Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) WOT-H-A-C válasza ATM_automata (#200) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

+1 :(((

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#202) TTTotya válasza ATM_automata (#200) üzenetére


TTTotya
senior tag

Túl tudok lendülni ilyen apróságokon, még ha valóban nem is örömteli a gombok háttérvilágításának hiánya. Ettől még, ha megengeded(persze akkor is ha nem), nekem bejön ez teló. Valamiért többet látok benne, mint egy hiányzó gombvilágítást. Persze lehet, hogy az én hibám, hogy értékelem az ötletességet is meg a próbálkozást... :DD :DD :DDD

Szerk.: Nem mostanában csináltak (és most mondhatnám akármelyik gyártót) olyan készüléket aminél ne csúszott volna be valami gebasz/hiányosság...

[ Szerkesztve ]

(#203) ATM_automata válasza TTTotya (#202) üzenetére


ATM_automata
őstag

Félre értesz, nekem is bejön a készülék, egy hétig volt nálam és ha végre itthon is kapható lesz fogok is venni egyet belőle megint.

Pusztán azt a kérdést feszegetem, hogy nyilván vannak örömteli tulajdonságai a készüléknek, de messze nem hibátlan és a hibák jellemzően olyan területen fedezhetőek fel, amik nem újdonságok a telefónia világában. Kvázi kiforrott, konkrét tapasztalatok és megoldások vannak rá. Itt valamiért hiányzott a user a fejlesztő gárdából, aki kézbe veszi és véleményt mond róla, hogy ennyi munka és fejlesztési idő ráfordítással ezek ne legyenek a készülékben.

- Ilyen pl. a gomb világítás, ami a nem okos telefonoknál már feltalált tulajdonság volt és azóta az evolúció nem igen változtatott az emberi látáson.

- Vagy mondhatnám a lezáró/ki-bekapcsoló gombot, amit még lapátkezű emberel se érnek el, mivel a fogásponttól legtávolabbra rakták. Kompenzálja és örömteli pl, a képernyő kopogtatással feloldható/lezárhatóság, de nélküle kb sehogy nem lenne lezárható a készülék egy kézzel, így kvázi ha nem lenne nagyban csökkenne a használhatóság.

- Itt említhetnénk meg a készülék hátlapjának íveltségét, melyre komoly marketing gépezet is épült az asus berkein belül, de arról nem szólnak, hogy a készülék e miatt úgy billeg az asztalon, mint egy hajó a viharos tengeren, egy kézzel nem lehet gépelni rajta és a foghatóságon valójában semmit nem javít ez az ív, mivel akkora a készülék, hogy egy átlagember egy kézzel sose éri át...ez még azért is fura amúgy, mert aki tervezte, annak még akkor keze se lehet, mint egy átlag európainak.

- Kiemelném a fényképező gépet. LG G3-ban pl. egy remek kamera szenzor, egy kiválóan gyors autófókusz rendszer van. Meg kell nézni, le kell koppintani és ennyi. Ezzel szemben az ASUS feltalálta a gagyi kamerát 2015-ben, amin ugyan segít valamit a szoftver update, de még így is évekre van egy átlagos kínai telefon fotózási képességeitől 140.000.-Ft-ért......

- Valamint a ZEN. Nekem bejött, de komolyan. Nem eszi úgy az erőforrást, mint egy Samsung UI, nincs túlbonyolítva se és appok külön-külön frissülnek, ami szintén egy remek dolog. De mitől Zen? Semmi olyan dolgot nem találtam benne, amitől pl egy HTC sens az, ami. Szintén nem értem, hogy hogy már van Zen"élő"WC papír is az ASUS termékpalettáján, de egyikben sincs semmi zen-es, amitől látja a user, hogy ez egy termékcsalád. Se a szoftverek se a hardverek nem rendelkeznek olyan vizuális vagy hardveres tulajdonsággal, amitől ez egy külön termék csoport lehetne....legalábbis én még nem látok ilyet a Zen telefonok, Zen lapotopok és Zen kiegészítők sorában.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#204) TTTotya válasza ATM_automata (#203) üzenetére


TTTotya
senior tag

Jogos :R

(#206) chdmn


chdmn
csendes tag

Szép napot! A választ sejtem, de meg szeretném kérdezni, mivel én nem értek hozzá: az hogy az akku nem cserélhető: az pontosan mit jelent? Én nem fogom tudni kicserélni, az ok, de idővel mondjuk hozzáértők ezt meg tudják majd oldani? Vagy ha vége az aksinak, akkor a telefonnak is?

(#207) ATM_automata válasza chdmn (#206) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nem, hát nyilván szervizben cserélhető azért ;)

What else?

(#208) chdmn válasza ATM_automata (#207) üzenetére


chdmn
csendes tag

Szóval akkor ha két év múlva elegem lesz abból, milyen keveset bír, bemegyek és X ezerért kicserélik, és van új aksija? Erről nem is tudtam (ugye nem értek ehhez), hogy a nem cserélhető akk az ezt jelenti.

(#209) ATM_automata válasza chdmn (#208) üzenetére


ATM_automata
őstag

Igen, de szerintem két évet bőven el fog menni, a mai akksik ennyit lazán kibírnak ha normálisan vannak töltve.

What else?

(#210) chdmn válasza ATM_automata (#209) üzenetére


chdmn
csendes tag

Köszönöm hogy ezt felhoztad: mindíg is hallani akartam valakitől, aki tudja hogy ez mit jelent, hogy ez mit jelent: két mondatban aztán nem noob-kodok itt tovább: Te hogy fogod tölteni a Te ZenPhone-odat, "normalisan"?

(#211) ATM_automata válasza chdmn (#210) üzenetére


ATM_automata
őstag

:D Úgy, hogy nem rángatom le meg dugom vissza 2 percenként a töltőről. Mindig fullra töltöm és ha lehet addig használom, amíg nem nyavajog, hogy enni kér. Tapasztalatom szerint az akksik halála az, amikor valaki egy kicsit tölti, aztán egy kicsit használja, aztán megint tölti és így nincs sose teljesen feltöltve vagy lemerítve.

What else?

(#212) alexw801 válasza nyinya (#170) üzenetére


alexw801
senior tag

Szia!
Én fogok egyet (ZE550ML) forgalmazni, 1 bő hónapja kifogástalanul használom, ez lesz eladó, amint ideér a ZEW551ML 64 GB készülék, június második felében.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#213) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

jól látom, ha csak az 551-es fHD a többi csak HD? :F

(#214) mckangi válasza Sanyi.mTs (#213) üzenetére


mckangi
senior tag

Így van.
Csak azt nem értem, hogy miért van az, hogy ugyanazon proci az (1.8ghz-es) az 551ML-ben nagyobb Antutu pontot kap fullhd kijelzővel mint az 550ML sima hd-vel.
A grafikai gyorsító pedig ugyanaz.

Itt valami."nem tiszta".

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#215) chdmn


chdmn
csendes tag

Mi a véleményetek ezekről a kihajtható tokokról ami hagy egy 'értesítési kört" láttatni a képernyőből a tetején? Milyen tokot fogtok venni hozzá? Valamint screen protector-t ti raktok rá, avagy sem?

u.i: köszönöm a válaszokat az előzőekre :R

(#216) Enoleyz válasza chdmn (#215) üzenetére


Enoleyz
csendes tag

Screenguardot tuti rakok, meg egy Mofi tokot tervezek venni hozzá (azon nincs kör) :)

(#217) nyinya válasza chdmn (#215) üzenetére


nyinya
tag

Én biztos nem veszek ilyen tokot amit rá kell hajtani, mert van egy ismerősömnek hasonló és elég kellemetlen néha, hogy ki kell hajtani mielőtt használni tudná a telefont...

Öreg gamer

(#218) ATM_automata válasza chdmn (#215) üzenetére


ATM_automata
őstag

A tok már itt van. Ha lesz megint telefonom hozzá megírom milyen.

What else?

(#219) Helmoras válasza chdmn (#215) üzenetére


Helmoras
őstag

A kihajtható tok esetében ki kell kapcsolni a koppintásos ébresztést mert megzavarodik. egyébként jó.

Nem kell kihajtani ahhoz hogy felvedd a telefont, ha hívást akarsz kezdeményezni akkor kinyitod beütöd aztán vissza.

A screen protectorokkal vigyázzatok mert csak a kijelzőt fedi a legtöbb, az alsó sávot ami ilyen "szál csiszolt" hatású arra nem fed rá.

(#220) alexw801 válasza chdmn (#215) üzenetére


alexw801
senior tag

Volt ilyen kihajtható tok a Huawei 3X-en, celluloid ablakkal (jó karcos..), működött.
Van a Honor 6-on is, celluloid ablak, jó.
A Zenfone 2-n üres kör, túl érzékeny a teló, mindig vigyázni kell a véletlen érintésre.
Aki nem akarja, annak üzenem, hogy 2-szer ejtettem le a 3X-et, és kutya baja sem lett. Másként..

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#221) chdmn válasza Helmoras (#219) üzenetére


chdmn
csendes tag

Ha találtál már olyat ami viszont azt a részt is lefedi, megosztanád velünk?

Enoleyz: szépek nagyon ezek a Mofi tokok.

Nyina: akkor te milyet fogsz? (v. nem is fogsz?)

ATM_automata: kösz, az hasznos lesz hogy milyen IRL.

aexw801: mondjuk így tényleg megfontolandó, engem főleg a fentebb említett nadrágban életre kel eset miatt terel tok-irányba

[ Szerkesztve ]

(#222) Helmoras válasza chdmn (#221) üzenetére


Helmoras
őstag

Az enyém is ablakos, de én ilyet is szerettem volna.

Amig csak sima szilikon tokban volt egyébként a teló, 2 hét alatt egyszer sem ébredt fel koppintásos beállitásnál
csak ez a rendes tok zavarja meg nálam, lehet számit a nadrág anyaga is... nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#223) nyinya válasza chdmn (#221) üzenetére


nyinya
tag

Lehet, hogy nem veszek tokot, még meglátom, de a kis ablakosat kihagyom, az biztos.

Öreg gamer

(#224) e-newsee válasza Helmoras (#222) üzenetére


e-newsee
addikt

Lehet, hogy amatőr kérdés, nekem még nincs ilyen telefonom, de szeretnék, ezért érdekel.
A zsebben feloldás ellen, nincs lehetőség olyanra, hogy bár két koppintással feloldja a kijelzőt, de utána kérjen egy rajzolatot, vagy kódot, vagy valamilyen egyéb mozdulatot?
Tudom, a dupla kopp azért van, hogy gyors legyen, de ezek szerint előfordul a véletlen bekapcsolás.

Más:
Nincs valami bennfentes infó a hivatalos magyarországi forgalmazás idejéről?

Köszi

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#225) ATM_automata válasza e-newsee (#224) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ez a koppintásos feloldási probléma érdekes, engem is érdekel, hogy milyen gyógyszer van rá. Mondjuk ez a flip tok nem oldja meg? Volt róla szó tudom, de nem emlékszem végülis mibe maradtunk. :R

Az asus hivatalos információja szerint a hónap közepétől folyamatosan érkeznek a készülék szállítmányok. Azok szerint akik majd árulni fogják (2 nagykereskedő) csúszás van, ők a hónap vége előtt nem kecsegtetnek semmi jóval. Az egyik weboldalán még csak a termékek sincsenek fent, a másiknál meg csak 4 termék van, de azok is valami gagyi 1GB/8GB-os verziók. Szóval a szokásos asus termékbevezetés várható. Óriási marketing hype után nagy várakozási idő, hiányos modell választékkal és csúszva érkezéssel. Szóval talán nyár végére lehet ilyen telefonja annak, aki itthon szeretné megvenni. (Ez privát vélemény, szóval ne tépje le érte senki a fejem, nyilván ha hamarabb itt lesz annak örülni fogunk, de erre most kevés esély mutatkozik.)

What else?

(#226) e-newsee válasza ATM_automata (#225) üzenetére


e-newsee
addikt

Az nekem teljesen jó, nem sietek vele, csak a hivatalos árak miatt, akciók, esetleges szolgáltatói választék miatt érdekel, hogy tudjam, mire számítsak. Szerintem ősznél előbb nem fogom rászánni magam.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#227) ATM_automata válasza e-newsee (#226) üzenetére


ATM_automata
őstag

Akkor ez pont jó. Viszont azt nem tudom, hogy szolgáltatós verzió lesz-e.

What else?

(#228) keram2009 válasza e-newsee (#224) üzenetére


keram2009
tag

Az is lehet megoldás, hogy a kijelzőt kifelé fórditod úgy, hogy pl ne a combod fele nézzen a kijelző úgy nem old ki legalábbis nálam egyszer sem jelntkezett azóta a hiba. :)

(#229) e-newsee válasza keram2009 (#228) üzenetére


e-newsee
addikt

Igaz, de egy olyan 5,5"-os telefont, aminek a hátlapja ívelt? Még az SP-m is idegesít kifelé fordítva. :)
No de majd meglátom, ha egyszer lesz ilyenem.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#230) Szaraz


Szaraz
tag

Sziasztok!

Múlt héten megérkezett hozzám egy ZE551ML típusú készülék.
Az alábbi szoftver verzióval:

Szerintetek ez a valódi WW-s verzió?
Vagy meg kell csinálnom a szoftver cserét. ( pandawill.com-ról jött )

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#231) ATM_automata válasza Szaraz (#230) üzenetére


ATM_automata
őstag

Hát a kérdésed nem teljesen ésszerű. A készülék WW-s szoftverrel van, azon nagyon nincs mit cserélni. A kérdés az, hogy a vas milyen. Azt meg úgyse tudod cserélni. :Y :R

What else?

(#232) keram2009 válasza Szaraz (#230) üzenetére


keram2009
tag

a dobozon nézd meg ha az ANDROID "TW" helyett "WW" van ráírva akkor WW ha más akkor csak rárakták neked!

(#233) Lampard19 válasza Szaraz (#230) üzenetére


Lampard19
tag

Ravan teve a ww szoftver, de egyaltalan nem is a friss verzio. Ezt még neked kene tovabb frissiteni ezekutan...

(#234) Karesz1113 válasza Szaraz (#230) üzenetére


Karesz1113
csendes tag

A verzió az biztos, hogy ww csak nem a legfrissebb, mert van 17.40, illetve 18.40-es verzió is. Bár nem a 17.40-es a legfrissebb, de az ajánlott, mert a 18.40-nél valamiért az android os a legnagyobb energia zabáló.
(XDA-n is azt ajánlják, hogy egyenlőre ww-ből a 17.40-et használják.)

Lenovo P2, Galaxy A8, M21

(#235) dime27 válasza Karesz1113 (#234) üzenetére


dime27
őstag

Nekem is ww 17.40-es van fennt akkor ha jönne OTA-n 18.40-es frisítés azt ne is tegyem fel rá semmiképp vagy azt fel kell flashelni a telre és én hiába is nyomkodom a frissítés gombot a verziókijelzésnél?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#236) Karesz1113 válasza dime27 (#235) üzenetére


Karesz1113
csendes tag

OTA-n fel sem ajánlja, gondom majd a javított verzió elérhető lesz

Lenovo P2, Galaxy A8, M21

(#237) Szaraz válasza Karesz1113 (#234) üzenetére


Szaraz
tag

Szia!

Kérdésem lenne:
Töltsem le a hivatalos oldalról és másoljam a telefon memóriájába a frissítést? Úgy mint a Zenfone 5-nél?
Vagy valami másik megoldás kell?

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#238) Karesz1113 válasza Szaraz (#237) üzenetére


Karesz1113
csendes tag

Szia!

Az Upgrade-nek három lehetséges módja is van, bővebben az asus-zenfone.com oldalon találsz leírásokat. Én Fastboot-al toltam rá egy preroot-olt stock romot.

Lenovo P2, Galaxy A8, M21

(#239) Enoleyz válasza Szaraz (#237) üzenetére


Enoleyz
csendes tag

Üdvözletem!
Annyit megkérdezhetek tőled, hogy pandánál még mindig él a vámmentes opció?
Meg mennyire szuperál a 4G?

(#240) Szaraz válasza Enoleyz (#239) üzenetére


Szaraz
tag

Szia!
Elvileg él, én sajnos nem használtam. Bíztam a szerencsében, de hiába.
Sajnos nem nagyon tudtam még kipróbálni a 4G-t, mivel még nincs mobilinternetem.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#241) atonement válasza Enoleyz (#239) üzenetére


atonement
csendes tag

En kulfoldrol irok, itt a 4G zsenialisan megy. Nagyon megbizhato es villamgyors. Ahol a regi telom teljesen eldobta a jelet es atment Roaming-ba (?? vagy ez a Cyanogen atka?), ott a Zenfone 2 lemegy 3G-be, vagy rosszabb esetben H+-ba. Egyszoval nagyon magabiztosan fogja a jelet.
Ha erre voltal kivancsi. :D

(#242) Enoleyz válasza Szaraz (#240) üzenetére


Enoleyz
csendes tag

Köszi, én se nagyon szeretném hogy megfogják :)

atonement: kínai verziód van?

(#243) dime27


dime27
őstag

ww 17.40-es verzioval aki használja a telt esetleg tapasztalt olyat h csak simán lecsukott kijelzőnel ha fel van töltve a tel semmi mobilnet meg wifi bekapcsolva akkor egy napos állásban lemerül ilyen 15%-ot is akár, nem sok az egy kicsit?! Pedig minden app ki volt lőve memoriábol...

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#244) Karesz1113 válasza dime27 (#243) üzenetére


Karesz1113
csendes tag

Az hogy mennyit merül készenlétben sok mindentől függhet és lehet akár elfogadható is a 15%. Kérdés, hogy volt-e benne két SIM (ne feled, hogy mindkettő aktiv!)milyen lefedettségű helyen volt, adatforgalomtól függetlenül melyik Mhz-en stb. Ha nem fontos a SIM működés repülő üzemmódban nem lenne ilyen merülés. Egyébként az új Rom (18.40) már tartalmaz egy olyan beállítási lehetőséget is, hogy időzítve lehet állítani az akku felhasználást, de egyéb bug miatt egyenlőre nem javaslom feltenni.

Lenovo P2, Galaxy A8, M21

(#245) sajp63


sajp63
tag

Sziasztok.
Megtudna valaki mondani, hogy mi a kulonbseg a ZE551ML-6C453WW es a ZE551ML-6J454WW verzio kozott? Mindketto 4/32GB-os. Csak a szin lehet a kulonbseg? Az elso piros a masodik ezust szinu.
Koszi

(#246) atonement válasza Enoleyz (#242) üzenetére


atonement
csendes tag

Amerikabol van. WW-s.

(#247) Enoleyz válasza atonement (#246) üzenetére


Enoleyz
csendes tag

Jaa akkor még szerencse, hogy megy a 4G :D

(#248) HartMusk


HartMusk
csendes tag

A román emag-on 110 ezer forintnyi lejért árulják.

T:Ó, hát ők 10-re járnak iskolába./D: Ha járnak.../T: Mellé.

(#249) alexw801 válasza HartMusk (#248) üzenetére


alexw801
senior tag

Melyiket?
Nálam jun. 25 körül lesz egy ZE550ML eladó. Bejáratott, megbízható, mindene működik.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#250) HartMusk válasza alexw801 (#249) üzenetére


HartMusk
csendes tag

A 4 gigásat.

T:Ó, hát ők 10-re járnak iskolába./D: Ha járnak.../T: Mellé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.