Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) nTom


nTom
aktív tag

amiket az üzletekben árulnak azok "android ww" verziók?
digiprime.hu -n nincs, pedig vettem volna

(#502) Prien válasza nTom (#501) üzenetére


Prien
addikt

Szia itt is! :) Személyesen nem lehetséges megnézni? Óvatosnak kell lenni, mert a kínai piacra szánt telefonra is fel tudják dobni a world wide szoftvert, de attól még neked nem lesz 800 MHz -es LTE...

A kevés is több a semminél.

(#503) R4E/B


R4E/B
tag

Sziasztok srácok!

Hamarosan ASUS ZenFone 2 (ZE551ML) Z3580 (2.33GHz) 4/64GB tulajdonos leszek. Én a mai napon innen rendeltem meg: digiprime.hu webshop. :)

Várom nagyon mivel fél éve készülök rá illetve az ASUS Fonepad Note 6 mellé kell még egy, de ez lesz az utolsó amit veszek telefont, mert a gépet sajnos hanyagolom már 1 éve. Videokártya lesz a következő, de persze a telefonhoz az összes megjelenő kiegészítőit megfogom venni. :)

Üdv,
R4E/B!

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#504) nTom válasza Prien (#502) üzenetére


nTom
aktív tag

felvettem a kapcsolatot a bolttal, de mivel nincs telefon készleten, ezért nem tudtak válaszolni a kérdésre.
Ennyit, amit kérnek érte, még kifizetnék(120e). A többi bolt 130-tól árulja, ez már hatáérték, a közelben lenne MM, ahol meg tudnám nézni 140e, annyit nem adok érte.

(#505) ATM_automata válasza nTom (#504) üzenetére


ATM_automata
őstag

Azért azon gondolkodj el, hogy a 10.000.-Ft mínusz miatt érzett boldogságod nem fog addig tartani, míg az a szomorúság, ami az után lesz, hogy kiderült, ennyin múlt a 2 év garanciád...szóval csak óvatosan a beszerzési forrás megválasztásával.

What else?

(#506) Prien válasza nTom (#504) üzenetére


Prien
addikt

Mivel ez nyitóár, jó eséllyel süllyedni fog még az ára jócskán. Ha nem sürgős...

A kevés is több a semminél.

(#507) nTom válasza ATM_automata (#505) üzenetére


nTom
aktív tag

2 év garit írnak hozzá

(#508) ATM_automata válasza nTom (#507) üzenetére


ATM_automata
őstag

Az is oda van írva, hogy ASUS szervizben? Mert simán lehet bolti garancia is, amit a boltot üzemeltető kft bedőlése vagy jogutód nélküli megszűnése esetén a hajadra kenhetsz.

Nem ide tartozó téma, de érdemes egy kis figyelmet szentelni neki.Mielőtt megvettem a Zenfone 2-t, majdnem vettem LG G3-at, mivel a régi telefonom teljesen megdöglött. Irány az Árukereső, ohh, mondom tök szuper, már 80K-ért van, annyiért a hülyének is megéri. Emag 110K, T-nél 120K, Edigitálban is 140K...de mondom azért az nem reális, hogy ennyi pénzért tényleg oda is adják. Elkezdtem telefonálgatni, felhívtam az első 15 céget az árukeresős találati listán. Kérdésemre, hogy LG szakszervizes garancia van-e a készülékre mindenhol az volt a válasz, hogy bolti garancia van rá. Amikor elkezdtem feszegetni a témát mindenhol elég morcosak voltak és ment a hápogás, hogy hát miért nem jó nekem a bolti gar. A második kérdésemre, hogy áfás számlát kaphatok-e mind a 15 cégnél az volt a válasz, hogy nem. Ahol tudtak adni, ott már 120K-lett az ára számlával együtt.

Szóval elég csúnyán megy a sufni gsm boltokban a feketézés. Számla nélkül még a fogyasztó védelemhez se tudsz menni, mert ha olyan hülye voltál, hogy elhoztad a nélkül, akkor vess magadra...tanuló pénz volt.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#509) twollah1976 válasza ATM_automata (#508) üzenetére


twollah1976
őstag

Én szinte ugyan így jártam amikor az első Samsung tabletem (Samsung Galaxy Note 10.1 N8000) vettem volna.
Az árukereső mindenféle fantasztikusabbnáé fantasztikusabb árakat dobott ki.
Amikor meg felhívtam a boltot és rákérdeztem az árra akkor kiderült, hogy az az ár valami light, OEM, anyám kínja box ár, a teljes dobozos készülék minden tartozékkal már elég drága volt és később "súgta" meg valaki, hogy akkor is csak szürke importos a készülék.

A végén majd 20 ezerrel drágábban vettem meg a tabletet, de garantáltan kártyafüggetlen magyarországi Samsung garanciás volt, plusz járt mellé az extra 2 hónap garancia, mert prémium készülék volt.

Aki szeret veszélyesen élni, kockáztatni az vegyen nyugodtan szürke importos készüléket, én már öreg vagyok az ilyen izgalmakhoz.
Főleg egy olyan készülék esetén ami nem pár 10 ezer forintba került.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#510) nTom


nTom
aktív tag

Voip megy rajta gond nélkül? Nekem emiatt kell dualsimes telefon

(#511) ATM_automata válasza nTom (#510) üzenetére


ATM_automata
őstag

Sose próbáltam...

What else?

(#512) twollah1976 válasza nTom (#510) üzenetére


twollah1976
őstag

Az szerintem szolgáltató függő, mert a VoIP az adatforgalomnak számít.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#513) Prien válasza ATM_automata (#511) üzenetére


Prien
addikt

Néztem 2 youtube videót a készülékről, érdekes volt,hogy mindkettőnél maximumon volt a fényerő.
20-30% fényerőnél lehet látni valamit?

Mindenképp meg kell nézni élőben egyet...

A kevés is több a semminél.

(#514) ATM_automata válasza Prien (#513) üzenetére


ATM_automata
őstag

Én soha az életbe nem használtam telefont vagy tabletet 70% alatt... :) így is bővebb elmegy egy napot. Egyébként most néztem meg, nekem spec autón van most a beállítás.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#515) Athi77


Athi77
csendes tag

Nekem automatikus módban van a fényerő. Idáig nem volt gond vele. mindig láttam a kijelző tartalmát. Úgy néz ki hogy 2 napot elketyeg 1 feltöltéssel. Viberen már beszéltem rajta elfogadható volt a minőség, de a facebook messenger az pocsék volt wifin. Én a Radium.hu -nál vettem kérdés nélkül adták az áfás számlát. Garira meg azt mondták hogy vihetem Asus szervízbe meg hozzájuk is. 130-ért szerintem megérte. De majd elválik :)

(#516) Jedric


Jedric
csendes tag

Üdv!
Valaki tudna abban segíteni hogy hogy lehet megnyitni a telefon belső tárhelyét Pc-n mert ez nem csinál semmit. :(
A segítséget előre is köszönöm.

(#517) matteo_szg válasza Jedric (#516) üzenetére


matteo_szg
őstag

Simán a PC-re dugod, és megvárod, míg felismeri a gép.

jupiiii

(#518) Jedric válasza matteo_szg (#517) üzenetére


Jedric
csendes tag

Csatlakoztatom és felhozza az Asus ZenUI Pc Suite-t , telepítem és nem történik semmi

(#519) matteo_szg válasza Jedric (#518) üzenetére


matteo_szg
őstag

Semmi szükség a PC Suite-ra, a Windows Intézőből is eléred a belső tárhelyet. :)

jupiiii

(#520) Jedric válasza matteo_szg (#519) üzenetére


Jedric
csendes tag

Le tudnád ír i hogy pontosan mire gondolsz. Az előző telefonnal semmi gond nem volt ilyen téren ( Padfone 2 )

(#521) matteo_szg válasza Jedric (#520) üzenetére


matteo_szg
őstag

Rádugod a gépre a Telefont, elkezdi felismerni. Felismerte. Majd megjelenik a Windows Intézőben vagy hogy hívják mostanság. A Sajátgépben. Ott lesz, hogy ASUS_Z00N vagy valami ilyesmi.

jupiiii

(#522) Jedric válasza matteo_szg (#521) üzenetére


Jedric
csendes tag

Na ez az amire vártam de csak ezt a telepíthető szart hozza fel

(#523) twollah1976 válasza Jedric (#522) üzenetére


twollah1976
őstag

Szerintem egyszerűbb ha felraksz a Google Playből egy FTP programot a telefonra és WLANon keresztül tudsz turkálni a telefon tárhelyeiben.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#524) matteo_szg válasza twollah1976 (#523) üzenetére


matteo_szg
őstag

Na ne már...mármint, hogy ez egyszerűbb lenne.

Nekem új ez az automatikus PC Suite indulás. Megfordult már nálam pár ZenFone 2, régi, új, még újabb firmware-nél sem csinált ilyet. PC-re rádug, felismer, és máris tallóztam a belső tárhelyet.

jupiiii

(#525) ATM_automata válasza matteo_szg (#524) üzenetére


ATM_automata
őstag

Gyerekek, minek szívassátok egymást. :D Play-ről tedd fel az airdroidot, A telefonod és a számítógéped egy hálózaton legyen, nem kell őket össze dugni. Indítsd el a programot a telefonon, a böngésződet nyisd meg a számítógépen, ird be a címsorba: http://web.airdroid.com/ Aztán szinkronizáld össze a két kütyüt egy mozdulattal és másold fel amit akarsz. :R

[ Szerkesztve ]

What else?

(#526) twollah1976 válasza matteo_szg (#524) üzenetére


twollah1976
őstag

Kinek mi az egyszerűbb.
Én nem szeretek feleslegesen dugdosni a gépemre dolgokat.
Főleg amiatt, hogy közben azonnal elkezd tölteni a telefon, tablet.

SwiFTP, olyan egyszerű, mint a faék, látja az összes meghajtót a telefonban, tabletben.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#527) matteo_szg válasza twollah1976 (#526) üzenetére


matteo_szg
őstag

Az miért baj, ha elkezd tölteni a tablet, telefon? Tudom, laikus kérdés, de tényleg érdekel. :)

jupiiii

(#528) twollah1976 válasza matteo_szg (#527) üzenetére


twollah1976
őstag

Nem tudom mennyire korszerűek a mostani akkumlátorok, de szerintem nem tesz jót nekik ha csak pár percig tölti őket az ember.

Az esetek túlnyomó többségében megvárom, hogy a töltöttség leessen 25% alá és csak akkor teszem fel töltőre a készülékeim.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#529) twollah1976 válasza twollah1976 (#528) üzenetére


twollah1976
őstag

Pici javitas a szovegben: akkumlator helyett akkumulator.

Az meg lemaradt, hogy a sok hizi-huzit a csatolok se szeretik, kikophatnak, kontaktosak lesznek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#530) Nigér válasza twollah1976 (#529) üzenetére


Nigér
őstag

A kontakt dolognak plusz egy, és az akksinak sem hiszem hogy balzsam a folyamatos rátöltés ilyen pár százalékonként, akármit is rizsáznak

(#531) twollah1976 válasza Nigér (#530) üzenetére


twollah1976
őstag

Aztan mindenki azt hisz amit akar, en szeretek vigyazni a dolgaimra.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#532) Nigér válasza twollah1976 (#531) üzenetére


Nigér
őstag

Akárcsak én :R

[ Szerkesztve ]

(#533) atonement


atonement
csendes tag

En mar lassan 2 honapja hasznalom a legerosebb valtozatot, es bizton allitom, az egyik ha nem a legjobb vetelem valaha ez a telefon. Minden belefektetett centet megert. :-)
Szelsebes, megbizhato, szep.

Harom kritikat fogalmaznek meg:

- A telefon neha magatol ujraindul. Mas is eszrevette ezt?

- Nekem olyan tokom van hozza, aminek a kijelzo kozepen van egy kivagott kor, ahol az ora, a zene, stb. megjelenik. Ilyenkor tul erzekeny a kijelzo, a tokkal egyutt pedig mindig megforditva kell az asztalra tennem a telefont, kulonben a tok eleje felnyilik, a kijelzo bekapcsol (jo, ez a tok kritikaja, viszont ami a kor alapu alkalmazasokat illeti, volna mit fejleszteni a felhasznaloi elmenyen).

- Es egy oriasi kenyelmetlenseg, ami szinten nem a telo, hanem ezuttal az Android kritikaja: merhetetlenul duhit, hogy zenehallgataskor a hangero nem szazalekos skalan allithato, hanem csak ugraltatva. Altalaban pont ketto kozott volna nekem a legjobb, alacsonyabbra allitva tul halk, hangosabbra veve tul hangos a zene. Ezt szerintem felhaborito, hogy nem teszik az Android reszeve mar... Ja, vehetek a Store-ban 900 forintert otromba kinezetu appot, amivel tudom egy virtualis tarcsan tekerni, koszi! -.-

Ez a harom kenyelmetlenseg, amit eszleltem az elmult 7 hetben, ezeken kivul a telefon 100%-os, batran ajanlom!

(#534) twollah1976 válasza atonement (#533) üzenetére


twollah1976
őstag

Ujra indul?

Keri a pinkodot is vagy csak ujraindul?
Mert nem mindegy.

Mikor indul ujra?
Tudod reprodukalni a jelenseget?
Mert ha igen lehet, hogy az valami hardveres hiba lehet (kontakt hiba pl.).

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#535) atonement válasza twollah1976 (#534) üzenetére


atonement
csendes tag

Szia!

Nem keri ujra a PIN-t, ez benne az erdekes.
Csak az ertesitesi savon megjelenik, hogy kulso adattarolo csatlakoztatva (microSD), meg ugye az Uptime-ot ellenorizve latom, hogy volt ujraindulas. Sot, a recent apps-re nyomva felbukkan minden alkalmazas az elozo ciklusbol..

Szervizelni sajnos nincs lehetosegem, ugyhogy azt hiszem, ha nem app okozza, akkor egyutt kell vele elnem.

(#536) ATM_automata válasza atonement (#533) üzenetére


ATM_automata
őstag

Azt kell mondjam, hogy sok dologban igazad van. Egyrészt szoftver stabilitás és bugmentesség terén is az egyik legjobb telefon, amim valaha volt. És itt értsük bele a Nexus 4-5-öt is, azokat is veri funkcionalitásban a ZenUI.

A Flip tok esetében én is tapasztaltam hasonló hibákat. Első körben a kínai tokra gyanakodtam. Ez be is vált, rendeltem egy Nillkin Sparkle-t, azzal máris rengeteget javult a dolog. Sajnos a képernyő túlérzékenysége még így is adott, de nem nyomkorászódik el annyira, mint a kínai tokkal. Valamint ennél nagyobb a kör mérete is, sajnos a kínainál túl kicsire vették az ablakot...nem is értem miért.

Zene ügyben nem tudok hozzá szólni, nem igen hallagatok rajta zenét. Egyszer youtubeoztam rajta egy piston3 fülessel, azzal szépen szólt.

Újraindulást nem tapasztaltam még soha. SD kártya nincs benne véletlenül? Ha szar az okozhatja.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#537) atonement válasza ATM_automata (#536) üzenetére


atonement
csendes tag

Szia ATM_automata!

Na, akkor az a negy-oteves SD kartyam lesz a ludas...
Nincs is ra szuksegem istenigazabol, a Play Music-omrol allandoan toltom le a kedvenc albumaimat, es igy is 17% foglalt a 64 GB belso tarolobol.. Elkepsztoen kenyelmes ez a rengeteg tarhely. :)

Nekem is Nillkinem van. Ez, hogy a fedlapja nem marad lecsukva, elegge idegesit. Idovel lehet, lecserelem majd.

Meg egy jotanacs azoknak, akik vacillalnak: sok kritikaban olvastam, hogy mennyire kenyelmetlen a bekapcsolo gomb pozicioja -- a valosagban tenyleg semmi szukseg a hasznalatara, ez a koppintasos kepernyozar/feloldas a kedvenc funckiom valaha! :)

(#538) ATM_automata válasza atonement (#537) üzenetére


ATM_automata
őstag

Itthon hivatalosan a 32GB-os van. Valójában ez is bőven elég. A kikapcsoló gombot szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor használtam, mióta megvan.

A 2 koppintás szinte teljesen kiváltja, illetve a ne zavarjanak mód miatt én pl. a repülős módot se használtam még egyszer sem. Itt azért érdemes megjegyezni, hogy valami miatt vannak olyan esetek, amikor egyszerűen nem viszi a koppintásos feloldást...ez valami bug lehet.

SD kártya hiba miatt számos esetben van készülék restart, pl autós DVR kameráknál tapasztaltam több esetben is hasonlót, vagy pl, anno Navigációs kütyüknél. Valami file rendszer hiba okozza elsődlegesen, amit vagy megold egy formázás vagy nem. Nekem pont a héten csinálta egyébként ezt a kocsiban a kamera. Valójában maga az SD egy rakás sz@r, nem egy megbízható adattárolási megoldás.

A flip tokkal együtt egyébként egy Nillkin Forsted shield-et is rendeltem, most azt használom...imádom..komolyan. A háta recésebb, mint a Sparkel-nek, sokkal stabilabb fogást ad.

What else?

(#539) becsab112 válasza ATM_automata (#538) üzenetére


becsab112
csendes tag

A két koppintásos feloldás lehet ha azért nem működik néha, mert nem ugyanabban a pontbann érinted meg a kijelzőt a másiknál, nekem is van néha, hogy nem megy. :)) :)

(#540) Enoleyz


Enoleyz
csendes tag

Gyors kérdés. Aki "nyomkodta" már az erősebb és a gyengébb procival szerelt változatot is, mennyivel tűnik erősebbnek? Csak érzésre, nem Antutut pont vagy ilyesmi.

(#541) R4E/B


R4E/B
tag

Sziasztok!

Pénteken reggel hozta meg a futár az iPonból a telefont.
ASUS ZenFone 2 (ZE551ML) szürke színben, Z3580 4/32GB

Egyébként lenne problémám, mert az SD kártya foglalata valamiért nem működik. SD kártyából 2 és 64GB-s méretűt próbáltam ki. A 64GB-s nem gagyi és nem ebayről lett véve, hanem itthon hivatalosan. Nem tudom mi lehet a probléma, mert érdekes módon minden tökéletesen működik, SIM 1 és SIM 2 megfelelően működik, Wi-Fi, NFC, Bluetooth és még sorolhatnám. Minden megfelelően működik, de az SD kártyát beteszem és semelyiket nem ismeri fel.
Egyébként ez lenne benne: KINGSTON Mobility Kit 64GB MicroSDXC UHS-I MBLY10G2/64GB
Jónak kell lennie, mert a Fonepad Note 6-ból vettem ki és abban meg működik, felismeri. Formáztam is, de úgy sem működik.

Valaki tudna segíteni ebben?

Köszönöm.

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#542) twollah1976 válasza R4E/B (#541) üzenetére


twollah1976
őstag

Megpróbáltad már megtakarítani az SD kártya érintkezőit?
Egyáltalán nem ismeri fel a telefon a kártyákat vagy felajánlja, hogy leformázza azokat?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#543) R4E/B válasza twollah1976 (#542) üzenetére


R4E/B
tag

Még nem próbáltam megtisztítani, viszont mikor beteszem nem ismeri fel, semmit nem csinál. :(

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#544) twollah1976 válasza R4E/B (#543) üzenetére


twollah1976
őstag

Azt is meg lehetne csinálni, hogy kikapcsolt állapotban alkoholos fülpiszkálóval megtakarítod az SD kártya foglalatot.
Az egésszel csak az a baj, hogy nem lehet teljesen áramtalanítani a telefont, mert az akkumulátor bele van építve.
Szóval elég rizikós vállalkozás.

Ha nem jutsz vele semmire akkor inkább küld vissza, ha három napon belül vagy akkor elvileg cserélniük kell a telefont.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#545) ATM_automata válasza twollah1976 (#544) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nem hiszem, hogy a telefon foglalat koszos lehet. Sd kártyát formázd le gépe, aztán meglátjuk mit mutat.

What else?

(#546) twollah1976


twollah1976
őstag

Valaki megtenné nekem, hogy lemérné, hogy hányszor hány milliméteres a kijelző?
Az 5.5" nekem nem mond valami sokat.
Össze szeretném mérni a Note 3mam kijelzőjének a méretével.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#547) R4E/B válasza twollah1976 (#544) üzenetére


R4E/B
tag

Azt már nem kockáztatom. Maximum az SD kártyát megtisztítom, de a foglalatot nem. Nem tudom 3 napon belülin vagyok-e még, mert csütörtökön készítették össze és pénteken reggel 09:00-ra jött meg, szóval ma vasárnap van, én már írtam nekik email üzenetet is.

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#548) R4E/B válasza ATM_automata (#545) üzenetére


R4E/B
tag

Az nem koszos, hiszen egy új, bontatlan telefonról beszélünk amiben neked igazat adok. Szóval, ha a SIM foglalat működik akkor az SD kártya foglalatnak is kell működnie.

Mindjárt megoldom leformázom gépen teljesen.

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#549) twollah1976 válasza R4E/B (#547) üzenetére


twollah1976
őstag

Elvileg 3 munkanap a csereidő és szerintem az átvételtől számít.
Bár nem tudom, hogy a netes rendelések esetén hány napot ad a törvény.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#550) R4E/B válasza twollah1976 (#549) üzenetére


R4E/B
tag

Értem.

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.