Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) consono válasza smc (#45950) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem, ha júniusban új iPadOS-t is mutatnak be, akkor nem lesz új hardver májusban...

"In God we trust. All others must bring data"

(#45952) ittakary válasza consono (#45951) üzenetére


ittakary
nagyúr

volt hogy WWDC-n is mutattak már be hardvert, szóval simán lehet ez is

(#45953) consono válasza ittakary (#45952) üzenetére


consono
nagyúr

Azt esetleg el bírom képzelni....

"In God we trust. All others must bring data"

(#45954) BB9000


BB9000
senior tag

Sziasztok!
Az alany egy első generációs Ipad Air. (2013-as) Tudtok valami trükköt arra, hogy hogyan tudnám ismét használható sebességre gyorsítani? Hardveresen tökéletes, az akksija is, az üzemidő is, csak a használhatatlanság szintjére lassult. IOS Downgrade-del visszahozható lenne a sebessége?

(#45955) Alex91 válasza BB9000 (#45954) üzenetére


Alex91
félisten

Erdemes sokat sulyzozni, hogy az iPadet eldobva hasznalhato sebessegre tudd gyorsitani...! ;]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45956) btudos válasza BB9000 (#45954) üzenetére


btudos
veterán

11 éves eszköztől vársz használható sebességet.

Ha az Apple adna is módot a downgrade-re, akkor is csak azt érnéd el vele, hogy az iPad gyorsabb lenne, de cserébe semmit nem tudnál telepíteni rá, aminek modern iPadOS a követelménye.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#45957) BB9000 válasza btudos (#45956) üzenetére


BB9000
senior tag

Semmi extrát nem akarok rá telepíteni, webes böngészésre viszont használnám. Teljesen jól használható volt egészen addig, amíg nem jöttek rá az újabb és újabb IOS verziók.
A megjelenése óta eltelt 11 év nem indokolja azt az irdatlan belassulást, amit tapasztalok.
A "dobd ki", "használd ajtókitámasztónak", jellegű tanácsokat köszönöm, de sokra nem megyek velük.

(#45958) consono válasza BB9000 (#45957) üzenetére


consono
nagyúr

Mást pedig nem nagyon fogsz tudni csinálni vele. Az elmúlt 11 évben a weboldalak is meghíztak, több az aktív kontent, nem bírja a régi CPU meg a kevés RAM..

"In God we trust. All others must bring data"

(#45959) smc válasza consono (#45958) üzenetére


smc
addikt

No meg a böngészők sincsenek már frissítve, nem képesek megjeleníteni a modernebb weboldalakat. Volt egy köröm ezzel egy 2008-as imac-kel. :)
Meg most került hozzám egy iphone 5c és egy iphone 6 is. A 6 még egész jól működik, nem láttom olyan oldalt amit ne hozott volna be.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#45960) consono válasza smc (#45959) üzenetére


consono
nagyúr

Persze, az is, meg a certificate-ek sem frissülnek, sajnos az ilyen régi eszközöket el kell engedni...
Másrészről meg én is töröm a fejem, hogy akarom e az iPad 8 gen-t tovább frissíteni OS szinten, vagy sem. Már az elmúlt két főverzió váltás sem hozott nagyon olyant, ami hiányozna, ha nem lenne...

"In God we trust. All others must bring data"

(#45961) Shame21 válasza BB9000 (#45954) üzenetére


Shame21
csendes tag

Sajnos ez ilyen. Androidnál 2 év után megszűnik a támogatás apple 6 évre kitolta idén az ios 17 még kijött az XR-re de még csoda hogy műkszik. Sajnos az ipad air be a telók procija van az meg 5-6 év után gyenge lesz meg melekszik gyorsan meríti az aksit stb. Ipad-ből csak a pro éri meg azok húzzák sokáig főleg majd az m procisak azok bivajak szerintem az húzza majd 10-11 évig. Ott a 2017-18-as modellek a mai napig gyorsak. A céges air-ünk amiben a12 van 3. genes és csuma szar a sima 9 genes ipad a13-al ezerszer jobb. Szóval sajnos az air véleményem szerint bazi sza konstrukció lett még az új m1-es air-re is sok a panasz. Ahogy olvastam fórumokat. A mini-k jók, a simák meg a pro-k szerintem.

(#45962) BB9000 válasza Shame21 (#45961) üzenetére


BB9000
senior tag

Az Air szériáról nekem nincs rossz véleményem, az utódja is egy Ipad Air lett, de az már az 5.generációs, M1-es procival szerelt változat. Egyenlőre semmi gond nincs vele.
Ha egyszer lesz rá időm, megpróbálom visszatenni a régire az IOS 8-ast, az itt leírtak alapján. A tapasztalataimmal majd jelentkezem.

(#45963) kchris78 válasza Shame21 (#45961) üzenetére


kchris78
veterán

a sima ipadekkel az a gáz hogy amikor megjelentek akkor is több éves proci volt bennük és kevés memo...

(#45964) Alex91 válasza kchris78 (#45963) üzenetére


Alex91
félisten

De legalabb koltseghatekony :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45965) hadaway74


hadaway74
tag

Jó reggelt. Segítséget kérnék. Ipadon van sok könyvem. Hogyan tudom úgy letölteni hogy internet nélkül is tudjam olvasni.
Köszönöm szépen.

megyek mert jövök.

(#45966) SharpSA


SharpSA
veterán

iPad Mini 6-hoz használ valaki valamilyen billentyűzetes tokot? Tudtok ajánlat jófélét, amely jól használható?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#45967) N@idia


N@idia
őstag

Sziasztok!

Vettem a napokban, egy Ipad Pro 11" 2018-as modelt nem mai darab, de arra amire használni akarom, arra igazából teljesen jó.
Egyetlen kérdésem lenne, hogy melyik magic keyboardot érdemes venni hozzá ? Tudom, hogy erre a célra ott a gyári, de annyit nem szeretnék érte adni, ezért valami alternativ megoldás lenne a jó.
Amit én néztem ki erről túl sok infóm nincs és nem is tudom megér-e ennyit :F [link]
Esetleg van aki tud hasonlót ajánlani ?

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#45968) Shame21


Shame21
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék venni egy ipad-et és hardveraprón sokan hírdetnek úgy hogy aktiválástól 1 év gyári apple gari. Ez hogy működik? Értelem szerűen itt nincs számla meg 250 ezer feletti vásárlásnál a 3 év gari amit előírnak itthon. Szóval ha van egy ilyen kütyüm számla nélkül 1 év apple garival akkor ha pl. baja lesz értrlem szerűen olysn baja amire vonatkozik a garancia, akkor mi a teendő hova kell vinni hogy intézik a garit ilyen esetben. Mert iphone-on is van ilyen menüben ugye ott van hogy appple care és jótállás 1 év. De mivel telekomnál vettem 250 fölött 3 év a gari baja lesz 3 éven belül ott a számla viszem a T-be. De ha nincs számla és csak ez az 1 év van amit az apple ad akkor 1 éven belül hova kell vinni és ki intézi ezt ha nincs számla csak az ipad írja, hogy 1 év. Mondjuk még 1 apple termékenmel se volt gond se 1 éven se 3 éven belül se. 2010-be vettem az első iphone-om. Asszem 5 évre rá a kövit majd 2021-ben a mostanimat amiben még simán van 3 év a cseréig. Meg van 1 ipad mini 2 retina-m azt nem használom már de az is műkszik még. Szóval sose volt még baja egyik apple cuccomnak se gari időn belül, de ha lenne akkor így ha csak 1 év apple gar van rá mi a teendő vele. Köszi előre is a segítséget.

(#45969) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

Bluetooth billentyűzeten gondolkodom, konkrétan Logitech k380 a kiszemelt. Megfelelően működik, nincs vele probléma?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#45970) VD válasza Shame21 (#45968) üzenetére


VD
őstag

Apple oldalán támogatás alatt a javítás [link]
Hivatalos Apple szervizbe viheted. Amíg a menüben ott a jótállás addig nem kérnek mást. Nekem iPhone 12 mini-n halt meg a bekapcs gomb 11 hónaposan. Almárium-ba vittem. Megnézték. Látták, hogy garis. Valós. A hiba. Elküldték az Íreknek. 3 nap múlva kaptam a cserélt telefont.

(#45971) tigerjoco


tigerjoco
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy melyik tabletet lenne érdemes venni? Sima Ipad 256GB verzió, vagy ipad air 64Gb? Általános használatra kellene, de jó lenne ha minél időtálóbb lenne. Sajnos az anyagiak miatt vagyok kénytelen kompromisszumra adni a fejemet, egyébként az air 256GB-s verzióját venném.

(#45972) Cyberbeni válasza tigerjoco (#45971) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Alap felhasználásra én az egyel régebbi sima iPadet venném, mert a home gombos touch id megbízhatóbban működik a kikapcsoló gombosnál.

(#45973) consono válasza Cyberbeni (#45972) üzenetére


consono
nagyúr

Én még a modernebb design miatt az újat :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#45974) f_sanyee válasza tigerjoco (#45971) üzenetére


f_sanyee
senior tag

sima ipad, de nem a régebbi, hanem az új, azon legalább usb-c van. a tárhely elég felhasználásfüggő. ha nem akarsz játékokat, filmeket, képeket, etc tárolni, akkor a 64 is elég lehet. az enyémen 64-ből 32 szabad, de 1-2 nem használt app takarítása után még szabadulna fel hely...

(#45975) smc válasza smc (#45950) üzenetére


smc
addikt

Május 7. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#45976) tigerjoco válasza f_sanyee (#45974) üzenetére


tigerjoco
tag

a feleségemnek lesz, ő meg kb csak netezésre és streamingre használná. Esetleg néha 1-1 játék, de nem igazán van igény rá. Ha a 64 GB-t venném nyilván vennék, hozzá egy külső adattárolót. Csak azt szeretném ha még 5-6 év múlva is használható lenne, azért kérdeztem, hogy melyiket érné meg megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#45977) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok!

Van egy leselejtezett Apple ipad Pro A1709 készülékem. Nem működik a háttérvilágítás, így a munkahelyemen megválnak tőle, de úgy gondoltam, ha érdemes lenne megjavíttatni, akkor szánnék rá egy kis összeget.

Elvileg vizet kapot, azért ment el a háttérvilágítás. Megvilágítva a kijelzőt, látszik a kép, az érintője is tökéletesen működik és nagyon szép megvigyázott állapotban van. Szerintetek érdemes lenne javíttatni és ha igen, kb. mennyibe kerülne és Budapest, Gödöllő környékén hova lenne érdemes bevinni? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#45978) smc válasza atti1848 (#45977) üzenetére


smc
addikt

Vízkárnál: Árat csak bevizsgálás után tudnak mondani, aminek szintén költsége van, de a javítás olyan is lehet, hogy nem sikerül, mivel vízkár esetén az oxidáció elérheti a panel mélyebb rétegeit is és károsíthat olyan nehezen beszerezhető alkatrészeket a panelen amik csak fő alkatrész cserével javíthatóak, ez azt jelenti hogy egy kis pucolástól egészen alaplap + kijelző csere is lehet könnyen a dologból. A legtöbb szerviz nem is szeret éppen ezért panel javítással foglalkozni, hanem egyből kapsz egy árajánlatot minden érintett alkatrészre. Ha szét tudod szedni és látsz kivehető oxidációt az alkatrészeken akkor azt lehet pucolgatni valamilyen elektronikai tisztítószerrel (PCC). Persze előtte akku lehúz és lehetőleg a kijelző rétegei közé ne folyjon mert azt cumi kiszedni és foltos lesz tőle a kijelző. Ha szerencséd van csak összezárt valamit az oxidáció, ha nem akkor meg is sütött dolgokat. :)

Most nézem, hogy egy 2017-es proról beszélünk, azért arra már sokat nem költenék így 9 év távlatában, mert bár kétségtelenül használható még sok mindenre, de az akkumulátor is gyengülhetett bőven, illetve a készülék teljes értéke igencsak alacsony lehet a javítás költségéhez képest.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#45979) Shame21 válasza VD (#45970) üzenetére


Shame21
csendes tag

Szuper köszi szépen, így azért már bizakodóbb vagyok ezzel kapcsolatban. Általában ha valami anyag vagy szerelés hiba van az 1 év alatt jelentkezik, ha nem akkor meg 5 év után se lesz baja😂

(#45980) Shame21


Shame21
csendes tag

Most már hivatalos a május 7. És online eseményen mutatják be az ipad air-t meg az ipad pro-t és az új apple pencil-t.

(#45981) lugosi válasza Shame21 (#45980) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

iPad miniről nincs hír?

(#45982) Malfroy válasza Shame21 (#45980) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Elképzelhető hogy kijelző méret növekedés is lesz?

(#45983) smc válasza Malfroy (#45982) üzenetére


smc
addikt

Elképzelhető.

;]

De nem valószínű:
"A DSCC elemzője szerint az iPad Pro 11"-es OLED kijelzőit a Samsung szállítja, és technikai akadályba ütköztek két képernyőréteg összeillesztésekor, ezért a vártnál kevesebb komponenst tudnak szállítani május végéig, így ebből a variációból szűkösebb lesz a kezdőkészlet. Az LG viszont problémamentesen szállítja a kívánt mennyiséget az iPad Pro 12.9" esetében, így nem várható készlethiány. Az új tabletek Apple M3 chippel és iOS 17.5-tel várhatók, de érkezhet Apple M2-es iPad Air, illetve új Magic Keyboard és Apple Pencil is."

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#45984) Shame21 válasza lugosi (#45981) üzenetére


Shame21
csendes tag

Azt nem rebesgették. Ott max jobb proci kerül bele és év végére ígérik, de lehet meglepetésként bemutatják májusban, de azt kétlem.

(#45985) Shame21 válasza Malfroy (#45982) üzenetére


Shame21
csendes tag

Elvileg anno volt róla szó, hogy oledből kicsit nagyobb kerül bele 11.1 és 13 de ez nem 100%.

(#45986) Malfroy válasza Shame21 (#45985) üzenetére


Malfroy
aktív tag

15” jó lenne már oled-el. :)12.9 et Használok már több éve, hamar meglehet szokni és kicsi már..

[ Szerkesztve ]

(#45987) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

9. Genes ipaden jelenleg 16-os OS fut. Érdemes 17esre frissíteni?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#45988) Rage47 válasza zedok (#45987) üzenetére


Rage47
veterán

sztem nem

(#45989) consono válasza zedok (#45987) üzenetére


consono
nagyúr

Nem igazán ad hozzá semmit az újabb OS...

"In God we trust. All others must bring data"

(#45990) kchris78 válasza Malfroy (#45986) üzenetére


kchris78
veterán

szerintem ez már extrém lenne... ezt le lehet venni abból is hogy a 12.9-esek nem tudom mennyire eladhatóak de hogy használtan kb olcsóbbak mint a 11"-osok azt sokszor láttam a hardverapron.. Szerintem ez azért jelzi azt hogy ezekre azoknak van szüksége akik újonnan veszik :).

[ Szerkesztve ]

(#45991) ittakary válasza kchris78 (#45990) üzenetére


ittakary
nagyúr

persze ... 12.9 olcsóbb mint a 11 :D :D :D :D :D

akkor a 15"-ért már nekem fizetnének hogy elhozzam, nem?

(#45992) Malfroy válasza kchris78 (#45990) üzenetére


Malfroy
aktív tag

bocsi, de ez hülyeség amit irtál, nem olcsóbb normális helyzetben. semmi extrém nincs amúgy egy 15" tabletbe,aki nem egérmozit akar,az megveszi. samsungnak is van évek óta majdnem akkora méretben.(s9 ultra)

[ Szerkesztve ]

(#45993) timelord1987 válasza lugosi (#45981) üzenetére


timelord1987
őstag

Szerintem majd október környékén mutatják be a sima iPad-el együtt.

(#45994) kchris78 válasza ittakary (#45991) üzenetére


kchris78
veterán

nem ennyire durván de amikor bő fél éve vettem egy 2021 11" pro-t (az első M1) akkor sokat nézegettem nagyon az ajánlatokat, nagyon széles spektrumon mozogtak az árak.. és igen, nem vezettem ár-naplót hogy melyiket mennyiért láttam de volt olyan hogy felkiáltottam hogy végre! aztán néztem hogy ja, 12.9-es nem 11-es... aztán a jófogáson akadtam egy 3 év garis cellularra aki ELADNI akarta nem pedig árulni annak megfelelő árazással. Azért egy használt eszköznél a kereslet a meghatározó ami dinamikusan alakulhat, nem pedig az hogy hogy árazza be a kereskedő.

(#45995) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Vásároltam egy iPad mini 6-ot.
Szükségem lenne rá valami tokra, ami ütésálló és nem karcolódik benne az iPad + egy üvegfólia, aminél nincsen kivágva a kamera.

Valaki tud mondani olyat ami már bevált?

(#45996) lugosi válasza timelord1987 (#45993) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, akkor majd meglátjuk.

(#45997) Drenadar válasza Malfroy (#45992) üzenetére


Drenadar
veterán

de akkor már egy 17es is... vagy 20-as, 24 es... és hipp hopp a 55 colnál tartunk :D

de ez csak elméleti agyszülemény.

Akik a termékeket csinálják bőőőven nem saját véleményre mennek, hanem piackutatásra, elemzésre, egy termékfejlesztés elég sokba kerül, és számolniuk kell a megtérüléssel, hiszen üzlet :) és így is van hogy bele buknak termékekbe.

(#45998) ittakary válasza Drenadar (#45997) üzenetére


ittakary
nagyúr

lasd az iPhone Mini-t

(#45999) consono válasza ittakary (#45998) üzenetére


consono
nagyúr

Ami az elmúlt évek legjobb telefonja volt, szerintem :)

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.