Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) anonym1s válasza gusthy (#1799) üzenetére


anonym1s
őstag

Lehet valahogy ellenorizni, hogy ez valoban megtortenik? Ugy ertem, ez a pixel osszevonas, mert nekem nem tunik vilagosabbnak a baglyos modban keszitett kep mint a kezi 1/2 zaridos, 800 iso modban keszitett kep.

(#1802) erahurka válasza anonym1s (#1801) üzenetére


erahurka
félisten

Felbontást nézd meg, elvileg a baglyos képek alacsonyabb felbontásúak.

(#1803) gusthy válasza anonym1s (#1801) üzenetére


gusthy
veterán

Amit most csináltam nem teljesen tök sötétben, az 1/20 záridő és ISO 430 lett.

(#1804) adam951222


adam951222
csendes tag

Üdv, azt szeretném kérdezni, hogy ha mondjuk ebay-ről vennék egy ilyen készüléket pl ezt: [link] akkor nem lenne semmilyen + költség vám vagy valami ilyesmi miatt, azért fogalmazódott meg bennem mivel szinte féláron van az itthoni árakhoz képest és az eladó is elég szimpatikusan leírt minden lehetséges információt ami kellhet a vásárlónak csak nem nagyon vásároltam még nagyobb összegért külföldről bármit is.
köszi a választ

(#1805) Sebestyen01 válasza adam951222 (#1804) üzenetére


Sebestyen01
őstag

De lenne

(#1806) Joe.36 válasza anonym1s (#1786) üzenetére


Joe.36
addikt

Én azért vettem ezt a telefont mert ennek a tulajdonágai lényeges nekem. Te azért veszel másikat mert egy másiknak a tulajdonságai lényegesek neked. Van rengeteg telefon a piacon....

És nem bántam meg azóta se, nagyon teszik a telefon minden téren, nekem semmi bajom a kijelzővel, nagyon szép, éles, tiszta, jó a fényereje, és minden szögből jól látható. :)

Ma csak telefonálásra használtam a munkám miatt, csak 1 sim volt aktív és most 80% áll, nem is rakom fel tölteni.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1807) twollah1976 válasza adam951222 (#1804) üzenetére


twollah1976
őstag

Ez a lassabb CN (kínai) verzió.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1808) Sword válasza adam951222 (#1804) üzenetére


Sword
őstag

Miért ne lenne? Azonnal lekapcsolják, intézkedhetsz a Postán keresztül. Számíts 27% áfára, 2-3% vám-ra + 1500 ft-ra ügyintézési díj címén.A vásárlástól nem félnék (én sokat vásárlok ali-n, ebay-en) de így már alig lesz különbség... Vámmal, tokkal vonóval közel lesz a 90-hez. Persze gari nélkül vagy ha mégis van valami gari (biztos nem 2 év), akkor küldözgetheted ki Kínába... (Az enyém itthon be sem kapcsolt, cool lett volna elintézni a garit...)

Én ezek miatt nem ugranék bele, ahhoz drága.
ezzel már majdnem ugyanott vagy, de legalább UK-ből jön

De ha tényleg 90 körüli a vételár én a 110 bruttó felé közeledő magyar megoldásokat preferálnám (vigyél vissza pár üres üveget még) vagy megnézném használtban.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#1809) WOT-H-A-C válasza Sword (#1808) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Telefonra , tabletre nincs vám! 2014 EU vámrendelet. Áfát fizet, ha megfogják és 2000 ft ot a postának az ügyintézésért.

Az 1500 ft idén már 2000.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1810) mobileman válasza WOT-H-A-C (#1809) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mondhatni úgy is, hogy műszaki cikkekre nincs vám..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#1811) Sebestyen01 válasza WOT-H-A-C (#1809) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Szerintem a normális gar megér pár ezressel tőbbet :K

(#1812) gusthy válasza mobileman (#1810) üzenetére


gusthy
veterán

De vámköltség van.

(#1813) WOT-H-A-C válasza gusthy (#1812) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nálad mi számít "vámköltségnek" ?

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1814) gusthy válasza WOT-H-A-C (#1813) üzenetére


gusthy
veterán

[link]

Az, hogy elvámolja a posta, DHL, elvileg pénzbe kerül, ahogy fent említette valaki.
Egyébként sehol nem találom nyomát, hogy a 8517 vámtarifa EU-n kívüli országból vámmentes lenne. 150 és 700 EUR között 2,5%, mindenütt ezt találtam. Valaki belinkelné, hogy hol van leírva, hogy nem?

[ Szerkesztve ]

(#1815) WOT-H-A-C válasza gusthy (#1814) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Az a 2000 ft kezelési költség ami tavaj még 1500 ft volt. Ez egyébként DHL esetében nincs is!

Amit la nkeltél maj-viktor írása, PH. tag. Kicsit már elavult.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1816) gusthy válasza WOT-H-A-C (#1815) üzenetére


gusthy
veterán

Oké, de a fél netet feltúrva se látom nyomát, hogy vámmentes lenne a telefon. Ezért kértem, hogy valami hivatkozást tegyen ide valaki.

(#1817) WOT-H-A-C válasza gusthy (#1816) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Pill elő túrom valahonnan, amint gephez jutok.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1818) gusthy válasza WOT-H-A-C (#1817) üzenetére


gusthy
veterán

Oké.

(#1819) WOT-H-A-C válasza gusthy (#1818) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

parancsolj.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1820) gusthy válasza WOT-H-A-C (#1817) üzenetére


gusthy
veterán

Amúgy 2,5%-ról van azoszó, igazából nem jelentős tétel az áfához képest.

(#1821) gusthy válasza WOT-H-A-C (#1819) üzenetére


gusthy
veterán

Köszi.
Ez 2013-as,közben megtaláltam a NAV honlapon az aktuálisat, ott is 0, annyit változott a tudomány, hogy azóta a kód 8517120090. Úgyhogy igazad van, viszont annak, aki fentebb írta, hogy a műszaki cikkek vámmentesek, keservesen csalódhat, mert ez így messze nem igaz.

(#1822) anonym1s


anonym1s
őstag

Tegnap sikeresen tonkretettem a telefonomat.
Bekapcsolaskor az asus logo utan a hanyatt fekvo felboncolt robot fogadott, ami lassan pulzalt, alatta error felirat. Recoverybe sem tudtam belepni, szamitogep sem ismerte fel mint uj hardver.
Aztan sikeresen vvisszahoztam az elok soraba, most hibatlan, es a torolt programok ikonjai sem maradnak hatra :)
Bar rament az egesz delutanom es estem az elesztesre, de annyi kiderult, hogy ezt a telefont sem konnyu vegleg elpusztitani szoftveresen :)

(#1823) WOT-H-A-C válasza gusthy (#1821) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Akkor, ezt meg beszéltük! :K :R :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1824) twollah1976 válasza anonym1s (#1822) üzenetére


twollah1976
őstag

Mit csinaltal vele, hogy leolted a telefont?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1825) Kiskino


Kiskino
csendes tag

Sziasztok!

Az én példányom CN verziós 2.13as WW-s buildel, problémám nincs vele viszont szeretném frissíteni és utána rootolni. Ebben kérnék segítséget tőletek, elsősorban azoktól akiknek szintén CN-es a telójuk!
Google-t néztem de jó lenne olyanokkal értekezni akik hasonló cipőben jártak mint én!

Előre is köszönöm!

(#1826) gusthy válasza anonym1s (#1822) üzenetére


gusthy
veterán

Jó lenne, ha leírnád mind a soft bricket, mind a javítást, hogy okulni lehessen belőle.

(#1827) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Sziasztok!

A telefon tudja a vezeték nélküli töltést?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#1828) #70516736 válasza maggi1886076 (#1827) üzenetére


#70516736
törölt tag

Nem

Kiskino innen kezd el felpakolni a frissitéseket mindegyik után wipe cache
Vagy a honlapról tölts le a legújabb teljes veziót

[ Szerkesztve ]

(#1829) Semm1 válasza Kiskino (#1825) üzenetére


Semm1
tag

Helló,
Én ez alapján raktam fel:

Így nem kell szórakozni azzal, hogy sorrendben kell felrakni a frissítéseket. :)

Kell hozzá az Intel Android USB Driver, majd a legújabb elérhető Recovery. Ha 1.8 gHz procis a Zenfone-od, akkor a Z008, ha 2.3 akkor a Z00A-t töltsd. Fájlnév alapján az Asus oldaláról töltsd le a legújabb azonos nevű WW ROM-ot, és igazából mindened megvan a frissítéshez.

Az ADB-t, majd elfelejtettem...

[ Szerkesztve ]

(#1830) ATM_automata válasza maggi1886076 (#1827) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nem.

What else?

(#1831) gusthy válasza ATM_automata (#1830) üzenetére


gusthy
veterán

Valóban nem. Viszont láttam hozzá Qi töltős tokot, bár szerintem egy Quick Charge-képes telefont így tölteni önkínzás :)

(#1832) Kiskino válasza Semm1 (#1829) üzenetére


Kiskino
csendes tag

Sikerült, köszi! :R

(#1833) Semm1 válasza Kiskino (#1832) üzenetére


Semm1
tag

Szívesen ! :)

(#1834) Joe.36 válasza Semm1 (#1829) üzenetére


Joe.36
addikt

Ha nekem nem CN verzió van hanem [ez] akkor gondolom elég OTA n amik jönnek felrakni szép sorban amíg van.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1835) gusthy válasza Joe.36 (#1834) üzenetére


gusthy
veterán

Úgy úgy. És a 90-es végű lesz az utolsó, ami jön egyelőre.

(#1836) Joe.36 válasza gusthy (#1835) üzenetére


Joe.36
addikt

Oké. köszönöm :) :R

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1837) Sword válasza gusthy (#1831) üzenetére


Sword
őstag

A Note 4 quick chargere úgy tűnik ugyanúgy gyorstölti a telót, mint a sajátja (legalábbis ezt írja ki). :)

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#1838) anonym1s válasza gusthy (#1826) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.

Recoveryben wipe cache. Percekig ott ragadt mozdulatlanul, azt hittem lefagyott es kikapcsoltam a telefont, ezutan mar csak a halott robot jott, akkor is ha recoverybe akartam menni. A gepre hiaba dugtam, mert nem ismerte fel a halott robot allapotban es ha toltot dugtam ra akkor is a halott robot jott es tolteni sem lehetett.

Viszont a hang fel + bekapcs gombokra bejott az a menu ahol valasztani lehet hogy a recoverybe menjek de nem mentem innen tovabb hanem ekkor dugtam gepre, es igy felismerte, az eszkozkezeloben megjelent egy moorfield nevu eszkoz amihez nem volt driver. Igy mar ra tudtam rakni egy ze550ml raw flasht (csak ilyet talaltam) az asus flash tool nevu programmal, aztan egy ze551ml recoveryt a hozza tartozo flash-el, majd frissitettem a legujabbra es kesz.

En sokat kinlodtam vele, rengeteg idom ment el a keresgelessel meg olvasgatassal, es valoszinuleg feleslegesen, mert az asus flash tool amit hasznaltam a raw fajl flashalesehez, az adb-n keresztul mukodik, szoval valoszinuleg rament volna egy normal full flash, zip formaban adb-vel es nem kellett volna kinlodnom, de akkor meg nem ismertem az adb meg fastboot programokat.

[ Szerkesztve ]

(#1839) Beni2360 válasza adam951222 (#1804) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt nézd meg németből.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1840) motoflug


motoflug
őstag

Remelem a "kint" tapasztalhato areses a hazai modellre is igaz lesz. Mindenesetre rendeltem egyet, bizom benne, hogy a heten megjon.

(#1841) e-newsee


e-newsee
addikt

Teljesen off:
Nem tudom, ki mennyire gyakorlott a vámolós dolgokban. Kérdezhetek privátban?
Vagy van ötletetek, kit kérdezzek?
Köszi

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1842) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Sziasztok!
Note 4 et megéri erre leváltani? Van olyan akinek már volt mindkét típus használatban, és letudná nekem írni a külömbségeket? Pl Hangzás-zene. Köszönöm.

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#1843) e-newsee válasza e-newsee (#1841) üzenetére


e-newsee
addikt

Már nem releváns, megkaptam az infót.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1844) twollah1976 válasza Beni2360 (#1839) üzenetére


twollah1976
őstag

CN verzio, felejtos.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1845) Sebestyen01 válasza Gabi 8906 (#1842) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Hangzas jo mind a ketton ji fulessel, multitaskban ezhulyere veri a kotot de annak jobb a kijelzoje... Merlegelj

(#1846) Gabi 8906 válasza Sebestyen01 (#1845) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Meguntam a Note-ot. Kíváncsiságból váltanék. Meg kicsit fáj hogy hangzásban egy A3 lenyomja az enyémet. A zenei funkció pedig fontos számomra.

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#1847) Sebestyen01 válasza Gabi 8906 (#1846) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Dragon vagy exynosos a noteod? Ha exynos akkor a wolfsonal nem szol szebben az asus

(#1848) motoflug


motoflug
őstag

Na meg is érkezett a telefon 2 nap (szállítási idő) alatt. :Y
WW-s rom van rajta, van rajta Play, Google stb. Viszont a tinydeal telepített rá egy-két appot, amiket hard resettel le akarok csapni. Simán ha a menüből ráeresztek egy hr-t, akkor lehet valami baja?
Köszönöm előre is! :R

(#1849) Gabi 8906 válasza Sebestyen01 (#1847) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Dragon. :U

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#1850) Semm1 válasza motoflug (#1848) üzenetére


Semm1
tag

Baja nem lesz, de nem biztos hogy eltűnnek az appok. Ha WW-s ROM, akkor azt már úgy mókolták rá és valószínű bele vannak ezek a programok építve. Frissítsd inkább, mindenképp megéri mert valószínű fél éves ROM van rajt. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.