Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) twollah1976 válasza alexw801 (#950) üzenetére


twollah1976
őstag

Az egyik SIM-mel neteznék (amikor van időm), a másikon telefonálnék.

Azt már tapasztaltam Galaxy Note 3-nál, hogyha olyan környéken vagyok ahol rossz a GSM jel és folyamatosan hálózatot keres a telefon akkor az nagyon zabálja az akkumumlátort.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#952) ATM_automata válasza alexw801 (#948) üzenetére


ATM_automata
őstag

1 Add Hands up
As phone is ringing, hold phone in portrait mode and lift to touch the ear to answer the phone.

Ez hogy?

What else?

(#953) alexw801 válasza ATM_automata (#952) üzenetére


alexw801
senior tag

Passz. Én csak kopiztam, amit találtam.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#954) keram2009


keram2009
tag

A legujabb frissítés nekem megeszi a 2gb memóriámat kb. 300MB memória marad szabadon bármit csinálok. Előtte 6-700MB szabad volt, szóval akinek 2gb memóval van a ZE551ML-je az várjon a frissítéssel!!!

(#955) alexw801 válasza keram2009 (#954) üzenetére


alexw801
senior tag

Én korábban jeleztem, hogy az 550ML rendben van 2 GB RAM-mal, de az 551ML csak 4 GB-al javasolt, pl. az FHD miatt.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#956) ATM_automata válasza keram2009 (#954) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nem akarok okos lenni, csak felvetés. Az nem feltétlenül baj, ha nincs 6-700mb szabad ram....szerintem...a lényeg az, hogy ha kell ennyi, akkor a rendszer zárja be azt a sok szart, ami két hete a háttérben fut, mert egyszer véletlenül megnyitottad.

Az lényegesebb, hogy a készülék működésében érzel lassulást, akadozást stb?

Nekem amúgy pl. az akksi üzemidő olyan, mintha még egy picivel jobb lenne, mint előtte. Reggel 9-kor vettem le a töltőről és most délben 80%-on van. Nem mondanám rossznak...

What else?

(#957) nubiai


nubiai
tag

Végig olvastam a topikot és értetlenül állok a sokat tárgyalt frekvencia vs. verzió (CN/US/WW/stb.) mizérián.
Valaki tud arra értelmes magyarázatot adni, hogy egy Asus, vagy egy Huawei (lásd Honor 6) szintű gyártó (is) miért így kezeli a készülék verzióit? Hogy nincs egy egyértelmű módszer megállapítani azt, hogy milyen verziójú az adott készülék? Hogy rettegnem kelljen, ha rendelek külföldről, vagy használtan, vagy kéz alól veszek a gyártmányukból, hogy vajon WW-s lesz, vagy egy WW-s rommal mókolt CN, vagy bármi más, ami nekem nem jó? Miért nincs tejesen más neve? Vagy ne legyen más neve, de miért nincs belemarva a készüléktestbe, mint a billogozott marhába, hogy melyik verzió? Hogy senkinek se jusson az eszébe trükközni ezzel. Hogy a papírdobozon lévő matrica döntse el milyen verzió? :Y Ez nagyon vicces. De mégsem az. Mert mindez engem eltántorít a készüléktől. (Tudom, vegyek Magyarországon, hivatalos forgalmazótól. De ha nekem 100 eFt a lélektani határ egy készülékért, akkor nem fogom itthon megvenni.)
Arra gondoltam, hogy talán azért csinálják, mert azt gondolják, hogy minek ezzel foglalkozni, úgyis mindenki bemegy a saját országában lévő hivatalos márkakereskedésbe és megveszi ott. Hisz 5-10 százalékos ÁFA mellett tényleg ez a logikus lépés. A gyárak nem olvasnak fórumokat, hogy ezen meg a tipródás? Vagy csak Magyarországon megy ez? Úgy gondolnám, hogy nem. Ha eleve olcsóbb a CN verzió, akkor egy eBay-es oldalon, csak azt látom, hogy "ugyanaz" a készülék mennyivel olcsóbb, hát akkor nosza, megveszem ott, hisz (szinte) minden paraméter stimmel (ami nem, az is valami kód, ami ki tudja mit jelent), aztán jön a csalódás. De akkor akár már a gyártóban is. És ezt nem értem, hogy miért éri meg ezt megkockáztatni egy neves cégnek csak azért, mert nem különbözteti megy egyértelműen a verzióit. Ha tévedek, akkor hol tévedek?

(#958) anonym1s válasza ATM_automata (#956) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Ez keszenletben merult ennyit ezalatt a 3 ora hossza alatt vagy hasznalat kozben (internet, jatek, stb)?

(#959) dime27


dime27
őstag

Nálam a legujabb frissítés után is még mindig a legnagyobb energiazabáló az android rendszer, szoval szem aki hardveres problémákat kergetett itt a forumban az vakvágányon járt ezidáig.Ellenben megakadást sosem tapasztaltam, tehát az UI az gyors!Most 2 óra laatt merült 2%-ot az akksi ugy h se wifi se mobilnet nem volt bekapcsolva!Ehhez hozzátenném, hogy a Lenovo P780-om 24h alatt merül ennyit ilyen formában...Ettől függetlenül én mégis imádom vmiért ezt az asus telt és nem fogok megvállni tőle, majdcsak kiadnak erre is vmi jobb frissítést! :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#960) anonym1s válasza ATM_automata (#956) üzenetére


anonym1s
őstag

Toroltem mert dupla lett.

[ Szerkesztve ]

(#961) ATM_automata válasza anonym1s (#958) üzenetére


ATM_automata
őstag

anonym1s: reggel leveszem a töltőről, elintézek pár telefont, emailt, stb. Játszani nem szoktam rajta, arra itt a Nexus 7 meg a PC

nubiai:

Hát igazad is van meg nem is...meg hát ez az egész olyan fura helyzet. Nyilván a különböző verziók egyik lehetséges oka, hogy ezzel lehet szabályozni a piacokat, bolti megjelenéseket és az egyes országok felhasználói szokásainak megfelelő szoftveres tartalmakat. Ergo EU és Amerika kb egy piac szokások és "korlátozások" tekintetében. A készülék verziók és kb ugyan azok, ha amcsit veszel az itthon is menni fog. /régen ez nem így volt/. A távol keleti verziók esetében ugye van egyrészt egy más frekvencia tartomány, másrészt meg egy google tiltás /pl. kína/, így oda más appok kellenek, más nyelvi környezet stb. A gyártó célja nem az, hogy a kínai zugárus beterítse az egész világot az Ő készülékével, hanem az, hogy az üzleti tervnek megfelelően működjenek a piacokon a megjelenések és értékesítések. Jó példa lehet az autó ipar USA vs. EU. Ugyan azok az autók, mégis mások egy kicsit itt meg ott..pont annyira, hogy ne tudd értelmesen javíttatni itthon az amerikait. Viszont ott a Lexus 50%-al olcsóbb, mint itthon.../most csak mondtam valamit/.

Kb ez a telefon biznisz is. Reklám költségek, értékesítési csatornák stb. Cserébe 2 év gar és normális support, frekvencia kiosztás. Példaként mondanám a Nikont. Az osztrákoknál olcsóbb a gép, meg is veheted. De csak 1 év gar van rá. Itthon nem tudják az Áfa miatt olyan áron adni, de 3 év a gar, hogy ne legyen kedved kint megvenni :D

What else?

(#962) keram2009 válasza alexw801 (#955) üzenetére


keram2009
tag

Amikor jelezted már megvolt a készülékem, de eddig nem volt probléma vele sőt az 59es végű frissítéssel vissza is állt minden a megszokottba.

(#963) keram2009 válasza ATM_automata (#956) üzenetére


keram2009
tag

ááá ilyen jellegű probléma nincs sose szeretem ha sok szir szar meg van nyitva mindig is ügyeltem ne legyen sok háttérben futó alkalmazás, de azért köszi a tippet. az 58-as végű frissitésnél láttam, hogy volt itt ott lag, de ma reggel az 59es végűvel megszünt a RAM és lag hiba is nálam visszaállt minden a megszokott kerékvágásba.

(#964) alexw801 válasza keram2009 (#963) üzenetére


alexw801
senior tag

Az Automatikus indítások... app-on szinte mindent letiltottam, így nem működik a háttérben semmi.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#965) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Valaki tudna googledrive-ra felrakni a kütyüvel készített képeket ?
LG G Flex 2 után jönnék ide, de már belehülyültem abba, hogy most jó, vagy nem jó a kamera ?
Custom ROM-ok vannak már ?
Köszi !
:R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#966) #70516736 válasza eladogeppc (#965) üzenetére


#70516736
törölt tag

Miért akarod cserélni?

(#967) nubiai válasza ATM_automata (#961) üzenetére


nubiai
tag

Az értem, hogy miért vannak különböző verziók. (Biztos drágább lenne, ha mindegyik sávot tudná.) Azt nem értem továbbra sem, hogy miért nem jelöli meg az egyes verziókat egyértelműen és lehetőleg úgy, hogy ne érje meg hamisítani, ergo ne tudják a laikusokat átverni. Egyébként meg ha fura a helyzet, akkor az azért van, mert a gyártó azzá teszi. Hisz ő irányít mindent ez ügyben. Azt is láthatja, ha rápillant a netre, hogy bármennyire nem az a célja, hogy a kínai zugárus beterítse a piacot, mégis azt teszi, tehát tennie kéne elenne valamit. Megint azt mondom, hogy egyértelműsítenie kéne azt, hogy melyik készülék melyik verzió. Az autós példád azért sántít, mert szerintem ott 100%-ra meg tudod mondani akár ránézésre is, hogy melyik az amerikai és melyik az európai modell. Ez itt ennél a telefonnál egyáltalán nem áll fenn, hiszen semmilyen erre utaló külső jelölés nincs rajta.

(#968) lovi27


lovi27
addikt

Sziasztok!

Használ valaki Univerzális (LCD-NANO-SHINE) kijelzővédő folyadékot?
Ha igen, tapasztalata? Előny, hátrány?

(#969) salieven


salieven
aktív tag

Hali.

Valaki hangszóró problémával találkozott már? Én nekem a mai nap elkezdett recsegni meg halk lenni. Az ébresztőmre is alig tudtam felkelni épp hogy meghallottam. Viszont az előlapi hangszóróval amivel telefonál is az ember ugye azzal semmi probléma nincs. Valakinek volt ilyenje és ha igen mitől lehet? Megpróbáltam óvatosan kitakarítani de nem javult a helyzet így sajnos megy garanciába. :(

PSN: salieven

(#970) Kiskino


Kiskino
csendes tag

Tartozékokról van valakinek infója, hogy itthon mikortól lesznek elérhetőek? View Flip Covert használ valaki?

(#971) alexw801 válasza Kiskino (#970) üzenetére


alexw801
senior tag

Nem tom, mi az, de használok, 2 félét is.
Nem vennék itthon ilyen dolgot. Bejön postán Aliról vagy eBay-ről, olcsón.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#972) ATM_automata válasza Kiskino (#970) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nekem van, ment pü.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#973) R4E/B válasza ATM_automata (#972) üzenetére


R4E/B
tag

Akkor nekem is dobhatnál egy üzenetet.

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#974) anonym1s


anonym1s
őstag

Na gyerekek, az en telefonom megtaltosodott :)
Pentek este 11 elott nehany perccel vettem le toltorol, es ma este 17:19-kor igy allt az akksim :)
Tegnap delelott 10-ig egyaltalan nem hasznaltam, repulo modban volt, wifi, gps, mobilnet kikapcsolva, aztan wifi be es azota kb 2-3 ora hosszat hasznaltam. Latszik az akkuhasznalaton, hogy hasznalat kozben eleg jol szivja az akksit, de keszenletben szinte semmit, es ez a normalis.
Nem ertem miert nem jelzi a kijelzohasznalatot az akku menuben, de ha igy birja az akksija, akkor nem is erdekel :)

(#975) twollah1976 válasza anonym1s (#974) üzenetére


twollah1976
őstag

Akkor csak összeállt az a telefon.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#976) DeadmaN89 válasza anonym1s (#974) üzenetére


DeadmaN89
csendes tag

Ameddig nem ér el bizonyos hányadot a többi feltüntetett fogyasztóhoz viszonyítva, nem mutatja. Keveset ment még a kijelző amikor nézted, azóta már biztosan felhozza ha használtad.

(#977) #70516736 válasza anonym1s (#974) üzenetére


#70516736
törölt tag

A feissítés óta nekem is többet bír
Nem annyival mint neked de kb 20% javult
Vagy csak most állt be az aksi :)

(#978) alexw801 válasza anonym1s (#974) üzenetére


alexw801
senior tag

Az ASUS jól összerakja, majd a frissítésekkel gondozza a telót, ezért nem tartottam megalapozottnak a korábbi határozott negatív posztjaidat.
Hajrá!

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#979) #70516736


#70516736
törölt tag

Jól bírja

(#980) e-newsee


e-newsee
addikt

Ahogy látom, mire nekem ilyenem lesz, addigra egy igazán jól kiforrott teló lesz belőle. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#981) Nigér válasza e-newsee (#980) üzenetére


Nigér
őstag

Az enyém a megvásárlása óta az... :P
:)

(#982) e-newsee válasza Nigér (#981) üzenetére


e-newsee
addikt

Gyanús, hogy jó kis teló.
Csak összehasonlításképpen, megnéztem az SP topicját. Az első három hónapban összejött a 3600 hozzászólás. Pedig összességében az is egy jó telefon. Itt meg még nem járunk 1000-nél.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#983) Söri0127


Söri0127
tag

Sziasztok! Annyi mindent megnéztem már, de nem tudom eldönteni, hogy ezt vegyem, vagy a Lenovo Vibe Z2 Pro-t. Ötlet? :) :))

[ Szerkesztve ]

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#984) twollah1976 válasza Söri0127 (#983) üzenetére


twollah1976
őstag

Lenovo Vibe Z2 Pro:
- nincs SD kártya foglalat.
- 6".
- dual standby.
- erős akkumulátor.

Asus Zenfone 2:
- van SD kártya.
- 5".
- dual active.
- futár viszi, hozza ha valami baj van (lehet, hogy a Lenovo-nál is).
- gyenge akkumulátor, de gyors töltésfunkció.
- elég sűrűn frissíti a rendszert az Asus.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#985) WOT-H-A-C válasza twollah1976 (#984) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Az 5"- os zenfone 2 nem dual aktív.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#986) twollah1976 válasza WOT-H-A-C (#985) üzenetére


twollah1976
őstag

Bocsánat, a topikban levő Zenfone 2-re gondoltam.
Tényleg nem 5", hanem 5,5" a kijelzője.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#987) Söri0127 válasza twollah1976 (#984) üzenetére


Söri0127
tag

Lehet, hogy rosszul, de úgy tudom. hogy ez a "futár hozza-viszi" gari az Asus-nál csak a laptopokra vonatkozik.

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#988) twollah1976 válasza Söri0127 (#987) üzenetére


twollah1976
őstag

Nekem a monitorom ketszer is elvitte es visszahozta.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#989) matteo_szg válasza Söri0127 (#987) üzenetére


matteo_szg
őstag

Telefonokra is vonatkozik.

jupiiii

(#990) Söri0127 válasza matteo_szg (#989) üzenetére


Söri0127
tag

Ez öröm! :)

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#991) korimv6


korimv6
aktív tag

Mától nejem is egy Zenfone 2-t használ, szép piros színben. Eddig tetszik, de az akkut tényleg szívja rendesen.
Mi is a Lenovo és e között gondolkoztunk, de a Lenovo bővíthetetlensége hamar eldöntötte a kérdést.
A Zenfone 2 tudja az OTG-t?
Ezen kívül van még Padfone 2 és Padfone New Infinity használatban. Sajnos az Infinity most megy szervizbe, mert a Home gomb nem érzékel, a 2-es csak szokásos kamera porosodással vol a Cordonban. Utóbbin 4.4 van, ami eleinte szörnyű volt, de a rendszeres frissítésekkel nagyon stabil rendszert raktak össze. Ez sem a HTC-re sem a Samsungra nem jellemző!

Körbe zárt villám.

(#992) Semm1 válasza korimv6 (#991) üzenetére


Semm1
tag

Igen, tudja az OTG-t. :)

Ma nekem is megjött a Z3580-as Zenfone 2-öm, Gearbest-ről rendelve. Megkínlódtam a frissítéssel, mert alapból CN változatot kaptam WW legelső ROM-mal... De meg lehet oldani, ha valakit érdekel leírom holnap.

Egy Xiaomi Mi2-öt vált, meglátjuk hozza-e a szintet, eddig nagyon tetszik. :))))

(#993) ATM_automata válasza korimv6 (#991) üzenetére


ATM_automata
őstag

Srácok, én ezt a szívja az akkut rendesen egyre kevésbé értem. Reggel 9-től este 11-ig volt akksin, 40%-ra merült. Világbajnok. :R

What else?

(#994) #70516736 válasza ATM_automata (#993) üzenetére


#70516736
törölt tag

én sem értem a 979-nél linkeltem, hogy reggel hattól este fél kilencig kb 3h kijelző idővel egy óra beszélgetéssel 49% az aksi 2 kártyával folyamatos 3g vagy wifi kapcsolattal

kell egy jó pár töltés, hogy beálljon az aksi, meg a 48-49-es frissítés is dob rajta egy keveset

[ Szerkesztve ]

(#995) ATM_automata válasza #70516736 (#994) üzenetére


ATM_automata
őstag

Teljes misztikum, hogy miért írnak rá emberek gyenge akksit. Nyilván ha valaki tol rajta 3 óra real racing-et le fog merülni...

What else?

(#996) lovi27 válasza Semm1 (#992) üzenetére


lovi27
addikt

Mikor rendelted? Mennyi idő alatt jött meg?

Az enyém úton van tőlük. Shipped out a státusza, de szerintem kamu Tracking Number-t adtak, mert az semmit nem mutat. Különösebben nem izgat, mert meg fog jönni, csak tudni szeretném mégis mire számítsak.

(#997) Semm1 válasza ATM_automata (#995) üzenetére


Semm1
tag

Azért mert lehetne jobb is... :D Különben pár dolgot beállítva másfél napot el megy, pedig én még csak hétfő óta használom. 4G hálozat helyett 3G, kijelző és teljesítmény legyen kiegyensúlyozotton, automata program indulások és feleslegesen futó programokat ki kell lőni, és duplázodik az akku idő. :)

@ lovi27: Én 9.én, 10.én kértek futárt, szerdán vette át tőlük, hétfőn már nálam volt. Hogy-hogy kamu? Nézted DPD-n? Különben a Shipped out nem biztos hogy szó szerint azt jelenti, arra is azt írják amire még csak megrendelték a futárt. :DDD

(#998) lovi27 válasza Semm1 (#997) üzenetére


lovi27
addikt

Ha jól számolom 10 nap alatt kaptad meg. Én 14-én rendeltem, így valamikor a jövő héten várható. Akkor jól mondtam, hogy kamuznak... :D

A DPD.én megtaláltam: A küldemény beérkezett az elosztó központba A DPD szerint 17-én adták át nekik. Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#999) ATM_automata válasza Semm1 (#997) üzenetére


ATM_automata
őstag

Jobb is lehetne...Gyerekek :) Eddig ugyan ilyen használat mellett még nem volt olyan telefonom, ami estére 40%-on lett volna. Mind hulla 0-ra merült. :) Szóval én kifejezetten jó akksi időt mondok rá.

What else?

(#1000) #70516736 válasza Semm1 (#997) üzenetére


#70516736
törölt tag

a snapi400 as xiaomi hd felbontással 1 kártyával (3000-aksival) nem tudott ennél jobb aksi időt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.