Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) klayton#1 válasza @matthew@ (#5450) üzenetére


klayton#1
tag

Megtettem, elvileg rosszul van feltüntetve a lapon, és nem is gyárt a cég magyar nyelvű iPad billentyűzetet. Most felmerül a kérdés, hogy valaki ismer-e ilyen jellegű terméket magyar kiosztással. :)

(#5452) @matthew@ válasza klayton#1 (#5451) üzenetére


@matthew@
őstag

Ha a Logitech nem csinál, akkor a többi, sufni kínai ebay-en fellelhető tok sem lesz magyar, így ilyen tokos billentyűzet magyar kiosztással nem lesz :(

Matthew 24:42

(#5453) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok, vett már valaki AppleCare-t?
Meg lehet úgy is venni, hogy pl. a gari lejárata előtt pár nappal?
Azaz így még 1évvel plusz kitolódik.

(#5454) agabe válasza szijartg (#5453) üzenetére


agabe
addikt

meg lehet, es kitolodik.

(#5455) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Na várni már nem fogok, így veszek a héten egy iPad 4-et. Az lenne a kérdésem hogy tudtok olyan tokot ajánlani amibe az iPad-et felülről lehet bebújtatni?

Az a baj hogy sok negatívot olvastam Smart Case/Cover-al kapcsolatban. Mégpedig hogy kikezdi az iPad szélét, illetve hogy kidörzsöli.

iPhone 13 Pro Max

(#5456) Ragnar95 válasza jozsi252 (#5455) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Smart Case nem dörzsöli ki egyáltalán a hátlapot, nekem már lassan 1 éve van az iPaden, de semmi baja nincs a hátlapnak tőle :N

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5457) jozsi252 válasza Ragnar95 (#5456) üzenetére


jozsi252
veterán

Hülye kérdés, de mindig benne van a Case-be az iPad-ed? Ezzel arra akarok célozni hogy mennyire van másabb/rosszabb fogása az iPad-nek a Case-ben, mint Case nélkül?

iPhone 13 Pro Max

(#5458) Ragnar95 válasza jozsi252 (#5457) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, nem veszem ki belőle sosem. Én már megszoktam így, teljesen más fogása van így, vastagabb is tőle az iPad + itt jön elő sajna a 2 rossz tulajdonsáa a Smart Case-nek, az egyik, hogy "élesek" a szélei és egy idő után mondjuk RR3 közben néha vágja az ember kezét, illetve a másik, hogy nem éppen egyszerű levenni az iPadről, így inkább nem is rakosgatom ki-be az iPadet...
De ezen 2 dologtól eltekintve az egyik legjobb tok a SmartCase, nekem nagyon bejött :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5459) jozsi252 válasza Ragnar95 (#5458) üzenetére


jozsi252
veterán

Azmiatt is jó hogy elől hátul is védi az iPad-et, illetve nem utolsó sorban használat közben is védi. Nézegettem én olyat amit a minihez vettem még hogy felülről kell belebújtatni, az nagyon pöpec volt. Bőrtok, belül bársonyos, jól nézett ki nagyon, illetve nagyon jól is védte az iPad-et, amikor nem használtam.

Amúgy az lehetséges szerintetek hogyha ilyen felülről bebújtathatósat veszek, hogy a sok ki be húzgálástól az iPad széle esetleg megkophat? Vagy azért hogyha bársonyos a belseje, ez nem áll fent. Úgy néz ki hogy péntekre lesz meg a 4 így addig kell valamit okoskodnom.

iPhone 13 Pro Max

(#5460) NGA


NGA
addikt

Hogy lehet a videokat mappába rendezni?

(#5461) erdoke válasza NGA (#5460) üzenetére


erdoke
titán

Normális minőségű filmből 2-4 fér rá, nem tudod név alapján megtalálni őket? :))

A legjobb aláírás a héten

(#5462) zeee


zeee
senior tag

Hali

Chat.hu -t lehet valahogy futtatni? A javat nem támogatja a safari.

(#5463) Ragnar95 válasza zeee (#5462) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rover böngésző támogatja a javat elvben
jozsi252: jaja, énis ezen tulajdonságai miatt is választottam at :K nem hiszem, h bármi baja lehetne a bársonyos belsejű toktól az iPadnek

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5464) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

kis segítségre lenne szükségem! ipad 3-ba tettem hipernetes kártyát, pinkód elfogadva, hálózaton regisztrálja, szépen kis is írja bal felsőben h telenor 3g, de amikor netezni akarok, azt mondja, h nincs internet előfizetésem. a kártyát visszatéve a modembe pcn van net. mi lehet a gond? APN elvileg jól van beállítva.

(#5465) Maxximus


Maxximus
őstag

Sziasztok. Létezik iOS-ra dropbox sync progi,mint androidra?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#5466) Luser2000 válasza Maxximus (#5465) üzenetére


Luser2000
addikt

Olyan sajnos nem.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5467) szijartg


szijartg
senior tag

Van valami kis kapu hogy RTL mostrol tudjak vissza nezni dolgokat?
Vagy a SL-nak koszonhetoen ezt elfelejthetem?

(#5468) Tibee86 válasza szijartg (#5467) üzenetére


Tibee86
veterán

Letöltöd az app.-ot, és nézed. Böngészőből nem fog menni.

NGA: A legtöbb app.-ba meg lehet oldani, hogy mappákba rendezd a filmeket.(AVPlayer,CinexPlayer) A gyári videólejátszót még meg se nyitottam soha.

erdoke: Max a 16GB verzióra igaz ez.(ezért nem is kellene soha iPad-ból 16-os.)

[ Szerkesztve ]

(#5469) szijartg válasza Tibee86 (#5468) üzenetére


szijartg
senior tag

Koszi, nem is tudtam hogy van ra kulon app :R

(#5470) erdoke válasza Tibee86 (#5468) üzenetére


erdoke
titán

A héten két filmet szedtem le, az egyik 21, a másik 28 GB...
Persze nem kell ilyen messzire menni, átlagos 1080p mkv 14-15 GB. Ebből is max. 2 fér a 32-esre, 720p-ből a duplája. 2048x1536-on nem fogok 720x380-as avikkal igénytelenkedni. Ezért jó a stream, hálózatról simán nézhető akármennyi 1080p videó.
Nekem iPhone-ból kell a nagyobb tárhely, mert azzal szoktam videót felvenni, majd azt szerkesztgetni. IPadből eddig elég volt a 32-es.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5471) Ragnar95 válasza erdoke (#5470) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk szerintem tök fölösleges 10"-on FullHD filmeket nézni... :U De hát ugye ízlések és pofonok...
Legtöbb filmnél bőven jó az 1-1,5gigás avi is, mivel nem ad annyit a látványvilághoz pluszba a fullhd mondjuk egy vígjátéknál, ami nem olyan pörgős, mint egy sci-fi vagy akciófilm, ráadásul ha mondjuk utazik az ember, inkább visz el 10-15 avi-t mint 2dv mkv-t...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5472) Tibee86 válasza erdoke (#5470) üzenetére


Tibee86
veterán

Én max 720p, amit nézek az iPad-en, de még a gagyibb minőség is elfogadható szerintem ilyen kis képernyőn. Főleg sorozatokat nézek gyengébb minőségben. F1-et nézek max nagyobb felbontásban, de azt is csak muszájból.
iPhone-ból jelenleg nekem elég a legkisebb is, mivel az i4-en a kamera kb dísznek jó csak, fénykép/videó készítésére nem igazán. :D

(#5473) erdoke válasza Ragnar95 (#5471) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem jól látszik a különbség, még akkor is, ha nem feltétlenül érdemes 720p helyett 1080-as cuccokat beszerezni hozzá. Viszont általában nem is a tablet a fő mozizós megjelenítő egy családban, úgyhogy ha már ott az 1080p mese a hálózati tárolón, akkor nyilván azt nézi a gyerek az iPaden. :K

A legjobb aláírás a héten

(#5474) Ragnar95 válasza erdoke (#5473) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nyilván, ha van helyed tárolni 1080p-ben mindent, akkor jobb az, persze :) De én pl utazáskor filmezek csak az iPaden, akkor meg az a fő szempont,h a lehető legtöbb film férjen el rajta nézhető minőségben... :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5475) kondás válasza klayton#1 (#5447) üzenetére


kondás
tag

Gondold meg kétszer,nemrég néztem egy videót arról milyen felesleges tablethez billentyűzet.Merthogy az egér hiánya miatt folyton érintgetni kell a képernyőt akár van bill akár nincs.

(#5476) Ragnar95 válasza kondás (#5475) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez így van, de ettől még sokkal gyorsabban lehet írni rendes billentyűzettel, ami hosszú szövegek esetén, illetve ha sok speciális karaktert kell beírni (pl programozáskor), nagyon hasznos lehet :K
Én is inkább írok a wireless Apple billel iPaden, ha valami hosszabb szöveget kell begépelni

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5477) Maxximus válasza kondás (#5475) üzenetére


Maxximus
őstag

iPad-hez nem lehet BT-s egeret használni? Androidos (Galaxy Tab) lehet..(excel-es szerkesztéseknél szeretem, mert könnyebb eltlálni a cellát amikor bele írnék) :F

iPad-en is jól jönne ez amikor a CloudOn-on office-zek.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#5478) Ragnar95 válasza Maxximus (#5477) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem lehet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5479) Maxximus válasza Ragnar95 (#5478) üzenetére


Maxximus
őstag

szuper :(( ,köszi.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#5480) jozsi252 válasza Ragnar95 (#5476) üzenetére


jozsi252
veterán

Ezt a bill-t szoktad használni? Esetleg lehet olyan kompatibilis wireless billt venni ami nem 20k-ba kerül, hanem csak a fele pl?

iPhone 13 Pro Max

(#5481) Ragnar95 válasza jozsi252 (#5480) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, ezt. Van sok féle bluetooth bill, ebayen vannak olcsóbbak is, én azért ezt használom, mert ez már megvolt amúgy is géphez, így ha kell, tudom használni iPaddel is :D Amúgy ez is csak 13k volt használtan :DDD :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5482) jozsi252 válasza Ragnar95 (#5481) üzenetére


jozsi252
veterán

Na akkor lehet keresek használtan 1 jót.

Az lenne még a kérdésem hogy van az Apple ID-m alatt pár száz App ami eddig le volt töltve. Csak most nemrég ssd csere volt, és elveszett minden app, de a fontosabbakat letöltöttem az iTunes-ba az ssd csere után, amit pl sokat használok. Viszont lehet hogy van olyan amit megvettem ( játék ) de még nem szedtem le. Látom pontosan a Purchase history alatt hogy miket vettem meg eddig, de van arra lehetőség hogy az accomon levő összes app letöltődjön a mostani iTunes-omba?

Aztán ami fölösleges azt kézzel törlöm. Azt tudom hogy az adott eszközön van erre lehetőség, tehát hogy rámegyek az App Store-ra majd Updates alatt Purchased, és ott szépen kijelez minden egyes appot ami nincs a telefonon rajta, illetve ami rajta is van, de ezt valahogy a gépen iTunes-on belül nem lehet megoldani?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#5483) Ragnar95 válasza jozsi252 (#5482) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gépen is van az iTunesban Purchased fül. Rámész,h iTunesStore és a Quick Links alatt ott lesz, hogy Purchased, ahonnan le is tudod tölteni a megvásárolt appokat elég gyorsan, 1-1 kattintás az egész apponként :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5484) jozsi252 válasza Ragnar95 (#5483) üzenetére


jozsi252
veterán

Ó a fenébe, csak a szemem nem verte ki. Köszönöm :R

Már csak valami jóféle kis tisztító löttyöt akarok nézni, mert iPhone-hoz SGP LCD Cleaner-t használok, viszont ez kis pöcs 7ml-es kiszerelés.

Van itthon monitorra Victoria gél, de azt meg próbáltam a minin még régen, és összemaszatolja. Gondolom valami optikusok környékén kell szétnézni ott vannak jóféle ilyen tisztító löttyök.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#5485) szijartg válasza erdoke (#5470) üzenetére


szijartg
senior tag

Mi ez a progi?

(#5486) HardRic válasza jozsi252 (#5484) üzenetére


HardRic
addikt

Írisz szemüvegtisztító löttyel takarítom le néha, az nem rossz.

(#5487) NGA válasza erdoke (#5461) üzenetére


NGA
addikt

Had döntsem el én. Pl sok kis pár perces videó is lehet rajt, mint pl egy sorozat részei, vagy gyerekről kis videók, vagy pl videoklippek. Rengeteg film van, ami még 720p-ben sem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#5488) erdoke válasza szijartg (#5485) üzenetére


erdoke
titán

Amivel 1080p-t streamelünk? Az nPlayer.

(#5487) NGA
Persze, döntsd el, mi jó neked. :K
Apropó, a rajt egy egészen más szó, mint a rajta, ne keverjük a kettőt.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5489) cdl válasza erdoke (#5488) üzenetére


cdl
senior tag

A különböző kódulásu hangokat gond nélkül lejátsza ez a progi?
Vennék egy lejátszó progit, ami megbírkózik (dts, ac3) hangformátumokkal is, így a popiról is tudnék lejátszani+ha rátöltenék az ipadra jó minőségü filmeket, azzal se akadjon gondja.

(#5490) dugesz77 válasza jozsi252 (#5484) üzenetére


dugesz77
őstag

Victoria gyárt sima pumpás tisztító folyadékot is . 250 ml-es Screen Cleaner néven. Nekem nagyon bevált,alkoholmentes,antistatikus "fólia barát". Folt mentesen szárad.

(#5491) NGA válasza erdoke (#5488) üzenetére


NGA
addikt

Dunántúli vagyok, itt ahol élek, gyakran használjuk a rajt-ot is. Azt is mondjuk pl, hogy "rajt van a papíron az aláírás". Ha neked nem tetszik ahogy írok, akkor légyszi ignorálj.

[ Szerkesztve ]

(#5492) NGA válasza dugesz77 (#5490) üzenetére


NGA
addikt

Nedves wc papír tökéletes, Aldi

(#5493) erdoke válasza cdl (#5489) üzenetére


erdoke
titán

DTS-t most vették ki szinte minden lejátszó appból licenc problémák miatt, nem tudni, hogy lesz-e rá megoldás, és ha igen, mikor. AC3 és egyebek működnek.

A legjobb aláírás a héten

(#5494) tomi5244


tomi5244
őstag

Érdemes megvenni a magyar app ajánlót? A magyar appok többsége fizetős, vagy azért akad ingyenes is? :)

(#5495) MortalVenoM válasza MortalVenoM (#5464) üzenetére


MortalVenoM
tag

van valakinek ötlete? :R

(#5496) meke


meke
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 3G-s iPad 3. a napokban jár le a hivatalos 1év garancia. Eddig hibátlanul működött, soha semmi baja nem volt, érdemes venni + 1 év garanciát rá szerintetek? Előjöhet meg valami hiba esetleg? Tudom nem vagytok jósok, inkább 1 éven túli meghibásodásos tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

köszönöm

(#5497) Ragnar95 válasza meke (#5496) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem gyakoriak a meghibásodások, tehát valószínűleg fölösleges lesz a +1év gari, de ha mégis elromlik valami, akkor elég jól fog jönni, mivel drága a javítás. Neked kell mérlegelned, hgy megér-e annyi pénzt a plusz 1 év biztonság.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5498) V.Stryker válasza meke (#5496) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hol vennéd és mennyiért? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5499) meke válasza V.Stryker (#5498) üzenetére


meke
csendes tag

online, vagy hivatalos eladónál üzletben. 25ezer

[ Szerkesztve ]

(#5500) meke válasza Ragnar95 (#5497) üzenetére


meke
csendes tag

Köszönöm, agyalok még :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.