Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Nigér válasza R4E/B (#800) üzenetére


Nigér
őstag

Köszi, valóban, egy 138MB-os pakk jött.

Más:

Valaki esetleg tudja hogy hol lehet beszerezni ezt a ZenEar S fülest itthon?

Az Asus oldalába úgy belegabalyodtam mint állat... :F

(#802) #70516736 válasza R4E/B (#800) üzenetére


#70516736
törölt tag

nekem nem jött

(#803) Nigér


Nigér
őstag

Ahogy nézem, kaptunk 2 új programot:

Zenflash, nem magyarított kamerás app

Asus Mobile Manager, víruskereső+pár beállítás itt is elérhető

(#804) sputyi70 válasza R4E/B (#800) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Hát nekem simán bírja 2 napig. Mondjuk nem fut a háttérben semmi általában.

(#805) Nigér válasza Nigér (#803) üzenetére


Nigér
őstag

Bocs a dupláért, az jutott eszembe hogy a Zenflash progi kifejezetten ahhoz a tartozékhoz lehet, ami szerepel a 801-es hsz-emben.

(#806) twollah1976 válasza keram2009 (#793) üzenetére


twollah1976
őstag

Ez azért érdekes, mert elvileg Gorilla Glass 3 van a telefonon.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#807) sajp63 válasza R4E/B (#800) üzenetére


sajp63
tag

Melyik verzioju Zenfone 2-d van ?
Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#808) keram2009 válasza twollah1976 (#806) üzenetére


keram2009
tag

Érdekesnek érdekes, de ez van

http://forum.xda-developers.com/zenfone2/general/gorilla-glass-3-micro-scratches-circle-t3129809

(#809) anonym1s


anonym1s
őstag

Megerkezett az enyem is :)
Fekete, ww verzio, z3580, 4gb/64gb.
Elso benyomas hogy szep es nem recseg-ropog, egyben van mint a beton.
A kijelzo is nagyon szep, es gyors mint a villam.
Kamera elfogadhato, de az s5 kamerajahoz viszonyitva nagyon szar.
Hangszoro es mikorfon is elfogadhato de ezek is gyengebbek mint az s5.
Wifi jo eros, gps-t meg nem tudtam tesztelni.
Szoftver verzio 2.18.40.12 ez eleg regi, mert az asus oldalan 2.19.40.22 a legujabb. Az auto szoftver frissito frissitest jelez, gondolom erre a legujabbra akarja frissiteni. Erdemes frissiteni?
Szerviz menube hogy lehet belepni, mi a kod hozza? Kepernyofotot hogyan lehet csinalni? Ezekre nem jottem ra.

[ Szerkesztve ]

(#810) alexw801 válasza anonym1s (#809) üzenetére


alexw801
senior tag

Minden Android telefonnál screenshot készítés: hangerő le + bekapcsoló gomb határozott hosszabb egyidejű benyomása.
Frissítést feltétlenül érdemes csinálni.
Here the release Note of New firmware update...

【Version】
WW_2.20.40.58_20150804 (size:138MB)

【Model Name】
ZenFone2 (ZE551ML)

【Release Date】
2015/08/06

【Release Note】

1 Fix WIFI info sync-up issue
2 Add Hands up function
3 Added six major functions in Mobile Manager app.
4 Improve System UI and lock screen stability
5 Improve Launcher App stability
6 Fix Alarm function issue after set up in Snap View mode
7 Improve Task Manager
8 Optimize Multi user and Do not disturb mode function stability
9 Fix camera sphere panorama issue
10 Fixed Cover View issue
11 Improve Flip cover function
12 Improve Auto Start Manager stability
13 Fixed when AC removed, UI still shows in charge mode.
14 Fixed Cisco Anywhere VPN connectin fail issue
15 Fix Wi-Fi hot spot MAC address
16 Fixed issue that noise comes out when use earphone.
17 Fixed issue that UI shows only can making emergency call but actually not.
18 Fixed vibrate function fail.
19 Fixed NFC can not auto connect to BT earphone.
20 Fixed can't transfer files through NFC.
21 Fixed can't use Kingston 32G SD
22 Fixed auto enable MTP issue.
23 Support AES.
24 Fixed Screen won't turn on after hang off the phone.
25 Fixed no show PCCW issue.
26 Fixed Wi-Fi hot spot can not be access by Xbox360
45 Fixed 4G internet issue.
46 Fixed ID modem issue.
47 Fixed internet icon issue.
48 Fixed charge issue.
50 (RU) Fixed the issue that apps Task Manager error when use Boost function.
51 (RU) Fixed the setting in russian issue
(source: asus zentalk forum)

For ZE550ML, the firmware version is WW_2.20.40.40_20150804 (size:108MB)

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#811) #70516736 válasza alexw801 (#810) üzenetére


#70516736
törölt tag

Ezt le lehet valahonnét tölteni?
Az ota nem talàlja
Még a 2.19.40.22. van fent

(#812) R4E/B válasza sajp63 (#807) üzenetére


R4E/B
tag

ASUS Zenfone 2 (ZE551ML) 4/32 GB WW verzió. :)

Frissítsétek nyugodtan a legújabbra. :)

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#813) #70516736 válasza R4E/B (#812) üzenetére


#70516736
törölt tag

az enyém cn verzió ww frimware-val nekem az OTA nem találja ezt a frissítést

(#814) sajp63 válasza R4E/B (#812) üzenetére


sajp63
tag

Nekem is ugyanez van, de meg semmi.

(#815) anonym1s válasza alexw801 (#810) üzenetére


anonym1s
őstag

Frissitettem, 2.19.40.22 lett. Ezt a 2.20.40.22 verziot hol talaltad? Nekem nem talalja az auto frissito.

Ja, az akksim nagyon gyorsan merul. Este 10kor vettem le toltorol, most reggel 8kor mar 17%-on van. Az akku menuben legnagyobb fogyaszto az Android OS, 6 ora cpu hasznalat, 48%. Mitol van ez?

(#816) alexw801


alexw801
senior tag

Az összes előbbi kérdésekre a válaszok itt találhatók, angol és orosz nyelven, én is ott olvasom, ha szükséges (nem szükséges):

http://forum.xda-developers.com/zenfone2/general
http://forum.xda-developers.com/zenfone2/general/asus-zenfone-2-flashing-recovery-mode-t3096596

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=657946&st=3280
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=658665&st=10000

Ezeket a linkeket pár napja már közöltem.

Az OTA frissítés előfeltétele lehet valamelyik korábbi firmware verzió fennléte.
A helyi (kézi) frissítéshez le kell tölteni az egész firmware-t, kb. 1 GB, és a legfrissebb némi késéssel szokott elérhetővé válni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#817) sajp63


sajp63
tag

Neked hogyan sikerult frissitened,?
A 2.19.40.22-t en vettem eszre eloszor manualis keresessel, most meg semmi, pedig mar atallitottam automatara is.
Nem marad mas hatra mint varni.

(#818) motoflug válasza anonym1s (#809) üzenetére


motoflug
őstag

GearBest EU raktarrol rendelted,ha jol lattam a kommenteket? Mennyi ido alatt erkezett meg? :R

[ Szerkesztve ]

(#819) salieven


salieven
aktív tag

Sziasztok.

Büszke tulajdonosa vagyok már 3 hete egy ZE551ML típusnak szürke színben. A telefonnal teljes mértékben megvagyok elégedve kivétel egy dolgot. A kameráról valaki tud valamit hogy miért nem tud pl 60fps-el felvenni? És az is miért van ilyen hardver mellé hogy a képstabilizáló bekapcsolásakor azonnal leugrik a videó felvétele 720p-re?

PSN: salieven

(#820) sputyi70 válasza motoflug (#818) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Ha jól látom az övé WW a Gearbest-en levő az meg nem. De majd kijavít ha tévedek. :)

(#821) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Hol a legolcsóbb jelenleg a 2GB-os 550ML? Szinte mindenhol az 551ML vagy az 500ML van. Gearbest-en láttam 258$+9$ szállításért 4GB-osat, ez elég korrekt ár, ha jól számolom 76k jelenleg (mennyire jó volt 2 éve a 220-as $... most 60k alatt lenne egy 4GB-os teló)

(#822) sputyi70 válasza diegho (#821) üzenetére


sputyi70
aktív tag

mobileman-nál 4/32 551ML van 82k-ért. Esetleg itt ?

[ Szerkesztve ]

(#823) twollah1976


twollah1976
őstag

Komolyan mondom nem értem ezt a "szar a kamera" szöveget.
N+egyszer megnéztem a tesztben lévő képeket és ahogy én látom nincs semmi bajuk.

Valaki elmagyarázná nekem három, négy összetett mondatban, hogy mit kell néznem, hogy én is azt mondhassam, hogy "szar a kamera, bezzeg az X, Y mobil ezerszer jobb képeket csinál".

Jelenleg Samsung Galaxy Note 3mam van és én nem látom a különbséget a két telefon kamerája között.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#824) sajp63 válasza alexw801 (#816) üzenetére


sajp63
tag

Sorry, a #817 et neked szantam.

[ Szerkesztve ]

(#825) grobi007


grobi007
tag

Sziasztok!

Ma jött meg a Zenfone 2 szerkezetem. A Grabest-en rendeltem, nagyon jutányos áron.

Ugyanakkor amin nagyon meglepődtem, hogy nincsenek rajta google alkalmazások, még play sem.
Találkozott már ilyennel valaki? Hogyan tudom legegyszerűbben felrakni őket?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#826) sputyi70 válasza grobi007 (#825) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Ez azért van mert CN verziót vettél. Alapból kiírtja a vágottszemű a google alkalmazásokat. Az a baj,hogy szerintem ahhoz,hogy fel tudd tenni a Playt rootolni kell a telót. Esetleg ezt nézd meg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#827) ATM_automata válasza grobi007 (#825) üzenetére


ATM_automata
őstag

Én lehet inkább felmásolnék rá egy teljes, a google appokat is tartalmazó gyári WW-s imaget és azzal flashelném újra a telefont...ha WW-s rom lenne rajta, akkor abban benne lennének ezek is...de ez csak egy ötlet...

What else?

(#828) grobi007 válasza ATM_automata (#827) üzenetére


grobi007
tag

Hol találok ilyen romot?
+ az teljesen kompatibilis vele?

(#829) alexw801 válasza grobi007 (#828) üzenetére


alexw801
senior tag

#816
De már nem először teszem fel a linkeket. Ott mindent megtalálsz.
Persze min. angolul kell olvasni, oroszul is hasznos.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#830) grobi007 válasza alexw801 (#829) üzenetére


grobi007
tag

Köszi, megpróbáltam, de valamiért már a recovery sem akar felmenni.

Megcsinálom a flasht, elméletileg minden rendben, majd amikor indítanám a recovery-t, azt írja ki hogy hiba.

Valakinek ötlet?

(#831) atonement


atonement
csendes tag

Ma erkezett meg a Piston 3 fulhallgatom - oriasi elmeny, a fulhallgato gombjai pedig mukodnek az 551ML-lel. ;-)
Batran ajanlom!

(#832) cotag válasza ATM_automata (#827) üzenetére


cotag
senior tag

Mostmár megbasszák ezt a kurva CN verziót. Mi az hogy még egy play áruház sincs rajta???
Faszán beleugrottam én ebbe. De úgy vágom a falhoz esküszöm ha megjön és szívni kell vele!!!
Jó hogy ezeket most kell megtudni!!!

Köszi szépen......

(#833) anonym1s válasza alexw801 (#816) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz a linkeket.
Ismerem az xda-t mar vagy 8 eve, es ilyen alapon bezarhatnank ezt a prohardver a forumot, mert minden megvan az xda-n, minek tepjuk itt a szankat.
Beirtam az xda keresojebe hogy zenfone service menu es kiadott vagy 10 oldalnyi talalatot, de egyikben sem arrol volt szo, hogyan lehet a service menut elohivni.
Samsungnal *#0011# a kod, es valoszinuleg van az asusra is csak nem talalom.

Amugy az akkuido gyalazatosan szar nalam, meg a 3 eves galaxy s2 is tovabb birja mint ez vadonat ujan.

(#834) anonym1s válasza motoflug (#818) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nem onnan rendeltem, mert ott csak cn verzio van es az nekem nem jo. Azert kerdeztem a szallitast a gearbesten, mert mobileman azt irta epp neked, hogy a gearbest hk-bol szallit mayarorszagra, mert lehet nincs eu raktaron, es milyen szivas ha eu-bol rendeled aztan kinabol kapod.
Ezt a hulyeseget akartam tisztazni, de mire valaszolt a gearbest (masnap) mar nem tartottam fontosnak beirni a valaszt a dual simes topikba. A jelek szerint igy is eljutott hozzad :)

[ Szerkesztve ]

(#835) anonym1s válasza twollah1976 (#823) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Attol fugg mihez hasonlitod. Egy hulladek mstar, elephone, dodgee, meg hasonlo kinai szemetekhez kepest biztos jo.
Asszonykamnak galaxy s5 (sm-g901f) van, es annak a kameraja sokkal jobb. Az s5-hoz kepest az asus fako, alacsony kontrasztu, szintelenebb kepeket csinalt automata modban tegnap amikor probalgattam. Ma frissitettem az androidot meg a pixelmaster kamerat, es most jobb kepeket csinal automatan, (szepseg modban a legjobb), de meg igy is elmarad az s5-tol.
A note 3 kamerajat nem ismerem, de az s5 kameraja nagyon jo, annal jobbat en meg nem lattam telefonban, de lehet hogy az s6 kameraja meg az s5-nel is jobb :)

(#836) R4E/B válasza cotag (#832) üzenetére


R4E/B
tag

Megkérdezhetem, hogy miért vagy ennyire buta te is? Mi a picsáért vesztek egy telefont külföldről, mikor hivatalosan is be lett hozva Magyarországra? Igen, ideges vagyok, mert utána nem elégszik meg a vásárló, hogy külföldről rendelt.

Tessék innen rendelni ez WW-s verzió és az ASUS Magyarország hazai képviselete direkt itt forgalmaztatja és még 2 másik webshopban is elérhető hivatalosan ami neked 2 év garanciával lesz:

[link]

Üdv.

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#837) cotag válasza R4E/B (#836) üzenetére


cotag
senior tag

Én itt az apródon rendeltem, és ww verzióról volt szó!!!
Utánna jött hogy CN verzió lesz mégis, voda 4G nem lesz, oké az nem is kell, de vidéki telenor sem, meg play áruház sem meg semmi sem lesz!!!
Webshopban vettem tulajdonképpen, meddig állhatok el a vásárlástól, tudja valaki? 8nap? Még nem vettem át csak kifizettem előre!!

(#838) #70516736 válasza R4E/B (#836) üzenetére


#70516736
törölt tag

ja csak ez 50k-val drágább mint a cn verzió
a 4g ennyit nekem nem ér

(#839) alexw801


alexw801
senior tag

Én kb. 5 éve valami W801 sz@r kínai telefonnal kezdtem, azóta kb. 10 féle telefon ment át a kezemen, romoltam, flesseltem őket mind.
Nem hisztizni kell, hanem átolvasni, rendszerezni és végrehajtani a feladat listát. Én nem informatikus vagyok (hanem öreg gépészmérnök), mégis mindig sikerült. Persze a hardver hibás telókkal nincs mit tenni, van ilyen is.
A Huawei és ASUS telefonjaimat már nem kellett piszkálni nagyon.
Kína az Kína, ott be van tiltva minden, ami Google. Még a térkép sem ment legutóbb májusban ott.
Ez a fórum olyan, amilyen, hiába tettem ide néha információt, nem volt rá fogadó készség.
Mégsem vennék itthoni full áras WW ASUS telefont, hanem kétszer vettem angliai feladással eBay-ről WW verziót. Mindkettő szuper.
Az ASUS verziók teljesen ki vannak tárgyalva, semmi meglepetés.
A CN-t is talpra lehet állítani, de LTE 800 MHz nem lesz benne soha!

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#840) R4E/B válasza cotag (#837) üzenetére


R4E/B
tag

Ha jól tudom 14 nap van termék visszavonásig.

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#841) WOT-H-A-C válasza alexw801 (#839) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:C

Az a baj, hogy sok kolléga még ebben a topikban sem képes visszaolvasni, vagy a keresőt használni, nemhogy a 4pda-t vagy az xda-t olvassa. Vagy ne adj isten beugorjon a dual simbe! Aztán csak sírás van. Pedig csak én vagy 4 topikba leírtam mi a külömbség a CN/TW és WW verziók közt. Illetve , hogy mivel jár... Ezt már te is többször megtetted. Ilyen ez a popszakma. Sokáig fogod még koptatni a billentyűket emiatt!! ;)

Egyébként volt nálam is ze3580 as ML551. :) Nem rossz!! A hátlappal kapcsolatban változott a véleményem. Ugyanúgy bazári műanyagnak tartom, viszont ami miatt átértêkeltem az az, hogy rettentően jól összerakták. Alig lehet pájszerral lefeszegetni!! :D Az angoloktol vagy az olaszoktol vásárolva szerintem jó vétel!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#842) Prien


Prien
addikt

Én is írogattam még korábban,hogy a CN verzióval sok a kompromisszum (de nevezhetjük szívásnak is) , de már belefáradtam. Sokan csak azt nézik, hogy olcsóbb 40-50 ezerrel, de hogy utána Play áruház nem lesz rajta,ROM cserével kell kezdeni, mókolni kell, néha nem lesz csak 2G sebességű adatforgalma és visszaküldős az esetleges 1 éves garancia- az sokakat nem érdekel rendeléskor...csak miután bekapcsolta.

A kevés is több a semminél.

(#843) diegho


diegho
nagyúr

Az olcsó 500CL mennyire gáz? Használja valaki? A teszt topikja teljesen üres.

(#844) Kiskino válasza cotag (#837) üzenetére


Kiskino
csendes tag

CN verzióm van. Vàsàrlàs elött az eladó tàjékoztatott mindenről, és én is utànaolvastam amennyire tudtam. Tudtam mire szàmíthatok a pénzemért! Semmi kínai alkalmazàs nem volt rajta, a google-s cuccok viszont igen! Szerintem az alap h mielött vesz az ember valamit utánaolvas a dolgoknak!

(#845) mobileman


mobileman
aktív tag

Nyugodjon le mindenkia 'csába, rajta van az általam forgalmazott CN- es verzión a google, sőt még rootolva is van! Mivel én a gyárból kapom egyenest, nem a holmi gearbest meg egyéb kínai áruházakból, ahol külön brigád foglalkozik azzal, hogy leszedegesse a fontos programokat, és külön mindenféle kínai szarokat pakol rá..

Figyelmet köszöntem! :)

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#846) mobileman válasza Kiskino (#844) üzenetére


mobileman
aktív tag

Erről beszélek... :R

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#847) WOT-H-A-C válasza mobileman (#845) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem egy exportőr cégtől/ nagykertől vásárolnak neked? :U Vagy, ha mégis közvetlen a gyárból kapod akkor miért nem WW-seket hozatsz? Tényleg érdekel. Egyébként a kolléga leírásából én inkáb Más dropshipperre gondoltam volna! Neki hasonló a hozzáállása.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#848) mobileman válasza WOT-H-A-C (#847) üzenetére


mobileman
aktív tag

Azért, mert ha ww- verziót szeretnék, ahhoz meg kell venni egyszerre több száz darabot... Nah, azé' :DDD

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#849) twollah1976 válasza WOT-H-A-C (#847) üzenetére


twollah1976
őstag

Ez a kérdés engem is érdekelne.

Ha már állítólag (mindenkinek meg van az a közmondás, hogy: "messziről jött ember azt mond, amit akar" gyári akkor miért nem WW verzió?

Nincs ebben semmi rosszindulatú dolog, egyszerűen jó lenne tisztán látni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#850) WOT-H-A-C válasza mobileman (#848) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ne fogd vissza magad!! :D Hamar kipörögnek azok!! ;)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.