Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Helmoras válasza Ritter007 (#149) üzenetére


Helmoras
őstag

Akkor lehet ez a nagyon gyorstoltes a legnagyobb verzio privilegiuma, mondjuk engem nem zavar hogy kicsit lassabb. Meg igyis sokkal gyorsabb mint a regi telefonomnal aminek fele ekkora volt az akkuja

Mondjuk. A 60 % 40perc alatt meg nalad sincs meg sajna... bar a toltesnel a vegenel belassul szoval nem tudom. Fogalmazzunk ugy lehet van olyan 40 perc ahol tolt 60% -ot :)

[ Szerkesztve ]

(#152) dime27 válasza ATM_automata (#150) üzenetére


dime27
őstag

És beszerezhető vhonnan ez a gyorstöltő?! Lehetőleg külföldről?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#153) ATM_automata válasza dime27 (#152) üzenetére


ATM_automata
őstag

Szerintem igen, de azt gyanítom, hogy nem kell hozzá gyárit venni, hanem bármilyen 2,4a-es töltővel feltölt gyorsabban.

Más:

A héten futottam pár kört az itthoni beszerezhetőséggel kapcsolatban. Hát azt kell mondjam elég aggasztó a helyzet. a mobilarénán megjelent ugye a cikk meg a video teszt és az ASUS marketing gépezete úgy látszik már megint túltolta a kocsmát, mint a Legényanyában anno. Szóval még most kapálóznak, hogy ki legyen aki árulja majd itthon, se konkrét megállapodás se konkrét készlet nincs. Talán július elejére lesz, de még akiknek árulniuk kellene azok se tudják, hogy mit, mikor és mennyiért fognak árulni. A 64GB-os verzióról pedig még csak infó sincs, lehet nem is lesz belőle itthon.

A másik a kiegészítők...az egész világon sehol nem lehet kapni a Zenfone kiegészítőket. Hátlap, Füles, powerbnak stb, amik az asus oldalán szerepelnek.

Szóval megint az van, hogy februárban be lett jelentve egy termék, júniusra éppen hogy lehet belőle kapni valamit. A 64GB-os világ szintem készlethiányos (WW verziót nagyítóval se találni, ha van, akkor közel 450-500$+Áfa+Vám), a kiegészítők gyakorlatilag nem léteznek csak papíron és mire kb majd kapni lehet, addigra véget is ér a termék életciklusa és más gyártók készülékeit olcsóbban meg fogod tudni venni jobb műszaki tartalommal.

Nem vagyok elájulva mostanában attól, amit az ASUS művel, a magyar divízióról meg jobb nem is beszélni.

What else?

(#154) WOT-H-A-C válasza ATM_automata (#153) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Amazonon már van 64 gigá,csak nem WW verzió. :( Viszont a 4/32-es WW 304€ ~93.000 JMFt, ami szerintem teljessen korrekt ár érte.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#155) matteo_szg válasza ATM_automata (#153) üzenetére


matteo_szg
őstag

Köszi a bizalmat így látatlanban. :)

Jövő héten befut az első készlet a ZE551ML-ből, szóval érdemes több kört futni legközelebb. :)
Vicces, hogy ezek szerint valaki neked olyan információt adott, ami két hónapos státuszt mutat.

Akiknek kell, azok pontosan tudják az árakat. :) Kiegészítőket pedig lehet kapni EU-ban, ahol már megkezdték a készülékek forgalmazását, tudomásom szerint. Hazánkba is érkeznek kieg.-ek, de később valamivel.

jupiiii

(#156) ATM_automata válasza WOT-H-A-C (#154) üzenetére


ATM_automata
őstag

Akkor az pont annyi, mint amennyiért itthon látom nagyker árlistán ugyan azt...amúgy a gond részemről nem a 32GB-os verzióval van, hanem azzal, hogy a proci csak 1,8-as és nem 2,3-as. :O

[ Szerkesztve ]

What else?

(#157) WOT-H-A-C válasza ATM_automata (#156) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

dobnál egy linket?? :R

"a gond részemről nem a 32GB-os verzióval van, hanem azzal, hogy a proci csak 1,8-as és nem 2,3-as."

Na ez egy érdekes dolog! Mert ahogy nézem a speckókat, azoknál a készülékeknél amik origi WW-sek,ott a 4 gigások mind ze3580-al vannak szerelve. Viszont a kínai/TW verzióknál én is gyakran látom a 4 gigásat 3560-al szerelve.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#158) ATM_automata válasza WOT-H-A-C (#157) üzenetére


ATM_automata
őstag

Hát én még sehol nem láttam 32GB/2,3-as verziót, ha valaki igen szóljon. Egyébként kíváncsi lennék rá, hogy pl az ASUS-nak mi a véleménye a CN/TW-s WW szoftos készülékekről. Mert hogy csak Alin a múltkor akcióban az egyik eladó 1600db-ot adott el belőle, ami azért nem egy kisker mennyiség.

What else?

(#159) Enoleyz válasza ATM_automata (#158) üzenetére


Enoleyz
csendes tag

Szólok :) Online boltban hirtelen EZT találtam :))

[ Szerkesztve ]

(#160) Helmoras válasza ATM_automata (#156) üzenetére


Helmoras
őstag

Nem tudok összehasonlitani de 2 hét alatt egyszer sem döccent meg a készülék az 1,8 as verzióval... viszont a 2,3 as keményebben melegszik azt olvastam... nem biztos hogy megéri

(#161) ATM_automata válasza Enoleyz (#159) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nem tudok igazságot tenni az ügyben, de láttam már nem egy elírást technikai specifikációkban, meg olyat is, hogy tényleg igaz volt. Ha valaki rendel belőle és megnézi hogy valóságban milyen, majd írjon. :R

What else?

(#162) ATM_automata válasza Helmoras (#160) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ez tök jó, jó lenne ha valakinek lenni mind a kettő egyszer a kezébe, és csinálna róla egy youtube videót, hogy lássuk mennyit jelent az a kis különbség. :R

What else?

(#163) mckangi válasza WOT-H-A-C (#154) üzenetére


mckangi
senior tag

Azt hogyan állapítható meg külföldi webshop oldalon , hogy milyen verziós a készülék? (cn/tw/ww).
Na meg azt, hogy tw verzióra ráhúzták a ww-s szoftot?

Poco F3

(#164) WOT-H-A-C válasza mckangi (#163) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Azt hogyan állapítható meg külföldi webshop oldalon , hogy milyen verziós a készülék? (cn/tw/ww).”

A normálisabb oldalakon feltüntetik, pl.: buildszámot kiírják. A tapasztalat mégis az, hogy kínai és egyébként ázsiai oldalakról CN vagy TW verziót küldenek. WW verziókat európai oldalakon kell keresni. pl.: anglia, olaszország.

"Na meg azt, hogy tw verzióra ráhúzták a ww-s szoftot?"

Erre már abból következtethetsz , hogy honnan rendeled, lásd fentebbi válaszom. Ami biztos, az a doboz! Vagyis csak akkor lehetsz biztos ha már a kezedben van. Meg kell nézni a típust a dobozon és összehasonlítani azzal amit a telefon mondd magáról.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#165) mckangi válasza WOT-H-A-C (#164) üzenetére


mckangi
senior tag

Tehát akkor zsákbamacska?

A frekvencia leírásból, a használt hálózat mhz értékeiből talán meglehetne állapítani?

Mondjuk a magyarországi szolgáltatók frekvencia értékeivel sem vagyok 100%-ig képben. Mert nemrég ugye frekvencia pályázat volt, és nem követtem, hogy ki mit rakott a kosárba.

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#166) WOT-H-A-C válasza mckangi (#165) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Abból meg. De mivel monitorozod, hogy mely frekvenciát használja a készülék? Egy3bként ha Telenoros vagy Tmobilos vagy és vidéken van 4G-d akkor tuti WW-s készüléked van. Persze ehhez tudni kell , hogy a 2 szolgáltató mely területeken használja a 800 mHz es sávot.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#167) WOT-H-A-C válasza mckangi (#165) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

katt ide az ebay es link mar nem játszik jelnleg nem ww-set árul.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#168) mckangi válasza WOT-H-A-C (#167) üzenetére


mckangi
senior tag

:R :R :R

Poco F3

(#169) ATM_automata válasza mckangi (#163) üzenetére


ATM_automata
őstag

Én megkérdeztem az eladót mailben...eddig mindenki megírta a frankót, nem kamuztak. Alin és Ebay-en ha nem olyat küld, mint amit hirdet, akkor vissza kérheted az árát, szóval nem jó üzlet nekik se hazudni.

What else?

(#170) nyinya


nyinya
tag

Sziasztok,

én is vásároltam egy ze550 ml-t az Olasz amazonról, csak sajnos vissza kell küldenem, mert a második sim slot nem ismer fel semmilyen sim kártyát, pedig nem vágott kártyákkal próbáltam...elég dühítő
Ami még gond lehet, hogy nem csak én jártam így, zentalk-os fórumon voltak egy páran akik hasonló gondokra panaszkodtak.

Esetleg van valami infó már, hogy itt MO-n mikor forgalmazzák majd a készüléket?

Öreg gamer

(#171) WOT-H-A-C válasza nyinya (#170) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szerintem heteken bellül.Vagy hamarabb. Viszont az 551ML ára kb. 94.000+áfa lesz.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#172) mckangi válasza nyinya (#170) üzenetére


mckangi
senior tag

Mennyibe kerül egy ilyen olaszba visszaküldés?
Ezt az eladó hogyan téríti vissza?

Poco F3

(#173) ATM_automata válasza mckangi (#172) üzenetére


ATM_automata
őstag

Sehogy szerintem.

What else?

(#174) nyinya válasza mckangi (#172) üzenetére


nyinya
tag

Postán fogom küldeni, hétfőn adom fel, még nem tudom mennyi lesz, viszont térítést nem kapok a postázás miatt, az biztos

[ Szerkesztve ]

Öreg gamer

(#175) nyinya válasza WOT-H-A-C (#171) üzenetére


nyinya
tag

Ze550 ml nem is lesz itthon kapható?

Öreg gamer

(#176) WOT-H-A-C válasza nyinya (#175) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Úgytudom, nem. "Csak" 551ML hivatalossan.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#177) nyinya válasza WOT-H-A-C (#176) üzenetére


nyinya
tag

Pff... Szlovák és cseh oldalakon is keresgéltem már, ott is csak az 551-es van kitéve

Öreg gamer

(#178) mckangi


mckangi
senior tag

Sebességben melyik a gyorsabb?
A ZE551ML fullhd z3580 vs. ZE550ML sima hd z3560

A grafikai chip ugyanaz.

Poco F3

(#179) dime27


dime27
őstag

Akkor vki erősítsen meg abban, hogy cn-es telóra rátett ww rom-al nem fogok tudni 4g-t használni vagy csak nem mindenhol?! Tmobilos vagyok!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#180) nyinya válasza mckangi (#178) üzenetére


nyinya
tag

Én még csak a ZE550ML-t próbáltam, de sebesség problémája nem volt, tökéletesen futott minden, akadásmentes volt
551-esről sajnos nem tudok nyilatkozni :/

Öreg gamer

(#181) ATM_automata válasza nyinya (#180) üzenetére


ATM_automata
őstag

Egy LG G3-al összehasonlítva a G3 lollipopja érezhetően laggosabb, mint a Zenfone 2 2.3ghz-es változata. Sebesség problémák nincsenek szerintem a készülékkel, cserébe képes rendesen melegedni.

What else?

(#182) 5423r válasza dime27 (#179) üzenetére


5423r
tag

Tudsz majd 4G-t használni, csak ennyivel még nem tudod majd a 800 MHz-et bekapcsolni, úgy néz ki arra még nincs megoldás.
Az összes többi CN verzióban lévő frekvencia működőképes marad.

(#183) atonement


atonement
csendes tag

Nekem egyelore nagyon bejon a telefon. :) Hasit!
A rezgese nem tetszik, illetve van egy problemam:
Ha zenet hallgatok es kozben jon egy ertesites, akkor ugye kapok egy ertesito hangjelzest, ami rendben is van, de ezt kovetoen 3 mp-cel mintha megismetlodne az ertesites, azaz a zene elnemul ujabb 2 mp-re, de ezuttal nincs hangjelzes.
Mas is tapasztalt ilyet?

(#184) atonement


atonement
csendes tag

Sziasztok!
Akadna meg egy kerdesem.. Az en keszulekem Amerikabol van amerikai toltovel, de Europaban elek. Mit kene vasarolnom, hogy a leheto leggyorsabban toltson a keszulek itt is, nem roncsolva az akkumulatort?
Vennek en hivatalos europlugos toltot a telefonhoz, de nem talaltam sehol.. Egy sima adapter pedig gondolom nem eleg biztonsagos, vagy....?
Koszi elore is!

(#185) mckangi válasza nyinya (#180) üzenetére


mckangi
senior tag

Ezek szerint mindegyik változat smooth.
Most igazándiból egy Antutu sebességtesztre lennék kíváncsi, hogy ugyanazon Antutu alatt melyik kap több számot.
Ne értsen félre senki, nem vagyok egy Antutu huszár.,csak a két szám közti különbségre lennék kíváncsi
A két szám közti különbség döntené el az ár / érték arányt.
A számok ismeretében szeretnék tudatosan vásárolni.

Poco F3

(#186) WOT-H-A-C válasza mckangi (#185) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

40-43.000 pt->ze3560
45-48.000 pt -> ze3580

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#187) wwenigma válasza atonement (#184) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem az van rairva hogy 80-260V 50/60Hz ?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#188) Lampard19 válasza mckangi (#185) üzenetére


Lampard19
tag

Szerintem az 1.8 és a 2.3 ghz-es azonos sebesség, de az 1.8-as kevésbé melegszik. Volt már nálam mindkettő, nem érzékeltem különbséget, és emiatt 1.8-asat tartottam meg.

(#189) ATM_automata válasza Lampard19 (#188) üzenetére


ATM_automata
őstag

Végre érdemi info! Köszi. 4Gb-os verzió?

What else?

(#190) Lampard19 válasza ATM_automata (#189) üzenetére


Lampard19
tag

Igen, 4/32-es 1.8-as és 4/64-es 2.3-as.

És így tehát 4/32-es lett a saját.

[ Szerkesztve ]

(#191) ATM_automata válasza Lampard19 (#190) üzenetére


ATM_automata
őstag

Melegedésben és teljesítményben (érzésre) mennyi különbség van?

What else?

(#192) mckangi


mckangi
senior tag

Itt a radium.hu-n már kint vannak az árak.
Ez is sufnigsm?

Poco F3

(#193) nyinya válasza mckangi (#192) üzenetére


nyinya
tag

Szerintem hasonló, bár a nyakamat nem tenném rá...viszont hivatalos megjelenés kb 1 hét múlva várható.

Egyes Cseh oldalakon már azt írják, hogy van raktáron. Egyik Szlovák üzletben (határ mellett lakom) 07/15-öt írnak elérhetőségre, szóval biztosan lesz hamarosan nem sufnigsm oldalakon is.

2 G-s

Öreg gamer

(#194) atonement válasza wwenigma (#187) üzenetére


atonement
csendes tag

Szia! Nem..
Input: 100-240V, 50/60 Hz 0,5A
Output: 5V-2A or 9V-2A

Most egyelore regi telefonom toltojevel toltom, de iszonyat lassan megy. :P

(#195) wwenigma válasza atonement (#194) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Használhatod az itthoni halozatban is. Amcsi a 110V az itthoni a 230V. Univerzális az adapter.

Aztán ha pukkan... ;]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#196) atonement válasza wwenigma (#195) üzenetére


atonement
csendes tag

Akkor egy legegyszerubb konverter eleg?
Na ne, de tenyleg, lehet, hogy pukkan majd? :D

(#197) wwenigma válasza atonement (#196) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Csak annyi kell hogy itthon be tudd dugni a falba, parszaz forint. Nem fog pukkanni ha egyebkent nincs baja, univerzalis travel adapternek tunik. :)

Lehetsz az első aki leteszteli... ;]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#198) atonement válasza wwenigma (#197) üzenetére


atonement
csendes tag

.... :D Oke, ugy lesz.

(#199) TTTotya


TTTotya
senior tag

Valamiért nagyon megfogott a készülék, ... talán, mert értékelem az apró kis ötletes megoldásokat benne, már az ázsiai megjelenése óta figyelem. Még lehet, hogy ez lesz a Nexus 5 utódja.

(#200) ATM_automata válasza TTTotya (#199) üzenetére


ATM_automata
őstag

Lol :) Ez komoly duma. Azért azt is említsük meg, hogy el kéne törni a kezét annak mérnöknek, aki olyan gombsort tervezett, aminek nincs háttér megvilágítása. Érthetetlen, felfoghatatlan, főleg ilyen ár mellett.

What else?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.