Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) bostone válasza gusthy (#1248) üzenetére


bostone
addikt

Írhatnának negatív tapasztalatokat is, hogy legalább árnyalják a képet, de eddig csak annyit lehetett megtudni, hogy a kijelző némileg halványabb.

(#1252) gusthy válasza korimv6 (#1250) üzenetére


gusthy
veterán

Hát ez nem új... Csak neked eddig ezek szerint valamiért nem frissült.

(#1253) R4E/B válasza gusthy (#1252) üzenetére


R4E/B
tag

Ennyi. :D Mi meg azt hittük, hogy van egy újabb frissítés, ugye? :D

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#1254) gusthy válasza R4E/B (#1253) üzenetére


gusthy
veterán

Na de sebaj, egyelőre nem látok javítani valót. Persze egy telefonon mindig lehet javítani :)

(#1255) LaRoque válasza gusthy (#1254) üzenetére


LaRoque
csendes tag

Megkérdezhetem, hogy G3-mal szemben milyen előnyei vannak a 4 GB-on kívül?

(#1256) erahurka


erahurka
félisten

Ez a Tinydeal-es darab vajon mennyire megbízható? Ha elromlik javítja a hazai Asus képviselet? :R

(#1257) gusthy válasza LaRoque (#1255) üzenetére


gusthy
veterán

Semmilyen, de ez épp elég :) viccet félretéve, még az is, hogy a QHD kijelző a 801-es procival nem tökéletes. Nekem a 16GB-os modell volt 2GB RAM-mal, ami a QHD kijelző mellett nagyon karcsú. A nagyobbik változat már eggyel jobb, de a smoothness nagyon nem ugyanaz ott meg itt.
Persze klasszisokkal jobb a kamerája a G3-nak, de az nekem nem annyira szempont.
Egyedül az infra hiányzik, de majd veszek 3000 forintért egy univerzális távirányítót.

[ Szerkesztve ]

(#1258) LaRoque válasza gusthy (#1257) üzenetére


LaRoque
csendes tag

Köszia választ! Nekem elég fontos lenne a jó kamera. De a 4 GB nagyon elgondolkodtatott :) Várható még olyan frissítés, (mint amilyen volt is) ami tovább javítja a kamerát?

(#1259) WOT-H-A-C válasza gusthy (#1257) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ott nem a S801 van a gond, hanem a 2 giga ram-al illetve a rendszer optimalizálatlanságával. Most is S801 et használok QHD val és teljessen smooth a rendszer microlagokkal sem találkozok.A külömbség, hogy nálam 3 giga ram van.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1260) gusthy válasza WOT-H-A-C (#1259) üzenetére


gusthy
veterán

Ez egész addig igaz, amíg meg nem hajtod, ennél a felbontásnál már dolgozik a 801 mint állat, és máris ott a thermal throttling.
Mindamellett nagyon jó telefon a G3, csak ha már lett új, jó érzés, hogy ezek itt nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#1261) madrac válasza erahurka (#1256) üzenetére


madrac
őstag

Nem hinném. Ez kínai verzió.

(#1262) WOT-H-A-C válasza gusthy (#1260) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Injustice-al játszom rajta, ha érdekel nézz utána. Mint mondtam nem találkozom még microlagokkal sem... :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1263) gusthy válasza WOT-H-A-C (#1262) üzenetére


gusthy
veterán

Jaja, tudom, hogy a 3 GB sokat dob rajta, de lesüti a tenyeredet melegben :) nyáron az egész topic erről szólt, hogy megsül a telefon. Ez jóval kevésbé.
Egyébként pl az AnTuTu-n látszik, két egymás utáni futtatásból a második jó, ha 30000.
De mondom, jó gép, nem akarom leszólni :)

(#1264) WOT-H-A-C válasza gusthy (#1263) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Félre értesz, neke nem LG-m van!! :DDD Nem bírnám idegekkel!!! :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1265) twollah1976 válasza erahurka (#1256) üzenetére


twollah1976
őstag

CN verzios a telefon, szoval valoszinuleg nem foglalkozik vele az Asus Magyarorszag.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1266) keram2009 válasza erahurka (#1256) üzenetére


keram2009
tag

Foglalkozik vele a szerviz, csak fizetős lesz.

(#1267) youngboy


youngboy
senior tag

Sziasztok!

Régóta gondolkodom dula SIM telefonon, de csak dual active-ban. Egy ideje nem foglalkoztam vele, mert akkor nem találtam megfelelőt jó árban. Elővettem ezt a témát megint és most erősen goldolkodom az Emag-s vásárláson.
Két kérdésem lenne.

Megoldható valahogy, hogy az egyik kártyára jövő hívásokat némítsam, miközben a másik kártyát normál módon használom? Céges kártyán nem mindig szeretném, hogy csörögjön, de látnom kellene, hogy kik kerestek.

Milyen alternatívái lennének ennek a telefonnak elfogadható hardverrel és dual active képességgel?

(#1268) gusthy válasza youngboy (#1267) üzenetére


gusthy
veterán

Dual active nem lesz másik hasonló hardverrel.
A két sim kártyára külön tudsz csengőhangot állítani, meg tudod csinálni, hogy az egyik néma legyen, a másik csörögjön.

@WOT-HA-C: jaaaa :)

[ Szerkesztve ]

(#1269) obligat


obligat
senior tag

Itt

Létezik hogy 72? És az itt működik ha igen?

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1270) WOT-H-A-C válasza obligat (#1269) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Létezik, és működni is fog. Viszont, nem tudja az itthoni 800 MHz es 4 sávot és van rá esély , hogy azzal kell kezdened, hogy fel rakod a ww firmware-t.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1271) obligat válasza WOT-H-A-C (#1270) üzenetére


obligat
senior tag

Egy sima fw-frissítéssel ez megoldható? Szóval nem a beépített modulban van a különbség?
Mert akkor nagyon finoman rákattanok. :)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1272) WOT-H-A-C válasza obligat (#1271) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Az , hogy. ww s romod legyen megoldhato viszonylag konnyen, az hogy legyen 800 MHz ed az nem oldhato meg jelen pillantabn. Legalábbis ez az utolsó infóm.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1273) ATM_automata válasza obligat (#1271) üzenetére


ATM_automata
őstag

A frekik nem fognak működni, nem azért kell a szoftver frissítéssel kezdeni, hanem azért, mert a kínai rommal nem fogsz sokra menni. Semmilyen google app nem lesz rajta, ha kínai FW van rajta. Értsd ez alatt azt, hogy se Play, se gmail semmi... legrosszabb esetben magyar nyelv se lesz benne. :R

Ezt a minideal-es akciót én is néztem a minap, de valójában nem derült ki számomra, hogy ez milyen verziós készülék is igazából. Van online chat support, esetleg meg kéne kérdezned rendelés előtt.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#1274) WOT-H-A-C válasza ATM_automata (#1273) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Írja a támogaott FDD LTE frekiket. Abból már tudhatod. :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1275) ATM_automata válasza WOT-H-A-C (#1274) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ha pontos a leírás...életemet nem tenném rá azért.

What else?

(#1276) WOT-H-A-C válasza ATM_automata (#1275) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Jogos az 1 pont!! Kínai boltnál nem lehet tudni!! :D

Na de viccet félretéve, én úgytudom regionálissan szórják a telefonokat egyből a gyárból. Idáig az a tapasztalat, hogy kínai boltból csak TW vagy CN verziókat lehet szerezni.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1277) twollah1976 válasza ATM_automata (#1273) üzenetére


twollah1976
őstag

Mar irtam parszor, hogyha a SoC 1.8Ghz-es akkor CN a telefon vagy at van mokolva WW-re.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1278) ATM_automata válasza twollah1976 (#1277) üzenetére


ATM_automata
őstag

2.3-as telefonról beszélünk éppen...:P

What else?

(#1279) alexw801 válasza WOT-H-A-C (#1276) üzenetére


alexw801
senior tag

Amennyiben Hong Kong szerinted nem Kína része. Szerintem az, sokat jártam oda.
Én az 550ML-t és az 551ML-t is angliai postázással lényegében hong-kongi eladótól vettem, WW verzió mindkettő, és 4, ill. 2 hónapja hibátlanul működnek. Akkor a hong-kongi kínai hol vette?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#1280) gusthy válasza alexw801 (#1279) üzenetére


gusthy
veterán

Hát ez, hogy Hong-Kong Kína része-e, ez jóval bonyolultabb kérdés mint hogy egy egyszerű igen-nem válasz legyen rá :) persze, a Kínai Népköztársaság része, de azért nem úgy, mint mondjuk Szecsuan. Legalábbis Szecsuáni Dollár nincs. Meg szrecsuáni kormány se. Saját alkotmánya van, saját KRESZ, baloldalt vezetik a kocsikat, stb.

De ami a történetünk szempontjából releváns, más LTE frekvenciák vannak, mint Kínában, bár speciel a 800MHz nincs közte, csak a 900, ami viszont Kínában nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1281) WOT-H-A-C válasza alexw801 (#1279) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Mondjuk angliába?? Nem te mondtad? " kínai barátunk aki angliába üldögél... Vagy akárhonnan eu regióból... Nehogy már neked kelljen elmagyaráznom pádre! Te ott voltál Taiwan on. Miért nem hoztál ww set és miért biznyákoltál inkább az ebay en?? Na mr. nagytudás Ne idegesíts már fel az ostoba kérdésekkel!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1282) gusthy válasza WOT-H-A-C (#1281) üzenetére


gusthy
veterán

Az is szempont volt a telefon kiválasztása során, hogy ebben a topicban senki se ideges, szemben a G3 topiccal. Take it easy :)

(#1283) alexw801 válasza WOT-H-A-C (#1281) üzenetére


alexw801
senior tag

Tajvanban csak TW verzió kapható, sajnos.
Az első vásárlásnál 1 hét alatt küldték Angliából Budapestre.
A második eBay vásárlásomnál az volt az érzésem, hogy kb. 10 nap alatt Hong Kong-ból küldhették át fiam angliai címére. Valami ügyes bundával, elvégre a Royal Post nem halt ki teljesen Hong Kong visszaadásával...
Ugyanis bármit vettünk eddig az UK-ban, max. 3 nap alatt free odaért fiamhoz. Akkor miért 10 nap?
Hasonlóan küld a MyMemory, valami csatorna szigetről, de nem látszik, hol adta fel, sőt újabban az sem, mennyi az érték. Ennek ellenére nem szoktam a 22 EUR-nál sokkal nagyobbat venni egyszerre, jobb a nyugalom.
Az eBay-en mindkét eladó hong-kongi személy/cég volt, ez olvasható volt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#1284) madrac válasza ATM_automata (#1275) üzenetére


madrac
őstag

Ha csak 1800/2600-at ír, akkor nyilván kínai. Kötve hiszem, hogy ennek ellenére nem azt kapnád. Csak negatív irányba szoktak tévedni.
Viszont erre nyilvánvaló, hogy még jön 27% áfa, ezt nem kellene elfelejteni!

Másik verziónál azt hiszem nem csak kínai frekvenciák voltak feltüntetve, ezért skype-on én megkérdeztem Tony-t hogy milyen verziókat árulnak, de azóta se válaszolt.

(#1285) lovi27


lovi27
addikt

Az enyém gond nélkül megy 4g-én. Telenoros vagyok.

(#1286) gusthy válasza lovi27 (#1285) üzenetére


gusthy
veterán

Ha jól tudom, a Telenornak egyelőre nincs 800MHz-e. Az 1800/2600 mindegyikben van.

(#1287) lovi27 válasza gusthy (#1286) üzenetére


lovi27
addikt

Tudtam, csak azt nem, hogy a SIM-kártyám tudja... :DD

(#1288) anonym1s


anonym1s
őstag

Tudja valaki, hogy a gyari bongeszoben levo frissites gombot hogyan lehet atrakni az also savba?

(#1289) lovi27


lovi27
addikt

Kijavította az Asus a gagyi ZF2 kameráját: ZFZ2 :Y :Y :Y
Nem kell infarktust kapni, csak vicc volt...

(#1290) gusthy válasza anonym1s (#1288) üzenetére


gusthy
veterán

Sehogy, de miért nem lehúzással frissítesz?

(#1291) gusthy válasza gusthy (#1290) üzenetére


gusthy
veterán

Ja, nem szóltam. A gyari nem tudja.

(#1292) R4E/B válasza lovi27 (#1289) üzenetére


R4E/B
tag

Reméljük a ZenFone Zoom X550 hamarosan elérhető lesz kereskedelmi forgalomban. Egyébként azt olvastam, hogy Európa felé tart, hát reméljük, ha jó árban lesz, mint a ZenFone 2 (ZE551ML) akkor lehet veszünk egyet, de még meglássuk, lehet inkább már nem kéne harmadik telefon. :D

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#1293) anonym1s válasza gusthy (#1291) üzenetére


anonym1s
őstag

Akkor mi tudja? Hogy erted hogy lehuzassal? Amikor lefele huzom, akkor jon a lap lefele mintha gorgetnem egerrel

[ Szerkesztve ]

(#1294) gusthy válasza anonym1s (#1293) üzenetére


gusthy
veterán

A Chrome tud olyat, hogy ha az oldal tetején vagy és lefelé húzod a lapot, akkor az egy refresh

(#1295) keram2009 válasza gusthy (#1286) üzenetére


keram2009
tag

nekem is CN verzio van. Vannak azért különbségek 4g ben. Itt videken van olyan hely ahol 3g t mutat ott ahol már van 4g másik telefonon Telenorról beszélek. CN-es teló 1800/2100 MHz et tud FDD-n. TDD-n a 2600MHz-et tudja a teló, de tudtommal itthon nincs még ilyen típusú 4g! Nagyobb városokban amugy megy a 4G CN típussal is szóval azért nem annyira veszett ügy :))

(#1296) anonym1s válasza anonym1s (#1293) üzenetére


anonym1s
őstag

Igen valoban, de a chromenak meg minden kezelogombja fent van, lehetetlen egy kezzel hasznalni.
En alul fogom a telefont amikor hasznalom es mar a vissza gombhoz is nyujtozni kell a huvelykujjamnak, pedig a vissza gomb alul van, felul mar nem erek el semmit nyujtozva sem.

(#1297) R4E/B


R4E/B
tag

Van egy új mai frissítés, de nem TW/WW/CN verziós, hanem valami más, még ilyet nem láttam, ezért is írtam ide le nektek. :)

Verzió CUCC_2.20.40.64

Link:
http://www.asus.com/hu/supportonly/ASUS_ZenFone_2_%28ZE551ML%29/HelpDesk_Download/

Írtam véleményt ASUS Magyarország facebook oldalán az oldal bejegyzéseihez az eredeti védőtokról ami a ZenFone 2 (ZE551ML)-hez van. Olvassátok el nyugodtan, képek hamarosan a védőtokról. :)

Üdv!

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#1298) #70516736 válasza R4E/B (#1297) üzenetére


#70516736
törölt tag

Linkelhetnêl normálisan is telefonról nem lehet megnézni

(#1299) gusthy válasza R4E/B (#1297) üzenetére


gusthy
veterán

...ami hagyján, de >1GB.

Van CN SKU-ra is már.

A kínai zentalk annyit mond, hogy javuló alkalmazás kompatibilitás, meg a ZenFlash app upgrade-je.

[ Szerkesztve ]

(#1300) R4E/B válasza gusthy (#1299) üzenetére


R4E/B
tag

Ez oké, de azért többet kéne javítani nem csak ezeket, hanem mást is. Viszont inkább az 5.1.1-es android verziót rádobhatnák. :D

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.