Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) madrac válasza Szaraz (#2990) üzenetére


madrac
őstag

Azért roppant kíváncsi lennék, hogy melyik az a gyárilag beépített alkalmazás amit fertőzöttnek jelez az Eset antivirus.... Főleg hogy más antivirus nem mutat ilyet...

(#3002) gusthy válasza madrac (#3001) üzenetére


gusthy
veterán

Az ESET nem azt vizsgálja, hogy gyári vagy se, és ha jól értem, ezek a mókolt kínai romok mindenféle vacakot tartalmaznak amellett, hogy ki van szedve belőlük egy csomó fontos dolog, pl. maga a frissítési lehetőség (gondolom, főként azért, hogy nehéz legyen megszabadulni tőle).

[ Szerkesztve ]

(#3003) Szaraz válasza madrac (#3001) üzenetére


Szaraz
tag

Szia!

Sajnos régen volt már nem emlékszem, és a Mobil Security-ben sincs már benne az akkori log.
A lényeg, hogy azóta nem csinált ilyet.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#3004) viano válasza lovi27 (#2984) üzenetére


viano
aktív tag

Ebben az összehasonlításban az a legszebb, hogy egy nyilvánvalóan és közismerten elfuserált Soc-hez (Snapdragon 810) hasonlítasz. (Ez az a bizonyos kelleténél kicsit jobban melegedő proc, akinek nem ugrana be.)
A papír (még az e-paper is) sok mindent elbír, ezért nézzük inkább a gyakorlatot.

Míg az Intel csip olyan jelentős piaci sikert hozott az ASUS-nak, hogy az megalapozta a mostani újabb ZenFone szériák kiemelkedő piaci szereplését is (nem tudnak elegendőt gyártani), addig az SD810 padlóra küldte a HTC-t és megrengette több flagship szegmensre és a Qualcomm csipre alapozó márka piaci helyzetét is.
Hát ennyit egy sajátos felépítésű és korántsem pontos és uptodate oldal "összehasonlító értékeléséröl".

A dolog elméleti műszaki részéhez pedig itt van egy nagyon jó (német) összehasonlító teszt, nagyon tudom ajánlani annak, akit érdekel a mai csúcs, nyolcmagos technika egy kicsit közelebbről.
Jó példa az AnTuTu erdmények kicsit reálisabb értékeléséhez is.
(Intel csip nem szerepel a tesztben - mielőtt valakinek csalódást okoznék - ez leginkább a Snapdragon 810-ről és arról szól, hogy hogy próbálnak bizonyos problémákat "megoldani" egyes gyártók.

Der Showdown: Qualcomm Snapdragon 810 vs. Mediatek Helio X10 (MT6795)

(#3005) Joe.36 válasza viano (#3004) üzenetére


Joe.36
addikt

Igen nagyon tud melegedni a snapdragon, vannak is gondok vele ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3006) madarasz92


madarasz92
őstag

Egy nap használat után azt tudom mondani hogy:
-nagyon gyors készülék
-elég hangos a beszéd hangszóró és a sima hangszórója is
-jó kis funkció ez a Splendid
-ja és nagyon minőségi az egész telefon jó kézbe venni

Kérdésem az hogy ki milyen tokot használ hozzá?

(#3007) Joe.36 válasza madarasz92 (#3006) üzenetére


Joe.36
addikt

Én nem használok az utolsó előtti mondat miatt, elveszne a varázsa, hátlap cserélhető, elöl 3 mas majomüveg van rajta. Igyekszem rá nagyon vigyázni, eddig sikerült. Lassan 2 hónapja van meg. De semmi karc vagy kopás nincs rajta. De ha veszek akkor a gyári fekete Asus tok lesz. 3500.-

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3008) madarasz92 válasza Joe.36 (#3007) üzenetére


madarasz92
őstag

Ja igazad van de én azért vettem egy ilyen Nillkin tokot rá . Az előző telefonomon is volt nagyon csecse volt .
Hátlapot én is nézegettem van 10dollár körül csak nincs benne az NFC chip . Mondjuk nem mintha annyit használnám az NFC-t . :DDD

(#3009) gusthy válasza viano (#3004) üzenetére


gusthy
veterán

Azért ez nem az örökkévalóságnak szóló probléma. Sok gyártó egyszerűen a 808-at választotta. És a 820 úgy tűnik, hogy már normális.
Persze emiatt a probléma miatt nem vettem Oneplus two-t.

(#3010) viano válasza gusthy (#3009) üzenetére


viano
aktív tag

Persze . . . csak amikor meg van minden tervezve, elő van készítve a gyártás, várja a piac az új készüléket és menetközben derülnek ki a problémák, az azért nem egyszerű. A határidők feszessebbek, mint gondolnád.
Nem véletlenül kerül a telók nagy része "éretlenül" piacra.

Szóval nem úgy működik a dolog, hogy hoppá akkor másik SoC-et építek be és kész.
Nem hinném, hogy itt bárki is olyan szinten ismerné a fejlesztést és gyártás, mint ami a dolog igazi értékeléséhez kellene. Én is csak a látható jelek alapján tudok következtetni.

Nem véletlenül kerültek a hibás csipes szériák piacra, aztán pedig jönnek a szoftveres foldozgatások.
Alaplap témában volt már részem hasonlóban, ezért kicsit jobban képben vagyok.

Bele kellene nézni a linkelt tesztbe, akkor kicsit érthetőbb a helyzet.

Az O+ választását nem igazán értem, de biztos jó okuk van, ha így döntöttek.
A történtek után, gondolom nagyon kedvező áron lehet ehhez a SoC-hez hozzájutni.

(#3011) gusthy válasza viano (#3010) üzenetére


gusthy
veterán

Belenéztem a tesztbe, nagyon tetszett :) Persze, abban igazad van, hogy nem úgy van, hogy kiszedem a 810-et és bedugom a 808-at, gondolom, emiatt van az, hogy a HTC meg a Sony már nem tudtak visszalépni, az LG még igen.
Az O+ nagyon érdekesen oldotta meg a problémát, alulhajtja a procit, ami még mindig nagyon gyors így, de kevésbé meleg. Viszont ez buhera, ezért nem azt vettem.

(#3012) madrac válasza gusthy (#3002) üzenetére


madrac
őstag

Én sem azt mondtam hogy azt vizsgálja.
A gyári rom pedig nem lehet mókolt, ha az ember saját maga rakja fel a gyártó oldaláról letöltve. Elég durva lenne ha abban kártevőt találna.

(#3013) gusthy válasza madrac (#3012) üzenetére


gusthy
veterán

Valóban.
Amire én gondoltam, az azok a romok, amikkel ezek a kínai szállítók adják a telefonjukat, tenytény, hogy az nem "gyári", viszont aki ismeretek nélkül megveszi a telefont, annak gyárinak fog tűnni, így értettem.

A jelek szerint ezekben viszont bőven lehet malware.

[ Szerkesztve ]

(#3014) twollah1976


twollah1976
őstag

Dual SIM Selector PRO - 75%OFF
Most 353 forintért meg lehet venni a programot.
Én azonnal megvettem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3015) Cynicelectro válasza Szaraz (#2990) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Köszönöm a segítséged. Megpróbálom, a dobozán CN romot ír.

(#3016) gusthy válasza Cynicelectro (#3015) üzenetére


gusthy
veterán

És arra érdemes figyelni, hogy első indításkor mind az Asus, mind a Google mindenféle helyreállítási opciókat ajánlgat, na azokat gondosan lépd át.

(#3017) Joe.36 válasza madarasz92 (#3008) üzenetére


Joe.36
addikt

Jó tok nagyon de nekem nem tetszik az ilyen tok, ha lesz rajta akkor [ez] lesz.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3018) lajos75 válasza Joe.36 (#3017) üzenetére


lajos75
senior tag

Nekem van egy majdnem ilyen tokom :) feleslegesen.

(#3019) lovi27 válasza lovi27 (#2984) üzenetére


lovi27
addikt

Volt egy állítás "az Intel Atom Z3580 processzorban... "mobilos" támogatás nincs... minden perifériát külön kell vezéreltetni... Összehasonlítva egy Snapdragon 810-el... mindent vezérelnek: kamera, RF(GSM), GPS, Bluetoth stb. Na ezt az Intel Atom nem tudja." A linkelt oldal azt szemlélteti miket kell az Intel CPU-ban plusz hardverrel és/vagy szoftverrel pótolni a Qualcomm SOC-hoz képest. Ennyi. A téves állítás pedig egyszerűen és objektíven bizonyítható: a CPU adatlapjával. Erre még a hozzáértőként tetszelgők közül sem volt senki képes, a sok mellébeszélés pedig... legalább megmozgatta a fórumot. :DD :DD

(#3020) gusthy válasza lovi27 (#3019) üzenetére


gusthy
veterán

Ettől még tele van hülyeséggel.
Pl úgy tűnik ez alapján, mintha az Intel prociban nem lenne cache (pedig van benne 2MB).
Konkrétan azt állítja, hogy nincs benne OpenGL támogatás, pedig van. (Ugyanaz a grafikus egység van benne, mint az Apple A7-ben, ami az iPhone 5S procija volt).
Valóban, a rádiós egység külön csipen van, de miért érdekes ez?
A Harvard témát már kiveséztük, egyébként emiatt tűnik úgy, mintha nem lenne benne cache.
Szóval az egész iszonyúan félrevezető, mert olyan szempontok alapján hasonlít össze két különböző architektúrájú CPU-t, ahogy nem lehet.

És gondolod, hogy attól még, hogy a rádiós egység az Intelnél külön van, a Snapdragonnál egyben, utóbbinál nem kell hozzá vezérlést írni? Nincs itt olyan funkció, amit szoftverrel kell megoldani, matematikai kooprocesszorok emulációjának kora lejárt :)

Ezzel szemben nem nagyon van szó a cikkben pl a melegedésről, a fogyasztásról :P

[ Szerkesztve ]

(#3021) gusthy válasza gusthy (#3020) üzenetére


gusthy
veterán

Upsz, bocs, a cache dolgát ugyanez az oldal egy másik procival való összehasonlítás során b... a el.
Feltehetően itt csináltak egy adatbázist, amit gyártói adatlapokkal parkolnak tele nem túl sok humán intelligencia segítségével, és ha kiválasztasz két procit, akkor kiírja, amit talált.
De mivel a gyártói adatlapok nem egységes módon kerülnek megfogalmazásra, egy csomó hülyeség jön ki belőle.
Plusz, nyilván ARM procikra van kihegyezve.

(#3022) R4E/B válasza Joe.36 (#3017) üzenetére


R4E/B
tag

Nekem ez van barátom és teljesen elégedett vagyok vele:
[link]

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#3023) gusthy


gusthy
veterán

(#3024) Joe.36 válasza R4E/B (#3022) üzenetére


Joe.36
addikt

Jó tok :) csak én nem szeretem ezt a fajta tokot.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3025) twollah1976 válasza Joe.36 (#3024) üzenetére


twollah1976
őstag

Faszán össze tudja karcolni a kijelzőt a tok ha a szöszös belső részébe beleragad egy kis por.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3026) matteo_szg válasza lovi27 (#3019) üzenetére


matteo_szg
őstag

Whatever...

[ Szerkesztve ]

jupiiii

(#3027) Cynicelectro válasza Szaraz (#2990) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Köszönöm a segítségedet! Felraktam a vírusírtót, nem is egyet. Megvannak a bűnösök.
Nem telt el tíz perc a WiFi-re csatlakozás óta amikor már jött le ez:

Aztán ezeket találta:

Úgy látom Root-olás lesz a dologból, pedig nagyon nem akartam mókolni.
Mégegyszer nagyon köszönöm mindenkinek, aki segített!

[ Szerkesztve ]

(#3028) Cynicelectro válasza Joe.36 (#3024) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Próbáltam többféle tokot, még a fent linkelt S-Wiew tokot is, amitől leesett az állam, ez igen nagyon profi kör alakú ablak, sokféle alkalmazás kezelhető, praktikus amikor kinyitod automatikusan feléled a kijelző. Mindent lehet vezérelni a körablakból, aha, csak ha a zsebemben volt - hol hordhatnám máshol - állandóan lenémúlt a telefon, bekapcsolgatta a vakut stb. Azóta maradt a "gumibugyi".

[ Szerkesztve ]

(#3029) Joe.36 válasza twollah1976 (#3025) üzenetére


Joe.36
addikt

Sejtem, ezért sem használom.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3030) maggi1886076 válasza Cynicelectro (#3028) üzenetére


maggi1886076
addikt

Én ezt használom. Már több telefonra is ezt vettem. Nagyon jó minőségű!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#3031) gusthy válasza Cynicelectro (#3027) üzenetére


gusthy
veterán

Rootolás? Emiatt minek?

(#3032) anonym1s válasza Cynicelectro (#3027) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nem kell azt rootolni, csak rakj ra egy gyari ww recoveryt megy egy gyari ww romot es kesz. Adb kell hozza, a reszletes leirast a meneterol meg mar tobbszor linkeltek itt a forumban, de a lenyeg, hogy intel es adb drivert telepiteni kell, usb hibakeresest bekapcsolni a telefonban, aztan a ww recovery es ww romot az adb mappaba masolni, majd ez a ket parancs kell a flasheleshez:
adb flash recovery recovery.img
adb sideload wwrom.zip
Ha nem megy egyedul, elugorhatsz hozzam es megcsinalom neked.

(#3033) twollah1976 válasza anonym1s (#3032) üzenetére


twollah1976
őstag

Angliából átugorni hozzád drága mulatság lenne.

Inkább menjen be egy mobilos boltba, ahol elmondja a baját és ha vállalják akkor pár fontért megmókólják neki.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3034) Cynicelectro válasza gusthy (#3031) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Nem akarok ROM-olgatni, csak ki akarom gyomlálni az app-okat. A root jog már megvan, csak még azt nem tudom mivel töröljem az app-okat.

(#3035) gusthy válasza Cynicelectro (#3034) üzenetére


gusthy
veterán

Így viszont be vagy ragadva egy elavult és zavaros ROM-ba. Szerintem a normál WW felrakása még nem igazán romolgatás, szerintem az a mókolás, amit azzal a szegény telefonnal csináltak a kínaiak.

(#3036) #70516736


#70516736
törölt tag

Hol lehet beállitani hogy melyik program legyen az alapértelmezett ha több féle is fent van belőle?
A miui alatt az alkalmazásokon belül volt még egy fül, és ott ki lehetett választani

(#3037) Cynicelectro válasza anonym1s (#3032) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged. Tényleg messze lenne innen hazaugrani Magyarországra. A rootolás egyszerűbb volt, nincs sok időm mókolásra.

(#3038) Szaraz válasza Cynicelectro (#3027) üzenetére


Szaraz
tag

Szia!

Örülök! Nekem nem kellett ROOT!
Simán törölte őket!
De ha tutira akarsz menni, csinálj vizsgálatot:
Mobil Security-t elindítod, KATT az Antivírus-ra, majd a Készülék ellenőrzése-re.
Mindenféle ROOT nélkül leszedte őket.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#3039) Szaraz válasza Cynicelectro (#3037) üzenetére


Szaraz
tag

Egyébként van már TeamViewer is.
Azzal is meg lehet csinálni!
Kérdés megbízol-e valakiben, hogy ráengeded a gépedre?
És utazni sem kell, meg mókolnod sem kell! :) :))

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#3040) anonym1s válasza Cynicelectro (#3037) üzenetére


anonym1s
őstag

Azt irtad londontol egy oranyira vagy, es jo esellyel eszakra tole, akkor meg nem lehetsz tul messze tolem mert en birminghamben elek, londontol masfel ora eszakra.

Amugy nem az a mokolas ha gyari szoftvert raksz a telefonra, hanem az ha rootolod, gyomlalod, stb., meg amugy is eleg ketes annak a romnak az eredete,de a te telefonod, te dolgod :)
En tuti letakaritanam rola, foleg ha hasznalsz banki szoftvert, vagy paypal-t.

[ Szerkesztve ]

(#3041) twollah1976 válasza anonym1s (#3040) üzenetére


twollah1976
őstag

Tok mindegy mit hasznal, ki tudja milyen backdoorok vannak azon a mokolt telefonon.
En ezek utan meg a gmailem se mernem megnezni azon a telefonon.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3042) Joe.36 válasza maggi1886076 (#3030) üzenetére


Joe.36
addikt

Ez jól néz ki :)

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3043) Cynicelectro válasza anonym1s (#3040) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Köszönöm a segítséged, én délre lakom, Ashfordba (Kent), jó messze tőled.
Muszáj lesz megpróbálnom a hivatalos ROM cserét. Esetleg valaki tudna egy linket adni, arról az eljárásról ami működik is?

Mobiltelefonokat szerelek több mint 2 éve angliában, Sasmsung , LG. A kolegám a cégnél Asus-t szerelt. Azt mondta, nincs gond ezzel a modellel, csak kijelzőtörések voltak, egy-két akksi hiba.

(#3044) Cynicelectro válasza Cynicelectro (#3043) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Ezt találtam, jó lehet.(?)

(#3045) anonym1s válasza Cynicelectro (#3044) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Igen ez jo, de a gyari recoveryt is fel kell rakni! Ugyanez a menete, csak a parancs mas:

adb flash recovery recovery.img

Ja, az usb hibakeresest is be kell kapcsolni a telefonon, ez kimaradt a leirasbol.

[ Szerkesztve ]

(#3046) Sword válasza matteo_szg (#3026) üzenetére


Sword
őstag

Nem tudsz valami frissítési tervről?
5.1.1-et megkapjuk vagy már a 6.0-ra várunk?

Note 4-nél az 5.1.1 rengeteget dobott az akkuidőn, erre várnék nagyon :) Nagyjából ez a teló ugyanazt hozza, mint a Note 4. 5.0.1-nél azokkal a progikkal amiket én használok és úgy, ahogy max. 2 óra képernyőidő és a nap végére kb. kifullad az akksi, míg 5.1.1-el majdnem megduplázódott az akkuidő.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#3047) obligat válasza Cynicelectro (#3028) üzenetére


obligat
senior tag

Ezért sem kellett nekem rá az ablak. Full borító , ugyanúgy zárja-nyitja a képernyőt, ha az asus coverben letiltom a kör mutatását, rezzenés nélkül tökéletesen működik. Az meg megnyugtató, hogy egy acéllemez van a műbőr alatt ;)

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#3048) Sebestyen01 válasza Sword (#3046) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Ne a gyari toltovel toltsed, jobban fogja bírni.

(#3049) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Sziasztok!

Csatlakoztam a klubhoz, :) Note 4-ról váltottam. Nem tetszett a Note 4 hangja se fülesen se kihangosítva, de nem csalódtam a Zenfone 2 hangcsipjében. Fülesen sokkalta dinamikusabban szól.

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#3050) Gabi 8906 válasza Gabi 8906 (#3049) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Akkuban nálatok is az Android OS eszi a legtöbbet? Fura mód nem a kijelző eszi itt a legtöbbet. Nálam 3%-ot ír, pedig van benne 3 óra 8 perc. Az akkuban meg még 35%. 22 óra 16 perce volt leválasztva a töltőről.

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.