Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) gusthy válasza R4E/B (#1550) üzenetére


gusthy
veterán

Majd vedd le róla a fóliát :)

(#1552) R4E/B válasza gusthy (#1551) üzenetére


R4E/B
tag

Azt már rég levettem. :)

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#1553) twollah1976 válasza R4E/B (#1552) üzenetére


twollah1976
őstag

De úgy már nem bontatlan, mi lesz a gyűjteménnyel?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1554) R4E/B válasza twollah1976 (#1553) üzenetére


R4E/B
tag

pszt... :D

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#1555) Söri0127 válasza lovi27 (#1547) üzenetére


Söri0127
tag

9,71 GB-os fájl kb 8-9 perc alatt ment fel a telefonra SDK-val. :)

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#1556) Söri0127 válasza R4E/B (#1550) üzenetére


Söri0127
tag

Enyém is pont ilyen, csak nem "gyors" :( :DDD

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#1557) lovi27 válasza Söri0127 (#1555) üzenetére


lovi27
addikt

Biztos, hogy kell az SDK? Nem értem mire. Tudom, hogy szentségtörés amit írok, de szerintem az MTP (Media Transfer Protocol) protokoll szerint mennek az usb-én az adatok. Ahhoz meg nem kell az SDK.

(#1558) beloadjoker válasza lovi27 (#1557) üzenetére


beloadjoker
őstag

Nekem nincs ilyen telóm /kamera miatt vacilálok mert oneplustól rosszabb a kamerája sajnos/
de szerintem sem kéne sdk, amit a winsh*t feltesz szerintem elégnek kellene lennie... esetleg linux alatt próbáltátok?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1559) lovi27 válasza beloadjoker (#1558) üzenetére


lovi27
addikt

Én a OP Two-t akartam megvenni, de mivel nekem elbökték (NFC, SDcard), így megvárom a Three-t. Addig egy nem drága, használható kínait akartam. És ez annál több. Sokkal több. Ez egy jó mobil. Pozitívan csalódtam benne. A kamera számomra nem fontos része, de érdemes kipróbálnod, ha van rá lehetőséged. A kezdeti elcseszett szoftverén rengeteget javítottak. A tulajok túláradó lelkendezése persze nem mérvadó, de jelzésértékű, ha elégedettek. Szóval, egy próbát megér!

[ Szerkesztve ]

(#1560) alexw801 válasza lovi27 (#1557) üzenetére


alexw801
senior tag

Eddig (pl. Huawei telefonnal) nálam is MTP működött, semmit nem kellett telepíteni sehova. Az ASUS-nál sem fogok telepíteni a laptopra. Ilyen ár osztályú telefonnál nem bütykölök, az az idő elmúlt a korábbi telefonjaimmal.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#1561) Söri0127 válasza lovi27 (#1557) üzenetére


Söri0127
tag

Hát passzolom...Enélkül, simán MTP-vel nekem nem ment a dolog. Bár ugye nálam a gyors töltés sem megy, ki tudja mi nem tökéletes még rajta. :))

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#1562) e-newsee válasza Söri0127 (#1561) üzenetére


e-newsee
addikt

Jaa, ebben az esetben ne játssz vele, vidd vissza! Ha már két dolog sem megy rendesen, akkor valami gubanc van. Mindkét probléma szegről-végről USB-hez kötődik, szerintem ott lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1563) gusthy válasza e-newsee (#1562) üzenetére


gusthy
veterán

Ahogy elnézem, jóval ritkább itt a hibás darab, mint akár sokkal márkásabb telefonoknál, a kolléga a peches kivétel.

(#1564) e-newsee válasza gusthy (#1563) üzenetére


e-newsee
addikt

Az, hogy kb 4 hónap kell az 1600 hozzászóláshoz, az elmond valamit. Pedig elég népszerű a kütyü.
Pénteken bementem Euronics-ba, hogy megtapizzam. Mifelénk csak ott tudom élőben megnézni, merthogy szolgáltatónál ugye nincs. Erre látom, hiányzik a szekrényből. Eladó azt mondja, épp most fizetik ki, utolsó darabjuk volt az üzletben, azért a vitrinest vitte el a srác, nézzek vissza később. Úgyhogy élőben még mindig nem láttam sajna, pedig erre gyűjtök. SP-t váltaná.
Na annak a topicja ennyi idő alatt begyűjtött 7000 hozzászólást. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1565) gusthy válasza e-newsee (#1564) üzenetére


gusthy
veterán

Egyértelműen arról van szó, hogy a "nagy" brandek és a kicsik között már alig van különbség, nagyjából a marketing az, amiben eltérnek. Mondjuk feltehetően ha át Asusnak holnap tízszer ennyi telefont kéne gyártania, akkor lehet, hogy ugyanúgy megszaporodnának a problémák, azért van emögött egy nagyon komoly logisztika.

(#1566) beloadjoker válasza lovi27 (#1559) üzenetére


beloadjoker
őstag

opt megint mas teszta, de sajnos teny a oneplus one kameraja is jobb a twoje pedig meg jobb, nyilvan nem akarok most ezen itt fennakadni de azert egy 4k video mondjuk kikivankozott volna, es tudom hogy javitottak a fotokon rengeteget olvastam a telorol de annyit azert nem sikerult, a pixelmaster twnyleg jo de az csak sotetben, a rengeteg beallitas megint jo dolog, de pl camera api 2 megint fajo pont de ezen kivul nagyon jo a telo

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1567) gusthy válasza beloadjoker (#1566) üzenetére


gusthy
veterán

Ezt a 4k videó dolgot sose értettem, de mindenkinek más fontos :)

(#1568) twollah1976 válasza gusthy (#1567) üzenetére


twollah1976
őstag

Most a 4k a trendi, holnap lehet a 720p lesz a meno.
Ha nem 4k-ban videozol akkor mar nem vagy eleg swag, a hipsterek meg egyszeruen lekopnek ha talalkoznak veled az utcan.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1569) beloadjoker


beloadjoker
őstag

NA jó mielőtt én leszek itt a köcsög mert úgygondoltad annak állítasz be, igen nekem fontos a 4k, sokat videózok és fontos a minél jobb minőség, én is mondhatnám hogy te meg nem használod ki a telót mert rátolsz 10 appot a playstoreból és kiba*zott boldog vagy mert vettél 130-ért egy telót... mert nem raksz rá linuxot nem módosítod a kernelt stb, mindenkinek más a felhasználási köre! Szerintem majd eldöntöm nekem miért jó, ezt a swages baromságot meg jó lenne elfelejteni ... a kijelzőben feleslegesnek tartom ott fullhdtől ne menjünk feljebb oké, de videózásban bőven elfér.. és ha valami gyengesége van egy telefonnak akkor azt jó elismerni nem megmagyarázni hogy miért jó hogy miért nincs benne... Másról meg így véleményt alkotni szép dolog...

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1570) twollah1976 válasza beloadjoker (#1569) üzenetére


twollah1976
őstag

Anno a FullHD boven eleg volt mindenre.
Ha minoseget akarsz akkor filmezz 35 mm-es filmre.
Bar en inkabb a helyedben vennek egy celgepet amit ugy hivnak, hogy digitalis kamera.

Nem 10 appot rakok fel a Google Playbol hanem annak az otszoroset es azok ki is vannak fizetve mknd egy szalig.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1571) gusthy válasza beloadjoker (#1569) üzenetére


gusthy
veterán

...szerintem ezt a témát most kéne abbahagyni. Már írtam, azért szeretem ezt a topicot, mert nincs anyázás. Ne rontsuk el.

[ Szerkesztve ]

(#1572) korimv6 válasza gusthy (#1539) üzenetére


korimv6
aktív tag

Köszönöm. Egyelőre feltettem egy másik olvasó progit.

Körbe zárt villám.

(#1573) gusthy válasza korimv6 (#1572) üzenetére


gusthy
veterán

Fbreader rulez :)

(#1574) beloadjoker válasza gusthy (#1571) üzenetére


beloadjoker
őstag

Nem is neked írtam amit írtam, hanem a másik kollégának,te így fogalmaztál:
"de mindenkinek más fontos" így már teljesen más színben tűnik fel a dolog, te elmondtad a véleményed a 4król de nem minősítettél le mert nekem ez hiányzik, el tudod fogadni hogy lehet más a felhasználási köröm
ő pedig így:
"Ha nem 4k-ban videozol akkor mar nem vagy eleg swag, a hipsterek meg egyszeruen lekopnek ha talalkoznak veled az utcan."

Szerintem nem ismer, nem tudja hogy hogyan használom a jelenlegi telefonjaimat és tableteim /én mindig megpróbálom mindenből a maxot kihozni, nem azért veszek ennyiért telefont mert az menő!!/, sőt még le is minősít! Közben valószínűleg egy átlaguser aki egy 70ezer forintos telefont sem tud kihasználni, sőt ami rosszabb hogy valószínűleg nem is akarja...

AzEgyetlen1

Nagyon örülök neki hogy te így látod a dolgokat, neked biztos jó is így, hogy mire, mivel, vagy milyen minőségben filmezek szerintem az én dolgom, az hogy te hogy közölted a te véleményed az meg a tiéd.... és megmondom őszintén egy hangyányit sem érdekel hogy az összes appod fizetős max sajnálni tudlak ez miatt

Részemről egyébként befejeztem, de szerintem egy telefon hiányossága az hiányosság és ha telefont váltok akkor általában azt szeretem ha minden paramétere jobb mint az előzőnek mert így többet hozhatok ki belőle több lehetőségem van, amit itt az intel proci hoz/hozhat magával egyedül, ennél a telónál az agyonhypeolt! mert tényleg erről van szó! kamera sem fotózás sem videózás terén nem domborít úgy ahogyan azt beharangozták!

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1575) gusthy válasza beloadjoker (#1574) üzenetére


gusthy
veterán

Relax :)

(#1576) beloadjoker válasza gusthy (#1575) üzenetére


beloadjoker
őstag

nyugodt vagyok, csak leírtam a véleményem..

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1577) twollah1976 válasza beloadjoker (#1574) üzenetére


twollah1976
őstag

"és megmondom őszintén egy hangyányit sem érdekel hogy az összes appod fizetős max sajnálni tudlak ez miatt"

Nem ertem mire akarsz celozni, hogy sajnalsz amiatt, hogy legalisak a prograjai es nem a torrent tekabol kolcsonoztem oket.
Amig ugy vagyok vele, hogy meg tudom venni az adott programot addig en nem erzem sajnalatra meltonak magam.
A masik fele a dolognak az, hogy a vasarlassal tamogatom a fejlesztot es a munkajat.

A plusz velemenyem errol meg, hogy aki megenged maganak egy tobb, mint szaz ezer forintos keszuleket az sajat magarol allit ki szegenysegi bizonyitvanyt, hogy a programokat lopja ra.
Mintha egy kozepkategorias autot venne, de az uzemanyagot a benzikutrol lopja bele.

Tema lezarva, picit gondolkozz el azon amit leirtam es, hogy kit miert sajnalsz.

BTW
A forumon nem divat lenezni, lesajnalni a masikat, mert jogtisztak a programjai.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1578) R4E/B


R4E/B
tag

Gyerekek az iPonon szépen esett az ára a telefonnak. :D

118.416.-:
https://ipon.hu/webshop/product/asus_ze551ml_zenfone_2_szurke/1166674

Lassan 100000 alá fog ugrani, ha így halad. :)

[ Szerkesztve ]

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#1579) beloadjoker válasza twollah1976 (#1577) üzenetére


beloadjoker
őstag

Nem mondtam hogy vannak nem hivatalos appjaim.... most az egész monológod erre építetted, kár volt....
Te azt írtad hogy nem 10 hanem annak az ötszörösét telepítetted, az 50 ha ebből mind fizetős akkor igen, sajnállak mert playen belül is van mindennek alternatívája, sőt ha rootolsz akkor megint egy csomó dolog áthidalható, pl nincsenek teli az ingyenes appok reklámokkal..

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1580) beloadjoker válasza R4E/B (#1578) üzenetére


beloadjoker
őstag

Nem semmi :Y és ez Z3580as vagyis 2,3as :C jó áron van nagyon :) Kár hogy nem a 64es, de azért az már durva áresés lenne ;]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1581) 5Trepy1


5Trepy1
újonc

Üdv.

Már rég követem ezt a fórumot, tök nyugis, nagyon tetszik a hangulat és a tulajok empatikus nézete, sok más általam is olvasott fórumhoz képest is. Boxoljátok le privátban mert ez a személyes,. nem személyes, felhasználós megmérettetős nem feltétlen ide tartozik.
Már elhangzott: Mindenkinek más a felhasználói köre, jó eséllyel mindenki másként használja a telóját, mások az elvárások,- prioritások. Ha ez tiszta, miért kell tovább tekergetni ezt a témát. Zúúzaa és lehet tovább értekezni.
Személy szerint már csak azt várom mikor lesz annyi pénzem végre, hogy meg tudjam venni az egyik ilyen készüléket és ne csak a MM-ban csorogjon a nyálam utána :D
:)) :C

(#1582) gusthy válasza 5Trepy1 (#1581) üzenetére


gusthy
veterán

És mikor? :)

(#1583) gusthy


gusthy
veterán

Egy kis kamerapróba, a makró még azt hiszem nem volt:

[ Szerkesztve ]

(#1584) gusthy válasza gusthy (#1583) üzenetére


gusthy
veterán

Upsz, az átméretező nagyon elrontotta.

(#1585) 5Trepy1 válasza gusthy (#1582) üzenetére


5Trepy1
újonc

Bízom benne, hogy pár hét vagy max. 1-2 hónapon belül. :) Ha az ár csökken, ez lehet kevesebb is :)

(#1586) e-newsee válasza gusthy (#1582) üzenetére


e-newsee
addikt

Tudom, nem hozzám szólt a kérdés, de a nyálam nekem is csorog utána. :)
Iponon az értesítőm 110-re van beállítva. Az nálam nagyon a felső határ, de szerintem még a tél beállta előtt magaménak tudhatok egyet.
(Hű, ez nagyon költői volt... :D)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1587) gusthy


gusthy
veterán

[link]

Akkor még egyszer a kamerapróba :)

(#1588) lovi27 válasza Söri0127 (#1561) üzenetére


lovi27
addikt

"...ki tudja mi nem tökéletes még rajta."
Ezt ne csináld! Utána majd jön, hogy milyen peches, szerencsétlen vagyok, stb.... Nem kell, nem erről van szó.
Az MTP protokollal kapcsolatban egyáltalán nem a mobilod a hunyó. Fel se merült bennem. A Windows nem látta valamiért az usb eszközt, nem ismerte fel az MTP protokollt, holott a Google (az android) szerint: No extra software is needed for Windows.
Hogy miért nem mennék bele, mert semmit nem tudok a gépedről. Talán annyit, valószínűleg egy szolgáltatás lehetett letiltva, esetleg driver ami kellett hozzá. Persze az sem kizárt, hogy ezt az SDK telepítése hozta rendbe, de már biztosan un-installálható, nem kell a működéséhez.

Ha a gyors töltési problémád megoldódott, ahol még nem tisztázódott a teló, a kábel, a töltő vagy netán te vagy a ludas, ;] oszd meg velünk az okot.

[ Szerkesztve ]

(#1589) lovi27 válasza gusthy (#1587) üzenetére


lovi27
addikt

A tesztképeket 100%-s nagyítással kell nézni és akkor már látszanak a kamera esetleges gyengeségei.

[ Szerkesztve ]

(#1590) gusthy válasza lovi27 (#1589) üzenetére


gusthy
veterán

Igen, ezért raktam fel, hogy bárki kedvére nézegesse, bár hozzátartozik, hogy a 100%-os nagyítás azt jelenti, hogy A3-as papírképet csinálsz belőle, ami tök irreális elvárás :)
Egy 30x45-ös papírképhez 1800x2700 felbontás tartozik, úgyhogy ne legyünk elszállva :)

(#1591) Söri0127 válasza lovi27 (#1588) üzenetére


Söri0127
tag

Ja semmi ilyesmi, nem tartom magam szerencsétlennek ilyenek miatt :)

DE: tegnap délelőtt volt, hogy faja volt az USB kapcsolat, este viszont csak 6-7. próbálkozásra ismerte fel a gép...Valami a kábellel vagy a telefon USB-jével lesz, de megírom a szerviznek a fájásaim, aztán majd meglátjuk.

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#1592) #70516736 válasza lovi27 (#1589) üzenetére


#70516736
törölt tag

ezt sosem értettem minek így nézni

vagy telefonon esetleg tableten legrosszabb esetben 23" full hd monitoron nézem a képeket oda meg tök jó
ha meg nyomtatom akkor az max 10×15 kép lesz oda teljesen jó ez a minőség

aki meg ilyen vájt szemű az vegyen céleszközt ami előtt van optika is ahol be tud menni rendesen a fény,
mit vártok egy centi átmérőjű műanyag lencsétől

(#1593) lovi27 válasza gusthy (#1590) üzenetére


lovi27
addikt

A 100% nagyítás egyáltalán nem A3-as papírképet jelent! :N
Olvass utána és akkor nem fogsz megijedni a valós képnézettől.

(#1594) gusthy válasza lovi27 (#1593) üzenetére


gusthy
veterán

Valóban, inkább A2 :)
Ha figyeltél, utánaolvastam már át előző hozzászólásban is :)
Az A3 29,7*42 centi.
Az egyik fotónyomtató cég az előző hozzászólásban jelzett felbontást javasolja, amit a telefon tud, az ennek a duplája.

@cfc_boy: nincs az egy centi se :)

[ Szerkesztve ]

(#1595) e-newsee válasza gusthy (#1594) üzenetére


e-newsee
addikt

Azért a 100%-os nagyítás papíron és monitoron nem ugyanaz. Papíron ugye köze van a kép dpi értékéhez, ami a felbontástól független. Ha pl egy kép 192 dpi, akkor 100%-os nyomtatásban egy fullhd kép nagyjából pontosan 10"x5,625" (~254x143mm) méretű lesz.
Monitoron meg a 100% tudtommal az, amikor a fotó 1 pixelje a monitor 1 pixeljének felel meg. De javítsatok ki, ha rosszul tudom!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1596) #70516736 válasza gusthy (#1594) üzenetére


#70516736
törölt tag

igaz 9,5mm :DDD
az üvegről beszélek előtte nem az optikáról az csak kb 4,5mm

(#1597) gusthy válasza #70516736 (#1596) üzenetére


gusthy
veterán

Jó, én az optikára gondoltam, mondván, hogy az üveg az kb mindegy, mekkora :) de az 1 cm is nagyon pici.

(#1598) gusthy válasza e-newsee (#1595) üzenetére


gusthy
veterán

Papíron is attól függ, hogy mekkora felbontásban nyomtatsz. Az otthoni közepes minőségű fotónyomtatók 300dpi-t tudnak, ami 10x15-ös képekhez bőven elég. Ez 1181x1771 pixel. Ennél a mi telefonunk sokkal többet tud, úgyhogy ebbe már bele is lehet nagyítani.
Nagyobb képmérethez persze nagyobb felbontás is kell, de az A3, és a még annál is nagyobb cuccok annyira nagyok, hogy azokat nem nézi az ember ugyanolyan távolságból, mint a családi nyaralós 10x15-ös képet, ergo sokkal kisebb felbontás is elég szokott lenni. Általában azt mondják, hogy a 8 megapixel az A3-hoz a minimálisan elégséges, értelemszerűen a 13 akkor már élvezhető lesz A2-ben is. De ha ennek a dupláját vesszük, akkor feltehetően teljesen jó lesz az a poszter.

(#1599) lovi27 válasza e-newsee (#1595) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, igaz, de a felbontástól függ a minőség, és itt nem csak a fizikai pixel számra gondolok, mert az a példádnál maradva adott, 1920x1080. De az elkészült kép csak akkor lesz jó minőségű, ha a digitális kép 100% nagyításon nézve is részletgazdag és éles. Ezért nem mindegy mivel készült a kép. És ezt hogyan lehet ellenőrizni? Ha valaki pixel helyesen jeleníti meg a képet. Ennyiről, és nem minősítésről volt szó, ehhez nem kell mellébeszélni, hetet-havat összehordani.

(#1600) freezer922


freezer922
aktív tag

Kezdek kíváncsi lenni mire képes egy z4/g4/s6 kamerája mert nekem a lumia 520-am után ez hatalmas minőségi ugrás :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.