedő a terméket kicserélni, vagy a vételárat visszafizetni, ha a fogyasztó azt 3 napon belül visszaviszi, mert az meghibásodott, esetleg mégsem felel meg neki, nem jó rá, más típust szeretne, stb.

Azokra a termékekre, amelyekre nincs kötelező jótállás, ez megállapodás kérdése. A kötelező jótállásról szóló 151/2003. Korm. rendelet alapján viszont a 3 munkanapon belül viszavitt hibás terméket a fogyasztó kérésére ki kell cserélni, nem lehet azzal elutasítani a csereigényt, hogy az kisebb költséggel javítható, kivéve, ha a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot nem akadályozza, ebben az esetben javíthatja is. Hibátlan termék kicserélésére, visszavásárlására a kereskedővel való megállapodás alapján van lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5152) madgie válasza V.Stryker (#5151) üzenetére


madgie
titán

:R

(#5153) BroCreSt válasza agabe (#5149) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Ku... jó!

Akkor meglesz a beolvasás, amint végre megkapom az újat.
Ezred utcába lett leadva, ahol van a szervizük is.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#5154) Ragnar95 válasza BroCreSt (#5153) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az a szerviz viszont hozzá se nyúlhat az iPadhez, tehát extrán fölösleges volt oda vinni... :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5155) powerup2


powerup2
addikt

Azt valaki tudja miért csinálja azt az ipad hogy van wifi kapcsolat addig él is míg böngészek rajta de amint leteszem eltelik egy kis idő kilövi a netet igy a faces űzik sem jönnek meg az emailek sem erre kéne valami megoldás hogy állandóan legyen wifi .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#5156) BroCreSt válasza Ragnar95 (#5154) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Már bánom hogy oda vittem.. :W

Ma felhívtam őket megint, és még mindig nem érkezett vissza az Apple-tól a gép, a héten elvileg..

A srác azt mondta, hogy a 3 napon belüli meghibásodásnál joguk van bevizsgáltatni a terméket, ha úgy látják hogy esetleg külső behatás által hibásodott meg.

[ Szerkesztve ]

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#5157) V.Stryker válasza BroCreSt (#5156) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Persze, csak ha három napon belül viszed vissza és azért nem cserélik mert: úgy látják hogy esetleg külső behatás által hibásodott meg., akkor erről kéne írni egy jegyzőkönyvet....amit gondolom nem írtatok, csak szóban mondják most. Mindegy is, mert az átvételin ha nincs rajta ,hogy volt valami külsérelmi nyom akkor még mindig előnyben vagy, csak légy határozottan kemény. :) Csak hát ugye te vagy szívósoron, mert te már kifizetted és most semmi nincs nálad.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5158) bigdady válasza V.Stryker (#5157) üzenetére


bigdady
nagyúr

En is erősödtem egy helyen múltkor es azt mondták hogy meghibasodas miatt javittatni kell. Mondjuk elzárkóztam a cserétől. végül elálltam 8 napon belül az online vásárlástól mire ok a törvényi 30 napot kívárták a visszafizetessel.

[ Szerkesztve ]

(#5159) pescara válasza BroCreSt (#5156) üzenetére


pescara
aktív tag

Mi az, hogy kulso behatas? Ha mondjuk osszetorod?

(#5160) V.Stryker válasza bigdady (#5158) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én a pult túloldalán állok. :) Szóval három napon belül csere. Ez egy esetben csúszhat egy-két napot, ha mondjuk tudják cserélni,csak mondjuk nincs a polcon, de másnapra behozzák. Ha nem lesz többet, akkor pénz vissza, esetleg felajánlhatnak másikat értékegyeztetéssel valamelyik oldalról, amit te nem vagy köteles elfogadni.
Egyébként amit te csináltál, az is teljesen jó, csak hát ez a harminc nap....ki szokták várni. Mi is. :)

És akkor itt elmondom, hogy olyan, hogy levásárlás, ilyen nincs! Ez hazugság, amit az emberekkel rendszeresen benyalatnak, de ilyet a magyar jogalkotás nem ismer, nincs leírva sehová. Szóval ha valakinek ilyet mondanak, akkor nyugodtan lehet kérni a vásárlók könyvét.
De hozzáteszem...van amikor ennek is örülni kell. Csak kifutok a szerkesztési időből...

pescara: igen. Mikor látszik,hogy le lett ejtve vagy van valami külső jel arra, hogy valami erőhatás érte a cuccot.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5161) V.Stryker válasza V.Stryker (#5160) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szóval mikor jó ha felajánlják a levásárlás: Mondjuk akkor ha veszel valami olyat, ami gyorsan fejlődik...pl számítógépes alkatrészt. Ugyanis, ha mondjuk egy hároméves termék tönkremegy másfél év után, akkor ugye nem tudják cserélni, hanem cserét felajánlani, amit te még mindig nem vagy köteles elfogadni. Igen ám - és sokak szeme ekkor csillan fel - sokan azt hiszik,hogy ilyenkor a számlán szereplő összegre jogosultak. De nem, szerencsére ennyire a kereskedőket is védik. Ugyanis nem a számlán szereplő összegre jogosult a vásárló, hanem az eszköz értékének megfelelő összegre, rendszerint a csereként felajánlott hasonló paraméterű eszköz árára, ami többnyire kevesebb, mint a számlán szereplő összeg. Na, ilyenkor ha felajánlják,hogy levásárolhatod a számlán szereplő összeget, akkor az jó! :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5162) BroCreSt válasza pescara (#5159) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Kb.
De ilyenről szó sincs.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#5163) bigdady


bigdady
nagyúr

Edigitalban vásárolt iPad-re ki adja a garit?

(#5164) agabe válasza bigdady (#5163) üzenetére


agabe
addikt

Apple.
Edigital csak hivatalos garisat forgalmaz mindenből.

(#5165) Blaise válasza bigdady (#5163) üzenetére


Blaise
veterán

Rendes, hivatalos Apcom-os garanciajegy jár mellé.

(#5166) bigdady


bigdady
nagyúr

Köszi
Avi fajlt fel tudok rakni vhogy iTunes-szal? Hogyan?

(#5167) Blaise válasza bigdady (#5166) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, csak a gyári lejátszó nem fogja vinni. Használj valami külső programot AVPlayer HD, nPlayer stb.

De neked nem iPhone-od van? Hogyhogy ezeket még nem tudod? :)

(#5168) V.Stryker válasza bigdady (#5166) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Letöltesz valami filmlejátszót és akkor legegyszerűbb, hogy itunes-alkalmazások-ráméssz a progira(pl. HDPlayer)..majd ha rákattintottál,akkor alul megjelenik egy ablak és ott elvileg lesz hozzáadás gomb vagy csak belehúzgálod. És majd innen is tudod törölni...legalábbis a feliratokat, mert azt a lejátszó ablakában külön nem fogod látni és így törölni se fogod tudni. De teljesen használható így a dolog.

Blaise: Gondolom iphone-on nem akart filmet nézni, amit én maximálisan meg is értek. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5169) bigdady


bigdady
nagyúr

Köszi
Sosem néztem filmet iPhone-on :B

(#5170) jozsi252 válasza V.Stryker (#5161) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor szerencsés vagyok :)

2 éves P67-es chipsetes alaplapomnak kakukk lett, hálókártya kampec. 1 hónap után reklamáltam hogy még mindig nem jött vissza gariból. Aztán írtak hogy levásárolhatom. A számlán szereplő összeget vásárolhattam le. 400 ft-ot fizettem rá egy Z77-re.

Amúgy sok helyen le van írva hogy a csökkentett árra vagy jogosult.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#5171) bigdady válasza Blaise (#5167) üzenetére


bigdady
nagyúr

free is van jó?

(#5172) pescara válasza bigdady (#5171) üzenetére


pescara
aktív tag

Van, de az nem biztos, hogy lejatsza a hangot. Van olyan formatum, ami nemafilm lesz. Az AVPlayer hd az tuti!

[ Szerkesztve ]

(#5173) bigdady válasza pescara (#5172) üzenetére


bigdady
nagyúr

senki nem használ ingyenes ezek szerint? :DDD

(#5174) pescara válasza bigdady (#5173) üzenetére


pescara
aktív tag

En hasznaltam, de egy uj film nema lett. Es akkor itt mondtak az olvtarsak, hogy az ujabb formatumokat nem tamogatja. De miert olyan nagy osszeg az az 1-2 euro? Siman megeri.

(#5175) bigdady válasza pescara (#5174) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gondoltam hátha.

(#5176) erdoke válasza bigdady (#5175) üzenetére


erdoke
titán

nPlayer univerzális, egy fizetéssel megy iPaden és iPhone-on is.

A legjobb aláírás a héten

(#5177) HIJ válasza bigdady (#5175) üzenetére


HIJ
őstag

Nekem most az ACE player free van. A hétvégén belefutottam pár mkv -ba aminek nem volt hangja, de időközben frissítettek és most jó :)

(#5178) bigdady válasza HIJ (#5177) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi

(#5179) csokoládé13 válasza powerup2 (#5155) üzenetére


csokoládé13
tag

Ez a jelenség nálam a 6.1.3. óta létezik, szóval vagy bug, vagy feature. Talán valami energiatakarékossági buznyák... de inkább bugnak tűnik.

(#5180) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék iPad-re egy jól használható videó lejátszóalkalmazást. Kezelje a .mkv-t is (hanggal együtt!).

Köszönöm a tippeket előre is!

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#5181) vans? válasza viktorhmv (#5180) üzenetére


vans?
őstag

nPlayer.

hábm bábm

(#5182) bigdady


bigdady
nagyúr

Ha egy itunes-szon használnék iphone-t és ipadet akkor kell külön apple id?
Nem akarom össze vissza rakosgassa szinkronizálja egymást a két eszköz. Hogy csináljam hogy különálló legyen? :R

(#5183) Ragnar95 válasza bigdady (#5182) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem kell külön Apple ID, csak szedd ki, hogy új alkalmazások automatikus átvitele és az iCloud szinkronizációt se állítsd be rajtuk, így mindkettőre csak az kerül rá, amit te szeretnél, hogy rákerüljön :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5184) bigdady válasza Ragnar95 (#5183) üzenetére


bigdady
nagyúr

Es ha iPhone t szeretnem ha szinkronizalna? Teljesen más alkalmazásokat akarok használni

(#5185) Ragnar95 válasza bigdady (#5184) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor iCloudnál másik ID-t kell használnod, ha nem akarod, h a jegyzetek, naptár, névjegyek azinkronban legyenek, de iCloud.comról elérhetőek legyenek.
Az appoknál nincs gond, kiszeded a pipát onnan, ahol írtam és használhatsz 1 Apple ID-t, mindkettőre csak azok az appok fognak felkerülni, amiket te rájuk raksz

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5186) bigdady válasza Ragnar95 (#5185) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kosz

(#5187) Stef@N


Stef@N
tag

Újabb fejlemény:

a 3. cseredarabba akkora retek volt az üveg alatt, hogy azt már el se hoztam, jön a 4.

Kérdés: mikor kaphatnék végre egy újat? Nekem ez a sok utazási költség hol fog megtérülni? Egyáltalán járt már valaki így? :D

Hihetetlen, hogy egy prémium márkánál ilyen előfordul, hogy 3-ból 3 termék rossz. Főleg azt nem értem, hogy állítólag a refurb darabok sokkal több teszten átesnek mint az újak, a forgalomba helyezés előtt. Akkor, hogy az ********** (isten nyilába) küldenek egy olyan cseredarabot amiben 5m messziről is látszik a kosz az üveg alatt?

(#5188) BroCreSt válasza Stef@N (#5187) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Nem újra cserélik, ha meghibásodik, hanem valami felújítottra, ha jól értem?

[ Szerkesztve ]

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#5189) Stef@N válasza BroCreSt (#5188) üzenetére


Stef@N
tag

Nem sajnos... Egy felújított kapsz, amit más régebben visszavitt hibásan. Abban cserélik a hibás alkatrészt, kap egy új aksit és burkolat, új sorozatszámot és újra forgalomba helyezik.

Nekem az új amit először visszavittem és amit eredetileg boltban vásároltam 2013 2. heti volt. A 2. cseredarab 2012. 41. heti volt...

[ Szerkesztve ]

(#5190) Ragnar95 válasza Stef@N (#5189) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"Természetesen" senki nem fogja megtéríteni neked az utasítási költséget, mivel arról nem a kereskedő tehet, hogy te hol laksz és mennyire van tőled a legközelebbi szerviz... :U
Amúgy elég peches voltál akkor eddig iPadek terén, mondjuk egyből kellett volna adniuk másikat cserekészüléket vagy vissza a régit, hogyha rossz volt a cserekészülék is szerintem....De én egyből beírtam volna ezek után mondjuk a panaszkönyvbe + lassacskán ideje lenne fogyasztóvédelemhez fordulni, bár igazából valószínűleg sajna nem tudnának ők se semmit tenni :( Viszont következőnek másik szervizbe vinném cseréltetni a készüléket, ha már 3 van...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5191) BroCreSt válasza Stef@N (#5189) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Érdekes! :F

Kb. 2 hónapja voltam az Andrássy úti iStyle-ban, a szervizben várakoztam, előttem volt ott egy ipse, vitt be egy iPad-ot, mert elromlott.
Mondták neki, mivel nem a 3 napon belül hibásodott meg, így azonnal nem tudnak adni újat,
(mert azon csinálta a fesztivált, hogy neki már pedig most kell egy új)
hanem meg kell rendelniük, ami 2-3 nap.
A szervizes mondta, teljesen újat kap, fóliázottat, csak a tartozékok nem lesznek bent.
Kezdett már idegesíteni, mert majdnem fél órát tökölt, meg annyi hülye kérdést feltett, hogy biztos hogy újat kap, stb..
Már ott mögöttem is fogták a fejüket a várakozok.

Akkor átbas....?

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#5192) Stef@N válasza Ragnar95 (#5190) üzenetére


Stef@N
tag

Persze a kereskedő nem tehet róla, hogy én hol lakom, de arról már tehet, hogy nekem negyedszerre kell autókáznom 40 km-t.

Panaszkönyv + fogyasztóvédelem. Nos, ezen én is agyaltam egy picit, de nem látom értelmét.

Nekem az az egyedüli bajom, hogy bemegyek leadom, aztán várok 3 napot mire megérkezik az új és az is sz*r. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem lehet ezt úgy megoldani, hogy egyből cserélik egy újra. Kibontjuk megnézzük, ha az is rossz kibontunk egy másikat és így tovább.

(#5193) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Ha a héten végre visszaérkezik a válasz az Edigital-ba az Apple-tól, hogy a 3 napon belül meghibásodott iPad, cserélhető, akkor kérhetem a pénzvisszafizetést is?

Egyébként nekem ez még "csak" a második, ami 3 napon belül befuccsolt.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#5194) Stef@N


Stef@N
tag

Üdv a clubban :D

(#5195) BroCreSt válasza Stef@N (#5194) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Inkább kihagytam volna! :D

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#5196) bigdady


bigdady
nagyúr

ipad tölt pc usb-ről?Vagy csak nekem nem?

(#5197) bigdady válasza HIJ (#5177) üzenetére


bigdady
nagyúr

nem találok ace player free-t :F

bocs lejárt a szerk

[ Szerkesztve ]

(#5198) bartimre88 válasza bigdady (#5196) üzenetére


bartimre88
tag

Elvileg nem, de gyakorlatilag mégis. Erre én is rákérdeztem már a legelején. A válasz egyszerű: az USB port nem tud leadni olyan árramerősséget, ami az iPadnek eléglenne egy normális töltődéshez, viszont mégis tölti, bár ezt nem írja ki. Én az első teljes töltésemet 48 óra alatt végeztem el USB-ről ;))

Üdv., Imre

(#5199) Ragnar95 válasza bigdady (#5196) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Feloldott kijelzőnél alapból nem, csak lezártnál, de hihetetlenül lassan, viszont ezzel a programmal megoldható, hogy normális sebességgel töltsön USB-ről is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5200) @matthew@ válasza bigdady (#5196) üzenetére


@matthew@
őstag

Én ha rádugom a gépre egy 10-15 percre, amíg zenéket teszek rá fel, addig olyan 1, esetleg 2 %-ot megy feljebb, de nem nagyon segít rajta.

Ragnar95 Az a progi amúgy nem rongál semmit sem a készülékben?

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.