Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) ATM_automata válasza #70516736 (#1049) üzenetére


ATM_automata
őstag

Te fogsz :D Én elszámoltam az áfát, így nettóval kell csak számolnom. Azt a difit meg röhögve megéri 2 év gar és a 4G/LTE ;]

Azt meg azért ne felejtsük el, hogy egy külföldi, eu-n kívüli rendelés esetén ha vám + áfa beugrik kb ugyan ott lesz az, aki rendeli, mintha itthon venni.

Enoleyz

Hát ezt nem tudom, de egy telefont megér az ASUS ügyfélszolgálata felé (+36-1-505-456), ott megmondják neked és akkor biztosra mehetsz. Ha számlát is kérnek mellé és nem csak egy garjegyet, mint itthoni cuccok esetében, akkor ha nem kapsz mellé számlát így is bukó lehet a gar.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#1052) korimv6 válasza Enoleyz (#1050) üzenetére


korimv6
aktív tag

Garanciális javításhoz csak a telefon SN száma kell. Az alapján tudja az Asus rendszere, hogy milyen garancia van a telefonra, és az meddig él. Nagyon sok Padfone 2 tulaj megszívta anno, hogy németben vette meg készülékét, német garanciával. Sajnos azt itthon nem javítja garanciában az Asus (Cordon Electronics). Én most vettem egy német származású Padfone New Infinityt, és szervízbe kell küldenem. Beregeltem az Asus oldalán, és elfogadta, megkaptam az RMA számot, ami alapján a GLS elviszi a Cordonba. Kicsitkételkedtem, hogy ez jó így, ezért felhívtam az Asus ügyfélszolgálatát. Az ügyintéző elkérte a telefon gyári számát. Ebből megállapította, hogy a készülékre nem német, hanem régiós garancia van, amit itthon elfogadnak. Kedden jön is a futár a telefonért.

Körbe zárt villám.

(#1053) #70516736 válasza ATM_automata (#1051) üzenetére


#70516736
törölt tag

84 ért kapsz itthon cn verziósat és van rà egy év bolti gari.
Az àfàt nem mindenki tudja elszámolni
Én meg eladtam az aprón a két telefonom és hozátettem egy huszast ;)

[ Szerkesztve ]

(#1054) korimv6 válasza ATM_automata (#1051) üzenetére


korimv6
aktív tag

Sajnos mi és még sokan mások nem tudjuk elszámolni az Áfát ;( Viszont az Euronicsban 10 havi kamatmentesre vettem meg, így egy fillérembe sem került elhozni.

Körbe zárt villám.

(#1055) alexw801 válasza #70516736 (#1049) üzenetére


alexw801
senior tag

A kérdésben benne van a válasz is.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#1056) alexw801 válasza ATM_automata (#1051) üzenetére


alexw801
senior tag

Ez egy más helyzet. Nem kell lenézni azokat, akik nem cég névre ügyesen vásárolnak.
Én sem hülyézem azokat, akik nem céges SIM-mel interneteznek havi 10 GB forgalomig, mint én (1-2 GB-ot sem használok ki).

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#1057) ATM_automata válasza alexw801 (#1056) üzenetére


ATM_automata
őstag

Félreértés van. Nem lenézésről van szó, ha ez így jött le, akkor én kérek elnézést. :R Egyszerűen arról van szó, hogy jó pár éve itt vagyok már a fórumon és látom, azt, amit a legegyszerűbben így tudnék megfogalmazni: A kedvező ár miatt érzett öröm rövidebb ideig tart, mint a garanciális probléma kapcsán fellépő rossz érzés.

Döbbenet, hogy az embereket simán az orruknál fogva vezetik a hazai gsm boltok. "Bolti garancia" "Áfa mentes költség számla". Ilyenek nem léteznek. Sem az adóhatóság sem a fogyasztó védelem nem ismeri ezeket a kifejezéseket. A bolti garancia azt jelenti, hogy ha akar ad rá gart, ha nem meg nem. A vevő gyakorlatilag garancia és számla nélkül vesz meg egy közel 100.000.-Ft-os tételt. Számla nélkül nincs az a hatóság, aki egy vitás esetben segíteni tudna.

What else?

(#1058) b.daniel


b.daniel
senior tag

Sziasztok!
Erősen gondolkodom egy ilyen telefonon. Milyenek a tapasztalatok? Gyors, kamera javult a teszthez képest? Van valami zavaró hibája?

(#1059) twollah1976 válasza ATM_automata (#1057) üzenetére


twollah1976
őstag

Minden szavaddal teljesen egyetértek.

Az emberi természet már csak ilyen fillér prütykölő.
Nem tagadom én is szeretem a fillért prütykölni, ettől függetlenül vannak dolgok amiknél inkább 3-4 hónappal tovább éhezek, gyűjtöm a pénzt, mert tudom, hogy később ezzel a befektetéssel kevesebb bosszúságom lesz.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1060) bostone


bostone
addikt

A deluxe special edition (256 GB) elérhet hozzánk is?
64 GB-os verziót sem igazán látni.
Csak ne tartanék az intel procitól annyira.

[ Szerkesztve ]

(#1061) ATM_automata válasza bostone (#1060) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nincs és nem is volt semmi gond az intel procival tudomásom szerint...64-es egyelőre nincs és nem is lesz tudomásom szerint, így kevéssé lenne logikus, hogy a még nagyobb belátható időn belül lenne.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#1062) bostone válasza ATM_automata (#1061) üzenetére


bostone
addikt

Egy időben küzdött az alkalmazásokkal az intel, magyarán nem fogadta őket, nem lehetett telepíteni.

(#1064) Semm1 válasza twollah1976 (#1063) üzenetére


Semm1
tag

De az is azért volt, mert a programozók nem foglalkoztak komolyan az intel procikat, mert kevés telóban volt... Azóta ez megváltozott, csak Zenfoneból több mint 15 milliót adtak el. Szóval már nem hátrán inteles teló, sőt a teljesítmény teszteken is jól szerepelnek, pedig főleg arm megoldásra vannak kihegyezve.

(#1065) anonym1s válasza b.daniel (#1058) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.

A felso kepet az asus telefonommal csinaltam automata beallitassal, az alsot meg egy panasonic lx7 kameraval automatan.
Az lx7 kepe szebb, de az asusnak sincs szegyenkezni valoja.
A teszt iroja meg nagyon erosen tulzott a kameraval. Azt irta borzalmas videot csinal, ami hulyeseg. Nem hibatlan de a borzalmastol messze van.

(#1066) erahurka válasza anonym1s (#1065) üzenetére


erahurka
félisten

ASUS-nál kikapcsoltad az automatikus javítást? GSM Arena szerint sokat segít a minőségen.

Azt meg tudnád mondani, záridőt milyen szinteken lehet állítani? Mennyi a leghosszabb?

Ezt az appot fel tudnád tenni, és megosztanád velünk az eredményeit?

Köszönöm előre is! :R :R :R

(#1067) twollah1976 válasza anonym1s (#1065) üzenetére


twollah1976
őstag

Szerintem hibátlanok a képek.

Sokan elfelejtik, hogy alapjában véve egy telefonról van szó és nem fényképezőgépről.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1068) anonym1s válasza erahurka (#1066) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Automatikus javitas menupont nincs benne. Olyan van, hogy optimalizalas. Ez alapon automatan van, de amikor kezire allitom, elojon egy rakas beallitas, szintelitettseg, kontraszt, elesseg, zajcsokkentes, ellenfeny, reszletek javitasa. Nekem automatan oke, ugy hasznalom, bar a szintelitettsegbol lehetne levenni de en nem szeretek ilyen beallitasokkal szarakodni. Eloveszem, kattintok, elrakom, ennyi a fotos tudasom :)

Itt az eredmeny de ez a program rossz.
A program szerint semmi manualis allitasi lehetoseg nincs, pedig a feheregyensulyt es iso-t lehet benne allitani, a zaridot nemigen, en nem talaltam. Az iso 0-800 kozott allithato vagy automata, a feheregyensuly meg elore beallitott sablonok szerint, ugy mint felhos, napos, fenycso, izzo, vagy automata.

Ja, a zaridohoz meg annyit, hogy keves fenynel elojon egy bagoly ikon, ha arra kattintok, akkor szerintem megnoveli a zaridot annyira, hogy tok sotetben is hasznalhato kepet csinal :) Meg nem lattam olyan telefon kamerat amelyik ilyen jo kepet csinal majdnem korom sotetben.

[ Szerkesztve ]

(#1069) twollah1976


twollah1976
őstag

Valaki megnézné nekem, hogy a Pinball Arcade és a Zen Pinball, megy vagy hogyan megy a telefonon?
Kiadtam egy talicskányi pénzt (az összes táblát megvettem) ezekre a játékokra és nem szeretném megszívni, hogy nem kompatibilis a telefonnal vagy inkább az Intel SoC-pel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1070) erahurka válasza anonym1s (#1068) üzenetére


erahurka
félisten

Nem rossz az app, ez a Google Camera API integráltságát vizsgálja. Lollipop óta lehet ezt beépíteni a gyártóknak, így könnyebb professzionális kamera appokat csinálni. Ezek szerint az Asus sem integrálta a dolgot (a legtöbben nem csinálják).

Manuális módban tuti nem lehet záridőt állítani? Más tesztekben azt olvastam.

Igen, az optimalizálásra gondoltam, csak elfelejtettem a nevét. Amit írtál vele kapcsolatban viszont örömteli :))

Köszi mégegyszer! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1071) anonym1s válasza twollah1976 (#1069) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Megneztem. Mindketto azt irta inditasnal hogy kell a legutolso google games es telepitem e. En nem telepitettem es megis megy mindket jatek hibatlanul :)

(#1072) anonym1s válasza erahurka (#1070) üzenetére


anonym1s
őstag

Nem tudom mi az a camera api, de iso es feheregyensuly allitas tuti van.
Ha van zarido allitas akkor jol eldugtak mert en nem talaltam.

(#1073) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Kamerával készült képeket lehetne kérni ?
G Flex2-ről jönnék át ide hozzátok, kíváncsi vagyok erre az Atomprocis állatról.
Az létezik, hogy az 1.8Ghz-es változatban van 4GB belső ramos kütyü ? :R

Üdv,
Gábor

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1074) #70516736 válasza eladogeppc (#1073) üzenetére


#70516736
törölt tag

Létezik de az nemtudja a b20-as 800mhz-s lte sávot és nincs rá itthoni garancia viszont 40-50k val kerül kevesebbe

(#1075) twollah1976 válasza anonym1s (#1071) üzenetére


twollah1976
őstag

Köszönöm a fáradtságot!
Szépen folyamatosan mentek a játékok vagy csak beléptél, elindul a játék, de a táblával nem játszottál?

A Google Play-étt nyavajog a két játék, de a nélkül is mennek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1076) eladogeppc válasza #70516736 (#1074) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszi !
Mivel nekem fontos a kamera pár képet tudnátok linkelni ami vele készült ?

Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1077) #70516736 válasza eladogeppc (#1076) üzenetére


#70516736
törölt tag

(#1078) anonym1s válasza twollah1976 (#1075) üzenetére


anonym1s
őstag

Mifele tablaval? Elindult a jatek, jatszottam 3-4 percet aztan kileptem.

(#1079) eladogeppc válasza #70516736 (#1077) üzenetére


eladogeppc
veterán

Kérek engedélyt, mert nem tudom megnézni így. Köszi ! :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1080) erahurka válasza anonym1s (#1072) üzenetére


erahurka
félisten

YouTube-on ha jól láttam manuális módban jobb oldalt elő lehet hozni gyors beállításokat, azok közt alulról a második a záridő (egy S jelöli).

(#1081) twollah1976 válasza anonym1s (#1078) üzenetére


twollah1976
őstag

Ok, játszottál vele, így már ok, működik az a lényeg.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1082) lovi27


lovi27
addikt

Megjött a Zenfone 2-m Kínából. Már szerda este megérkezett a bp-i DPD raktárba, de az ünnepek miatt csak ma kaptam meg. A most futó akció szerinti: szürke színű, 5,5 col, 4 GB RAM, 32 GB ROM és 1,8 GHz CPU frekvencia. Ja, és természetesen kínai, CN verziós, és minden kínai rajta. Na, azért mégse, mert egyszerűen át tudtam állítani magyar nyelvre. Azért az appok kínaiak maradtak... :D :D
Nem járt hozzá csak egy USB kábel és egy kínai dugós 1,3 A-es töltő. Mivel volt átalakítóm, így egyből töltőre tudtam tenni, ahogy a leírása tartalmazza. Garancia. Ha jól tudom 1 év, de a bolttal kell birkóznom miatta. Ha befürdök vele nem megyek a Dunának, legfeljebb legközelebb óvatosabb leszek. De azért vettem Asust, hogy ne legyen gond. Eddig is használtam a számítástechnikai gyártmányait és semmi gond nem volt.

Band 20, 800 MHz hiánya. Nem izgat. Telenoros vagyok. Tudom vidéken a Telenor is használja a 800 MHz-et, de szerintem túl van lihegve ez a Band 20 téma. Nem a mobilban élem az életem, pár száz MB adatforgalmam van csak havonta. Ha egy oldal a 3G miatt nem 2 mp, hanem csak 8 alatt töltődik be, elviselem. A lényeg, hogy az információt ugyanúgy megkapom. A havi díjat is adatmennyiség és nem adatsebesség alapján fizetjük. A több giga byte-os kedvenceim (film, zene, képek) amúgy is egy SD kártyára vannak kiírva, amit meg csak bedugok és használom.

Remélem nem bánom meg! Az első élményem, a kijelzője szebb, mint vártam. Holnap jöhet a ROM-olás, kell a WW-és ROM.

(#1083) anonym1s válasza erahurka (#1080) üzenetére


anonym1s
őstag

Valoban ott van :)
A kijelzo jobb also sarkaban levo 4 kis teglalapra bokve lehet valasztani a 19 mod kozul, koztuk a kezi.
Kezi modra allitva van manualis fokusz, zarido, iso, EV (nem tudom ez mi), es feheregyensulyt.
Itt egy kep rola, remelem ez mar oke lesz :)

(#1084) ATM_automata válasza lovi27 (#1082) üzenetére


ATM_automata
őstag

És mennyibe került? Ezek szerint a gyengébb procis verzió, turbó töltő nélkül.

What else?

(#1085) lovi27 válasza ATM_automata (#1084) üzenetére


lovi27
addikt

Írtam, 1,8 GHz. De a kisebb sebességnek is csak akkor van jelentősége, ha az összes mag már 100%-kon dolgozik és még mindig kéne kakaó. De ez ritkán van. Ha felülről számolom 13%, ha alulról 15% a különbség. Cserébe kevésbé melegszik. Mert több hűtést nem kapott a gyorsabb.
A gyors töltő már a levegőben van idefele egy Nilkin üveggel együtt.

75e kerek forintot fizettem érte, de például ma csak 72-tőt kellett volna, mert gyengült a dollár. EU raktárból van, így nincs semmi plusz költség. A futár hozta, letette és elszaladt.

[ Szerkesztve ]

(#1086) erahurka válasza anonym1s (#1083) üzenetére


erahurka
félisten

Köszönöm szépen! :R :R :R

Viszont ezek az értékek csalódást keltőek. Feltételezem nem 500 másodpercről van szó, hanem mindegyik szám elé oda kell képzelni, hogy 1/. Tehát a 2 sem 2 másodperc, hanem 1/2, tehát fél. Nem értem miért fáj hosszú záridős módokat rakni a telefonokba. Tényleg Lumiát kell vennem ha korrekt kamera szoftvert akarok telefonon? :(

(#1087) Botigta válasza lovi27 (#1085) üzenetére


Botigta
aktív tag

Örömmel olvastam írásod, és várom a folytatást, mert én is ugyanígy szeretnék rendelni. Segítenél a linkkel, hogy te honnan rendelted?
Ezek szerint a CN romot le lehet cserélni WWE-re?

(#1088) lovi27 válasza Botigta (#1087) üzenetére


lovi27
addikt

Persze, nem titok. Csak ne a középárfolyammal, mert az kedvezőbb, hanem a bankod deviza eladási árfolyamával számolj paypal fizetés esetén. Az a valós. És ne a paypallal váltass, hanem a bankoddal, egy picit úgyis nyerhetsz.
Még 3 napig tart az akció. Utána jöhet egy jobb ajánlat is, de el is tűnhet az EU Warehouse-ból.

Én is itt olvastam a fórumon a cseréről.
Első körben hagytam frissíteni saját magát. Vagy 5-ször frissített, míg eljutott a CN v2.20.40.59-es verzióig. Az Asus honlap szerint már van v20.40.61-es is, de azt nem találja. Viszont ami érdekes, közben egészen jó magyar nyelvű lett. Már csak a Kínában telepített appok kínaiak. Azt kell leszedni, az android már magyar. És ugye kellenek még a csökkentett Google appok is, mert Kínában tiltott szó a Google. Így majd veszekedhetnek, hogy melyikőjük hallgassa le a mobilforgalmamat... :C

Közben már Out of Stock-ot ír ki az EU raktárra!!!

[ Szerkesztve ]

(#1089) anonym1s válasza erahurka (#1086) üzenetére


anonym1s
őstag

Valoban ugy van, 1/2 a leghosszabb zarido kezi modban, de azert nem annyira rossz a helyzet mint gondolod.
A 19 valaszthato mod kozott van ejszakai meg keves feny (bagoly) mod is, es bagoly modban egsz hosszu a zarido. Itt van harom kep. Az elsot kezi modban csinaltam 1/2 zaridovel, a masodikat is keziben de automata zaridovel, a legalsot meg bagoly modban. Eleg jol latszik hogy a zarido meg automatan is hosszabb mint 1/2 masodperc, bagoly modban meg 2 masodperc koruli lehet, bar nem mertem.
Szoval van itt hosszu zarido, csak a bagoly modot kell valasztani hozza :)

[ Szerkesztve ]

(#1090) eladogeppc


eladogeppc
veterán

G flex 2 ről jönnék ide, és nekem nagyon fontos a jó kamera.
Kaptam pár tesztképet egy kollegától, de csak pár kültéri és talán 2 beltéri kép volt.

Tudnátok még küldeni képeket ?

Illetve nem tudom mennyire erős ez a chipset. 1.8Ghz esek vannak tobbnyire eladó státusban.
Nem vagyok nagyon nagy antutu fan, ritkán is játszom, de nem tűnik gyengének az intel udvoskeje.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1091) e-newsee válasza erahurka (#1086) üzenetére


e-newsee
addikt

Szerintem azért fáj (kb felesleges) hosszú záridőt tenni egy telefonba, mert jellemzően kézből fényképezel, és úgy még a fél másodperc is bemozdult képet eredményezhet. Ezen kívül ott a nagyon pici, kis teljesítményű érzékelő, ami hosszú záridőnél sokkal hamarabb tönkremehet, vagy romlik a minősége. Amikor majd rendesen elterjednek az optikai képstabis telefonok, akkor gondolom több lesz majd a hosszú záridő is. De az is lehet, hogy egyszerűen az optika vezérlőchipje nem támogatja a hosszú záridőt. Ki tudja?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1092) erahurka válasza e-newsee (#1091) üzenetére


erahurka
félisten

Akkor automata módban ne húzza fel fél mp fölé, de manuálisban hadd legyen meg a szabadságom hogy akár 2-3-4 másodpercig is exponáljak.

(#1089) anonym1s: A baglyos mód nem ez a szuper éjszakai cucc? Ami a 13 MP-s érzékelőre érkező infóból gyúr össze egy világos 3 MP-s képet.

(#1093) anonym1s válasza erahurka (#1092) üzenetére


anonym1s
őstag

Nem tudom hogy csinalja. Megnyomom a gombot es csak hosszu ido mulva kattan, szoval a zarido biztos sokkal hosszabb mint normal auto modban, de valoszinu az a trukk is benne van amit irsz, mert a baglyos kepek joval kisebb meretuek.

(#1094) nTom


nTom
aktív tag

üdv

az intel processzornak nincs semmi hátránya? Bármilyen app működik rajta?

(#1095) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Szereztem egy ilyen kütymürüttyöt.
Az, hogy CN, vagy WW ROM van fent lényeges ?
Lehet, hogy nem lesz a CN-es telefonban Magyar nyelv talán ?

Hogyan tudok visszaállni, mert jelenleg SKU: WW. ? :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1096) keram2009 válasza eladogeppc (#1095) üzenetére


keram2009
tag

Igen, lényeges

Ha visszaállsz CN-re akkor nem lesz Google Play-ed és semmilyen Google alkalmazás, és nem is tudod telepíteni. Maradj WW-n.

(#1097) gusthy válasza bostone (#1060) üzenetére


gusthy
veterán

...pedig most rendeltem egyet, mármint 64 GB-osat, méghozzá belföldi forgalmazótól :)

[ Szerkesztve ]

(#1098) matteo_szg válasza gusthy (#1097) üzenetére


matteo_szg
őstag

kitől rendelted? :)

jupiiii

(#1099) e-newsee válasza gusthy (#1097) üzenetére


e-newsee
addikt

Attól még hivatalosan Asus Mo.-on keresztül nincs itthon forgalomban (tudtommal), hogy van webáruház, aki kereskedik vele.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1100) gusthy válasza matteo_szg (#1098) üzenetére


gusthy
veterán

Digiprime, de több helyen is árulják. És a várható szállítási idő alapján úgy tűnik, hogy magyar nagykerből. Az árban ÁFA is van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.